Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) 04ahgy válasza Mr Bond 007 (#50) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kicsit részleteznéd, mi volna ebben a mondásban a kirúgási ok? Az, hogy nincs alkatész, csak használtan, gyűjtőknél? Esetleg az, hogy méltóztatott tönkremenni az őskövület, vagy az, hogy a millás műszer gyártója nem támogat Win10-et és Skylake-et, mondjuk USB 3.1 Type-C kapcsolaton?

Ha bármelyikre is igen a válasz, akkor sajnálom az alkalmazottaid, mert irracionálisak és nem vezetőhöz méltóak az elvárásaid. Más lehetséges kimenetelt meg nem tudok az esetbe képzelni, hiába, szegényes a fantáziám... :(

(#46) Balika911: Felismeri a Broadwell-E és asztali Carrizo procikat. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#52) daninet


daninet
veterán

DMWRC-T9XP4-....

itt nincs warez :D kereken 32 percbe telt ujratelepitenem hetente, ebbol 25 volt az oprendszer, a drivereket meg egy mappabol olvastattam be ahova behanytam mindent ami kellett :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#53) BSOD válasza satz18 (#4) üzenetére


BSOD
senior tag

Messze a valaha volt legjobb windows a win2000! Ezek a mai szarok csak kozmetikailag tudnak többet. Max 1-2 szerviz hiányozna, ha vissza kellene térnem, de azok is megoldhatók lehettek volna mára 3rd party...

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#54) ncc1701 válasza Mr Bond 007 (#50) üzenetére


ncc1701
veterán

Pedig igaza van, ilyet max lomisnál kapni, boltban újonnan nem lehet megvenni.

(#55) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Jó-jó, de mikor jön már végre a DOS3.1-es CPU-z? ;]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#56) #95904256 válasza Mr Bond 007 (#50) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ha ilyen ostoba főnököm lenne, úgy hagynám ott, mint a huzat. Már bocs! ;)

(#57) Alchemist válasza 04ahgy (#51) üzenetére


Alchemist
addikt

A talpraesett alkalmazott akár Win 10 alatt is megoldhatónak látja a műszer működését és jelzi a főnöknek, hogy az általa összegrundolt csapat némi reverse engineering után az eredetinél jobb szoftvert tenne le az asztalra... és ehhez a főnöknek mindössze 100-150 millát kéne betolnia. :D

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#58) R9DEON


R9DEON
senior tag

Szép volt jó nem volt soha ne lássam többet, viszont okos órán is fut: [link]

(#59) erer1000 válasza DRB (#49) üzenetére


erer1000
őstag

Single precision FLOPS 0,15 GFLOPS
Double precision FLOPS 0,14 GFLOPS
24bit integer 0,03GIOPS
32bit integer 0,02GIOS
64bit integer 0,01GIOPS

AES256 2,19MB/s
SHA-1 Hash 9,25MB/s
Single-precision Julia 0,06FPS
Double-precision Mandel 0,05FPS

(Intel MMX 166MHZ)

memory read, write, copy az failed lett :B

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#60) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Win98... régi rossz idők!! (Ha arra kell gondolnom hányszor raktam újra.)
Dos rendszeren kezdtem az x86-os pályafutásomat a C64 után.
Dos Commander akkoriban de jó is volt. Semmi probléma.
Win98-al csak az idegeskedés kezdődött el.

Az eddigi legjobb MS rendszer egyértelműen a Win7 nálam!
Attól függetlenül átváltottam Win10-re, különösebb problémám nincsen...
Bár mostanság azért akadt egy! De a Win7-es lapimmal megoldottam.

(#61) 04ahgy válasza erer1000 (#59) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azta! Tépi a hajat a sebesség, nemde? :)

(#55) takacsbotond: DOS-os HDSentinel van, az nem jó? :D

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#62) erer1000 válasza 04ahgy (#61) üzenetére


erer1000
őstag

ne is mond. FTP szervernek befogtam múltkor, 12-13Mbps-et bírt csak, mert CPU limitet kap hálózati írás olvasásnál :DD

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#63) bacsis


bacsis
Közösségépítő

jólvan gyerekek sírjatok csak hogy mekkora f*szság ez..
nem tök mindegy nektek? úgy se használjátok, nektek már az XP is múzeális :P
Én viszont kifejezetten örülök neki, és használni fogom :))

Amúgy senkinek nem akartam beszólni :B :R :R

(#64) #06658560 válasza bacsis (#63) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mivel te magad vagy a múzeum tulaja, nem is vártunk tőled mást! :P

(#65) orion1025


orion1025
őstag

Én a mai napig használok ME-t egy régi notin (Armada M300), ami igazából retró játékokra van fenntartva, illetve nyomtatásra. Amire kell, arra teljesen jó egy régi OS, persze csak offline módban.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#66) #65675776


#65675776
törölt tag

Nemrégiben raktam össze egy P200MMX-et semmi más céllal, minthogy azon nyomjam Heroes3-at. Márcsak azért is, hogy megmutassam, hogy mennyire elrugaszkodott az Ubi által kitalált gépigény a HD-nek csúfolt valamira. Természetesen W98 ment rá. Mondjuk a CPU-Z nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#67) macskea válasza satz18 (#4) üzenetére


macskea
őstag

Én amint lehetett, használtam a Windows 2000-et, szerintem nem volt az rossz. Előtte az NT 4.0... na az rossz volt, szerintem annyi fagyásom azóta nem volt összesen, mint abban a két évben. Amúgy a 2000 után én a Windows Server 2003-at használtam, ameddig csak lehetett. Akkoriban még nagyon "éltem" a win mókolását, az arra tökéletes volt, azóta ezt meguntam. Viszont az a 2003 olyan stabil volt, mint soha azóta semmi. Utána meg belekóstoltam a Server 2008 rendbe is, de azt már csak próba képpen. Vitt a kíváncsiságom. :)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#68) SkyLine3000 válasza Bici (#30) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Én is Dos 5.0-val kezdtem, 286-on és rohadtul nem szerettem én sem a Win98at az állandó kékhalál miatt. Annyiszor telepítettem újra az enyémet meg a haverét felváltva, h mást sem csináltam. Álmomban se jöjjön elő. Az Xp megváltás volt utána.
Már legalább 10 éve notin vagyok, de már többször elgondolkodtam én is egy retro gép összedobásán.

Ha már így csináltak a cpuz-hez win98 drivert, akkor a Landmark System Speed Test-hez meg csinálhatnának Win7 drivert.:D

(#69) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

A gépeim hasonló sorrendben voltak nekem is: Zxspectrum szuper 80K,C-64,amiga 500,1200, Xt 8086 3,5 Mhz turboval és rögtön bele a mély vízbe=amd 5x86 133mhz alapból 166mhz-el, király volt........
Én is retro képen W98se-t használok régi amd vasra ment rá, tnt vga kártya, sb16 audió és 1Gb ram.
A redalert véget, talán ismerős game de vannak dos 6.22-es gamek is, részletezni nem is tudom.
A mai gépemen menne is csak éppen játszhatatlan sebességgel, cikáznak az emberek és járművek is.
A képernyő görgetési sebességről már nem is beszélek.
A lényeg ez a korszak volt igazán a szép....
Üdv, István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#70) Mr Bond 007 válasza 04ahgy (#51) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Talán mert ki akar dobni egy millás gépet azért mert nem lehet kapni a boltban a vezérlő pc-hez alkatrészt? Konkrétan 10-20 ezerért 3-4 cseregépet is be lehet hozzá szerezni. Vagy csak nekem áll égnek a hajam ilyen logika hallatán? Persze ahol a pénz nem számít...

(#71) 04ahgy válasza Mr Bond 007 (#70) üzenetére


04ahgy
nagyúr

De ilyet nem írtak. Azt írták, amit idéztél is: "Annál már csak az jobb, hogy az egyetemen az egyik műszert egy 286-os hajt DOS 6.22-vel. Ha az a gép összeszarja magát, akkor a millás műszer is ugorhat, ha csak nem szereznek hozzá alkatrészt mondjuk bacsistól."

Ha szerez alkatrészt, el fog még ketyegni a műszer. A 3-4 cseregép szerintem tartalmaz cserealkatrészt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#72) bteebi


bteebi
veterán

Ööö... május 1-je van, nem április :U. Azért valahol poén :).

#38: :)) :R

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#73) Vladi válasza 04ahgy (#71) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nyugodtság van, mert az ilyen esetekre találták ki a freedost pl. Meg pár éve még gyártottak 775-ös cpu alá alaplapot, isa slottal.

Szóval pár évig még a spéci hardvereket lesz ami hajtsa ha már csak bacsinál van működő 286.

hát vag ya pofa elad párat 1-2 millió forintért. :DD

mod: bocs, nem 1150-hez is van.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#74) A`rpi válasza Vladi (#73) üzenetére


A`rpi
addikt

Sima ISA slot az hagyján, de mi van ha VLB-s slot kell?

Szerintem amúgy nem maga a 286 gép pótlása lenne nagy kihívás, sokkal inkább az interface kártya ami hajtja a gépet.

(#75) szacsee


szacsee
nagyúr

Pár régi vas van itthon igaz Mach miatt, hogy tudjak valamit kezdeni ha lehal az egyik, de lehet csatasorba állítom a legrégebbit. Előkotrom az SB AWE 64 Goldomat beleszórom, drivert csak találok hozzá valahol.
Hmm aztán lehet túrni kellene valami gépet ISA slottal és minél gyorsabb VGA meghajtásra alkalmas AGP-vel, de talán sikerül. Írni kellene az Asrock-nak szépen egy levelet, hogy C2D alá hegesszen egy lapot ISA slottal a retrósok örömére. :DDD

(#76) MZperX75


MZperX75
addikt

Win 98 búcsú képernyők


Egy kis szerviz csomag XP-hez

[ Szerkesztve ]

(#77) R9DEON válasza MZperX75 (#76) üzenetére


R9DEON
senior tag

Ekkor már kezdődött is a kotorászás a telepítőlemez után mivel javítani nem nagyon lehetett backup szoftver meg nem úgy volt található mint manapság.

(#78) daninet válasza MZperX75 (#76) üzenetére


daninet
veterán

az elso es harmadik az XP nem 98 :P

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#79) R9DEON válasza MZperX75 (#76) üzenetére


R9DEON
senior tag

Az a szervizcsomag 3 nagyon tetszik mert egyszerű a használata és internet csatlakozás nélkül is működik.

[ Szerkesztve ]

(#80) MZperX75 válasza daninet (#78) üzenetére


MZperX75
addikt

Emlékek torzulnak ,összemosódnak valahogy a két rendszer ebből a szögből iker tesók. ;)


[ Szerkesztve ]

(#81) #65675776 válasza szacsee (#75) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért pont szerencsétlen Asrock kellene, ha érdemleges szereplők készítenek még modernebb procikhoz is ISA-s alaplapot. [link] Nyilván nem sok lapot adnak el konzumer piacra, de az ISa nem is ott van használatban akár ma is.

(#82) daninet válasza MZperX75 (#80) üzenetére


daninet
veterán

mondjuk 98-nal annyiban volt mas, hogy ott barmilyen hiba lerantotta a rendszert magaval, NT utan pedig egy rossz eger driver vagy kisebb hiba mar nem fektette meg a rendszert. XP-nel mar tenyleg baj volt ha jott a kekhalal.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#83) Mr Bond 007 válasza A`rpi (#74) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Azért az se lehetetlen küldetés: KATT
Ha ezen múlik egy millás gép sorsa bagatel összegekről beszélünk.

Esetleg ha tényleg van modern pc alaplap isa porttal akkor esxi-t neki meg olyan cpu-t ami vt-d-t támogat így oda lehet adni a vm-nek az isa kártyát. (bár lehet ez nem járható az isa portokkal) Max annyi kellemetlenség lenne hogy kell még egy vékonykliens kapcsolódni. (pl egy leharcolt öreg laptop is megfelel)Vagy freedos-al is megérne egy próbát ahogy fentebb írták. De ami nekem meredek volt az az hogy fel se merült a megoldásra való törekvés, egyből dobná ki a nagyértékű műszert.

[ Szerkesztve ]

(#84) RECSKA válasza Mr Bond 007 (#70) üzenetére


RECSKA
veterán

Ha abba igy belekotottel, amit irt, majd egybol egnek all a hajad a logikajan ( mikor semmi olyat nem irt, spontan belelatod amit akarsz ) aldom a joistent, hogy nem a fonokom vagy xD no offense! ;)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#85) Mr Bond 007 válasza RECSKA (#84) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Picit hagy zavarjon már az eshetősége hogy az én adómból is pumpált oktatási intézményben ne dobáljanak már ki értékes funkcionális műszereket, csak mert nem látják át (vagy nem akarják) a megoldási lehetőségeket... Persze erősen sarkítottam, nincs alkalmazottam, de látom mindenkinek ennyi jött le a dologból.
Persze ha nem így lenne akkor elnézést, de a windows 2000 lefikálása alapján már lehet következtetni bizonyos kvalitások meglétére/hiányára. Szigorúan no offense.

[ Szerkesztve ]

(#86) MongolZ válasza Mr Bond 007 (#83) üzenetére


MongolZ
addikt

Az ilyen főnök, mint te, a kedvencem.

Milliós gép, nehogy már ki kelljen dobni!
Ja, hogy fele olyan gyorsan megy, nem baj, milliókba került! Ja, hogy minden reggel megáll, mint a szög? Nem baj, drága volt! Ja, hogy a javítására alig találni szakembert? Drága volt, nem érted? Ja, hogy plusz 1 ember kell a működtetéséhez? Tényleg nem érted, hogy drága volt?

Lassan akármelyik iparágban ki lehet jelenteni, hogy a régi, de még úgy-ahogy működő gépek helyett akármikor érdemes új gépet venni, mert: gyorsabb, kevesebb és tervezhető a karbantartási igénye, nem, vagy alig kell rá felügyelet, stb.

Néhány éve még használtunk mátrix-nyomtatókat, mert a vállalatirányítási rendszer DOS alapú volt. Aztán amikor végre sikerült kisírni egy új vállalatirányítási rendszert soktíz millió forintért (megvettük kb. a létező legbonyolultabb rendszert ~70 felhasználóval), akkor kiderült, hogy nyomtatni sem kell, mert amit eddig órákon keresztül nyomtattunk naponta, az már 3 kattintás. Hirtelen pár ember felszabadult...

Vagy a másik, egy több száz milliós CNC horizont, de 40 éves: működik úgy-ahogy, nagyon sok hibával, volt, hogy minden héten valamit mókolni kellett rajta (palettacserélő nem megy már 15 éve). Leégett egy NYÁK, a gyártótól kaptunk 1 telefonszámot, azzal a megjegyzéssel, hogy ő az utolsó élő ember, aki az életében javított ilyet. Na, megjelent egy nyugdíjas alkoholista fószer, aki alig tudott eltántorogni a géphez, de megcsinálta fél óra alatt. Garázsában volt még tartalék alkatrész. Egy ilyen gépet megéri megtartani???

(#83) Mr Bond 007: Jajj, ez a megoldásra törekvés. Van egy sz*rod, meg kell oldani, neked egy őszinte ember az arcodba mondja, hogy "Nem éri meg megjavítani.", erre te egyből azzal jössz, nem keresi a megoldást. De, keresi a megoldást, meg is találta: ki kell dobni és venni kell újat, és nem lesz probléma. Te, mint "mindenhez" értő főnök, pedig keresed a legolcsóbb rövidtávú megoldást: böngésszen a neten legalább 1 ember órákat, mire talál megfelelő alkatrészt (ha egyáltalán kiderült, hogy minek van baja), rendelje meg, várjon napokat, csinálja meg... Hogy közben áll a gép, hogy 1 ember több napi munkája elment vele, az nem érdekel, legyen megoldva, menjen megint, nehogy újat kelljen venni (ami talán üzembiztosabb, gyorsabb, jobb), aztán menjen megint ki tudja meddig, lehet 1 napig, mielőtt megint lesz vele valami baj.

(#85) Mr Bond 007: A te logikáddal kábelkötegelőkkel összefogott farönkök lennének a Dunán.

[ Szerkesztve ]

(#87) 04ahgy válasza Mr Bond 007 (#85) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Win2k az én szememben is egy klassz OS volt, nem mellesleg stabil!

A zsebedből és adómillióidból meg nem egy műszer hipotetikus kidobására megy a pénz, hanem a PüMin. könyvére, kiadás, fordítás, stb. No meg az alapítványok támogatására.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#88) Mr Bond 007 válasza MongolZ (#86) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Itt most nem erről beszéltem. Nem vagyok hülye hogy a fillérb-ás a hatékonyság rovására menjen. De ha van egy jól működő gépem, minek cseréljem le ha csak a vezérlő pc-jével van baj?

Win2k-s gépre visszatérve meg akkor ott valamilyen probléma van. Meg kéne oldani. Ha meg nem lehet, akkor kicserélni olyanra amivel lehet dolgozni. Nem a spórolásról beszéltem, hanem a pazarlásról. :U

"Lassan akármelyik iparágban ki lehet jelenteni, hogy a régi, de még úgy-ahogy működő gépek helyett akármikor érdemes új gépet venni, mert: gyorsabb, kevesebb és tervezhető a karbantartási igénye, nem, vagy alig kell rá felügyelet, stb."
Tök jó! Csak én megint nem erről beszéltem... :N

Másrészt egy mérőműszer nem feltétlenül avul el olyan mértékben. Ráadásul ha egy intézményben van már adott feladatra gép inkább egy olyanra kéne költeni a szűkös forrásokból ami még nincs, minthogy egy olyanra ami már van, csak egy mérés 10 perc helyett 20-at vesz igénybe. De itt most megint csak nem az avulás volt a gond hanem a pc ami viszi.

A többieknek is:
Szóval mégegyszer hogy meg is értsétek: Nem volt szó róla hogy a gép rossz, szenved stb. Csak a vezérlő pc-vel volt baj. Természetesen ha rossz, szenvedés vele a munka, és nem éri meg vele foglalkozni akkor dobni kell!

[ Szerkesztve ]

(#89) hunluki


hunluki
senior tag

Szép kis topik lett :D Amúgy W2k-nak én is a védelmére kelnék, unokaöcsémnél az ősrégi gépem (celeron 333@418mhz), 256mb ram, 20 gigás IDE HDD, S3 + voodoo2 gyorsító, és W2k OS. Előtte 98/ME volt rajta, de félévente ha nem sűrűbben kellett újrahúzni, aztán 64 mega ramról bővültünk 256-ra, felrepül a W2k és azóta köszöni szépen remekül elvan (5 éves gyereknek nem akartam komoly gépet adni hogy szétkapja). Ennek ellenére a gép még mindig megy, NFS3 hot pursuit, Age of empire 2, crazy taxi a kedvencek. Fent van az IG2 és a starcraft is, de azokra még nem kapott rá. Ellenben a midtown madness nagyon megy :) A telepítés idejéről fogalmam sincs, de azóta is megy. Egeret meg billt sűrűbben kell cserélni mert azok nem bírják a kakót/morzsát/rage-et :D

(#90) rvs válasza MongolZ (#86) üzenetére


rvs
aktív tag

"Lassan akármelyik iparágban ki lehet jelenteni, hogy a régi, de még úgy-ahogy működő gépek helyett akármikor érdemes új gépet venni, mert: gyorsabb, kevesebb és tervezhető a karbantartási igénye, nem, vagy alig kell rá felügyelet, stb."

Aha. Azért ne jelentsük ezt ki, mert amikor az ember hetente telepíti az új bugfixet a csilivili új szarra, és egy-kéthetente nyitja a SR és TR hegyeket a karbantartási igényt nem igénylő sokmilliós szoftver+hardver kombóra, akkor erősen elgondolkozik ezen a karbantartási igény és felügyelet dolgon... maradt volna a régi, kopott, kicsit szar, de kezelhető cucc.

No offense, de hogy a CNC-re van rálátásod a hozzászólásod alapján az egy dolog, de nagyon ne általánosítsunk már. Főleg ne a niche/K+F területre. Az egy nagyon más játszótér, mint a konzumer világ.

(#91) arn


arn
félisten

a win2000 volt anno a legstabilabb win abban az idoben, csak kompatibilitasi gondjai voltak a korabbi verziokkal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#92) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

MSI-nek van egy olyan alaplapja, amely I7-es procikat is képes befogadni, van pci-e csatlakozása, DDR3-as memóriákat kezeli, és 1ISA portja van. Amit ráadásul featureként van feltüntetve, szóval nem lehetetlen.

(#93) Francia91


Francia91
veterán

Én 6.22 DOS + Windows 3.11 kombóval kezdtem a számítógépezést, aztán Win98 SE jött. Semmi problémám nem volt vele. Telepítés közben rengetegszer újraindult, de ha felkerült, atomstabil volt :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#94) chey válasza bacsis (#63) üzenetére


chey
csendes tag

"Én viszont kifejezetten örülök neki, és használni fogom" - ebben biztos vagyok. Nemcsak azért, mert van jópár Win98-as kaliberű géped, hanem mert a a HWBOT Win98-as ráadáskört írt ki az Old School is Best School versenyben, amin, mint mindannyian tudjuk, nagyon szépen szerepeltek :R

Őszintén szólva sajnálom, hogy a cikkben nem szerepelt, hogy a CPUID kifejezetten ezen verseny aprolóján adta ki ezt a CPU-Z-et.

(#95) chey


chey
csendes tag

Egyébként egy spektrofotométert, nagyérzékenységű mérleget, precíziós fúrót, lézerrendszert, babamonitort, ultrabroadband fényforrást, stb. nem 5 évre vesz az ember. Ezek az eszközök általában 30 év után is nagyon jól működnek. A gyártó azonban jellemzően max. 10 évig készít hozzá új drivert, mivel neki az az érdeke, hoghy lecseréld a méregdrága eszközt egy olyanra, amire
a) jellemzően semmi szükséged sincs, mert a meglévő pont jó neked
b) a következő 10 évben nem lesz pénzed, mert 5-ször annyiba kerül mint az, amid most van, és amire ráment a gatyád is.

Innentől kezdve maradsz a régi operációs rendszernék és a régi programnál. A 286-os egyébként sok esetben lecserélhető 486-osra vagy Pentiumra (esetleg K6-2-esre :DDD), ami nagyon-nagyon megdobhatja a használhatóságot.

Én egy spektrofotométer 486-os gépét upgrade-eltem 233 MHz-es Pentiumra, és 8 MB helyett kapott 32 MB RAM-ot, és bónuszként 1 USB portot is. Szárnyakat kapott, és pendrive-ra is lehet menteni róla, nemcsak floppyra. Nagyon örültek a kollégák, főleg, hogy a gyűjteményemet frissítettem ezzel (azaz ingyen csináltam). Mindenki jól járt.

Ne fikázzátok a régi mérőeszközöket és régi munkagépeket. Sokszor (mai szemmel nézve) olyan egyszerű a vezérlésük, hogy könnyű javítani, és még 20 évig is működnek. Az új csili-vili digitális érintőgombos LCD kijelzős eszköz vezérlése lehet, hoigy 10 év múlva teljesen tönkremegy, és nem is lesz pótolható.

(#96) Balala2007 válasza erer1000 (#28) üzenetére


Balala2007
tag

Ez egy dual P1 MMX 200MHz + Gigabyte GA-586DX + 512MB RAM + Win2000 SP4 + AIDA64 (az aktualis 5.70 bench modullal):

[ Szerkesztve ]

AIDA64.com

(#97) Balala2007 válasza DRB (#49) üzenetére


Balala2007
tag

azt nem tudom, hogy minden tesz kompatibilis e a W98-al

A VP8-at kiveve mindegyik, ha van eleg memoria. A MemBW-nek threadenkent 64MB kell. Ez tulzasnak tunhet, de igy lehet relevansan egy tablazatban szerepeltetni K5-tol Skylake-ig mindent.

AIDA64.com

(#98) DooMbo


DooMbo
tag

Emlékszem, hogy kinyílt a világ mikor leváltottam a win95-öt erre a csodára! Hosszú évekig jól megállta a helyét. Persze hiba az volt ebben is (sokszor mikor kéket láttam rosszul voltam), de mégis nagyon tudtunk örülni neki :)

(#99) satz18 válasza Mr Bond 007 (#85) üzenetére


satz18
őstag

Én pont hogy nem azt írtam, hogy ki kell dobni, hanem hogy nehéz hozzá régi gépet meg vezérlőkártyát találni, még szerencse hogy rajtad kívül mindenki értette. Én soha nem dobnék ki egy értékes műszert. Nem rég szereztünk egy 30 éves 500-as NMR-t. Örültünk mint majom a farkának. Bele ment vagy 500 l hélium mire beindult, de így megspóroltuk egy 100 millás műszer árát. Most van rá esély, hogy újabb 30 évig menni fog......

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#100) erer1000 válasza Balala2007 (#96) üzenetére


erer1000
őstag

dual P1 :Y :Y :Y

kár hogy a 16+32MB EDO RAM-al nem fut le a mem sebesség teszt nálam :'(

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#101) 04ahgy válasza chey (#94) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egy forrást kérhetnék, hogy kifejezetten ennek az apropójára adták ki?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#102) bteebi válasza satz18 (#99) üzenetére


bteebi
veterán

500 MHz-es NMR ingyér? Az egy teljesen jó készülék. Gyógyszergyártól? Azért olyat máshol nem dobnak ki Magyarországon :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#103) chey válasza 04ahgy (#101) üzenetére


chey
csendes tag

Helló!

Itt a forrás.

"Consider the emergence the Old School is Best School contest and also the Challenger Division VII contests on OC-ESPORTS, two OC contests that have proven to be popular with many overclockers who enjoy dusting off old hardware and reliving thrills of the past, often using tools and skills honed in the present. The result is that the guys at CPUID have now released a new version of CPU-Z that is now once again compatible with the Windows 98 operating system, a handy tool when making any submissions on ancient hardware."

Bár expliciten valóban nem írják a cikkben, hogy emiatt adták ki, de egy-egy ilyen különkiadásnak mindig van katalizátora, és biztos vagyok benne, hogy az Old School Is Best School ráadáskörét már legalább fél éve megtervezték :)

Üdvözlettel: chey

(#104) bteebi


bteebi
veterán

Én amúgy nagyon szerettem a Win 98-at, jó sokáig használtam. Még a 3.11-gyel kezdtem. Meg is volt elég sokáig, majd utána a 95 jött (talán 97-ben?), szerencsére viszonylag rövid ideig. Valamiért nagyon nem szerettem, de már nem is emlékszem rá pontosan, hogy miért nem. Talán csak azért, mert nagyon más volt, mint a 3.11. A Start menüt erősen szoknom kellett :DDD :B. Ezután a 98 helyett azt hiszem a 98 SE-re váltottam. Nagyon gyors volt, és amennyire emlékszem még, nekem viszonylag stabil is volt (friss installként mindenképp). Talán nem installáltam fel olyan sokszor. Már több éve XP-je volt másoknak, amikor nagy nehezen én is váltottam arra. Sokkal lassabb volt, és elég szokatlan is eleinte, bár talán kevesebbszer fagyott. Mindenesetre azt hiszem egyszer még talán visszaváltottam a 98 SE-re, mert sokkal gyorsabb volt viszonylag gyenge gépen.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#105) satz18 válasza bteebi (#102) üzenetére


satz18
őstag

Úgy ahogy mondod :K

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#106) chey válasza bteebi (#104) üzenetére


chey
csendes tag

én szerettem volna az Asus T2-PH1 gépemre Millenniumot, de a 915G-hez már nem adtak ki 9x drivert. Pedig az NFSU2 legalább 15%-kal gyorsabban futott Millennium alatt, mint XP alatt. Sajnáltam, hogy váltanom kellett.

De most Windows 8.1 megy a duál P4 Xeon gépemen, és az XP-hez képest visszajött a 15% :C

(#107) DRB válasza erer1000 (#100) üzenetére


DRB
senior tag

+
(#59) erer1000:
(#97) Balala2007:

Látom beindul a retroflops. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#108) 04ahgy válasza chey (#103) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azt a forrást magam is megjelöltem a hírben, és csupán annyit tartalmaz, hogy kapóra jött az Old School is Best School contest ráadásköréhez, azt nem, hogy ezért adták volna ki.

Az lehet, hogy katalizálta, sőt, valószínű, de egyelőre – hivatalos megerősítés híján – csak találgatás.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#109) chey válasza 04ahgy (#108) üzenetére


chey
csendes tag

Valóban nem néztem a képaláírásnál a linket.

Értem. Ebben az esetben bocsánatot kérek az első hozzászólásomban és a másik hozzászólásomban írtakért, találgatást tényként írtam le...

Üdvözlettel: chey

[ Szerkesztve ]

(#110) 04ahgy válasza chey (#109) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ugyan már, no problemo, nem a karhatalmi komolyság jellemzi sem a hírt, sem a témáját. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#111) chey válasza 04ahgy (#110) üzenetére


chey
csendes tag

:R

(#113) hx4u


hx4u
csendes tag

Nyugi srácok, aki új 486-os gépet akar venni a vezérlő PC-nek soros porttal DOS alá az most is megteheti. Az ipari PC gyártóknál kell körülnézni. Pl Advantech.
Elég fejlett 486-kompatibilis gépeket árulnak passzív hűtéssel.

(#114) 04ahgy válasza hx4u (#113) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Visszaállítottam az előző hozzászólásod is, amin linkelted az ominózus gépet. :) Csak referral-spam-nak hittem.

Látható, hogy ismerkedsz a fórummal, így no problem. A többiek kedvéért: a link és a következő hsz. összetartozik.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.