Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ggeleven válasza ggeleven (#25) üzenetére


ggeleven
őstag

A laptopot nem tudom elhozni, mert kellenek a rajta lévő képek otthon. Ha valaki még tud hozni, akkor szerintem nem lenne rossz! :)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#52) #16820480 válasza ggeleven (#51) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én mondtam, hogy hozok, szerintem ezért is került bele a bejegyzésbe :)

(#53) Zoli133 válasza #16820480 (#52) üzenetére


Zoli133
őstag

Ihen, rád gondoltam mikor beírtam. Az esemény elejére egy netbookot tudok vinni, ha másra nem zenemozgatásra Aból Bbe az is megteszi.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#54) ggeleven válasza #16820480 (#52) üzenetére


ggeleven
őstag

Azon kívül gondoltam, hogy legyen még egy amin lehet mozgatni a zenéket! :)

De ha Zolinál lesz, akkor máris oké! :R

Bár nem tudom, hogy mennyit akarunk másolgatni, de inkább legyünk bebiztosítva!

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#55) #16820480


#16820480
törölt tag

Tudok vinni kettőt is XD Najó, akkor ha tud valaki még, akkor hozzon, azért nem akarok kamionnal menni... :P

(#56) MPeter87


MPeter87
őstag

Uraim!

Egyelore ugy nez ki, hogy deltol este 10ig be van osztva a napom, igy sajnos nem tudok ott lenni a talin :(, hacsak nem maradtok meg 10 utan is. :D
Pedig tegnap beraktam az R1-et is a taskaba....
Ha esetleg lesz annyi szunetem, elmegyek napkozben.
Remelem lesz meg hasonlo osszejovetel az elkovetkezendo par hetben. :)

(#57) ggeleven válasza MPeter87 (#56) üzenetére


ggeleven
őstag

Lehet páran lesznek még, de sztem max kocsmázni, mert addigra már nagyobb lesz a zaj... :DDD

filozoli, matyi012345 és Alg már pedzegettek egy talit, hogy szeptembertől ők is ráérnek majd, szóval sztem szeptember végére-október elejére is meg lehet beszélni egyet! Ha beválik a hely ma, akkor azt még gyorsabban meg is lehet szervezni! :))

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#58) DEJVID


DEJVID
őstag

Úgy néz ki, megyek. :)

(#59) gelbelex


gelbelex
őstag

Update: Ati1979 már a környéken van, 2 óra körül hárman kezdenek.
Aki Atival még hamarabb kezdene, keresse őt mobilon...

(#60) ggeleven válasza gelbelex (#59) üzenetére


ggeleven
őstag

Én talán 3 körül el tudok szakadni a munkából, szóval kb 4re oda is érek! :)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#61) Zoli133 válasza gelbelex (#59) üzenetére


Zoli133
őstag

Ez így van, elvileg én is odaérek 2re. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#62) #16820480 válasza Zoli133 (#61) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én szerintem csak olyan fél 4-re érek oda, de akkor addig foglaljátok a helyet! Eredetileg kinti asztalt ígértek, de nagyon esőre áll, lehet, hogy jobb volna bentihez ülni.

(#63) Land


Land
veterán

Sajnos nem tudtam eljönni. :(

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#64) #16820480


#16820480
törölt tag

Szuper volt a találkozó, köszönet mindenkinek a részvételért!

(#65) DEJVID


DEJVID
őstag

Bár túl sokáig nem maradtam, jó móka volt, köszi mindenkinek!

(#66) ggeleven


ggeleven
őstag

Bizony jó volt! :))

Még emésztem a gondolatokat, de lassan össze kell szedni őket...

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#67) #16820480 válasza ggeleven (#66) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért reggelre legyen belőle címlapos írás :))

(#68) ggeleven válasza #16820480 (#67) üzenetére


ggeleven
őstag

Természetesen! :P

Amúgy azt kellett volna kipróbálnunk, csak már hazafelé jutott eszembe és időnk sem lett volna rá, hogy szar forrással, mondjuk egy telefonról hogy szólnak ugyanazok a fülesek, ugyanazokkal a zenékkel! Ez még egy érdekes kérdés lenne, mert vajmi kevesen hallgatjuk őket high-end lejátszókról (még ha ez hozza is ki belőlük a hibát/gyengeséget)...

Na majd legközelebb! :K

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#69) #16820480 válasza ggeleven (#68) üzenetére


#16820480
törölt tag

Általában az ilyesmi tovább ront a hangminőségen. Mondjuk én csak a sajátjaimról tudok nyilatkozni, mert azokat próbáltam, de az a helyzet, hogy mind a GR06-nak, mind a 215-nek, és még a régi Creative EP630-nak is jobb hangja van például a Meizu M6-ról, mint telefonról.

(#70) Ati1979 válasza ggeleven (#68) üzenetére


Ati1979
veterán

Azt is ki kellett volna próbálni, hogy melyik a jobb kombó:

Jobb füles, gyengébb forrás, vagy fordítva... Ok, ezt tudom, hogy ezt nem lehet könnyen megfogni, de azért biztos lehetne valami konstrukció amiből ki lehet indulni...

Na majd legközelebb... :)

Fogsz írni címlapos írást? :D

[ Szerkesztve ]

(#71) ggeleven válasza #16820480 (#69) üzenetére


ggeleven
őstag

Persze, hogy ront a minőségen és pont ez a lényeg! Sztem a mai világban a lejátszók simán 60%-a telefon.

Bizony az lenne az érdekes összevetés, amit Ati írt felettem. Így legalább tudnánk mit javasolni a telefonról hallgatóknak (hogy szerezzenek be egy Sansat :DDD szigorúan a Trónok harcából ;] )...

Ati
Akkor kellett volna többet fotózni, pl rólunk és a többi csodáról is! :U Csak a rizsa nem biztos, hogy annyira érdekes lenne. Persze az érdeklődőknek érdekes lehet ennyi füles összehasonlítása... :))

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#72) #16820480 válasza ggeleven (#71) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyébként pont ez jutott az eszembe, hogy tedd már fel a telefonodra azt az M5-öt, vagy valami gagyibb lejátszóra, mert erős a gyanú, hogy annak nem úgy kellene szólnia, csak az AK kicsit túlhajtotta. Nagyjából úgy, mint amikor a Stig beül egy Kia C'eed-be, és kitapossa a szemét is, hát szegény kocsi nem tud nagyon mit tenni, erőlködik, de az eredmény nem lesz annyira jó.

(#73) ggeleven válasza #16820480 (#72) üzenetére


ggeleven
őstag

Pont erre gondoltam én is! Hogy nem szar az annyira, csak túl jó volt a forrás... :DDD
Ami persze nem baj, mert tudtuk a többihez viszonyítani, de mint fentebb is írtam a többség telefont használ vagy egy egyszerűbb Sansát és azokról bizony jó volt (azaz nem annyira szar, mint az ak120-ról).
Ígérem, hogy a héten csak ezt fogom használni! :))

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#74) #16820480 válasza ggeleven (#73) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért annyira nem kell magad bűntetni :P
Egyébként nekem a Bw mint márka kicsit csalódás, a B2-t leszámítva, mert az tényleg rendben van, de azM4 és M5 is rosszabbul szólt, mint amire számítottam. Szerintem a GR02 sokkal jobb náluk, csak (nekem) túl sok benne a mély.

(#75) ggeleven válasza #16820480 (#74) üzenetére


ggeleven
őstag

De még az a szerencse, hogy nem is akarják tagadni, hogy abban sok a mély! :))
De tényleg nyom el más hangokat, ez is tény...de 5000-ért ne is várjunk csodát! :N

Na majd jövő hétre kíváncsi vagyok, hogy milyen tapasztalatokat szerzek az M5-tel!

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#76) #16820480 válasza ggeleven (#75) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem basshead fülesnek is elmegy a GR02.
Egyébként kicsit járathatod az M5-öt, égesd be. Az M4-nél sem segített, de hátha... :))

(#77) Ati1979 válasza ggeleven (#71) üzenetére


Ati1979
veterán

Ja az sansa elég jó. Szép magas! :)

Igen, szerintem legközelebb össze kéne gyűjteni valami 50 fülest és írni róluk egy komolyabb tesztet! :)

Szerintem nem lenne lehetetlen összehozni.

(#72) sheratan

Igen én szóltam, hogy eléggé (túlzottan is) kihozza majd a hibákat. :)

Szegény sennheiser. ;] Igazából, itt azok a fülesek kerültek ki győztesen, akiknél nem volt nagyon érezhető hiba.Pl gr06. (Persze a saját technológiai színvonalán.)

Lehet, hogy telóról nem annyira vészes...

(#78) #16820480 válasza Ati1979 (#77) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igazából telóról is vészes szerintem sok füles. Egyszerűen a gyengébb DAC nem tud már alapból olyan hanggörbét adni, amilyet kellene, és a füles még azon is ronthat. Valahol szerintem egy Gauss görbére hasonlít a forrás függvényében a hangminőség: egy bizonyos szintig javít a jobb forrás az adott füles hangzásán, aztán amikor már a forrás jobb a fülesnél, akkor előhozza a hibáit, és megint csökken az élmény. Lehet, hogy azért (is) volt olyan nagy sikere a Fuse lejátszóknak, mert azok még nem hozták ki a hibákat annyira a fülesekből.

(#79) Ati1979 válasza #16820480 (#78) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen lehet, hogy így van.

Viszont szerencsére van olyan nagyon jó árú fülesünk, ami sehol sem teljesített rosszul. :)

Ezt kell venni. Ilyen egyszerű. :D
Alatta meg a sony-t. Az gyengébb (olcsóbb is) de teljesen kiegyensúlyozott.

A felső közép kategóriába meg ajánlható lesz majd a gr07 meg a BRAINWAVZ B2

A sansák mossák és színezik a hangot, és adnak hozzá egy kis dinamikát. Így tusolják el a hibákat.
Így a rossz nem is lesz annyira rossz a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

(#80) #16820480 válasza Ati1979 (#79) üzenetére


#16820480
törölt tag

A mostani felhozatalból igen, de én még nagyon kíváncsi lennék Soundmagic fülesekre, Meelec fülesekre élőben, Astrotec-re, Rockit Sounds-ra, az új AT-kra...
Meg egy Beats Tour-ra is, hogy legyen mihez rögzíteni a skálán az abszolút nullát :DDD

(#81) Ati1979 válasza #16820480 (#80) üzenetére


Ati1979
veterán

Én soundmagic-ot hallottam. Azok nagyon rendben vannak. A meelec-re én is kíváncsi vagyok. :K Plusz az új tdk fülesre amit szerintem rendeltek páran, de nagyon lapítanak. :DD

Igen jó lenne egy ilyen hulladékot is beszerezni valahonnan referenciának. :)

(#82) #16820480 válasza Ati1979 (#81) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, azok is jók lennének. Illetve ha már írtad a topikban, a Beyer is érdekes lehet.

Szerintem Beats miatt legközelebb kiállunk az utcára stoppolni, simán meglesz. Főleg azon a környéken, jár a sok külföldi (is) a romkocsmákba. ;]

(#83) Ati1979 válasza #16820480 (#82) üzenetére


Ati1979
veterán

Biztos soknak van ilyen Mo-n is.

Lépre csalunk egyet. :D
Mondjuk neki, hogy gyere, el hogy mert meg szeretnénk hallgatni ezt a nagyon drága és jó fülest.

És akkor megmutatunk neki egy 14k-s gr 06-ot is. :)

Attól kész lenne szerintem. :D

(#84) #16820480 válasza Ati1979 (#83) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, lehet, hogy azt kéne mondani, hogy a GR06 az új Beats füles még álcázóházban, és majd 150 ezer lesz jövő év elején ;]

(#85) Ati1979 válasza #16820480 (#84) üzenetére


Ati1979
veterán

Rányomunk egy matricát és mehet el 150k-ért. :)

Ja és befestjük pirosra, hogy elég giccses legyen. :)

(#86) ggeleven válasza #16820480 (#78) üzenetére


ggeleven
őstag

Van igazság abban, amit írsz! A lényeg mindenkinek az lenne, hogy az egyensúlyt megtalálja a lejátszója és a fülese között. Ez igen nehéz, de talán ha hallunk több fülest több forrásról, akkor talán már egész jól el tudjuk találni a helyes(ebb) párosítást. :)

Amúgy állatok vagytok! ;]
Ez a beats (nem, nem érdemli meg a nagy kezdőbetűt) vadászat... :C
Amúgy meg hiába jó füles a GR06, de egy beats-hez szokott (bot)fülnek nem tetszene, mert nem lenne neki benne elég mély és furcsa módon hallaná közép és magas hangokat! :DDD

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#87) Zoli133


Zoli133
őstag

Sajnálom, hogy nem tudtam sokáig maradni, de így is rengeteg tapasztaltot tudtam begyűjteni, nah meg már tudok arcot társítani a nick nevek mellé. :)

Ahogy nézem a többség nem zárja ki egy esetleges következő eseményt, akkor igyekszem tovább maradni. :)

szerk: Lassan a fülhallgatós topikban is behozom a lemaradást.

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#88) #16820480 válasza ggeleven (#86) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, igazad van, a GR02-t kellene befesteni pirosra :P

(#89) ggeleven válasza #16820480 (#88) üzenetére


ggeleven
őstag

Az enyémet nem adom! :P
Pedig a szürke-piros színkombináció ütős is tud lenni!

Zoli133
Nem csak hogy nem zárjuk ki, hanem filozoli már dátumot is javasolt! :))
Akkora kicsit több fülest kellene hozni és akkor mindent több szempontból is meg kell próbálni.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#90) MPeter87 válasza #16820480 (#82) üzenetére


MPeter87
őstag

Epp ma voltam a westenben az i betus boltban es meghallgattam egy beats es egy bose fejest. Mindketto 100ezer feletti. Ezek gondolom eredetiek voltak, viszont komolyan mondom, 10ezer Ft-ot nem adtam volna egyikert sem, lehet a kettoert egyutt sem, annyira sz@rok voltak. Szerintem, aki van akkora marha, hogy megveszi annyiert, meg is erdemli...
Bar, mint latszik, ha setal az ember a varosban, sok ilyennel lehet talalkozni. :D

(#91) ggeleven válasza MPeter87 (#90) üzenetére


ggeleven
őstag

És mint máskor is mondtam már, a legnagyobb baj ezzel az, hogy a gyártó hiheti azt, hogy jó a termék, mert jók az eladási számok...pedig nem járnak jó úton... :(((

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#92) #16820480 válasza ggeleven (#91) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem a gyártó pontosan tisztában van vele, hogy mekkora szart gyártanak, de a lényeg nekik nem az, hogy jót gyártsanak, hanem hogy nagy legyen a profit. Ezt pedig úgy tudják megtenni, ha az 5 ezer Ft értékű cuccokat 100 ezerért adják.
Az emberek egy része pedig nem hallja, de leginkább nem is tudja, hogy milyen egy jó füles meg egy jó lejátszó.

(#93) Ati1979 válasza ggeleven (#89) üzenetére


Ati1979
veterán

Meg lehetene szervezni akkora, vagy egy fejes találkozót is, ha valaki felvállalja. ;]

(#90) MPeter87

Az SMS audio 80k-s fülhallgatója is hallgathatatlan kategóriába tartozik. Hulladék. Az mm-ben hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#94) ggeleven válasza #16820480 (#92) üzenetére


ggeleven
őstag

Mondjuk a mai világban a profit margin a minden, szóval nagyon könnyen lehet, hogy ez valóban így is van... :((
Pedig ha tudnák szegények, akkor mennyivel boldogabbak lennének! :)

Ati
Ott nem ismerem az arcokat és a termékeket, szóval azt nem vállalnám be! :B
Vagy van egy hónapom felszedni magamra az infókat? :D

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#95) MPeter87 válasza Ati1979 (#93) üzenetére


MPeter87
őstag

ATH-M50-et egy ideje ugy is tervezem mar meghallgatni, bar az emlitett szept. 23-25.-i idopont nem jo sajna, valamint nem kellene fejesre is koltenem, mert ugy sem hasznalom es epp egy Dali Zensor 7 hangfalpart tervezek beszerezni. :D
Nyaralas utan, valamikor...

Szerk.: nyaralasrol jut eszembe, lehet a szept 23 megis jo lehet, mert aznap meg szabin leszek. :D

[ Szerkesztve ]

(#96) ggeleven válasza MPeter87 (#95) üzenetére


ggeleven
őstag

Most nézem, hogy szept 23-25 nem is hétvége, amit írt filozoli...Hétköznap lenne annyi időnk, hogy mindent megnézzünk? :DDD

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#97) Ati1979 válasza ggeleven (#94) üzenetére


Ati1979
veterán

Persze, ezt a fejes topicból kéne, hogy csinálja valaki. Én sem ismerek onnan túl sok mindenkit.

(#95) MPeter87

Majd meglátjuk még hogy lesz. Szek. Nem is péntek, hanem hétfő. Én pénteken csak 4-5 órától érnék rá kb.

Jó kis hangfalak lesznek azok. :)

(#96) ggeleven

Tényleg nem hétvége. Hétközben én nem tudok felmenni, csak ha szabit veszek ki. Meg az a baj, hogy akkor biztos nem lennénk annyian. :(
Az emberek többsége dolgozik, vagy suliban van.

Inkább úgy kéne, ha Zolinak is jó, hogy az előtte való vasárnap.

[ Szerkesztve ]

(#98) ggeleven válasza Ati1979 (#97) üzenetére


ggeleven
őstag

Majd rábeszéljük, hogy jó legyen neki! ;]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#99) raven12 válasza Ati1979 (#83) üzenetére


raven12
senior tag

Azt hinnéd, de az egyik barátom végighallgatott egyszer mindent az áruházban és azt mondta, hogy egyértelműen a beats a legjobb, hogy az olyan istencsászár, és nem csodálja, hogy nyugat-európában mindenki azzal rohangál. Megkérdeztem tőle hallott-e már a Shure-ról, vagy Westone-ról? Azt válaszolta, hogy sose, szóval tuti szar. Aztán meg jól leszólta a B2-met, hogy micsoda vacak. Azt hittem, pofán vágom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#100) #16820480 válasza raven12 (#99) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk amiket lehet az áruházakban kapni, hát...
Egyébként a barátnőm is leszólta a GR06-ot, amikor mutattam neki vásárlás után, mert "kevés benne a mély". Mondtam is neki, asszony, kár beléd a hang... :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.