Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) dchard


dchard
veterán

Szerintem itt alapvető gondolkodásbeli különbségek vannak. Van aki szereti kihozni a maximumot a rendszeréből, még akkor is, ha ehhez több próbálkozásra van szüksége, hogy aztán évekig használja a jól megcsinált lemezképét, ami kompakt és még gyorsabb is az erdetinél.

Még véletlenül sem szeretném összeházasítani a kettőt, de nekem nem előszörre és nem is másodszorra sikerült olyan kernelt forgatni linuxon, ami nem csak gyorsabb, de ment is minden rendesen. Szerintem ez itt (a vLite-ban) sokkal sokkal egyszerűbb. Nekem második próbálkozásra már hibátlan lett, és ez sem azért volt, mert olyasmit szedtem ki, amit nem kellett volna. Azon kívül egyre többen használnak ilyen lemezképeket, és nem hallom, hogy tömegesen panaszkodnának a userek, hogy nem megy ez meg az. És amíg ez nem történik meg, az olyan kliséket, mint hogy az összes barkácsolt windows gagyi, meg hogy előbb-utóbb úgy is visszatérnek egy eredeti kópiához, nem kell elhinni.

Tudom, hogy van itt egy-két ember, akinél elvi kérdés a windows sérthetetlensége, viszont sokan mások, és én sem gondolom így. Én azt sem tartom problémának, ha esetleg elsőre egy nem működő lemezkép készül el. Hibáiból tanul az ember. Vagy jó esetben máséból. A logout többek között erre is jó.

Szeretném, ha azok akik lemezképet készítettek Vistával, és bármilyen problémájuk van, nem csak a telepítéssel, hanem később bármilyen program, driver vagy bármi működésével, az kérem jelezze ide, és megpróbáljuk megoldani. Ha valamilyen lemezkép-készítési gond miatt keletkezett a hiba, és sikerül a végére járni, frissíteni fogom vele a cikket, hogy minél pontosabb képet kapjatok a tényleg fontos szolgáltatásokról és komponensekről.

Moonman: én szeretném, ha hozzászólnál, szerintem a tapasztalatodat sokan tudnák kamatoztatni vLite kérdésében is, bár tudom, hogy nem értesz egyet a módszerrel.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#52) IstexI


IstexI
tag

Hali! Én is csináltam magamnak 1 vistát. Kivettem az egész media részt és nem tudok wmv-t lejáccani. Jelenleg 1 vistás codec pack-et használok: x64Components_v134. Próbáltam k-lightot is meg még nemtom miket eredmény ugyanaz: minden megy kivéve a wmv... Ti mit használtok?

majd 1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#53) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!
Olyasmi nincs, hogy xpLite? :)

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#54) Lortech válasza IstexI (#52) üzenetére


Lortech
addikt

VLC player a beépített dekóderével tud wmv-t is játzani. Kodekek közül pl. az ffdshow tudja dekódolni, csak be kell állítani benne, hogy wmv-hez a libavcodecet rendelje.

Thank you to god for making me an atheist

(#55) kristoof92 válasza JetiRulez (#53) üzenetére


kristoof92
tag

nLite a neve
itt találod

(#56) JetiRulez válasza kristoof92 (#55) üzenetére


JetiRulez
őstag

kösszépen.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#57) villamos


villamos
őstag

Kérdés:
A program arra is használható, hogy adott esetben bővítsük a rendszert? Pl. service pack -ek, ill driver frissítések beleintegrálása az eredeti rendszerbe, hogy esetlegesen egy reinstall után ne kelljen még plusz installálni őket is? :U

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#58) -zolee-


-zolee-
tag

Hy. Hát elég érdekesek a HSZ -ek így egymás után végigolvasva. Én saját tapasztalatokról tudok írni. nLite-ot kb. 1 éve használok. Kezdetekben egy 32bit -es eredeti WindowsXP -t buheráltam és mit ne mondjak az első néhány prónálkozás elég elszomorító volt. Hiányoztak szolgáltatások, nem mentek progik ilyesmi. De annyi eszem volt, hogy a telepítőt mindíg virtualizálva próbáltam ki így nem volt ebből semmiféle probléma. Miután kiismertem a progit elkészítettem a saját telepítőmet és utána csak azt használtam. Az eredmény:
- Telepítő mérete: 160MB
- Telepítési idő: kb. 8 perc
- Méret driverek nélkül: Documents and Settings: 2 MB, Program Files:18 MB, Windows mappa:396 MB
- Friss telepítés driverek nélkül:17 process / 55 MB foglalt memória
Persze erre még jönnek a driverek + a minden nap használt programok de akkor is lényegesen kisebb, hatákonyab a saját telepítőm mint az eredeti. Semmivel nincs problémám pedig MS SQL Servertől a Visual Studion át a Photoshop + VirtualPC kombóig rengeteg féle programmal/eszközzel dolgozok.
Mégis lecseréltem 2 hónapja de csak azért mert egy 64bit-es XP-t tettem fel, persze azt is megtuningolva az nLite segítségével. Azzal sincs semmi probléma, se kék halál se lefagyás pedig szinte 7/24 -ben megy a koliban. Volt olyan, hogy 1 hétig nem volt újraindítva és semmi lassulás. Szóval annak aki (ésszel ! ! !) haszálja igen nagy segítség egy ilyen program.

MOD: (villamos)
- Igen természetesen a telepítő bővíthető is. Integrálható bele SP, sima frissítések, driverek sőt elég sok program is. Szóval rengeteg lehetőséget kínál csak tudni kell használni őket.

[ Szerkesztve ]

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#59) cucka


cucka
addikt

véleményem szerint nagyon szép és jó dolog, hogy filézzük a windowst, jópofa szórakozás, de igazából teljesen értelmetlen ezzel foglalkozni.
- egyszerűen nem éri meg ilyesmire időt pazarolni, mert később nem tudod sehol kamatoztatni ezt a tudást.
- a mai hardverek annyira erősek, illetve a hardver árak annyira nevetségesen alacsonyak, hogy egyszerűbb megvásárolni a szükséges vasat, mint szórakozni a windows-al. például amikor 20 ezer forintért 300 gigás vinyót kapsz a boltban, pont azon fogom stresszelni magam, hogy mennyit foglal a windows. 12 ezer forintba kerül 2 giga ram, most akkor hol nem szarom le, hogy 300 vagy 500 megát eszik alapból az oprendszer? lehetne folytatni..

biztos jó hobbi a win buherálás, csak egyrészt sokat nem ér, másrészt az ilyen emberek hajlamosak azt hinni, hogy ezáltal már szakértők lettek.

(#60) kovy79 válasza cucka (#59) üzenetére


kovy79
őstag

Van benne igazság, de akkor fogalmazd meg a tuning fogalmát! Hogy ne rugaszkodjunk nagyon el, legyen pl egy 3000+ am2 prociét (hiszen egy 4000+ is 12K)!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#61) cucka válasza kovy79 (#60) üzenetére


cucka
addikt

a tuning is pontosan ugyanaz, mint a windows buherálás - hobbi.
a megszerzett tudás ugyanannyira nem ér semmit, az előnyök ugyanúgy minimálisak, persze ettől még sokan vannak, akik szeretnek ilyesmivel foglalkozni, ez nem baj.
és ugyanúgy igaz az is, hogy vannak a tuningos józsikák, akik nulla szaktudással azért tudják osztani az észt.

[ Szerkesztve ]

(#62) Darkbear


Darkbear
csendes tag

Egyetértek Cerebellum-al.
Nehogy már a feledatkezelőt és hasonló rendszer közeli alkalmazásokat, serviceket szedjünk ki állítsunk le!!!!!!
Tudom hogy nagy a Vista na de ennyire???

Db

(#63) Realradical


Realradical
őstag

Annó a win98-at mikor megkaptam életem első pc-jét kiheréltem, nehogy megegye a helyet a startcraft elől....aztán erősebb gépem lett és mindegy volt mennyit foglal és mit eszik.
Ugyanez a helyzet most az xp-vel.
A vistáról meg egy dolog miatt álltam vissza xp-re, mert nem lehet alatt megoldani a world of warcraft alatt az 5.1-et. Ha használnám akkor tuti kiherélném, amíg nincs olyan konfigom amin meg sem érzem a különbséget.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#64) bulanjoe


bulanjoe
tag

helló...
tudja valaki, hogy mi a bánat lehet ez a sárga háromszög?

Nem lehet rákattintani, nem lehet megnézni, nem lehet vele semmit sem csinálni, csak úgy van.

(#65) Daneey válasza bulanjoe (#64) üzenetére


Daneey
tag

Valamilyen hálózati probléma: IP ütközés; nincs IP, stb, stb.

(#66) vamzi válasza cucka (#59) üzenetére


vamzi
őstag

Ezzel a hozzászólással nem igazán értek egyet.Nem feltétlen van az embernek ilyesmikre pénze.Nem mindenkit vet fel a lóvé és vehet meg magának mindenféle korszerű hardvert a gépéhez.Nekem is már 2 éve meglett véve a gép és egy porcikáján nem fejlesztettem.Ugyan is a fejlesztésre fordított pénz elmegy más fontosabb helyre is.Nem igazán vagyok vista párti, de mint fentebb is irtam így már lehet neki esnék mégegyszer a rendszernek.Érni pedig annyit minimum ér, h az ember ezen a téren is tapasztalatot szerezzen, legalább ha jol megakarja csinálni a telepitőjét akkor utána jár dolgoknak és megtudja mi mire is jó.De mind ez csak nézőpont kérdése.

(#67) #64791808 válasza kristoof92 (#50) üzenetére


#64791808
törölt tag

EZ így van, mindenkinek a vistájában van olyan program, amit nem használ. De itt most nem arról volt szó, hogy távolítsuk el a media centert, hanem arról, hogy ne települjön a feladatkezelő és a másodlagos bejelentkezés. Előbbi az összes időzített folyamatért és a rendszerszolgáltatások elindításának a feléért, útóbbi a hálózati elérés "alternative alias"-szal történő használtatáért felel. El lehet távolítani, és persze, nem lesz rá szükség az esetek 95%-ában. Aztán egyszer felkerül egy program, ami bármilyen időközönkénti feladatot lát el, és hopp, már nem is működik. A Windows Update nem működik a feladatütemező nélkül. Meg sorolhatnám.

Erre mondom, hogy persze, gányoljon csak bele mindenki a vistájába - amit mellesleg a licensz-szerződés tilt... -, csak nem kell csodálkozni, ha egy-két dolog nem működik. Javult a reakcióidő? Hátbazmeg egy DOS a mai Core2-kön tudjátok milyen jól fut?

Úgyhogy kedves cikkíró, tisztában vagyok azzal, hogy milyen sértő, amikor lerántják a leplet arról, hogy halvány lila gőzöd nincs a háttérfolyamatokról, és ez mennyire felelőtlen dolog. De nem felelőtlenebb, mint egy ilyen portálon azt sugalmazni, hogy mindenki buheráljon bele a vistájába.

Ami meg a helyet illeti... 10 giga egy átlagos vista install, pagefile+hiberfile benne van. Most, amikor 20-22k-ért 500-as vinyát lehet kapni, és a laptopokban sincs kisebb vinyó, mint 80GB, akkor tegye fel a kezét, ki akarja azt hazudni, hogy számít 1GB.

Moonman meg azért nem szólt hozzá, mert ilyen fokú hülyeséggel nem igazán tud mit kezdeni.

[ Módosította: Pompi ]

(#68) P.H. válasza #64791808 (#67) üzenetére


P.H.
senior tag

"Hátbazmeg egy DOS a mai Core2-kön tudjátok milyen jól fut?"

Ez tette be (jó értelemben) a kiskaput. Ritka az olyan gondolkodó ember, aki tudja is valójában, mire gondol. Egy igazán gondolkodó embert érdekli, hogy egy termék milyen igények kiszolgására született (mert más miatt nem születhetett meg, piacgazdaság van no, valakik meg kell vegyék), és amikor egy-egy ilyen indivídum lemond bizonyas igényeiről, addig teljesen rendben van a dolog; de ha egyoldalúan elmondja másoknak, hogy mivel jutott előrébb, viszont azoknak fogalmuk nincs, hogy az előny fejében milyen igényeikről mondanak le, ott nagy bajok vannak.

(zárójelben: először és utoljára a Vistához kapcsolatban abban a topikban szólaltam meg, amikor a holland 'fogyasztóvédők' kritizálták azt: (én a honlapjukon nem találtam angol nyelvre átjárást; de még mindíg feltételezem, hogy ez az én hibám, van, csak én nem találom) arról eszembe jutott Juszt László az Ő 'fogyasztóvédő' címkéjével: ő is sok mindent 'megtesz', hogy a vásárló ne érezze magát átverve, emiatt azonban sokszor az igényeiben is korlátozni akarja őket, mert nem tud mást tenni Kathi Attilával szemben sem. Egy jogász ellenében pedig általában alulmarad.)

Hogy moonman (és még páran mások) kifejezetten nem szól(nak) ilyen témákhoz: ennek általában azt kellene jelentenie, hogy nem érdemes, kis lábasban nem fő nagy leves :)

[ Szerkesztve ]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#69) Cifu


Cifu
nagyúr

Először is azért figyelemfelkeltőnek jó volt a cikk, én is csak ebből értesültem a Vlite-ről. Szóval ilyen téren nagyon is hasznosnak találtam. :C

Amúgy viszont Cuckával értek egyet. Vistát használok jó ideje, ott van az XP a gépem C: particióján, de eddig csak a Source engine-s játékok miatt kellett használnom (Vista alatt nincs térhangzása a Source-nak, legalábbis nálam, de a Steampowered fóruma alapján még jópár embernek...). Amúgy maximálisan meg vagyok elégedve vele, jól néz ki, használható, lefagyásokkal nem nagyon volt gondom (vagy ha igen, ott egyértelműen hardware elem volt a ludas), egyszóval minden téren elégedett vagyok vele, pedig nincs is Dx10-es videókártyám...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#70) #64791808 válasza Cifu (#69) üzenetére


#64791808
törölt tag

Hali, vista alatt a térhangzást x--fi kártyával és alchemy-vel meg tudod oldani, ismeretem szerint csak úgy. A realtek nem fejleszt EAX-OpenAL fordítót?

(#71) kovy79 válasza #64791808 (#67) üzenetére


kovy79
őstag

Bármi sértés nélkül: miért kell ekkora feneket keríteni ennek az egész dolognak?
Valaki buherálja a kocsiját, a motorját, van aki a hardvert, van aki a szoftvert.
Én még mindig azt mondom, ha beüt a krach, ez utóbbi a "legolcsóbb". Win reinstall...
Aki nagyon akarja utánozni, tegye, de vállalja az ezzel járó kockázatot! Aki meg láma...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#72) #64791808 válasza kovy79 (#71) üzenetére


#64791808
törölt tag

Azért csinálok ekkora felhajtást, mert szakmailag nem ad komplex információt az írás. Nem mondja el, hogy a vLite egyelőre béta állapotú, és csak azoknak való, akik tudják, mit csinálnak.

Lehet, hogy úgy tűnik, felfújom a dolgot, de roppantul unom az örökös nyavalygást, hogy a windows szar, lefagy, kékhalál, és különben is linux, miközben a problémázók nagy része vagy már eleve átalakított, netről leszedett windowst rak fel, vagy maga buherálja. A cikk azt a hozzáállást erősíti, hogy ha sikerül a buherálás, akkor "how king I am", de ha beborul a rendszer, akkor rühös windows.

A vLite jó program, csak a helyére kell tenni.

(#73) dchard válasza #64791808 (#72) üzenetére


dchard
veterán

"A Windows Update nem működik a feladatütemező nélkül."

Ez egészen egyszerűen nem igaz. Nálam remekül működik, igaz nem használom a web-alapú winupdate-et (mert nincs iexplorer), de a Sajátgépből elérhető verziója remekül fut.

"Nem mondja el, hogy a vLite egyelőre béta állapotú"

Úgy gondolom, olvasni mindenki tud, és ezt meg is teszi, mielőtt Windows buherálásra adja a fejét. Egyébként van belőle béta és stable verzió is. Te lehet, hogy az 1.0-ás verziót bétának tekinted, de a fejlesztők, és a programot használok többsége úgy tűnik, hogy nem.

"de roppantul unom az örökös nyavalygást"

Hidd el, én talán jobban unom, mint te, de nem szeretnék rád licitálni.

"A cikk azt a hozzáállást erősíti, hogy ha sikerül a buherálás, akkor "how king I am", de ha beborul a rendszer, akkor rühös windows."

Ez megint csak jó véleménynek, de azt azért indokold, hogy ez pontosan melyik részéből derül ki a cikknek? Szerintem a Windows rendszernek is van erőssége és gyengéje, és az egyik ilyen gyenge pontosan az, hogy a felhasználónak szinte nulla lehetősége van a nem használt komponensek eltávolítására. A legnagyobb bűnnek pont azt tartom, hogy maga a Microsoft nem ad a telepítés során lehetőséget a szügségtelen komponensek eltávolítására, illetve hogy nem elég moduláris a rendszer felépítése, és így a "buherálásnál" is meg kell hagyni több száz megányi lomot, amiből csak néhány megabájt az, amit más folyamatok vagy komponensek használnak.

Az meg, hogy mennyiért mekkora vinyót lehet kapni, azt gondolom a vLite-ozóknak nem szempont, de egyébként notimban igen is számít, hogy a 15 gigás windows partícióból 3-mat vagy 10-et eszik meg maga az OS. A noti vinyó nem olyan olcsó, és én szeretem, ha a hely nagyrészét hasznos adat foglalja el. Azon kívül jóval lassabb is.

A feladatütemezős dolgon való lovaglás meg értelmetlen. Beláttam, hogy fontos dolog (és nem az időzített folyamat indítás miatt), és beleírtam már napokkal ezelőtt a cikkbe. Ennyi.

Ha úgy gondolod, hogy olyan folyamat(ok) vagy komponensek eltávolítására sarkallom a népet, amire a windowsnak égető szüksége van a feladatkezelőn túl, kérlek hogy hívd fel rá a figyelmem, és a szükséges pontokon módosítani fogom a cikket.

"nem ad komplex információt az írás"

És nem is fog - mint már említettem - abban az értelemben, hogy nincs arra keret, hogy az összes komponens, és folyamat függőséget ismertessem. Néhány komponensnél is csak a bétatesztelésnél derül ki, hogy okoz-e máshol problémát a hiánya. De ez egy ilyen dolog, és mindenki tisztában kell hogy legyen ezzel, mikor belevág.

Tehát még egyszer: ha bárki bármilyen hibát talál a cikkben, vagy úgy gondolja egy folyamatról vagy komponensről, hogy az fontos a megbízható működés szempontjából, az ne habozzon a tudomásomra hozni. Közös érdek, hogy a cikk a lehető legpontosabb információkat adja a vLite-tal ismerkedő felhasználóknak.

Kellemes Ünnepeket mindenkinek!

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#74) lapa válasza gabopc (#30) üzenetére


lapa
veterán

az Redmond.

biztos elvétetted a várostáblát a campus felé menet. rtfvt next time.

(#75) lapa válasza bulanjoe (#64) üzenetére


lapa
veterán

"nem sikerült a késleltetett írás?" (aka merevlemez-vezérlő probléma)

"vigyázz, nehogy rákattincs a tőlem balra lévő ikonra, használj wmp-t"

egyébként eseménynapló mit mond?

(#76) Rolci válasza lapa (#75) üzenetére


Rolci
tag

Hali!
Tudtok abban segíteni, hogy miért ntm tudom telepíteni a vistát(64bit) a gépemre?
Paraméterek: ASUS P5B-Deluxe alaplap E6600 proci 2G ram stb.

(#77) #64791808


#64791808
törölt tag

Egy jópoda történet.

Adott egy FuSi laptop, aminél a merevlemezek speciális, az alap vista számára ismeretlen raid vezérlőn csüngenek. A FuSi-es telepítőlemezre integrálva van egy driver, egy rossz driver, amivel a rendszer fagy. Mivel telepítés közben is vannak vele gondok, úgy döntöttem, integrálok egy friss drivert. Ezzel a rendszer jól is működött, egészen addig, amíg meg nem próbáltam sp1-et telepíteni.

Hamar megkaptam a 0x80070002-es hibát, amire elvben van is gyógyír, alkalmaztam is, de az eredmény ugyanaz. Próbáltam mindent, volt egy rakás reinstall, és nem is mostanában kezdtem windows-zal foglalkozni. Aztán addig kutattam a neten, míg nem találtam 4 hasonló esetet, mindegyik vlite-tal átalakított vistával kapott ilyen hibaüzenetet.

Aztán csináltam egy installt az eredeti telepítőlemezről és az sp1 azonnal felment hiba nélkül.

Aztán kipróbáltam azt, hogy vlite-tal újracsomagolt verzióra próbálok sp1-et rakni, de egy olyan verzióra, amelyiken SEMMI változtatást nem állítottam be, tehát szigorúan csak újracsomagolásról van szó. Az sp1 nem ment fel.

Úgyhogy írhat a cikkíró amit akar, ez a program egy kalap szar.

(#78) #64791808 válasza Rolci (#76) üzenetére


#64791808
törölt tag

Egy picit részletezd, mi a hiba

(#79) Rolci válasza #64791808 (#78) üzenetére


Rolci
tag

Azt írja amikor berakom a lemezt, hogy [link]

Ha pedíg megpróbálom bebotoltatni akkor nem látja a lemezt. :O :O :O

(#80) Rolci


Rolci
tag

Köszi! Megoldódott!

(#81) #16820480 válasza cucka (#6) üzenetére


#16820480
törölt tag

bocsi, téves :U

[ Szerkesztve ]

(#82) kristoof92


kristoof92
tag

Ha SP1-gyel frissített telepítőt akarok létrehozni, akkor egyszerűen a Service Pack-ot kell integrálnom a telepítőbe, vagy azokat a fileokat is, amiket leszedett előtte a WinUpdate?

(#83) dchard


dchard
veterán

Csak magát az SP telepítőt kell betallózni ismereteim szerint.

Cerebellum: tudtam, hogy előbb-utóbb fogsz majd találni olyan hibát, ami a userek 99,99%-ánál a büdös életben nem jön elő, dehát ha akarok én is bele tudok kötni mindenbe:

Tudtommal a Vista SP1-ből nincs hivatalos verzió kint, és ennek jó oka van. Amíg ez nem történik meg, addig Nuhi-ék sem tudják a rendes jól tesztelt és dokumntált integráló rutinokat megírni (nem is értem, hogy merészeltél nem hivatalos final SP1-et feltelepíteni te, akinek a windows szent). Azon kívül az első RTM builddel voltak problémák, amire a készítő fel is hívja a figyelmet az oldalon, de ezzel feltételezem az olvasás készésgét a windows-t buheráló személyben.

Fusi laptophoz sok boldogságot, egyébként meg ha szar a program, minek gyártasz és telepítesz vele Vistát?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#84) lúzer válasza dchard (#83) üzenetére


lúzer
veterán

ahogy tanárom mondta:
FUSI-t vettél?
meg is érdemled hogy szívsz ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#85) t72killer válasza #64791808 (#77) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Térj át ubuntura, jobban jársz ;] . az alapverzió még a melós LSI-SAS vezérlőmet is kapásból felismerte, pedig az nem mindennapos jószág :C

SzVSz arra lennék kíváncsi, h vlite nélkül ki lehet-e pucolni a vistát (kínai nyelv és tsai sic...)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#86) joceska


joceska
csendes tag

Én csak annyit fűznék az előttem szólókhoz, hogy a Vista egy igenis nagyon jól eltalált rendszer. Én nagyon sokat dolgozok rajta CAD/CAM programokkal és semmi problémám nem volt vele. Ezenkívül a PhotoShop is állandó résztvevője a munkámnak és az is tökéletesen fut rajta... Plusz lényegesen gyorsabb mint elődje, jobban használja ki a memóriát, sokat zabál belőle !? ki nem szarja le ?! mikor 5e ft-ért veszel 2Gb-ot sok helyet foglal ?! ki nem szarja le?! mikor a sok 100Gb-os winyok korában élünk nem láttam gépet mostanság 100Gb alatti merevlemezzel. Kék képernyő ! Mi az ?! stabil nem fagy ha egy picit is értesz hozzá néhány apró beállítással egy villám gyors rendszerré teheted, az amúgy sem lassú rendszert értem ez alatt a 60mp alatti boot időt.... Indexelés is jól kiforrott már benne így a keresési idő töredékére csökken. Ezen kívül illik még megemlíteni azt az apró de csöppet sem elhanyagolható tényt, hogy szín és forma világa igazán letisztult és szép. Végszóra: szerintem nem érdemes buziskodni vele jól ki van ez találva mégis csak világ legjobb programozói dolgoztak vele a windows-ok történelmében a leghosszabb ideig. Én használom mióta kijött nem mondom volt néhány gyerekbetegsége de azt nagyon gyorsan kinőtte és az SP1 óta egy rossz szava nem lehet senkinek sem rá. Ha meg nem bírja a géped ne használd, nem akarok fellengzősnek tűnni nem azért mondom, hogy most nekem mit tom én milyen szipi-szupi csúcs gépem van, volt idő annó amikor mindenki már win98-at használt én még a DOS-al baszakodtam mert inkább használtam olyan rendszert ami az akkori hardveremnek megfelelő volt. Most sincs ez más képpen... Ha van elég erős géped a rendszer futtatásához használd mindenképpen érdemes. Amúgy meg ez subjektív vélemény nem kell hozzá sokkal erősebb gép mint egy XP-hez max nem tudod majd minden fungcióját kihasználni de ezt már mindenki döntse el maga......

Üdv.: Jocika

(#87) Atti1112 válasza joceska (#86) üzenetére


Atti1112
aktív tag

"ha egy picit is értesz hozzá néhány apró beállítással egy villám gyors rendszerré teheted"

Arra szeretnélek kérni, hogy ezeket a beállításokat írd már le, légyszives ! Én is kisérletezem vLite-al és mivel netezek+filmet nézek+játszom, eddig nem akadtam bele semmilyen hibába vLite-al.Viszont nem vLite-ot használnék ,ha leírnád azt a pár módosítást (gondolom regedit) amivel jóval gyorsabbá tehetném a nem vLite-os Vistámat.Előre is köszönöm : Atti Ui : Esetleg Lacy.hu ?

[ Szerkesztve ]

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#88) joceska válasza Atti1112 (#87) üzenetére


joceska
csendes tag

Szia! Nem a Lacy.hu, nem is ismertem az oldalt. Neten vadásztam össze a dolgokat.
Először futtatás->msconfig->rendszerindítás->speciális beállítások->ott kiválasztod a proceszoroknál a procik számát, majd a max memót kipiálod. Így már nyersz az indulásnál legalább 15-20mp-et. Ha már úgy is az msconfignál járunk érdemes még az autómatikus indulásnál is körbe nézni kapcsolj ki minden olyat ami nem szükséges feltétlen a rendszerinduláshoz amiket elég csak akkor indítani mikor szükséged van rá...
A következő dolog egy kis Firefox tuning eléggé felgyorsítja a böngésést másrészt ha kevés memód van csökkenti a mem használatot, ez egy elég jó cikk nem én írtam úgy másolom be! Forrás: http://feriman.extra.hu/pctuning.htm

A Firefox gyorsabb weboldal betöltését célzó módosítások:
1. Indítsuk el a Firefox-ot.
2. Címsorba írd be: about:config
3. Keresőbe írd be hogy: network.http.pipelining
4. Katt rá 2X
5. Az értéke át fog állni true-ra
6. Most keress egy ilyet: network.http.proxy.pipelining
7. Állítsd át true-ra
8. Most ez kell: network.http.pipelining.maxrequests
9. 2X katt és értéknek add meg a 15-öt.
10. Válasz ki egy üres helyet és jobb klikk --> új --> egész
11. Névnek add meg ezt: nglayout.initialpaint.delay
12. Értéke: 0
13. Most megint jobb klikk és új --> logikai
14. A neve legyen: browser.turbo.enabled
15. Értéke true
16. Ennyi. Indíts újra a böngészőt és kész!smyle

Memóriahasználat csökkentése:

Amikor leteszel a tálcára egy alkalmazást, általában csökken annak memóriahasználata, mert az ablak inaktív. Sajnos ez a tulajdonság nincs beépítve a Firefox-ba, de Windows alatt manuálisan beállítható.

A címsorba írd be ezt:
about:config

A kiadott listában kattints bárhova a jobb egérgombbal, és válaszd a Új --> logikai menüpontot.

A felugró ablakba írd be ezt:
config.trim_on_minimize
Az ezt követő ablakban a parancs értékét állítsd "true"-ra.

Eredmény: A Firefox újraindítása után a böngésző memóriahasználata majdnem felére csökken a tálcára helyezéskor.

Remélem tudtam segíteni és hasznodra válnak ezek az apró de hasznos módosítások.
Üdv.: Jocika

[ Szerkesztve ]

(#89) Atti1112 válasza joceska (#88) üzenetére


Atti1112
aktív tag

Nagyon köszi a helpet. Kipróbálom ! Azért a lacy.hu-n is vannak jó dolgok ! Remélem Te is találsz ott okosságokat ! Sok sikert ! Atti

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#90) ledpapa válasza joceska (#86) üzenetére


ledpapa
csendes tag

Írd már le azt a néhány apró beállítást.

"nem érdemes buziskodni vele" Ezek szerint aki egy picit ért hozzá, az meleg? :D

(#91) droland1978 válasza cucka (#6) üzenetére


droland1978
csendes tag

"tudom, ott a lehetőség letölteni a 2-300 megányi drivert, már amennyiben van tartalék géped, mert a nulla darab hardverbe a hálókártya is beletartozik."

Egy sata inf driver kb. 700kbyte.

droland

(#92) pilota


pilota
tag

Helosztok segitséget szeretnék kérni Eredeti Vista cdbe szeretnék sp-2 öt integrálni,hogy telepitéskor nekeljen frisitgetni.Letöltötem a Vlite programot elis indul de ekkor kéri a Waik frisitését namost rákattintok a letöltésre leis töltöm meg felis rakom és még mindig kéri valaki tud segiteni honnan tegyemfel vagy mit csináljak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.