Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-25 18:18:56

LOGOUT.hu

Spotify

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) kmarci25 válasza INGJOKE (#5100) üzenetére


kmarci25
veterán

A telefonon lévő zenéket nem játssza le. Saját dalokat talán lehet importálni pc-ről, próbáltam korábban, de nem vált be igazán. (Bizonytalanul értem el pl. mobilról - de lehet, hogy csak én bénáztam.)
Összeállítasz listát, vagy keresel olyat ami tetszik, és hallgatod. Tényleg nem fogyaszt sokat, sőt az egyes szolgáltatóknál van olyan lehetőség, hogy nem számolja az így fogyasztott adatot (pl. telekom magentánál külön díj nélkül így van). De a listákat le is töltheted, és akkor offline zenelejátszóként működik. Ami nincs fenn, azt nem tudod hallgatni. :DDD Az első 3 hónap ingyen van most, ha jól láttam, utána 4,99 euró havonta.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5102) norbertoth


norbertoth
senior tag

Ezeket a daily mixeket milyen időközönként szokta frissíteni a Spoty? Nekem eddig 5 van és szuper zenéket ajánl, lesz vajon daily 6-7?! Hét napra van osztva vagy hogy müxik ez? Nagyon adja ez a zenei ajánlás, lehet még máshogy is mégtöbb zenét felfedezni?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#5103) ubyegon2 válasza kmarci25 (#5101) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az első 3 hónap ingyen van most, ha jól láttam, utána 4,99 euró havonta.

4,99 euró/3 hónap (nekem legalábbis ezt mutatja, lehet újaknak nem ugyanez?

Telekomnál ez nem Magenta függő. Már a legolcsóbb előfizetésnél is datafree, ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#5104) Lenry válasza norbertoth (#5102) üzenetére


Lenry
félisten

nekem 6 daily mix van, ezek a likeolt és sokat hallgatott előadók zenéit tartalmazza, kb stílusonként szétválogatva. ezen kívül van a Zeneradar, ami a követett előadók új zenéit tartalmazza, a Heti Kaland, ami a hallgatott zenék alapján próbál hasonlókat ajánlani
plusz lesznek Aktuális Kedvencek, Korábbi Kedvencek, meg év elején kapsz egy válogatást az előző évi kedveceidből

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5105) I02S3F válasza Lenry (#5104) üzenetére


I02S3F
őstag

Ha jól akarom magam érezni, akkor berakom a kedvenceket, ezért sokat hallgatom, ezért a korábbi kedvencekből felesleges nekem válogatást ajánlani.

(#5106) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok,
Családi ünnepre összeválogattunk egy vagon zenét, amit letöltöttem Spotify-jal, de nem tudom hova. Ki tudom ez valami módon menteni penre? Vagy használjak egy tartalék telefont, ami rá lesz kötve a hifire, és letöltve az eszközre a zenék?

(#5107) kmarci25 válasza ubyegon2 (#5103) üzenetére


kmarci25
veterán


Én ezt látom, ha nem bejelentkezve a saját prémiumommal ránézek.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5108) kmarci25 válasza dodopek (#5106) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem tudok kimenteni, az a lényeg. Csak a spotival tudod hallgatni.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5109) dodopek válasza kmarci25 (#5108) üzenetére


dodopek
addikt

Akkor majd szerintem egy ideiglenes telóra feltöltöm az appot, és letöltve, net nélkül fog szólni.
Köszönöm a választ.

(#5110) ubyegon2 válasza kmarci25 (#5107) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem, köszönöm! Akkor az van, mint eddig is, hogy aki még nem volt soha Premium, arra ez vonatkozik, aki meg 04.14. előttig volt, arra meg a 3 hó 1 áráért.

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#5111) Keem1 válasza dodopek (#5109) üzenetére


Keem1
addikt

Már jó ideje én is Spotit használok családi, baráti összejöveteleken, kerti partikon. Használtam már laptopot, másik telefont, tabletet. Most Xiaomi Mi Boxot szoktam. Előnye a többivel szemben a Bluetooth távirányító. Nem, nem csak erre a célra vettem, mivel nagyon hasznos kütyü fillérekért, de erre is bevált.
Ha neten hagyod a lejátszót, megmarad az az előnyöd, hogy a nálad lévő telefonról teljes körűen tudod vezérelni.

(#5112) WhiteWalker válasza Lenry (#5104) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Azért elég vicces , hogy én hallgattam Eddát , a gyerek pedig mesedalokat és ezek vegyesen szerepelnek egy Daily Miyben... :DDD

Azért az algoritmussal vannak bajok ;]

[ Szerkesztve ]

(#5114) dodopek válasza Keem1 (#5111) üzenetére


dodopek
addikt

+1 :) Jó ötlet, köszönöm. :)

(#5115) norbertoth


norbertoth
senior tag

Egy barátom szeretné megosztani a playlist-èt, de a zenéi a kedvelt dalokban van, onnan úgy látom nem lehet megosztani, csak ha külön listát hoz létre. Viszont elég sok zene van benne, hogyan lehetne a legegyszerűbben áthúznia egy másik playlistbe a kedvelt dalokból a zenéit?! :R

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#5116) Mr K válasza norbertoth (#5115) üzenetére


Mr K
senior tag

Pl. PC-n Spotify alkalmazásból. Kedvenceket (nálam Liked Songs) megnyit. Összeset kiválaszt (kattintás az első szám címére, Shift + kattintás az utolsó szám címére). Lokális menü (jobb gombbal kattintás egy tetszőleges kiszürkített számra), majd a menüből hozzáadás listához (nálam Add to Playlist), új lista (New Playlist). A lista utána átnevezhető és publikussá tehető.

Amennyire tudom, a web-es lejátszóban vagy mobilon a fenti módszer nem működik, mert nem lehet egyszerre több számot kiválasztani. (A fórumon évek óta könyörögnek a felhasználók, hogy lehessen, de a Spotify szerint nincs rá igény. És ha nincs rá igény, akkor nyilván nem fognak ráállítani egy programozót, hogy szánjon rá egy délutánt, hogy lefejlessze.)

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#5117) norbertoth


norbertoth
senior tag

Köszike!! :R

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#5118) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!
Free userként csak véletlenszerűen lehet lejátszani androidos appban? Vagy ki lehet ezt kapcsolni valahogy? Mert elég gáz pl egy koncertalbumot összevissza sorrendben hallgatni.
Köszi

(#5119) MADcat válasza drmotto (#5118) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Csak össze vissza, igen.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#5120) Keem1 válasza drmotto (#5118) üzenetére


Keem1
addikt

Igen, listán/albumon belül random sorrendben játszik, nyilván nyomásgyakorlásként az előfizetésre.
Szerintem próbáld ki az előfizetést, mindig van valami promóció annak, aki még nem volt előfizető (ingyen 1 hónap, ingyen 3 hónap, 1 euró 3 hónap, ...).
Azt tippelem, maradni fogsz az előfizetésnél. 1 hónap (legrosszabb esetben is) 1500 forint, míg családiban kb. 2500 forinton osztozhat legfeljebb 5 veled egy háztartásban élő rokon, vagy 50% kedvezmény a diákoknak, ilyenek. 1500 forint...Egy havi (normál) fizetés kb. 0,33%-a (egyharmad százalék).

[ Szerkesztve ]

(#5121) drmotto


drmotto
őstag

Köszi mindkettőtöknek.

(#5122) I02S3F válasza Keem1 (#5120) üzenetére


I02S3F
őstag

Én a magam részéről nem beszélem rá, hogy fizessen elő, de tény, hogy szuper és olcsó. Simán megéri:).

(#5123) Keem1 válasza I02S3F (#5122) üzenetére


Keem1
addikt

Én se, az ő dolga, de ez olyan hogy a magam részéről hülye lennék nem előfizetni. Az, hogy más mit csinál, az ő dolga, de a saját tapasztalataim meg jól jöhetnek neki ;)

Azért is írtam hogy szerintem próbálja ki free of charge, aztán a többit meg eldönti.

[ Szerkesztve ]

(#5124) Corpuscle


Corpuscle
őstag

Üdv! Most regisztráltam az alkalmazásra. Keresném az előfizetési díjakat, de nem dobja fel, csak annyi, hogy a jelenlegi előfizetés: "Spotify free". Közben látom , hogy "Ingyenes prémium 3 hónapig" akció van. Lehetséges, hogy a regisztrációval ez automatikusan aktiválódott, ezért nem látok díjakat?

(#5125) Keem1 válasza Corpuscle (#5124) üzenetére


Keem1
addikt

Ha nem adtál meg bankkártya adatokat, akkor kizárt.
A próbához is kell a kártya, mivel ráutaló magatartásként, ha nem szünteted meg az ingyenes időszak vége előtt, a Spotify úgy veszi, hogy megtetszett neked, ezért utána már vonni fogja a havi díjat. Emiatt az ingyenes prémium időszakhoz is kérnek kártyaadatokat egy 100 Ft-os próbaterheléshez.

(#5126) #86564352 válasza Corpuscle (#5124) üzenetére


#86564352
törölt tag

Keem1 ahogy írja, ha nem adtál meg bankkártya/Paypal fizetési módszert, akkor biztosan nem vagy prémiumban. Azért is látod "Spotify free" tehát ingyenes módban vagy. Észre is veszed hamar: szól a reklám és nem tudsz legjobb hangminőséget beállítani.

(#5127) Corpuscle


Corpuscle
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek! :R Közben Meglett az "óránként 6 szám átugorható", és fel is ajánlotta a prémium tagságot. Akkor be is nevezek rá!
Tegnap kezdtem a Snowrunner-t Xbox-on, legalább valami jó zene fog szólni alatta. :)

(#5128) #86564352 válasza Corpuscle (#5127) üzenetére


#86564352
törölt tag

Prémiumra váltás után még a lejátszó beállításokban nézz körül. Mert csak azért prémium, magától még nem fog legjobb minőségben streamelni, be kell állítani.

(#5129) Corpuscle válasza #86564352 (#5128) üzenetére


Corpuscle
őstag

Megtörtént, köszi. :) Az app-ban, közvetlenül a "Streamelés" alatt van "Letöltés". Itt a letöltendő zene minőségén tudok változtatni?

(#5131) #86564352


#86564352
törölt tag

Moroghatok egyet? Jó lenne a különböző appok tervezői beszélnének egymással. Nem magyarul használom, ha nem pontos a magyar kifejezés:

Desktop: "le nem játszható számok megjelenítése a listákban" itt be kell kapcsolni mutassa szürkén az éppen nem elérhető dalokat
iOS app: "le nem játszható dalok elrejtése" itt nem kell bekapcsolni ha azt akarom mutassa

megjelenítése vs elrejtése nem következetes
-------------------------------------------------------------------------------------------------
iOS app zene minősége:
automatikus
alacsony
normál

rendkívüli

Alatta magyarázó szövegben a "jó" helyett "magas" szerepel. Plusz a bitrátákhoz odaírhatnák egy óra zene mennyi adatforgalmat generál az adott minőséggel.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Desktop kliensben listában dalnál 3 pötty menü: első elem add to queue (sorbaállítás műsorra tűzés), második elem a dalból rádió indítása
telefonos appban listában dalnál 3 pötty menü: harmadik elem a sorbaállítás, ha konkrétan rámegyek a dalra és felül 3 pötty menü akkor második, vagy úgy gondoltak abban következetes alulról mindig a második? :C

Biztos van még más is... összevissza pakolásznak :D

[ Szerkesztve ]

(#5132) Mr K


Mr K
senior tag

Ha már morgás. Itt van két album (asztali alkalmazásból származnak a linkek):
1. album
2. album

Mint látható, meglehetősen hasonlítanak: Ugyanaz az előadó, album cím, album "borító", kiadó, kiadás éve, ugyanazok a számok ugyanolyan hosszban, és még a hallgatottsági adatok is egyeznek.

Viszont a tetszési indexek (a vonalkák száma az utolsó oszlopban) nem egyformák: az első albumnál magasabbak, mint a másodiknál. Az egyes számok URL-je is eltér, és ha egyik albumon kedvencelek valamit, az a másikon nem látszik, azaz a számok maguk különbözők (bár fülre egyformának tűnnek).

Vajh, miért jó ez?

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#5133) #86564352 válasza Mr K (#5132) üzenetére


#86564352
törölt tag

Én nem tudom mit csinálnak. Szóval desktop kliens, mobil app, web player háromféle UI

tegnap írtakhoz még: sokat használom a web playert, ott a listában első elem a dalból rádió indítás, harmadik a sorbaállítás. Tényleg teljesen összevissza van minden! :W
Azt se szeretem a már kedvencekbe rakott dalnál második elem a kedvencekből eltávolítás. Túl könnyű félrekattintani, amikor csak következő dalnak akarnád.

(küldtem nekik feedbacket, sok reményt nem fűzök hozzá)

(#5135) #86564352 válasza #20749568 (#5134) üzenetére


#86564352
törölt tag

Sajnos ellenkezőleg szerintem. Garázscég szívvel-lélekkel figyel mindenre, hallgatnak a visszajelzésekre. Most túl nagyok, hogy bukjanak, most lehet összevissza variálni ahogy kedvük tartja.

Az ios appon megnyitom a szívecskékkel összegyűjtött kedvenc dalaim listát. A barmok odateszik a szívecskéket feleslegesen az összeshez és pont oda jobbra ahol a jobbkezes ember amúgy scrollozna a hüvelykujjával! Katasztrófa design! Gyakran a szívecskét találom el, mert útban van és akkor kérdezi eltávolítsa. Nem azért gyűjtöttem a kedvenceket, ilyen könnyen lehessen törölni. Itt kellene a 3 pötty menübe elrejteni ezt a funkciót. Főleg hogy oldalra swipe-ra is előjön a lehetőség, az egy szándékos mozdulat jobbra akkor köv. dalnak, balra akkor eltávolítás kedvencekből.

Azt a "behind the song" dolgot is inkább kapcsolnák ki, most vagy legyen rendes dalszöveg ahogy Apple Music-nál, vagy ne ez a kamu amivel önként "reklámozzák" a funkció hiányosságot.

Engem nem érint, de az is miért van az ios app okosabb az androidosnál?

Ha az Apple Music javítana a felfedező algoritmuson, már váltanék. Igaz, annak is van előnye-hátránya ugyanúgy. Pl. ki tudja azt ha belakja az ember, viszont lemondja akkor törlik a listákat? (mivel nincs free mód, ahogy Spotinál)

(#5136) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Egyetértek, a UI egyszerűen borzalmas. Minden eszközömön szar (PC és Android), azért ezt használom, mert ezzel kerültem először kapcsolatba, és itt van a "családom". :D
Kifejezetten kényelmetlen használni, PC-n még szoszo, de mobilon nagyon buta. :(
Az alapjaitól kéne újraírni az egészet korszerű UI/UX irányelvek mentén, de most már annyira nagyok, hogy nem fognak elkezdeni kísérletezni semmivel ezen a téren szerintem. Legalábbis nem mostanában.

(#5137) #86564352 válasza FoxiestFox (#5136) üzenetére


#86564352
törölt tag

Redditen és a saját közösségi fórumjaikon évek óta tesznek magasról a gyakran jogos kritikákra. Talán csak az használ amikor a "miért mondtad le?" kérdőívükben dühöngi ki magát a kedves user. Közben ellentmondó információkat találtam AM lemondás, majd később újra előfizetés forgatókönyvben visszakapom-e a listákat. Na majd egyszer tesztelem.

(#5138) FoxiestFox válasza #86564352 (#5137) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Milyen listákat? Minden megmarad, ha lemondod a prémet, csúnya lenne, ha menne a levesbe. :DDD

(#5139) #86564352 válasza FoxiestFox (#5138) üzenetére


#86564352
törölt tag

A Spotinál igen, az Apple Music a kérdés mivel ott nincs free mód.

(#5141) #86564352 válasza #20749568 (#5140) üzenetére


#86564352
törölt tag

Király. Ezt jó tudni.

[ Szerkesztve ]

(#5142) Akelaus


Akelaus
senior tag

Üdv!

Pár napja vettem észre, hogy Android alatt hiába van beállítva úgy a Spotify ha vége egy adott albumnak, akkor folytassa hasonló zenékkel, nem történik semmi. Nagy csend van. Már újra raktam, kikapcsoltam, majd vissza ezt a beállítást de semmi. Ma reggel megnéztem Apple telefonon is, ott működik.
Nincs ötletem még mit kéne csinálnom vele, hogy újra normálisan működjön. Esetleg másnál is van ez a hiba, vagy én vagyok ilyen szerencsés?

(#5143) FoxiestFox válasza Akelaus (#5142) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nálam működik (Android 6.0)

(#5144) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Hali!

Spotify-nak a discover weekly feature-ével kapcsolatban kérdeznék. Ugye hetente ajánl elvileg új zenéket nekem válogatva. Most már egy ideje azt vettem észre, h olyanokat is ajánl, amiket már megtette anno, illetve amiket be is raktam a kedveltek közé, csak éppen más címen van.. Ezzel lehet valamit kezdeni? Az első pár hónapban elég jó volt, de már egy ideje annyira nem nagy szám.

(#5146) Akelaus válasza FoxiestFox (#5143) üzenetére


Akelaus
senior tag

Köszi! Akkor csak engem szívat. :(((

(#5147) #86564352


#86564352
törölt tag

Újra lesz dalszöveg egyes országokban
Európában is megcsinálhatnák újra...

(#5148) #86564352


#86564352
törölt tag

Premium Duo előfizetés pároknak

jönnek majd a "leszel a párom?" érdeklődések :D

(#5149) MADcat válasza #86564352 (#5148) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ja nem. Simán kirakom őket innen. :P

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#5150) jupp008 válasza #86564352 (#5148) üzenetére


jupp008
senior tag

De ez most miért is jó ?
4,99 €/hó jelenleg a Prémium és $12.99 a Duo. Csak azért, hogy legyen közös playlist ?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.