Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Wildpath válasza szentkuti11 (#300) üzenetére


Wildpath
tag

Igen, minden.

Lumia 1020 // https://www.flickr.com/photos/134271638@N08

(#302) Degeczi válasza Wildpath (#299) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hol lehetett még csokisat kapni? :Y

(#303) helixP válasza Wildpath (#299) üzenetére


helixP
nagyúr

De komoly, nálam nem volt csokiillata. Kimondottan Klasszik-plasztik 'illat' volt.

Még egy kiegészítés: Alcatel ot995-tel csak az egyik hangerő gomb működik és az is csak leállítja a lejátszást.

(#304) Degeczi válasza helixP (#303) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Huawei Y550-en is csak a hangerőnövelés működik (az funkciójának megfelelően) + persze a fő gomb.

Igen, pár hónapja már arról írnak külföldi fórumokon is, h nincs csokiillat az aktuálisan kapható példányoknál, ezért lenne érdekes, hol akadt még mindig olyan.

[ Szerkesztve ]

(#305) Wildpath válasza helixP (#303) üzenetére


Wildpath
tag

Még párom jegyezte meg hogy olyan az illata mint a csokinak és tényleg, nem is kicsit.

Edigitálból való.

Lumia 1020 // https://www.flickr.com/photos/134271638@N08

(#306) helixP válasza Wildpath (#305) üzenetére


helixP
nagyúr

Azt nézd még meg pls, hogy a füles jobb és bal jelzése milyen módon van feltüntetve? Állítólag van egy indiai és egy kínai piacra szánt verzió. Nem hamis egyik sem, de vannak különbségek. Pl. az egyik az "illat", a másik a R/L-jelzés, a kínain pirosak a betűk. És állítólag jobban is szól a kínai.
Itt a videó Rivjú, a kínai-indiai rész olyan 10 percnél.

[ Szerkesztve ]

(#307) Wildpath válasza helixP (#306) üzenetére


Wildpath
tag

Megnéztem, az L/R feketével van írva nem pedig pirossal. De az illat az megvan.

Lumia 1020 // https://www.flickr.com/photos/134271638@N08

(#308) Degeczi válasza helixP (#306) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez így elég furcsa, mert a mostanában Kínából vásárolt példányok a videóval ellentétben:
- nem csokisak
- a R/L jelölésük már az a fajta, nehezebben látható, amit az "indiai"-hoz említ (ezért panaszkodtam én is rá. A jobbos példány alján is épp csak tapintható a kiemelkedés, míg a videóban látható kínain még jól érezhető volt)
QR kódos címke viszont van ezen is.

Szóval szerintem nem "kínai/indiai" eltérésről van szó, hanem egy külön jelzés nélküli verzióváltásról.

(#309) r3dsnake válasza Wildpath (#307) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Fura, mert a csokison tudtommal nem kéne L-R feliratnak lennie egyáltalán. Az én 2013-as változatom is csokis, de felirat nélküli.

(#310) Degeczi


Degeczi
nagyúr

Egyébként kínai matematika még itt is befigyel, szolidan duplázva a kedvezményt :O

(#311) Degeczi


Degeczi
nagyúr

Ezen az oldalon jól látható, mi változott külsőleg. Most ilyen "Flipkart"-nak megfelelőket szállítanak a kínaiak is, akár az Ibuygou, akár a Dealextreme.

Rosszabban látható lett a jelölés

Az apró lyuk a kis hengernek már nem az alsó részén van (a kábel felől), hanem oldalt:

Hogy ennek van-e köze hozzá vagy más, belső módosításnak, mindenesetre tény (elég szerencsétlen módon, hiszen a típus változatlan, így csalódást okozhat annak, aki mást várna el beszámolók alapján - a linkelt fórumon többen panaszkodnak is, h jobbra számítottak), h a hang is alaposan megváltozott: már közel sem annyira mély-kiemelő, mint a korábbi típus volt!
Ez engem még nem is zavarna, elég így is a mélye, a magastartományát viszont továbbra is kicsit soknak tartom, hosszú távon picit fárasztó, munka közben hallgatáshoz sem ideális.

Sajnos ez nagyon gyakran jellemző kínai gyártókra, h minden megkülönböztetés nélkül alaposan változtassanak egy szérián... :(

[ Szerkesztve ]

(#312) helixP válasza Degeczi (#311) üzenetére


helixP
nagyúr

És gondolom, erre fel a nagy árcsökkentés is.
Azért még így is árértékben az egyik legjobb választás, szerintem.

Köszi, hogy utánajártál!

(#313) Degeczi válasza helixP (#312) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, az árát a most kapható változat is bőven megéri, csak elszomorító, h még a Xiaomi sem kivétel, és náluk sem lehetsz biztos benne, h azt kapod, amiről tesztcikket olvastál...

(#314) pezs89


pezs89
tag

Nektek mennyi idő volt míg úgymond "paid" státuszból átkerült "on the way"-be a cucc ibuygou-n? Én 23-án rendeltem, de még mindig semmi változás. :F

[ Szerkesztve ]

(#315) helixP válasza pezs89 (#314) üzenetére


helixP
nagyúr

Rendeltem egy másodikat is (apám majdnem lenyúlta a már jól Burn in-elt sajátot :) ) és 2015-2-21-én rendeltem, dettó: még mindig paid van és nincs on the way.

(#316) spy14 válasza helixP (#315) üzenetére


spy14
tag

Nekem azt írták a héten adják fel, sok a torlódás az ünnep miatt.

(#317) pezs89 válasza helixP (#315) üzenetére


pezs89
tag

Köszönöm a gyors választ, megnyugodtam. :R

(#318) helixP válasza spy14 (#316) üzenetére


helixP
nagyúr

Ja, tényleg kínai újév van. El is felejtettem. :K

(#319) joergie


joergie
őstag

Én még időben rendeltem, 14én(szombaton!) váltott "on the way"-re, ettől függetlenül lehet hogy Kínában maradt a postánál, gondolom azok se viszik túlzásba a melót a kínai újév alatt.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#320) nbl2


nbl2
senior tag

Sziasztok,

én ma kaptam meg az enyémet, és szörnyen rosszul szól. Semmi mély hang nincs benne, és a minősége is gyengébb mint a gyári samsungomnak.

Találkoztatok már hasonlóval, vagy csak kifogtam egy rossz példányt?

Segítséget köszönöm előre is. :R

Never give up!

(#321) Degeczi válasza nbl2 (#320) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha semmi mély, akkor szinte biztosan a füledbe nem illeszkedik jól, próbáld másik szilikonnal, akár másfajtáról leszedettel is, ha nem válnak be a gyáriak (nálam sem volt tökéletes egyik sem).
Amikor jól a füledben van, nem mozoghat, nem eshet erős ki fejrázásra sem.

(#322) spy14 válasza pezs89 (#317) üzenetére


spy14
tag

Most jött mail a trackinggel, hogy feladták a 22-i rendelésemet.

(#323) pezs89 válasza spy14 (#322) üzenetére


pezs89
tag

Az enyém is ma fel lett adva. Gondolom még 2-3 hét míg ideér.

(#324) nbl2


nbl2
senior tag

Az enyém eladó ha valakit érdekel. 1 napos.

Többit priviben. ;)

Never give up!

(#325) Degeczi válasza nbl2 (#324) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szó mi szó, nagy kedvet csináltál hozzá bárkinek a korábbi hozzászólással... :D

(#326) nbl2 válasza Degeczi (#325) üzenetére


nbl2
senior tag

Ma kipróbáltam egy Sennheiser cx 300-ast és annak is hasonló hangja volt. Lehet az én fülemmel van a baj. ;)

Never give up!

(#327) wAfu


wAfu
tag

Sziasztok!

Tényleg jól szól a cucc, de rájöttem, hogy nem jön be a szimmetrikus kialakítása a fülesnek, szóval ha valakit érdekel, akkor eladó. Kedden vettem, eredeti, edigitalból való, 1 év gar van még rá... :)

(#328) nbl2 válasza Degeczi (#321) üzenetére


nbl2
senior tag

Köszönöm a segítséget, tényleg nem illeszkedett a fülembe rendesen. Szerencsére ma átjött a szomszéd kislány aki ilyet használ és megmutatta hogyan is kellene pontosan. Most már van basszus, és rendesen hang is.

Köszi, még egyszer. :R

Never give up!

(#329) Degeczi válasza nbl2 (#328) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nincs mit - azért nem lep meg, mert ilyen kialakítású fülhallgatónál még a hamis példányokra sem jellemző az, h "semmi mély" ne legyen, így az gyakorlatilag mindig rosszul illeszkedő szilikonra, vagy hibás behelyezésra utal

Ezt a fajtát még kimondottan egyszerű berakni, hiszen a külső hallójárat legvégébe passzol, míg vannak olyan fülmonitorok, amiket egészen mélyre kell benyomni

[ Szerkesztve ]

(#330) RetepNyaraB válasza Degeczi (#329) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Azert en vettem olyan hamisat egy plazaban, hogy a fal adta a masikat. Szimplan borzaszto volt, minden szempontbol.

szerk.: aztan masnap olyat hisztiztem, hogy ijedtükben levettek a polcrol is az összeset, hogy küldik vissza a nagykerbe es becsszo sosetöbbet, meg persze penz vissza (meg szep). Aztan masnap ujra ott figyelt az összes fosadek :((( :D

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#331) steven84


steven84
tag

Lehet kapni még valahol a V2.0-ből?

(#332) helixP válasza steven84 (#331) üzenetére


helixP
nagyúr

ibuygou.com, edigital.

[ Szerkesztve ]

(#333) Degeczi válasza helixP (#332) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, ibuygou már módosított változatot forgalmaz, ld. alább

(#334) helixP válasza Degeczi (#333) üzenetére


helixP
nagyúr

Hm... Updated Version? Emiatt vannak azok a különbségek, amiket az előbbieken kiveséztünk?

(#335) joergie


joergie
őstag

Megjött. Hát. A lukacska egyiken felül van, másikon oldalt. Ez most nekem jó vagy rossz? ezüst színű a cumó fehér kábellel. Azt hiszem egész nap zenét fogok hallgatni :DDD Kb 1 éve nincs rendes fülesem.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#336) Dava


Dava
tag

Sziasztok. Xiaomishop.hu-n ami van füles, az a Piston 2? Kicsit kezdek elveszni, láttam már Piston 2.0, Piston 2.1, Piston Updated jelzéseket. Kapható egyáltalán a Piston 2-n kívül más/régebbi verzió ma?

18-22 dolcsiért látom mindenfelé, akkor inkább megvenném a magyar boltban 7 ezerért, az legalább biztosan eredeti és garanciás, ugye?

(#337) Dava válasza Dava (#336) üzenetére


Dava
tag

Nem, bocsánat, szállítással már 9 eFt, akkor inkább az Edigitlalban, 8-ért. Az a legújabb Piston 2?

(#338) Degeczi válasza Dava (#337) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Lehet, h még nem az - és az jó!

Mint alább láthatod, manapság Kínából már nem csokisak érkeznek, ami persze semmit nem számítana, de időközben változtathattak vmit a fölépítésen is, amitől kevésbé jó a hangja (természetesen nem rossz úgy sem, de semmi különös). Nemrég írta vki, h az Edigitalból még csokisat kapott - vagyis minden esély szerint még a jobb eresztésből származót.

(#339) Dava válasza Degeczi (#338) üzenetére


Dava
tag

Értem köszi. Több helyen írták, hogy hangra nincs különbség köztük. hmm. Gondolom boltban nem lehet megszagolni? :))

Na mindegy, bevállalom, nagyon tetszik maga a füles. Aztán akkor imádkozom, hogy csokis legyen a dobozban.

(#340) Departed


Departed
őstag

A fórumon olvasottak alapján beszereztem én is egy ilyen fülest a gyengülő Sennheiser CX200 Street II-met lecserélve (amiről évek óta azt gondoltam hogy pont ez kell nekem így elfogyasztottam vagy 4-et :) ).
Az első tapasztalatok: máris sokkal jobban, szebben, részletesebben szól mint az "elődje", hallhatóan rengeteg apró részlettel gazdagodtak a zenék simán Philips Mp4 lejátszóval használva. Szóval köszi a javaslatokat a füleses topicban és itt is, élvezni fogom a zenéket! :R

A hab a tortán egy vicces dolog: a 3 és fél éves Windows7-es LG Optimus-omhoz kötve mindhárom gombja tökéletesen működik. Hogymikvannak. :D

(#341) szentkuti11 válasza Departed (#340) üzenetére


szentkuti11
addikt

Milyen fülest szereztél be? :DDD

(#342) Departed válasza szentkuti11 (#341) üzenetére


Departed
őstag

Jéé, elfelejtettem hogy nem csak a Xiaomi Piston 2-ről szól a topic :P
Szóval arról írtam amit írtam kettővel följebb. :K

(#343) steven84


steven84
tag

Az edigitalba már csak az 2.1 van sajnos.
Múlthéten megnézettem. :O

(#344) pezs89 válasza steven84 (#343) üzenetére


pezs89
tag

A 6-án feladott piston II tegnap megjött ibuygou-ról. Csoki illat nincs, ahogy korábban írta más is, valamint 2.1-es, de ettől függetlenül jól szól, bár szokatlan, hogy ebből a legnagyobb fülpárna illeszkedett csak normálisan a fülembe.

Szerk: Nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#345) Dava


Dava
tag

Valaki összehasonlította a 2.0-t és 2.1-et amúgy? Csak mert mindenhol máshol azt írják, hogy hangban teljesen ugyanaz a kettő (és az a kiállításos edition is), csak az újabbnak más a kábel hossza meg ilyen apróságok.

Valaki egy fake 2.1-et vetett össze egy eredeti 2.0-val...?

(#346) Departed válasza Dava (#345) üzenetére


Departed
őstag

Nekem is 2.1 van szerintem, és tökéletes. 8ezerért meg aztán főleg. Vegyétek és élvezzétek a zenét pontosan olyannak hallva amilyennek elkészítették. :R

[ Szerkesztve ]

(#347) Dava válasza Departed (#346) üzenetére


Dava
tag

Na jólvan, már én is nagyon kíváncsi vagyok, még nem érkezett meg. Az edigital felidegesített, úgyhogy végül nem vettem át tőlük :DDD head-fin van egy topik ahol össze vannak gyűjtve a webshopok, ahol igazoltan eredetit kapsz. Innen választottam, így végül 5500 ft-ra jött ki (csak várni kell vagy 40 napot..)

(#348) Departed válasza Dava (#347) üzenetére


Departed
őstag

Hát én rászántam az összeget a magyar garira + megrendeltem 3kor és átvettem 5kor hazafelé az Edigital-ban. :P
Mondjuk nekem az előző Sennheiser-em egyik oldala halkulni kezdett szóval "sürgős" volt hogy ne maradjak hazafelé zene nélkül. :)

(#349) Degeczi válasza Dava (#345) üzenetére


Degeczi
nagyúr

helixP linkelt egy ilyen összehasonlítást, ami szerint lényegesen jobb volt a korábbi változat (ott még "kínai-indiai" verziót említve - de időközben a Kínában kaphatóak is olyanok lettek, mint az "indiaiak", tehát egyszerűen módosított verzióról lehet szó)

nem rossz, szó se róla, a kínai árát pláne megéri, de a magasai továbbra is túl tolakodóak, nem kimondottan szeretem, inkább visszatértem egy régebbi másfajtához

(#350) Departed válasza Degeczi (#349) üzenetére


Departed
őstag

EQ-t ízlés szerint beállítva (vagy van olyan elképzelés hogy EQ állítás nélkül mindenkinek tökéletes bármelyik akár 10-20-30-40-50 ezer forintos fülhallgató? :U ) számomra beleköthetetlen a cucc, nem igazán tudom elképzelni miben lehetne jobb. Minden gyönyörűen, részletesen szól, nagybetűs ÉLMÉNY.
Az meg csak hab a tortán hogy a 4 éves telefonommal is tökéletesen együttműködik. :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.