Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-04-11 15:31:42

LOGOUT.hu

Vodafone 858 / Huawei U8160

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) beefjeez válasza poffsoft (#6450) üzenetére


beefjeez
senior tag

Csak egy kicsi ugrás ;]

(#6452) etooo válasza poffsoft (#6450) üzenetére


etooo
senior tag

Ennyiért elég jól hangzik. Lehet én is elgondolkodnék valami hasonlón, de a support teljes(?) hiánya (romok/gari) egy kicsit elijesztő.

(#6453) poffsoft válasza etooo (#6452) üzenetére


poffsoft
addikt

gari ok, az hiányos (1 év+ posta),
romokból azért elég jól áll, ahogy néztem...

beefjeez: a 858 jó volt majd' 2 évig, ezt nem szeretném cserélni vagy 5-ig :D . Ezért ekkora ugrás.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#6454) etooo válasza poffsoft (#6453) üzenetére


etooo
senior tag

Igen, utólag láttam a linkeden a rom-os linket, amire számítottam, annál azért több van :) Bár így mindenféle leírás vagy képek nélkül nem tudom eldönteni mennyire komoly rom-ok ezek, igaz ha a miui tényleg miui, akkor az végülis elég lehet :)

(#6455) beefjeez válasza poffsoft (#6453) üzenetére


beefjeez
senior tag

nekem mar tobb mint ket eves, telefonom nem volt eddig meg meg.

(#6456) poffsoft válasza etooo (#6454) üzenetére


poffsoft
addikt

Még én sem tudok részleteket, de azért picit bele fogok mélyedni hamarosan :D
Egyelőre a magyar nyelv hiányzik, de még ezt sem végom pontosan, mennyire rom és mennyire droid függő...
Eladó szerint csak nyeurópai nyelvek (meg egy szatyor krix-krax nyelv) ...
Meglátjuk.

Ami miatt ezt választottam, az a kijelző felbontás(1280x720), a négykór 1,2ghz (meg hogy van gpu is) :)

Azért a 858 megmarad itthon a polcon, olyan jól belőttem, sajnálnám :D

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#6457) etooo válasza poffsoft (#6456) üzenetére


etooo
senior tag

Adott esetben angol nyelv csak nem akkora probléma, nem olyan bonyolultak az opciók (főleg gyári rom esetén). Vagy már kezd el most úgy használni a 858at, hogy szokd a légkört :)
Nagy felbontást megértem, kb. az az egyetlen amit hiányolok az s2mből :(

[ Szerkesztve ]

(#6458) poffsoft válasza etooo (#6457) üzenetére


poffsoft
addikt

samu galaxy s2? nem követtelek teljesen, még valami defyt láttam a 858 után nálad :B

[ Szerkesztve ]

(#6459) etooo válasza poffsoft (#6458) üzenetére


etooo
senior tag

Az, előtte meg defy. Azért is zavar a felbontása, mert kicsivel kisebb, mint a defy-é, a mérete viszont jóval nagyobb, így hiába szép ez is, a szememnek feltűnő a két ppi közötti különbség.

(#6460) ricstom


ricstom
csendes tag

Sziasztok! Barátomnak felraktam szoke12 romját. Egy idő után feladta a szolgálatot. Ezt úgy értem, hogy nem kapcsol be. Nem cikizni akarok, csak egy lehetséges hibaokot.

(#6461) szoke12 válasza ricstom (#6460) üzenetére


szoke12
őstag

helló!
ez miben nyilvánul meg?
hogy nem kapcsol be?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#6462) ricstom


ricstom
csendes tag

Fú nem tudom. Felrakta töltőre, nem kapcsolt be. De mindegy mert az a példány már lerepült 8. ról.

(#6463) nagyharcos


nagyharcos
csendes tag

Sziasztok. Új gazdit keres a telefonom. 2 gariban javították, kijelzőcsere volt. Takarítás ráférne, belül poros, zsebben hordtam. Nem meggazdagodni akarok vele, így ha valakinek kell szívesen továbbadom. Vodafüggő, 2 éves 5 napos egyébként. 1 éve hibátlan (utolsó garis javítás óta), gyári rom-al, töltővel.
Kopás a házon természetesen van, de nem leharcolt.
Ajánlat privátban. Ha kell postázom is. Akkuja jól bírja, én csak telefonnak használtam.

Mindenkinek megvan a maga baja..... Üdv: Adrián

(#6464) szoke12 válasza ricstom (#6462) üzenetére


szoke12
őstag

akkor az nem rom, hanem hardver hiba. volt.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#6465) nagyharcos válasza nagyharcos (#6463) üzenetére


nagyharcos
csendes tag

Elkelt ajándéknak! :C

Mindenkinek megvan a maga baja..... Üdv: Adrián

(#6466) H_András


H_András
tag

Egy ideje kölcsönbe volt már adva ez a kis teló. Most visszakaptam, hogy elrontottak valanmit, nézzem meg. Rootolt, szőke-féle rom van rajta, vagy másfél évig működött problémametesen. Konkrétan semmire nem reagál a képernyő, mint kiderült, nem szoftveres a gond (azaz bármit csinálnék, elakadok, mert a kijelző nem reagál semmiféle érintésre). Mit lehet ilyenkor tenni? Kuka? Csak újraindítani tudom - kiveszem az akksit :DDD így látszik, a rendszerrel semmi gond, bútol meg minden, feláll a teló, de semmit nem tudok csinálni vele, az érintőgombok is teljesen halottak. Egyik pillanatról másikra állt meg, létezik ilyen? :F

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#6467) HawerKing


HawerKing
őstag

a legfrisebb gyari szoft melyik erre a telora?

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#6468) etooo válasza HawerKing (#6467) üzenetére


etooo
senior tag

2.2.2. ha minden igaz.

(#6469) beefjeez válasza H_András (#6466) üzenetére


beefjeez
senior tag

Rakj rá egy gyárit

(#6470) xianhu


xianhu
csendes tag

Bedugok egy fülest (többel is próbáltam), és nem némítja le a hangszórót (szól a fülesben is, meg kívül is). Ez mitől van, hogy lehet "megjavítani"?

Eredeti rom van rajt'

(#6471) szoke12 válasza xianhu (#6470) üzenetére


szoke12
őstag

az lesz a baj szerintem, hogy gyári rom. bekattant. sztem rakd újra. :)

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#6472) beefjeez válasza xianhu (#6470) üzenetére


beefjeez
senior tag

Gyáritól ne várj sokat

(#6473) xianhu


xianhu
csendes tag

Köszi a válaszokat. Eddig ment hellyel-közzel rendesen, azt hittem vmit félrenyomtunk és most nem találom hol kell visszaállítani. Egy resetet még megpróbálok

(#6474) szoke12 válasza xianhu (#6473) üzenetére


szoke12
őstag

sztem egy cache törlés elég. bár csak külön ahhoz root is kell...

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#6475) xianhu válasza szoke12 (#6474) üzenetére


xianhu
csendes tag

jah, ahhoz meg már firmware csere, gondolom

(#6476) xianhu válasza szoke12 (#6474) üzenetére


xianhu
csendes tag

ez egy RTFM kérdés volt - feltekertem a lap tetejére és megtaláltam a z4root-ot. ahogy nézem van unroot is

(#6477) xianhu válasza szoke12 (#6474) üzenetére


xianhu
csendes tag

a cache törlést viszont nem tudom, merre keressem. tudnál útmutatást adni?

(#6478) szoke12 válasza xianhu (#6477) üzenetére


szoke12
őstag

a roothoz nem kell firmware csere. de csak roottal férsz hozzá a gyári recoveryhez.
a root lényegében az su bináris bejuttatása a rendszerbe. az unroot ennek törlése.
szóval rootolod a telót, felteszed a QuickBoot nevű pogit Play-ből, majd elindítod es a recovery gombra nyomsz, (itt a teló újraindul, és a hangerőgombokkal tudsz fel-le lépkedni, illetve a bekapcsgombbal kijelölni). ezután "wipe cache", és reboot (újraindítás).
a "wipe cache"=cache törlés
végül unroot.
elméletben ennyi.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#6479) poffsoft válasza szoke12 (#6478) üzenetére


poffsoft
addikt

nekem volt úgy, hogy egy sima reboot megoldotta a füles gondját....

[ Szerkesztve ]

(#6480) Marseille199


Marseille199
senior tag

Sziasztok!

Melyik aktuális romot ajánlanátok a telóra, mint legfrissebb és legakadálymentesebb, gördülékenyebb?? Amiben mondjuk van googleapps, és nem kell utólag töltögetni rá?
Már egy ideje nem volt frissítve, de most kezdi magát minden megadni, csak már követni sem tudom, mik vannak rá, amik beváltak :)

A segítséget előre is köszönöm. :R

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#6481) beefjeez válasza Marseille199 (#6480) üzenetére


beefjeez
senior tag

cm7 1.5, recoveryből meg googleapps rá, máshogy nem lesz rajta.
Valamelyik nap felkéne rakni a telóm, esetleg valakinek innen nem kéne? :)

(#6482) joke38


joke38
tag

Sziasztok!
Szőke12 romján kívül nincs más magyar nyelvű rom a telóra,és melyik romot ajánlanátok ami stabilan működik ?

(#6483) beefjeez válasza joke38 (#6482) üzenetére


beefjeez
senior tag

topik osszefoglalo

(#6484) poffsoft válasza beefjeez (#6483) üzenetére


poffsoft
addikt

Persze már xda-n vannak frissebb fejlesztések is szép számmal...

[ Szerkesztve ]

(#6485) beefjeez válasza poffsoft (#6484) üzenetére


beefjeez
senior tag

akkor bocs, nem vagyok már ezekkel képben

(#6486) kispeter69


kispeter69
tag

sziasztok cm7.2 használom rég óta .egy hibám van vele kevés a belső memória...van e olyan rom amivel meglehet növelni a belső memóriát a sd kártya segitségével ,és cm7.2.. és minden működik benne / kamera /fm rádió /wifi/.stb..köszönöm/ 2 telefont használunk és 2 éve semmi baja eggyiknek sem:) :N :DD :))

[ Szerkesztve ]

(#6487) joke38 válasza beefjeez (#6483) üzenetére


joke38
tag

Köszi,átnéztem,és ezért is kérdem,hogy az XDA-n fellelhető romok közül melyik lehet ami jól működhet még?

[ Szerkesztve ]

(#6488) joke38 válasza kispeter69 (#6486) üzenetére


joke38
tag

Belső memóriát legegyszerűbben úgy növelhetsz, ha az a sd kártyán csinálsz egy ext partíciót,amit a Link2Sd nevű progi,belső memóriaként tud használni,pl. 512MB-os partíció már bőven lelgendő :D

(#6489) poffsoft válasza joke38 (#6488) üzenetére


poffsoft
addikt

És pl. a ram expander progi pedig cache technikával is tud operálni- persze az amúgy is harmatos teljesítmény kárára.
A link2sd valóban az egyik legjobb választás...

joke38: bizonyítottan a cm7.2 (ajánlott a szőke12/etooo féle light romok kipróbálása) az egyik legjobb.
Engem személy szerint a gingerbean izgat "kissé", de sajna kipróbálni még nem próbáltam (lányom használja a telefont, nem biztos hogy örülne egy sikertelen romolásnak.)
Alberto96 munkái próbára érdemesek még.
Ha jól állsz az idővel, és az angollal, érdemes az xda topikjait átböngészni rom ügyben.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#6490) kispeter69


kispeter69
tag

köszönöm.tehát továbbra is azt a romot használhatom:)tehát sd formatál/ext partíciót létrehoz 512mb...rom ujrahúzom...Link2Sd feltelepitem és beállitom:) :) :) :))

(#6491) poffsoft válasza kispeter69 (#6490) üzenetére


poffsoft
addikt

az ext4 partició max 1GB lehet, ez alatt válassz egy megfelelő méretet (pl. mekkora az sd kártyád)
Nem kell az SD-t formattálni, pc-n kártyaolvasóval pl. a mini partition tools-sal simán adatvesztés nélkül átparticionálhatod. Jó leírások vannak róla.
A többi stimmel.
Esetleg a titanium backupot is érdemes előtte feltenni- simán visszaállítja a programokat gyakorlatilag hiba/adatvesztés nélkül ha romolás előtt csinálsz egy teljes backupot a felhasználói programokról és adatokról....

Melyik romot választottad? gingerbean?

[ Szerkesztve ]

(#6492) kispeter69


kispeter69
tag

sok félét kipróbáltam de ez maradt valamiért..cm-7-20120814-MADTEAM-u8160.zip...ez bevált ..4GB az sd kártya :) :)

(#6493) poffsoft válasza kispeter69 (#6492) üzenetére


poffsoft
addikt

értem.
Akkor inkább max. az 512mb ext4 való rá...
Viszont etooo v1.5 light cm7.2-jét ajánlom....
Én a tts verziót használom mióta elkészült :D

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#6494) kispeter69


kispeter69
tag

leszedem::) ehhez etoo :U o féle a romhoz.melyik ..gapps-gb-20110828-signed.zip....ez ugye?

(#6495) poffsoft válasza kispeter69 (#6494) üzenetére


poffsoft
addikt

igen, ami a cm7.2 v1.5-höz kell.

[ Szerkesztve ]

(#6496) etooo válasza poffsoft (#6495) üzenetére


etooo
senior tag

Igazából egyik se, mert a lényegi része már benne van :) De problémát elvileg nem okoz, ha mégis rákerül a gapps.

(#6497) beefjeez válasza poffsoft (#6489) üzenetére


beefjeez
senior tag

Kipróbálom ezt a horse ridert, ha igaz a fele annak amit leír akkor okés lesz :)

(#6498) joke38 válasza poffsoft (#6489) üzenetére


joke38
tag

Köszi a javaslatokat,most szőke12 romja van fent ,de meg szeretnék nézni más romot is,hátha.Nézegettem ezt horse rider romot is lehet én is megnézem.
Ehez az etooo -féle romhoz nincs véletlenúl valakinek linkje?Mert is megnézném.Egyáltalán mi van benne?

(#6499) etooo válasza joke38 (#6498) üzenetére


etooo
senior tag

Semmi különleges, egy módosított CM 7.2. Az általam feleslegesnek vélt dolgokat kidobáltam belőle, pár programot kicseréltem másikra, és 1-2 minimális grafikai változtatás.
TTS-es verzió, és anélküli.

(#6500) poffsoft válasza etooo (#6499) üzenetére


poffsoft
addikt

Valóban, rémlett valami a gapps-sal kapcsolatban :B
Ne tessék szerénykedni, a light verziók azért szépen feljavított verziók (bár az igaz, hogy alapvető módosítások nincsenek benne cm7.2-höz képest)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.