Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Hmm, ingyé' windóz! :DDD

amúgy jódolognak tűnik.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) Scalpel


Scalpel
senior tag

Jó cikk, érdekes témáról.
Engem egy dolog ütött meg erősen, az pedig az, hogy egy kínai cég fejleszti. Manapság meg a cyber-háború küszöbön állva ez nem véletlen egy kínai titkosszolgálati eszköz szabadjára eresztése lesz?
Persze, lehet, hogy én vagyok kicsit paranoid, de az ördög sosem alszik.

Egyébként meg kíváncsian várom a projekt kiteljesedését és teljesítményét. Hajrá!

(#3) DarkByte


DarkByte
addikt

Köszönöm a kiemelést, bár őszintén megmondom nem számítottam rá, mert nem egy terjedelmes írás.

#2: Kínai cég támogatja, de nem ők fejlesztik. Legalább is Wikipedia szerint: [link] Egyébként is nyílt forrású projekt, a közösség ízekre szedi mielőtt hivatalosan bekerülhetne a kernel -be.

(#4) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Jó cikk, érint is a téma... :C
Várom kíváncsian a téma végkifejletét!

(#5) azbest


azbest
félisten

érdekes... ha sikerült a win elterjedtségét a linux biztonságával és ingyenességével ötvözni, akkor szép lehet.

Mondjuk a driverek talán problémásabbak lehetnek, mint a vírusok... win alatt is sokszor a drivereket okolják a fagyásokért.

(#6) Bici


Bici
félisten

Nekem a kártevők terjedése jutott eszembe legelőször, de majd meglátjuk.
Ha jó lesz, használi fogom, legalábbis pár progi esetén. (skype, yahoo messenger, stb.)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7) Sanyix


Sanyix
őstag

Akkor jól értem, hogy:

Ez egy olyan modul a linux kernel mellé, amivel lehetővé válik wines programok natív futtatása, de emellett minden ugyanúgy marad mint egy sima linuxon?

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#8) Dark Archon válasza Sanyix (#7) üzenetére


Dark Archon
addikt

Persze, aztán mindenki felébred és bilibe lóg a keze :DDD

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#9) rybank


rybank
senior tag

én csak azért nem próbáltma még linuxot, mert 1-2 program kötelez windowshoz, és persze a játékok, egy inygen windowskompatibilis linux, feladná a leckét a redmondiaknak

(#10) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

szerintem semmi értelme nincs!
semmilyen oprendszer nem fogja úgy futtatni a windowsos szoftvereket mint a windows, és érvényes ez a linuxra is, vagy a unixra is.
ha rajtam állna ugyanazt csinálnám mint a reactos, teljesen új alapokról, a legmodernebb technikákat, programozási rendszereket használnám fel egy teljesen új oprendszer építéséhez, de meg sem próbálnám utánozni se a linuxot, se unix-et sem a windowst!
meggyőződésem ha egy jó oprendszert sikerülne alkotniuk akkor az alternatíva lenne a windowsal szemben nem mint a linux!
a linuxnak egyetlen nagy baja van, amire épül, a kernel!

[ Szerkesztve ]

(#11) bambano válasza zsolt320i (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Jól átgondolt, megalapozott, érvekkel szépen alátámasztott hsz-t olvashattunk. Kb. mint a processzus fordítás... sikítok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) Siera


Siera
senior tag

nayon jól hangzik!hiánypótló írás.

A kérdésem az lenne,hogy ha ps3ra felteszem mondjuk a yellow dog linuxot és ráteszem ezt a windows emut,akkor tudok-e wowozni? :DDD

(#13) negyedes válasza zsolt320i (#10) üzenetére


negyedes
addikt

Ahhhh , :W Sok a felkiato jel nem!?

Kivancsi vagyok mire mennek. Ha bejon es fut az Adobe termekcsalad, akkor meger egy probat, mert engem csak ez kot a windowshoz. Vagy az se zavarna, ha az Adobe fejlesztene linux ala. :D

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#14) emvy válasza zsolt320i (#10) üzenetére


emvy
nagyúr

Az igazi nicked nem zsolt1997 veletlenul?

while (!sleep) sheep++;

(#15) zsolt320i válasza bambano (#11) üzenetére


zsolt320i
senior tag

igen?
és tőled mit tudnánk olvasni, azon kívül hogy fikázol értesz valamihez? :F

(#16) zsolt320i válasza negyedes (#13) üzenetére


zsolt320i
senior tag

de nem fog, mert nem elterjedt, és csak akkor lesz elterjedt ha a hw gyártók könnyen tudnak meghajtót írni alá...

(#17) zsolt320i válasza emvy (#14) üzenetére


zsolt320i
senior tag

miért kérded?
milyen az igazi nick és milyen a hamis? :DDD

(#18) rybank válasza zsolt320i (#16) üzenetére


rybank
senior tag

ez butaság

(#19) PH-User


PH-User
addikt

Gyönyörű... :U

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#20) Sanyix válasza zsolt320i (#16) üzenetére


Sanyix
őstag

Mennyi hülyeséget írtál... ugyanolyan könnyen lehet írni rá drivert mint winre. A kérdés csak az akarás...

Írásodból látszik, hogy nem csak a linuxról, de még úgy egészben az oprendszerekről, és a programozásról sincs fogalmad.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#21) emvy válasza zsolt320i (#17) üzenetére


emvy
nagyúr

Csak a hozzaszolasodbol az latszik, hogy halvany lila gozod sincs a szoftverekrol/operacios rendszerekrol/fejlesztesrol. Huszeves kor folott meg az emberek inkabb ahhoz szolnak ennyire magabiztosan hozza, amihez legalabb lovesuk van. Ebbol arra kovetkeztettem, hogy 15 even aluli lehetsz.

while (!sleep) sheep++;

(#22) zsolt320i válasza Sanyix (#20) üzenetére


zsolt320i
senior tag

miért gondold, hogy ugyan olyan könnyű?
mielőtt lehülyézel valakit lécci nézz már utána!

(#23) emvy válasza zsolt320i (#22) üzenetére


emvy
nagyúr

Neked mar mindegy, de a tobbieknek: Linuxra drivert irni egyszerubb, mint Windowsra. Reszben azert, mert a Windows bonyolultabb, tobb szolgaltatast nyujt. (Tehat nem azert, mert az egyik vagy masik jobb.)

Egyik rendszernel sem a kernel a problema, mindket kernel eleg stabil.

while (!sleep) sheep++;

(#24) eziskamu


eziskamu
addikt

Minek ez a sok fikázás? Ha meg tudják csinálni, akkor miért ne? Sőt, ha még menet közben a Windows-ok (NT vonal) némelyik rejtett (nem csak biztonsági) hibájára is fény derül, még talán a Microsoft is profitálhat, ha figyel és tud gyorsan javítást kiadni.

(#25) Sanyix válasza zsolt320i (#22) üzenetére


Sanyix
őstag

"mielőtt lehülyézel valakit lécci nézz már utána!" pff ezt te mondod????

És te honnan tudod milyen könnyű vindózra drivert írni? És honnan veszed hogy linuxra nem? Jöhet a link...

Egyáltalán tudod hogy mi az a driver?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#26) emvy válasza Sanyix (#25) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyáltalán tudod hogy mi az a driver?

Dehogy tudja.

while (!sleep) sheep++;

(#27) eziskamu válasza emvy (#26) üzenetére


eziskamu
addikt

ŐŐŐŐ! Egy autós játék ;] :DDD :DDD

(#28) 5h4rK


5h4rK
tag

Komoly toke nelkul nem tudom, hogy mire lesznek kepesek. Esetleg ha kialakulna egy olyan fejlesztoi kor mint a Linux eseteben, de ketlem. Azert ez sokkal bonyolultabb mint amilyennek tunik. :( Teszteltem a ReactOS -t is, de szegeny nemhogy Win -es programokat, de meg a sajat beepitett progijait sem tudja stabilan futtatni. Ettol fuggetlenul full respekt a ReactOS csapatanak :R

(#29) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Nekem is az jutott elsőre az eszembe, hogy a Linux gyengeségeit lehet ötvözni a Windows hiányosságaival.

Sajnos nem látok nagy jövőt ebben a projektben sem. Mint ahogy a ReactOS is egyre jobban marad le a Windowshoz képest. A felzárkózás reménye nélkül folyik a fejlesztése.

De azt szeretném, hogy ne legyen igazam. Néhány éven belül ki tudjam próbálni azt az új operációs rendszert, ami Linux, de teljes értékű XP-Vista képességekkel rendelkezik.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#30) DarkByte válasza bambano (#11) üzenetére


DarkByte
addikt

Te hogyan fordítanád? Szívesen kijavítom; én ilyen magyar megfelelőt tanultam rá, talán Tanenbaum bácsitól, persze lehet hogy rosszul emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#31) Sanyix válasza lorenzen (#29) üzenetére


Sanyix
őstag

azokkal a képességekkel rendelkezik most is a linux... kivéve hogy nem fut rajta wines program (vagyis nem mind).

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#32) emvy válasza DarkByte (#30) üzenetére


emvy
nagyúr

Folyamat?

while (!sleep) sheep++;

(#33) DarkByte válasza emvy (#32) üzenetére


DarkByte
addikt

Jogos, használtam is :B. Javítottam.

Egyébként írtátok a driver gondot. Pont az volna a lényeg hogy amihez van Linux driver ott használható az, de amelyik gyártó nem foglalkozik a Linux -al, ott is lenne lehetőség hogy valahogyan életet csiholjon az ember az eszközbe. Nem kiváltani akarja a Linux -os driver készletet hanem kiegészíteni a palettát.

[ Szerkesztve ]

(#34) bambano válasza DarkByte (#30) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Tanenbaum bácsi nem beszél magyarul, tehát tőle magyar megfelelőt biztosan nem láttál:)
Emellett a processzus nem magyar szó, ezesetben minden szempontból jobb az eredeti processz kifejezés.

Szerk: a folyamat is jó ötlet.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) bambano válasza lorenzen (#29) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A teljes értékű vista képességekkel ellátott oprendszert az általad jelzett időpontban windows 7-nek fogják hívni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) bambano válasza zsolt320i (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tőled tudtunk valamit olvasni arról, hogy miért is baj a linuxnak a kernele??? A válaszodban vedd figyelembe azt a tényt, hogy a linux azonosan egyenlő a kernelével, tehát nem ráépül.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) Sanyix válasza bambano (#36) üzenetére


Sanyix
őstag

nem megy rajta a cod4 :D

(bár lehet rábasztam mert lehet hogy megy wine-n :) )

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#38) 5h4rK


5h4rK
tag

Szerintem zsolt320i driver developer a HP-nal es ezert tudja, hogy mire konnyebb drivert fejleszteni :DDD :))

(#39) DarkByte válasza bambano (#34) üzenetére


DarkByte
addikt

Tanenbaum bácsi nem beszél magyarul.
Pff.. akkor Tanenbaum bácsi magyar hangja használta így :D :R

[ Szerkesztve ]

(#40) harry3


harry3
őstag

Huhh ennek örülök, Linuxot csak a játékok és programok miatt nem használom. Nekem örömet okozott a cikk (a Linuxosok most biztos forrnak a dühtől).

(#41) 5h4rK válasza harry3 (#40) üzenetére


5h4rK
tag

Egyaltalan nem. Szerintem csak parhuzamosan lesz fejlesztve a Linux kernellel es soha nem lesz beepitve hivatalosan. Esetleg lesznek disztro-k akik beepitik . Szoval minket ketlem, hogy erintene.

(#42) leviske


leviske
veterán

Én nem feltétlen örülök ennek, de erről a véleményemet már máshol ki is fejtettem.

Nagyon sok idő lesz, mire elérik a kellő stabilitási szintet. Ezeket az erőforrásokat lehetne olyan megoldásokra is fordítani, amik tényleg, hosszú távon tudják segíteni a terjedést.

Butaságnak tartom a Microsoft után való loholást. Ennél hosszú távon még az is eredményesebb volna, ha a Szoftver/játékfejlesztőkhöz és a hardver gyártókhoz külön-külön bekopogtatnának és megkérnék őket, hogy vegyék figyelembe a Linux-ot.

Bár nem vagyok Linux guru, de azzal a mondásukkal egyet tudok érteni, hogy aki Windows-os programot akar futtatni, az használjon Windowst.

A szoftverek nagy részére lehet alternatívákat tervezni, egy idő után úgyis beszállnak a játékba a nagyobb, Windows-os fejlesztők (jó példa pl: Nero Linux).

Egyedül a játékfejlesztők meggyőzéséhez kéne komolyabb erőket bevetni és megpróbálni túltenni a Microsoft-on. (Amit, ha az Intel és/vagy Sony nem is mer meglépni, a Canonical megléphetne.)

(#43) hoffman_ válasza leviske (#42) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ámen.

- Az írás ügyes, érdekel a téma :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44) Madárpók válasza leviske (#42) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Sajnos amennyire tudom az OpenGL közel sem tud annyit, hogy kiválthassa a DX-et, úgyhogy DX támogatás nélkül nem valószínű hogy linuxra is fognak fejleszteni.

(#45) harry3 válasza 5h4rK (#41) üzenetére


harry3
őstag

A hivatalos oldalon van letöltési link, ha jól olvastam ez most nem egy oprendszer, hanem valamelyik Linuxra kell telepíteni utána minden exet, drivert lehet telepíteni, ami Windowsos?
A kernelekhez nem értek. :N

(#46) Termigáßor


Termigáßor
aktív tag

Nagyon szép és dícséretes próbálkozás ez a projekt!

... amíg M$ bácsi engedi :U

Senkinek nem tűnt fel, hogy jogi aggályokat is felvet ez a fejlesztés? A cikkben több helyen is nem publikus dokumentációk felhasználásáról esik szó. Vajon ezekhez milyen módon jutottak? Másrészt abban sajnos biztos vagyok, hogy redmond a kulcsfontosságú információkat nem fogja két kézzel osztogatni...

A Lindows mond valamit nektek? Nem volt hosszú életű, pedig az csak wine-t használt. Tudom ott elsősorban a névvel volt gond. De ez a projekt sokkal messzebbre megy. Szerintem a M$ még nem veszi komolyan, de ha kiforrja magát, akkor fel lehet készülni jogdíj perekre. Azt hiszem az a Linux, amiben ez a kernel(bővítmény) benne lesz aligha maradhat ingyenes...

Bár ahogy mostanában a M$ szénája áll, még az is lehet, hogy kötelezni fogják, hogy engedje a fejlesztést, különben monopolhelyzettel való visszaélés miatt dádá lesz :)

Mindent összevetve drukkolok, hogy életben maradjon a projekt! És minden tiszteletem ezeké a fiúké (és lányoké?) mert szerintem borotvaélen táncolnak...

Hajrá(f)!

Jobbára ártalmatlan...

(#47) Sanyix válasza harry3 (#45) üzenetére


Sanyix
őstag

úgy néz ki mintha egy kernel modul lenne. Azt telepíteni kell, aztán be lehet tölteni a kernelbe.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#48) 5h4rK válasza harry3 (#45) üzenetére


5h4rK
tag

Tenyleg nem egy oprendszer. A kernel az az OS magja. Szoval ha csereled az aktualis kerneled erre, akkor - elmeletileg - fognak futni az .exe -k is. Ahhoz, hogy teljes erteku operacios rendszer legyen ahhoz epiteni kell kore egy disztribuciot ( mint pl.: Debian, SuSe, Ubuntu stb )

(#49) Sanyix válasza Madárpók (#44) üzenetére


Sanyix
őstag

De tud. Max kevésbé hatékony, ha a dx10+ hoz hasonlítjuk (mert az ogl-nél nem akarják feladni a visszafelé kompatibilitást mint dx10-nél), de dx9-ig ugyanannyit tud. pl a wines ati ogl driverbe most került bele a geometry shader, ami ugye dx10-es.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#50) malwy válasza Madárpók (#44) üzenetére


malwy
senior tag

OpenGL-t meg lehet reformálni, ismét csak akarat, pénz, elterjedtség stb. kérdése :(:(
DX9hez közelebb áll felépítésben. Sajnos elmaradt nála a DX10-es reform. Egyébként közel sem oylan siralmas, mint írtad, cseppet sem reménytelen:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.