Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM3 / AM3+ (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#901) leviske


leviske
veterán

A fuad megint az AMD marketingosztályának képzeli magát, vagy tényleg jön a 900-as chipset széria?

Elvégre is a Hudson-D1 és Hudson D3-nak tényleg valamiféle nevet kéne találni, de úgy gondoltam, hogy elég lesz a 800-as szérián belül maradni. Bár mondjuk aztán elkélhet a Bulldozer alá egy PCIE3.0-val, USB3.0-val és Hudson déli híddal frissített RD890, amit mondjuk tényleg nem feltétlenül lenne szerencsés 890FX-nek keresztelni.

(#902) Balu77


Balu77
őstag

Sziasztok. Sajnos amd-s vonalon manapság nem vagyok képben, ezért azt szeretném megkérdezni, hogy egy am2+/am3 foglalatú lapba, ez lenne: Gigabyte GA-MA78LM-S2
Elmegy-e egy régi am2-es Athlon x2 3600+ proci. A segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

izé

(#903) Oliverda válasza Balu77 (#902) üzenetére


Oliverda
félisten

El

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#904) Balu77 válasza Oliverda (#903) üzenetére


Balu77
őstag

Köszi!

izé

(#905) krisztiánzen


krisztiánzen
csendes tag

szia egy kérdés:
melyik AM3-as lapot ajánlod vételre 15-20k körül (apróban) amivel lehet kicsit tuningolni (magfeloldás is) csak egy vga-slot van benne, nincs túlcsicsázva (occó :DDD ). Athlon II x2 v. x3 menne benne, 2x2g ram +hd4850
pls help

Üdv krisz

Allak Akbar trrrrrrrrr

(#906) Oliverda


Oliverda
félisten

Megjelent a v3.2.1540.75 WHQL-es RAID/AHCI driver SB7xx és SB8xx déli hidakhoz.

Win7-hez innen letölthető.

Egyelőre nincs changelog így nem tudni, hogy milyen változtatásokat hozott.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#907) memphis_19


memphis_19
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek az ASUS M4N98td EVO lapról?
Ha valakinek van légyszi irjon észrevételt tapasztalatot.
Hamarosan tervezem egy AM3-lap vételét, a jelenlegi AM2 helyett, mert van egy Phenom II X2 550BE-m és fel szeretném oldani a magokat, ehhez kellene egy újabb lap. Meg még egy elvárásom van SLI. Ezért korlátozottak a lap típusok.
Az SLI-t nem szeretném hanyagolni mert nem rég sikerült összeraknom.

Köszi.

(#908) sagvary


sagvary
aktív tag

Nem világos, hogy ha AM3-as alaplapot veszek, akkor milyen procik rakhatók bele. Van valami konpatibilitás a korábbi procikkal?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#909) memphis_19 válasza sagvary (#908) üzenetére


memphis_19
tag

Ha AM3-as lapot veszel akkor csak AM3-as procit tudsz belerakni és csak DDR3 memót fogad az alaplap. Egyébként a cpu kompatibilitást megtalálod az adott alaplapgyártó hivatalos oldalán.

(#910) memphis_19


memphis_19
tag

Az AM2-es(vagy AM2+) lapok ellenben kompatilisek lehetnek az AM3-as procikkal is.
Például nekem van egy GIGA m57SLI-s4 lapom(AM2) és támogatja az AM3-as cpu-kat is akár néhány 4 magost is. Persze korlátozottam(alacsonyabb HT sebességen) ami kisebb csökkentést okoz a teljesítményben.
Irj ha van valami kérdésed.

(#911) sagvary válasza memphis_19 (#910) üzenetére


sagvary
aktív tag

Tehát, ha AM3-as lapot vennék, akkor késöbb újabb laphoz való procit használhatok? Ez is valami, az Intel gonoszabb.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#912) Gerisz válasza sagvary (#911) üzenetére


Gerisz
addikt

Most úgy néz ki ez nem így lesz. Az AM3-as procik lesznek jók az AM3+ lapba és az új procik nem lesznek jók az AM3-as lapba (bár ne így legyen).

[ Szerkesztve ]

(#913) sagvary válasza Gerisz (#912) üzenetére


sagvary
aktív tag

Miért nem lehet olyan socket-et alkalmazni, ami tartósan maradhat? Mindig csak vásárlásra kényszerítik a korábbi vevőiket.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#914) atti_2010 válasza sagvary (#913) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Azért álljon meg a menet, az AMD már régóta húzza az AM tokozást az Intelhez képest, azt meg ugye nem nehéz belátni hogy egy olyan procinál ami teljesen új magra épül elkerülhetetlen a csere pláne ha APU-t is beleraktak.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#915) Franklin válasza sagvary (#913) üzenetére


Franklin
addikt

A második mondattal meg is válaszoltad a kérdést :-)

(#916) atti_2010 válasza Franklin (#915) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Azért ez nem teljesen igaz, megmondanád te hogyan integrálnál egy APU-t a prociba hogy ne cserélj foglalatot? Ha megtudnád mondani már rég az Intelnél vagy az AMD-nél dolgoznál, de nem érdemes így dobálózni a kijelentésekkel, mondjuk az Intel eltúlozta a foglalat cserét de az AMD-re nem lehet panasz.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#917) LucaToni


LucaToni
tag

Szerintem felesleges még AM3 ra váltani mert még 1-2 játék használja ki a 3 magot

Eladó fa nálam és ingyenes fakivágás!

(#918) #65675776 válasza LucaToni (#917) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hogy függ össze a foglalat a magok számával? :F

(#919) Motion_Blur válasza LucaToni (#917) üzenetére


Motion_Blur
félisten

:DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#920) LucaToni válasza #65675776 (#918) üzenetére


LucaToni
tag

Ha valaki már AM3 foglalatú deszkát vesz nem hiszem hogy 1 magos procit tesz bele :Y

Felesleges kiabálni...

[ Módosította: bnss ]

Eladó fa nálam és ingyenes fakivágás!

(#921) #65675776 válasza LucaToni (#920) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az összefüggést továbbra sem értem...

Egyébként meg nem is tud tenni bele egymagos procit, mert nincs olyan AM3-ban. És miből gondolod, hogy mindenki csak játékra veszi a gépet? Akik ilyen szempontok alapján építenek, a teljes PC-s társadalom ~5%-át teszik ki.

(#922) Oliverda


Oliverda
félisten

AMD AHCI TRIM Driver Support Included In Driver v1.2.1.263

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#923) Peterson_


Peterson_
addikt

Sziasztok!
Nem vagyok egészen biztos benne,hogy jó helyre írok-e vagy sem, csak a cím alapján.
Szóval a helyzet az, hogy van egy AMD phenom II X2 550-es procim(nem BE)
és egy AsrockN68C-s UCC szuper alsó kategóriás alaplapom.

A kérdésem a következő lenne:

Próbálkoztam a magfeloldással, ugye a lap, meg a bios is lehetővé teszi.
Amikor rámegyek az opcióra a biosban, a gép újraindul, aztán csak bios kisütéssel tudok újra életet lehelni bele.
Egy frissítést már kapott a bios(bár alapjában véve a lap sem olyan régi gyártmány, ha jól tudom).
Szimplán a a procival nem nyertem ezen a téren hangszórót, vagy a lap túl gyenge?
a tápegység teljesítménye, minősége befolyásolja ezt a dolgot?(szintén frenetikus M-tech 450Wattos-viszont legalább csendes, böhöm alsó ventis,meg elvileg túlfesz/leégés védelmes)

Előre is köszönöm! :R

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#924) lsc válasza Peterson_ (#923) üzenetére


lsc
nagyúr

Akár a táp is kevés lehet, a lapon van 8 pines csati a procinak, azzal megy ? Az sem kizárt hogy a plusz mag vagy magok rosszak.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#925) Peterson_ válasza lsc (#924) üzenetére


Peterson_
addikt

Először is köszönöm a választ. :R
Nos, ha a ventilátorra gondolsz, az nyolc pinesről megy, igen.(vagy itt most nem tudom,hogy milyen csatlakozásra gondolsz, külön tápcsatlakozó? :F )
a processzort egyébként HERR Z kollégától vettem, 3 év garival,dobozosan, jóval áron alul.
Lehet,hogy épp azért, mert kitesztelte, hogy a jolly joker elmarad.
Nem mintha gondom lenne vele, sem fogyasztással,sem teljesítmény szempontjából.
Csak ha fennáll a lehetőség, ki ne akarna plusz két magot? :U

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#926) Cadal válasza Peterson_ (#925) üzenetére


Cadal
őstag

Ha HERR Z-től vetted úgy, hogy nem oldható fel benne a plusz mag (tehát sima 2 magosként), akkor tuti hogy nem fog menni az unlock. HERR Z épp ezért próbálja ki az összes nála megforduló procit.
A táp kérdésben szerintem nem a táp a korlátozó tényező, gondolj csak bele, ha egy eredeti négymagosat vettél volna akkor be sem indulna a géped? :U

u.i.: bazz befost@m az aláírásodon... :))

[ Szerkesztve ]

(#927) Peterson_ válasza Cadal (#926) üzenetére


Peterson_
addikt

De senki nem mondott olyat,hogy úgy vettem, hogy nem oldható fel benne a két mag.
Meg olvastam,aki tőle vett két magost, aztán magosította.(állítólag)
Én megkérdeztem tőle, ott a topikban,de nem válaszolt, annyira meg azért nem létfontosságú,hogy a nyakára járjak.
De gondolom arra gondoltál,hogy mivel mindegyiket teszteli, azt amit fel tud oldani,azt elve x4-ként árul.
Csak gondoltam, mégis itt vannak a szakik, megkérdezem :)

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#928) #65675776 válasza Peterson_ (#927) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor olvasd el a hirdetését rendesen. Írja, hogy az, hogy nála az adott két lapban működik a feloldás, nem jelenti, azt, hogy nálad is fog. És a lehetséges okokat is felsorolja.

(#929) D1Rect válasza Peterson_ (#927) üzenetére


D1Rect
félisten

Pontosan mennyiért vetted?
Mert HERR Z árul 26-29-ért is biztos 4 magosat és 16,5-ért biztosan csak 2 magosat, amik általában mennek 4.0 körül.

(#930) Peterson_ válasza D1Rect (#929) üzenetére


Peterson_
addikt

18,5 volt postával a box.(úgy 2-3 hónapja)
4 körül viszont biztos hogy megy, gyári hűtéssel 3.7 körül próbáltam, minden húkuszpókusz nélkül beton stabilan. :)

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#931) Peterson_ válasza #65675776 (#928) üzenetére


Peterson_
addikt

Elolvastam kedves moderátor úr, de a lehetséges okok nem feltétlenül fedik le az én esetemet. ;)
Mivel ez egy specifikus fórum, és egy AM3-as processzorról van szó, érdeklődhetek.
- egy hirdetés mégsem arra való-
mindegy, majd kísérletezek magam.
Azért köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#932) #65675776 válasza Peterson_ (#931) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ennyire elképzelhetetlennek tartod, hogy tényleg nem lehet négymagosítani?

(#933) Peterson_ válasza #65675776 (#932) üzenetére


Peterson_
addikt

Dehogyis :N
Úgy próbálkozom, hogy feldobok egy másik bios frissítést(állítólag jobb finomhangolást tesz lehetővé), új hűtés megy majd a CPU-ra, meg a tápot is le szeretném cserélni, egy kevésbé...hogy is mondjam. Gané darabra :D
Még messze van a gép attól amit szeretnék,de 40k-ból erre futotta:D
Ezeket amúgy is meg szeretném tenni, és ha már így is úgy is, akkor végigzongoráztam minden lehetőséget.

Viszont,ha már itt tartunk, erre talán tud valaki magyarázatot:

A cool 'n' Quiet funkció aktiválva van a biosban, és amíg nem piszkáltam az órajelet, addig ment is.
Azota alapon megy, megint, de nem teszi magát takarékra, ha nyugalmi állapotban van a gép.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#934) Oliverda


Oliverda
félisten

Sneak peek of the MSI AMD 990FX

:))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#935) gyiku válasza Oliverda (#934) üzenetére


gyiku
nagyúr

mar azt hittem, hogy lesporoltak a rogzitokeretet, de a linket megnyitva latom, hogy ott van az :K

Oli bazz, ilyen kepet betenni... :DDD

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#936) Oliverda válasza gyiku (#935) üzenetére


Oliverda
félisten

Milyen képre gondolsz?

Ez még nem a végleges kiadás. A bordák tuti, hogy mások lesznek rajta.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#937) gyiku válasza Oliverda (#936) üzenetére


gyiku
nagyúr

ilyen gagyi minosegu kepre, nem jellemzo rad. :N

valamit biztos pakolnak a fetekre is.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#938) Oliverda válasza gyiku (#937) üzenetére


Oliverda
félisten

Sajnos nem volt lehetőségem jobbat készíteni. :P Ezen legalább valamennyire látszik a PWM és a foglalat is. Jobb egyelőre nincs vagy legalábbis én még nem találkoztam vele.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#939) Oliverda


Oliverda
félisten

AM3+ foglalat (elvileg):

AM3:

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#940) #65675776 válasza Oliverda (#939) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ránézésre mechanikusan csak egy pöcökben tér el.

Remélem erre már meg fognak jelenni normális alaplapok is. Mert pl 890GX-re egy értelmes lapot sem épített senki.

(#941) Oliverda válasza #65675776 (#940) üzenetére


Oliverda
félisten

Lesznek 980G-s (RS880@560MHz) alaplapok, bár lehet, hogy ezt a chipkészletet a gyártók inkább csak microATX-es lapokhoz fogják felhasználni.

Amúgy pl. ez miért nem jó?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#942) #65675776 válasza Oliverda (#941) üzenetére


#65675776
törölt tag

Valóban ez van legközelebb az értelmes felépítéshez. Csak azt nem értem a Giga miért csak az alsóbb kategóriás lapjaira képes eSATA-t rakni... Ennek alapvetően csak ennyi a baja.

Kicsit nem figyelem most a fejleményeket. 990GX nem is lesz?
mATX kieseik, azokon nincs elég csatlakozó. Az AMD egyébként veszi végre a fáradtságot, és megoldja a 8+8 mellett a 16+1-et is ugyan azzal a chipsettel?

(#943) Oliverda válasza #65675776 (#942) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, hogy ezen nincs eSATA.

990GX-ről egyelőre nem tudok, de szerintem nem lesz. Eredetileg a 980G sem volt tervebem tudtommal, de végül mégis úgy döntöttek, hogy a Fusion-ok mellett marad az eddig IGP is. Gyakorlatilag 980G=880G. Itt még 880G-nek írják de már átnevezték 980G-re azóta.

Szerintem az alaplap gyártók konfigurálhatják akár 16+1-re is, nem biztos, hogy kötelező előírás lenne a 8+8 kiosztás. Sőt tudtommal a sima G-s chipkészletek hivatalosan nem is támogatják a CF-et, így ezeknél talán sanszosabb lehet a 16+1 mint a GX-es társaiknál. A roadmap-en is 1x16-ot írnak hozzá.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#944) #65675776 válasza Oliverda (#943) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igazából ez az egyetlen lap, aminek csak egy hibája van. Amivel még együtt is tudnék élni. De pl az AsRock megoldásai iszonyat elbaltázottak. Komolyan nam éertem kinek tervezték a lapjaikat. Az MSI meg csak mATX-ben gyárt 890GX-es lapot...

A sima G-k nem, de azoknál nincs 8+8 sem. 790/890GX-nél viszont van, és mivel ehhez az összes gyártó tartja magát, és mind a chipset korlátozásaira hivatkozik, egyértelmű, hogy nem alaplap-tervezési probléma. Anno az nV meg tudta oldani, a gyártók úgy is építették a lapjaikat.

Mondjuk ha a GX elhagyása azt jelenti, hogy nem lesz ez az idióta PCI-E routing, akkor még üdvözölni is tudom. Viszont ha az IGP-s chipset lényegében semmi előrelépést nem jelent (és nem csak IGP teljesítményben), akkor semmi értelme az egésznek.

(#945) Oliverda válasza #65675776 (#944) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondolom azoknak akiknek kevesebb a pénzük illetve kisebbek az igényeik.

A GX elhagyása -140MHz illetve a CF támogatás megvonása. Nem fog hozni semmi újat mert már egy jó ideje nem fejlesztik ezt a vonalat. A Fusion-okra koncentrálnak inkább. Gondolom azért nem kukázták már most mert még vannak olyanok akiknek ez is elég lehet majd. Megpróbálják lefedni mindenki igényeit. Mondjuk akinek fontos a CPU, de abszolút nem számít a grafikus teljesítmény annak jó választás lehet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#946) #65675776 válasza Oliverda (#945) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az átlag embernek bőven elég egy Brazos platformos gép (mondjuk azt sem értem azokról miért spórolta le szinte mindenki az eSATA-t...). Aki már játszani akar, az is meg tud építeni egy jó gépet mATX alapon. De ettől még nem kellene a fullATX lapoknak sok szempontból butábbnak lennie, mint a kicsiknek.

Nekem alapvetően csak tartalékként kellene az IGP, illetve mivel csak analog monitoraim vannak. Ugyanis az újagg VGA-kon már csak egy analog kimenet van, szóval használnom kell az IGP-t is, ha mind a két monitort használni akarom.

Ami még érdekes számomra, hogy a 880G-s lapok még szánalmasabb felépítésűek, mint a 890GX-esek. Azokon miért nem lehet elforgatott SATA csatlakozó, miért kell rájuk több PCI... Mintha visszafelé fejlődne az ipar.

(#947) Oliverda válasza #65675776 (#946) üzenetére


Oliverda
félisten

Az eSATA extrának számít még mindig az elforgatott SATA-t pedig sok esetben csak akkor rakják fel, ha a legfelső x16-os PCI-E 16x slot-ban lévő kártya bezavarhat a kábeleknek.

A 880G-sek nyilván azért szándékosan egyszerűbbek mert az extrákat a 890GX-es alaplaphoz tartogatták a gyártók. Bár látszólag ezeknél sem vetettek be mindent. Mondjuk az IGP-s cuccok legjobb esetben is csak a mainstream közepén-tetején helyezkedtek illetve helyezkednek el. Amennyiben csak a 980G-t fogja engedni az AMD az AM3+ mellé akkor szvsz esetleg lehet majd számítani jobban felszerelt modellekre is.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#948) Oliverda


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#949) leviske


leviske
veterán

Még egy pár kép az AM3+-os MSI-ről.

Plusz, ha jól gondolom, már volt szó róla, de úgy tűnik esélyes, hogy fizikailag mégse lehet majd az AM3-ba beilleszteni az AM3+-os procikat. Pedig reménykedtem egy kicsit, hogy csak BIOS függvénye lesz a dolog. :)

(#950) Kolok


Kolok
csendes tag

Hello!

Segítségre lenne szükségem...
Van egy ASUS M3N78 alaplaom. AM2/AM2+ elvileg a proci foglalata.
De a CPU support list írja hogy AM3 as procival kompatibilis.
Ez a proci: Athlon IIX4 640(ADX640WFK42GM),3.0GHz,512KB,rev.C3,95W,SocketAM3
de va negy másik proci, amely: AMD Athlon II X4 645 processzor (AM2+/AM3), de ez nincs a support listában.

Kérdés melyiket vegyem?

Köszi:
Kolok

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM3 / AM3+ (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.