Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Keiichi


Keiichi
csendes tag

Nagyonjó irás! :DD
Tiszta, következetes, végigkövethető.. :R

Ja a cucc is jó :) :C

Anyám mondja: sokat ülök gép előtt. Orvos mondja: fűggő vagyok..... énszerintem meg csak kocka...

(#52) llax válasza _AnTi_ (#43) üzenetére


llax
senior tag

Valahogy úgy voltam ezzel én is :)
Tuning nélkül csak az első indításnál ment :) Azóta 3600(FULL)/2400(EIST).

A fogyasztása szintén durva. Az adatlapomon lévő konfig alapon 95-100W-ot, CPU-t terhelve 160W-körül fogyaszt (bruttó, konnektorból). Ha azt nézem, hogy ezek a Wolfdale procik idle állapotban alapbeállításokkal (+C1E, +EIST) 2-3W körül esznek, akkor emelt FSB (nagyobb az idle órajel is) és fixált fesz mellett sem lehet több 10W-nál, a 60-65W többlet azt kell jelentse, hogy 3600MHz-en hajtva is alig lépi át a névleges TDP-t...

(#53) tibz03


tibz03
őstag

KrenAtesz, a P5K vdrop modot mi alapján csináltad? Linkelnéd nekem a leírást? :R

(#54) dragonfx


dragonfx
veterán

szép teljesítmény volt értelme a tuningnak végig. ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#55) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

"Kadett GSi radiátor"

ez odab*sz :DDD

amugy :C

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#56) Dot


Dot
őstag

Hali!
Nekem különösen tetszett a teszt mert nekem is pont ilyen cpu-m és alaplapom van.
Sőtt nekem is 465x8on megy.
Én CoD2-zöm és azt vettem észre, hogy alap órajellel kb 600-700fps em van, 40%oc-val fix 1000! Úgy hogy csak a cpu-t/+ram/ ot húzom a vga fix. Annyira megvan házakba az 1000, hogy nem hallani a vga-t hogy dolgozna!! Fogyasztásra pedig 230W mindenesül/monitor, hangfal, stb/ idle-bel, cpu-t terhelve 260W játék 330W fölé nem ment.
Amit érdekesnek találtam: CoD2: 250es fps korlát 260W; 333as 280W; fix 1000nél pedig 300W a fogyasztás, de ahol hallottam, hogy nem dolgozott a gpu ott 280W visszaesett a fogyasztás!
Ja és ez a 3,72GHz 1,25V al megy!!!! alapfeszen is megy csak nem stabil!
E fölé nem mentem még! Majd ha unatkozom akkor kipróbálom!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#57) rvn_10


rvn_10
senior tag

Hát jah. Elég jól sikerülted a wolfdale-ek. Nekem is van egy igaz csak 5200 de megy is 3,33 at:D Jó vétel volt:)

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#58) wutuka


wutuka
aktív tag

A sok figyelemre méltó elemzés közül is kiemelkedik színvonalával ez a dolgozat.Érthető,egyszerű,és pontos infókat ad.
Az E8200 bizony figyelemreméltó proci, a mai egyszerű user kiváló társa egy jó deszkával,rammal megtámogatva! :C

Lionel Messi : The Best !

(#59) Bluegene válasza rvn_10 (#57) üzenetére


Bluegene
addikt

megy az többet is, csak adj neki feszt

én 4 ghz-re is felhúztam az E5200

de 3,75 ghz 1,35 volton

az tény h ár/értékben verhetetlen a kis E5200, előtte 65nm-es E2160-am volt, azért melegedett/fűtött, ez alig, hát megértem h a Q6600 után európai érzés egy wolfi :D

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#60) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

nagyom király teszt :R :C
pont ilyent kerestem
nekem is ilyen procim van, és ha kezd kifogyni belőle az erő, akkor tuningolni fogom, és most látom h merre az annyi:) bár én fesz emelés nélkül akarom
amúgy ez a proci alapon még mindig elég sok mindenre jó

[ Szerkesztve ]

(#61) Bluegene


Bluegene
addikt

tényleg a szerzőtől hadd kérdezzem meg h négymagos és kétmagos között mekkora az észlelhető/érzékelhető különbség? sokkal lassabb lett a géped?

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#62) gbors


gbors
nagyúr

szép munka! :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#63) fgordon


fgordon
senior tag

Nekem E8500 van, és alap feszültségen is ment 40%-ot:

Nem próbáltam, hogy adok neki több V-ot, annyira nem érdekelt, meg nem akarom kinyírni a procit... 550-en még ment... A ram teszt miatt próbálgattam ezt.

Most is alapon használom, 9.5 x 333, de leveszi magát 6 x 333-ra, ha nincs terhelve, így kevesebbet fogyaszt.

Ja, enyém kb 2008 őszi szériás E8500, akkor vettem, vicc, kb 27e Ft-ért, aztán jól felment az ára...

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#64) KrAt válasza tibz03 (#53) üzenetére


KrAt
veterán

Huha :) Asszem az itteni topicjában volt benne, már nem emlékszem, ha lesz időm, megkeresem :)

(#65) KrAt válasza Bluegene (#61) üzenetére


KrAt
veterán

Sok különbséget nem érzek, sőt, meglepő módon néha még gyorsabbnak is tűnik a rendszer. Nyilván ahol van értelme a 4 magnak (video konvertálás, stb) ott sokkal lassabb lenne, de ahol 1 max 2 magnak van lényege, ott semmi lassulást nem érzek, sőt, talán gyorsult is, mert 1 magon sokkal gyorsabb a Wolf :)

(#66) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Fogyasztásban és meghőmérsékletnél végre használhatnátok 0-ról induló grafikonokat is, mert bár csak 3% különbség van hőmérsékletben mégis kb 100%-kal hoszabb az oszlopa. A Népszabadságban vagy ilyesmiben elmegy, de itt azt hiszem nem befolyásolni akarunk másokat, hanem tényeket akarunk közzétenni.

Ezen az emberek 75%-nál előforduló "hibán" kívül jó az írás :))

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#67) Solten válasza TomBoy1986 (#22) üzenetére


Solten
addikt

Jaja, igy nem teljes, jo lett volna valami jatek-teszt is...

Saor Alba

(#68) tibz03 válasza Bluegene (#61) üzenetére


tibz03
őstag

Én anno Q6600-ot cseréltem E8400-re, az égvilágon semmi különbség nem volt. Sőt, alapórajelen az E8400 gyorsabb volt.

(#64) KrenAtesz: Rendben, megköszönném, ha esetleg privátban átdobnád, ha meglesz. :) Azt azért mondd már el, hogy ceruzás megoldás, vagy forrasztani kell? Mert ha az utóbbi, akkor bele se kezdek. :D

(#69) KrAt válasza tibz03 (#68) üzenetére


KrAt
veterán

Ceruzás :)

Solten: játékokat írtam az elején, ami volt a gépen, azzal próbálkoztam, semmi javulást nem mutatott :) Igaz, nincs benne, de itt elsősorban procitesz volt, és a játékok (min tudjuk) inkább vga limitesek, mint proci limitesek :)

(#70) Solten válasza KrAt (#69) üzenetére


Solten
addikt

Epp ez a lenyeg, latna Pistike, hogy csak a jatek miatt gyak. felesleges az OC ;)

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#71) laci06


laci06
senior tag

Jó volt, köszi:)

(#72) tibz03 válasza Solten (#70) üzenetére


tibz03
őstag

Azért ezt így nem mondanám. Az E5200-mön játékok alatt nagyon érezhető 500-800 MHz tuning. Persze egy E8400-E8500, amik már 3 GHz felett vannak alapból, ott már valóban alig lenne különbség 3 GHZ és mondjuk 3,5 GHz között.

(#73) dokee78 válasza Dot (#56) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem kell az 1.328v fesz ehhez az órajelhez,de az enyém antituningos.

[ Szerkesztve ]

(#74) rvn_10 válasza Bluegene (#59) üzenetére


rvn_10
senior tag

Nem akarom tovabb huzni mert minek?:D

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#75) P00By


P00By
nagyúr

Nagyon jó, mint mindig! ;) :R

(#76) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Egyszerű és nagyszerű teszt! Gratula!

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#77) KrAt


KrAt
veterán

Köszi mindenkinek :R :)

(#78) laccczka


laccczka
tag

Szépen felépített, érthető teszt. :C

De itt a 20 forintos kérdés:
egy mezei halandónak (aki egy régi E6400-et használ 3200-on) megéri-e cserélni ezekre?

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#79) KrAt válasza laccczka (#78) üzenetére


KrAt
veterán

Kérdés: elég neked a mostani? :)

(#80) laccczka válasza KrAt (#79) üzenetére


laccczka
tag

Elgondolkoztató kérdés :F .

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#81) Dot


Dot
őstag

Mikor vettem a procim 2008 tavaszán akkor olvastam 1 hsz-be:
Egy C2D cpu-t vétek nem húzni!!!!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#82) KrAt válasza laccczka (#80) üzenetére


KrAt
veterán

Ha gondolkozni kell rajta, akkor maradjon :)

(#83) Qru


Qru
MODERÁTOR

Nagyon jó teszt és rendkívül hasznos! Gratula!

#nincsbennetarcsi

(#84) KrAt válasza Qru (#83) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi :)

(#85) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Le a kalappal kollega :)

gottagofast

(#86) KrAt válasza msgt.fubar (#85) üzenetére


KrAt
veterán

Végre, rég láttalak :R :)

(#87) palbence


palbence
tag

lehet, hogy megéri lecserélni az e6420at egy ilyenre? :)
bár gondolom 667es ramokkal nagy tuningra nem számíthatok, vagy?
ja, nálam is p5k-ban lakna az újdonság.

[ Szerkesztve ]

(#88) dokee78 válasza palbence (#87) üzenetére


dokee78
félisten

Láttam már olyat,hogy 667-es kingmaxot 1000MHz-n járattak.

(#89) ollie


ollie
MODERÁTOR

Szerintem nagyon szinvonalas lett a cikk, bár nincs abban semmi meglepő, hogy a tuningolással egyenes arányban nő a processzor teljesítménye. Viszont kicsit hiányolom a játékteszteket. Ott sokkal érdekesebb, hogy mennyivel nő a teljesítmény, hiszen pont az a felhasználási terület, ahol nem számíthatunk lineáris teljesítménynövekedésre.

A cikk a fentiekkel együtt is nagyon hasznos, szerintem főleg a fogyasztási adatok miatt.

[ Szerkesztve ]

***

(#90) palbence válasza dokee78 (#88) üzenetére


palbence
tag

nekem is pont kingmax van, akkor lehet, hogy jó esélyekkel indulok.

(#91) KrAt válasza ollie (#89) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi :)

Sajna nem vagyok játékos, amivel játszottam (hl2, csé) ott semmi nem látszott, amivel még próbáltam, az meg 60 fps limites volt :(

(#92) Mgeri


Mgeri
tag

Ez good!

Mindíg azt kell tenni, amit éppen akkor kell! - AMD forever!!!- - Vannak eladó cuccaim!

(#93) ollie válasza KrAt (#91) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pedig a Source motor pont nagyon szereti a nagy órajelet, és szépen skálázódik a proci húzásáva legyütt.

***

(#94) KrAt válasza ollie (#93) üzenetére


KrAt
veterán

Esküszöm, ez 1 fps-t ugrált össze-vissza, az is az eltérő útvonalból jött sztem.. Semmi mást nem gyorsult.. Még az elején örültem is, h HL2 meg csé, milyen jó lesz majd, mert az szereti a procit is enni, erre semmi.. :U

(#95) dokee78 válasza palbence (#90) üzenetére


dokee78
félisten

Azért csak nagyon óvatosan!
Feszre figyelni és tesztelni!

(#96) KrAt válasza dokee78 (#95) üzenetére


KrAt
veterán

Ígyvan, a feszekkel a legóvatosabban :)

(#97) katt777


katt777
félisten

Az eredmények várhatóak voltak, mint azt más is említette.
Az én E8400-am 1.275V-tal atomstabil 4.05GHzen (450MHz FSB), de hétköznapi tuningra, alap feszültségen elég neki 20% tuning, az is csak szükség esetén (lásd honlapom vagy logoutom P5Q, Z600, ill. E8400 teszt).

hülyegyerek: Én meg inkább feltettem az EPU-t, és az E8400 4W-ot fogyaszt munka közben (Everest, nem mérés, de irányadó), amikor pedig teljesítmény kell, automatikusan növeli a teljesítményt (lásd P5Q teszt) +20%-ig, de maga az EPU tud 30%-ot is,miközben változatlanul leveszi a fogyasztást, ha nincs szükség a naftára (és nem csak a prociét, hanem a chipsetét és a RAM-okét is). Ez sokkal ésszerűbb, mint harmatgyenge procit/konfigot venni, és nélkülözni a teljesítményt.

ollie: Főleg, ha gyengus VGA van az izomtuningos proci mellett. :DDD De nem a játékteszt volt a lényeg, hanem megmutatni, hogy maga a proci mennyit gyorsul X% tuninggal. Természetesen X%-ot, de van, akinek erre bizonyíték kell, nem ígéret. :)

palbence: Az E8-asok eleve kb. 10%-kal gyorsabbak az E6-osoknál, szóval a csere mindenképpen megéri, ha nem nagy anyagi áldozat, mert kisebb a fogyasztásuk, és nagyobb a tudásuk.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#98) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

sziasztok! Gigabyte alaplapom van P35 chipsettel benne E 7200 gyári hűtéssel és 800as kingmax ramok. Mi lenne a leg optimálisabb beállitás akár tuning ehhez a konfighoz? Gondolok it a legmegfelelőbb cpu-ram arányokra. Annyira nem értek hozzá csak valaki ezt mondta nekem. Köszi előre is :R

(#99) KrAt válasza Bull Boss (#98) üzenetére


KrAt
veterán

Hát ha a ramok bírják, akkor mindenképpen 1:1 arányra gondolok :)

(#100) Bull Boss válasza KrAt (#99) üzenetére


Bull Boss
senior tag

és azt hogy kell beállitani ? :DDD

(#101) KrAt válasza Bull Boss (#100) üzenetére


KrAt
veterán

Ha pl az FSB-d 400, akkor a ram 800 :) Nemtudom, milyen az alaplapod BIOS-a, de ilyet keress :)

(#102) katt777 válasza Bull Boss (#98) üzenetére


katt777
félisten

Van leírás a honlapomon a Tesztek-nél, azt kukkantsd meg. ;)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#103) spln


spln
tag

Jó írás, tanulságos :K
Van benne pár kicsit kacifántos mondat, amit egyszerűbben is le lehetne írni :))

"Danger! Avoid death!"

(#104) syC


syC
addikt

Grat a teszthez :R

(#105) Joachim21


Joachim21
senior tag

A PLL és VTT feszültségeket AUTO-n hagytad a BIOSban, vagy fixre belőtted?

És hogy mennyire ütősek a 45nmes core2es procik, arra jó példa az én Q9550esem, ami minden más feszültséget alapon hagyva, a Vcore feszt 1,1re állítva is stabilan fut 3,2Ghzen, de ennél vannak sokkal brutálisabb eredmények is a prohardver fórumán a yorkfield topicban.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#106) Joachim21


Joachim21
senior tag

Rossz a kép felíratozása! A wolfdaleből lett a 65nm-es conroe mag, a conroe-ból meg a 45nm-es wolfdale! Pont ez volt nagyszerű benne, hogy kisebb helyet foglal, mégis 1.5x annyi tranzisztor van benne, tehát 410millió tranyó van benne a 286(?)tal szemben, és mégis csökkent a die-mérete, ugyanakkor a cache aránya nőtt a magok által elfoglalt területhez képest a die-on, ahogy az a képeken egyébként látszik is.

[ Szerkesztve ]

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#107) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

"...még azonos órajelen akár 20-40%-al is gyorsabb lehet"

Ezt a cikk írója honnan veszi?
Épp tegnap olvastam egy összehasonlítást, és 1-5 % különbség volt a 65 conroe és 45 nanos wolfdale között.

(#108) exception


exception
aktív tag

Jó cikk!

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.