Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kristof93


Kristof93
senior tag

Hát az Intel nem teljesíti ezt a kritériumot. Mindenki más - még egy 2060 is jóval 40 TOPs fölött van...

(#2) scream válasza Kristof93 (#1) üzenetére


scream
veterán

Mert az amúgy elmondható, hogy a piac nagy része legalább rendelkezik egy RTX 2060-nal? :F

(#3) direwolf


direwolf
őstag

Kíváncsi lennék mi az a szitu ahol szükség van a lokál AI-ra, de nincs pénz hw-re alá :F

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4) adamssss válasza Kristof93 (#1) üzenetére


adamssss
veterán

A legfobb celcsoport az uzleti felhasznalok. Itt viszont a munkaeszkozok 99% laptop es ezekben altalaban nem tul acelos procik vannak.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#5) Kristof93 válasza adamssss (#4) üzenetére


Kristof93
senior tag

Hawk Point már eléri ezt a 40 topsot (39-et) ha összeadod a három részegységet, Strix Point pedig lehet 100 fölött lesz. Intel-nek mondjuk ez még időbe fog telni.

(#6) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Egy kis kibővítés a cikkhez: [link]
E szerint a mostani CPU-k 10 TOP/s tudnak, kivétel a Qualcomm Snapdragon X Elite, ami 45-öt tud.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) Busterftw válasza Kristof93 (#5) üzenetére


Busterftw
veterán

A Meteor Lake sincs messze 34-el.
De idén már jön a Lunar Lake, az már megüti a szintet többszörösen. Arra már Copilot is jobban elterjed.

(#8) ricsi99


ricsi99
addikt

Mivel/milyen programmal lehet valósan lemérni ,ezt a TOP/s értéket?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#9) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Jó tudni hogy ezt kell elsőnek kikapcsolni. :D

(#10) Döglött Róka válasza Dr. Akula (#9) üzenetére


Döglött Róka
veterán

#regenmindenjobbvolt

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#11) anulu válasza adamssss (#4) üzenetére


anulu
félisten

szokásos 4 éves laptop csere ciklussal nézve még kell egy pár év, mire ez elterjed... "ha". nálunk a cégnél elkezdték nézegetni, de egyszerűen megöli a laptopokat.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) Semplar


Semplar
őstag

Kamu MI copilottal, mint egy falat kenyér ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#13) CPT.Pirk válasza anulu (#11) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

És ha eltekintünk az extrém erőforrásigénytől, amúgy volt valami gyakorlati haszna? :F

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14) anulu válasza CPT.Pirk (#13) üzenetére


anulu
félisten

hát, egyelőre semmi olyat nem találtam, ami pár percnél több melót spórolt volna meg nekem.
biztos van valami, csak én még nem találtam rá :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Szóval jön egy olyan szoftveres marhaság, amire az emberek túlnyomó többségének semmi szüksége, de legalább a hardver nem is tudja rendesen futtatni. Zseniális. :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#16) ricsip válasza Geri Bátyó (#15) üzenetére


ricsip
addikt

Mára a 6-8-16-24 processzormagos gépek ezek szerint már túl jól bírják futtatni az ms defendert v. más tetszőleges realtime antivirust, anélkül h. olyan látványosan megakasszák a munkát 1-1 scan v. definition update idejére, mint a 2000-es évek elején. Így kellett valami új bosszantó géplassító funkcionalitás, ami ráadásul az áramot is fogja jól zabálni, a cpu-t is olvadáspontig viszi ha már a kripto-tól nem olvadt le eddig, és a ventillátorok is zúghatnak-süvíthetnek-nyüszíthetnek mint a régi szép időkben. :C

[ Szerkesztve ]

-

(#17) Alaaf Pi válasza anulu (#14) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Mire lehet használni üzleti életben egy ilyet? Mert más ember helyett nem fog választ adni az E-mailben feltett kérdésre, a diagramok templateje meg ezer éve kész.

(#18) tibaimp válasza Geri Bátyó (#15) üzenetére


tibaimp
nagyúr

És ráadásul az MS a futtatáshoz még dedikált gombbal ellátott bill-t is elvárna....
Kíváncsi leszek, a periféria gyártók ráállnak-e, vagy kivárnak!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#19) Alaaf Pi válasza tibaimp (#18) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

A Swiftkeybe már bekerült. Értelme ott is rengeteg.

(#20) tibaimp válasza Alaaf Pi (#19) üzenetére


tibaimp
nagyúr

De, ez csak szoftveres cucc, nem?
Én a rendes hardver gyártókra értem, ahol ott van még a rengeteg raktárkészlet is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#21) Skyline15 válasza anulu (#14) üzenetére


Skyline15
tag

Haszna igazából olyan helyen van, ahol főnök megkéri alkalmazottat hogy itt ez az Excel, és kellene kimutatás xy részről, mondjuk amit egy normális excel user 5 függvényből összerak, te szöveggel beírod hogy "Itt ez az 1000 cella, színezd már be pirossal ami nagyobb mint #, kékkel ami kisebb mint Y, És töröld ki ami megegyezik Z-vel" . 5-10 perc alatt egy Excel "képes" felhasználó megcsinálja, de akit csak leültettek gép elé, és használja az Excelt , de nem érti, annak lehet ez 1 órás munka is, na ezt lehet meggyorsítani Copilottal, és 1 perc alatt végezni fog az ügyintéző.

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#22) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ennek az egész AI dolognak például RPG játékokban látnám "hasznát", ahol a normál NPC beszédét AI alapon generálná le, így téve azt változatossá. Sőt, akár quest-et is generálhatnának vele a játékban valós időben.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23) ricsi99 válasza CPT.Pirk (#13) üzenetére


ricsi99
addikt

"Pistike" mivel az anyanyelvén se tud "hejjesen" írni a bing kersőbe így a fizetett hírdetéseken kívűl semmi mást nem talál... sokkal egyszerűbb a mikrofonba elmondani:
" hó hapok használt guminőt,garancivál ingyé?" :R :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#24) worxland válasza adamssss (#4) üzenetére


worxland
addikt

Oszt miért is kellene a laptopon futtatni az akármilyen AI funkciót, ahelyett, hogy a céges szerver futtatná és csak az eredményt küldi el a laptopra? :F
Az SAP/Oracle is csak klienst futtat a felhasználó gépén, ahogy az adattárház is. Majd pont az AI fog direktben a kliensen futni.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#25) CPT.Pirk válasza ricsi99 (#23) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Oké... De ha ülsz az Excel meg a Word előtt a melóban és közben 40TFlops-al ezt számolja az AI olyan villanyszámlát okozva ami vetekszik a bitcoinbányászat szebb napjaival, az miben segíti a munkádat? ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26) S_x96x_S válasza direwolf (#3) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Kíváncsi lennék mi az a szitu ahol szükség van a lokál AI-ra,
> de nincs pénz hw-re alá

tablet. ( mobil telefon , laptop )
és ott hiába van pénz, egy asztali GPU-t nem tudsz mögé tenni ..

Amúgy az AMD 8840u adatai:
A https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-7-8840u
AI Engine Capabilities:
- NPU Performance : Up to 16 TOPS
- Total Processor Performance: Up to 38 TOPS

Mottó: "A verseny jó!"

(#27) S_x96x_S válasza worxland (#24) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Oszt miért is kellene a laptopon futtatni az akármilyen AI funkciót,
> ahelyett, hogy a céges szerver futtatná
> és csak az eredményt küldi el a laptopra?

mert például a Zoom/Teams kliens ( kamera) képét
hatékonyabb feldolgozni helyileg.
https://redresscompliance.com/microsoft-copilot-teams-a-new-era-of-smart-collaboration/
...
Zoom’s Smart Features: Zoom has introduced AI elements into its video conferencing platform to enhance meeting productivity.

Mottó: "A verseny jó!"

(#28) Reggie0


Reggie0
félisten

Egy jetson nano orin kiszolgalja, ezek szerint. Es az csak 15W-ot eszik.

[ Szerkesztve ]

(#29) Geller72


Geller72
veterán

Nem igazán értem a párhuzamot az A.I. és a laptop használata közt. Főleg CPU fronton nem. Ez eddig sem eről szólt, hanem a natív VGA-ról.. :U

(#30) Busterftw válasza CPT.Pirk (#25) üzenetére


Busterftw
veterán

Például úgy, hogy aszondom neki, rejtse el a dokumentumban ezt meg ezt, mert azt nem kell fordítani.
Jelenleg ezt egyes esetekben scriptek végzik (automation team), legtöbb esetben pedig várunk a language engineering csapatra file prep során, néha órákat.

(#31) worxland válasza S_x96x_S (#27) üzenetére


worxland
addikt

Muhahaha, megnéztem a linket, bemásolnám azt az óriási bullshit-et, ami a Teamsre vonatkozik:
"Microsoft Copilot in Teams: An Overview
In today’s fast-paced work environment, efficiency and productivity are paramount. Microsoft Copilot in Teams emerges as a transformative tool designed to revolutionize how we approach meetings and collaborative work.
What is Microsoft Copilot in Teams?Microsoft Copilot in Teams is an AI-driven assistant designed to enhance meeting productivity and streamline workflows within the Microsoft 365 ecosystem.How can it impact your meetings and team collaboration?It promises a more efficient meeting experience by summarizing key points, suggesting action items, and integrating with various Microsoft 365 tools.What are its primary functionalities?Microsoft Copilot covers various functionalities, from real-time meeting assistance to integration with applications like Word, Excel, and PowerPoint."

Ha lehámozod róla a blablát, annyi marad belőle, mint Lord Dorwin ígéreteiből az Alapítványban. Semmi.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#32) Alaaf Pi válasza S_x96x_S (#27) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Azok mit kell feldolgozni? 2020 óta egy kezem meg tudom számolni, hányszor használtam kamerát ilyen meeteken.

(#33) Busterftw válasza Alaaf Pi (#32) üzenetére


Busterftw
veterán

Szerintem ne kezdjünk bele a "neked nem fontos, te nem használod tehát másnak minek kell" érvelésbe.

(#34) Alaaf Pi válasza Busterftw (#33) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Több cégnél megfordulva, multiknál sehol, senkinek nem volt még kötelező kamerás meetje. Vagyis messze nem a saját igényem, nem igényem amiről beszélek.

(#35) S_x96x_S válasza worxland (#31) üzenetére


S_x96x_S
őstag

( sajnos nem tudom, hogy mennyire vagy jártas az informatikai dolgokban , de ha keresel, akkor találsz több információt is.)

A qualcomm kütyükön ilyen példák szerepelnek, amit helyileg tudsz futattni:
- text to image ( stable diffusion )
- text to text ( llama )
- image to image ( ControlNet )
ilyenek várhatóak majd a Copilot-on keresztül ..

https://www.qualcomm.com/products/technology/artificial-intelligence
https://www.qualcomm.com/products/mobile/snapdragon/smartphones/mobile-ai

Mottó: "A verseny jó!"

(#36) Alaaf Pi válasza S_x96x_S (#35) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Ezek a funkciók elég szűk réteget érintenek ahhoz, hogy minden Windowsba be kelljen tenni.

(#37) Busterftw válasza Alaaf Pi (#34) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem kötelező kamerás meetingekről volt szó, hanem kamerás meetingekről.
Pontosan, nem a saját igényeidből kellene kiindulni.

(#38) S_x96x_S válasza Alaaf Pi (#36) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Ezek a funkciók elég szűk réteget érintenek ahhoz,
> hogy minden Windowsba be kelljen tenni.

kicsi a képzelőerőd ;) és nem látod a big picture-t ...

ez olyan mint a : drog / olvasás / cigi / sör ...
rá kell szoktatni az embereket és a Microsoft ezt teszi ..

és amúgy is - ez csak a kezdet ...
Ha később te is be akarsz kapcsolódni a John Connor ellenállási hálózatába és küzdeni a Skynet szintetikus intelligenciája ellen,
akkor nem árt képben lenned.

Képzeld el, hogy a Microsoft Copilot - automatikusan vezérli majd az agyadat a beépített Neuralink -en keresztül.

És 10-20 év múlva nem lesz más lehetőséged,
mert a munkaerőpiacon csak Neurolink+Copilot-al kapsz munkát ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#39) Kristof93 válasza S_x96x_S (#38) üzenetére


Kristof93
senior tag

Haha, 20 év múlva fehér galléros munka? Nem valószínű. A pap és a politikus lehet megmarad, de azon kívül?

(#40) S_x96x_S válasza Kristof93 (#39) üzenetére


S_x96x_S
őstag

miért maradna meg a pap és a politikus?
.. azokból is lesz droid ..

ráadásul ..
.. és előbb utóbb választójoguk és saját vallásuk

még a fejvadászatmak is annyi ..
"IG-11 Scenes (Mandalorian)"
https://www.youtube.com/watch?v=Esln9r_Pf1o

Mottó: "A verseny jó!"

(#41) Busterftw válasza Alaaf Pi (#36) üzenetére


Busterftw
veterán

A Windows viszont egy széles réteget fed le, ezért van mindenből valami beépítve. A számológéptől kezdve a text editoron át a képszerkesztőig. Mert ha egy réteg valamelyiket akarja használni, akkor van. Ettől függetlenül természetesen nem kell és használhatsz olyat amilyet akarsz.

De ezt az én nem használom tehát senki nem használja felfogást engedjük el.

(#42) flexxx2 válasza Alaaf Pi (#34) üzenetére


flexxx2
őstag

de azok a szülők és gyerekük, akik több ezer km-re vannak, azoknak jó a kamerás meeting, és ők nagyon sokan vannak a világban, vagyis nem egyedi igény ahogy gondolod

(#43) ddekany


ddekany
veterán

De mit csináló AI-hoz kell az a 40 TOPS? Mert belátható időn belül elérhető notebook/desktop gép nagyságrendileg kevés pl. egy értelmesebb LLM futtatására. Kapásból a memóra méret és szávszélesség sehol nincs meg hozz. És jelenleg legtöbb területen az AI még erősen korlátos intelligenciája (megbízhatatlansága) a szűk keresztmetszet, és úgy, hogy azok nagy modellek, értsd, párszáz GB RAM kell neki, meg egy "fióknyi" monstrum GPU sem árt, ha nem akarsz megőszülni.

[ Szerkesztve ]

(#44) worxland válasza Alaaf Pi (#34) üzenetére


worxland
addikt

Nálunk egy-két fejes elvárja, de nálam pofára esnek, mert a céges PC-hez nincs kamerám (nem véletlenül).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#45) worxland válasza flexxx2 (#42) üzenetére


worxland
addikt

Oda minek az AI? A szülő a gyerekét (unokáját) akarja látni, nem valami generált sz@rt.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#46) flexxx2 válasza worxland (#45) üzenetére


flexxx2
őstag

pl ez jut eszembe: mutatja a mami: mit vettem, doboz kamerába, AI meg alá kiírja a nevét, hol kapható az országban, mennyibe kerül? mondjátok ha hülye példa

megj: nem csak generálni tud az AI, mindenki itt ragadt le?

[ Szerkesztve ]

(#47) worxland válasza S_x96x_S (#35) üzenetére


worxland
addikt

Már bocs, megnéztem a stable diffusiont és a ControlNet-et, ezeknek mégis mi közük a Teamshez? Egy céges meetingen biztos nem ilyen vackokat akarok megosztani on-demand elkészítéssel. Ha valami hasonlót akarok gyártani, elkészítem nyugiban a míting előtt, elmentem videóban és megosztom.
"mennyire vagy jártas az informatikai dolgokban" - 29 éve ezzel keresem a kenyerem.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#48) worxland válasza flexxx2 (#46) üzenetére


worxland
addikt

Ezt már most is tudja a Google Lens. Net kell hozzá, de az már van alapból, ha a mamival beszélgetsz.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#49) Döglött Róka válasza worxland (#31) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Az marad belole, hogy meeting memo-t ir, chatekben osszefoglalja a lenyeget es ha van megosztott prezi vagy doksi a temaban akkor azt is eloszedi neked ha referaltak ra. Nem kell visszaolvasnod, nem kell keresgelned, idot takarit meg.

Office copilot, wordben dokumentaciot ir helyetted, prezentaciot keszit a szoveg alapjan ugyhogy temat is csinal hozza, excelben kepletez. Neked csak felugyelned kell.

Source: aktivan hasznalom. Te viszont lathatoan nem. Rengeteg idot takarit meg, aki az ellenkezojet allitja, az valszeg meg nem hasznalta. ;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#50) flexxx2 válasza worxland (#48) üzenetére


flexxx2
őstag

akkor ennyi, én is csak erőlködök ezzel, mint az MS ezzel a copilottal :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.