Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-04-11 15:31:42

LOGOUT.hu

Vodafone 858 / Huawei U8160

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) etooo válasza Lasy (#2499) üzenetére


etooo
senior tag

Márhogy mi után?

H_András: Biztosan cserélhető, mert pl. a smartlucky lecseréli a logót is, és az animációt is. Így hirtelen nem tudom hogy kell, csak a bootanimációt, de minimum root jog szükséges lesz hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#2502) H_András válasza etooo (#2501) üzenetére


H_András
tag

Rootolt a telefon, itteni hozzászólásoknak hála :R akkor érdekelne a módja, igen, az animációra gondoltam, csak rosszul fogalmaztam, sorry.

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#2503) etooo válasza etooo (#2498) üzenetére


etooo
senior tag

Tovább vizsgálva a helyzetet, ismét javíthatom ki magam, mert ez a backup elvileg csak akkor fut le, ha előtte is cm7 volt a telefonon. Remélem mást már nem néztem be :D

H_András: egy root jogokkal rendelkező fájlkezelővel (pl. es file explorer) kell a kívánt bootanimation.zip fájlt bemásolni /system/media mappába. Bootanimációkat találhatsz pl. az xda-n, és qvga méretűeket keress.

(#2504) beefjeez válasza H_András (#2502) üzenetére


beefjeez
senior tag

Lasy tollából: [link] :)

(#2505) zho-lee válasza beefjeez (#2504) üzenetére


zho-lee
addikt

Megelőztél... :R
Akkor dugó van Bp.-en... :W ,mire hazaérek, semmi dolgom :D

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#2506) etooo


etooo
senior tag

Nos, itten van a rom: [link], most látom, hogy már 65 mega sincs :DDD
"Changelog:"
Belekerült az adott gyárik helyett: launcher pro, opera mini, es file explorer, quickpic. Eredetileg go launcherrel akartam, csak így kevesebbet eszik (bekapcs után jelenleg 100 mega ram szabad). Kapott egy ramscriptet is, bár erről nem tudom biztosra, hogy működik-e. Ezen kívül még 1-2 apróbb simítás, és rengeteg törölt holmi.

Törölt dolgokról nem terveztem listát írni, hisz egy winrar segítségével bárki láthatja, hogy milyen programok maradtak benne, ezáltal kb. lehet tudni mik hiányoznak.
Telepítés előtt ajánlom is ezt megtekinteni, és ha kell, lehet rögtön pótolni a dolgokat (pl. ha valakinek kéne a sima email app, kapásból ki fogja szúrni a szemét, hogy az nincs benne :) )

Pótlás: csak ki kell csomagolni az eredeti cm7 zipjéből (vagy a google appsból) a szükséges apk-t, és drag&drop-al behajítani a system/app mappába winrarban.

Mint már írtam, elvileg minden működik ami maradt, de nem tudtam még mindent kipróbálni.

Jut eszembe: telepítés.
Szokásos módon, 3 wipe, majd a rom. Hotfix és gapps nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#2507) zho-lee válasza etooo (#2506) üzenetére


zho-lee
addikt

Bocsi, most épp az adw-t használom, mert az lg-re még nincs rendes rom, és így is eleget töröltem/telepítettem már..
De csak szőrszálhasogatás miatt kérdezném, hogy esetleg a 360 launchert nem lehetne bele tenni a romba?
Az a 858-nak még jobb lenne, leszámítva az ízlés kérdését.
[link]
Van most frissebb verzió.

Bár meglepődtem az adw-n, mert mióta root stb van az lg-n, azóta azt használom.. :DDD

Nagyon örülök, hogy meg tudtad azt csinálni, ami nekem nem sikerült!

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#2508) RtgLaci


RtgLaci
tag

Feltettem Lucky 2.5-ös color ROM-ját, de az elején megakad a Setupwizard.ex-nél kb. a 3. lépés után és innen mindig újraindítja ezt a wizardot...nem tudok kilépni belőle gombokkal.Hiába indítom újra a telót. Mit tegyek?

Angol nyelvleckéket adok - veszek :) <<Xiaomi Mi 10T... :)>>

(#2509) beefjeez válasza zho-lee (#2507) üzenetére


beefjeez
senior tag

A 360nak nem jó a taskkiller :(

(#2510) etooo válasza zho-lee (#2507) üzenetére


etooo
senior tag

Bele lehetne, kipróbáltam go-val, qq-val, adw-vel is, de a launcherpro fogyasztotta a legkevesebbet, így végül az maradt.
Ha valaki más launchert szeretne bele, csak ki kell törölni a system/app-ból a launcherpro-0.8.6-hu.apk-t, és a helyére berakni a fentebb részletezett módon a másik launcher apk-ját.

RtgLaci: szvsz csináld meg a 3 wipe-ot újra. Ha akkor se, akkor a romot is tedd fel megint.

[ Szerkesztve ]

(#2511) zho-lee válasza RtgLaci (#2508) üzenetére


zho-lee
addikt

Rég volt már, de nincs olyan, hogy kilépés, vagy vissza nyíl...
Én valahogyan mindig átugrottam ezt..

Szerk: persze, ami igaz, az igaz, akkor maradjon az adw.. :R :R

Szerk 2: nekem is az van.. :B az ex.

Szerk 3: azért ránézek a 360 1.5-re egy kicsit. Majd mesélek róla. Hátha jobb az eddigieknél :F

[ Szerkesztve ]

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#2512) etooo válasza zho-lee (#2511) üzenetére


etooo
senior tag

A sima adw-t nem szeretem, de az adw ex kifejezetten tetszett, persze az már a fizetős kategória..

(#2513) H_András válasza beefjeez (#2504) üzenetére


H_András
tag

Köszönöm mindkettőtök segítségét, azért megkérdezem mégegyszer, tehát nem elég szimplán lecserélni egy rootolt telefonban root fájlkezelőben a zip fájlt egy általam letöltöttre, hanem a linkelt oldalon ismertetett módszerrel kell "belebuherálni" (ami egyébként teljesen érthető, és meg is tudom csinálni) csak a másolásos módszer egyszerűnek tűnik, végül is csak egy fájlt cserélek le, de gondolom ez nem ílyen egyszerű.
Sorry ha hülyeségeket kérdezek, már szinte mindent megcsináltam a telefonnal, amiről itt beszéltetek, és hasznosnak találtam, és segítettetek is bőven, csak ezért merek okvetlenkedni úgymond ;)

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#2514) w.miki válasza etooo (#2506) üzenetére


w.miki
veterán

:C :C :C

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2515) viw


viw
aktív tag

hello,
ha lenne egy ilyen telóm, amit pusztán elméleti síkon, kizárólag oktatási és kutatási céllal szeretnék megszabadítani a szolgáltatói rabláncoktól, akkor ehhez mit kéne tennem? kihez/mihez fordulhatnék segítségért?
nemrég közelembe került egy, és igen megtetszett... nekem amúgy az előd van.
köszi

(#2516) etooo válasza H_András (#2513) üzenetére


etooo
senior tag

Én úgy tudom, hogy mind a két módszer jó, csak a data/local-oshoz nem kell root jog, a system/media-shoz viszont igen. Ha utóbbit választod, akkor arra még figyelj, hogy az új fájlnak is ugyan azok legyenek a jogai, mint a réginek.

viw: ha beírod a telefon nevét, és azt a bizonyos kulcsszót angolul a gugliba, akkor az első találat már nagy segítség.

[ Szerkesztve ]

(#2517) RaZroX


RaZroX
addikt

CM 7.2 V0.6 senkinek nem vált be végül ? Mert ha hosszú távon stabil meg gyors meg sok a ram meg minden akkor felrakom :D

This is the way

(#2518) viw válasza etooo (#2516) üzenetére


viw
aktív tag

remélem működik is ez a szoftver... na majd meglátjuk. kösz

(#2519) etooo válasza viw (#2518) üzenetére


etooo
senior tag

Erről nincsenek infóim, de van ott is fórum, utána lehet olvasni a tapasztalatoknak.

(#2520) beefjeez válasza RaZroX (#2517) üzenetére


beefjeez
senior tag

Ne rakd fel.

(#2521) salaud válasza RaZroX (#2517) üzenetére


salaud
aktív tag

Nekem működik, meg stabil, meg gyors és szép meg jó. Szvsz nyugodtan próbáld ki, veszteni nem vesztesz vele semmit.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#2522) RtgLaci


RtgLaci
tag

Próbálnám a recovery managert (0.36-os) telepíteni, de azt a hibaüzit kapom, hogy elemzési hiba... Mi a hiba? (Ezt a Pulsemini Superbootot lefuttattam.) Most a gyári Voda rom van a telón.

Angol nyelvleckéket adok - veszek :) <<Xiaomi Mi 10T... :)>>

(#2523) Lasy válasza viw (#2515) üzenetére


Lasy
veterán

de nem fog összejönni.
az elődje bitzosabb, mert kellene neki a vissza nyíl hozzá, de az ezen csak akkor múködik, ha már be van kapcsolva a telcsi.
ennél a pontál álltam meg.
sajna nem jött össze.

+36702778032

(#2524) zho-lee


zho-lee
addikt

Alakulgat az én telefonom is.. :C

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#2525) beefjeez válasza Lasy (#2523) üzenetére


beefjeez
senior tag

valahogy csak meglehet, nem? :F

(#2526) beefjeez válasza zho-lee (#2524) üzenetére


beefjeez
senior tag

na grat :)
nekem tegnap unalmas óráimon kellett volna merüljön, de nem raktam este töltőre, és 84%, pedig volt vele játszva :Y

(#2527) zho-lee válasza beefjeez (#2526) üzenetére


zho-lee
addikt

Reménykedem, itt is ilyen lesz.
De remélem, lassan kijön már egy igazi "rendes" rom is, ez még mindig nem az :(
Ahhoz képest viszont nem rossz.

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#2528) Lasy válasza beefjeez (#2525) üzenetére


Lasy
veterán

írják, hogy megy, de komplikált, így megoldottam és eladtam. :D

+36702778032

(#2529) zho-lee válasza Lasy (#2528) üzenetére


zho-lee
addikt

Csak arról ne írj, amit nem tudtál megoldani, mert akkor üres lenne.. :D :R

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#2530) etooo válasza Lasy (#2523) üzenetére


etooo
senior tag

Pedig elvileg csak a hangerő le, és a bekapcs kell hozzá. Már ha ugyan arról beszélünk..

(#2531) Lasy válasza etooo (#2530) üzenetére


Lasy
veterán

hidd el, nem elég.

próbáltam, és tudom.
voda 845 egyből ment, voda 858 semmi meg se nyikkan.
Nem eggyet csináltam már meg...

+36702778032

(#2532) beefjeez válasza Lasy (#2531) üzenetére


beefjeez
senior tag

valahogy csak meglehet oldani, nagyon érdekelne.
rá is nézek, keresgélek.

(#2533) Lasy válasza beefjeez (#2532) üzenetére


Lasy
veterán

ment az infó

+36702778032

(#2534) etooo válasza Lasy (#2531) üzenetére


etooo
senior tag

Lehetséges, ténylegesen kipróbálni nem tudom, mert $$, de a telefont felismerte a program, abból feltételeztem, hogy elég annyi.

(#2535) Lasy válasza etooo (#2534) üzenetére


Lasy
veterán

az hogy felismeri, és az hogy csatlakoztatod flastool bódban, nem egy és ugyan az!!
10 euro az ára.
Le is van írva, hogy nyomjad a vissza gombot, de addig nem tudod nyomni a vissza gombot, míg nem kapcsolt be a telefon. egy érintőkijelző nem működik kikapcsolt állaptban

+36702778032

(#2536) etooo válasza Lasy (#2535) üzenetére


etooo
senior tag

Anélkül fel sem ismeri.. Egyébként hol írnak vissza gombról?

(#2537) Lasy válasza etooo (#2536) üzenetére


Lasy
veterán

már keverem, hívás vége. :D
de teljesen mindegy az se-ben van ott a vissza nyíl és az van előttem. :D

+36702778032

(#2538) RtgLaci válasza RtgLaci (#2522) üzenetére


RtgLaci
tag

Szóval hibás volt az SD kártya, kicseréltem és így sikerült feltennem Qltsar kolléga új romját, de nem látja az új (és jó) SD kártyát, hiába teszem ki-be...Most vajon mit....?

Angol nyelvleckéket adok - veszek :) <<Xiaomi Mi 10T... :)>>

(#2539) lacee90


lacee90
tag

Nincs vele az ég világon semmi baj rakjad csak fel nyugodtan a cm7 0.6 ot

(#2540) RtgLaci válasza lacee90 (#2539) üzenetére


RtgLaci
tag

Köszi, már teljesen belegabalyodtam a romokba, mondhatnám "romokban heverek":)
Esetleg honnan is lenne a legjobb letölteni?

Angol nyelvleckéket adok - veszek :) <<Xiaomi Mi 10T... :)>>

(#2541) Lasy válasza RtgLaci (#2538) üzenetére


Lasy
veterán

csinált 858-hoz is egy romot?
én úgy tudtam 845-re csinált. :D
lehet ezzel rontottad el?
vagy én vagyok rossz topicban?

+36702778032

(#2542) RtgLaci válasza Lasy (#2541) üzenetére


RtgLaci
tag

Ooops, nyilván én vagyok.:) Mindkét fajta telefon itt van előttem, de már nyilván aludnom kéne :)

Angol nyelvleckéket adok - veszek :) <<Xiaomi Mi 10T... :)>>

(#2543) poffsoft válasza beefjeez (#2520) üzenetére


poffsoft
addikt

meguntam a cm v0.6-ot.
Felraktam a smartlucky 2.5-öt.
Picit butácska, de amíg nem kezdtem android assistanttal, meg geminivel piszkálgatni ATOM STABIL volt...
Aztán úgy összedőlt, hazavágta az sd-t is (logikailag).
Most backupolom éppen egy format után a pc-n... aztán piszkálom még a kicsikét (CM sokkal jobban bejött, de az állandó omlások kikészítenek....)

etooo: pontosan akkor mi is a te moddolt romod?

mod: a cianolucky v4 nem sikerült, gyári romra telepítve a wifi és a bt továbbra sem műxik, felejtős...

más: pico tts-hez létezik magyar hang? Vagy INGYENES magyar tts-t tudtok ajánlani (Svox maga ingyenes, de Mariska sajnos nem)

[ Szerkesztve ]

(#2544) etooo válasza poffsoft (#2543) üzenetére


etooo
senior tag

Egy lefogyasztott cm7 v0.6. (tts sincs benne)
Ingyenes tts-ről nem tudok én sem.

(#2545) poffsoft válasza etooo (#2544) üzenetére


poffsoft
addikt

oks, kösz.
Lementettem, egyelőre Smartlukyzom, de ha megunom, -és úgyis CM megy fel,- megpróbálom őt....

[ Szerkesztve ]

(#2546) w.miki válasza etooo (#2544) üzenetére


w.miki
veterán

feltettem én is a te változatodat eddig tetszik
bár van néhány érdekes jelenség:
ha a CM statisztikák-ba akarok belépni, akkor hirtelen bezárul
néhány program ikonja (zene/market) nem jelent meg elsőre
és...
amikor SIM-ről importáltam a számokat, volt amit kétszer hozott át a telefonkönyvbe...
Hogy lehetne ezeket törölni? Hogy lehet több névjegyet kiválasztani?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2547) etooo válasza w.miki (#2546) üzenetére


etooo
senior tag

CM stat részét töröltem, azért zárul be.
Ikonokkal nálam nem volt ilyen probléma, de első indulásnál nem jelent meg, vagy restart után nem jelenik meg, vagy ... ?
Nem lehet, hogy a sim kártyán is kétszer van meg? Törlésre így hirtelen nem találtam módszert, de pl. a huawei suite-al azt hiszem megoldható.

(#2548) RaZroX


RaZroX
addikt

Lehet hogy hülye kérdés, de mért nem moddolja valaki a gyári romot ? (Megcsinálnám én csak nem tudom, hogy hogyan kell..)
Szóval ki lehetne szedni belőle a felesleget, meg lecserélni a gyári appokat jobbakra. Proci húzás, meg mondjuk multi touch :D

Ha nem túl bonyolult én is megcsinálom szívesen, csak mondjátok el, hogy kb hogy kell :DDD

This is the way

(#2549) etooo válasza RaZroX (#2548) üzenetére


etooo
senior tag

Programokat ki lehet belőle szedni, de multitouch-hoz és oc-hez már a kernelt kell babrálni, ami nem olyan egyszerű (legalábbis én nem értek hozzá). Egyébként ha ezeket megcsinálnád a gyárin, már majdnem ott tartanál, hogy van egy smartluckyd. Pl. ha jól emlékszem a vissza gomb rosszabb működését éppen a multitouch hozzáadása okozza.

(#2550) RaZroX válasza etooo (#2549) üzenetére


RaZroX
addikt

Értem. Akkor mindegy, majd Titaniummal kiszedem ami nem kell :D
Amúgy ES File Explorerrel hogyan tudom bemásolni a bootanimation.zip-et a System/Media-ba ? Sehol nem találom a rendszer mappáit.. :F

This is the way

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.