Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabancs


gabancs
addikt

Sose fogom megérteni, mi ez a mély őrület? Miért nem lehet naturális hangzású füleseket készíteni?

(#2) kcsa


kcsa
veterán

Bog: nekem is Piston2 van, szépen vissza lehet csomagolni. Ezzel nem azt akarom mondani hogy te vagy ügyetlen, hanem azt, hogy egy kifejezett módon lehet feltekerni: a csomagoláson rajta is van az ábra :)

(#3) Bog válasza kcsa (#2) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Úgy csinálom, de mindig marad egy kifli, ami kilóg, nem dráma, kábé fél centi sincs, de pont kilöki a doboz tetejét.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#4) Peterson_


Peterson_
addikt

Már sokadszorra gondolkozom el a Piston 2 beszerzésén.
Tényleg kíváncsi lennék, hogy picit többért mit nyújt a mostanihoz képest.

Bár nem vagyok holmi audiofil, de azért nem mindegy mit és milyen minőségben hallgatok. :)

Egyszer azért szívesen kibróbálnék egy high-end cuccot is, bár van egy sejtésem miszerint azokat nem is érdemes telefonon meghajtani.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#5) szentkuti11 válasza gabancs (#1) üzenetére


szentkuti11
addikt

„Naturális" hangú fülhallgató is rengeteg példát lehet említeni, azt viszont el kell fogadni, hogy az úgynevezett populáris hangkép nem véletlenül kapta a nevét, és jóval több piaci potenciál van benne, mint egy visszafogottabb hangú eszközben.

(#4) Peterson_: Egy „holmi audiofil" valószínűleg mindkét eszközt elhajítaná a francba 5 perc után, de ezek a fülhallgatók nem is nekik készültek.

A high-end cuccokat valóban nem érdemes telefonról hajtani, egyszerűen nem tudja kihajtani egyik sem. Még a csúcs DAP-ok is elvéreznek, ha egy igazán komoly fejhallgató kerül az útjukba.

[ Szerkesztve ]

(#6) Peterson_ válasza szentkuti11 (#5) üzenetére


Peterson_
addikt

Ezért is mondtam, hogy nem vagyok az:DDD
Nagyon jól elvagyok a kis Sennheiseremmel, pedig egyszer dobtam fel emlékeim szerint a fülhallgató totyikban, aztán majdnem megköveztek;]
Majd egyszer talán beruházok valami drágább cuccra is, elvégre erre is már két éve sikerrel vigyázok, aztán vagy 6-7 ezerért vettem.

Zenét jobbára meg úgy is csak telefonon hallgatok, annyival van megspékelve, hogy Notán az adapt sounddal saját fülhöz lehet kalibrálni a fülest.(állítólag)

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#7) Forest48 válasza Bog (#3) üzenetére


Forest48
aktív tag

Nekem Oneplushoz a JBL-es fülesem van, jó lenne azt is letesztelni, de természetesen az nem az olcsó változat. Ahhoz kör alakú műanyag tok van, szépen vissza lehet tekerni a fülest és jól zár.
Amúgy meglepődtem az árakon. Aki ilyeneket akar az mindenképpen jobban jár ebayen, a oneplusos füleseket pedig úgy érdemes, ha körbenéz fórumon, hogy rendel-e valaki mostanában telefont és összebeszélnek. A silver bullet olyan 4500ra jön ki, a JBL-es pedig kb 10-re.

(#8) ittakary


ittakary
nagyúr

Ma érkezik meg a Silver Bulletem szóval kiváncsi leszek hogy nekem tetszeni fog-e a hangzása :)

(#9) Dava válasza kcsa (#2) üzenetére


Dava
tag

A kábel milyen? Úgy értem, valószínűleg meg fog törni fél-egy éven belül, vagy annál jobb?

(#10) szentkuti11 válasza Dava (#9) üzenetére


szentkuti11
addikt

Látszatra-érzetre teljesen rendben van. Teszem hozzá, hogy az esetek 90%-ában a kábeltörés user error, a legtöbb forgalmazó-kereskedő nem is vállal garanciát az ilyen jellegű meghibásodásra.

[ Szerkesztve ]

(#11) kcsa válasza Dava (#9) üzenetére


kcsa
veterán

Ahogy szentkuti írta: vállalhatónak néz ki.

(#12) gabancs válasza szentkuti11 (#10) üzenetére


gabancs
addikt

Ez nem teljesen igaz. Nekem annak idején az Omnia2 mellé adtak egy viszonylag jó hangú fülest. Idővel a kábel szigetelése annyira merev lett, hogy szó szerint megtört.

(#13) szentkuti11 válasza gabancs (#12) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ez a maradék 10%-ba simán belefér, én is találkoztam már hasonlóval, de ez a ritkább.

(#14) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Piston 2-n már én is sokszor gondolkodtam. Kínából sokkal olcsóbban beszerezhető (vigyázat, rengeteg a hamisítvány).
De egyelőre igazából nincs rá szükségem, egyszerűen nagyon tetszik... :)

Minden szavam magánvélemény!

(#15) gabancs válasza szentkuti11 (#13) üzenetére


gabancs
addikt

Ha már itt vagyunk, véleményed szerint a Xiomi fülese hol helyezkedik el mondjuk a Sennheiser CX300 mellett. Remélem jól írtam a nevét.

(#16) Forest48 válasza tothmaxy182 (#14) üzenetére


Forest48
aktív tag

Pontosan ez a gond, amit említettél. És az a legnagyobb baj, hogy nagyon nehéz kiszűrni és árban sincs differencia, mert kb 2000-től 8-ig folyamatosan találsz... tudsz esteleg valamit, hogy mit kell nézni rajta?

(#17) Peterson_ válasza tothmaxy182 (#14) üzenetére


Peterson_
addikt

Ember legyen a talpán aki ezt megkülönbözteti...pl egy toknál még belenyugszom, ha kamut fogok ki, ha olyan minőségű, de ilyen cuccnál már gázos.

Apropó:

füleseknél az adatlapra írt specifikáció mennyire mérvadó összehasonlítási alapnak?
Pl itt a Piston elvileg az enyémnél gyengébb érzékenységben és frekvencia tartományban is.
De ha böszmeséget mondok, akkor bocsi, mint már mondtam, nem vagyok szaki. :R

Szerk:

320-as mp3-mat, 24bit-es 96KHz-es, ill 16bit-es 44KHz-es flac-et hallgatok.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#18) szentkuti11 válasza gabancs (#15) üzenetére


szentkuti11
addikt

Egyértelműen sokkal jobb hangja van a Xiaominak. A CX300 egy minimum 6 éves fülhallgató, ami a maga korában best-buynak számított, aztán szépen eljárt felette az idő, de az árát nem voltak hajlandók a konkurenciához igazítani, ma már 4-5000 forint körül lehet annál jobb hangú fülest kapni.

(#17) Peterson_ Leginkább semennyire.

[ Szerkesztve ]

(#19) gabancs válasza Forest48 (#16) üzenetére


gabancs
addikt

Az a baj, hogy ez ellen nem tudsz védekezni. Mert a webshop oldalán lehet akár az eredeti is lefényképezve, de nincs rá garancia, hogy azt is küldik.

(#20) Forest48 válasza Peterson_ (#17) üzenetére


Forest48
aktív tag

Gondolom itt nem a hamisítványra gondolsz, akkor szvsz pedig kis mértékben, de képet kapsz, arról hogy melyik lesz hangosabb adott telefonon, illetve h mekkora a dinamikatartomány. De az utóbbi sokat nem számít ha éppen olyan zenét hallgatsz (vagy olyan tömörítésben), ami nem használja azt a plusz pár hz-et.

(#21) Dava


Dava
tag

Köszi a választ, hát igen user error, de én pl. nem tudok vele mit kezdeni. A farmerzsebemben hordom a telefont, a tetején van ugye a jack csati, és ha csatlakoztatok egy fülest, akkor pont oda esik a kábel töve, ahol behajlik a combom és a törzsem között ahogy leülök a buszon :D

Ezért szerettem jobban, ha mondjuk a teló oldalán volt a csatlakozó, és egy 90 fokban hajlított füles csatlakozót elég biztonságosan lehetett használni.

Mivel az újabb telefonokon felül van a jack, ezért kell strapabíróbb kábel. Meg ezért használok jelenleg bluetooth headsetet, amit nagyon szeretek zenehallgatáshoz, de telefonálni képtelenség rajta.

(#22) Forest48 válasza gabancs (#19) üzenetére


Forest48
aktív tag

Tehát maximum az eladó visszajelzéseiből, de sokan talán észre sem veszik h kamut kaptak.

(#23) RobeeK válasza szentkuti11 (#5) üzenetére


RobeeK
tag

'„Naturális" hangú fülhallgató is rengeteg példát lehet említeni,'
Tudnál említeni legalább párat? Akár priviben. Nem igazán ismerek, amit volt szerencsém kipróbálni
általában mély orientált volt, nem nagyon tudja az ember merre keressen, ezeket általában nem
lehet kipróbálni üzletekben, úgy meg lutri.

(#24) fene_vad


fene_vad
senior tag

aki nem itthonról venné (durván túlárazva) a Pistont, jól gondolja meg, hogy honnan rendel, előszeretettel hamisítják.

[link]

[link]

ibuygou.com pl eredetit árul, jóval olcsóbban, mint itthon.

(#25) #16820480 válasza Peterson_ (#17) üzenetére


#16820480
törölt tag

Semennyire nem érdemes nézni az adatlapot. Illetve az impedancia és érzékenység még valahol a valóság közelében lehet, de ezek is csak átlagolt értékek ugye.

Forest48: Ha van olyan JBL-ed, akkor elhozhatnád a fülhallgatós találkozóra, ott össze tudjuk hasonlítani több más cuccal is. :K

RobeeK: Összefoglaló, kiegyenlített hangkép.

[ Szerkesztve ]

(#26) szentkuti11 válasza RobeeK (#23) üzenetére


szentkuti11
addikt

Az olcsóbb kategóriában valóban nehéz kifogni, leginkább a Sony MDR-EX50-et tudnám említeni. Ahogy megyünk fel árban, egyre nagyobb a választék, Vsonic VSD1S, SoundMAGIC E30, Vsonic GR07, HiFiMan RE-400, és így tovább és így tovább.

(#24) fene_vad Az ibuygou valóban eredetit árul, most éppen 19 dollárért, általában 22 szokott lenni, de számoljunk 19-cel. A nagyon erős forintnak hála most ez is 5200 forint körül van, ha PayPal-lal fizetsz, akkor lesz az 5500 is, vársz rá egy hónapot, és ha garanciális probléma van vele, akkor a te költségeden postázod vissza, illetve akkor egy-két hónapig megint nincs fülesed. Neked megéri? Nekem nem érné meg.

[ Szerkesztve ]

(#27) Forest48 válasza #16820480 (#25) üzenetére


Forest48
aktív tag

Fülhallgatós találkozó? Lemaradtam. Hol mikor?

(#28) Peterson_ válasza #16820480 (#25) üzenetére


Peterson_
addikt

Köszönöm, ma is okosabb lettem! :)
Valamelyik hónapban akkor szerintem beruházok egy Pistonra.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#29) szentkuti11 válasza Forest48 (#27) üzenetére


szentkuti11
addikt

Évente kettőt szoktunk tartani, most február második felében lesz valamelyik hétvégén, de pontosabbat nem tudok.

(#30) #16820480 válasza Forest48 (#27) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szervezés alatt van, valószínűleg február 22-én lesz. Részletek majd a topikjában. ;)

(#31) snorbi82


snorbi82
senior tag

Ez eredeti lehet? :U

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#32) kemcso válasza szentkuti11 (#26) üzenetére


kemcso
Ármester

és persze a Westone W40 :DDD

(#33) Peterson_ válasza snorbi82 (#31) üzenetére


Peterson_
addikt

Hát oda van írva, hogy Original !!! ;]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#34) szentkuti11 válasza kemcso (#32) üzenetére


szentkuti11
addikt

Vásároljon mindenki Westone-t és AK-t. :P

(#35) helixP válasza szentkuti11 (#10) üzenetére


helixP
nagyúr

Még egy kábel-kérdés a Pistonnak nem túl merev a kábele? Egy picit úgy néz ki a fotók alapján. (Volt már annyira merev füleskábelem, hogy az "piszkálta ki" a bogyót a fülemből)

(#36) Forest48 válasza #16820480 (#30) üzenetére


Forest48
aktív tag

Kimentettem az oldalt ;). Vidéki vagyok, de úgyis sűrűn megyek fel, majd úgy szervezem a konzulensemmel a találkozót :).

(#37) snorbi82 válasza Peterson_ (#33) üzenetére


snorbi82
senior tag

:)) :)) Aztat látni én is a 4 szememmel! De az "adidos" is original! :DD

[ Szerkesztve ]

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#38) RobeeK válasza szentkuti11 (#26) üzenetére


RobeeK
tag

Köszi. Amiket én próbáltam már 20-25e-s kategória volt és nem győztek meg :) Ahogy látom ezek közül meg csak Sony és Soundmagic kapható MO-on?

(#39) fene_vad válasza szentkuti11 (#26) üzenetére


fene_vad
senior tag

Ha paypallal fizetek, akkor a paypal állja a visszapostázás költségét garanciális ügyintézés esetén.

Az árak a mostani árfolyamok mellett

ibuygou.com: 5300 HUF, ha nem a paypal-ra bízod a váltást
vs.
xiaomishop.hu: 9300 HUF, legolcsóbb átvétellel

Igen nekem megéri:) (Főleg úgy, ha egyből kettőt rendelek.)

(#40) szentkuti11 válasza helixP (#35) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nem merev egyáltalán, képen azért néz ki úgy, mert sokat állt feltekerve a csomagolásában.

(#38) RobeeK A HiFiMan is kapható itthon, a Vsonicot viszont nem forgalmazza senki Európában, néha még a saját piacukat se tudják teljesen kiszolgálni, annyira jó az ár-érték arányuk.

(#39) fene_vad A Wayteq és az eDigital 8000 forint alatt adja a 100%-osan eredeti Piston-t. Azt viszont nem tudtam, hogy a PayPal állja a visszapostázást, elmondnád, hogy hogyan működik ez?

[ Szerkesztve ]

(#41) Peterson_ válasza snorbi82 (#37) üzenetére


Peterson_
addikt

Meg a morcodes bonz :DDD
A képek alapján sokat én sem tudok megállapítani, de ha azt nézzük, olyan képeket tesznek ki amilyeneket akarnak.
De mintha az edigitalnál lehetne is kapni, ott csak nem kamut árulnak.

Ennyiért meg még mindig nem vészes, és várni sem kell rá.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#42) Blyan


Blyan
félisten

Engem még a headset funkció érdekelt volna. Mennyire jó a mikrofon, zajszűrés ilyesmi.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#43) snorbi82 válasza Peterson_ (#41) üzenetére


snorbi82
senior tag

Már rendelem is edigitáltól. Ha meglátják a nevem sírva fakadnak! :D Hétfőn jött csomag tőlük, kedden is és ma is... És ezek szerint holnap is fog jönni! :D

Azért írják, hogy MI telóval egy kicsit jobban szól mint másik telefonnal. Ez nem tudom mennyire lehet igaz! :U

[ Szerkesztve ]

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#44) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A Pistonnal nagyon rég szemezek, örülök hogy nem okozott csalódást. Ha a mostani fülesemet le kell cserélni, szinte biztos vagyok benne hogy ez lesz az utódja. :)

All→M8

(#45) szentkuti11 válasza Blyan (#42) üzenetére


szentkuti11
addikt

Aktív zajszűrés egyikben sincs, viszont a beszélgetési minőség mindkét eszköz esetén hibátlan. A OnePlus mikrofonja közelebb van a szájhoz, emiatt lépéselőnyben van a Pistonhoz képest.

(#46) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

miből lehet tudni, ha egy piston 2 nem eredeti?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#47) batai15


batai15
félisten

Lesz egy kis pénzem és beszerzek egy pistont. Valaki használja lg g2vel?

(#48) Blyan válasza szentkuti11 (#45) üzenetére


Blyan
félisten

Köszönöm! :K

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#49) kemcso válasza szentkuti11 (#34) üzenetére


kemcso
Ármester

Pontosan :DDD

(#50) Peterson_ válasza snorbi82 (#43) üzenetére


Peterson_
addikt

"Azért írják, hogy MI telóval egy kicsit jobban szól mint másik telefonnal. Ez nem tudom mennyire lehet igaz!"

-Ezen őszintén meglepődnék.:F

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.