Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) Satyricon válasza Apollyon (#4049) üzenetére


Satyricon
addikt

Ha már így mondod, új Satyricon-t meghallgattad már? .D

Meg, 1x, de nem végig! Ha csak egyetlen egy szóval kellene jellemeznem, azt mondanám, hogy: Katasztrófa! Nálam a Satyricon Rebel Extravaganzáig Satyricon! A Volcano még tűrhető volt, de aztán amiket műveltek, pfejj... Inkább nem is mondom, mert csak felhúzom magam! :((

Turbozott verzió, pl: Bal arca Horgh, jobb arca Iscariah? Vagy Abbath... Nem is lenne rossz... :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#4052) Apollyon válasza Satyricon (#4051) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Volt valahol egy cikk amugy vagyis egy interju Satyr-ral ott elmondta miert lett az a lemez olyan amilyen. En nem hallgattam meg, de talan meg fogom. A Dimmu Abrahadabrajaval voltam ugy hogy ok, ez nekem kell .akkora tré lett, shift-del.
Darkthrone is elment egy rossz iranyba, nekem ez a punk vonal valahogy nem jon be.

Az "I"-t ismeritek? Abbath fele hegyi-black szeru anyag, de nem olyan karogos a hangja mint az Immortalban.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4053) Bjørgersson válasza Cthulhu Dawn (#4050) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Pontosabban kikerültek. [link]

(#4052) Iscariah: Mustis és Vortex nélkül nem is lesz már értékelhető Dimmu szerintem. Nem mintha annyira ismerném a munkásságukat. :D Advent Sorrowt és/vagy Carach Angrent ismered/szoktál hallgatni?

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4054) Satyricon válasza Apollyon (#4052) üzenetére


Satyricon
addikt

A Dimmu is a puritanical albumukig volt a jó. Mikor kiadták a Stormblast-ot újra, megvettem digi packba, de azt is megbántam, mert köze nincs a régi Stormblasthoz! Pffff...

Az I-nek van már újabb albuma? Mikor megjelent az első albumuk, azt akkor hallgattam. Nem volt rossz :N

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#4055) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Advent Sorrow - Shining Hollow (Rehearsal 2014)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4056) Cthulhu Dawn válasza Bjørgersson (#4053) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Nyáron viszont jönnek, szóval i aint even mad.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#4057) Apollyon válasza Bjørgersson (#4053) üzenetére


Apollyon
Korrektor

& (#4054) Satyricon:
A Dimmuból a régiek jók. Az újak már kevésbé, mondjuk nekem a Stormblast újrakiadása csak rendes CD-n van meg de én szeretem hallgatni, nekem jobban tetszik mint a régi... ez van :)
Amiket írtál még csak névről ismerem, de ez ma este megváltozik.

Az I-nak nincs új albuma, egyelőre most "On hold" vagyis pihentetik a metal achives szerint [link]

Abbath most az Immortallal foglalkozik, gondolom ha már összeszedtek egy rakás pénzt, akkor újból előveszi az I-t. Demonaz albuma megvan? Kissé erőltetett lett, de ez is ilyen I szintű már... ennyi pozitívum azért van benne.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4058) Bjørgersson válasza Cthulhu Dawn (#4056) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Megvan, de ez is az ország másik fele, megint az utazás kerülne másfél-kétszer annyiba, mint a szaros jegy. Remélem az új debreceni stadionban is lesznek hasonló koncertek, ha már ennyi pénzt elbasztak rá.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4059) Satyricon válasza Apollyon (#4057) üzenetére


Satyricon
addikt

Húú emlékszem '96-ban mikor megjelent a Stormblast, nem tudtam, hogy dimmu Borgir az előadó, nem is hallottam még akkor róluk(11-12 évesen). :DD Úgy ismertem meg őket, hogy unitesóm a Deicide - Once Upon albumuk után vett a 60 perces kazira 1-2 Dimmu számot a Stormblastról. Annyira tetszett, hogy még osztálykirándulás közbe a buszon is azt hallgattam. :DDD Már akkor kilógtam a sorból, bár emlékszem akkor egy osztálytársamat megfertőztem ezzel a kazival, de ő hamar kigyógyult belőle. Aztán 98-99 környékén sógorom kazijait hallgatva jöttem rá, hogy: "- basszus! Ez volt meg nekem anno az Once Upon után! És ez teljes album kazettán! :Y Mi is ez? Dimmu Borgir! Na akkor vegyük át az egész albumot, de k...a gyorsan! :DD - Kb ezek a gondolatok játszódtak le a fejemben :DDD

-----------------------------------------------------------
Szerk.:
Am srácok a kaziról jut eszembe: Tizen akárhány évvel ez előtt fürdés közben hallgattam a rock csütörtököt(asszem ez volt a műsor neve a rádióban), és volt benne egy rohadt jó muzsika, de sajna mai napig nem tudom ki az előadó :( Szerencsémre benne volt a magnómban a Limbonic Art - In Abhorrence... albuma, amibe kénytelen voltam beletörölni( :W ), és így fel tudtam venni abból a muzsikából fél-1 percet. Ha feltöltöm pl youtube-ra, segítetek kitalálni, ki az előadó? Visszaemlékezve: melodikus death-black stílusba nyomták, úgyhogy ezen a vonalon kellene elindulni.

Am a shazam nem adott rá találatot, még a track id-t fogom megpróbálni valamelyik nap, hátha.

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#4060) rétisün válasza Satyricon (#4059) üzenetére


rétisün
veterán

track id-t javaslom :K

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4061) canniball válasza Satyricon (#4059) üzenetére


canniball
nagyúr

Esetleg Soundhound.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4062) Bjørgersson válasza Satyricon (#4059) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Töltsd fel valahova, közösen csak megtaláljuk. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4063) Satyricon válasza canniball (#4061) üzenetére


Satyricon
addikt

Köszi srácok. Igazából elsősorban humánusabb megoldásra gondoltam, pl Rátok! :DD Szerintem a mai világban ilyen téren nagyon az esély arra, hogy ember ismeri fel, mint egy tuc tuc-ra optimalizált zenefelismerő progi! Szerintem legalábbis :U Bár lehet tévedek

Szerk.:

(#4062) kovy29:: Ez a beszééd, köszi előre is! :C

Én se ismerhetek minden bandát... :N Remélem majd Ti ráismertek!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#4064) rétisün válasza Satyricon (#4059) üzenetére


rétisün
veterán

apropó, neked még megvan a magnód? :Y

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4065) Bjørgersson válasza Apollyon (#4057) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Kíváncsi vagyok mit mondasz majd, nekem inkább csak a ~szimfonikus elemek miatt tetszenek, bár még így is ritkán hallgatom őket, pedig manapság nagyon rá vagyok az olyanokra kattanva.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4066) canniball válasza Satyricon (#4063) üzenetére


canniball
nagyúr

Töltsd fel aztán ráeresztem én a Soundhoundot, jó úgy? :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4067) Satyricon válasza rétisün (#4064) üzenetére


Satyricon
addikt

Meg, persze. :K

Bár az első magnónk már nincs meg, mert mindig gyűrte a szalagot, nekem pl az eredeti Akela - Földi Örömök-et gyűrte be. Fogtam is egy vastag kötésű könyvet és olyan ráb...tam, hogy széttört a teteje! :DDD Aztán a 2 magnónk egy kétkazettás, CD-s magnó volt, ami a mai napig is üzemel! Baromi jó kis cucc, de már csak rádiót hallgatunk rajta reggelenként. Aztán pedig van 1 hifi is mostmár szüleim szobájában, úgyhogy van min retrozni :K

OFF vége!

Szerk.:

(#4066) canniball: Úgy látom Te akarsz nyerni! :DD Am OK!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#4068) Bjørgersson válasza Satyricon (#4067) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na jó, akkor én saját kútfőből megmondom a címét! ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4069) Satyricon válasza Bjørgersson (#4068) üzenetére


Satyricon
addikt

Addig beszélünk róla, hogy átmegyek szüleimhez, és kiveszem azt a kazit a hifijükből! :DDD Csak a gépre való jó minőségbe való feltevés lenne kicsit gázos... Holnap utánanézek, hogy tudnám ezt összehozni, és megy a link!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#4070) Bjørgersson válasza Satyricon (#4069) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha más nem, vedd fel telefonnal, hátha úgy is kihallunk belőle valamit. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4071) Satyricon válasza Bjørgersson (#4070) üzenetére


Satyricon
addikt

Aztak...aaa megvan skacok! :Y Nem bírtam magammal, és előbb megnéztem a TrackID-vel! 5-ödjére behozta a találatot! Mekkora királyság ez a progi aztak... :Y Ezek után a Shazamot úgy törlöm lefelé, hogy csak repül! Tizen akárhány évre rá basszus megvan, el sem hiszem! És ez alatt az idő alatt hány százszor volt eszembe, hogy de jó lenne valahogy megfejteni, ki az előadó... :W :W Hát mai nap rátaláltam! Köszi az ötletet, aki a Track ID-t ajánlotta! :C Én nem bíztam volna benne...

Am szabad a gazda ki az előadó, vagy Ti is rá akartok jönni? Feltöltsem a telóról, vagy linkeljem? :U

Egyébként egy számomra vadidegen, Magyar bandáról van szó! :)) (Nem Christian Epidemic, és nem is Sear Bliss... :N )

Szerk.:

Egyébként fél percet sikerült felvennem kazira anno, amiből a szöveget baromira nem tudtam kihallani! Ellenkező esetben a neten szöveg alapján rá tudtam volna keresni már jóval hamarabb is! :DDD

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#4072) Bjørgersson válasza Satyricon (#4071) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Agregator?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4073) leslieke


leslieke
Jómunkásember

In Flames - Episode 666

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4074) rétisün válasza Bjørgersson (#4072) üzenetére


rétisün
veterán

agregátor? tizen akárhány éve?

(#4071) Satyricon: töltsed csak fölfele, haddd hallgassuk mi az :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4075) canniball válasza rétisün (#4074) üzenetére


canniball
nagyúr

'97-ben kezdték. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4076) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

November 20 Revocation koncert! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4077) Satyricon válasza Bjørgersson (#4072) üzenetére


Satyricon
addikt

jaja, Agregatorék se mai gyerekek :N

Szerk.:

Na szóval itt az ominózus muzsika: Tes :U

De kíváncsi lennék, ki ismer rá mindenféle segítség nélkül! :DDD Nem kellett volan megmondanom, hogy hazai előadóról van szó :N

Szerk.: Nyakam rá, hogy senki nem ismerte eddig! :DDD Najó. Száz topic lakóból max egy ember.. Vagy kettő :DD

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#4078) canniball válasza Satyricon (#4077) üzenetére


canniball
nagyúr

Gire. :P És így már megvagyunk ketten :DDD
Mod. Nem, nem használtam segítséget. :N Anélkül is elég volt az első 5mp, ha kazettán lenne meg az az album már rég kétszeresére nyúlt volna a szalag. Persze őket is csak akkor fedeztem fel amikor már feloszlottak. :O

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4079) Bjørgersson válasza Satyricon (#4077) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Passzolom, magyar előadókat nem ismerem. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4080) Satyricon válasza canniball (#4078) üzenetére


Satyricon
addikt

Jajaja, méghozzá ez:

Gire - Aranyhajnal

K*rvajó, nekem nagyon tetszik! :K Van 1 oldal a neten, ahonnan még meg lehet rendelni eredetiben a cd-t. Én már meg is rendeltem, mert a youtube-on amit hallottam tőlük számokat, mind bejött! Akit érdekel, elküldhetem a linket priviben! Itt nem csinálok belőlük reklámot! :N

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#4081) Cthulhu Dawn válasza Satyricon (#4080) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Thy Catafalque is megvan? Amúgy én is felismertem volna egyből :P . nCorre virágosládájából lehúzható az egész diszkrográfiájuk. Másik személyes kedvencem az Aranyhajnal mellett: Zöld zivatar

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#4082) Satyricon válasza Cthulhu Dawn (#4081) üzenetére


Satyricon
addikt

Igen, van jó pár albuma :K

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#4083) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Equilibrium - Karawane

De jó, hogy hamarabb szedtek az infúzióról, így holnap meg is tudom venni az új lemezüket. :C
(Volt némi gyógyszer allegriám, sikítva vitt be a mentő, azóta az összes vénám szétlőtték.)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#4084) canniball válasza Satyricon (#4080) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy rémlik anno letölthető volt az összes albumuk az oldalukról; ami persze azóta már megszűnt.

Az Aranyhajnal amúgy egy zúzósabb track, a többi ennél alterosabb/"ávántgárdabb".
Az én kedvenceim az említett Zöld zivatar mellett Az őzek futása, a Bábel, a Trans Express (Necropsia cover) és a Nádak, erek (ez sajna egy rövidített verzió).

TeeBee73!
Akkor neked most ez aktuális:
Necropsia - Kitárt vénák :DD

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4085) Satyricon válasza canniball (#4084) üzenetére


Satyricon
addikt

Most értem az albumuk végére. Véleményem szerint elég komplikált zenét nyomnak. Nem csak a kétlábgépről szól az egész meg blast beat, meg stb stb... Hanem tényleg, változatos muzsikájuk van! Sőt! Néhol külföldi bandákat is megszégyenítő riffeket véltem felfedezni! Nekem bejön! :K Bár szöveg terén nem erőltették meg magukat! Legalább nem kell sokat tanulni őket! :N

--------------------------------------------------------------------
Szerk.:

Hoppááá ;]

Novemberbe jön Pestre a Cannibal Corpse

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#4086) canniball válasza Satyricon (#4085) üzenetére


canniball
nagyúr

"...elég komplikált zenét nyomnak."
Nem egy kétriffes banda az biztos. :)

"Bár szöveg terén nem erőltették meg magukat! Legalább nem kell sokat tanulni őket!"
Hát...az a veszély sajna nem fenyeget hogy koncerten kelljen velük énekelni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4087) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Akkor ha már volt Gire legyen Thy Catafalque is: Szervetlen

Kátai papa egyedül is elég jó dolgokat tud produkálni.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#4088) rétisün válasza Satyricon (#4077) üzenetére


rétisün
veterán

gire. mod: lehet, thy catafalque-t mondtam volna, hajlamos vagyok keverni a kettőt :B

van is tőlük cd-m...és nem azért írtam, hogy gire, mert írták előttem, hanem mert ismerem.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4089) Apollyon válasza Bjørgersson (#4065) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nos ezek beszerzése még folyamatban.
Advent Sorrow-ból csak egy EP-t találtam, a Carach Angren-től két albumot.

BTW, depressive blackkel hogy áll a nép? Gondolom nem jól, ez még BM vonalon belül is egy külön szubkultúra :D

Ez az egyik legjobb track a kategórián belül [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4090) Satyricon


Satyricon
addikt

Timo Tolkki - Now I Understand(Hymn to Life album)

Kib...ottul imádom a hangját Tolkkinak! Nem igazán tudok angolul, de eléggé lehet érezni a hangján, hogy depresszióval küszködik már tizen akárhány éve. :( Szerintem részben emiatt is egyedi az éneklési stílusa.

Szerk.:

Ha már Tolkki énekléséről formáltam véleményt:

A StratovariuS első három albumát ki szereti? Fright Night, Twilight Time, Dreamspace

Elég nehezen emészthető anyagok, emiatt sokan nem szeretik. Túl depis hangulatuk van, emiatt kérdezem :)

Am sógoromtól elkunyiztam az eredeti Dreamspace albumot(sajna nem lehet már rendelni sem :( ), mert ő nem szereti, csak anno megvette. Nekem meg az egyik kedvenc Strato anyagom! Annyira megörültem neki, hogy az első éjszaka azzal az albummal aludtam! De komolyan! :DD

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#4091) Satyricon


Satyricon
addikt

Meg is van a ma esti program:

[link] :DD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#4092) Bjørgersson válasza Satyricon (#4091) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jó szórakozást! :D

72 fő ( 33 lány / 38 fiú ) - Akárhogy számolom, ez nekem csak 71. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4093) Satyricon válasza Bjørgersson (#4092) üzenetére


Satyricon
addikt

72 fő ( 33 lány / 38 fiú ) - Akárhogy számolom, ez nekem csak 71. :DDD

A közönség számát mondod? Ha igen, akkor az is bőven elég, mert elég kicsi a Bumráng szalon, ahol fognak játszani. :DDD Múltkor Blues Companyn elég durva dolgokat műveltem a csajok előtt, remélem nem fog senki megismerni :)) :))

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#4094) Satyricon


Satyricon
addikt

A koncerttel kapcs.ban: Van 1 jó és egyrossz hírt:

a jó az, hgy hazaértem :DD És hogy... Nem tudsom

A rosz meg, hogy jó s...r volt a konci. Kezdve ,hogay szasza késett közel két órát(Kapja be) A mási,k hogy már nem igazán csípem a zorallt. Mondhatni kinőttem belőle az évek során. 1 sajár számot nem nyomtak el, cask a feldolgozásokat nyomták orrba szájba! Hangya volt a legf*szább, látszott rajta, hogy szívből nyomja! A dobos srác helyett meg szíveen beszálltam volna. Bár abban az állapotban amibe voltam, lehet csak a boci boci tarka ment volna :D

Nade utólag gondolkozva megérte. A haveRock miatt! :U

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#4095) sixpak válasza Satyricon (#4094) üzenetére


sixpak
nagyúr

Öööö...nem szoktál te így írni. :D
Biztosan a fáradtság.... :DDD

ON: F.O.A.D.

Szerk:. 306 megtekintés...wtf???
Pedig aki a PP-t nem szereti.....az hallgassa meg a fenti szám refrénjét. :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#4096) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Elég vontatott lett ez az új Insomnium szerintem.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4097) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Knorkator - Ma Baker zseniális :DDD

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#4098) Bjørgersson válasza Cthulhu Dawn (#4097) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Idióták :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4099) blasko92 válasza Cthulhu Dawn (#4097) üzenetére


blasko92
őstag

Elég fesztiválhangulat :D

(#4100) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Volt már róla korábban szó (talán még tavaly), hogy a szomszéd barnák közt van egy kis tizenéves takonypóc kölyök, akit még egyszer sem vertek meg emberesen, aztán amikor olyanja van, kibassza az ablakba a hangkeltőjét és bömböl a cigányzene. Na most édesapám idehozott két számot, hogy írjam már ki neki CD-re és majd ezzel megmutatja nekik. :D

Motörhead - Back At The Funny Farm
Motörhead - Ace Of Spades

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.