Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14301) PrinceHerceg válasza bacsis (#14300) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Próbáld meg akkor a karid csatlakozóját is megpucolni alkohollal és sűtített levegővel kifújatni az alaplapi csatlakozót is, mert ott valami kontakt gebasz lesz szvsz!

(#14302) bacsis válasza PrinceHerceg (#14301) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

attól nem lesz kontaktos, hogy felfrissítem az OS-t...
Gondolj bele.... megy-megy-megy, Win frissít 1 óra múlva meg nem megy? :)
Aida64 is látja..
nem kontakt :N
Mondjuk angy égés lenne ha szétcseszem az OS-t újrahúzom meg elcseszek vele 1 hetet és kiderül mégis kontakt, de azért ezt most akkor is hátra sorolnám mint lehetőség :)

(#14303) PrinceHerceg válasza bacsis (#14302) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nekem pl volt már ilyen, csak azért írtam, de persze furcsa dolog lehet ez, mindaddig ameddig nem gondolunk bele, hogy bizony nem mai lányok ezek az X-Fi hangkarik és kezdenek finnyásabbak lenni, a sok futás után! :D

[ Szerkesztve ]

(#14304) Fandango válasza bacsis (#14300) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem is csinált ilyet, hogyha felraktam a PAX drivert akkor nem látta az eszközt, aztán feldobtam a legfrissebb hivatalost, akkor már jó lett. Win 10 szintén.

[ Szerkesztve ]

(#14305) bacsis válasza PrinceHerceg (#14303) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem mai lányok? :DDD
Nálam azért óvatosan az ilyen kijelentésekkel, mert én aktívan, szinte napi használathan használok Creative AWE32-es hangkarikat is, többet is.. na azok nem mai lányok, de egy X-Fi az még mindíg szinte űr technika :DD

(#14306) PrinceHerceg válasza bacsis (#14305) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Az a vicc, h azokra még tettek normális órajel generátort is... nem úgy mint manapság szopás! :)

[ Szerkesztve ]

(#14307) djlolo válasza Fandango (#14304) üzenetére


djlolo
tag

Szia!
Pax driverrel nalam sem ismeri fel az x-fi-met a win10. Windows7 vagy 8.1 -nel sem ismerte fel,nem sikerult rajonni miert. Valamit olvastam a PAX oldalan mit kell tenni de nem igazan ertettem meg a sovany angol tudasommal. Igy az eredeti drivert hasznalom es felulirom a PAX driverrel meg a tobbi kiegeszitovel. Ugy mar minden OK.

(#14308) Fandango válasza djlolo (#14307) üzenetére


Fandango
veterán

Én azért írtam fordítva, hogy előbb PAX és utánna a gyári driver, mert a gyári nálam (X-Fi Titanium) újabb kiadású, mint amire a PAX épül.

(#14309) bacsis


bacsis
Közösségépítő

NA srácok!
Erre mit mondotok?

PAX driver fel, restart, az automatikus updater felismeri hogy biza ott a hangkártya a gépben (ahogy az Aida64 is felimseri)
De a Creative consol Launchert elindítva meg ezt kapom..
teljesen új szűz Win10 Home x64 van fent, legálisan beaktíválva 1511-es verzió...

(#14310) lee56 válasza bacsis (#14309) üzenetére


lee56
őstag

Kézileg próbáltad már telepíteni a creative hivatalos oldaláról letöltött hangkártyádhoz való legújabb drivert? Nekem is eljátszott hasonlót a PAX, fölrakott minden mást, csak épp a drivert nem.. :)
Ha ez sem megy betallózhatod kézzel is a régi módszerrel, ha eszközkezelőben amúgy látszik a kártya, egy próbát megér.

No Comment

(#14311) Fandango válasza bacsis (#14309) üzenetére


Fandango
veterán

Végülis akkor mit és milyen sorrendben telepítettél fel?

(#14312) bacsis válasza lee56 (#14310) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Megpróbálom a hivatalosat még.. eszközkezelő nem látja :U úgy telepítettem ahogy korábban is (sikeresen) a korábbi win10 illetve még az előtt 8.1 alá... pax driver kicsomagol, setup.exe next-next-next, restart, creative consol manager indít, örül..most is minden ugyanúgy van, kivéve az örül rész :D

(#14313) Fandango válasza bacsis (#14312) üzenetére


Fandango
veterán

Mint már írtuk ketten is, PAX után rakd fel a legfrissebb gyári drivert.

(#14314) bacsis válasza Fandango (#14313) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Már telepítem is :R
a poén az hogy sztereóba így is szól :U
megnéztem a hang tulajdonságait, mondom hátha kiírja milyen eszközre van rádugva a hangcucc, azt írja hogy High Definition Audio hangeszkö... mintha a relatek gyárira lenne rádugva és az szólna, azt ismeri fel így, de 2X is ellenőriztem, és tényleg a creative-on van a hangfal :DDD
nahh mindjárt kiderül a gyári driverre most mit lép :R

(#14315) Fandango válasza bacsis (#14314) üzenetére


Fandango
veterán

Alaplapi remélem le van tiltva biosban.

(#14316) bacsis válasza Fandango (#14315) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sose tiltottam le az alaplapit...
van/volt, hogy a realtek-et használom, akkor csak átdugom és az szól :)
Nahh ezen lehidalsz/tok...
feldobta hogy akarom telepíteni a kártyát amit talált, ahhoz a drivert? persze, ok megvolt, restart, ééés

A creative consol Manager továbbra sem indul.. de megjelent a hangerőszabályozóba a Creative X-fi, és a hang tulajdonságoknál is felismeri hogy az X-fi-n van a hangcucc...
állat.. csak épp beállítani nem tudom hogy szóljon :U

[ Szerkesztve ]

(#14317) Fandango válasza bacsis (#14316) üzenetére


Fandango
veterán

Erre már nem tudok mit mondani.

(#14318) PuMbA válasza Fandango (#14317) üzenetére


PuMbA
titán

A Creative és a néha fantasztikus driverei :)

bacsis: Talán egy kártya eltávolítás az eszközkezelőben és még egy újratelepítés javítana a dolgon, bár a DanielK vagy a PAX is már lehet, hogy hagyott nyomot a rendszerben és összekavarta a dolgokat, próbálj kitakarítani minden Creative mappát a gépről :)

[ Szerkesztve ]

(#14319) bacsis válasza Fandango (#14317) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Köszönöm a helpet azért, még várok hátha van valakinek még tippje, még mielőtt kivágnám a francba :DDD
PuMbA! MEkkora egy Troll vagy már :DD :DDD
Igen én is sokat morogtam Vista után mikor felraktam a 8.1-et, de PAX driver megoldotta, imádtam.. aztán az "első" 10-re is simán felment ugyanígy ezzel a folyamattal...
De most nyem akarja :(
Jahh még annyi, hogy mostmár az eszközkezelőben is megjelent hogy Creative X-fi :U

[ Szerkesztve ]

(#14320) Fandango válasza PuMbA (#14318) üzenetére


Fandango
veterán

Sajnos ez van, nekem nagyobb problémám még nem volt szerencsére. Nálam egyébként érik a külső DAC beszerzése, így ez a gond le lesz tudva egyszercsak.

(#14321) bacsis válasza Fandango (#14317) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

bakker, van egy selytésem!
Ott írja a web updater hogy creative... champion series... na nekem Titanium series-em van :U

(#14322) Petyyyyy válasza bacsis (#14321) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A kártyán szerintem megtalálod a modellszámot is - pl SB 0460 - az alapján keresd meg a rendes drivert vagy support packot. És tiltsd le az alaplapit.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#14323) bacsis válasza Petyyyyy (#14322) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

NA hát az van hogy felraktam én a JÓ! Drivert, de ugye után még updatelte magát.. most is azt írta hogy champion series.. mondom akkor nem kérek update-t éééééés működik is :DD
Szal igen... Creative ismét elbaszcsizta... mert hivatalos driver... ami működik, de ha első indulás után updatelni akarna még és aszondod hogy updatelje akkor agyon vágja az egészet :(
Realtek továbbra sem lesz Tiltva, elfér az :)
Ha 386-osba meg tudtam oldani az AWE32-t és a GUS-t Win3.11 alatt, akkor beb*szna ha Win10 alatt lényegében korlátlan IRQ kiosztás mellett ne férjen meg 2 hangkari :)
De a lényeg, hogy köszi a segítségeteket :R

(#14324) lee56 válasza bacsis (#14323) üzenetére


lee56
őstag

IRQ-t még talán kaphatnak külön-külön, de a driverek simán összeakadhatnak, hiába így 2017-hez közeledvén vagyunk, ilyen elvetemült bandák szoftvereit használjuk mint microsoft és creative. (csupakisbetűvel) :DDD

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#14325) bacsis válasza lee56 (#14324) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

szerencsére még nem volt benne részem, de igen igazad van, benne lehet a pakliban :)

(#14326) HSM válasza bacsis (#14323) üzenetére


HSM
félisten

Nálam szerencsére nem volt ilyen gond... Felraktam a DanielK féle XFI SupportPack 3.7-et, és ment egyből az X-fi prelude Win10-en, pedig féltem tőle, mi lesz...

Nálam szépen elfér egymás mellett az AMD-s HDMI Audio meg a Realtek is az X-fi mellett.

(#14328) Scholes9 válasza Taktikuska (#14327) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Na ezt szerintem mégegyszer :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14329) PrinceHerceg válasza Taktikuska (#14327) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Inkább A. variáns, mert a B. egy kész vicc, akármennyire is helyesen, avagy szépen írtad is le a nevét! :K

:C

[ Szerkesztve ]

(#14330) Scholes9 válasza PrinceHerceg (#14329) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Titanium akart lenni? :D Másra nem tudok gondolni :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14331) PrinceHerceg válasza Scholes9 (#14330) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Remélem... :D

(#14333) Scholes9 válasza Taktikuska (#14332) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Sztem semmi értelme nem lenne.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14334) PrinceHerceg válasza Taktikuska (#14332) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ha valódi előrelépést szeretnél, akkor a Z szériát ajánlom figyelmedbe, mert a Recon3D elég harmatosra sikeredett, melyre kár költeni, lévén, hogy minden értékében rosszabb az X-Fi szériától! :B

(#14335) szika87


szika87
aktív tag

Üdv urak!
Mai napig azért nem váltottam még Windows 10-re mert annó sok olyat lehetett hallani hogy nagyon elk*rtak a rendszer alapjaiban bizonyos dolgokat amivel jelentősen romlott a hangminőség a win7-hez képest, (pl:latency érték....) ez valóban érzékelhető avagysem?
Másik hogy Daniel-K vagy Pax hegesztett normálisan működő drivert win10-re is?

Köszi

Auzentech X-fi Prelude,Beyerdynamic DT-770 és egy Logitech Z-5500 a párosítás.

We are here for a good time, not a long time.

(#14337) Fandango válasza szika87 (#14335) üzenetére


Fandango
veterán

A hangminőség és a latency érték hogy hasonlítható össze? :F

Egyébként honnan jött ez a sületlenség, hogy a win7hez képest romlott, pont hogy jobb lett minden szempontból.

Pax csomagot használok, működik rendesen. Gyári driverrel sincs gond egyébként.

(#14338) PrinceHerceg válasza Fandango (#14337) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Win10 eleinte szar volt, de mára tuti jobb, kérdés, hogy mennyire hallani F2K-val!

:P

[ Szerkesztve ]

(#14339) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Hello fun-ok (kedvencem, mikor valaki elírja a "fan" szót)!

Vásároltam prémium Spotify előfizetést, de az app nem nyomja a hangot 5.1-en Z5500 + Auzen Prelude 7.1 kombinációban. Ugyanazt csinálja, mint a böngészőn a YT, sztereo megy, de a mélynyomó és a másik 3 hangfal nem. Van egy Stereo 2x hangzásmód Z5500-on, ami lekeveri 4 csatornára a sztereo hangot + mélyet nyomja, de nyegle, erőtlen és vacak a hangzás. 6ch direct-en sajnos nem megy minden, pedig a mélyet csak az adagolja igazán jól. Próbálkoztam a "-- disable sample..." valami megoldással, de csak nem megy. Valami tipp, hogy bírjam rá, hogy nyomja minden hangfalra a hangot MINDÉÉÉG?

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#14340) Tiger. válasza Darko_addict (#14339) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Vedd meg a kártyámat Xfi:)

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#14341) Darko_addict válasza Tiger. (#14340) üzenetére


Darko_addict
őstag

Halló, itt lehet pizzát rendelni?

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#14342) PrinceHerceg válasza Darko_addict (#14341) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Lehet, ha CL-ben, 5.1-es módban benyomod a CMSS-3D-t és az ott lévő 2 mód közül 50%-ra teszed a Stereo surround elnevezésűt, mert szvsz füllel hallhatóan az a jobb. A Logid meg tedd vissza 6-ch direktbe! :K

U.i: Have fun, jah és Én is szeretem a pizzát... :))

[ Szerkesztve ]

(#14343) Scholes9 válasza Darko_addict (#14341) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ezen szakadok már egy perce :DDD ;] :C

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14344) Darko_addict válasza PrinceHerceg (#14342) üzenetére


Darko_addict
őstag

És működik! :K
Beállítottam és újra kellett indítsam a Spotify appot, hogy életbe lépjen a változás.

Köszönöm szépen!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#14345) PrinceHerceg válasza Darko_addict (#14344) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Happy I am now... Padawan! :P

(#14346) helgi


helgi
aktív tag

Hello Urak!

PCIe SBX-FI Titanium Fatal1ty Pro-m van, win7 64bit alatt használom,de as mikrofon használata elég macerás. Szerintetek hibás már a kártya? vagy mindig is ilyen lehetett.
Ha mic-et akarok használni akkor át kell állítanom a Jacks-ban a Flexijacks alatt mikrofonra ugye, de ez is hogy milyen fajin megoldás ,most komolyan..,, ámde aekkor elkezd haloványany búgni. Ha meg elkezdek beszélni hallom magam a viszhangban. MI lehet az ok??

[ Szerkesztve ]

(#14347) nemadom-meg


nemadom-meg
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap óta tulajdonosa lettem egy SOUND BLASTER X-FI SURROUND 5.1 PRO (SB 1095)-nek.
Rögvest bele is futottam a gyári driver működésképtelenségébe :F Windows 7 64bit alatt "...try to install driver
there are no supported device available..."
(ami így, ebben a formában nem igaz...).
Igen hosszas próbálkozások után eljutottam addig, hogy már nem is "látta" a hangeszközt a Windows. :W A hibák számának növekedésével arányosan a vérnyomásom is a plafont verte... :DD
Majd aludtam egyet a probléma megoldásának folytatásához. Ma újult erővel hívtam segítségül a barátomat (Google :D ), ÉS(!) íme a megoldás .
Ez angolul van, aki érti annak könnyen fog menni, aki pedig nem... Nos, nekik itt van magyarul, lépésenként :K :
0.: Az eredeti driver telepítő cd legyen bent az optikai meghajtóban.
1.: Ha már belefutottál, hogy nem jó -a driver telepítése, plusz az összes kiegészítő-, akkor töröld le (uninstall) a programot, majd valamilyen registry takarítóval -hozzáértők választhatják benne a kibővített funkciókat- töröld le a program összes regisztrációs adatbázis bejegyzéseit. (Én az Advanced SytemCare Ultimate-t használom.)
2.: A számítógépet indítsd el "csökkentett módban". (A bekapcsoló gomb megnyomása után F8 funkcióbillentyűt nyomd meg többször amíg úgy érzed (a saját géped "gyorsaságát" tudnod kell) be nem bootol a gép a csökkentett módos választóképernyőig.)
3. Az Eszközkezelőben keresd meg az ismeretlen eszközt ===> sárga felkiáltójel van előtte, nem lesz nehéz megtalálni. Azon egy jobb klikk az egérrel, majd a driver frissítése/telepítése kiválasztása. Itt ne engedd, hogy automatikusan keressen drivert, hanem TE add meg az elérési útvonalát. Ami jelen esetben (nálam) így nézett ki: "e:\Audio\Drivers\" Tudom, hogy van benne még két mappa is, DE ha mielőtt az OK-t nyomnád a driver telepítéséhez, bejelölöd a "keressen az almappákban is" négyzet (pipa) alakú választókapcsolót, akkor nem tudsz hibázni. Ha ez megvan, akkor -elvileg- a driver telepítése kész is van.
4. A számítógéped újraindítása, immár normál módban.
5. A gyári telepítőlemezről a "setup.exe"-vel indítsd el a telepítőt a többi összetevőhöz. A program telepítése mindenképpen angol lesz (magyar nincs benne később se), tehát itt most lényeges, hogy odafigyelj. ugyanis a lépéseken (next és ilyenek :) ) haladva eljutsz egy olyan képernyőig -még az első lépések során, hogy kiválaszthatod, hogy csak a drivert, vagy "full" telepítést csináljon, avagy "advanced" módon telepítsen.
A lényeg, hogy se a full, se a csak driver telepítést NE válaszd ki! Neked a "hozzáértő"/advanced" mód kell, ugyanis itt tudod kiválasztani -választókapcsolók/"pipák" segítségével-, hogy mely programok legyenek feltelepítve.
Egy a lényeg ebből, hogy a "Driver, vagy Drivers" NE legyen kiválasztva! Az összes többit pedig vagy feltelepíted, vagy nem... De a drivert semmikép se telepítsd itt újra!
6.: Ha készen vagy akkor indítsd újra a számítógéped ismét. ( A program amúgy is felajánlja a telepítés végén...)
7.: Ha mindent jól csináltál, és "Bill" is úgy akarja, akkor: "Enjoy" :C , azaz ÖRÜL és HASZNÁL :C :C

Bocsánat ha túl hosszú lett, de nekem ráment a fél estém, ill. a mai de. egy része, hogy úgy működjön ahogyan az elvárható lenne. Remélem másnak így könnyebb lesz az élete Win7 64bit rendszer esetén, ha ilyet vásárol a jövőben.

U.i.: Jelen hozzászólásom bárki által felhasználható, más fórumokon való ugyanilyen jellegű probléma megoldásához, a szerző/eredet megadásával!

[ Szerkesztve ]

"... Ha eszek, elálmosodok. Ha alszok, megéhezek..."

(#14348) PrinceHerceg válasza nemadom-meg (#14347) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Köszönjük, ezen hasznos olvasmányt, mely a jövőben szvsz még sok kellemetlen órát fog megspórolni a leendő user-eknek! :K

helgi: valahogy a Titánok Achilles sarka a bugos, vagy egyáltalán nem működő miki, szóval örülj, h neked egyáltalán még megy! Viszont ha tényleg tele vele a fuszeklid, esetleg próbálj meg más driver variánst is, mint pl DanielK, PAX, persze csak ha momentán épp gyárit hallgatsz! :)

[ Szerkesztve ]

(#14349) helgi válasza PrinceHerceg (#14348) üzenetére


helgi
aktív tag

Igen, a gyári updatelt driverről van szó.
Már arra is gondoltam hogy inkább beruházok egy SB Z,Zx kártyára,esetleg Titanium HD-ra.
Nekem optikain megy a jel az erősitőbe, házimozira használom, Igaz a zene sem közömbös számomra.
Neked mi erről a bővebb véleményetek?

(#14350) nemadom-meg válasza PrinceHerceg (#14348) üzenetére


nemadom-meg
csendes tag

Igazán nincs mit, "sajnos" nem mindenki olyan kitartó mint én, és "ok" nélkül visszaviszi az üzletbe amit vásárolt.
Így legalább talán könnyebb lesz valóban az életük.
(Még az ezer(sic!) éves SB Live-om -CT 4670- is működésre lett bírva ugyanezen rendszer alatt. Pedig az már tényleg régi darab... ;) )

"... Ha eszek, elálmosodok. Ha alszok, megéhezek..."

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.