Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) twollah válasza fefe1968 (#148) üzenetére


twollah
nagyúr

Az alapzaj az bizony eleg markans, mintha magnot hallgatna az ember.

A nyavogast nem tapasztaltam, ha igen akkor tuti irtam volna a topicnyito hozzaszolasomban rola, es a lejatszot azonnal a kukaba vagtam volna.

(#152) <Adamsky> válasza twollah (#151) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Úgy látszik ez az erős alapzaj ''védjegye'' a Sony MP3 lejátszóinak. A múltkor -- csak úgy próbaképp -- belehallgattam a munkatársam W800-as mobiljába, és hát nem kicsit lepődtem meg azon, hogy mennyire zajos. Valahogy nem ezt várná az ember egy Sony-tól.

[Szerkesztve]

(#153) twollah válasza <Adamsky> (#152) üzenetére


twollah
nagyúr

Amikor eloszor meghallottam a zajt azt hittem vmit rosszul hallok, zug a fulem stb.

De nem a lejatszo adja ki magabol.

Egy vilag omlott ossze bennem.

Az MSI MegaStick 511esemnek semmi vagy alig hallhato alapzaja van.

(#154) fefe1968 válasza <Adamsky> (#150) üzenetére


fefe1968
csendes tag

SS telepítése megoldódott! Hát kérem Uraim: A Sony oldalán apróbetűkkel írva van, hogy kell egy könyvtárat létrehozni C:\ss40_dl névvel és helyen. Ebbe kell bemásolni a telepítő fájlt és innét futtatni! Nem tudom, hogy kinek hogy sikerült eddig, de nekem így és csak így! Aztán sorra oldódtak meg a gondok! SS-el felrakva az mp3-akat megszűnt a nyávogás és akadás! A voidmp3fm progi egyszerű volt, de az említett hibákat hozta! A SonicStage elsőre valami zűrzavar, de hamar ráérezni az ízére és nagyon jó! Mindent lehet vele, millió remek szolgáltatás és jó a feltöltés minősége! :C

(#155) vili13 válasza fefe1968 (#154) üzenetére


vili13
őstag

''...jó a feltöltés minősége!'' :C

Én bizony felháborodnék azon, ha egy lejátszóra másolt zene minőségén a felmásolására használt szoftver bármit változtatni képes volna, különösen ha már olyan tetű a gyártó, hogy szükség van hozzá ilyesmire. Ezért jó a saját szoftver, hogy azzal is bőven akadhassanak problémák, különben baromi unalmas lenne az élet. Én ilyet még nem hallottam, hogy egy szoftver csak megadott helyről telepítve működjön helyesen - ez vagy egy nagyon rossz vicc, vagy nagyon nagy égés a sony részéről...

(#156) fefe1968 válasza vili13 (#155) üzenetére


fefe1968
csendes tag

Itt van írva a telepítés menete: [link] (Valahol az oldal közepén. Érdekes módon így egyből méltóztatott feltelepülni. Nekem CD-ről és egyéb mappából indítva nem! Az viszont tény, hogy rettentő kellemetlen és inkorrekt, hogy valami megemészthetetlen ''saját'' formátumba kell konvertálni, ha használni akarjuk a készüléket céljának megfelelően!

(#157) fefe1968


fefe1968
csendes tag

... arról nem is beszélve, ha valakinek nincs internet elérése, némi angol tudása és műszaki érzéke, az nem tudja használni! Ha belegondolunk, csak úgy tölthető fel lejátszható fájlokkal, ha a tulajdonos internet elérési lehetőségű számítógéppel rendelkezik. Ez kicsit durva! Magáról a lejátszóról elmondható, hogy ''felhasználó barát'', de a körülötte lévő kiszolgálás az kiszolgáltatottság.

(#158) fefe1968


fefe1968
csendes tag

Az előző hozzászólásom link-én belül a letöltést és telepítést érdemes elolvasni!
Erről van szó:

Connect to the Internet.
Create the following folder on your C drive: ss40_dl.
Click Accept at the bottom of this page to start download.
Click Save, and select the following folder: c:\ss40_dl.
After the download is completed, go to c:\ss40_dl and check that the downloaded file (SonicStageInstaller.exe) is 805Kb. If the file size is different, download the file again.

(#159) rumos14 válasza <Adamsky> (#152) üzenetére


rumos14
nagyúr

a vinyós HD5-nél semmilyen zavaró alapzaj nem volt, sem hagyományos, sem agybadugós fülessel.

(#160) Imy válasza fefe1968 (#157) üzenetére


Imy
veterán

....azért a mai világba internet hozáférés, már lassan olyan mint a villany... Amugy Nekem nem volt semmi problémám a telepitéssel. Meg az elvileg a CD-n lévő SS 3.4 is jo, igaz nekem az nem volt az igazi, kicsit bugos volt :( , de azt nem értem hogy ez igy sok embernek miért nem jó? Akinek nem, az vegyen mást, ne fikázza már ennyire!!! :(( Amugy ha az otthoni gépedre felteszed, és pl 66kb/s-el tömörited (nekem az a minőség megfelel a nagyobb bitrate-nál nem halható annyival jobb javulás) akkor rengeteg zene ráfér. Akinek nem elég az meg vegye meg a 6Gb-os változatot... :))
Tudom hogy vannak jobbak, de sokan ugy nyertük, és szerintem nem olyan rossz... :U
Igaz lehet ennyi pénz én sem adtam volna ki érte, de ha más gyárto termékeit megnézi az ember, akkor ez pl elég elegáns is... egyszerű, nincs agyonbonyolitva, nem kell bele elem, sem más... :C

(#161) fefe1968 válasza Imy (#160) üzenetére


fefe1968
csendes tag

Én nem nyertem, de nyeremény cuccost vettem. 25-öt nem adnék érte, de 15-öt igen és ennyiért nagyon jó vétel! Más gyártók azonos árfekvésű készülékeihez képest is! Igen, internet már szinte mindenkinek van, de olyan ''árukapcsolás'' szerű az, hogy net nélkül nem használható. Mint pl. a net T-Com előfizetés nélkül, holott a vezetékes telefont egyáltalán nem használom. (Vidéken lakom, nincs kábel v. micro). Látom van némi tapasztalatod tömörítés ügyben... ATRAC-ban kb. milyen tömörítés felel meg az Mp3 azonos minőségének? Tehát pl. egy 192kb/s Mp3, ATRAC-ben azonos minőségben mekkora tömörítésű? Úgy tudtam, hogy kisebb helyet foglal az ATRAC, de nem tudom értelmezni az arányokat most. Tömörítettem Mp3-at ATRAC formátumra, aztán nagyobb lett, mint a kiindulási anyag mérete :).

(#162) Imy válasza fefe1968 (#161) üzenetére


Imy
veterán

Szia! Azért nem kell hozzá feltétlen net, mert az SS 3.4-el is müködik.... :))
Igazábol nem kisérleteztem vele, de a 66-os ATRAC-al (ha jol emléxem, de lehetb65) azzal elég jo minöségü a zene (ezzel kib 128 vagy a 160-as MP3-al megegyezö a minösége), s nagyon sok fel is fér, nekem kb most 260 szám van fent, s ugy 120Mb szabad helyem van még. :B
Ha még van valami nyudodtan kérdezz, ha tudok rá válaszolni, megteszem! :))

(#163) neonblue


neonblue
csendes tag

most akkor télleg van alapzaja?

(#164) Imy válasza neonblue (#163) üzenetére


Imy
veterán

Van, de nem vészes....

(#165) twollah válasza neonblue (#163) üzenetére


twollah
nagyúr

Van, mintha normal (kazettas) walkmant hallgatnal Dolby zajszurovel.

(#166) Imy válasza twollah (#165) üzenetére


Imy
veterán

Az alapzajt csak a 2 szám között lehet hallani...számok közben én nem halottam, talán az enyim nem hibás :))

(#167) fefe1968 válasza Imy (#166) üzenetére


fefe1968
csendes tag

A számok közt hallható alapzajt elnyomja a zene, de ha halkabb zenét hallgatsz, vagy amelyben némi szünet van, akkor hallatszik ott is!

(#168) fotel


fotel
aktív tag

Kijött a SonicStage 4.2 :)
Ki is próbálnám, ha nem lopták volna el a HD5-öt ://

(#169) Imy válasza fefe1968 (#167) üzenetére


Imy
veterán

Halkabb zenénél tapasztalataim szerint halkabb az alapzaj is (vagyis amikor halkabbra van beállitva), de amikor hangosabra, és a szám halkul, akkor tényleg egy kicsit eljön...

(#170) Imy válasza fotel (#168) üzenetére


Imy
veterán

ááááááááá! :)) :))
Köszönöm! :R
Ha nem felejtem el, holnap otthol fel is teszem!

(#171) rumos14 válasza fotel (#168) üzenetére


rumos14
nagyúr

váddöfákk, ellpoták? figyeld a hirdetési fórumokat, hátha lesz vmikek mostanában egy eladó :(((

(#172) neonblue


neonblue
csendes tag

pár kérdés az nw-e002-ről:
1. magyar menü van benne?
2. lejátszásnál kiírja az előadót és a számcímet is?
3. alapállapotban kiírja azt hogy hány óra van?
4. buszon hallgatva nem túl halk?
5. az alapzaj nem túl zavaró?

(#173) twollah válasza neonblue (#172) üzenetére


twollah
nagyúr

1. nincs, de kapsz egy jo vastag manualt, azt lapozgathatod, tanulhatod ezerrel.

2. a home lenyomasaval tudsz valtani az elado, es az album kijelzese kozott, de be lehet allitani, hogy mit irjon ki lejatszas kozben.

3. benne van a manualban, hogy mit akarsz kijeleztetni. Tudom ajanlani a RTFM alkalmazasat. (gy.k.: Read The Fucking Manual, magyarul olvasd el azt a kibaszott kezikonyvet)

4. szerintem nem tul halk, bar en allandoan 15 es 18 kozotti hangeron hallgatom, a magasabb hangero mar zavar.

5. csak ha nagyon halk a zene pl kezdodik, vegzodik a szam akkor lehet hallani, de akkor is csak ha csond van korulotted.

[Szerkesztve]

(#174) fotel válasza rumos14 (#171) üzenetére


fotel
aktív tag

Hát bizony, azért több szem többet lát elven figyeljetek rá, hátha másnak is feltűnik. Mocsok egy világ.

(#175) bwoay válasza fotel (#174) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem meséled el? hátha van tanulság...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#176) fotel válasza bwoay (#175) üzenetére


fotel
aktív tag

[link]

Klikk az ''eredeti apróhirdetés''-re.

[Szerkesztve]

(#177) bwoay válasza fotel (#176) üzenetére


bwoay
nagyúr

thx. döbbenet. tanultam belőle, de nem olyasmit, amit szerettem volna.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#178) Imy válasza neonblue (#172) üzenetére


Imy
veterán

Ha akarsz venni, akkor van Nekem egy felesleges bontatlan csomagolásban!! Mert 2 Db van összesen!
1. Van magyar
2.igen, home gomb megnyomásával
3. beálitás kérdése
4. én buszon 10-15 között szoktam hallgatni, 20 fölött már nagyon hangos (30 a max)
5 nem

(#179) Imy válasza Imy (#178) üzenetére


Imy
veterán

De alszik ez a Topic! :Y

(#180) szepsuti


szepsuti
aktív tag

jaja be kéne dobni vmi új témát:D

(#181) Imy válasza szepsuti (#180) üzenetére


Imy
veterán

de mit? :))

(#182) neonblue


neonblue
csendes tag

a nem sony lejátszókban lehet előadó, album, előadó/album szerint keresni?

(#183) Chili7 válasza neonblue (#172) üzenetére


Chili7
őstag

Nálam nincs alapzaj. Legalábbis nem tűnik fel. És a buszon is fel lehet hangosítani. :)

(#184) neonblue


neonblue
csendes tag

mert ha nem, akkor lehet hogy pont azért találták ki a sonynál az oma fájlokban való felmásolást..

(#185) szepsuti


szepsuti
aktív tag

hát én úgy tudom, hogy csak az Ipod-oknál létezik még iylesféle keresés.

(#186) neonblue válasza szepsuti (#185) üzenetére


neonblue
csendes tag

igen, és az ipodoknál is a saját programjával kell felmásolni a zenét, az itunessal

(#187) <Adamsky> válasza neonblue (#182) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az iAudio U3 és Meizu M6 biztosan tudja, és egyiknél sem kell külön szoft. ehhez, valamint konvertálgatásra sincs szükség.

[Szerkesztve]

(#188) Imy válasza neonblue (#182) üzenetére


Imy
veterán

igen

(#189) Imy válasza Chili7 (#183) üzenetére


Imy
veterán

én sem vettem észre nagy alapzajt, egy kicsi van a számok között, de egyes emberek akkora feneket keritettek neki...

(#190) <Adamsky> válasza Imy (#189) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''...de egyes emberek akkora feneket keritettek neki...''

Igen, Kedves Imy, mert van aki hallja és van akit zavar is. Nem vagyunk egyfomák...

Amit pedig a #169-ben írtál, enyhén szólva ellentmondásos. Szerintem te kevered a rosszabb minőségű felvételben lévő alapzajt, a készülék által keltett fehérzajjal. Előbbi a hangerő növekedésével tovább nő, míg utóbbi nagysága a hangerőtől független.

(#191) bwoay válasza <Adamsky> (#190) üzenetére


bwoay
nagyúr

nyugi, biztos nem cx300-al hallgatja, hanem valami gyengébb füldugóval,
amivel nem zavaró. bár abban már teljesen egyetértek veled,
hogy amilyen alacsony a kimenő teljesítménye,
nem is lenne szabad, hogy hallható fehérzajt produkáljon

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#192) szepsuti


szepsuti
aktív tag

fehérzaj rulez:)

(#193) Imy válasza <Adamsky> (#190) üzenetére


Imy
veterán

na jo....

(#194) Imy válasza fotel (#168) üzenetére


Imy
veterán

Az SS 4.2 hol van fent?
Sony hivatalos oldalán nem találtam.
Csak most volt időm keresgetni :(

(#195) HXY


HXY
addikt

jó kis player a Sony! :)

(#196) fefe1968 válasza Imy (#194) üzenetére


fefe1968
csendes tag

Pedig a Sony oldalán van fennt :)![link] ;)

(#197) Imy válasza fefe1968 (#196) üzenetére


Imy
veterán

Köszi! :R
Akkor nem jó helyen kerestem, én a .comon néztem :W

(#198) neonblue


neonblue
csendes tag

a voidmp3fm-el feltett zenéknél nem lehet a keresést (search) használni?

a sony mp3 file managere használható a nw-e00x lejátszókhoz is?
http://support.sony-europe.com/DNA/Downloads/downloads.asp?l=en&c=WM&sc=NWF&t=lp&f=lp_mp3

(#199) Imy


Imy
veterán

Nektek hány órát bir ki az aksi? Mert Nekem 2 hét alatt lemerült, pedig sztem összesen 8-10 óránál többet nem használtam. A 7en is kb 2 órát használtam, rádugtam a PCre és 15 percig töltötte magát... :W

(#200) Imy válasza Imy (#199) üzenetére


Imy
veterán

UP! NW-002F tulajoknak! :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.