Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#79) Victorio


Victorio
aktív tag

Én nem akarok tudomány vs vallás vitába belemenni, csak a saját tapasztalatomat írom le.

Sok erősítő hangfal kombót kipróbáltam. Kezdve a házi építésűektől, Sony, Technics, NAD, Jungson. B&W, Dali, Teac, Triangle hangfalakkal.

Nem tudtam elérni azt az élményt amit a zenehallgatásban kerestem.
Nálam ritka, hogy dedikáltan zenehallgatás a cél, az esetek 99%-ban háttérzenét hallgatok csak az egyéb tevékenységeimhez.
Egy idő után mindig fárasztóvá vált a zene akármit tettem be. Pár óra után inkább zavart, azt éreztem elvonja a figyelmem, nem tudok tőle koncentrálni más dolgokra. Ilyenkor inkább lekapcsoltam.
Variáltam a forrással, a hangfal-erősítő kombinációkkal, hangfalkábelekkel, RCA összekötőkkel, még a tápkábel cserét is megnéztem ha már annyira ajánlják sokan.
Változások voltak, volt ami jobban tetszett, volt ami kevésbé, de nem jött el a megváltás.

Aztán jött egy házi építésű push-pull sugártetródás csöves.
Szépen szól, azt éreztem, de nem volt az az egetrengető minőségugrás amiről a csöves hitűek áradoznak.
Viszont a zene soha többé nem lett "elég". Bármeddig elmegy a háttérben, néha csak azt veszem észre, hogy vége a napnak, le kell kapcsolni már.

Most ott áll a dolog, hogy nem kísérletezek, mert minek. Elértem amit el akartam.
Pedig itt van a fiókban még pár RCA interconnect, meg egy litze hangszórókábel, de úgy vagyok vele, hogy "örülünk Vincent", szóval minek piszkálni.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.