Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) winhate


winhate
őstag

Látom ráérsz :)

Van itthon P1 , P2 ha gondolod atviszem a p1 -et :)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#2) satz18


satz18
őstag

Én egyszer 768 MB-al próbáltam a win7-et csak kipróbálás erejéig. Az is elég sokkoló volt. A régi szép időkben amikor 286-os gépen akartunk win3.1-et elindítani, akkor még ráértünk... Én a mai világban maradok az SSD-nél. Öreg vagyok már az ilyesmi mókákhoz.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#3) kenand


kenand
veterán

Én régen, amikor már mindenki pentium 2-t használt, egy made in USA alaplapos (Micronics) 486DX-est használtam és a hétköznapi élet alkalmazásaiban teljesen partiban volt...Multimédia CD-ket fejlesztettem vele. (Promo CD-t a Szerencsejáték ZRT-nek, Auto katalógust a Kossuth kiadónak stb)

De legnagyobb perverzio az volt amikor ezen a gépen futattam egy amiga emulátort, és amiga emulátor alatt egy Macintosh emulátort. Mivel PC-re direktben nem volt használható macintosh emu...

(#4) HXY


HXY
addikt

Én mindig is mondtam, hogy 512MB RAM-mal normálisan használható a Win7, pedig mindenki hitetlenkedett.
Azért a 160MB RAM már nem semmi, azaz akarom mondani majdnem semmi! :DD

(#5) #52815360 válasza HXY (#4) üzenetére


#52815360
törölt tag

A Win7 lehet, aztán elinditod a Firefoxot... :DDD

(#6) donmackó


donmackó
őstag

Ez önkínzás! De legalább jó tudni hogy mennyi a minimum amit kér a 7.

Release the cable hounds!

(#7) kaszas19


kaszas19
senior tag

Szép. Gondolom milyen fűrge lehet mikor böngészővel be tud nyelni időnként 2gb ramot is :) pedig sok program nem is megy a háttérben. Gondolom a vinyó tekert mint állat? XD kellet a lapozó fálj neki.

(#8) Elims


Elims
veterán

Nekem tetszett az íràs! :-)
A mai vilàgban ilyet kipròbàlni??Amikor mki a magok szàmàt/ram-ok rengetegét kergeti.A videòkàrtyàrol nem is beszélve...
Köszönjük a "tesztet"! :-)

(#9) Zsidaaj


Zsidaaj
tag

Ez durva, jo kis teszt :D 160mb ramal indul az szep :D Azt hittem 512mb a minimum neki.

[ Szerkesztve ]

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#10) frescho


frescho
addikt

Nem rossz próbálkozás, de a Win 7-nek nem kell ennyi erőforrás. Elindul 80MB memóriával is egy Socket 7-es processzoron. [link]

https://frescho.hu

(#11) donmackó válasza frescho (#10) üzenetére


donmackó
őstag

Ez meg már erősen a szado-mazo kategória. ;]

Release the cable hounds!

(#12) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Volt nálam egyszer egy szörnyeteg: P2 slotos alaplap edoram foglalattal (max 256 MB), a legfejlettebb csatoló a PCI volt rajta. Na abba raktunk egy scsi kártyát, rajta 2 db 16 GB diszk összefüzve, egy Tseng et6100-es PCI vga. Erre raktunk ideiglenesen win7-et, kellett egy alaplap gariztatás idejére valami gép a havernak netezni....
Hát az sem a gyors indulásról volt híres :)

(#13) Inhuman01


Inhuman01
tag

Hát érdekes cikk.
Kb fél éve hozzám került egy gép, ami intel e5200-s processzorral volt megáldva + 1 gb rammal (integrált videó kártya volt benne )
Win 7 volt rajta napi használatra. Újra kellett volna telepíteni, mert nagyon lassú volt már. A win 7-t még fel is sikerült küzdeni elég hamar, de a frissítéseket kb 3 óra alatt sem. Le is szedtem gyorsan, a winxp kb 1 óra alatt kész volt teljesen driverekkel, programokkal. Netezni, filmet nézni tökéletes..

"felhasználónak 17 pozitív és 0 negativ értékelése van" WOT nick: Inhuman82

(#14) VirsLee


VirsLee
őstag

Mennyi időt töltöttél el ezzel összesen? :)

(#15) gbors


gbors
nagyúr

Jó olvasni az ilyen elborulásokat :K

Viszont ha már ennyi időt rászántál, nem akarsz pár benchmarkot csinálni? Mondjuk a következőképpen:
- Két mérési ponttal bekapcsoláshoz képest: 1. bejelentkezés 2. pH! címoldal betöltődés böngészőbe
- Memóriamennyiség szerint: 160, 256, 288, 384, 512, stb., ameddig a türelem tart :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#16) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

A lassúsághoz azért az a 40GB-os vinyó is hozzátett egy lapáttal. SSD-t alá és már "szárnyalni" fog a 160MB RAM :D

Anno mi 8MB-os laptopon (és a benne lévő lassú vinyón) futtattunk WIndows 98-at, na ahhoz is türelem kellett ám

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#18) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Meg lehetne nézni, hogy mennyit gyorsítana a rendszeren egy SSD-re tett virtuális memória vagy pedig a hírhedt Ready Boost-al az csak egy Pendrive-ot igényel.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#19) d@vee


d@vee
őstag

Te nem vagy 100-as, már bocsi :D Ilyen egy önsanyargatást :DDD Én 512 megával próbáltam csak a win7-et , már ami a legkevesebb memóriát érinti, de azzal "repesztett", simán lehetett rajta netezni chrome-al.

Ja

(#20) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Teszteltem az új többszálas Mozilla-t, 8 ablakban nyitott böngésző 4,5Gb!!! memória.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#21) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Köszi a cikket. :R

Amúgy sokan itt meg vannak lepődve, de a Win7 megy ugye 80 MB RAM-mal is 93Mhz-en is.

Live-Die-Respawn

(#22) lev258


lev258
veterán

A teljesség kedvéért. Azt lehet tudni, mekkora lapozófájlt használ így?
Egyébként szép teljesítmény, hogy ilyen tesztre vállalkoztál. :C

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#23) kaszas19 válasza #32839680 (#17) üzenetére


kaszas19
senior tag

Azért írtam 2 GB-tot mert jelenleg annyi van a gépembe :D de igazad van a Google Chrome nagyon sok memóriát betud nyelni ami kicsit sem jó egy böngészőtől.
Annyi pénzt feccőlnek androidra de hogy egy normális böngészőt dobjanak pc-re az nem igazán fontos ezek szerint.
De ettől eltekintve mégis csak a Google Chrome-ot használom alap böngészőként mert a tetszik hogy szinkronizál a mobillal így mindent elérek mobilon is úgy mint pc-n

(#24) ncc1701 válasza kaszas19 (#7) üzenetére


ncc1701
veterán

Mai böngésző bármennyi memóriát megehet.

(#25) razorbenke92

Tetszett az írás!

Jó volt olvasni, főleg, hogy nekem is van egy ilyen fétisem, hogy olyan gépet nem nyugdíjazunk, ami még megy., ha meg már nem nyugdíjazzuk, akkor menjen minél frissebb rendszerrel. Volt már olyan, hogy ezért Linux közelire tornáztam a Windows igényességét :D

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#26) osztraksajt


osztraksajt
őstag

A böngésző memóriahasználata attól is függ mennyi ram van a gépeben.

A cégnél P3 1000-es 384Mb rammal XP+Firefox flashblockkal teljesen vállalható a mindennapi használatra (gmail, prohardver stb) ha az ember kerüli a tecsőt meg az arcoskönyvet.

(#27) MineFox54 válasza kaszas19 (#23) üzenetére


MineFox54
őstag

FF is szinkronizál mobillal. (mobil FF-el)

(#28) DRB


DRB
senior tag

A videóban jól látszik, hogy nem proci a szűk keresztmetszet. :DDD
Kár hogy nem megy a Win8.1 ezen a procin, azt tapasztaltam, hogy kevesebb RAM-ot igényel mint a Win7, de „sajnos” kell SSE2, NX, stb. a 8.1-hez. Persze lehet. hogy ilyen extrém kevésnél már másképp viselkedne.

(#29) kaszas19 válasza MineFox54 (#27) üzenetére


kaszas19
senior tag

Igen tudom de nagyon régóta Chrome-t használok és ezért nem váltom le+ vannak oldalak amik sokkal jobban működnek a Chrome alatt mint Firefox alatt.

(#30) kcsa


kcsa
veterán

Amikor a címet elolvastam, elsőre azért bacsis féle cikkre számítottam ;]

(#31) UnSkilleD válasza HXY (#4) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

lol 512-vel? én felraktam pár kiselejtezett athlonxp meg p4 cerka alapú gépre amikben 512mega ram volt, hát azt nem nevezném használhatónak

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#32) X-Master válasza kaszas19 (#7) üzenetére


X-Master
tag

Igen, rendesen, de csak ami a 40 eres kábelen kifért. :)
Hát igen, böngészni már kínszenvedés lett volna, az MSN-kezdőlap is épp hogy betöltött.

(#33) MineFox54 válasza kaszas19 (#29) üzenetére


MineFox54
őstag

Soha nem volt még problémám FF-el.

(#34) X-Master válasza frescho (#10) üzenetére


X-Master
tag

Igen, szintén szép eredmény. De vajon Win7 Ultimate is menne 80 MB-on?
Érdekelne még, hogy simán elindult a rendszer 128 megával? A telepítőt és az indítási beállításokat meg kellett-e változtatni?

(#35) X-Master válasza VirsLee (#14) üzenetére


X-Master
tag

Szereléssel, konfigurálással, teszteléssel, mindenestől úgy 2-3. Már több, mint fél éve történt, néhány FaceBook-csoportban megosztottam a videót, úgy láttam érdekli az embereket, így megírtam a tesztet.

(#36) X-Master válasza gbors (#15) üzenetére


X-Master
tag

Két dolog miatt sem:

1. Aida64-et terveztem, de kegyetlenül lassú lett volna, szerintem el sem indul. Még Paint-ban nyomni 1-2 screenshotot is megterhelte volna, ezért készült telefonnal az a kép is.
2. Sajnos azóta elhalálozott az alaplap, most jelenleg egy Socket 754-es van Sempron 2500+-al otthon, ami a leggyengébb.

De igyekszem beszerezni még régi cuccokat és tesztelni őket.

(#37) X-Master válasza Feruendios (#18) üzenetére


X-Master
tag

ReadyBoost-ot próbáltam még amikor 512 MB-al futott a Vista, de nem ért semmit, pedig elég jó volt a pendrive.

(#38) kovgab


kovgab
aktív tag

ez nagyon jó :)

Ká Úr

(#39) kaszas19 válasza MineFox54 (#33) üzenetére


kaszas19
senior tag

Sajnos nekem volt több olyan oldal ahol keményen kell a flash és széttördelte a képet vagy leállt még a Chrome alatt nem.
Lehet egyedi probléma mivel nem valami bivaly a gépem.

(#40) MineFox54 válasza kaszas19 (#39) üzenetére


MineFox54
őstag

Én Pentium D-n, meg C2d-n használom :)

(#41) X-Master válasza kaszas19 (#39) üzenetére


X-Master
tag

Én nem szeretem a Chrome-ot, még mindig Explorer-párti vagyok, de tény hogy már elavult, és XP-n nem alternatíva, odaa muszáj Chrome-ot rakni hogy bejöjjön minden. Az Edge alakul, de érthetetlen számomra hogy még mindig nem képes arra, amit az IE évek óta tud: kilépés után törölni a cookie-kat, jelszavakat, előzményeket, meg mindent automatikusan, 2-3 másodperc alatt. Ez pedig fontos, és amíg nem változik, nem fogok áttérni rá.

(#42) kaszas19 válasza MineFox54 (#40) üzenetére


kaszas19
senior tag

Jelenleg amin használom egy Xeon E5320 4x1,86Ghz 2GB DDr2 integrált vga.

(#43) MineFox54 válasza X-Master (#41) üzenetére


MineFox54
őstag

Explorer :O.
Azt a szart...

(#44) kaszas19 válasza X-Master (#41) üzenetére


kaszas19
senior tag

Igen ki mit szokott meg ahhoz ragaszkodik bár én soha nem használtam az Explorer-t mert nem tetszik de ez egyéni másnak bejön. "kinek a pap kinek a papné":D

(#45) X-Master válasza MineFox54 (#43) üzenetére


X-Master
tag

Próbáltam Chrome-ot (XP meg Vista alatt használom is), Firefoxot, Safarit, Maxthont, Operát, de egyik sem tetszett igazán. Még a Chrome a legjobb, de az sem takarít ki maga után, sőt, minden szemetet benthagy évekre visszamenőleg.

(#46) electrodoki válasza X-Master (#41) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Na ezzel a hsz-szel le is írtad, hogy abszolút nem vagy kompetens ilyen témában.... Explorer.. Az ja....

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#47) X-Master válasza electrodoki (#46) üzenetére


X-Master
tag

Nekem 3 dolog fontos egy böngészőben:

1. Eligazodjak a részletes beállításokban és kezelőfelületen
2. Normálisan megjelenjenek a weboldalak
3. AUTOMATIKUSAN,MINDEN KILÉPÉS UTÁN törölje azokat az adatokat, amiket beállítok (pl. jelszavak, cookie-k)

Nagyon-nagyon ritka ha egy weboldal használhatatlanul jelenik meg benne. A régi Explorerek (8, 9) már napi szinten eléggé használhatatlanok, de a 11-es még jó. Olyan böngészőt pedig nem találtam még, ami a 3-as pontra ugyanilyen egyszerűen és nagyszerűen képes.

(#48) gbors válasza X-Master (#36) üzenetére


gbors
nagyúr

Nyugodjon békében - de ha kedved támad folytatni, én szívesen elolvasom az eredményeket :K

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#49) elfelejtette válasza X-Master (#41) üzenetére


elfelejtette
veterán

Egyébként is "Használjanak Firefoxot a gyávák, Internet Explorer az igazi férfiak böngészője: kaland, veszély, nyitottság."
Amúgy én is használtam Win7-et egy időben 1GHz-es P3-on 512MB SDRAM-mal egy 40GB-os Maxtor vinyón...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#50) MineFox54 válasza X-Master (#41) üzenetére


MineFox54
őstag

Amúgy: FF-ben be lehet állítani, hogy alapból ne mentsen semmi adatot (tehát kilépés után nem marad meg semmi), tehát gyakorlatilag konstans privát böngészés.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.