Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tikakukac


Tikakukac
titán

Ahogy írtam: E7440, IPS FHD non touch. dGPU szívás azzal gépet találni ennyiért merész lesz és kb. marha nehéz.

Y Ideapadok minden csak nem minőség és jó, azt felejtsd el gyorsan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2) alkatraz3000 válasza Tikakukac (#1) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Szinten en is elriasztanalak az Y szeriatol, veszélyes üzem.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#3) Wyll válasza Tikakukac (#1) üzenetére


Wyll
őstag

Köszi, ráállítom az agyamat erre a Dell vonalra (is)!

E7440-ben létezik 15"-os? mert eddig csak 14-eset láttam, és azon a FHD azért már nekem is túlzás.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#4) Tikakukac válasza Wyll (#3) üzenetére


Tikakukac
titán

Azért van a második karakter helyén 4-es mert 14" a 7240 pedig 12". Ezekből ez van, ezek a T440 és X240 ellenfelei.
Amit akkor keresel az E6540 Latitude dGPU-val vagy Precision, de ezekből nagyon kevés van kint és baromi drágák vagy a panel mondjuk nem IPS előbbiekben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Felülmúlhatatlan avatarom megrajzolójának csakis dell üzletit ajánlanék lehetőleg latitude e6xxx vagy e7xxx szériából, esetleg precision, de azok jóval drágábbak. Használtak közül is érdemes körülnézni. Jó lenne ismerni a rá szánt keretet, ha átsiklottam felette, sorry.

latitude számozásokról:
1. karakter a minőségi széria besorolása (minél nagyobb, annál jobb, 7-es széria nem rég óta van)
2. karakter a kijelző méretét jelzi
3. karakter a piacra kerülés évét hivatott jelezni mégpedig úgy, hogy a 0 az 2010-es, az 1 az 2011-es, és így tovább.
4. karakter az egy nagy 0, értelmére még nem jöttem rá :DDD

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#6) Peterson_ válasza kiskaktusz (#5) üzenetére


Peterson_
addikt

200K-s keretet említett Wyll, vagy csak nagyon indokoltan több.
Pont a napokban írtam én is a megfelelő topikba hasonló plafonnal, mert hirtelen kell egy gép, így még az asztali sem opció.
Aztán elég nyomós érveket kaptam, és egy Asus N550JK CN482D-re esett a választás.
Ma veszem át, remélem, hogy nem fogom megbánni.:K
Nem olcsó, de állítólag nagyon jó és megbízható masina.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#7) vamzi válasza Tikakukac (#4) üzenetére


vamzi
őstag

Dell E6540-re még egy voks, ha talál jó áron. Egy éve használok egyet FHD, IPS panel, 8GB ram, SSD és imádom. A VGA csak integrált, de nem is játszós noti, hanem munkaeszköz.

(#8) Wyll válasza vamzi (#7) üzenetére


Wyll
őstag

Egy Haswell-vga már nekem is elég volna szerintem.
Amúgy igen, egy ilyen, amit te mondasz, hogy FHD IPS 8GB és SSD nekem is tetsző kombináció :)
Most már akkor ráálltam a Dell vonatra is teljesen

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#9) Wyll válasza Peterson_ (#6) üzenetére


Wyll
őstag

Igen, ez is jónak tűnik valóban - 230k, vadiúj, FHD, IPS, Haswell, szuper hang, megminden.
[Lassan túl sok lesz már a lehetőség...]

Megoszthatnád majd az első benyomásaidat!
Nekem így hirtelen ami negatív:
- a 4GB ram nekem már el szokott fogyni, ha firefox és photoshop egyszerre mennek
- ránézésre nagyon hatalmas (széles) a palmrest rész

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#10) Tikakukac válasza Wyll (#9) üzenetére


Tikakukac
titán

Az N550 egy konzumer gép, nem Lati vagy Thinkpad. Nálam megvolt N550-G551-N551 de ezek nem 1 világban vannak az üzleti sorozatokkal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11) Wyll válasza Tikakukac (#10) üzenetére


Wyll
őstag

Igen, felfogom, és értem, meg minden, de ez legalább végre minden paraméterében benne van a kívánalmaimban :U Nézelődök még...

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#12) Tikakukac válasza Wyll (#11) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha asztalit keresnél jó módszer lenne, de ez laptop az itt így nem megy.

Szoktam mondogatni, hogy nézelődhet az ember, de ha valaki naponta 12 órát foglalkozik notikkal és fejben tartja árastól a teljes nagyker rakit és még a használtakat is és így sem tud többet mondani akkor nagy eséllyel a civilek sem találnak mást. Mert gyanúsan nem is lesz. Ne töltsd feleslegesen az idődet, vegyed amelyik jó, sokan azon buknak el, hogy kifutnak gépek vagy eladják a jókat aprón aztán meg vesznek egy rosszabbat mert megunták.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#13) merkucyo válasza Tikakukac (#10) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Volt két N szériás laposom is (egy sandy, majd ivy procival), szerintem teljesen korrek minőség, én csak ajánlani tudom őket.

Egyébként egy jó Media Mark-os nézelődés sosem árt :D

[ Szerkesztve ]

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#14) Tikakukac válasza merkucyo (#13) üzenetére


Tikakukac
titán

5/2-t nem lehet eladni mert be sem kapcsol.

Az N Asus pedig nem lesz üzleti gép bárki is bárhogyan szereti.

A media markt pedig hitegetni jó. Én téptem is széjjel mindegyiket meg használtam pár hétig, fokkal okosabb lettem.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Valszeg különc leszek ezzel, de én valami ultrabook-ot vennék. Ennyiért már rengeteg van használtan vagy refubként. Persze ezek a kritériumoknak aligha fognak megfelelni (talán a kijelző, talán...), de remek portable gépek, ha van asztali gép én nem vennék erősebb notit mellé személy szerint, egy kétmagos i5 is simán elég vidéki Photoshop-ozásra.

Súly és üzemidőügyileg meg nagyon meghálálják magukat. SSD-vel meg rakéta mind...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16) Wyll válasza tDr1v3r (#15) üzenetére


Wyll
őstag

"ha van asztali gép"
Csakhogy nincs asztali gép... :N A laptopom a fő gépem

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#17) tDr1v3r válasza Wyll (#16) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ja. Akkor tárgyatlan, majd a srácok ajánlanak neked egy DTR-t.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18) Wyll


Wyll
őstag

Ebben az E6540-ben a Radeon HD8790 az, ami ennyire drága?? :Y
Megkérdeztem, SSD nélkül 310k.
Kicsit soknak érzem. Habár elvileg alig használt.
Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#19) Peterson_ válasza Wyll (#9) üzenetére


Peterson_
addikt

Én "olcsózva" vettem, így a különbözet+egy kicsiért ment bele egy 850 evo Caddybe a winyó, a dvd-ből pedig külső lett.
Eddig kb kétszer kapcsoltam be, szóval max a ház minőségéről tudok írni, ami -szubjektíven, laikusként- nagyon pöpec.
Billzet szintén, háttérvilágítás van.
A négy giga ramból asztalnál még soha nem fogytam ki ps-ezés közben, de itt később úgyis duplázok majd.
Jövő héten már elvileg használni is fogom, ha még érdekel a téma, leírom a benyomásaimat.
Még egyszer jelzem, csak mint laikus laptopos:)

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#20) vamzi válasza Wyll (#18) üzenetére


vamzi
őstag

Ezzel a konfiggal eléggé jó árban van. 500k körül van ez a konfig újonnan.

(#21) Tikakukac válasza Wyll (#18) üzenetére


Tikakukac
titán

Szinte új és dGPU-s csúcs Lati. Ez ezért annyi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22) #35463424


#35463424
törölt tag

Sziasztok

Kellene kis segítség . Logikusan laptop volna . BestByte a rendelés helye és a kérdésem , hogy melyik lenne a 3 közül a legjobb választás ? Nagyon megköszönök minden segítő hsz-t :R

1. [link] ASUS X555LD 15,6"

2. [link] HP 350 G1 15,6"

3. [link] Acer Aspire E5-571G 15,6"

Nekem a 3. a legszimpibb , de nem vagyok bizti , hogy a legjobb választás is egyben :U

Netán ebben az árkategóriában és BestByte -ról valami jobbat is tudnátok :F 170ezer HuFt a plafon.

:R :R :R

(#23) vamzi válasza #35463424 (#22) üzenetére


vamzi
őstag

Acert nem, aspire-t főleg nem!

(#24) Tikakukac válasza #35463424 (#22) üzenetére


Tikakukac
titán

Eléggé nem ide kellene írnod, van rá rendes topik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25) #35463424 válasza Tikakukac (#24) üzenetére


#35463424
törölt tag

Kerestem , nem találtam , azaz ezt dobta ahova még reálisnak tartottam a kérdésem !

Eléggé nem ide kellene írnod, van rá rendes topik.

Ahogy ezt leírtad , ennyi erővel a linket is berakhattad volna , ha tudod a helyes topikot , nemde :F segítőkész vagy látom .

(#26) Tikakukac válasza #35463424 (#25) üzenetére


Tikakukac
titán

Vagy csak mobilról vagyok ahonnan marha nehéz linkelgetni és beilleszteni?

Fórumra belépsz->notebook->Első 3-ban biztosan ott lesz amit keresel, nem volt olyan bonyolult az szerintem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27) #35463424 válasza Tikakukac (#26) üzenetére


#35463424
törölt tag

Miután magyar oldal , így MERTEM gondolni , hogy a magyar kifejezés , beszéd az alapértelmezett és emiatt LAPTOP-ra kerestem rá . De mindenhol az angolt majmolják :F

Igen így angolosan már adja : [link]
A tippért :R

(#28) Tikakukac válasza #35463424 (#27) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem majmol senki semmit, olvass utána miért is notebook az a notebook.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29) Picco


Picco
addikt

amit en vettem nemreg, eleg jol sikerult darab es megfelel a kriteriumaidnak.

4243-vwl

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#30) Wyll válasza Picco (#29) üzenetére


Wyll
őstag

És van még ott, ahol vetted? :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#31) Dany007 válasza Wyll (#16) üzenetére


Dany007
veterán

Nekem az lenne az első kérdésem, hogy mennyire fontos a mobilitás?

(#32) Wyll válasza Dany007 (#31) üzenetére


Wyll
őstag

Közepesen. Számos alkalommal cipelném magammal a hátizsákomban, néha a vonaton is elővenném, ahol egy 3 órás üzemidővel már kibékülnék, azonban azért a legtöbbet mégiscsak lakás-körülmények között használnám, nem "terepen". Tehát nem kell ultrakönnyűnek vagy kifejezetten hordozhatónak lennie, vagy ilyesmi. Azért ne egy 4 kilós monstrum legyen, ha nem muszáj, de a jelenlegi studio 1555-ömnek a 2,5 kilója pl. nekem még teljesen oké.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#33) Dany007 válasza Wyll (#32) üzenetére


Dany007
veterán

Nem, én igazából arra gondoltam, hogy mennyire fontos hogy notebook legyen asztali helyett... :B
De ha vonatozol is meg miegymás, akkor lehet felejtős. Csak ugye ár-érték-teljesítmény arányban jóval olcsóbban kijöhetnél asztaliban.
De így passz. :) PS-hez azért ma már nem árt a 8GB (persze kérdés mekkora fájlokkal dolgozol) plusz IPS kijelző mindenképpen (at all costs). Bár vannak jó TN panelek, egy mobilabb kijelzőnél ahol nem mindig ülsz fixen egy szögből előtte szvsz nem mindegy.

(#34) Wyll


Wyll
őstag

Ehhez az E6520-hoz mit szólnak a tisztelt urak?

Az eladó tudomása szerint IPS panel van benne.
Kicsit régebbi modell még ha jól látom, pl nincs USB3.0, és a chipset is "csak" QM67, amibe ha jól néztem, csak SandyBridge megy bele...

Valahogy az a 200k -s kategória, amit én belőttem, nincs igazán jelen.. :U De azért ez már nem tűnik egy olyan rossz találatnak. Vélemény?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#35) Tikakukac válasza Wyll (#34) üzenetére


Tikakukac
titán

Az eladó fogyasszon kevesebb bódító szert, az nem IPS.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36) Wyll válasza Tikakukac (#35) üzenetére


Wyll
őstag

:(((

(köszönöm!)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#37) kiskaktusz válasza Wyll (#34) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Ha minden igaz, van belőle IPS-es, kérj tőle aidából a kijelzőre típuszámot és okosabbak leszünk.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#38) Tikakukac válasza kiskaktusz (#37) üzenetére


Tikakukac
titán

Van Ultrasharp premium panel, de ez nem IPS. Nincs belőle. Csak sokan szeretnék hinni és megszórták vele a netet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#39) kiskaktusz válasza Tikakukac (#38) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Arra gondolok, hogy utólag lehet cserélni. És ha nem az eladó az első tulaj, akkor még akár lehet is benne IPS. :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#40) Tikakukac válasza kiskaktusz (#39) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehet csak nincs mire.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41) Picco válasza Wyll (#30) üzenetére


Picco
addikt

vegulis vannak meg makulatlan darabok 5-7, egy IT "recycling and remarketing" cegnel dolgozok uk-ben.
az enyembe volt 40 toltesi ciklus, a touchpad-en kivul meg nem mondtam volna h valaha is hasznaltak.
Kijelzo nem IPS de kozeliti a szintet, T420 utan manna!
felreertes ne essek, nem eladasaink novelesenek erdekeben irtam...van felvevo piac epp eleg itt UKben.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#42) #35463424 válasza Wyll (#34) üzenetére


#35463424
törölt tag

Kérdezz rá a kijelző gyártójára , ha Samsung , akkor felejtős , ha LG-Philips az nyerő , RGB színhű kijelző ... grafikusok szeretik .

(#44) Wyll


Wyll
őstag

Urak, kicsit lemaradtam a héten a dolgokkal, de jobb később mint soha :D

Megvettem végül somasz E7440-esét. :K
SSD-nélkül kaptam, viszont HDD-vel (5mm-es, nem is láttam még ilyet), vettem bele egy 256-os SSD-t, egyelőre szépen hasít (mert még nincs a Win-ben semmi ;] )

Azért a windows beépített betűnagyítója nélkül elég brutál ez a fullHD 14"-on..
Kezdek rájönni, hogy a számomra tökéletes laptop valószínűleg nem is létezik :P Na nem mintha ez rossz lenne... De majd úgyis a tapasztalatok fogják megmondani, hogy mennyire volt jó választás.

Mindenesetre köszönöm mindenkinek a meglátásokat és a sok hasznos tanácsot, javaslatot, segítséget, különösen Tikakukac-nak, Peterson_-nak és Tom9771314-nek is! :R

Somasz-nak is persze, dehát ő azért egy csomó pénzt is kapott, így nem jár külön vastag kiemelés ;]

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.