Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

XBMC a legjobb media player alkalmazás
De azért ne feledjük honnan kezdte: XBOX classic
Én x classicot már 6 éve használok media playernek vinyójára pakolom a filmeket (most már) olcsó és jó megoldás multimédiára

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#3) patex1983


patex1983
őstag

Hát én nem tudom, hogy megér-e ennyi görcsölést egy médialejátszó...
Akkor már egyszerűbb, ha vesz az ember valami digitális mediaplayert (pl: o!play), hazaviszi, összeköti és örül...nem kell még napokat, heteket eltöltenie mire életképes lesz a rendszere...Árban is kb. ott van, mint egy olcsóbb htpc.

X

(#4) zsigus


zsigus
őstag

Óriási RESPECT! :R :C

Épp mostanában gondolkoztam egy HTPC építésén (majd nemsokára) és egyszerűen nem találni hozzá megfelelő házat amihez távirányító is jár és nem 60e Ft.
Ha pedig külön venném akkor is sokba kerül (imon 20e + normális ház 20e)
Így nagyon olcsón meg lehet úszni (azt hiszem 7-8ezer Ft ez a BT távirányító, ps3-hoz egyébként is lehet, hogy vettem volna).

Szóval 1000 köszönet érte, bár nem vagyok programozó, de azt hiszem megpróbálom majd ezt a megoldást, ha eljő az ideje.

patex1983
Én pont azért akarom építeni mert az nem ugyan az, mintha készen megvetted volna.
Jobb érzés egy olyan eszközt használni amiben a saját munkám is benne van.
De hát nem mindenki gondolkodik így, minden ember más. :)

[ Szerkesztve ]

(#5) zsigus


zsigus
őstag

Azt esetleg megkérdezhetném, hogy van az XBMC-nek ATI kártyára optimalizált változata is vagy csak és kizárólag nV-re?
(gondolok itt a freak-re amit említettél a cikkben, nem bánnám ha lenne hasonló majd ontario-ra)

A másik már egy konkrét használattal kapcsolatos kérdés, feltettem pendrive-ra az XBMC live 9.11-es változatát kíváncsi voltam, hogy milyen lehet (pl. a rendszer indítás gyorsasága) és ha a pendrive-ról bootolok akkor felhasználónevet és jelszót kér.
Van egy menü indításkor aminél ki lehet választani, hogy ATI-nV kártya van e a gépben legalul van az install XBMC és ha rámegyek az ATI változatra indításkor enter és utána username/password?

Lehetséges, hogy valamit nem jól csináltam?
A Pendrive-ra való telepítéshez az: Universal-USB-Installer-1.7.9.8-as verzióját használtam (természetesem telepítés előtt kijelöltem az XBMC-t).
A verzió ahogy mondtam pedig XBMC Live 9.11
A gépen egyébként Win7 van ha ez esetleg bekavarhat, bár kétlem mert ugye a pen-ről bootolok.
Az Ubuntu 10.04 működött ugyan így de az XBMC nem akar.

[ Szerkesztve ]

(#6) FoxiestFox válasza RepeatSector (#1) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem bírja a HD-t, tehát ma már nem nagyon alternatíva..

(#7) #19617792 válasza FoxiestFox (#6) üzenetére


#19617792
törölt tag

Aki megelégszik az SD-vel is (pl én, nekem egy jól tömörített xvid is bőven elég, láttam HD-t már, tényleg meseszép, de sok helyet is foglal, meg megőszülök, mire megszerzem. :DDD), akkor még jó alternatíva. ;)

(#8) jodamester


jodamester
tag

Mire ezt a rendszert belőtted, ráment egy heted, he?
Én is xbmc-t használok (live) zotac ion lappal. Aki vágja a linuxot és az angolt annak egyszerű dolga van.
Egyben nagyon erős, a hd cuccok lejátszása. Amúgy minden csak nem felhasználóbarát. Tiszta bug az egész, de hát ingyé van.

(#9) FoxiestFox válasza #19617792 (#7) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az igaz. :) Én se nagyon nézek HD-t, mert nincs is min itthon.

(#10) mikado válasza patex1983 (#3) üzenetére


mikado
tag

A barkácsolás öröme ami megfizethetetlen. Az, hogy ezt Te csináltad.

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#11) mikado válasza jodamester (#8) üzenetére


mikado
tag

Tényleg kb. egy hétig tartott, de csak este 5-8 között tudtam foglalkozni vele, mert ugye család is van, és egy adott t időnél többet nem hanyagolhatom őket :)
Az angol még csa megy, de a linuxot most kezdtem :). Remélem ezt a bugos dolgok hosszú évek felhasználói és fejlesztői tapasztalata mondatja veled.

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#12) mikado válasza zsigus (#4) üzenetére


mikado
tag

Majd írok az építésről is, remélem hasznát veszed.

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#13) kaller1 válasza RepeatSector (#1) üzenetére


kaller1
veterán

Én szintén, bár nálam a képletből kiesik a HDD, helyette hálózati lejátszás van wifin keresztül. :)

.::> <::.

(#14) mikado válasza zsigus (#5) üzenetére


mikado
tag

Kimondott ati-s nincs, próbáld a normál live cd-t. A freak az kimondottan az ION-hoz lett barkácsolva.
Nekem cd-ről indítva soha nem kért még jelszót, a pendrive-os verziót még nem próbáltam.

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#15) zsigus válasza mikado (#14) üzenetére


zsigus
őstag

Nem a freak-kel próbáltam először, hanem a sima változattal az xbmc.org-ról.
Most kipróbáltam a freak-et is (próba szerencse) itt nem kért jelszót de megjelenik az XBMC logó és utánna csak fekete képernyő, pedig itt is van ATI verzió indításkor.

Mindegy nem lényeg a telepítés biztos, hogy működik most csak ki akartam próbálni. :)

(#16) jodamester válasza mikado (#11) üzenetére


jodamester
tag

1 év felhasználói tapasztalat.
Szomorú, hogy 1 év telt el, és még mindig 1 hétig tart, míg az ember kihoz egy használható dolgot belőle.

(#17) RepeatSector válasza FoxiestFox (#6) üzenetére


RepeatSector
senior tag

En megelegszem az SD minoseggel is, csak a nagyzok hasznaljak a HD-t amugy felesleges

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#18) #19617792 válasza FoxiestFox (#9) üzenetére


#19617792
törölt tag

Nálunk egyedül a PC-m alkalmas HD-re, a monitorom max 1440x900-at tud, szóval Full HD teljes pompájában nem megoldható... Nekem már a 720p is nagyon komoly. :)

(#17) RepeatSector: És az igazán jó filmekhez nem kell feltétlen full HD, anélkül is élvezhetők, pl Bud Spencer & Terence Hill filmek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) FoxiestFox válasza #19617792 (#18) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nálam a 720p-t még épphogy elbírja a laptop, az asztalinál a monitor bírná ugyan, de a 1.2-es Tuának nem erőssége.. :DDD

(#20) rtom


rtom
senior tag

Szép munka! :R

Én az XBMC Live! helyett egy Ubuntu minimal-lal kezdtem volna a helyedben (csak ezért, mert azt jobban ismerem, meg az itteni fórumot is sokan olvasgatják), a blútyúk belövésével valszeg kevesebbet kellett volna szenvedni, illetve nem régen találtam rá az anyremote progira, ami telefonról vezérhetővé teszi pl. az XBMC-t, meg külön config fájl-okkal gondolom továbbiakra is képes.

Bár a másik oldal az, hogy Ubuntuban van egy bug, ami megakadályozza, hogy az XBMC blokkolja az xscreensaver-t, szal az sem tökéletes.

(#21) mikado válasza rtom (#20) üzenetére


mikado
tag

Köszi :)

Szerintem fogok még veled értekezni Ubi ügyileg :D

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#22) mikado


mikado
tag

Az sd nekem is teljesen megteszi, mint írtam nincs hd-s tv-m.
Terence Hill és Bud Spencer örök kedvenceim :)

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#23) Illusion1010 válasza RepeatSector (#17) üzenetére


Illusion1010
senior tag

csak a nagyzok hasznaljak a HD-t amugy felesleges

Remélem ezt nem gondoltad komolyan.....ennyi erővel nézhetnénk a német narrátoros 50x másolt vhs-t is.... :U

(#24) dabadab válasza rtom (#20) üzenetére


dabadab
titán

"Én az XBMC Live! helyett egy Ubuntu minimal-lal kezdtem volna a helyedben"

Az XBMC Live nem más, mint minimál Ubuntu + XBMC + pár XBMC-specifikus beállítás :)

DRM is theft

(#25) dabadab válasza mikado (#22) üzenetére


dabadab
titán

"Az sd nekem is teljesen megteszi, mint írtam nincs hd-s tv-m."

Az SD cuccokkal a legnagyobb probléma nem is a felbontásuk, hanem a tömörítési artifactek, amik SD TV-n is nagyon csúnyán látszanak.

DRM is theft

(#26) RepeatSector válasza dabadab (#24) üzenetére


RepeatSector
senior tag

igen de sajnos drivereket nemnagyon tudsz telepíteni meg minimalon azért jobban testre lehet szabni

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#27) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Gratula a készülékhez!
Nagyjából én is ezeket a szívásokat csináltam végig, de nálam végül elindult a halevt, mondjuk kellett hozzá az Ubuntu fórumosok segítsége, mert van valami jogosultsági bug valahol... De tetszik ez a megoldás is, mert ha pl. CD-t vagy DVD-t akarok rippelni, akkor jól jön a gyors pörgetés.
Majd írhatnál vagy rakhatnál fel képeket is!
Üdv,

(#28) kovy79 válasza RepeatSector (#17) üzenetére


kovy79
őstag

Miért kell mást leugatni, aki esetleg szeret HD minőségű tartalmat nézni??
Egyébként én sem vagyok HD mániás (nem nagyzolok), de imádok normális természetfilmeket nézni HD-ban. Még egyszer ismétlem, nem hirdetem meg a lépcsőházban, hogy nálam ez is van, csak a magam csendességében nézem...
Az, hogy másnak mi felesleges, ne te döntsd már el!

mikado, gratula a cuccoshoz. Örülök, hogy te legalább érted, amit a cikkben leírtál! :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#29) vtechun válasza jodamester (#16) üzenetére


vtechun
veterán

Tegnap este raktam ujra az archlinuxot, ma delutanra popec modon belottem, hogy hdmi-n menjen a hang, samba megosztas van, reboot utan egybol bejon xbmc, elindul utorrent. Semmi problemam nincs vele. Ja es ejjel aludtam, meg volt egyeb dolgom is. Semmi problemam nincs vele, es az atomos gepet mint ahogy fent latszik, nem csak xbmc-re hasznalom. Szoval megy ez, csak akarni kell, archlinuxnak meg nagyon jo doksija van neten, tudom ajanlani.

(#30) devast


devast
addikt

Aki ATI féle hardveres gyorsításról álmodik: egyenlőre nem igazán megy. A hd3x00/hd4xxx szériából lehet működésre bírni, vaapi használatával ha svn-ből fordítod magadnak, de h264 L5.1 anyagok nem fognak menni és csontra fagyasztják a rendszert :) Szóval majd egyszer talán jó lesz, de jelenleg használhatatlan.

(#31) mikado válasza Oldmobil (#27) üzenetére


mikado
tag

Köszi, majd egy másik cikk keretében képek is lesznek az építésről, még nincs teljesen kész a cucc. Meg ha megjön a vga-tv konverter arról is akarok írni benne.

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#32) mikado válasza kovy79 (#28) üzenetére


mikado
tag

Köszi, de mintha némi iróniát éreznék a szavaidban. :)
Nem ezzel a projekttel kezdtem a linux pályafutásomat, de nem vagyok egy nagy guru a témában. Természetesen nagyjából értem a miérteket, de ez az írás csak egy mankó akar lenni azoknak akik nem tudják/akarják végigrágni magukat ezeken a beállításokon.

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#33) Oldmobil válasza mikado (#32) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Én mit nem adtam volna néhány ilyen leírásért, amikor szenvedtem az enyémmel, mert én a saját hasonló HTPC rendszeremmel kezdtem a Linuxozni. Asszem meg fogom csinálni én is gombos-pythonos DVD-halkítást!
Az írást meg nagyon várom az építésről!
Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#34) vtechun válasza Oldmobil (#33) üzenetére


vtechun
veterán

en meg nem hasznalok optikai meghajtot a htpc-ben
winyok vannak benne

(#35) mikado válasza vtechun (#34) üzenetére


mikado
tag

Üdv a csapatban. Optikai meghajtó feltétlenül kell, mert sajna nem fussa 2x1.5 Tb vinyóra... :) Az egész htpc projektre fordítható keret is meglehetősen szűkös, bár életem párja pozitívan áll a dologhoz. :DDD
Meg amúgy is a gyerek néha csak megnéz egy-egy mese lemezt...

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#36) dabadab válasza mikado (#35) üzenetére


dabadab
titán

"Meg amúgy is a gyerek néha csak megnéz egy-egy mese lemezt..."

Szerintem ez komoly indok arra, hogy optikai meghajto helyett megis inkabb HDD-t hasznalj, mert a gyerek - DVD lemez merkozes fix egyes szokott lenni :)
En is lerippeltem mindent HDD-re, boritoval egyutt, azota nem kell aggodnom.

Mondjuk szerintem HTPC-ben HDD sem kell, mert zajos, melegszik, meg amugy sem odavalo, hanem a NAS-ba/fileserverbe :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#37) vtechun válasza dabadab (#36) üzenetére


vtechun
veterán

jah, lehet erre a célra veszek majd egy Boxee Box-ot, mostani HTPC-t meg átminősítem NASsá :)

Itt és Itt vannak képek az én XBMC-mről.

[ Szerkesztve ]

(#38) mikado válasza dabadab (#36) üzenetére


mikado
tag

"mert a gyerek - DVD lemez merkozes fix egyes szokott lenni"
Ezt csak megerősíteni tudom :) 3 éves koráig pár lemezt kivégzett, de már 4 éves nagyfiú és már nem gyepálja, főleg a thomas-os dvdkre vigyáz nagyon :D. Amúgy a dvd játékost is miatta kell cserélni. :D

HDD-t majd tervezek bele, 5400-as ecogreen-t, az hátha nem lesz hangos. Csak mint f entebb írtam a költségvetés még ne engedi.

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#39) kovy79 válasza mikado (#32) üzenetére


kovy79
őstag

Max önirónia. :) Tényleg le a kalappal előtted és az írásod előtt, de még így sem értettem 2 mukknál többet a linuxos leírásból. Ez van, egyszerűen távol áll tőlem. Párszor már megpróbáltam rávenni magam, de inkább maradok a barkácsolásnál + XP/Win7+XBMC-nél. :DDD

#38: én is mist vettem egy terás EcoGreen-t, a nappaliban csücsül a htpc-n lógva (persze megosztva az otthoni hálón), de egy árva hangját nem hallani (csak a külső házából kellett kiapplikálnom a piros led-et, mert ugye olyan fényerőset tesznek bele, amivel meg lehetne világítani a Parlamentet...).

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#40) vtechun válasza mikado (#38) üzenetére


vtechun
veterán

nekem egy samsung meg egy wd green 1.5 terás van benne, van azért hangja :) de nem gáz

(#41) dabadab válasza mikado (#38) üzenetére


dabadab
titán

Nekem is 5400-es 1,5 TB-s HDD-im vannak (ket Samsung meg egy WD) Antec P-150-ben (gumis felfogatas, haromretegu oldalpanel), de azert van hangjuk.

DRM is theft

(#42) mikado válasza kovy79 (#39) üzenetére


mikado
tag

Nagyon szép cucc, írhatnál az építésről. :)

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#43) mikado válasza dabadab (#41) üzenetére


mikado
tag

Egy htpc-be szerintem túlzás ennyi vinyó. Nem is csoda, hogy van hangja.

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#44) dabadab válasza mikado (#43) üzenetére


dabadab
titán

"Egy htpc-be szerintem túlzás ennyi vinyó."

Igazabol ez csak 3 TB, mert miutan meghalt egy 1 TB-s HDD-m, utana rajottem, hogy csak RAID5-on erdemes tarolnom a cuccaimat - 3 TB meg nem olyan rettentoen eltulzott tarhely.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#45) mikado válasza dabadab (#44) üzenetére


mikado
tag

Esetleg raid1? mindjárt megspórolnál egy vinyót :)

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#47) sb válasza patex1983 (#3) üzenetére


sb
veterán

Én Win7 + XBMC Dharma beta2-őt használok Ion-on.
Nem mondom, hogy nem babráltam vele napokat, mire be lett lőve és kiismertem, de most hihetetlen jó és kényelmes. Szvsz inkább 3-5 nap babrálás az elején, mint utána tökölés vele végig. Mármint a bolti médialejátszókkal...

Persze ez attól is függ, hogy pontosan mire használja az ember. Én NAS-ként és letöltésre is használom az Ion-t. WD Live-ot próbáltam már, nekem ennél kényelmetlenebb volt.

Most a HTPC használatom így néz ki:
- Fizikailag a TV alatt, kis HTPC házban, kábelen hálóra kötve a gigabites lan miatt.
- Remote desktoppal belépek rá és kezelem a torrenteket: gyk. heti 1-2x belépek rá, berakom az új torrentet, esetleg törlők régit. Ez 10 perces feladat.
- Filmnézésnél bekapcs, XBMC elindul.
- XBMC mediatár automatikusan frissíti a letöltési könyvtárban megjelent filmeket. Port.hu-ról leszed mindent, ott az összes info, borító, stb... (na jó, kb. 10-ből 1 filmet nem talál meg, ilyenkor kézzel kell keresni, de ez is fél perc távirányítóról, annyira felhasználóbarát.) rar-ból játszik le, még csak ki sem kell tömöríteni és megy a seed is vissza.
- Lejátszás.

Gyk, csak kávét nem főz. Egyedül a letöltést kell elindítani, onnantól minden automatikus.

Most szüleimhez szeretnék vmi lejátszót. Eddig úgy ment náluk a dolog, hogy:
- letöltés
- kiírás újraírható dvd-re
- asztali dvd lejátszóban lejátszás
- info, borítók, stb, nincs

Gondolkodtam médialejátszóban is, de ott meg a hdd-t kell hurcolászni a pc és a tv között. Vagy NAS-ként otthagynia pc-t hálózati magosztással, de a sem az igazi...
Náluk egyértelműen a kezelhetőség a fő szempont és ilyen téren a fenti konfignak (HTPC + torrent + beállított XBMC) nincs párja. Gyk. ott is egy letöltés beállítás után minden automatikus lenne, film infoval, mindennel. Csak a play gombot kell megnyomni.

szerk: És akkor a kiegészítőkről még nem is beszéltem: youtube, netradio, stb...
Persze ezeket be lehet izzítani pl. egy WDTV-n is, de ahogy olvastam az szintén 3 nap fw frissítés és állítgatás.

Na ennyi ömlengés után kérdés/gondolatmegosztás:
Téma volt az utóbbi hsz-ekben az ATI-s lejátszás. Ez csak linux alá nehézkes? Mert tudtommal a windows-os XBMC nightly-kban rendes DXVA(2) van, aminek ugyanúgy mennie kell ATI-n is mindenféle trükk nélkül.
Ez egyelőre félig kérdezem is, mert a szülőknek nem Ion-t terveztem összerakni, hanem vmi IGP-s AMD-s konfigot.

[ Szerkesztve ]

(#48) dabadab válasza Enszuke (#46) üzenetére


dabadab
titán

Hol, mivel?

mikado: 1,5 TB az azert vallban szoritana :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#50) vtechun válasza sb (#47) üzenetére


vtechun
veterán

dxva megy mar ezekben siman?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.