Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) randras_83 válasza vicze (#50) üzenetére


randras_83
addikt

A P3 kiegyelítettebb mint a P2, a Hybrid meg király :DDD

https://www.flickr.com/randras83/

(#52) Dominó85 válasza vicze (#50) üzenetére


Dominó85
veterán

Volt Piston II, 3, Hybrid fülesed egy azon időben?
Mert nekem a mai napig mind a három megvan.
Mély és basszus tekintetében az erősorrend egyértelműen (leggyengébbel kezdve):
Piston 3 -> Piston II Advanced -> Piston Hybrid
Flat beállítások, kikapcsolt MIUI hangzásjavítás mellett.

* Péter - 06302461862 *

(#53) Chaser válasza Dominó85 (#52) üzenetére


Chaser
titán

50-200hz-ig mit tud? Ezt mondd már meg :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54) Dominó85 válasza Chaser (#53) üzenetére


Dominó85
veterán

Ha megmondod a hogyan-t, megmondom az eredményt. Én a hallásomra esküszök és az pedig (munkakörből adódóan) tesztelten átlag feletti jóval. :R

* Péter - 06302461862 *

(#55) vicze válasza Dominó85 (#52) üzenetére


vicze
félisten

A szinte létező összes 1More fülessel rendelkezek. ;) (Lista alul)
Piston Crystal és 1More Hybrid besszezés alatt.

Igen ez a basszus sorrend. Ettől még V-s marad a P3, a flat-től nagyon messze van. Tipikus fun hangzás, ami jó is, a nagyon túlhúzott és torzított basszussal szemben. Amit a Hybrid csinál az nagyon extrém.

(#56) Chaser válasza Dominó85 (#54) üzenetére


Chaser
titán

Enyém is átlag feletti, tesztelve is volt elég sűrűn:)
Cosmic gate - melt to the ocean, - a lineklt résztől kezd durvulni a subwoofer móka:) - ez sajnos piston2-vel nem az igazi. Előtte egy fake verziót sikerült venni, szerelésre gagyi volt, de úgy bökte az 50-200hz-es tartományt majd sírva fakadtam:D sajnos pár hónap alatt szétszakadt a drága:)
Valami flac verziót ha találsz ott érdemes meghallgatni, de ezt nyilván tudod:) nagyobb bitrátás mp3-ban is azért hallható.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57) Dominó85 válasza Chaser (#56) üzenetére


Dominó85
veterán

Én Dubstep Violinos zenével teszteltem és az győzött meg igazán.

Vicze1 - 50USD-t ad ki a ... a 1More Hybrid-ért. De majd ha kicsit csökken az ára én is benevezek egyre. :K A Piston Diamond-ot ingyen adtam egyik exemnek, borzalmasan gyenge hangzásvilága van. Különben sem szeretem ezeket a "csini" cuccokat.

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#58) randras_83 válasza vicze (#55) üzenetére


randras_83
addikt

A crystal (drágámnak van pink) az egy az egyben P2, viszont van bennem némi képzvara a Pistonból csak egyféle hybrid van, nem?

https://www.flickr.com/randras83/

(#59) vicze válasza randras_83 (#58) üzenetére


vicze
félisten

A Crystal elméletben hangzásra P3 és nem P2 csak külsőre hasonló.
A cikkben a Xiaomi Hybrid van, a 1More-nak van saját Hybridje.

(#60) zdanee


zdanee
őstag

Én is szinte azonnal megvettem még ősszel. Azért a lényegre kitérhettél volna egy mondat erejéig: mindkét oldalon két-két hangszóró van, egy nagyobb a mélynek és benne középen egy kisebb a magas hangoknak.

A gombjai klasszisokkal jobbak lettek, mint a Piston 3 keményen járó és kitapinthatatlan gombjai.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#61) vicze válasza zdanee (#60) üzenetére


vicze
félisten

A P3 2. revízió(igen 2 van) gombjait kapta meg, szóval pont ugyanolyan.

[ Szerkesztve ]

(#62) HoaryFox válasza Dominó85 (#49) üzenetére


HoaryFox
őstag

Spotify-t hallgatok majdnem mindig... Teccikérteni? :DDD Fent van a PowerAMP, meg is vettem, de ha egyszer Spotify-előfizető vagyok, miért ne hallgatnám azt? :))

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#63) randras_83 válasza vicze (#59) üzenetére


randras_83
addikt

Így már tiszta. Azért szólj ha megjött. Viszont crystal előbb volt mint P3 szerintem egy az egyben P2, vagy rosszul hallok :D

https://www.flickr.com/randras83/

(#64) vicze válasza randras_83 (#63) üzenetére


vicze
félisten

Igen előbb volt, a Crystal hangját "kapta meg" a P3, eszerint.

[ Szerkesztve ]

(#65) randras_83 válasza vicze (#64) üzenetére


randras_83
addikt

Nem tudom, a 1More szerint 32ohm-os, de ami a xiaomtól jött az 16ohmos, szóval ezért is gondolom, hogy P2. Mondjuk ha a 1More-nak van sajátja, akkor lehet, nem bírom én ezt követni :)

https://www.flickr.com/randras83/

(#66) vicze válasza randras_83 (#65) üzenetére


vicze
félisten

Viszonylag sok verzió van, illetve revíziók is, illetve hamisítvány is rengeteg. Ha 16Ohm, akkor P2. A fekete Crystal jelenleg biztos 32Ohm és P3 hangzású, a hivatalos oldal Pinkre is 32Ohm-ot ír. Illetve még az a különbség, hogy a Crystal vezérlője Android és iPhone kompatibilis, míg a P2-é csak Android.

[ Szerkesztve ]

(#67) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Vásárlás előtt vagyok, viszont innen szerezném be (ha valaki rajtam kivül még eredetit keres olcsón)
http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Hybrid-Dual-Drivers-Wired-Control-In-Ear-Earphone-Headphone-With-Mic-p-1010328.html

Remélem nem lesz csalódás, bár ennyi pénzért jelenleg nem ismerek jobb fülest. :)

You got clickbaited.

(#68) randras_83 válasza vicze (#66) üzenetére


randras_83
addikt

Xiaomi ék ugyanazt csinálják a fülesekkel mint a telefonokkal, nem lehet követni. :)

https://www.flickr.com/randras83/

(#69) vicze válasza randras_83 (#68) üzenetére


vicze
félisten

Semmi köze Xiaomi-hoz, minden füles 1More termék, csak beszállítanak Xiaomi-nak és mellesleg másnak is, többek közt ASUS és Misfit.

(#70) norbert1998 válasza vicze (#50) üzenetére


norbert1998
veterán

Én keveseltem. A magasat meg sokalltam. Mivel secondarynak vettem a K518 mellé, ahhoz meg nem használok EQ-t, mert úgy tetszik, ahogy az van, ezt meg külön EQ-zni nem fogom, ezért a húgomé lett a Piston3.

(#71) vicze válasza norbert1998 (#70) üzenetére


vicze
félisten

Mivel a K518 is erősen mély túlsúlyos, így ahhoz vagy szokva.

Nagyon sokat lehetne erről vitatkozni, de a hangzás és a hang minőség két nagyon különböző dolog. Hiába nagyon kiemelkedő a Xiaomi Hybrid hangminősége, ha a hangzása extrém módon torzított ahogy a P2-é, hogy a jelenlegi divatnak megfeleljen.

Hangzás ízlés kérdése, és nem akarok vitát indítani róla mert tényleg nincs értelme nyilván mindenki azt fog hallgatni, amit szeret.

(#72) norbert1998 válasza vicze (#71) üzenetére


norbert1998
veterán

Igen, tudom, hogy az mély túlsúlyos, szeretem is. Olyan kellemes meleg hangja van, nagyon sokáig terhelhető és dinamikus. Tere nincs, ez igaz sajnos.

Szóval, lehet, hogy nem a legjobb, de nekem ez tetszik, mert nem másznak rá a mélyek másokra, nem nyomnak el semmit, de masszívan jelen vannak, ha kell, és nekem ez a hangzásvilág tetszik nagyon. "megmoddoltam" a szorítását is (visszafelé hajtás az eredetihez képest 180 fokkal ;]).

De igen, egyetértek veled, lényegében mindenben, amit itt leírtál :K

(#73) vicze válasza norbert1998 (#72) üzenetére


vicze
félisten

Amúgy a Hybrid pont abban nagy előrelépés a P2-höz képest, hogy sokkal tisztábban szól, és nem olyan mosott a mély, illetve a közép se úgy van elnyomva, hogy elmossa, hanem puszta hangerővel túlnyomja, ha nincs az adott zenében kiemelendő mély akkor az is igen szép és tiszta hangzású.
Ahogy az első linken is írtam, sokkal zeneibb így mint a P2.

(#74) norbert1998 válasza vicze (#73) üzenetére


norbert1998
veterán

A p2-t nem ismerem. Nekem hármas volt :)

(#75) #65675776


#65675776
törölt tag

Ha már piszkálni kell az EQ-t, akkor ugyan mindegy. Ott a rendszer legalább egy részével problémák vannak.

(#76) Drenadar


Drenadar
veterán

A piston 3Youthnál jobb?

(#77) randras_83 válasza Drenadar (#76) üzenetére


randras_83
addikt

igen szvsz.

(#69) vicze1 : na legalább most már tiszta a kép. :)
Amúgy akár hangzásbeli különbség is lehet a 1More és a Piston Hybrid között??

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#78) vicze válasza randras_83 (#77) üzenetére


vicze
félisten

Remélem hogy igen, majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#79) mch


mch
csendes tag

Nekem az a kérdésem, hogy a gumiharang mérete és anyaga ugyan olyan, mint a P3-nak vagy változott valami? A P3 és a P3Y nekem kicsúszik a fülemből, mert a gumiharang anyaga túl "selymes"... :( Köszi!

(#80) bulikavagyok válasza mch (#79) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nagyon jó kérdés! A P3 nekem is mindig ki akar esni a jobb fülemből.. A ballal semmi bajom. :)

[ Szerkesztve ]

(#81) LionW


LionW
tag

Ma jött meg a hybrid-em, elég durván szól. :D Előtte Piston 3 Youth-ot használtam, de nekem nem jött be, ezt sokkal szívesebben hallgatom.

(#82) mch válasza LionW (#81) üzenetére


mch
csendes tag

Összehasonlítanád a kettőt, hogy a gumiharang mérete és anyaga ugyan olyan, mint a P3 Youth-nak vagy változott valami? A P3 és a P3Y nekem kicsúszik a fülemből, mert a gumiharang anyaga túl "selymes"... :( Köszi!

(#83) Criminal017


Criminal017
őstag

Banggoodon most 5700 Forint a Hybrid, kezd egész jó ára lenni. :))

(#84) Drenadar válasza Criminal017 (#83) üzenetére


Drenadar
veterán

csak a bangoodon olyan bénák a szállítási feltételek... nagyon hosszú idő mire bármi is ide ér...

van valami más hely is ahol értelmes időn belül megérkezik?
Nekem piston3 youth van, kíváncsi lennék hallok e különbséget a kettő között.
A youthnak nem kerek a kábele. Nem jött ez be a vásárlóknak? vagy miért hagyták ezt abba? Én úgy vettem észre, hogy tényleg sokkal könnyebb kibogozni a youthot... eleve nehezebben is csomósodik be :D

(#85) Bloksma válasza Drenadar (#84) üzenetére


Bloksma
aktív tag

Banggood-ról nekem két hét volt a Piston 3. Volt egy idő, mikor alig volt raktárkészlet, szerintem akkor tartott sokáig.

(#86) Drenadar válasza Bloksma (#85) üzenetére


Drenadar
veterán

és nem azért, mert csak a sima postázást ismerik? :)

(#87) zzola válasza Drenadar (#86) üzenetére


zzola
félisten

Nekem is 2 hét alatt megjött, Holland postával Hollandián át, ajánlottan...

(#88) Criminal017 válasza Drenadar (#84) üzenetére


Criminal017
őstag

Banggoodról ha van EU raktár, akkor onnan érdemes rendelni, ha nincs, akkor csak is TN-nel. Ennyi az egész. A többi kínai webshopból sem jön meg hamarabb.

(#89) Bornie127


Bornie127
senior tag

Sziasztok!

Honnan érdemes rendelni a Piston 3 és a hybrid fülhallgatót? Most olcsóbb a gearbesten mint a banggood-on a Piston 3 is [link] és a hybrid is [link]
Ezek is eredetiek vagy érdemesebb a banggoodon tutira menni?

(#90) Drenadar válasza Criminal017 (#88) üzenetére


Drenadar
veterán

ibuygou-tól mikor telefont vettem 3 munkanap alatt itt volt DHL-el.
Sem a banggood-on se a gearbesten nem látok olyan opciót, hogy futárcég, de legalább van olyan opció, amiért súlyos pénzeket elkérnek, és odaírják hogy az is 5-7 munkanap...

(#91) Drenadar válasza Bornie127 (#89) üzenetére


Drenadar
veterán

bocs a dupláért...

Szerintem itt is eredetit kapunk, én még mindig csak gondolkozom rajta. Van egy piston 3 Youth fülhallgatóm, és nem tudom mennyi pluszt adna a hybrid kb 5000ftért...? :|

Van aki szerint a youthnak nagyon rossz a hangja :|

(#92) Bornie127 válasza Drenadar (#91) üzenetére


Bornie127
senior tag

Köszi az infót, szerintem reggel meg is rendelem mindkettőt. A youthnak nem tudom milyen lehet a hangja, de szinte mindenhol lehúzzák. Nekem gyári füli volt a htc m7hez, az szól itthon a legjobban, van a G4hez a quadbeet és a bluetooth füles.
Ezeket részben kíváncsiságból veszem mert olcsón jön és jó basszusa van mások szerint. Egy meg kell a páromnak, mert a P8-hoz borzalmas a fülese.

(#93) HoaryFox


HoaryFox
őstag

No, megrendeltem egyet a GearBest-ről, kíváncsi lesz rá, mennyivel más, mint a Piston 3-asom :K

(sajnos nem tudom hogy, de kezd kitüremkedni a kábel a szövetből 1-2 helyen, pedig semmi extra nem éri :F )

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#94) vicze válasza Drenadar (#90) üzenetére


vicze
félisten

Mi a jó fene értelme lenne, egy 15$-os eszközért 30-at fizetni a szállításra? :S

Normál szállítás 2-4hét, mindig mindenhol feleselgess rajta rugózni. Biztosra akarsz menni kérsz trackinget 2$-ért azt viszlát.

[ Szerkesztve ]

(#95) Bornie127 válasza HoaryFox (#93) üzenetére


Bornie127
senior tag

Most rendeltem egy piston 3-at és egy hybridet. Már várom milyen lesz! :DD

(#96) Drenadar válasza Bornie127 (#95) üzenetére


Drenadar
veterán

pár hét és kiderül :D

főleg ha kínából jön, mert ugye mostanában ott semmi sem működik

(#97) Bornie127 válasza Drenadar (#96) üzenetére


Bornie127
senior tag

Hogyhogy nem működik semmi sem? Az ünnepek miatt!? Sok csomag várhat szállításra. Legalább kértem trackinget. Külön vettem, mert éppen 30 dollár volt, nehogy belekössenek a vámon :)

(#98) Criminal017 válasza Bornie127 (#97) üzenetére


Criminal017
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#99) Drenadar válasza Bornie127 (#97) üzenetére


Drenadar
veterán

hát én is rendeltem egy olyan dual izét.

és még nem kaptam semmit se arról hogy folyamatban lenne a szállítás... nah de majd egyszer.

(#100) Bornie127 válasza Drenadar (#99) üzenetére


Bornie127
senior tag

Szerdán rendeltem kettőt, ma az egyiket feladták. Csak történik valami....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.