Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Ne menjünk bele a politikába...

Rip and tear

(#2) Lengyi válasza Zolaash (#1) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Én nem tudom, itt se nem illuminált se semmi. Szerintem csak egy egyszerű ember, aki próbálna hivatalosan beszélni csak beletörik a bicskája.

(#3) D1Rect


D1Rect
félisten

Én adóhoz kötném a szavazati jogot, egyszerűbb, és objektív.

(#4) Zolaash válasza Lengyi (#2) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Vagy inkább csak egyszerű, mint egy faék.

Rip and tear

(#5) CséZé


CséZé
őstag

Éljen a liberalizmus!
MErt ő egyenlő veled :DDD

(#6) Zolaash válasza CséZé (#5) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Tényleg, egyik párt a másik, jelenleg hát, mit mondjak neked, legyen valami! Ők is fontosnak tarcsák, én is fontosnak tartom. Na. :P

Rip and tear

(#7) Agostino válasza D1Rect (#3) üzenetére


Agostino
addikt

Szavazás ---> érettségi megléte esetén.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#8) Depression válasza D1Rect (#3) üzenetére


Depression
veterán

Az azért durva lenne. A gazdagok kizárnák a szegényeket. Így is ők döntenek a sorsunkról, de még hogy a törvényeket is csak ők hozhassák?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#10) D1Rect válasza Agostino (#7) üzenetére


D1Rect
félisten

Attól, hogy valakinek nincs érettségije, lehet hasznos a társadalom számára, azaz dolgozik, így adót fizet.

(#11) Agostino: Akkor igazságtalan lenne kizárni a szavazásból őket, csak erre céloztam.
Egyébként a nyilvános szavazás lenne a csalás/manipuláció halála.

(#8) Depression: Miért? Mindegy mennyit adózik, ha van jövedelme = szavazhat.

[ Szerkesztve ]

(#11) Agostino válasza Kalandor (#9) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Őszintén szólva teljesen felesleges diózni azon, mi alapján lehessen szavazni, egészen addig, amíg a manipuláció és csalás ilyen klassz hatásfokkal van jelen. Majd utána ráérünk töprengeni ezen.

D1Rect - természetesen, soha nem is állítottam az ellenkezőjét.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#13) Agostino válasza Kalandor (#12) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Persze, tettem, ugyanis véleményem szerint igenis kellene egy bizonyos szintet teljesíteni ahhoz, hogy az ember egy felelős döntésből kivehesse a részét. Az meg megint csak nem az igazi megoldások egyike, ha szavazás előtt töltene ki valaki beugró tesztet - találkoztam már ilyen felvetésekkel is. Ennyi pénzünk nincsen.

ollie - tudom, persze, ennyire nem vagyok idealista. : )) Amit viszont igenis lehetne javítani, az a csalások és társainak lecsökkentése. Csak ez meg megint oda kanyarodik vissza, hogy az egyszeri embert egy tál bablevessel meg sörrel meg lehet nyerni.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#14) ollie válasza Agostino (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez nem pénzkérdés. Sajnos nem lehet igazságosan megoldani azt, amit te szeretnél.

***

(#15) caizzz


caizzz
aktív tag

"Agyam eldobom, hogy egy ilyen ember is dönt a jövőmről."

Dönt, a nagy lószart dönt..

marakujás kőbányai

(#16) Zolaash válasza caizzz (#15) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Elvileg... :U

Rip and tear

(#17) caizzz válasza Zolaash (#16) üzenetére


caizzz
aktív tag

Még próbálok hinni benne, hogy azért ekkora hatással nincs az aktuálpolitika a személyes életemre. A számlákat be kell fizetni, utána a magad ura vagy. Vagy elhúzol a jóbüdösbe.

marakujás kőbányai

(#18) EmberXY válasza caizzz (#15) üzenetére


EmberXY
addikt

Amilyen országban élünk, hidd el, hogy éppen ő az, aki a jövődről "dönt"...... :DD

Up the Irons!

(#19) szablya válasza caizzz (#17) üzenetére


szablya
tag

Lehetne. Csak ugye... ez...

Az ilyeneket meg... most komolyan, ez is egy hasonszőrű ember? :Y

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#20) caizzz


caizzz
aktív tag

Amúgy ez már egy régi videó, 4 éve is előkerült, már akkor is szétröhögtem magam rajta. Van egy másik is, az is fless. Abban arról magyaráz egy IQ20 házaspár, hogy azért szavaztak a ****-re, mert "itt laknak a közelbe' oszt azé'". :((( :DDD

Kb ugyanaz a színvonal, mint akit megkérdeztek, hogy szerinte mik a baloldali értékek, és rávágta, hogy a távhő. :DDD

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#21) Crystalheart válasza ollie (#14) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A helyzet az, hogy sem a mai rendszer, sem egy feltételes nem volna igazságos. Ezért szerintem is inkább az értelmesebbike választhasson.

Érettségihez lehetne kötni, ma már. (Mondjuk megfontolnám bevenni a kötelező tárgyak közé az általános társadalmi ismereteket, ha ez gyakorlatba jönne.) Régen azért bajosabb lett volna ilyet javasolni, hiszen az érettséginek komolyabb értéke volt.

Adóhoz nem feltétlen kötném, hiszen sokan nem fizetnek adót, mert mondjuk a családban csak egy ember dolgozik, ha elég az is. (A cél ez volna, nem az, hogy anya-apa-gyerek-nagyszülő gürcöljön egy háztartásban.)

(#22) EmberXY válasza Crystalheart (#21) üzenetére


EmberXY
addikt

Az érettségivel az lenne a baj, hogy pl a szakmunkások nem feltétlenül rendelkeznek vele, mégis értékes és tisztességes tagjai a társadalomnak, adóznak, ezért nem volna fair...
Szerintem inkább valamiféle "társadalomismereti vizsgához" kéne kötni, ebből ugyanúgy lehetne vizsgázni, mint a KRESZ-ből, és akinek megvan, az szavazhatna.... Bizonyos időközönként meg kéne újitani (a KRESZ vizsgát is szivem szerint, de az nem ide tartozik...), ezáltal mehetne a polgár szavazni....
Igy ha ésszerűen átlátná a választópolgár, hogy miről szól ez az egész, akkor a kampányokkal sem lehetne megtéveszteni az embereket, igy valószinűleg kevesebb pénzt szórnának el kampány cimén a pártok..
Mellesleg a pártok számát is csökkenteni kellene, mert csak a pénz folyik el, de hasznuk nincs, igy könnyebb lenne a szavazás is...

Up the Irons!

(#23) Crystalheart válasza EmberXY (#22) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Természetesen át kellene alakítani az oktatást, hogy a szakmunkásképzők tanulóinak is adott legyen az érettségi lehetősége. Ha nem szerzik meg, akkor úgy jártak. Hogy adóznak, nem feltétlenül jelenti, hogy képesek komoly társadalmi döntésekben rész venni. (Sajnos az érettségi sem 100%-os garancia erre, de azért legalább valami szintet jelent.) Ellenben én pl., mert csak az itthoni gazdaságban munkálkodom, nem fizetek adót, hiszen nincs fizetésem vagy anyagi bevételem sem, jó, mi? :)

De mondtam a társadalmi ismeretek érettségit is, pusztán ehhez is lehetne kötni (esetleg plusz történelem, az is legalább annyira fontos), és akkor elegendő lenne ezt felkínálni a szakmunkásoknak. A semminél jobb volna.

(#24) Zolaash válasza caizzz (#17) üzenetére


Zolaash
aktív tag

"utána a magad ura vagy"

"Senki nem lehet jobban rabszolga, mint akivel elhitetik, hogy szabad.." by Goethe

Duracell nyuszik vagyunk mind. A különbség csupán annyi, hogy nem a testünk által termelt elektromos áramot szívják, hanem a vérünket.

Rip and tear

(#25) EmberXY válasza Crystalheart (#23) üzenetére


EmberXY
addikt

A társadalmi érettségi, amit említettél, jó lenne erre a célra, én is ilyesmire gondoltam, de az lenne a jó, ha úgy lehetne megszerezni, mint a KRESZ-vizsgát, tehát függetlenül attól, hogy az illető hol tanult, vagy adózik vagy nem...

Ha nincs bevételed, vagy fizetésed, akkor miből élsz, vagy esetleg nyugdíjas vagy?

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#26) TheVeryGuest válasza EmberXY (#25) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Manapság már egyszerűbb lenne az interneten keresztül szavazni. Akinek meg nincs, nem ért hozzá, az ne is szavazzon. Mondjuk az e-Mo pontokat is fel lehetne használni, hogy a szegények se legyenek kirekesztve. Ezzel egyenes út nyílhatna a képviseleti demokrácia helyett a közvetlenül gyakorolt demokráciához, és végre elzavarhatnánk az ingyenélőket a gecibe.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#27) Dany007 válasza EmberXY (#25) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem önellátó.

(#28) EmberXY válasza TheVeryGuest (#26) üzenetére


EmberXY
addikt

Attól, hogy valakinek 10 az IQ-ja, még érthet az internet használatához, hiszen ha legalább 2-3 osztályt elvégzett az iskolában, találkozott ezzel a dologgal, de nem feltétlenül fogja érteni, hogy kire, mire szavaz, de klikkelni az attól még tudna.....

Up the Irons!

(#29) Dany007 válasza EmberXY (#28) üzenetére


Dany007
veterán

Ha már online menne a dolog, akkor előtte egy pofon egyszerű IQ / AQ tesztet lenne kötelező kitölteni szavazás előtt. Mondjuk kb. 5 percesre megcsinálni, hogy ne vegyen el sok időt. Alapvető kérdéseket kitalálni, amit mondjuk egy érettségizett, intelligens felnőtt ember könnyedén meg tud oldani, de még józan paraszti ésszel is egy kis gondolkodás után menne. Plusz az AQ részbe tenni 1-2 Magyar, esetleg történelmi vonatkozású kérdést.
Aztán aki megtudja oldani az szavazhat, aki nem az meg nem.

Persze mindehhez feltétel, hogy az internetes szavazás egy működő, lehetséges módszer.

[ Szerkesztve ]

(#30) EmberXY válasza Dany007 (#29) üzenetére


EmberXY
addikt

Így már jobban hangzik a dolog. :D
Ez lehetne egy működő mechanizmus szerintem is.

Up the Irons!

(#31) Dany007 válasza EmberXY (#30) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, csak az a gond, hogy az internet manipulálható. A biztonság is kérdéses. Elvégre minden feltörhető... A kérdés az, hogy mennyivel biztonságosabb a szimpla szavazási rendszer (mert ugye csalás, visszaélés ott is lehetséges), mint az online felület.
Bár, kiindulva az ügyfélkapus dolgokból, szerintem itthon kivitelezhetetlen lenne... :U

Hja, amúgy ilyen e-pontokon meglehetne oldani ingyenesen a dolgot.
Idősek számára esetleg egy tájékoztató videó a használatról stb... Mert azért érthető, hogy ha az ember már idős korban, 65-75-80 évesen nem érti meg olyan könnyen az informatikát. Persze ha a teszteken megbukik (akár a kora miatt is) akkor megbukik...

[ Szerkesztve ]

(#32) EmberXY válasza Dany007 (#31) üzenetére


EmberXY
addikt

Mindenki kapna egy azonosítószámot, még a szavazás előtt hetekkel, levélben kiküldenék, és ezt kellene megadni a szavazáskor, így csak egyszer lehetne felhasználni, függetlenül attól, hogy az említett teszt sikeres volt-e vagy nem (nyilván sikertelen teszt esetén sem lehet újra próbálkozni, egy embernek egy lehetőség)...
Így lehetne ellenőrizni, hogy ki szavazott, és elkerülhető lenne (jó eséllyel) a csalás.
Ha a bankok online szolgáltatásai kvázi biztonságosak, ezt is meg lehetne oldani. Amennyi pepecselés meg pénz elmegy a szavazatszámlálásokkal, nyomtatványokkal, meg a szavazóhelyiségek macerálásával, annyiból egy ilyen rendszert fel lehetne építeni. Még szavazólapok sem kellenének ,hiszen gépről mindenki magának gondoskodna, egy-két nyilvánostól eltekintve, ha valakinek még sincs gépe otthon.., csak a rendszert kéne létrehozni..

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#33) Dany007 válasza EmberXY (#32) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen, ez így egyszerűen hangzik. Mondjuk azonosító lehetne esetleg a személyi szám is, nem?
Csak mert az ilyen kipostázott dolgok el szoktak tűnni, esetleg ellopódnak :)
Bár ekkor meg lehetne kiküldetni újat és a régit letiltatni. Nem lenne különösebb probléma.
Nem úgy, mint a rendszer kiépítése. Szerintem egy utsó napos szavazás alkalmával az is behalna... De ettől függetlenül érdemes lenne próbálkozni vele! Szerintem jóval többen szavaznának. Egyrészt mert talán mások is éreznék, hogy a rendszer igazságosabb, másrészt meg egyszerűbb lenne leülni a gép elé és pötyögni. Akinek meg nincs gépe, az elmegy egy ingyenes e ponthoz...

(#34) EmberXY válasza Dany007 (#33) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha kellőképpen körültekintően alakítanák ki a rendszert, és valóban olyan szinten, amit a folyamat megkövetel, nem lehetne gond (ha nem spórolják ki a pénzt belőle..).
Ott van pl a google..., azt többen használják világszerte, mint hazánk lakossága..., csak néhány szerver kéne, ami tényleg működik, az ellopott milliárdokból jutna rá, ez nem lehet kétséges..

Up the Irons!

(#35) Crystalheart válasza EmberXY (#25) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az érettségit is bárki megszerezheti, legföljebb ahol tanul - szakmunkásképző - nem ad automatikusan. De attól még elmehet letenni, bár valószínűleg nem képes rá, hiszen nem is készítették föl. Persze ilyen esetben kötelező lenne fölkészíteni minden oktatási intézményben...

(#36) Dany007 válasza EmberXY (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Persze. Egyértelmű, hogy a dolog közel se kivitelezhetetlen. Csakhát, itthon még nem láttunk pozitív példát ilyen 'hatalmas' rendszerek kifogástalan működésére.

(#37) Crystalheart válasza Dany007 (#31) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egy online szavazórendszer nem volna bonyolultabb, mint bármely közösségi portál, csak egy egyszerű hitelesítő rendszerre volna szükség. (Az Ügyfélkapu fail erősen lol kategória, valami nagyon pancser csapatnak adták ki a fejlesztést, ha képes volt bebukni...) Mivel bármikor lekérdezheted az adatokat, nem igazán manipulálható, azt hamar észrevennéd. (Pláne, ha változás esetén esetleg e-mailben is értesítene az automatikus rendszer.) Így akár kötelezővé is lehetne tenni a szavazást, egy kiegészítő "Semelyik jelöltre sem szavazok" mezővel. Minden veszély legföljebb abban állna, hogy feltörik a rendszert, és megtudják, Kiss Józsi kire szavazott... Azon túl bármilyen jelentősebb komplikáció esetén szinte ingyen lehetne csúsztatni vagy újrajátszani az egész szavazást, vagy csak a reklamálók szavazását.

Az internethez nem értőknek a művházakba vagy önkormányzatokba szavazóautomatákat kellene fölállítani, természetesen mindenkinek esélyt kell adni.

Kicsit komikus, hogy ilyen technológiai fejlettség mellett nem képesek kialakítani valami rendes, olcsó és gyors szavazást.

(#38) EmberXY válasza Crystalheart (#35) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez így van, viszont amiről itt szó van, tehát a szavazati joghoz szükséges feltétel, valamiféle társadalmi érettségi csak ténylegesen azokkal a dolgokkal foglalkozna, amik az ésszerű szavazáshoz szükségesek, ezt kéne letenni annak, aki szavazni akar...
Te valószínűleg átfogó értelemben értetted az érettségit, bár azt is meg lehet szerezni bármikor, de az lényegesen szélesebb körű ismereteket tartalmaz, ezért kvázi egy 50 éves szakmunkás, akinek eddig nem volt érettségije, valószínűleg nehezen menne át a matek, vagy a magyar érettségin.... viszont talán könnyebben vizsgázna a szükséges társadalmi ismeretekből, ezért nekem továbbra is az a véleményem, hogy elég lenne ez a társadalmi ismeretek jellegű érettségi, vagy vizsga, amiről itt szó volt...
Ezt, és a már említett szavazási rendszert bevezetve, lehet, hogy ésszerűbb döntések születnének, és a bürokrácia is kevesebb szerepet kapna.
:R

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#39) dízelracer


dízelracer
senior tag

Kicsit elkanyarodva könnyedebb irányba. Én azt nem értem a csaj, hogy bírta ki mindezt röhögés nélkül? :D

#7: Hülyeség. :N

[ Szerkesztve ]

(#40) Zolaash válasza dízelracer (#39) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Kiképzést kapott, "idiótaálló" lett.

Rip and tear

(#41) EmberXY válasza dízelracer (#39) üzenetére


EmberXY
addikt

A társadalom színvonalának jelenlegi haladási iránya szerint nem sokban tér el az átlagostól az úriember.... ( négy képzavar egy mondatban.../by Fábry.. :) )
Mi a biztosíték arra, hogy a riporter magasabb szellemi színvonalon van?
Aki ilyen témáról akar riportot készíteni, ----azon felül, hogy ezt kérték tőle a munkahelyen------, azzal eleve valami gond van.. :D :DDD

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#42) Crystalheart válasza EmberXY (#38) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem kevesebb szerepet kapna a bürokrácia, hiszen ez is annak számít, hanem egyszerűbbé válna. Azt hiszem amúgy, Svájcban már működik valamiféle online szavazási modell, bár azt nem tudom, milyen szinten.

Hogy egy társadalmi ismeretek érettségi a többi alapszintű érettségivel egyben vagy külön kezelendő-e, csak papírforma kérdése. :) Csak arról beszéltem, hogy érdemes volna alapesetben az érettségivel együtt kezelni, hiszen úgy olcsóbb lebonyolítani, alig jelentene többletköltséget az amúgy is érettségizők tekintetében. Azon kívül szerintem nem ártana néhány évtizedenként megújíttatni.

[ Szerkesztve ]

(#43) EmberXY válasza Crystalheart (#42) üzenetére


EmberXY
addikt

A megújítással egyetértek, a KRESZ vizsgánál sem ártana... :D
A bürokrácia szerepénél arra gondoltam ,hogy a szavazatok számlálása körüli macerák, a felesleges média események (egész estés Baló György-standup comedy) elmaradhatnának, egyszerűen a rendszer közölné a végeredményt, lenne egy 20 perces műsor max, és a köztársasági elnök bejelentené a végeredményt. :D

Up the Irons!

(#44) Crystalheart válasza EmberXY (#43) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A nagy felhajtás most is előtte zajlik, utána már csak hőbörgés megy. :) (Baló munkásságával amúgy nekem nincs bajom, az artikulációt leszámítva, de azzal nem tud mit kezdeni. :) )

(#45) Dany007 válasza Crystalheart (#37) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek. Meg lehetne ezt oldani ha pár (okos) ember elgondolkodna rajta egy ideig. Már ha így összehoztuk az alap elképzelést pár hsz alapján.
Amúgy tényleg furcsa, hogy ma már szinte a wc-t is számítógép vezérli stb, de mégis a szavazás kis cetliken 'úrnákban' folyik továbbra is papíron.
Viszont kötelező érettségi vizsga helyett, én továbbra is tartom azt a nézetet, miszerint egy szavazás előtti kötelező IQ és AQ teszt kitöltése után szavazhatna csak az illető.
Persze itt nem eget rengető dolgokra gondolok. Csak olyan alap kérdésekre, amit bárki könnyedén ki tud tölteni ha épp nem hívták még mónikasóba. AQ kérdéseknek meg mondjuk 1-2 alap, az ország társadalmi és történelmi eseményeivel kapcsolatos kérdést tennék fel.
Mindezt pofon egyszerűen meglehetne csinálni webes felületen. Természetesen a kérdőív 'always on top' módban lenne, hogy ne lehessen csak úgy ablakot váltani és kiguglizni a megoldásokat. Bár tény, hogy már ez is bizonyos intelligenciára utalna.

(#46) EmberXY válasza Crystalheart (#44) üzenetére


EmberXY
addikt

A kampányokat is lehetne szabályozni, mennyiségileg és minőségileg is...
Be lehetne vezetni az "egységes rendszerű kampányt", ahol nem fűt-fát összehazudva kéne kampányolni, hanem kialakítani egy rendszert, ami tartalmazná a főbb gazdasági, pénzügyi, szociális, stb.. mutatókat, és a pártoknak azt kéne megadniuk, hogy melyik mutatót hogyan szeretnék megváltoztatni, így számon is lehetne kérni rajtuk pontosan az igéreteiket...

Ezzel együtt az új választási rendszert bevezetni, és máris ésszerűbb döntések várhatók, és egy modernebb rendszer. "Csináljuk meg, csináljuk meg, csináljuk meg..." :D

Egyébként elgondolkodtam azon, hogy mi lenne, ha ilyen rendszert vezetnének be.. Szerintem a nyugdíjasok fellázadnának az internethasználat miatt, az ő beleegyezésük nélkül pedig ma semmit nem lehet megcsinálni (mégiscsak sok szavazatról van szó), ezért ez a rendszer eleve halálra lenne ítélve. Nagyon hosszú türelmi idő kéne, mire mindenki elfogadná..

Up the Irons!

(#47) Crystalheart válasza EmberXY (#46) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A nyugdíjas nem feltétlen látná, hogy internethasználat megy, hiszen szavazóautomatához battyogna. Idővel pedig a legtöbb 80 évesnél fiatalabb idős embernek megmutatnák az unokák, hogyan is kell. A környezetemben a legtöbb idős most ismerkedik a számítógéppel és az olcsó szélessávval, ez volna a legjobb időpont a váltásra. (Települések száma tudomásom szerint 3175. Egy ilyen alap dologhoz elegendő egy kis tudású számítógépből kialakított, de érintőképernyős automata, mondjuk 100 ezer/darab, mert drága a nagy érintőpanel. Ez nagyjából 320 millió forintot jelent, töredéke bármely szavazás lebonyolításának. Az állami megbízású szoftverfejlesztések áraiból kiindulva egy szoftver ezekre a gépekre, plusz egy biztonságos weboldal az egésznek, talán még plusz 100 millió, és akkor nagyon elszálltunk, szerintem itt a Ph-n is találnánk embereket, akik pár millióból összehoznák szerverestül. Egyetlen szavazás cetlikkel milliárdokba kerül...)

Nem volna célszerű egyszerre választási rendszert is teljesen váltani, mert a fokozatos átállást könnyebb megélni. Mindenesetre szerintem a körzetek és helyi jelöltek válnának szükségtelenné hamar. Az emberek nyugodtan szavazhatnának direkt pártra is, úgysem a jelölt nevét nézi senki sem, hanem a párttagságot. (MS böngészőválasztójában sem mondana sokat az IE mellett a MS lokális kirendeltségének vezetőjének a neve, és nem is érne semmit...) Az országgyűlés összetétele pedig az abszolút szavazati aránytól függene, így volna a legigazságosabb, aztán a pártok maguk eldöntenék, melyik embereiket ültetik a székekbe. Sokat úgysem oszt-szoroz, de párt-szemszögből nézve jobban lehetne kalkulálni, a választóknak pedig egyszerűbb dolguk volna.

A kampányt nem szabályozhatod be túlzottan, hiszen mindenki azt mond, amit akar, ha az nem sérti nyilvánvalóan mások jogait. Szólásszabadság van, ezért nem is tudnád, de nem is kell megakadályozni, hogy nyomják a demagóg szövegeiket. Nem a közlés kerül egy kampányban pénzbe, hanem a reklámok. Azon túl elég sok javaslatot nem lehet számokban és tárgyilagosan kifejezni, például mi van, ha egy jelölt az érzelmekre akar hatni - az ész mellett? Én is ezt tenném, vagy fogom is.

(#48) EmberXY válasza Crystalheart (#47) üzenetére


EmberXY
addikt

Én már azon is gondolkodtam, hogy mi lenne akkor, ha nem lennének pártok, és így nem a hatalomért való versengés határozná meg a politikát.
Lenne egy párt, a neve lehetne mondjuk a Magyar Köztársaság Pártja..
Lényegében amennyi hely most az országgyűlésben van, azt feltölteném tapasztalt és esetleg már elismert közgazdászokkal, csoportokra osztanám őket, minden csoport kapna egy bizonyos szakterületet. Az lenne a dolguk, hogy elemezzék, hogy pontosan mi kell a fejlődéshez, és a szükséges lépéseket tegyék meg, összefogva, nem rivalizálva, hanem csapatmunkában. Mint egy nagy állami cég, ahol a dolgozók cserélődhetnének, ha valaki felmond, vagy más egyéb miatt nem akarna tovább dolgozni, akkor a helyére bekerülne egy új.
Tulajdonképpen azt kéne elérni, hogy ne változzon a politika 4 évenként, hanem a szükséges irányban fejlessze a gazdaságot, de azt állandó ütemben, természetesen demokratikus környezetben.
Erről mi a véleményed? (Most jól elkanyarodtam a témától, hiszen ide már választási rendszer se kéne, de ez csak egy fikció, és mivel jó kis beszélgetés alakult itt ki, gondoltam, felhozom a dolgot...)

Up the Irons!

(#49) Crystalheart válasza EmberXY (#48) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az az egypártrendszer. Volt pár évtizedig. :) Nem kívánatos, nagyon könnyen állammaffiává alakul még akkor is, ha tisztességesnek indul.

(#50) EmberXY válasza Crystalheart (#49) üzenetére


EmberXY
addikt

Nyilván nem az "átkosra" gondolok :D, itt azért magasabb lenne a diplomások aránya... :D
Ha valami rosszul sülne el, hetente kivégezni egyet-kettőt közülük, akkor visszaterelődne a helyes mederbe a dolog. :DDD
A többpártrendszer sem különbözik a maffiától..bandaháborúk ez esetben is vannak szép számmal.., egymást vágják, ahol csak lehet.. Ha egy párt lenne, könnyen meg lehetne találni, hogy ki a maffiózó... :D
De nyilván ezt sem lenne könnyű újításként bevezetni, polgárháború törne ki, az biztos...
Akkor már inkább a választási rendszer informatikai alapokra helyezve, gyorsan, logikusan, biztonságosan...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.