Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Remix OS for PC

Hozzászólások

(#101) smc válasza Arak95 (#100) üzenetére


smc
addikt

ASUS T100-on használhatóak voltak a funkciók amiket írtál.
USB-n egyébként ki lehet próbálni, nem vész el semmi adat, így azt mondom hajrá.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#102) Arak95 válasza smc (#101) üzenetére


Arak95
tag

Köszi, tehát, ha USB-ről nyomom, akkor úgy működik, mint egy Linux? Telepítés nélkül kipróbálható?

(#103) Pítőr


Pítőr
aktív tag

Venném!!!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#104) Joacoking válasza Pítőr (#99) üzenetére


Joacoking
tag

Most hétvégén megoldom, hogy az adataim máshol legyenek, majd újrarakom a rendszert már átpartícionált vinyóra..
Egyébként ha csinálok 1 partíciót saját részre, 1-et windows részére és 1-et RemixOS részére, akkor megoldható, hogy utóbbira kerüljön rá a RemixOS?

Honor Magic5 Pro 5G 512GB+12GB - Xiaomi Mi 9T Pro 64GB+6GB

(#105) Pítőr válasza Joacoking (#104) üzenetére


Pítőr
aktív tag

Hogyne!

Miért probléma az átpartíciónálás, ahhoz nem kell a rendszert újrarakni, partition magic-kel fél óra!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#106) Joacoking válasza Pítőr (#105) üzenetére


Joacoking
tag

C-re úgyis kellett volna egy kicsivel több hely win frissítéseknek, meg már régen pakoltam új rendszert :DD

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 5G 512GB+12GB - Xiaomi Mi 9T Pro 64GB+6GB

(#107) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Sziasztok!

Pendriveről próbáltam a progit, jó lenne ha gyorsabb lenne. Azt hiszem megvárom amíg HDD-re lehet majd tisztán telepíteni ,macera nélkül.
Most próbáltam ki a Chrome OS-t is , sajnos az nem ment semmit sem gépre mindent a felhőben tárol, így felejtős.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#108) justice84


justice84
tag

Szia.
".. tisztán telepíteni ,macera nélkül." Ha csak Remix OS-t akarsz én ez alapján tettem fel 160GB HDD re csak Remix OS van rajta. De nekem a dual boot is ment Yt video

(#109) Bferibörs válasza justice84 (#108) üzenetére


Bferibörs
addikt

Köszi!

Ha jól emlékszek telepítésnél lehet választani, hogy pendrivere vagy HDD telepítem -de lehet,hogy keverem a Chrome Os-sel.
Ez így nekem már macerás,( nem vagyok guru sajna) az lenne az egyszerű, ha pld. penről vagy DVD-ről simán fel tudnám pakolni.Biztosan el fognak jutni odáig és kiforrottabb is lenne az OS. Penről kipróbáltam,tetszik mivel saját gépre is lehet menteni cuccokat.

Azért lehet, hogy a héten neki állok a HDD-s verzió felpakolásának !! Van 2 db szabad laptop HDD egyikre szeretném felpakolni.

Még 1x köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#110) Joacoking


Joacoking
tag

Közben sikerült megoldani a dual bootot (viszont a 64 bites rendszer nem indult el, csak a 32 bites, pedig a processzorom 64 bites)
Fél/egy órán keresztüli használat után ezeket a dolgokat tapasztaltam (4 GB DDR2 RAM, AMD 4x 3,4 GHz proci, 2GB DDR3 128bit videókártya, SSD nélkül - gyors HDD-n):

Pozitívumok:
+ HDD-re való telepítéskor nem töröl semilyen adatot, minden RemixOS rendszerpartícióhoz saját mappát csinál (bár én azért csináltam mindenről biztonsági mentést, biztos ami biztos :DD )
+ Chrome-ban lehet asztali webhelyet is lekérni, így RemixOS-en is lehet úgy netezni, mint egy PC-s rendszeren
+ Google-Szolgáltatások és Play Áruház telepítése után használhatod a legtöbb Androidos alkalmazást
+ Minden partíciót lát a rendszer, így az adatok kezeléséhez nem kell visszalépni az előző rendszerünkbe
+ Béta verzióktól OTA (On The Air) jönnek a frissítések, így nem kell újra és újra elvégezni a rendszer telepítését
+ Felhasználóbarát környezet
+ Rengeteg nyelvet támogat (ennek ellenére nyelvváltás után is van, ami angolul jelenik meg)

Negatívumok:
- Chrome-ban a YouTube videók képe 720p60fps-ben (és ezek fölöttiekben) laggol, késik a hanghoz képest (YouTube appot nem próbáltam, lehet, hogy abban jobb a dolog)
- Sebesség (egy Win7 SP1 vagy egy Win10 a legújabb frissítésekkel sokkal jobban teljesít - talán az első stable verzióban jobban optimalizálják)
- Felbontás nehezen állítható (van olyan felbontás, amit nem támogat)
- Kissé lassan kapcsol be (SSD-vel biztos gyorsabb..)
- A RemixOS data partíciója (amin a felhasználók az adatokat tárolhatják) nem túl nagy méretű, úgy emlékszem, hogy olyan 2-4 GB között van valahol (sorry a pontatlan adat miatt :( )

A negatívumok miatt visszaváltottam a jól bevált rendszerhez. Valószínű, hogy kipróbálom majd a stable verziókat is, jelenleg a Beta verzió még túl kezdetleges számomra.
Azért egy próbát szerintem megér mindenkinek, jó élmény ilyen rendszert is kipróbálni :)

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 5G 512GB+12GB - Xiaomi Mi 9T Pro 64GB+6GB

(#111) justice84 válasza Bferibörs (#109) üzenetére


justice84
tag

Ezt már rég tudja csak sokan a Dual-bootot preferálták. De már azt is tudja a 2.0.102 verzió óta (azt hiszem).
"pld. penről "
A leírás pont erről szól, letöltöd a zip-et ,kicsomagolod, Installation Tool-al (vagy Rufus / Unetbootinl-al) csinálsz egy boot képes USB-t, bebootolsz róla,a képek alapján végigviszed és telepíted.

Arra majd figyelj hogy a "Step 3" résznél a "Do you want tu use GPT? -nél a "No"-t válaszd ( ha hamarabb megtaláltam volna ezt a leírást én se szívtam volna annyit :D )

(#112) Bferibörs válasza justice84 (#111) üzenetére


Bferibörs
addikt

Köszi, biztos,hogy ki fogom próbálni és biztosan fogok kérdezni itt hülyeségeket :K
:R ( megmondom őszintén nem tudom, hogy pakoltam pendrivére a Remixet de rém egyszerű volt az tudom)

inen töltöttem le

(#110) Joacoking

alapvetően felhívják a figyelmet , hogy a 32 bites verza telepítése ajánlott !

32 bit ajánlott

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#113) Bferibörs válasza Bferibörs (#112) üzenetére


Bferibörs
addikt

valami nem stimmel, nem jön be a fekete képernyő, nem lehet a winyót felosztani, a teljes területet megformázza sda-nak sda5-nem készíthető így ,újra próba ,persze pendrivere újra fel kell tennem az iso-t mert nem indul el a régi :D jó játék :DD

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#114) Bferibörs válasza Bferibörs (#112) üzenetére


Bferibörs
addikt

valami nem stimmel, nem jön be a fekete képernyő, nem lehet a winyót felosztani, a teljes területet megformázza sda-nak sda5-nem készíthető így ,újra próba ,persze pendrivere újra fel kell tennem az iso-t mert nem indul el a régi :D jó játék :DD egyébként működött szépe,aránylag gyorsan is ,mondjuk a google fiókomba valamiért nem tudtam belépni,be sem lehett írni

ui. IBM R 60-ra teszem fel 5400 winyó 4 GB ram.ha fut normálisan kap egy ssd-t.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#115) justice84 válasza Bferibörs (#114) üzenetére


justice84
tag

Szia.
A "Formatting boot partition" résznél nem jön be a "fekete képernyő" (cfdisk)?
Másik gépbe tedd bele (vagy külső usb HDD ház van) a laptop HDD-t és töröld a partíció(ka)t róla.

Rámész a "New" -ra majd "Primary" na itt kiadja hogy a HDD mekkora mérettű Megabyte-ba.
Itt kell kivonni a swap particióra szánt méretet ha akarsz.
A leírásnál leírja egy példával :
Ha a lemez 20GB akkor az (20 * 1.024 * 1.024 * 1.024 ) 21475 MB.Swap méret 3GB (ha 3 GB Ramod van )
Akkor a "Size in (MB)" résznél az értéket át kell írni 17GB-ra (18248 MB),a maradék meg a swap lesz.

(#116) Bferibörs válasza justice84 (#115) üzenetére


Bferibörs
addikt

igen köszi !! :R 3x-ra sikerült, fut is rendesen, feltelepítettem a playt így be is tudtam lépni a googliba, most a viberrel szívok, ha felpakolom deaktiválódik a telómon :-D másik számomat kell megadnom, akkor működik csak a remixen , valszeg kapni fog egy ssd-t :DD

ja a 0-t nem találtam a billentyűzetemen :DDD

nagyon tetszik

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#117) justice84 válasza Bferibörs (#116) üzenetére


justice84
tag

Na akkor sikerült :C
A billentyűzetet betudod állítani [link]

(#118) Bferibörs válasza justice84 (#117) üzenetére


Bferibörs
addikt

igen sikerült beállítani- azonban a fiók felvételnél nem műxik, ahhoz be kellett lépnem a play árúháznál, úgy már műxik, az adobe reader nem jó sajna nem olvasható a szöveg , keresek másik appot hozzá- játszok :DD

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#119) Bferibörs válasza Bferibörs (#118) üzenetére


Bferibörs
addikt

azért van némi szenvedés, pld. google térkép nem műxik, drobboxról vannak fájlok amiket nem lehet letölteni.Egyébként nekem pld. a youtoobe videók nem szaggatnak,nem csúszik a hang.
egyenlőre ennyi - pdf olvasót végül a gugliét raktam fel az jól működik.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#120) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Szeretném megkérdezni, hogy a telepítő pendrivet, hogy tudom megformázni FAT 32-re ? A windows csak 1 GB-tot lát belőle, a többivel nem tud mit kezdeni. Fent van a Remix egy 120 GB-os ssd-n eddig szuper, gyorsabb mint a win 7 ua. a gépen ugyan olyan ssd winyóval.Jövő héten élesebben lesz napi használatban tesztelve.
Ötletet szeretnék kérni, dokumentum olvasás- szerkesztés, pdf szerkesztéshez, kép nézéshez ami mappákat is kezel, valamint reklám eltüntetésre amik az alkalmazások némelyikében jelenik meg,vagy akár felugró ablakban a képernyőn ( alkalmazható appokra gondolok )
Köszönet ha segítetek !

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#121) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Egy ideje nyüstölöm én is a rendszert, nagyon tetszik, meg minden, ugyan hibákkal teli, de hát az élet ilyen.
Például jópár appot próbáltak átkonfigurálni érintőről, de nem teljesen sikerült (pl.; böngésző nem húzható, hanem kijelöl vele, viszont tekerni lefele nem igen akarja max downkey, de hát az nem az igazi).
Mivel 5.1.1-es android van meg, így ez már SELinux védelmet élvez...
A helyzet a következő; Adott egy laptop-tablet 2 in 1, amely nem érintővel van felszerelve, hanem Wacom toll támogatással bír. Nos, hiába az alapja a Linux, b@szik felismerni. Nem is számítottam rá őszintén, hogy fel fogja, de nem. Gondoltam, hogy majd egyszer a Note III-asom ROM-jából felboncolom a System.img-t és kibelezem az UI-t, hátha abból át tudok emelni valamit, de ott még nem tartok.
Miután operáltam működőképes marketet (félig), találtam olyan appot, ami segítségemre lenne, de mit ad a gép???!!! SELinux védelem miatt nem áll szóba a program a géppel... :W
Nembaj, gondoltam itt van a régi jó barát, Xposed. Ugye ki lehet kerülni a SELinux védelmet, de hogyan? -> Recoveryből.... Amije ennek nincs... Legalábbis se nem lehet előidézni, se nem reagál egyetlen Reboot to Recovery alkalmazásra sem... Holott az Xposed ugye még meg tudná oldani.
Szóval az volna a kérdésem, hogy hogyan lehet Recoveryvel ellátni (Megjegyzés; A ROM tartalmazza) vagy bejutni oda, esetleg más úton kikerülni a SELinux védelmet?
De ha már úgyis írok ide... Ugyan ezen módszerrel (első) akartam ezt is megoldani, de lehet túlkomplikálom; Integrált ujjlenyomatolvasót fel lehet rá konfigurálni?

Bár lenne benne Linux terminál... Most nem lennék itt...

But who is watching the guardians?

(#122) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

A nova launchert sikerült már valakinek működésre bírni remix alatt?

(#123) Mr. Y válasza Just_Reboot (#122) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Amennyiben felkonfigolt full rendszered van (csakmert alapból NAGYON nem az), akkor sem fog menni. Kísérletezni lehet, de a küldő UI megbontása kell hozzá, máskülönben nem megy. Ez amolyan módosíthatatlan alapból, mint root nélküli eszköznél a systembar csesztetése...

But who is watching the guardians?

(#124) Just_Reboot válasza Mr. Y (#123) üzenetére


Just_Reboot
addikt

(#125) Mr. Y válasza Just_Reboot (#124) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Hm..
Mondjuk én sok szenvedés árán fullossá tettem a rendszert és még nem próbáltam, de a kedvedért megnézem és írok róla

But who is watching the guardians?

(#126) Just_Reboot válasza Mr. Y (#125) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Köszi :R

(#127) Mr. Y válasza Just_Reboot (#126) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Megnéztem és tévedtem. Azt írja, hogy nem támogatott. No support for thirty launcher...

Szerk.: Többel is próbáltam, ugyan ez jött ki

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#128) Just_Reboot válasza Mr. Y (#127) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Köszi hogy megnézted. Sima x86-ot használtál már?

(#129) Mr. Y válasza Just_Reboot (#128) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Mármint alap rendszert? Arra az appok sem nagyon akarnak települni. Egyébként milyen a rendszered? Én 64Bitessel dolgozom

But who is watching the guardians?

(#130) Just_Reboot válasza Mr. Y (#129) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Igen azt, akkor hagyom. Nekem is 64bites.

[ Szerkesztve ]

(#131) kátú


kátú
őstag

Sziasztok! Most tettem fel a remix ost és nem enged alkalmazást letölteni [DF-DLA-15] ezta hibát írja

It still works!

(#132) SP4C3 válasza kátú (#131) üzenetére


SP4C3
veterán

Rootolt verzióval próbálkozz ilyen téren (megtalálod XDA-n).

Ha play store:
Próbáld a google fiókod törölni és reboot után ismét hozzáadn
i.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#133) kátú válasza SP4C3 (#132) üzenetére


kátú
őstag

Sikerült, csak töröltem a fiókom és megint hozzá adtam

It still works!

(#134) SP4C3 válasza kátú (#133) üzenetére


SP4C3
veterán

Remek! :K

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#135) kátú


kátú
őstag

Valaki nem tudja, hogy tudnám az asztalon az ikonokat rácshoz igazíttatni?

It still works!

(#136) Urna


Urna
tag

Sziasztok!
Adott egy Win 10-es 2-in-1 készülék, (Lenovo Yoga 500), amire fel is sikerült tennem egy remixet (csak a 64 biteset próbáltam az UEFI miatt). Az a kis baj merült csak fel hogy nem tudom sehogy sem elérni hogy ne a "parancssorors" módon válasszak dual-bootban. Magyarán hogy lehetne telepíteni úgy a jelenlegi rendszer mellé, hogy a win 10-grafikus választója jöjjön elő? Esetleg nem lehet az UEFI, vagy más miatt?
Válaszaitokat előre is köszönöm!

S10 + Galaxy Watch 3

(#137) kátú válasza Urna (#136) üzenetére


kátú
őstag

Nekem is azvan, de nekem aufómatán a win 10 grafikus választója jött elő

It still works!

(#138) Urna válasza kátú (#137) üzenetére


Urna
tag

Már mint egy ilyen Yoga? És módosítottál bármilyen BIOS beállítást a Secure Boot-on kívül? Nekem azt kérte csak ,és ez után nézegettem különböző boot sorrendeket de eddig semmi :F

S10 + Galaxy Watch 3

(#139) kátú válasza Urna (#138) üzenetére


kátú
őstag

Mármint win 10 nekemis az mellé van telepítve 😃

It still works!

(#140) Arak95


Arak95
tag

Sziasztok.

A letöltött fájlok között van egy gyári program, aminek segítségével tud USB bootot csinálni. Viszont láttam, hogy tud merevlemezre is írni. Ha mondjuk azt csinálnám, hogy a Dual Bootos tableten beáldozom a windowst és USB helyett a windows helyére teszem a remixet, akkor következő bootnál a remix fog elindulni?

(#141) Mr. Y válasza Arak95 (#140) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Nem.
Csak tönkreteszed a tabletet. Bootolható lemezt tud generálni. Nem rendszert.
Ha bebootol (Pl egy USB-s lemezként), akkor van két választásod;

- kipróbálhatod
- telepítheted (Arra a Bootolható lemezre, amről bekérted a Dual-Boot-ot, ez esetben a pendrive)

Próba módban semmit nem jegyez meg, kikapcsolásnál tehát reseteli az agyát, gyakorlatilag RAM-ban dolgozik. Itt nem is elérhető minden.
Ha telepíti, egy komoly géptesztet és felmérét csinál. Kiszedi az összes számára fontos adatot a gépből és gyakorlatilag generál egy OS-t a TE gépedhez konfigurálva. Ami csak a te gépeden fog működni, ott tárolja az adataidat és teljes rendszer hozzáférésed van.
Tehát nem, egy táblagép nem képes arra, hogy ily módon meghajtsa a rendszert

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#142) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Mivel tegnap végleg megszabadultam a windowstól így a kérdésem a következő lenne. Hogy lehet linux mellé telepíteni a Remix OS-t?

(#143) Arak95 válasza Mr. Y (#141) üzenetére


Arak95
tag

A tablet: Teclast x98 Air 3G
Cpu: Intel Atom Z3736F @ 1.3 GHz (4 mag)
RAM: 2GB

Ezek szerint akkor hiába próbálkozom? Kevés lenne ez az eszköz ahhoz, hogy rendesen tudjam használni az OS-t?

(#144) Mr. Y válasza Arak95 (#143) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Nincs szó arról, hogy kevés volna, hiszen mint olyan, egy telepítés lekérésénél felkonfiguálja magát az eszközre.
Arról viszont szó van, hogy csak BOOT szekcióból reagál, amit egy táblagéppel nem tudsz elérni (konkrét PC BIOS hiányzik hozzá).

But who is watching the guardians?

(#145) kohai


kohai
tag

feltelepitettem a leirtak szerint a remix os-t (64bitest uefiset)
a gépem hdmi vel csatlakozik a tv-hez, viszont nincs hang
milyen beálitást kéne megpiszkálnom ?

(#146) Mr. Y válasza kohai (#145) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Hang-elmenés esetén általában kezdetnek a kábel a ludas.
Rosszabb esetben a foglalat. Nálam pl jól jött, hogy a projektornak két HDMI bemenete van, mert az egyik a ki-be húzogatástól tönkrement, gyakorlatilag kezdte azal, hogy hang elmegy, majd a kép is szar lett.
Most akkor produkál hang hibát, ha kimozdul és nem érintkezik rendesen. De ez ugye rendszer független

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#147) kohai válasza Mr. Y (#146) üzenetére


kohai
tag

windows üzem módban minden ok ,egyébként nincs piszkálva másfél éve a pc ott csücsül a tv alatt.
Most is csak egy sandisk pendrive lett bedugva.

Elöjött még pár hiba ha futtatok valami játékot és felviszem az egeret a képernyő tetejére
hajlamos lefagyni majd 1perc mulva ujraindul a remix
Aztán 16Gb os a pendrive és 8at lát csak de azt hiszem ez a fat32 miatt van

(#148) justice84 válasza kohai (#145) üzenetére


justice84
tag

Én úgy tudom még nem támogatott a hang HDMI-n keresztül.Mikor legutóbb kerestem rá a megoldást hogy csaljam elő a hangot nem találtam semmit.

(#149) Mr. Y válasza kohai (#147) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Hát aztán lehet, hogy nem támogatott a hang.
Te honnan szedted le a rendszert? Nekem 32GB-s pendrive-on van, és miután megcsináltam, hogy legyen működő play, nálam az a hiba merült fel, hogy van, amit nem indít el telepítés után, hanem egyből kilép. Pl ilyen az Asphalt 8

But who is watching the guardians?

(#150) kohai válasza Mr. Y (#149) üzenetére


kohai
tag

az első hozzászolásban van egy link én onnan töltöttem
de lehet ujra kéne csinálni mindent ,mintha valaki irta volna hogy ha nem müködik tegyük ujra a rendszert

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Remix OS for PC
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.