Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Sanyix válasza hcl (#199) üzenetére


Sanyix
őstag

[link]
Quake2 motorja javara portolva, különböző 3d-s libekkel (amiknek egyébként a teljesítményérzékeny részei c++-ban vannak, jár is a library mellé pár dll meg so fájl :)

A benchmarkok szerint nagyon is jól áll.

Egyébként nem ez az egyetlen ilyen port, van még pár.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#202) hcl válasza Sanyix (#200) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát lesz meló a visszafejtésével, hogy mit is csinál a cucc... De egy wine-szerű dologgal szerintem meg lehet majd oldani.
Lehet találgatni, úgysem tudjuk mi lesz a M$ következő lépése... :(

Amúgy mondjuk a Quake2 elég régi... Kíváncsi lennék, mit produkálna egy Cryengine valami platformfüggetlen nyelven.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#203) ddekany válasza hcl (#199) üzenetére


ddekany
veterán

"Alkalmazások 99% -a...
Aztán jönnek itt a PH-n az emberek hogy a GTA4 semmilyen gépen nem fut jól.
Vagy Doom3 akkoriban"

GTA-t még csak képen láttam, szóval nem tudom ott mi a helyzet, de a Doom 3-al a gond gondolom a videókártya képességeivel volt, az meg ugye hardver adottság. De amúgy igen, lehetnek kritikus programrészek (melyek mondjuk lefutnak sokmilliószor képkockánként), ahol már-már asm szinten is érdemes reszelgetni, de az ilyenből arányában nagyon kevés van, és elég csak azokat natívra megírni. Ezt meg, hogy mennyivel lenne lassabb a GTA4 ha .Net-ben írják, nem tudjuk... nem is fogjuk egyhamar megtudni, mert pl. a sok anno jórészt C++-ben írt játék engine-t nem fogják egyhamar újraírni. Meg hát még élnek a legendák, a FUD... sokan máig is azt hiszik pl., hogy a .Net/Java interpretált... el tart egy ideig, amíg megmozdul az ipar, és akkor majd még bizonyosan sokat kell tuningolni a .Net-en... de én nem látom, miért lenne eredendően ez lassú.

[ Szerkesztve ]

(#204) eziskamu válasza hcl (#199) üzenetére


eziskamu
addikt

Mondjuk amit sokan is írtak itt, hogy vállalati környezetbe való progik készítéséhez, szóval ne is fusson a GTA 4 ;] .
Nálunk is hamarosan nagy verzióváltás lesz a vállalatirányítási rendszerben, mert a fejlesztő cég átáll .Net-re . Persze tudom, aki hülye , haljon meg és ne programozzon. De én élni akarok, és néha programozni (Java-ban, mert hülye vagyok és megérdemlem ;] )
Klikkelek párat oszt megvan. És még a JRE-t se kell telepíteni arra a gépre amin futni fog, van egy agyontömörített hordozható JRE-m, vagy 50 mega. :DDD . Mostanában meg lekezdtem a sötét(ebbik) oldalt a C#-ot is tanulmányozni.

[ Szerkesztve ]

(#205) Sanyix válasza ddekany (#203) üzenetére


Sanyix
őstag

a dúm3 emlékeim szerint a haverom akkoriban nem éppen új gf4ti4200-án max közeli grafikán lazán ment. gta4 meg egyszerűen el van baszva...

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#206) Sanyix válasza eziskamu (#204) üzenetére


Sanyix
őstag

az a jó hogy java után a c#-et nem is kell nagyon tanulmányozni. Más néhány osztálynév, más pár csomag név, vagy kicsit máshogy van csomagolva, de szinte ugyanaz :D Nem véletlenül hiszen azért csinála az m$ a c# mert a sun rácsapott a kezére mikor a java-t próbálta sajátszabványosítani, szétgányolni only windózra, tehát kb lemásolta pár finomítással, és átnevezte.

uh én se maradok meló nélkül ha netán a c# felváltaná a javat, persze a javanak drukkolok, mert el akarok szakadni a tetű wintől.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#207) eziskamu válasza Sanyix (#206) üzenetére


eziskamu
addikt

Én is vettem észre, és magával a nyelvvel nincs is gondom annyira, Ha majd lesz valami egyszerűbb feladat, azt talán már C#-ban "írom" (összeklattyolom a felületet, meg kódolok még valamit mögé :DDD ) Tudom lennének arra, amikre nekem kell más eszközök is (Acces, Excel , a különféla adatb. rendszerek űrlapkészítő eszközei), de én már nem bajlódom ilyenekkel, meg azért Java/C# vonalon csak többminden megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#208) emvy válasza Sanyix (#206) üzenetére


emvy
nagyúr

Latnad hogy mennyit szenved egy profi Java developer, amikor hirtelen C# alkalmazast kellene irnia (nem Hello Worldre gondolok). Van jopar uj koncepcio azert, amit a .Net FW eleg intenziven hasznal. De ezt mar megbeszeltuk :)

while (!sleep) sheep++;

(#209) Sanyix válasza emvy (#208) üzenetére


Sanyix
őstag

áh ennyire azért nem lehet szar a c#... :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#210) hcl válasza ddekany (#203) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk igaz hogy az időkritikus részeket érdemes valami alacsonyabb szintűben írni.

@eziskamu : A GTA4 igaz hogy el van b*va. Messziről látszik hogy izéltak optimaizálni rajta bármit is.

Az is igaz, hogy a világ a "minek rendesen megcsinálni" felé halad, de vannak olyan kritikus dolgok, amiket bizony muszáj rendesen megírni. (Oprendszer, driverek...) OK, ezek nem .net meg Javaban íródnak, de azért egy program sikeressége nem kicsit múlik azon is, hogy a user mit tapasztal. Fagyogat? Baromságokat csinál? Nem fog kelleni.

Acégünknél a belső fejlesztésű programoknál nem kritikus a sebesség, általában adatbázisokba írogatnak velük, de némelyik annyira trágya módon van összerakva, hogy csak röhögök. Mondjuk ez főleg az adatbázis részére igaz (meg a lekérdezésekre), mert a .net-ben készült részeikkel általában nincs gond.

Access-t meg... Herótom van már a szerencsétlen ODBC beállításoktól, amiket a fejlesztő izélt leírni a doksiban, és senki nem tudja, mit kéne belőni.
A .net-es dolgok a cégnél ini file-ban vagy registryben eltárolják a dolgokat, elég átmásolni, és már megy is a progi (pl. gépcsere után).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#211) eziskamu válasza hcl (#210) üzenetére


eziskamu
addikt

Sajna az elődöm még abban dolgozott, és van is belőle galiba, hogy nem megy rendesen magasabb verziójú Access-ben valami.

(#212) ddekany válasza Sanyix (#206) üzenetére


ddekany
veterán

"az a jó hogy java után a c#-et nem is kell nagyon tanulmányozni."

Óhó, dehogy nem... másik "szubkultúra". Mert a nyelvet magát megtanulni az semmi, mind Java mind C# esetén. Na de aztán eligazodni az API (project) dzsungelban... és most egyáltalán nem csak a core API-król van szó, hanem a rengeteg technológiáról és eszközről, amit ismerned kéne. Pl. ha Java-zol, akkor Servlet, J2EE-et (ami önmagában egy tonna másik technológiát foglal magába), Spring, Ant, MAVEN, Ivy, anyámkínja... meg lehet ebbe kéremszépen őrülni. De az ember belerázódik, egy idő után... tudja már mikor hova érdemes nyúlni. Na most, átmész .Net-re, kezdheted az egészet elölről! OK, hogy vannak hasonlóságok, de akkor is... (Mondjuk a .Net centralizáltabb "szubkultúra", szóval talán könnyebb eligazodni.)

(#214) hcl válasza eziskamu (#211) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nálunk is, ha ez megnyugtat :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#215) retes


retes
aktív tag

Érdekes lehet, nagyon várom. Nem egy cégnél találkoztam linux szerverrel és alatta VM-en meg futnak a win2k8 illetve win2k3 szerverek aminek nem az-sz oka, hogy a linux olyan stabil, hanem az hogy vele is ki lehet váltani egy méregdrága licencet. Ha egybe lenne gyúrva igencsak gáncsolná a Microsoftot, de talán a verseny amit okozna nem másnak mint nekünk felhasználóknak kedvezne. Gondoljunk csak bele. Olcsóbb és gyorsabb de megbízhatóbb Windows 7 csak épp Linux kernelen van, de ki tudja a Microsoft mivel válaszolna, egy a lényeg, hogy bármi is lesz annak hasznosnak jónak és olcsóbbnak kell lennie mert minket felhasználókat kell meggyőzzön nem a tőzsdét és a befektetőket!

A tudás mindenkié!!!

(#216) RootRulez


RootRulez
félisten

Érdekes hír, kíváncsian várom a végkifejletet...

═════════════════════════════════════════

(#217) trebron86


trebron86
tag

Üdv!

Valaki tudna segíteni abban hogy milyen linux-ot rakjak fel a gépemre amin a wines dolgaim tudom futtatni?
Régen fedora volt a gépemen de ott nem ment csak pár alkalmazás játék abszolút
van rá valmi egyszerű mód arra hogy valami beépített proggal ezt kiküszöböljem?

u.i.: bocs a helyes írási hibákért nekem nem megy a nyelvtan,de ki nem s***ja le ... ha minden a [B]matek[/B]!!!

(#218) doc válasza trebron86 (#217) üzenetére


doc
nagyúr

errol szol a cikk :)
de elso korben a wine-nal probalkozz, eleg korrektul mukodik mar
es ez teljesen disztro-fuggetlen, wine-t barmelyikre fel tudsz tenni
ilyenkor szokas Ubuntut ajanlani, mint jol tamogatott disztrib ;)

(#219) trebron86 válasza doc (#218) üzenetére


trebron86
tag

köszönöm
azt sokáig próbáltam szenvedtem is és mégse...
ekkor jött a fedora gui + kde kernel ,
egyszerre raktam fel annó mind 2öt egy opba és így nem kellett válogatnom a progik között minden elérhető volt de a wine nem úgy működött ahogy kelett az ubuntuba meg egyszerűen nem is települt.
szal azért kérdeztem van e már olyan linux op ami minden féle zaklatás nélkül visz mindent mert azt szivesen felraknám...
most w7 et gyötröm de szerintem még mindig jobb a linux mert nem kell neki anyi erőforrás mint a winfosnak.

u.i.: bocs a helyes írási hibákért nekem nem megy a nyelvtan,de ki nem s***ja le ... ha minden a [B]matek[/B]!!!

(#220) doc válasza trebron86 (#219) üzenetére


doc
nagyúr

ha 'nem telepult' akkor ott elszurtal valamit, par kattintassal megoldhato :)
ha kell, segitunk lepesrol lepesre

(#221) trebron86 válasza doc (#220) üzenetére


trebron86
tag

hát ha aktuális lesz és lesz rá időm minden féle képp kérek segítséget.
sajnos most a hetem zsúfolt, de azért meg próbálok 1 ubut letölteni és kiírni valamikor.
milyen verzió a legújjabb?
hétvégén meg rá teszem.

u.i.: bocs a helyes írási hibákért nekem nem megy a nyelvtan,de ki nem s***ja le ... ha minden a [B]matek[/B]!!!

(#230) gyurman


gyurman
tag

Sirály Cikk! Úgy keresgéltem googlevel és kidobta. Tetszik.
Most probálok portolni pár alkalmazást. Portable -vé. Úgy vannak progik amik mennek wine alatt is. IGaz értelemes dologra még nem tudtam használni. Igaz az ubi 10-től most búcsúztam, nagyon instabil és lassú.
Ti mivel csináltok portable progikat? A thinapp helyett más progit keresek. Arról nincs cikk?

(#231) Lenry válasza gyurman (#230) üzenetére


Lenry
félisten

PortableApps.com

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#232) doc válasza trebron86 (#221) üzenetére


doc
nagyúr

dupla

[ Szerkesztve ]

(#233) doc válasza trebron86 (#221) üzenetére


doc
nagyúr

mindig az, amelyiket az ubuntu.com-rol le tudod tolteni ket kattintassal :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.