Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14151) lee56 válasza Petyyyyy (#14147) üzenetére


lee56
őstag

Szia. Nem vettem észre különösebb késést a win7-es rendszerhez képest, amit előzőleg használtam. Pár másodperc alatt átvált nekem legalábbis itt is. Ráadásul ott pax-os drivert használtam, win10re meg daniel-k féle ment csak fel. Na nem mintha olyan sokszor váltanék módot, jó ha 1x-2x megtörtént eddig az új rendszerrel, de az legalább mint mondottam flottul ment. :)

No Comment

(#14152) dergander válasza PrinceHerceg (#14150) üzenetére


dergander
addikt

Miért,van olyan "Z" amibe más kondi van?

[ Szerkesztve ]

(#14153) Fandango válasza dergander (#14152) üzenetére


Fandango
veterán

Szerinted, ha felhívta erre a figyelmed, akkor mi lehet a válasz a kérdésedre?

(#14154) Petyyyyy válasza lee56 (#14151) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Még a pár másodperc is elfogadható. 8.1-en most azonnali a váltás, otthon ez eltelik akár 20-30 másodpercig is. Lehet csinálok egyik nap egy próba telepítést egy lemezre, aztán meglesem. Ez az egy aggályom van a rendszerrel kapcsolatban amúgy.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#14155) PrinceHerceg válasza dergander (#14152) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Jaja... van a butítottabb G-Luxon verziós is, amin feketés szürke kondik díszelegnek + a már említett király Nichicon Fine Gold verziós, ergo utóbbinál szarabbal ne érd be! :N

[ Szerkesztve ]

(#14156) dergander válasza PrinceHerceg (#14155) üzenetére


dergander
addikt

Webshopból rendeltem volna,akkor maradok a drágább de hatékonyabb városi PC bolt mellett. Ott megtudom nézni még átvétel előtt milyen a cucc.

(#14157) PrinceHerceg válasza dergander (#14156) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nyugodtan vedd a legolcsóbb helyről, mert webshopos vásárlást követően 14 napig indoklás nélkül is eltudsz állni a cucctól, ha épp nem jó + már amikor a kezedbe veszed a cuccot látható a bontatlan dobozból is, hogy jót vagy épp rosszat fogtál ki, szóval hajrá!

:C

[ Szerkesztve ]

(#14158) Zsolty001 válasza PrinceHerceg (#14157) üzenetére


Zsolty001
tag

Üdv! Van egy X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro kártyám és olyan problémám van, hogy van egy alap zúgása a hangfalnak, ha feltekerem a hangerőt. A probléma akkor kezdődött, amikor áttértem Windows 10-re, de a januári kiadású hangkártya driver látszólag kijavította a hibát, mert pár napig jó volt, de most már megint hallom a zúgást. Nem akarom hetente újratenni a drivert, de ez a Windows 10 hibája is lehet? Mert akkor inkább visszatérek a jó öreg 7-eshez.

(#14159) PrinceHerceg válasza Zsolty001 (#14158) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Sajnos a 10-es ablak körijében nincs X-Fi-s TP-m, mert nekem a mai napig nem produkál ilyet a karim 7-es alatt, ergo nem is piszkálom! Viszont így első blikkre szvsz driver vagy rendszer bugba ütközhettél, sajna azt kell, mondjam!

Ezért esetleg megpróbálhatnád a 8.1-et mert nekem ott se volt efféle gondom!

U.i: a felvételi oldali mixereket Mic, Line in stb, 0-ázd és tiltsd le, ha úgy is tapasztalod a jelenséget, akkor nem a hardware-ed a bűnős...

:K

[ Szerkesztve ]

(#14160) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Na, közben tegnap előtt este kipróbáltam, csak elfelejtettem megírni.

SSD-n kapott helyet a 10-es, egyetlen drivert sem tettem fel az alaplaphoz vagy vga-hoz, csak a hangkártya driverét. A módváltás azonnali módon történik. Ezzel nem lesz baj. Viszont hiányolt két dll-t is. Ezekről nem tudom mi lehet, elég kómás voltam már. :B Lehet majd nézek egy rendes telepítést, minden driverrel. Kíváncsi vagyok akkor is panaszkodik-e majd.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#14161) PrinceHerceg válasza Petyyyyy (#14160) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Hajrá és írd majd meg pls, had okuljanak a nebulók is! :DDD

(#14162) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Driverek, frissítések fent és mégis. :(

Hiba

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#14163) Musicking válasza Zsolty001 (#14158) üzenetére


Musicking
aktív tag

Februárig bezárólag napi szinten használtam a w10th2-t a de még mindig annyira hulladék hogy maradtam a jól bevált 7esnél. A nálam megforduló x-fikhez (SB046A, SB0460) Daniel K driverét pakoltam fel azzal nincsnek gondok. Ha csak a w10-re váltásnál kezdődtek a gondok akkor első körben ki lehet zárni a hw hibát, a hosszas rendszertelepítgetések helyett futtathatsz pendriveról egy live linuxot is ha ott nincs zúgás akkor kizárhatod a hangkártya hibát, viszont ha ott is zúg akkor a tápellátás felől kell megközelíteni a problémát (tápegység, alaplapi feszszabályzók) vagy tényleg kezd megmakkanni a kártya, de kicsi az esélye hogy pont a váltással egyidőben adja be az unalmast.

[ Szerkesztve ]

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#14164) Petyyyyy válasza Petyyyyy (#14162) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Szerk.: Csak első indításnál hozott hibát. Felment az AISO4ALL is, indítottam pár flac muzsikát, rendben szólt minden. Mivel a 7 az utolsó amiben még megvan a Windows Áttelepítő, így kihagyom a 10-et még egy idegi a saját gépemen. Nincs kedvem újra belakni.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#14165) Lord Myn válasza Petyyyyy (#14164) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Hadd kérdezzem meg, hogy az ASIO4ALL-t minek rakjátok fel? Az X-Fi-knek van saját ASIO driver-ük... :U

Én most tavasszal szeretném rászánni magam a W10 upgrade-re, remélem nem bánom meg.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#14166) Petyyyyy válasza Lord Myn (#14165) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ezt lehet mondta már valaki korábban és mintha azt kapta volna rá válaszként, hogy azt felejtős. Ezt valóban megnyithatnák bővebben a hozzáértők.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#14167) CirrMee válasza Musicking (#14163) üzenetére


CirrMee
addikt

SB0460, Win10 10586.164, utolsó driver a hivatalos oldalról, gond egy szál se.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#14168) zsizsef válasza Musicking (#14163) üzenetére


zsizsef
senior tag

(#14169) Musicking válasza Lord Myn (#14165) üzenetére


Musicking
aktív tag

A x-fi esetén creative asiohoz képest minőségben nem vettem észre különbséget viszont van pár plusz beállítási lehetőség ami pár nem x-fis felhasználónak is jól jöhet.
Az asio4all egy univerzális driver elsősorban olyan rendszereknél ajánlott használni ahol időnként csatolva van külső hangkártya, keverő stb, így ha ezen keresztül van felcsatolva nincs kavarodás vagy ütközés.

#14167, #14168
Akkor még nem volt se normálisan működő gyári driver sem pedig v3.8.

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#14170) Lord Myn válasza Musicking (#14169) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nem tudom, nekem a hardveres ASIO-val sem volt gondom (1ms késleltetés, kvázi real-time), pedig zeneszerkesztésre (is) használom a kártyát, bár tény, hogy nem próbáltam az ASIO4ALL-t. Btw, azért van kevés kimeneted, mert szinte biztos vagyok benne, hogy nem AC módban használod a kártyát.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#14171) Musicking válasza Lord Myn (#14170) üzenetére


Musicking
aktív tag

Úgy vélem nem teljesen ment át főként mire jó az univerzális asio, majd ha lesz 2-3 különböző asio-s eszköz a kezed alatt amelyeket egy app alatt kell akár egyidejüleg használni akkor érdemes rápróbálni.
AC módban inaktív néhány általam használt funkció (pl a cristalyzer vagy épp a hardveres eax), sztereo esetén meg nem is kell hogy több kimenetet mutasson a lejátszó felülete.

[ Szerkesztve ]

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#14172) Fandango válasza Musicking (#14169) üzenetére


Fandango
veterán

OFF

AIMP-et jobbnak érzed valalmiben mint a foobart (már ha használtad a foobart valaha is)?

remélem a kép saját :) , ezért kérdezem

[ Szerkesztve ]

(#14173) Musicking válasza Fandango (#14172) üzenetére


Musicking
aktív tag

Talán egy éve használtam utoljára a foobart, pontosabban csak összehasonlítottam az aimppel és a winamppal. Mivel a három lejátszóhoz nincs egységes wasapi plugin így azzal nem is foglalkoztam. Az asio esetén viszont ugyanazt a felületet kaptam tehát ezzel kergettem és néztem a kimenő jeleket spektrumanalizátorral (szoftveres és asztali spektrumanalyzeres eq). Az aimphoz képest a foobar esetén egy picit karcsúbbak voltak a jelek a magas tartományban nem számottevően de azért észre lehetett venni. Winamp esetén se hiányoztak ezek a magas hangok tehát ott vagy a lejátszóval vagy a bemeneti pluginjaival (flac, mp3) nem volt minden rendben. Mivel láttam és hallottam a különbséget így engem nemigazán győzött meg a foobar. Azt viszont elképzelhetőnek tartom hogy az egyedi wasapi plugin tartalmazhat némi korrekciót erre a hibára, mert a legtöbb fórumon a foobar esetében a wasapi plugint ajánlgatták és nem az asiot.

[ Szerkesztve ]

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#14174) Fandango válasza Musicking (#14173) üzenetére


Fandango
veterán

Köszi a választ. 1 év azért nem kevés idő, kiváncsi lennék, most mi lehet a helyzet.

(#14175) Tiger. válasza Fandango (#14172) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Az aimp jobb,

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#14176) Lord Myn válasza Musicking (#14171) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ok. :R Akkor még csak annyit fűznék hozzá, hogy AC módban a crystalizer, EAX, EQ, stb-nek nem kellene inaktívnak lennie, valószínűleg a bit-matched playback be van nálad kapcsolva. Btw, nem is lenne logikus, hiszen AC módban kapod meg pont a vezérlést a DSP felett, azaz itt tudsz mindent beállítani a hardveres EAX effektekkel is kapcsolatban.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#14177) Musicking válasza Lord Myn (#14176) üzenetére


Musicking
aktív tag

A hardveres EAX alatt a játékok alatti EAX módokat értettem ami entertrainment és audio creation módban inaktív, igaz külön nem írtam oda így könnyen összetéveszthető az x-fi alap eax fícsőrjeivel. Az AC módot csak audio szerkeszgetésnél szoktam kapcsolni, zenehallgatáshoz nekem jobban fekszik az entertrainment+crystalizer kombó.

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#14178) Fandango válasza Tiger. (#14175) üzenetére


Fandango
veterán

Mivel tudod alátámasztani az érved?

(#14179) PrinceHerceg válasza Musicking (#14177) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Az említett két módban sem inaktív csak limitált! :U

Fandango: erre én is kiwi lennék űrlény userként :P

[ Szerkesztve ]

(#14180) Tiger. válasza Fandango (#14178) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Használtam mind a 2 -tőt
az aimp felhasználó barátabb, kapásból jobban néz ki, és azt is meg lehet csinálni mint itt a képen látod
Elég sok beállítási lehetőségek vannak, ami javítja a hangzást nem gyengén.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#14181) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#14182) Fandango válasza Tiger. (#14180) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem nem lényeg igazán a kinézet, nem szoktam nézegetni a lejátszót. A foobart is könnyű kezelni és beállítani (nem kevésbé felhasználó barátabb mint az AIMP). Hang effektek és minden biz basz ami a hangot módosítja nekem nem kell, azt akarom hallani ami a felvételen van, nem mást.
Mondom ezt úgy, hogy ma használtam az AIMPot és ismerkedtem vele, ennyi elég volt ahhoz, hogy véleményt mondjak.
Ami viszont érdekesebb számomra, hogy máshogy szól, talán azt mondanám, hogy az AIMP jobban. Ugyan azzal az ASIO beállítással tesztelgettem és hallgattam felváltva mind2 lejátszón uazt a számot.
Még nem döntöttem el, hogy melyik lesz az elsődleges.

(#14183) Musicking válasza PrinceHerceg (#14179) üzenetére


Musicking
aktív tag

Entertrainment és AC módban EAX 4-5-ös játékok esetén annyira limitált hogy nem választható opció még az alchemys trükkel sem, tehát ez az én szótáramban inaktív opció. EAX 3-ig meg 'térhangzásban' limitált a Game módhoz képest régi x-fi tulajként ezt már neked is észre kellett volna venned. EAX3-at már az Audigy 2 ZS is tudott mindenféle átkapcsolás nélkül csak akkor még kevésbé ment a Creative-nál a marketing bullshit.

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#14184) PrinceHerceg válasza Musicking (#14183) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Pont erre céloztam én is, csak nem vágtam, h mit értesz az inaktivitás alatt! :C

+ Az Audigy meg jó h hozta a szintet, mivel hardveresen EAX 4.0-ra volt specifikálva.

:))

[ Szerkesztve ]

(#14185) Lord Myn válasza PrinceHerceg (#14184) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Igen, az Audigy-k EAX 4-et is tudtak, igaz csak 16-biten, ezért szól jobban X-Fi-n. Viszont az EAX 5 lenne az igazi térhangzás szempontjából, kár, hogy egy kezemen meg tudom számolni hány EAX5-ös játék készült... :(

Egyébként érdekes módon a Z sorozat (és a későbbiek) is EAX kompatibilisnek vannak hírdetve, pedig csak szoftveresen tudják, 1-2 játéknál "érdekes" is a végeredemény...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#14186) cyberkind


cyberkind
félisten

Sziasztok!

Ebben a topikban tudtok segíteni illetve tippeket adni egy Creative SoundBlaster Z beállításához? :R
Fülessel játszok, de van egy sztereó hangfalpárom is a filmekhez zenékhez, és ehhez kéne segítség mit hova állítsak hogy ne okozzon kárt az amatőr kezemmel beállított profi hangcucc. :DDD :B
Minden az adatlapon.

Paranormal Cocktivity

(#14187) PuMbA válasza cyberkind (#14186) üzenetére


PuMbA
titán

Kapcsolj ki mindenféle effektet, THX TruStudio-t, EQ-t, bármilyen TM védjegyű opciót és kétes marketing kifejezésnek látszó hülyeséget :) Sajnos túl sok marketinget raktak a kártyába, ahogy a Creative mindig is szokta, de hát sokan erre repülnek.

[ Szerkesztve ]

(#14188) cyberkind válasza PuMbA (#14187) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez minden? :D
Én a minőségre és ajánlásra repültem, ezt mondták játékra, és sok jót is olvastam erről a cuccról.

Paranormal Cocktivity

(#14189) PuMbA válasza cyberkind (#14188) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, ennyi. A cucc jó, csak van benne több olyan dolog, amit nagyon kevesen használnak ki. Semelyik komolyabb hangkártyán nincs ennyi beállítási lehetőség, mert a hangminősége magáért beszél és úgy adja ki a hangokat, ahogy bement rajta, mindenféle módosítás nélkül :)

(#14190) cyberkind: Igen, az az opció, aminek van értelme :)

[ Szerkesztve ]

(#14190) cyberkind válasza PuMbA (#14189) üzenetére


cyberkind
félisten

Köszöntem a segítséget, esetleg a virtuális térhangzást benyomhatom ha játszok vagy ne rontsam el?

:R

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#14191) PrinceHerceg válasza cyberkind (#14190) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ha a te füleidnek segít pl tájékozódáskor FPS alatt miért ne, végtére is játék alatt is otthon érzi magát a cucc, plusz ha akarod picit az EQ-val is játszhatsz, de csak a jobb linearitás korrigálása végett?! :K

(#14192) cyberkind válasza PrinceHerceg (#14191) üzenetére


cyberkind
félisten

EQ-nál miket ajánlott állítgatni?
Nagyon nem vagyok ebben benne. :B

Paranormal Cocktivity

(#14193) PuMbA válasza cyberkind (#14192) üzenetére


PuMbA
titán

Alapesetben semmit. Olyan EQ-t, ami a hangkártya programjában van nem használnak komolyabb helyeken, mert a minősége nem annyira jó és hang részletességet veszítesz :) Persze, ha minden mindegy, akkor lehet használni, de az biztos, hogy nem segít az objektív hangminőségen semmit :) Régebben én is állítgattam, el lehet vele szórakozni, de egy idő után rájön az ember a turpisságra, hogy ez valójában úgy működik, hogy egy problémát látszólag megoldottál, de helyette csináltál másikat.

[ Szerkesztve ]

(#14194) PrinceHerceg válasza cyberkind (#14192) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

A fülednek kell tetszenie, de inkább ne piszkáld, max a 24-bit Crytalizer-t olyan 50%-ig és kész, and a térhatásnövelőt, ha épp játszol! :)

(#14195) cyberkind


cyberkind
félisten

Köszi nektek, tegnap este jó pár óra Dead Space után megtaláltam hogy jó nekem, csak a térhatást kapcsolom be és kész, nagyon jó a minőség minden téren ezzel a hangkártyával. :R

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#14196) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

X-fi fatal1ty champion series PCI hangkártya után keresek hangzás terén ehhez hasonló kártyát ami már PCIe csatolós. Mit tudnátok ajánlani?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14197) Lord Myn válasza aelod (#14196) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Szia,

Természetesen a PCI-E-s változatát: az X-Fi Titanium Falat1ty Champion-t. ;)

Persze, valószínűleg csak külföldről tudod beszerezni már és nem lesz olcsó...

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#14198) aelod válasza Lord Myn (#14197) üzenetére


aelod
veterán

Itthon ennyire nem kapni?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14199) Musicking válasza aelod (#14198) üzenetére


Musicking
aktív tag

Szinte egyből lecsapnak azokra a darabokra amit normális áron kínálnak a hazai hirdetési felületeken. Érdemes figyelni ebay-t, de az utóbbi időben csak drágultak a pci-e foglaltos x-fik, igaz kijött utána 2 generáció is de azoknak nagyobb a füstje mint a lángja. Anno kintről rendteltem a hazai ár harmadáért, manapság már nem ennyire kedvező a helyzet.

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#14200) aelod válasza Musicking (#14199) üzenetére


aelod
veterán

igaz kijött utána 2 generáció is de azoknak nagyobb a füstje mint a lángja

Igen ezeket néztem is. Ennyire rosszak lennének? Illetve rosszabbak mint egy champion fatal1ty?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.