Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) geri005


geri005
tag

Nagyon tetszett, várom a következő részt, köszönöm!

(#2) banhammer


banhammer
veterán

Ügyes.
Mikor jön a második rész?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) s8109csa


s8109csa
tag

Gratula az íráshoz!
Ritkán lelkesedek be a logouton, de ez kifejezetten tetszik! :C

Várjuk a következő részt!

(#4) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

Nem értem lirc-en keresztül miért nem tudod használni az xmbc cd ripperjét. Vagy nem ir vezérlést használsz?
Lircel tuszd mindent csinálni egeret mozgatni gombkombinációt indítani. akkor csak tudnád a rippelést is kezelni. Írsz egy scriptet ami végrehajtja a parancsodat(-RipCD terminál parancs) és közben kiírja az lcdre a megfelelő üzenetet.

[ Szerkesztve ]

(#5) Oldmobil válasza FlekkeN (#4) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Sziasztok!
Örülök, hogy tetszik az ötlet, amint elkészül, jön a második rész is, kb. 2 hét!

FlekkeN!
Köszi a tippet, de nem használok lirc-et, nincs infra távvezérlő rendszerben, és képernyő sem, hogy lássam, hogy mit indítok.
De most adták egy ötletet, :D mert a HTTP-s felületen tudok kurzormozgató parancsot is küldeni, így meg lehetne írni scriptben, hogy pl. álljon valami alaphelyzetbe a menüképernyő, ahonnan ismert számú és irányú le/föl/jobbra/balra/OK parancsokkal el lehet vándorolni a menüben a rippelés indítására. Mondjuk nagyon nem elegáns megoldás, de lehet hogy egyszerűbb, mint a külső ripper.

(#6) FlekkeN válasza Oldmobil (#5) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Azt hittem az ipod touchon van infra és onnan irányítod lircen keresztül. Úgy néz ki nem tudok olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#7) sztanozs


sztanozs
veterán

Jó lett, ilyen CD-s megoldásban gondolkodom éppen én is :)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8) Oldmobil válasza FlekkeN (#6) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Valóban nem volt egyértelmű a szövegben, köszi, hogy felhívtad rá a figyelmem, beszúrtam egy szót: az iPod Touch WiFi-n keresztül vezérli az XBMC-t.

(#9) beef


beef
őstag

Én is szerettem volna RPi-vel vezérelni a hangkártyámat, de sajnos már az elején megbuktam, mert a Musiland Monitor 03-hoz sehol sem találtam linux driver-t, így maradt a Windows-os notebook-os megoldás.

(#10) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Tetszik amit csinálsz, az is tetszik hogy a lehető legolcsóbban oldod meg, de mégis ügyelsz rá, hogy pofás legyen. Abban nem vagyok csak biztos, hogy anyagilag megéri-e.

(#12) kovgab


kovgab
aktív tag

Kiváló, várom a folytatást :C

Ká Úr

(#13) Oldmobil válasza sing1ep1ayer (#10) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Anyagilag biztos, hogy nem éri meg, de igazából nem is azért csinálom! Viszont _pontosan_ olyan készüléket amilyet én szeretnék, azt semennyi pénzért sem lehet boltban kapni, így nekem mégis megéri. :)

(#14) azbest


azbest
félisten

Alakul a dolog :)

Neked nem volt gondod a távirányítónál a lirc-cel? nálam alapból futott olyan eszközökkel, amit nem tudom honnan vett, viszont a távirányítót nem látta. Kellett egy /etc/init.d lirc restart az xbmc indító scriptbe, hogy a megfelelő paraméterekkel induljon el. [link]

[ Szerkesztve ]

(#15) dabadab


dabadab
titán

Hogy rogton a leglenyegesebbre kerdezzek ra: a bordakat mivel rogzitetted?

(#14) azbest: irta, hogy nem lirc, hanem taviranyito app, wifin keresztul (en a Yatse-t hasznalom (ez androidos), tulajdonkeppen sok szempontbol jobb, mint az infras taviranyitom)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#16) azbest válasza dabadab (#15) üzenetére


azbest
félisten

oh valóban, figyelmetlen voltam :R

(#17) fri


fri
tag

Király Király !!! Nagyon tetszik, bár laikusként de nagyon várom a második részt !!! Minél előbb !!!

Sok sikert én szorítok neked !

(#18) Oldmobil válasza dabadab (#15) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Köszi mindenkinek a biztatást, amint elkészül a szerkezet, jövök a 2. résszel!

dabadab!
Gyárilag volt rajta egy vékony öntapadós ragasztó, hasonló, mint a kétoldalasok. Elvileg ezekre hővezető ragasztót raknak, aztán hogy a valójában jobban vezeti-e a hőt, nem tudom. Van még pár fölösleges, ha érdekel írj PÜ-t!

Köszönöm a választ, valóban WiFi távirányítású. Kipróbálom a Yatse-t, pofásnak tűnik, pont úgyis gondban vagyok, mert a régi iOS-es távirányító appom csak az XBMC régi HTTP-API-ját ismeri csak. Az az app ami meg ismerné az új verziók JSON-RPC-jét, az nem fut már el az 2. gen iPod-on. A Raspberryre meg ahogy láttam nincs XBMC 11, bár lehetne fordítani, de még nem volt lelkierőm nekiállni, sajna nem vagyok ilyesmiben expert. Szóval lehet, hogy távirányító eszközt is cserélek...

[ Szerkesztve ]

(#19) azbest válasza Oldmobil (#18) üzenetére


azbest
félisten

ó a képet elnézve... azt ugye tudod, hogy az a fólia vezeti az áramot? Tévesen antisztatikusnak szokták hívni, de ez inkább árnyékoló fólia. [link] A lényeg hogy zárlatot képes okozni ha ráteszed a pi-t.

Az smsc chip-en lévő bordánál is érdemes vigyázni mert hozzáérhet az alatta lévő alkatrészekhez, ha nincs szigetelve a lelógó része.

[ Szerkesztve ]

(#20) csonger


csonger
csendes tag

Hi!

Az USB hangkártyát mennyire tesztelted raspbmc-vel?
Én egy noname-et kötöttem rá első körben. AuidoEngine bekapcsolása nélkül nem tudtam életre kelteni. Ha meg bekapcsoltam, akkor random fagyások jöttek elő. Elég instabillá vált az xbmc. Pl. a szám léptetés XBMC Offical Remote-on keresztül (android) rögtön restartot eredményezett.

Üdv

(#21) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Grat jó ki cikk. Kíváncsi vagyok a végeredményre.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#22) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

azbest!
Azért szerencsére még soha sem okozott gondot, általában a belső felükön van a vezető réteg, de az is minimum megaohmos ellenállású lehet még rövid távolságokon is.
Igen, nagyon kell figyelni a bordák felrakásánál a magasabb kondenzátorokra!

csonger!
Ott még nem tartok, még nem dőlt el, hogy melyik kártya lesz, mert beugrott újabb versenyzőként egy Creative SB Play!, amihez nem kell külső táp, csak még össze akarom hasonlítani a hangját az Audigy-vel. Mondjuk biztos hogy nem lesz olyan jó, de ha nem sokkal rosszabb, akkor inkább a Play lesz.

Többen érdeklődtek a hűtőbordáról, itt az eBay link.

(#23) csonger válasza Oldmobil (#22) üzenetére


csonger
csendes tag

Egy gyors tesztet mindenképpen megér, mert könnyen bukhat rajta a projekt.
Nekem használhatatlan volt a rendszer, annyira instabil volt. Adok neki még egy esélyt egy másik usb hangkártyával is, de nem hinném hogy a hangkártyán múlik.
AudioEngine-t én eddig csak a raspbmc-ben találtam meg. Se openelec, se xbian nem támogatja alapból, és nem is találtam meg, hogy lehetne bekapcsolni gui-n kívül.

(#24) Oldmobil válasza csonger (#23) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Köszi, kipróbálom mielőbb!
Úgy tudom, hogy az AudioEngine az XBMC saját belső rendszere, így csak XBMC telepítés után áll rendelkezésre. De elvileg a standard USB audio eszközöknek mennie kell ALSA-val, legalábbis az Audigy NX-re azt írták több fórumon, igaz nem RPi, hanem sima Debian relációban.
Most találtam meg viszont, hogy elvileg az általam alkalmazni kívánt SB PLay! biztosan támogatott RPi-n. Itt sorolják fel az ellenőrzött kompatibilis eszközöket, de nem csak hangkártyák vannak, érdemes megnézni.

Ja, és valaki keresett nemrég digitális (optikai?) kimenetet. Innen küld a kínai 13 dollárért USB-s hangkártya panelt, amin van optikai kimenet is.

(#25) dabadab válasza Oldmobil (#24) üzenetére


dabadab
titán

"elvileg a standard USB audio eszközöknek mennie kell ALSA-val, legalábbis az Audigy NX-re azt írták több fórumon, igaz nem RPi, hanem sima Debian relációban."

Igen, menniuk kell, mivel maga a driver (konkretan az snd-usb-audio) az tok ugyanaz, disztribuciotol meg platformtol fuggetlenul. Az AudioEngine meg az XBMC sajat belso hangfeldolgozo rendszere, az kozvetlenul nem csinal semmit a hangkartyaval.

Egyebkent az Asus U1-et nezted? Allitolag egesz normalis es 10k alatt van.

DRM is theft

(#26) csonger válasza Oldmobil (#24) üzenetére


csonger
csendes tag

Az AudioEngine a Frodo (12.0) release újdonsága, és igen ez xbmc-s cucc.
Ha ki van kapcsolva (kikapcsolt állapot az alap raspbmc-nél), akkor két eszköz közül lehet választani. hdmi/analog, és mindkettő a rpi eszköze. Értelem szerűen a hdmi kimenete, és a nagyon tré analóg jack kimenete.
Amit viszont még érdemes kipróbálni az amit belinkeltél:
You will usually want the alsa package for sound. In the Debian image for Raspberry Pi (and possibly other distributions) USB sound cards are prevented from loading as the first sound card, which can be an annoyance if it's the only device you have. To disable this behaviour edit /etc/modprobe.d/alsa-base.conf and comment out the last line; options snd-usb-audio index=-2 . If you are not user pi you may need to add your username to the audio group thus: sudo adduser yourusername audio (user pi usually belongs to this group anyway).

Tehát alapvetően az usb eszköz lesz a másodlagos és nem azt használja. Kipróbálom majd a fentit is (és AuidoEngine disabled).

(#27) csonger


csonger
csendes tag

Még egy link az usb hangkártya témához. Szerintem ennek az átolvasásával kell kezdeni. :)

(#28) Oldmobil válasza dabadab (#25) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Egyebkent az Asus U1-et nezted?
Néztem, pofás, csak az is feleslegesen nagy meg komplikált, de legalább nem kell neki külső táp. De lehet, hogy ha nem lesz elég jó a SB Play, akkor az Audigy-t becserélem egy ilyenre. Meg igazából be akarom építeni a hangkártyát is a dobozba, egy ilyen 9000 Ft-os új cuccot meg nem lenne szívem egyből szétbontani...

(#29) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

MP3 lejátszásra nem gondoltál?

A DVD tápjában meg lehet, hogy csak kondikat kellett volna cserélni, bár persze nem láttam :)

Viszont szép munka, nagy ötlet a RasPi-vel :)

@Azbest : Mennyi gépet járattam én ántisztatikus fóliával a lap alatt :) Az vagy hamis volt, vagy szerencsém volt :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) Oldmobil válasza hcl (#29) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Dehogynem, a készülék elsődleges funkciója a flac és mp3 lejátszás egy NAS-ról. A CD lejátszás/rippelés már csak hab a tortán!
Igen, lehet, hogy az eredeti táp még menthető lett volna, de ismeretlenek voltak a paraméterei, inkább egy ismert paraméterekkel rendelkező lesz, ha minden igaz egy külső HDD 5/12 V-os tápja.

[ Szerkesztve ]

(#31) hcl válasza Oldmobil (#30) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, akkor semmi :)
Az eredetiről meg csak meg lehet tudni ezt-azt :) Csak olcsóbb feléleszteni, mint újat venni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) Peter789


Peter789
senior tag

én is tervezgetek egy ehhez hasonló rendszert, de picit más irányból megközelítve: nem Pi-ra alapozva, hanem egy OpenWrt-s TL-MR3020-as routerre. a cd/mp3/flac lejátszás nem szempont nekem, inkább az online stream-ek megszólaltatása lenne a lényeg. már próbálgattam párat és az mpd tűnik a legjobb megoldásnak hozzá. pár gomb, egy LCD, némi programozás és már szólhat is. a wifi-jével a másik otthoni netet leosztó routerre is rá tud csatlakozni, így kábelezéssel sem kell szórakozni. a fürdőszobában szeretném kiváltani vele a régi sokol rádiót... :))

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#33) fecus válasza Peter789 (#32) üzenetére


fecus
őstag

Szabad kérdezni, hogy az LCD hová kapcsolódik a TL-MR3020 esetében? Van valami jó linked?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#34) Peter789 válasza fecus (#33) üzenetére


Peter789
senior tag

már találtam kész kernel modul forráskódot is a 44780 kompatibilis LCD-k meghajtására, de mivel ezeknek elég egyszerű a meghajtása, lehet egy saját perl progival közvetlenül fogom végezni a kiiratást. a 3020-nak van 4 felesleges LED-je és 2 további funkció nélküli GPIO lába lehúzó ellenállásokkal, így oda lehet kötni az LCD-t. továbbá a kapcsolóit is ki lehet iktatni, így lehet még pár vezérlőgombot is rakni rá

viszont ha végül picit látványosabbra akarom venni a megjelenítést - a 44780 azért eléggé butuskán mutat - akkor egy USB-n csatlakozó PIC-el fogok meghajtani egy 320x240 felbontású 2.8-3.5 colos grafikus TFT LCD-t, valamint ez a PIC adhat akkor még jópár egyéb gombot, rotary encoder-t, stb... a mikroe VisualTFT csomagjával elég egyszerűen látványos megjelenítést lehet előállítani... akár még érintőkijelzős vezérlés is megoldható lenne, de mivel vizes környezetbe szánom, ezért nem biztos hogy erőltetem majd...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#35) Oldmobil válasza Peter789 (#34) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Jó projekt, hirtelen én is kedvet kaptam egy ilyen olcsó openWRT-s dolog beszerzéséhez :)
Ha nem megy a GPIO, akár USB csatolós karakteres LCD is szóba jöhet. Rotary encoderen én is gondolkoztam, mert nagyon elegáns, de végül elvetettem...

(#36) hcl válasza Peter789 (#34) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Zsíros!

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) Peter789 válasza Oldmobil (#35) üzenetére


Peter789
senior tag

a 3020 kisebb, de az alig ezressel drágább 3220-on több a kinyerhető GPIO, külső antennája is van, szóval lehet bizonyos célokra az a jobb... alapból csak 32 mega ramja van, amiből ~8-9 mega marad szabadon egy tiszta openwrt-s bútolás után - van amire ez is elég - de azért hamar el lehet ennyit használni, ezért az enyém már átesett egy ramtuningon is: egy fél gigás noti DDR1 modulról átforrasztottam rá egy 64 megás csippet. ott van még a 3600 és 4300-as, aminek alapból 128 mega ramja van és a procija is jóval erősebb, de ez már az árukban is rendesen meglátszik...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#38) kovee01


kovee01
tag

A cikk annyira felkeltette az érdeklődésemet hogy épp most keresgélek egy külföldi oldalon vételi szándékkal. tudtok esetleg megbízható magyar oldalt ahol lehet jó minőségűt venni, mert ha gondja van nem "mennék" Kínáig a javításával. :)

Az ötleteket előre is köszönöm!

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39) Oldmobil válasza kovee01 (#38) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Mármint Pi-t akarsz venni? Ahhoz nem kell külföldi oldal, pl. MálnaPC.hu általában azonnal is van nekik raktárról, postával vagy személyesen.

(#40) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Egy kis status update:
-A hét végén elvégeztem a mechanikai munkák nagy részét, az előlap hátából ki kellett marni egy részt, hogy beférjen az LCD, ez jó kis meló volt, nem lett szép, de szerencsére nem a látható részen van, hanem belül.
A hátlapra vágtam lyukat ventillátornak (nem biztos, hogy kell, majd meglátjuk, de utólag sokkal bosszantóbb szétszedni az egészet) és kivágtam a műszerházba építhető RJ45 aljzat helyét is, plusz fúrások egyebek.
-Lett táp: egy külső hdd ház 5V/2A+12V/2A tápja, de itt bent fog lakni a házban, hogy kevesebb legyen kint a kábel. Elkészült a power gomb is, ami a 220V-os oldalt szakítja meg.
-Elkészítettem az előlapi gombok vezetékezését, becsavaroztam a Pi-t a ház aljába.

Következő lépés lesz, hogy kipróbálom az USB hub-ot és a hangkártyát, illetve lehet, hogy egy másik PATA-usb konverter lesz a CD-hez, mint ami a cikkben van, ezt is meg kell néni, hogy megy-e jól, ha ezek is rendben lesznek, akkor véglegesre építem a készüléket és a további programozást már a végleges hardverrel csinálom.

(#41) Zizi123


Zizi123
senior tag

Nekem csak annyi a bajom a RPi, XBMC zenelejatszoval, hogy sajna egyenlore ugy nez ki, hogy nem tudom ala beapplikalni az USB-s hangkartyamat. ALSA driver kellene hozza :(
Valaki tud valami megoldast erre?

Elore is koszonom.

(#42) hege8888 válasza Oldmobil (#40) üzenetére


hege8888
aktív tag

Sok sikert, kíváncsian várom a folytatást!
A Denonos cikked hatására kezdtem Faterom leselejtezett CD-játékosába kültöztetni egy Zotac 9300-ITX alapú gépet.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#43) ystju válasza Oldmobil (#40) üzenetére


ystju
csendes tag

Én még csak most olvastam a cikket :-D amihez amúgy maximálisan gratula.
Így három év után még várható a második rész? :-)

(#44) Oldmobil válasza ystju (#43) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Sajnos a vártnál több probléma jött szemben és ezzel párhuzamosan drasztikusan csökkent a projektre fordítható időm, így bár nagyon lelkes voltam, ezt a fejlesztést sajnos befejezetlenül hagytam.
Jelenleg egy QNAP NAS+XBMC kombóról hallgatok zenét, szintén telefonos vezérléssel, kicsit bánt is, hogy nincs rajta LCD kijelző és hardveres vezérlőgomb a lejátszáshoz, de jelenleg ez van...
Üdv,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.