Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17851) Bjørgersson válasza taranis (#17850) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Vagy egész egyszerűen csak nem mindenkinek ugyanaz jön be.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17852) taranis válasza Bjørgersson (#17851) üzenetére


taranis
addikt

Döbbenet.

colorizer.net

(#17853) Peterhappy


Peterhappy
őstag

"Rétegzene", már amennyire egy metal topikban ez az lehet.

A Tony Martin-féle Black Sabbath lemezeket újrakeverik, és állítólag május végén újra kiadják őket.

A Headless Cross c. korong címadója és az Anno Mundi felkerült egy kislemezre, ITT bevizsgálható. Engem megvettek kilóra :K

Szerk: És felkerült mellé egy egész jó minőségű '89-es bootleg is, óóóóóó :C

[ Szerkesztve ]

(#17854) Dilikutya válasza Peterhappy (#17853) üzenetére


Dilikutya
félisten

Néha totál nem Black Sabbath, de nagyon jó anyagok. Igazából azt se bánnám, ha Tony bácsi összerantana még egyet. Azon sem sértődtem meg, hogy Dio-val csináltak anno, pedig már menetelt újra az Ozzy-s felállás is. A 3 énekes korszaka zeneileg is elég más, és mind jó.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17855) taranis válasza Peterhappy (#17853) üzenetére


taranis
addikt

Pont a két kedvencem tőlük, Tony zseniális. Alapvetően tisztábban szól a remaster, de valahogy nekem nem ad hozzá az élményhez. Talán ha ma hallanám ezeket először, akkor az újat preferálnám, de a régi valahogy igazibb a maga piszkosabb megszólalásával.

colorizer.net

(#17856) gbors válasza Peterhappy (#17853) üzenetére


gbors
nagyúr

Hú, ezeket már közel 30 éve nem hallottam :DDD Az Anno Mundi tetszik mai füllel is (kicsit hatásvadász helyenként, de belefér), viszont a Headless Cross... hát az nem öregedett túl jól.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17857) Peterhappy válasza Dilikutya (#17854) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igen, helyenként nekem is olyan érzésem van, mintha Iommi szólómunkája lenne (bár pár korábbi lemez még inkább annak tekinthető).
De jófélék, én sokáig ignoráltam a TM érát, alapvetően most is ezt a lemezt ismerem leginkább, de most már megvárom az újrakiadásokat és akkor nekik esek.

A Dio-s korszak nálam visz mindent, mint a piros ász, bár ez szerintem az avatarom ismeretében talán nem akkora meglepetés :)

@Taranis: Nekem nagyon tetszik az új hangzás, de van igazság a piszkosabb megszólalást illetően.

@Gbors: Érdekes, nekem a Headless Cross nagyon nagy kedvencem, nem érzem, hogy fogott volna az idő foga rajta. Bár gyanítom, ebben az is közrejátszhat, hogy az MTV-n láttam néha a klipet, és amit akkoriban ott láttam, az bizony a mai napig óriási kedvenc. :B

Pár éve készült egy Powerwolf feldolgozás, az a PW stílusából fakadóan modernebb, teltebb hangzású - ha nem ismeritek, egy próbát megér, egész jól sikerült darab.

(#17858) gbors válasza Peterhappy (#17857) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, megvolt a maga varázsa az MTV-n várni a metál cuccokat :K Csak nekem már akkoriban is feltűnt, hogy ha az ilyen zenéket a várakozás meg a videok nélkül hallgatom, akkor feleannyira nem ütnek. GnR ennek a legnagyobb mintapéldája, a klipjeiket szívesen néztem / hallgattam, de egy lemezt sem bírtam végighallgatni egyben tőlük.

A PW-féle Headless Cross-nak jót tesz a zsírosabb hangzás, de igazából nekem így is csak a bridge adja a dalban, meg ahogy az átmegy a refrén első sorába, a többi nagyon generikus.

No meg nekem a 90-es évek elsősorban a progról és kisebb mértékben a death-ről szólt, bármennyire is szeretem a korai Sabbath-ot, a többedik inkarnációjuk már nem fogott meg.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17859) Dilikutya válasza Peterhappy (#17857) üzenetére


Dilikutya
félisten

Seventh Star konkrétan szólóalbum lett volna, csak az eladhatóság miatt, kiadói nyomásra lett Black Sabbath.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17860) snecy20


snecy20
veterán

Engem most ez az anyag taglózott le nagyon. Ráadásul a bandcamp-jükről leszedhető ingyen a lossless verzió is.

Dödsrit - Nocturnal Will

[link]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17861) btraven


btraven
őstag

Ez metál? [Rainbow - Long Live Rock N Roll]

[ Szerkesztve ]

(#17862) Peterhappy válasza btraven (#17861) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nem. De eszméletlen jó zene :K

(#17863) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Részemről nagyon várós a májusi Black Sabbath kiadás. Hatalmas fan vagyok, de a Tony Martin korszak épp az utóbbi hónapokban ért csak be nálam.
Amit sajnálok, hogy (úgy néz ki) külön nem lesznek elérhetőek a lemezek, csak 4-es csomagban borsos áron. Illetve, hogy az Eternal Idol kimarad, mivel az más kiadó gondozásában jelent meg anno.
Tudja valaki pontosan mi a különbség a Remaster és az Újrakevert változat között?
Nagyjából van fogalmam róla, de nem látom át teljesen a dolgot.

(#17864) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Hamferð - Men Guðs hond er sterk (FULL ALBUM)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17865) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Pantera - 5 Minutes Alone (Official Music Video) [4K Remaster] (by Fire) ;]
Sajnos, már csak 1 él a videóból :((( ...

UI: PC Gamereknek is (ott voltam, bexarás, élőben ezt az "állatot" látni dobolni):
Thomas Lang: Final Fantasy (bexarx) :DDD
Thomas Lang recording "Onslaught" from the Final Fantasy video game

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17866) Voy15


Voy15
tag

Kimaradt itt a napokban, de volt Cannibal Corpse bejelentés.

Cannibal Corpse - 2024.10.11 - Barba Negra Red.

vendégek:
Municipal Waste
Immolation
Schizophrenia

jegyek holnaptól.

(#17868) Ellia


Ellia
addikt

(#17869) btraven válasza Voy15 (#17866) üzenetére


btraven
őstag

15 ezer? Sajnos elfelejtettem mennyi volt a Barba Negrában anno 2017-8 körül. De nem emlékszem valami nagy árra.

(#17870) Dilikutya válasza btraven (#17869) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azóta eltelt pár év, meg a covid. Sajnos ugrottak egy szintet az árak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17871) Xaels


Xaels
félisten

Cemetery Skyline

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17872) Bjørgersson válasza Xaels (#17871) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Úgy látom, Mikael nem csak unatkozni, de aludni sem szeret. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17873) Xaels válasza Bjørgersson (#17872) üzenetére


Xaels
félisten

Szerintem ő az egyik legjobb énekes ezen a színtéren és koncerteken olyan energiát áraszt magából amit nem sokan, de azért kemény, hogy ez a 4. projekt ami párhuzamosan fut vele a mikrofon mögött.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17874) Bjørgersson válasza Xaels (#17873) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Egyetértek, középsulis korom óta az egyik, ha nem a kedvenc énekesem, imádom az összes hangját. :D Mozgalmas év lesz ez a 2024, a négyből három bandának jelenik meg idén új albuma, az negyediknek is tavaly nyáron.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17875) Xaels válasza Bjørgersson (#17874) üzenetére


Xaels
félisten

Én középsuliban még inkább a klasszikus Heavy Metal, Hard Rock meg Power Metal vonalon mozogtam, 1-2 banda volt aki a keményebb ágakról befigyelt, a göteborgiak ilyenek voltak.

The Absence - The Absence kis floridai mocsármetál, helyenként egész dallamos.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17876) Dottorei válasza Fire/SOUL/CD (#17865) üzenetére


Dottorei
tag

nálam ez [link]

[ Szerkesztve ]

(#17877) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

HOUR OF PENANCE - Devotion (Official Album Stream)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17878) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Grand Cadaver - Terminal Exit

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17879) snecy20 válasza Bjørgersson (#17878) üzenetére


snecy20
veterán

Mikael Stanne hörgése még mindig elég jó formában van.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17880) Xaels


Xaels
félisten

Nightrage - A Throne of Melancholy

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17881) Xaels


Xaels
félisten

Jó ez a Grand Cadaver szám is. Elég termékeny volt az elmúlt időszak, össze kell dobnom valami kis lejátszási listát az újdonságokból.

Lacrimas Profundere - Obscurity

Exodikon - Chaosophilia album, hazai, egész jó. Van angol kiadás is.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17882) Voy15


Voy15
tag

Dream Theater - 2024-11-01 - Papp László.

Sok info még nincs, majd itt lesz.

(#17883) Dilikutya válasza Voy15 (#17882) üzenetére


Dilikutya
félisten

Erre lehet elmegyek. Sose láttam őket élőben, de most így a 40-es jubileum, meg klasszikus felállás azért elég vonzó. Nemrég hallgattam az Images and Words-ot, hatalmas lemez még mindig. Hihetetlen, hogy a Pull Me Under-nek 30 év után sincs vége. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17884) Voy15 válasza Dilikutya (#17883) üzenetére


Voy15
tag

Akkor neked az Images and Words re-play tour-ra kellett volna menned :) .

3 részből állt:
1 - Dalok az "újabb" lemezekről
2 - Images and Words lemez kompletten
3 - Change of Seasons

Én kb olyan 6-8x láthattam őket (még Portnoyjal is), de szerintem ez volt a legjobb az összes közül.

(#17885) Dilikutya válasza Voy15 (#17884) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Pull Me Under végét úgy értettem, hogy a Spotify-on is az a verzió van, ahol hirtelen van vége a számnak. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17886) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Malist - In the Catacombs of Time 2019

Nevük alapján valami kezdő newmetal bandának gondoltam anno énhülye :O :
BLOT MINE – Porphyrogenesis (1998)
Aztán meg egy kibszott igényes oldschool svéd black/death metál :Y :R :R

(#17887) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Darkthrone - Black Dawn Affiliation - official video (Taken from It Beckons Us All)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17890) Dilikutya válasza Voy15 (#17882) üzenetére


Dilikutya
félisten

Normál álló 24990 Ft
Kiemelt álló 28990 Ft
Ülő is valami hasonló, illetve abból van valami 17990-es is.
2024-ben az Arénába egy Dream Theater szerintem teljesen rendben van ennyiért, Ozzy-t drágábban halogatták már évekkel ezelőtt is.

Lehet bevállalom. Még azelőtt, hogy jött volna a koncert, valahogy elkezdtem sorban a régi lemezeiket hallgatni, most jól esett, pedig pl. az elsőt tuti nem hallottam vagy 20 éve.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17891) Voy15 válasza Dilikutya (#17890) üzenetére


Voy15
tag

Én meg is vettem.
Érdekes, hogy ezúttal a teljes Papp Lászlót igénybe fogják venni.
Az elmúlt 2 koncerten mindig felezve volt az aréna.
Vissza is néztem kíváncsiságból a régebbi jegyárakat:

A 2020-as Scenes re-play-re 18900 volt a kiemelt álló,
A 2022-es Top of the World-ra pedig 20900
Mostani pedig 28900
4 év = +10000 Ft. kemény.

[ Szerkesztve ]

(#17892) Dilikutya válasza Voy15 (#17891) üzenetére


Dilikutya
félisten

2020-ban 18k a kiemelt álló? Az érdekes, 2018-ban a Slayerre 25-26-ért kezdték árulni. 2018-ban a Judas Priest volt 21.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17893) Voy15 válasza Dilikutya (#17892) üzenetére


Voy15
tag

Annyi volt :)
(Saját kép)


A Judasra pedig 2 éve volt tokkal-vonóval 24K.
(ez is saját)

(#17894) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Nem sokára új:
Fractal Gates - Seamless Days (from upcoming full length "One With Dawn")
Kicsit semmilyen az előző albumokhoz képest.

Suotana - Frostrealm (2015)

Nem skandinávok de egész korrekt:
Duskmourn - Fallen Kings And Rusted Crowns (2021)

(#17895) Ellia


Ellia
addikt

Týr - "Battle Ballads"

Egyedül a Dragons never die-t hallottam korábban, holnap ugrok már csak neki lemeznek, remélem legalább lesz annyira jó, mint a '19-es Hel.

(#17896) Xaels


Xaels
félisten

In Vein - Solemn

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17897) Bjørgersson válasza Xaels (#17896) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akinek esetleg nincs Spotify.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17898) Voy15


Voy15
tag

Kint az új My Dying Bride lemez:

My Dying Bride - A Mortal Binding

(#17899) Xaels válasza Voy15 (#17898) üzenetére


Xaels
félisten

Baszki, valahogy átsiklottam felette pedig nagyon vártam. Lehet túlságosan örültem az In Vein albumnak, bár sajnos valahogy az most amilyen jól indult olyan gyorsan el is "engedett".

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17900) Voy15 válasza Xaels (#17899) üzenetére


Voy15
tag

Nálam lement a My Dying.
Szépen elraktam magam mellől a késeket-ollókat, nehogy kárt tegyek magamban miközben hallgatom :DDD
Átlagos lemez lett szerintem.

(#17901) zhorvath válasza Xaels (#17896) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Nagyon jó. :R Nekem Tidal van és FLAC-ben nagyot szól.

[ Szerkesztve ]

(#17902) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Elhunyt Eddie Sutton, a kultikus New York-i HC/crossover thrash Leeway frontembere.
A szerencsések láthatták a zenekart először és feltehetően utoljára 2019 Budapesten is

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17903) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Felkerült egy csomó tavalyi Fishing on Orfű felvétel.
Thy Catafalque például ( [link] ), de a teljesség igénye nélkül, akad itt Omega Diatribe, The Devil's trade, Watch my dying, Lazarvs, vagy a könnyebb stílusúak közül Hobo, Godfater, VHK, Kispál stb. Itt lehet mazsolázni: [link]

Nem 10/10 audio felvételek, de abszolút élvezhetőek, bőven-bőven bootleg minőség felettiek.

(#17904) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Fractal Gates - One With Dawn (2024)
... csak az a nyomi clean vocal ne lenne... :O :O :O

(#17905) btraven


btraven
őstag

Miért nem tudnak ilyen klassz lemezborítókat manapság csinálni?
[Enochian - Ancient War Rites Of Evil And Hate]

(#17906) Voy15


Voy15
tag

Kiegészült (és talán már végleges is) a Rockmaraton lineup a következőkkel:
- Cavalera Conspiracy
- Hypocrisy
- Moonsorrow
- Tyr

(#17907) snecy20 válasza Pro Koryak (#17904) üzenetére


snecy20
veterán

A korábbiakat szerettem, de ez a lemez most nekem nem annyira ütött be tőlük.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17908) Dilikutya válasza btraven (#17905) üzenetére


Dilikutya
félisten

2024-es lemez. :) A zene pontosan ilyen, dohos doom/heavy rock. :)
Castle Rat - “Cry For Me” (Official Music Video)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17909) updog válasza Peterhappy (#17903) üzenetére


updog
senior tag

WMD-re pont tegnap találtam rá \m/

Amin meglepődtem a videókat böngészve, a Nefogazz még újra aktív :D ;]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#17910) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Greenleaf - Avalanche [Official Lyric Video]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17911) btraven


btraven
őstag

Piramis - A nagy buli koncertlemezének kiadatlan dalai [link] [link] [link]

(#17912) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Hoppá. Carcass a Rockmaratonon.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.