Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) 04ahgy válasza chey (#94) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egy forrást kérhetnék, hogy kifejezetten ennek az apropójára adták ki?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#102) bteebi válasza satz18 (#99) üzenetére


bteebi
veterán

500 MHz-es NMR ingyér? Az egy teljesen jó készülék. Gyógyszergyártól? Azért olyat máshol nem dobnak ki Magyarországon :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#103) chey válasza 04ahgy (#101) üzenetére


chey
csendes tag

Helló!

Itt a forrás.

"Consider the emergence the Old School is Best School contest and also the Challenger Division VII contests on OC-ESPORTS, two OC contests that have proven to be popular with many overclockers who enjoy dusting off old hardware and reliving thrills of the past, often using tools and skills honed in the present. The result is that the guys at CPUID have now released a new version of CPU-Z that is now once again compatible with the Windows 98 operating system, a handy tool when making any submissions on ancient hardware."

Bár expliciten valóban nem írják a cikkben, hogy emiatt adták ki, de egy-egy ilyen különkiadásnak mindig van katalizátora, és biztos vagyok benne, hogy az Old School Is Best School ráadáskörét már legalább fél éve megtervezték :)

Üdvözlettel: chey

(#104) bteebi


bteebi
veterán

Én amúgy nagyon szerettem a Win 98-at, jó sokáig használtam. Még a 3.11-gyel kezdtem. Meg is volt elég sokáig, majd utána a 95 jött (talán 97-ben?), szerencsére viszonylag rövid ideig. Valamiért nagyon nem szerettem, de már nem is emlékszem rá pontosan, hogy miért nem. Talán csak azért, mert nagyon más volt, mint a 3.11. A Start menüt erősen szoknom kellett :DDD :B. Ezután a 98 helyett azt hiszem a 98 SE-re váltottam. Nagyon gyors volt, és amennyire emlékszem még, nekem viszonylag stabil is volt (friss installként mindenképp). Talán nem installáltam fel olyan sokszor. Már több éve XP-je volt másoknak, amikor nagy nehezen én is váltottam arra. Sokkal lassabb volt, és elég szokatlan is eleinte, bár talán kevesebbszer fagyott. Mindenesetre azt hiszem egyszer még talán visszaváltottam a 98 SE-re, mert sokkal gyorsabb volt viszonylag gyenge gépen.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#105) satz18 válasza bteebi (#102) üzenetére


satz18
őstag

Úgy ahogy mondod :K

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#106) chey válasza bteebi (#104) üzenetére


chey
csendes tag

én szerettem volna az Asus T2-PH1 gépemre Millenniumot, de a 915G-hez már nem adtak ki 9x drivert. Pedig az NFSU2 legalább 15%-kal gyorsabban futott Millennium alatt, mint XP alatt. Sajnáltam, hogy váltanom kellett.

De most Windows 8.1 megy a duál P4 Xeon gépemen, és az XP-hez képest visszajött a 15% :C

(#107) DRB válasza erer1000 (#100) üzenetére


DRB
senior tag

+
(#59) erer1000:
(#97) Balala2007:

Látom beindul a retroflops. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#108) 04ahgy válasza chey (#103) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azt a forrást magam is megjelöltem a hírben, és csupán annyit tartalmaz, hogy kapóra jött az Old School is Best School contest ráadásköréhez, azt nem, hogy ezért adták volna ki.

Az lehet, hogy katalizálta, sőt, valószínű, de egyelőre – hivatalos megerősítés híján – csak találgatás.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#109) chey válasza 04ahgy (#108) üzenetére


chey
csendes tag

Valóban nem néztem a képaláírásnál a linket.

Értem. Ebben az esetben bocsánatot kérek az első hozzászólásomban és a másik hozzászólásomban írtakért, találgatást tényként írtam le...

Üdvözlettel: chey

[ Szerkesztve ]

(#110) 04ahgy válasza chey (#109) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ugyan már, no problemo, nem a karhatalmi komolyság jellemzi sem a hírt, sem a témáját. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#111) chey válasza 04ahgy (#110) üzenetére


chey
csendes tag

:R

(#113) hx4u


hx4u
csendes tag

Nyugi srácok, aki új 486-os gépet akar venni a vezérlő PC-nek soros porttal DOS alá az most is megteheti. Az ipari PC gyártóknál kell körülnézni. Pl Advantech.
Elég fejlett 486-kompatibilis gépeket árulnak passzív hűtéssel.

(#114) 04ahgy válasza hx4u (#113) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Visszaállítottam az előző hozzászólásod is, amin linkelted az ominózus gépet. :) Csak referral-spam-nak hittem.

Látható, hogy ismerkedsz a fórummal, így no problem. A többiek kedvéért: a link és a következő hsz. összetartozik.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.