Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vicze


vicze
félisten

:Y :Y :Y

Egy brutálisan V-s és mélykiemelt fülest még V-sebbé teszel. :F

Saját véleményem.

(#2) Dominó85 válasza vicze (#1) üzenetére


Dominó85
veterán

Jaja, én FLAT-en hagytam ami ugye ilye: ---------------- ;]
Illetve akinek MIUI romos telefonja van, annak érdemes bekapcsolni a MIUI hangzásjavítást, majd abban az "MI InEar-Pro" beállítást használni.

Köszia a cikket és tesztet mind a kettőtöknek.

* Péter - 06302461862 *

(#3) vicze válasza Dominó85 (#2) üzenetére


vicze
félisten

Remélem a testvér modelljének értelmes hangzása lesz, abban jobban bízok.
P2 rajongóknak, nagyon jó új választás lesz a Hybrid, de azért erősen ízlés függő hogy valaki elviseli-e azt amit alkot.

Még egy megjegyzés, a Hybrid valós ára ~15$ Xiaomi-tól, így ne dőljön be senki a kamu akcióknak. 16-18$ környékén éri igazán megrendelni, több ilyen ajánlat is van.

[ Szerkesztve ]

(#4) Dominó85 válasza vicze (#3) üzenetére


Dominó85
veterán

Igen, ember és hallás függő lesz. De abban egyetértek, hogy nagyon jó Piston II alternatíva házon belül a Hybrid. Ráadásul kényelmesebb és könnyebbnek hat. Rock, metál, szimfonikus, drum n bass, dubstep-hez nagyon jó a Hybrid hangzásvilága.

* Péter - 06302461862 *

(#5) sanzi89


sanzi89
addikt

Ennek is egyenes a jack dugója? Miért nem árulnak ma már szinte minden fülest ilyen Jack dugóval? Nekem pont a régi, L alakúra volna szükségem, de a fülesek döntő része így kiesik.

u.i.: Figyelmetlen voltam, az egyik képen még éppen rajta van a csatlakozó teteje. Szóval ez is egyenes.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#6) Chaser válasza vicze (#1) üzenetére


Chaser
titán

Tuc-tuchoz ez a legjobb, én is úgy használom:)

50-200hzes tartományból mennyit ad át?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) Dominó85 válasza sanzi89 (#5) üzenetére


Dominó85
veterán

És miért jó a hajlított L alakú? Hogy korábban megtörjön a kábel vége? Nem hiába hagyja el a legtöbb gyártó az L alakú jack végződést. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#8) vicze válasza Dominó85 (#7) üzenetére


vicze
félisten

100%-osan használat függő. Nálam az egyenes törne meg sokkal előbb. Pl. Sony kizárólag L-es jack-et használ, és általánosan negatívum a többségnek ha nem L-es, pont azért mert sokkal kisebb eséllyel törik meg, főleg úgy hogy Piston-ok estében általános hiba, hogy a jack törés "gátlónál" szétmállik a szövet.

(#9) sanzi89 válasza Dominó85 (#7) üzenetére


sanzi89
addikt

A telefon a nap 90%-ában a kabátom/pulóverem Napóleon zsebében van. Itt egy 5 colos telefon csak a L alakú jack dugóval fér el, egy hosszú, egyenes, pluszban kiálló kábel nem.

@vicze1
Pontosan, abszolút felhasználás függő, hogy melyik kialakítás a jobb. Nem lehet kijelenteni, hogy ez vagy az a kialakítás hamarabb megtörik.

Egyébként nekem sok-sok éve Sony füleseim vannak, és idáig egyik sem tört meg a csatlakozónál. Az egyik beakadt egy kilincsbe és megszakadt, a másik kettőnek meg egyik napról a másikra elhallgatott az egyik oldala, pedig a kontakt hibátlan a csatlakozó és a hangszóróba forrasztott két vezeték között, tehát a hangszóró halt meg.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#10) Binczet


Binczet
aktív tag

Szimmetrikus, vagy nyak mögött átvezetős a kialakítás?

(#11) Dominó85 válasza Binczet (#10) üzenetére


Dominó85
veterán

Szimmetrikus

* Péter - 06302461862 *

(#12) DRCrain


DRCrain
csendes tag

Még decemberben rendeltem 5300 forintért, remélem a héten megérkezik és kipróbálhatom.

(#13) #15419392


#15419392
törölt tag

ha jól szól egy fülhallgató minek hozzà EQ-t hasznàlni? a zene úgy jó ahogy az előadó megalkotta nem pedig torzítva...vagy akkor a fülhallgató torzít ha ilyen szinten bele kell nyúlni a hangzàsba

(#14) Dominó85 válasza #15419392 (#13) üzenetére


Dominó85
veterán

Picit nézz utána a miért-eknek. :R

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#15) #15419392 válasza Dominó85 (#14) üzenetére


#15419392
törölt tag

olyan fejhallgatóm és fülhallgatóm van amihez nem kell hangszinszabàlyzó, szerintem gànyolàs a művész alkotàsàt módosítani, a festményekre sem raksz effekteket

(#16) Chaser válasza #15419392 (#15) üzenetére


Chaser
titán

Nem gányolás, konkrétan keverésnek számít:) Tech zenéknél meg aztán pláne sokat dob a latban, bár igaz bármilyen zenére. Főleg ha a lejátszó nem az eredeti értékeket hozza alapnak ami azért előfordul.
A festmény statikus dolog, kár zenéhez keverni de nagyon.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Na valami féláras akcióban beszerznem, de csak azért mert van Piston 2, Piston 3, Piston 3 youth :))

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18) Chaser válasza enginev3.0 (#17) üzenetére


Chaser
titán

Ezt én is, nekem csak kettes van de talán ez jobb - nekem - mint a 3.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) enginev3.0 válasza Chaser (#18) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én meg pont azért nem veszem meg teljes áron, mert szerintem nem ér 6 ezret a piston 3 mellett

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20) Chaser válasza enginev3.0 (#19) üzenetére


Chaser
titán

Passzolom:) ráér...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) Tim82 válasza sanzi89 (#5) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem pont a régi, L alakúra volna szükségem, de a fülesek döntő része így kiesik.

Soundmagic ES18, olcsó, szerintem jól szól, viszonylagosan bírja a strapát is. A jack-je meg L alakú (ez nálam is előny inkább, mint hátrány).

Alternatív lehetőségnek valami ilyesmi: [link].

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#22) pprod94 válasza sanzi89 (#5) üzenetére


pprod94
aktív tag

Szia! Nem tudom milyen árkategóriában keresgélsz, de nekem pl. egy Sennheiser cx 175 van,ennek pl. L alakú a jack-je. :) Hangra sem rossz, nem az a tipikus V-s.

(#23) ceripapa


ceripapa
aktív tag

Lassan nekem is kiörgedett a pistonom :] lehet erre kéne cserélni ? :D

(#24) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Ööö, az EQ minek is, ha jó a füles? :U

© asszongya'hogy

(#25) #15419392 válasza #Morcosmedve (#24) üzenetére


#15419392
törölt tag

pont azért mert mégsem olyan jó😂😂😂

(#26) #Morcosmedve válasza #15419392 (#25) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Én is így gondolom :DDD

© asszongya'hogy

(#27) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Hali!

Valakinek össze tudja hasonlítani a KZ HDS 1-gyet és ezt a fülest? :)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#28) Dominó85 válasza holozis_HUN (#27) üzenetére


Dominó85
veterán

Nekem headset-em van a ZK-tól. Na az brutálisan szól. Viszont a Marshall Major FX simán letaszította a trónról (azaz a fejemről). 1600-2200Ft között van a KZ-HD1. Így amondó vagyok hogy jó és szép, de nem eláéggé a Hybrid-hez képest. Eleve más a Sound chamber felépítésük is. ;) De persze pozitív csalódások mindig vannak az életben. 2200Ft-ot megérhet egy próba, nem?

* Péter - 06302461862 *

(#29) holozis_HUN válasza Dominó85 (#28) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Na jó, csak tudod, ha pl jobb számomra a Hybrid, akkor az már 6-7k és ha a kettőt összevonjuk, akkor már 9-10K, amiből lehet kijön egy még jobb :DDD De szerintem meg fogom rendelni. Biztos jobb, mint a mostani Sony MH-750-em :D

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#30) Dominó85 válasza holozis_HUN (#29) üzenetére


Dominó85
veterán

Hja, nálam is sorakoznak az eladó fülesek, de a sok ... sokallja értük az árát. Pff hagyjuk. :U ;]

* Péter - 06302461862 *

(#31) kátú


kátú
őstag

Ezek szerint csak én vagyok ilyen analfabéta, hogy nem találom a hangszinszabályzót spotify ben?

It still works!

(#32) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Ha nincs az Androidodon EQ, akkor nem mutatja a Spotify se [Honor 6-on nekem sincs]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#33) pengwin


pengwin
addikt

"a maga kb. 20 $-os árával veri a több tízezres fülhallgatókat"
- Ehhez a kijelentéshez mi az összehasonlítási alap?

Üdv, pengwin

(#34) moleculez


moleculez
veterán

16, vagy 32ohm? Mert a P3 az gyönyörűen szól, csak a Lumia 930 nem tudta meghajtani, úgyhogy ment asszonynak.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35) vicze válasza moleculez (#34) üzenetére


vicze
félisten

Sajnos maradt 32, ez a hátránya a P2-velszemben maradt. De ez nagyon nagyon nem úgy szól mint a P3. (Első komment link.)

(#36) pengwin válasza Dominó85 (#28) üzenetére


pengwin
addikt

Most rendeltem egy KZ-ATE-t(~10$) nagyon kíváncsian várom az érkezését.
Azzal nincs tapasztalatod?
Volt itt a logouton teszt róla amiben nem szerepelt rosszul, a gyártóról is nagyon jó véleményeket találni, és végül Piston 2 és VSonic VSD 2/3 (cserélhető kábeles) helyett rendeltem. Előbbit a kialakításával (fület kitöltő forma, fül mögötti kábelvezetés) győzte le nálam a KZ ATE, utóbbit az árával...
A sima agybadugós fülesek nem maradnak meg a fülemben, meg fáj tőlük a fülem.

(#35) vicze1
Már ha ez hátrány... ;)
Tudtommal "stabilabb" hangzás érhető el nagyobb impendanciával, 32 Ohmot pedig azért illene kihajtania egy mai modern készüléknek.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#37) Dominó85 válasza pengwin (#36) üzenetére


Dominó85
veterán

KZ füleseim max nagyon futólag voltak, így lényegében nem említettem soha hogy az enyémek lettek volna. Teszt harangokkal kipróbálgattam őket, de mély érzéseket egyik sem keltett bennem. És az anyaghasználat sem volt mindig a topon. Mindig azt mondom, hogy az aktuális trónon lévő fülest nehéz lesz letaszítani... De ez a Hybridnél úgy érzem most határozottan igaz. Az én hallasomnak, fülfordulataimnak tökéletesen megfelel. Eddig mérföldekkel jobb majd minden eddigi hallójárati fülesemnél. Egyedül a Piston II jobb bizonyos zenékhez, amiket ritkábban hallgatok, de kizárólag azzal. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#38) vicze válasza Dominó85 (#37) üzenetére


vicze
félisten

"Trónon lévő füles"
Az meg mi a jó fene? :F

(#39) Nigér válasza vicze (#38) üzenetére


Nigér
őstag

Gondolom az a fülese amit felvesz addig, amíg elmegy gittelni ;]

(#40) #15419392 válasza vicze (#38) üzenetére


#15419392
törölt tag

nagyok az eddigi igények ha egy 5000 Forintos füles viszi a trónt😂😂😂

(#41) Dominó85


Dominó85
veterán

Xarügy, ha a trón szóról a barna maci jut az eszetekbe. :DDD ;]

* Péter - 06302461862 *

(#42) tDr1v3r válasza sanzi89 (#9) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nálam mindkét Piston 2 (rev 1, rev 2) megtört a csatinál. Most Piston 3-am van, próbálok ügyelni hogy egyenes csatival legyen a zsebemben de úgy sejtem hogy erre is ugyanaz a sors fog várni.... ha nem 2-3 hónap múlva mint az elődök akkor max fél év.

Tényleg jobb lenne egy L alakú csati, meg esetleg egy szalagkábel, hasonlóan a Beats fülhallgatókhoz. A Tour-om 5 éven felül van már emlékeim szerint, de még mindig bírja... az más kérdés hogy annyira basshead hogy utálom használni.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#43) zzola


zzola
félisten

Köszi a cikket! Fülhallgató topicban egyeztettem és ott is ajánlották ezt a típust, meg is rendeltem, gearbest-ről 20 dolcsi alatt elérhető [TN-rel]...

(#44) Drenadar válasza tDr1v3r (#42) üzenetére


Drenadar
veterán

én is mindig zsebembe teszem, és semmi baja nincs... piston3y
nem kímélem, de mivel zsebemben a telefon áll, és úgy jön felfele a dugó, nem is értem miért is lenne ennek bármi baja ettől?

(#45) randras_83


randras_83
addikt

Én nem mondanám hogy rosszabb vagy jobb, mint a Piston 3, inkább máshogy szól magas tartományban részletesebb, középen szerintem alul marad a P3-hoz képest, de az összkép jobb. Én inkább ezt nyúzom mint a P3at és szerintem érdemes rádobni egy comply hoz hasonló illesztéket. :K

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#46) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Egyenlőre marad a P3 :K Max. ha elhalálozik, benne lesz a képben ez a füles is, ár/érték arányban nagyon is jó lehet (ha a P3-ashoz viszonyítok)

Volt már armatúrás fülesem, el is adtam gyorsan, mert abban nem sok basszus volt (basshead here ;] )

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#47) randras_83 válasza HoaryFox (#46) üzenetére


randras_83
addikt

Szerintem nem csalódnál benne, szvsz pont az armatúra miatt mélyebbre van hangolva a dinamikus, max még rátolsz némi mélyet EQ-ból. :D :D

https://www.flickr.com/randras83/

(#48) HoaryFox válasza randras_83 (#47) üzenetére


HoaryFox
őstag

Sajnos Honor 6-ból kispórolták az EQ-t a kínaiak, és 99%-ban Spotify-ról hallgatok zenét :B

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#49) Dominó85 válasza HoaryFox (#46) üzenetére


Dominó85
veterán

Nos ha "basshead" vagy, akkor a Hybrid a te fülesed, nem a basszus terén igencsak lefojtott Piston 3. A Hybrid ezerszer jobb basszus terén (is). Az EQ-ra meg csak annyit mondanék, hogy 3rd party apk és máris van EQ. Mondjuk n7Player vagy PowerAMP.

* Péter - 06302461862 *

(#50) vicze válasza Dominó85 (#49) üzenetére


vicze
félisten

"basszus terén igencsak lefojtott Piston 3"
:C
Még jó, hogy a P3 még így is mélykiemelt, és inkább sok benne a mély mint kevés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.