Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM3 / AM3+ (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#451) Thrawn válasza Oliverda (#450) üzenetére


Thrawn
félisten

FIGYELMEZTETÉS: Ez a gyorsjavítás még nem esett át teljes tesztelésen. Ezért kizárólag azokra a rendszerekre vagy számítógépekre ajánlott telepíteni, amelyeken pontosan az a probléma jelentkezett, amelyről a jelen e-mail végén található „Tudásbázis-cikk(ek) száma” táblázatban felsorolt Tudásbázis-cikkek szólnak.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#452) leviske válasza Cadal (#407) üzenetére


leviske
veterán

A 870-re a 880G fényében semmi szükség, ahogy a 890X-re sincs a 890GX fényében. A 700-asokkal ezt jól kitapasztalták.

Az alsó kategóriát meg nem biztos, hogy érdemes frissíteni, mikor ott a 760G és a 740G, a Lliano pedig 2011-ben már érkezik...

(#453) Dyno


Dyno
veterán

Felvilágosítést kérnék.

Am2+-os lapokba megy az össze AM3-as cpu?Vagy nem?

(#454) #65675776 válasza Dyno (#453) üzenetére


#65675776
törölt tag

Illene mennie. Persze ha a gyártó nem írt megfelelő BIOS-t, akkor bármi lehet.

(#455) Dyno válasza #65675776 (#454) üzenetére


Dyno
veterán

Értem, akkor nem is fontos AM3-as lapot nézni az AM3-as CPUkhoz?Vagy AM2+-os lapokkal nem lehetne lockolni a letiltott magokat?

(#456) Oliverda válasza Dyno (#455) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet unlockolni nem a foglalattól függ, csak ha hosszabb távra tervezel lapot venni (~2-3 év), úgy hogy azt még esetleg később bővíteni is szeretnéd újabb CPU-val, akkor én már csak az AM3-at tudom javasolni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#457) Dyno válasza Oliverda (#456) üzenetére


Dyno
veterán

Értem, igazából ddr3 vásárlását úsztam volna meg, bár ezek a Geil ramjaim fölött is eljárt már az idő bőven.

Crossfire-t is kiszeretném majd egyszer probálni, de ahhoz meg ahogy elnéztem legalább 30K a lap.
Na majd még nézelődök, köszönöm az itteni infókat is. :R

(#458) Oliverda válasza Dyno (#457) üzenetére


Oliverda
félisten

20-22K körül már lehet kapni AM3-as CF képes (2x8) lapot ráadásul még egy DX10.1-es HD 4200-as IGP is van ezeken. ;)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#459) Dyno válasza Oliverda (#458) üzenetére


Dyno
veterán

770-es Csipkészletes is jó?Mert azt találtam már 20K-ért is.

(#460) Oliverda válasza Dyno (#459) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem rossz, de azon se IGP se CrossFire. Én ezt javaslom: [link] (~22K bruttó iponban)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#461) Press Lennox


Press Lennox
csendes tag

Hello,

Van egy Phenom II X3 720-as procim egy régi AM2-es alaplapban, amitől meg akarnék válni.
Kinéztem az újat, nekem az ASUS M4A79XTD EVO tetszik. (Ha esetleg ennél van jobb vétel, azt is szívesen meghallgatom.) Viszont abban kérnék tanácsot, hogy milyen ramot vegyek bele? Annyi féle mhz. volt és időzítés létezik, hogy tanácstalan vagyok. Ja, és nem vagyok egy nagy overlocker...
Előre is köszönök minden segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#462) Dyno válasza Oliverda (#460) üzenetére


Dyno
veterán

Na ez is jó kis lapocska, na most már legalább tudok egy körülbelüli összeget mennyit kéne rászánnom, tényleg köszönök mindent! :R

(#463) leviske válasza Press Lennox (#461) üzenetére


leviske
veterán

A Phenom II-k hivatalosan csak 1333MHz-es memóriákat fogadnak, így némi tuning nélkül nem úszod meg, ha 1600MHz-es, vagy annál magasabb órajelű memóriát veszel. :)

Attól függetlenül érdemes lehet körülnézni Ősember rambazárjában, ha semmivel nem olcsóbbak a 1333MHz-es ramok, akkor mindenképp érdemes inkább 1600MHz-esbe fektetni és utánanézni a tuning lehetőségeknek.

A Mushkin, Patriot, OCZ asszem már adott ki AMD Overdrive kompatibilis Black Edition ramokat, így ha azokat veszel, akkor Overdrive-ból könnyen betudod majd őket állítgatni.

(#464) bnss válasza Dyno (#462) üzenetére


bnss
veterán

Ha esetleg van további kérdésed az alaplappal kapcsolatban, akkor látogass el ide, vagy keress meg, remélhetőleg tudok használható válaszokat adni. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#465) audi100td válasza Press Lennox (#461) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szia,

1600/CL8-as Corsair Dominator-t tudom ajánlani, szintén "Black Edition Ready", mondjuk nem írtad mekkora összeget szánnál rá...

(#466) Press Lennox válasza leviske (#463) üzenetére


Press Lennox
csendes tag

Úgy látom, nem lesz ilyen egyszerű ez a csere nekem. Most egy Gigabyte GA-MA790X-DS4 van a gépemben és a rendszerem instabilitását ennek tudom be (mivel majdnem minden mást cseréltem már a gépben). Kérdés, hogy mire váltsak, egy barátom azt mondja, hogy ne vegyek DD3-as lapot, mert nem éri meg (nem gyorsabb). Valóban egy újabb kiadás a ram csere, de visszaolvasva az derült ki, hogy azért többetek szerint megéri váltani. És amiatt is zavarban vagyok, hogy milyen chipset alapút válasszak, pölö én biztos nem fogok 4 videó kártyát venni, de azt mondták nekem, hogy a drágább lapok jobb minőségűek. Ez az Overdrive egyébként jópofán néz ki, de nem biosban kell tuningolni? Vagy ez a szoftver átállítja helyettem?
Az kérdés, miszerint mennyit költenék rá, másodlagos szempont. Olyan lapot és ramot szeretnék (persze normál anyagi kerek között), ami stabil és viszonylag hosszú távú megoldással kecsegtet. Szóval, bármilyen javaslatot szívesen veszek.

[ Szerkesztve ]

(#467) Press Lennox válasza audi100td (#465) üzenetére


Press Lennox
csendes tag

Hát igen. gyors goglizás után 25k és 50k közötti árakat dobott ki. Az előbbi tetszik :-)

(#468) audi100td válasza Press Lennox (#466) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem az AM3-as Asus lapok többnyire elég jól sikerültek, ha nem sajnálod rá a pénzt, akkor M4A79T Deluxe vagy Crosshair III, valamivel olcsóbban M4A79XTD EVO vagy még olcsóbban M4A785TD-V EVO, ez alá nem érdemes menni, az utolsó 2 kb. egy szinten van, ezért talán az M4A79XTD EVO-t nem érdemes annyira számításba venni.

1600/CL8-as Corsair Dominator vált be nekem eddig a legjobban, de pl. az 1600/CL7-es G.Skill Ripjaws is elég jó.

[ Szerkesztve ]

(#469) Press Lennox válasza audi100td (#468) üzenetére


Press Lennox
csendes tag

Köszi a megerősítést, minél többet olvasok, annál bizonytalanabb vagyok... :F
Egy dolgot azonban egyáltalán nem értek: érdemes-e olyan lapot venni, amin integrált VGA van?

(#470) audi100td válasza Press Lennox (#469) üzenetére


audi100td
nagyúr

Persze, jól jöhet pl. vga cserénél, amíg nem érkezik meg az új kari.

(#471) Messi1983


Messi1983
csendes tag

Üdv kollégák!

Egy Asus M2NPV-MX alaplapba menni fog egy AMD Athlon II X2 250-es proci bios frissítéssel vagy anélkül?(idáig nem frissítettem: award 10/17/06)

A lapba lehetne tenni 1066 cl5-ös memóriát, ami 800-on cl4-be menne?(vagy hülyeségeket írok) Remélem érthető voltam!

A válaszokat előre is köszönöm!

(#472) Pero válasza Messi1983 (#471) üzenetére


Pero
senior tag

mivel a te alaplapod még csak AM2es ezért nem igazán ide tartozik a kérdés, de elsőre azt mondom, hogy BIOS nem lesz hozzá, szóval nem nagyon lesz mire frissíteni, a helyedben inkább vennék egy AM2+os lapot amihez már van megfelelő BIOS ami támogatja is a leendő procit

[ Szerkesztve ]

(#473) leviske válasza Press Lennox (#467) üzenetére


leviske
veterán

25k körül audi100td kolléga bazárjában nagyon jó lapokat találni. Az ASUS M4A785TD-V EVO ~23k, ez a lap abban az esetben tökéletes, ha nem szeretnél gondban lenni videokártya váltáskor, a rossz oldala annyi, hogy az SB710-el tudtommal ki van lőve annak az esélye, hogy a 720-asod letiltott magját felold (bár ez ne legyen szempont, mert nem biztos, hogy a 4. mag működőképes a procidban).

Az ASUS M4A79XTD EVO ~26k, előnye a várhatóan jobb tuning képességek (az SB750 miatt) és a lehetőség dual CFX rendszer kiépítésére (ami sosem jön rosszul). Hátránya viszont ugye az IGP hiánya és a valamivel húzósabb ár. :)

Szerintem is mind a két lappal csak jól járhatsz.

(#471) Messi1983: Ez alapján a lapod pont nem támogatja az AM3-as procikat.

Szerintem jobban jársz, ha veszel egy olcsóbb AM3-as lapot és bele DDR3 memóriákat, így ~2évig biztos nem kéne cserélgetéssel bajlódnod. :)

[ Szerkesztve ]

(#474) Pero válasza leviske (#473) üzenetére


Pero
senior tag

M2N32 SLI delux sincs benne de van akinek megy benne, szal vszinüleg igencsak nem teljes a z a lista. de abban e1et értek h az ő lapjával nem sok esély van.
viszont lehet inkább vennék a helyében AM2+os lapot akkor még a Ramok is maradhatnak, meg talán olcsóbb is vmivel ez a megoldás, és nem veszít semmit.

(#475) leviske válasza Pero (#474) üzenetére


leviske
veterán

Ha jól vettem ki, akkor most akar RAM-ot is venni, ezért mertem javasolni az AM3-at.

MOD: off

[ Szerkesztve ]

(#476) Messi1983


Messi1983
csendes tag

Akkor vagy találok bios frissítést vagy veszek egy am3-as lapot, memóriával(eredetileg ezt akartam, de meggyőztem magam, hogy most nincs rá szükségem) esetleg meghagyom a jó kis 3500+ athlon-t! :F

[ Szerkesztve ]

(#477) bnss válasza leviske (#473) üzenetére


bnss
veterán

SB710-zel is megy a negyedik mag feloldása, ASUS M4A785TD-V EVO alaplapban minden további nélkül működik négy maggal a 720BE.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#478) audi100td válasza leviske (#473) üzenetére


audi100td
nagyúr

SB710-el már megy a móka, SB700-ban nem volt ACC. ;)

Egyébként kösz a reklámot. :R :))

(#479) Geza26


Geza26
senior tag

Hello!

Melyik a legjobb vétel? Most A II 240, később egy 4 magos megy bele! Tunning alapfeszen!

ASROCK M3A790GXH/128M
ASUS M4A785TD-V EVO
GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H
MSI 785G-E53

Köszönöm!

Géza

(#480) Oliverda válasza Geza26 (#479) üzenetére


Oliverda
félisten

ASUS M4A785TD-V EVO szerintem

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#481) Blaze71


Blaze71
őstag

Sziasztok!

Most fogok építeni egy AM3-as gépet 620-as procival. A Gigabyte GA-MA770T-UD3 lapot néztem ki hozzá és egy 5770-es videókártyát. A kérdés, hogy érdemes-e IGP-ben gondolkodni? Dob valamit a VGA teljesítményen? Ha igen, akkor 20-25 ezer közt mi lenne az alternatíva? Válaszokat köszönöm.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#482) Oliverda válasza Blaze71 (#481) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem érdemes mert nem dob max tartaléknak jó.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#483) Blaze71 válasza Oliverda (#482) üzenetére


Blaze71
őstag

Köszönöm. Akkor marad a Giga lap. Majd eredményről beszámolok.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#484) Blaze71


Blaze71
őstag

Sziasztok!

Ide is beteszem, hátha tud rá valaki valamit:

Összeraktam egy 770T lapot 620-as procival és 2x2 GB Kingston memóriával. Mindent auto beállításon hagytam és most kezdeném a telepítést. Van 2 SATA WD 500-as winyó és 1 NEC SATA DVD író benne. Eddíg hasonló esetben a SATA kezelést Native IDE-n szoktam hagyni, így fel tudom tenni az XP-t és a Vista-t is gond nélkül. Most olyan gondom van, hogy akár Native IDE, akár AHCI beállításon van, nem tudom telepíteni, mert miután lefut akár a Vista, akár a Win7 telepítőnél a csík, majd indulhatna a telepítés, kifagy. Winyók még nincsenek partícionálva. Lehet ez a baj? Vagy mit állítsak és hová? Sűrgős lenne a válasz, addíg nem tudok vele mit kezdeni, szétszedni meg nem akarom.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#485) leviske válasza Blaze71 (#484) üzenetére


leviske
veterán

BIOS-t frissíteni most tudsz? Meg kéne próbálni. Ha jól emlékszem, akkor valamelyik ASUS, vagy MSI lapnál láttam olyat, hogy 4GB memóriával nem akart a Vista települni és az új BIOS-al ezt javították. (Tehát, ha a BIOS frissítés kilőve, akkor próbáld meg 2GB RAM-val.)

(#487) Blaze71 válasza leviske (#485) üzenetére


Blaze71
őstag

Köszi, ezt akarom megpróbálni. Majd este megint nekilátok. BIOS-t frissítettem már, de nem jártam így sem sikerrel. Max a fiam gépében feltelepítem a rendszert és visszarakom úgy a winyót. Neki is 770-es deszkája van, csak még AM2+-os DS3-as.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#488) Blaze71 válasza Blaze71 (#484) üzenetére


Blaze71
őstag

Úgy néz ki, hogy megoldódott a probléma. 2 GB memóriával sikerült mindent feltelepíteni. Ha készen vagyok, kipróbálom, hogy 2x2 GB memóriával is működik-e.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#489) Oliverda


Oliverda
félisten

AMD “Dragon” Platform Technology Performance Tuning Guide

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#490) Oliverda


Oliverda
félisten

AMD readies 2 desktop platforms for May 2010

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#491) gyiku


gyiku
nagyúr

JW-A785GMT-EXTREME - jopofa.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#492) gyiku


gyiku
nagyúr

mi most a best buy am3 lap? unlock fontos.

hüllő

(#493) Oliverda válasza gyiku (#492) üzenetére


Oliverda
félisten

Mennyi pénzért?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#494) gyiku válasza Oliverda (#493) üzenetére


gyiku
nagyúr

jw790tol kene megszabadulni, es amennyiert elmegy.

hüllő

(#495) Oliverda válasza gyiku (#494) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#496) gyiku válasza Oliverda (#495) üzenetére


gyiku
nagyúr

hm pofas lap :k 23k iponban. akkor mar ddr3 is kellene. tipp?

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#497) Oliverda válasza gyiku (#496) üzenetére


Oliverda
félisten

Nézd meg a QVL listát és válogass.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#498) katt777


katt777
félisten

Hello!

Úgy fest, anyagi okokból downgrade-elnem kell (2 választás hasonló teljesítményben: i5 750, PhenomII 955 BE), illetve egy havernak kimondottan AMD-s konfig kéne, ebben kérnék segítséget (természetesen AMD-t illetően), mivel egy ideje nem ezen a vonalon mozgok.
A kinézett cuccok:

ASUS MA785TD-V Evo
CSX CEC DDR3 1600MHz 2x2GB kit
AMD PhenomII 955 Black Edition

A kérdések:

Ha úgyis szorzó unlockos, miért érné meg 965BE-t venni + 6k-ért?
Mennyire lehetne a procit felhúzni, és milyen hűtővel? Z600 elég lenne rá?
Van-e javasoltabb lap (MSI és GB kizárva, ASRockot meg nem találtam csak 2 VGA slotost).
Érdemes-e más RAM-ban gondolkodni (Corsair Dom., OCZ kizárva), amelyek jól bírják a tuningot?
Mennyire valósak a netes tesztek, hogy a PhenomII hol majdnem eléri az i920 szintjét, hol meg messze elmarad tőle, vagy akár az E8-asoktól is (mindegyikre több példa van).
Miért érné meg az AMD? (Nem fan-válaszokat várok.)

Különösen játékok alá kéne, és ez pl. nem sok jót sejttet.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#499) Oliverda válasza katt777 (#498) üzenetére


Oliverda
félisten

"Ha úgyis szorzó unlockos, miért érné meg 965BE-t venni + 6k-ért?"

Mert az újabb 955 már nem BE.

"Mennyire lehetne a procit felhúzni, és milyen hűtővel? Z600 elég lenne rá?"

3.8-4.0GHz szerencsétől függően.

Játékokban meg hangyaf@sznyi lesz a különbésg i7 meg X4 között feltéve ha nem 1024x768-ban játszol és/vagy nem arra utazol hogy 260 helyette 300 FPS mellett fusson valami.

[link] , [link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#500) katt777 válasza Oliverda (#499) üzenetére


katt777
félisten

Akkor miért hívják BE-nek? Vagy az már csak hirdetve van boltokban? Mert iPonban így árulják.
Játékokra ezek a tesztek is E8400 mellett szólnak. :DDD
Természetesen mindig maximális graf. minőségben játszom.
Köszönöm szépen a tájékoztatást! :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM3 / AM3+ (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.