Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janos1988


janos1988
addikt

Kovetkeztetes. Erdemes tuningolni a procit :)

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#2) blokad


blokad
senior tag

Köszönjük. Jöhet még, de csak ha nem nagyon megterhelő.

(#3) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Nagyon jó a teszt,gratula hozzá,bár én az alapgondolattal nem értek egyet:szerintem aki a villanyszámlán szeretne spórolni,az ne használjon négymagos erőművet.Pont ebből a megfontolásból vettem 45nm-es quad-proci helyett egy eee-t.Hétköznapi használatra teljesen megfelel nekem,játékra,tömörítésre,renderelésre pedig bekapcsolom a nagygépet a 3,7GHz-s q6600-al...

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#4) fekeandras


fekeandras
őstag

Jó kis szakmai írás! :K
Bár nálam ez volt a telitalálat: "Kadett GSi radiátor" :DDD

(#5) KrAt válasza fekeandras (#4) üzenetére


KrAt
veterán

Elég fan vagyok, asszem :D

Thx :R :)

(#6) joghurt


joghurt
addikt

Ööö... Csak én vagyok az egyetlen, aki ezeket az eredményeket várta már előre? A CPU teljesítményének ugyanazon a példányon belül illik közel lineárisnak lennie az órajellel (most a túl gyors frekvencián romló RAM időzítést hanyagoljuk). A túlhúzáshoz szükséges feszültségemelés pedig tovább növeli a fogyasztást, ami a frekvenciával egyenesen, a feszültséggel négyzetesen arányos. Ha a túlhúzáshoz kb. az órajellel arányosan kell emelni a feszültséget (nekem kb. lineáris összefüggés jött ki a te méréseidből), az azt jelenti, hogy a túlhúzás köbével arányos a fűtés.

A tej élet, erő, egészség.

(#7) KrAt válasza hülyegyerek (#3) üzenetére


KrAt
veterán

Igen, csak amikor megvettem a quad-ot, nem számoltam vele, h ennyit is tud enni :) Persze nem evett ennyi, visszafogtam az étvágyát :D

(#8) KrAt válasza joghurt (#6) üzenetére


KrAt
veterán

Igen, csak nézd meg a quad tesztet, ott semmi se volt lieáris fogyasztás és hő terén :) Abból indultam ki :)

(#9) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Szép cikk, korrekt tesztekkel és sok munkával! :C

sweetlou6.wordpress.com

(#10) KrAt válasza Sweet Lou 6 (#9) üzenetére


KrAt
veterán

:R

(#11) neilszab


neilszab
őstag

Szép munka, van értelme ott csücsülni a gép előtt ;) ...bár most hogy tudjuk, hogy a sok teszt közel azonos eredmény-t hoz, így lehet néhányat a későbbiekben okosba meg lehetne spórolni...hogy maradjon idő élni is azért! :K

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#12) Gál István


Gál István
senior tag

Jó írás lett, de vártam játék teszteket is :))

(#13) zoo8800


zoo8800
veterán

Klassz kis teszt :D
Én egy Smithfield D820-ból nyergeltem át a Wolfra, bizony nekem is feltűnt az erő és az étvágytalanság.

Miért vagy Te Opeles? VW nem jobb? De. Akkor meg? :)) :R

rip and tear, until it is done

(#14) ádyz


ádyz
addikt

:R

(#15) barnam_


barnam_
nagyúr

Grat, jó lett :C
Szívesen megnéznék egy ugyanilyen tesztet, csak vga tuning-al kapcsolatban.

(#16) engusz


engusz
veterán

Tetszik, elolvastam. Ennek örömére elfogyasztom a levesem! :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#17) Napfénysüti válasza engusz (#16) üzenetére

Jó étvágyat! :D

Érdekes teszt volt. Mennyibe kerül most egy ilyen proci?

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#18) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Frankó írás, még több ilyet, mindenképpen érdemes akár napokat is eltölteni vele. ;)

<-ƘƘ->

(#19) joghurt válasza KrAt (#8) üzenetére


joghurt
addikt

Megnéztem, és normál esetben ott is lineáris volt az összefüggés, és kb. köbös a fogyasztás emelkedése. Ha nem egyenesen arányosan javult a CPU teljesítménye, akkor ott éppen bejött az említett RAM-késleltetési szívás.

A tej élet, erő, egészség.

(#20) engusz válasza Napfénysüti (#17) üzenetére


engusz
veterán

Köszi, nyári zöldségleves. Az E8400 (3 GHz) harmincegynéhányezer + áfa.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#21) L4R$()n


L4R$()n
tag

Gratulálok :R nagyon jó teszt! :C
Engem is érint ez a téma, bár nekem csak E7200 am van, de egy ideje rám tört az ECO üzzemód , és azóta mindent alulfeszelek, meg leveszem az órajelét aminek csak lehet, mert egy ideig 3,6 on ment az E7200 esem 1,32v ot kapott CPU-Z szerint (Biosban 1,36) bár szerintem még így se eszik sokat, de mivel nem játszok egy ideje, feleslegesnek éreztem, hogy így menjen. Amúgy most nézelődök éppen, fogyasztásmérőt keresek, de lehet hogy kapok kölcsön és akkor lehet összehozok én is egy kis tesztet a 7200 al, hogy az mennyivel eszik kevesebbet ... :)
Még egyszer gratulálok, öröm volt olvasni :R

(#22) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Hmm.. egy kicsikét ez félrevezetőre sikerült, mert megint az fog lejönni az átlagos "hülyegyereknek", hogy na meghúzom 40%-kal és akkor 40%-kal gyorsabb lesz játékokban példának okáért, de sajnos odáig már nem jut el, hogy a frankó elméletét le is ellenőrizze... mert ott ugye neked is bőven VGA limited van.

Amúgy valóban, sikerült CPU-intenzív programokat kiválogatni, de sajnos a legtöbbje benchmark és nem valós alkalmazás (kivétel a WinRAR módszere). :(

A fogyasztás valóban nem rossz, most méricskéltem én is párat 3.6GHz @ 1.4V-on, nekem ez lett az eredmény:

Egész jól összevethető az én 3870-es eredményemmel - terheletlen, mert én a terhelést COD5-ben néztem, ahol a VGA is dolgozik. Ami látszik, hogy annyit eszik az E8x00 3.7-en, alacsonyabb feszültséggel, mint ez 3.6-on, magasabbal.

Primeos eredményt nem néztem.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#23) Chriss745


Chriss745
tag

Sziasztok,

Megmondanátok hogy az említett fesz-ek a BIOS-ban beállított feszek, vagy valami alkalmazással mért feszek? Van nem is kis különbség a kettő között.

Köszi!

(#24) Chosen


Chosen
addikt

Jó írás, bár én 4,5Ghz-ig vittem volna ki. :R

(#25) pjtr


pjtr
aktív tag

szia

Jó kis írás lett, köszönöm :C
Ebből is egyértelműen látszik, hogy mennyivel kevesebb lett a fogyasztás, az új csíkszélességen.
Szépek a statisztika eredményeid, csak nem a KUN-nál tanultál? :U :DD

[ Szerkesztve ]

(#26) Thunderzolee

Ügyes teszt! :R :C

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#27) gYaLo


gYaLo
őstag

Gyönyörű teszt,nagyon tetszett :))

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#28) KrAt


KrAt
veterán

Köszi mindenkinek!! :)

zoo8800: hogy idézzek egy klasszikust: mert ez sokkal joooooobb (rendőrakadémia)

TomBoy1986: igen, a hülyegyereknek valszeg az jön le, de mi nem vagyunk azok, tudunk olvasni :) Le is írtam a 2. oldal alján :)

TheChos3nOne: ramok nem bírták :( Majd szerzek kölcsönbe :)

Többieknek mégegyszer köszi :)

(#29) dokee78 válasza janos1988 (#1) üzenetére


dokee78
félisten

Következtetés:JÓK A WOLF-ok!

(#30) divrapier


divrapier
tag

A teszt jó lett, csak az a 140W vs 400W kicsit félrevezető sztem. Legalábbis valakinek az jöhet le, hogy csak a proci ver oda +260W-ot. De azt nem tudom az alaplap szeretné-e. Vagy rosszul gondolom?

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#31) KrAt válasza divrapier (#30) üzenetére


KrAt
veterán

Nem, mivel quad, +2 mag, azért annyi, amennyi :) Azért is írtam, h nem helyénvaló az összehasonlítás :)

Amúgy minden más ugyanaz maradt, kivétel a VGA, de az annyiból nem szólt bele :)

(#32) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon jó teszt lett, a grafikonok miatt pedig jár a * az 5-ös fölé :)

(#33) gV


gV
őstag

jó kis írás, annyi lenne az észrevételem h az első oldalon a lévő die fotókon felvannak cserélve a feliratok

(#34) Gabis


Gabis
őstag

Nagyon korrekt is igényes kis tesztet hoztál össze :C
Személy szerint a fogyasztásos résznek örültem nagyon, mert én is próbálom minél lentebb skálázni a fogyasztást.
Érdekelne te hogyan kaptad a kapott eredményeket ? Tudni illik van egy fogyasztásmérőm és szeretném letesztelni mekkora étvágya van az AMD-s gépemnek, a teszt alatt kikapcsoltad a monitort vagy eleve csak a gép volt rákötve a mérőre?
Előre is köszönöm a válaszod :R

(#35) KrAt válasza Gabis (#34) üzenetére


KrAt
veterán

Csak a gépet mértem :)

(#36) Gabis válasza KrAt (#35) üzenetére


Gabis
őstag

értem
gyors ráengedtem egy prime95-t kikapcsolt monitorral, csak sajna az én procim alapból 1,3V-ot kap 2600Mhz-en ami nálad a 3700Mhz-hez kellett és így hozta a ~150W-ot
de azért tegyük hozzá, hogy ez egy régi nForce4-es lap és egy brisbane magos amd
ugyanakkor grat a procihoz, ha nem ennyibe kerülne jó vétel lenne (számomra)

(#37) KrAt válasza Gabis (#36) üzenetére


KrAt
veterán

Teljesen jó érték az :)

(#38) Gabis válasza Gabis (#36) üzenetére


Gabis
őstag

ja ja csak azért dúrva, hogy neked ~1,1V az alap nekem pedig 1,3
a te alap feszeden az enyém 1000Mhz-en megy, de pont ez a lényege 45vs65-nek ill. a fejlettebb architektúrának

(#39) D1Rect


D1Rect
félisten

Nagyon jó teszt, és jó az összefoglaló. :R

(#40) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Nagyon tetszett a teszt. Nekem E8400 van, úgyhogy eléggé aktuális is :)
Köszi szépen.

Ha bele kéne kötni, akkor két grafikonba kötnék bele:
6. oldalon Meghőfok és a Felvett teljesítmény üresjáratban. Az X tengely skálázása nem 0-tól kezdődik, így (számomra) csalókák az arányok.

(#41) KrAt válasza CsodaPOK (#40) üzenetére


KrAt
veterán

Én köszi :)

Igen, ott direkt nem 0%-ról kezdtem, így szemléletesebb (szvsz) :)

(#42) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

Nem csoda, hogy nem tudja az AMD ezzel felvenni a versenyt még most se :)
45 fokos 40%-al húzva terhelve, és közben villámgyors..

(#43) _AnTi_


_AnTi_
tag

Igényes teszt, köszönet érte!

Mikor megvettem anno az E8400-am, én is hasonlókat csodálkoztam. :)

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#44) KrAt válasza CsíkosMókus (#42) üzenetére


KrAt
veterán

Hűs, valóban, de számold hozzá, h nem gyenge víz van rajta :)

(#45) -XadAnuX+ válasza KrAt (#5) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Nagyon köszönöm a tesztet, gratula! :R
Nagyon tanulságos, meglepődtem pár dolgom rendesen.

(#46) KrAt válasza -XadAnuX+ (#45) üzenetére


KrAt
veterán

:R

(#47) gabi81


gabi81
tag

köszi a tesztet.
én is a közeljövőben váltok wolfdale-re valószínű hogy erre a procira csak kivárom hogy megjelenjen a core i5 és akkor ennek az ára is lejjebb megy. legalábbis remélem :)

de ahogy nézem csak 2-3k van ez meg egy E8400 között +400MHz.

[ Szerkesztve ]

just believe in yourself

(#48) Ari18


Ari18
őstag

Szép "kis" teszt gratula hozzá :C

igen van értelme

[ Szerkesztve ]

(#49) KrAt válasza Ari18 (#48) üzenetére


KrAt
veterán

Örülök :) Köszi :)

(#50) Nimrod


Nimrod
addikt

Szép munka, grat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.