Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gyusz


Gyusz
őstag

Én azt tapasztaltam, hogy a módosított Vista DVD-ről való első bootolása során meglehetősen sokáig (akár 5-7 percig is!) úgy tűnhet, mintha állna a telepítő, mielőtt a nyelv és /vagy a partícionálási beállításokhoz jutna az ember.

Nekem ehhez módosított Vista DVD sem kellett, először mindig azt hittem, hogy simán lefagyott az egész telepítő, pedig csak sokat kellett várni. Egyébként jó kis írás, majd én is alkalmazok egy fogyókúrát a Vistán, mielőtt újra felteszem.

(#2) csepelball


csepelball
tag

Nagyon jó írás! Tuti használni fogom ha kiakarom majd próbálni a Vistat!

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#3) HavocS


HavocS
senior tag

Jó kis cikk, de óvatosan a tört Vista emlegetésével.

(#4) #64791808


#64791808
törölt tag

Itt hívnám fel mindenki figyelmét, hogy a vLite erősen bétaverziós, gyerekcipős program.

Nem örülök a cikknek, mert félinformációkat ad. Ugyanis a cikkből ítélve nem látom a cikkírón, hogy legalább körübelül tudná, mit is csinál. Aki ugyanis a Vistából eltávolítja a feladatütemezőt, vagy a másodlagos bejelentkezést (ami a screenshoton van), annak lila fingja nincs, hogy mi mivel függ össze.

Szóval a próbálkozást motivációját értem, valóban komótos oprendszer a Vista, de ne így kezdjük el, ne így csináljuk, mert ez tökéletesen kimeríti a szakértelem nélküli buherálás fogalmát. Aki viszont felvállalja, hogy így belenyúl a rendszerbe, az utána ne tegyen fel kérdéseket itt a PH-n, hogy "méééérnem megy ez meg az a Vistán, mérnem indul ez és ez a program?"

(#5) janitor01


janitor01
tag

Igazából én ennek az egészenk az értelmét nem látom. Miért jobb ha egy eredeti VISTA ból, 650 mb-os cd-t csinálsz? Semmivel nem lesz jobb neked, plusz fölöslegesen kell CD-t írnod.

Pláne nem értem, hogy mi értelme van "kifilézni" egy operációs rendszert, mert:

Aki vistát használ, az minimum 1 GB rammal, és egy nomrálisabb procival áll neki, aki ezzel nem rendelkezik az használjon XP-t. Jelen pillanatban csak DX10 es játékokkal játszani akarók hsználnak VISTÁT mindenki más csak szív vele. (pl CAD, CAM szoftverekből egyöntetűleg csak a legújabbak mennek vele., a PAINT/PHOTO shopokkal is meggyúlik a baja stb.., az OFFICE 07 olyan amilyen..) Aki DX 10 es játékokkal játszik annak erőgépe van ergó megintcsak nem kell kifilézni valamit amihez egyáltalán nem ért és csak szívni fog vele.

Semmi értelme nincs gyengébb gépekre felrakni ugyanis a DX10 en kívül minden egyébb szolgáltatás elérhető XP alatt is, minden eszközt támogat az XP is, sőtt inkább támogat..

A Vistából több fajta verzió van, és nyilván minden verzió másra való, esetleg végig kell olvasni, hogy mit tud az oprendszer nem utána kiszedegetni belőle ami neked nemkell.

Minek törölgeted extra programokkal azt ami könnyedán letiltható kikapcsolható, leállítható, törölhető az operációs rendszer telepítése után is? Igaz mondjuk hogy ha magával a VISTÁVAL intézed ezeket az kevésbé menö mintha külön cd-ről már így lenne etlepítve, viszont így nem csinálsz baromságot.

650 MB os VISTA? VAn Linux ami usb stick ről bootol, talán ha tizenpármega az egész és még Wlan is van..

Ez egy fölösleges program

(#6) cucka


cucka
addikt

a cikk alapján bepillantást nyerhettünk abba, hogy hogyan készülnek az ilyen "windows super turbo józsi edition 2007 (tm)" típusú hányadékok.

mer' ugye a microsoftnál hülyék dolgoznak, akik szándékosan belerakják az erőforrások zabálására kifejlesztett szarokat meg a csomó csillivili cuccot, csak azért, hogy bosszantsák a szegény felhasználót.

(#5) janitor01

Jelen pillanatban csak DX10 es játékokkal játszani akarók hsználnak VISTÁT mindenki más csak szív vele.
például én semmilyen dx10-es játékkal nem játszok, mégis vistát használok. sőt, (most kell megkapaszkodni) nem szívok vele. tényleg.

(pl CAD, CAM szoftverekből egyöntetűleg csak a legújabbak mennek vele., a PAINT/PHOTO shopokkal is meggyúlik a baja stb.., az OFFICE 07 olyan amilyen..
furcsa, nekem eddig semmilyen programmal nem gyűlt meg a bajom, biztos rosszul csinálok valamit. office 2007 pedig ergonómiailag zseniális - szokni kell, mert más, mint a régebbiek, de tényleg sokkal jobban használható.

minden eszközt támogat az XP is, sőtt inkább támogat..
aha, majd egyszer nézz meg egy 2-3 évesnél fiatalabb notebook-ot. az xp nulla, azaz nulla darab hardverelemet ismer fel alapból. kezdve ott, hogy egy 2007-ben is árult, csillió frissítéssel foltozgatott oprendszer telepítője mai napig nem ismeri a sata vinyókat. nc. tudom, ott a lehetőség letölteni a 2-300 megányi drivert, már amennyiben van tartalék géped, mert a nulla darab hardverbe a hálókártya is beletartozik.

[ Szerkesztve ]

(#7) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Ha már csökkenteni akarjuk a Vista éhségét, nem egyszerűbb mindjárt XP-t felrakni?

(#8) moma


moma
őstag

PC World - The 15 Biggest Tech Disappointments of 2007. Tippelj mi van az első helyen...

we all deserve a bit of luck.

(#9) Shalala


Shalala
senior tag

Jo program ez a vLite, csak masra. :)

szamtech boltban dolgozok es ott a szervizben minden gepet amit osszeraknak letesztelnek.
Evvel a programmal meglehet csinalni a testwindows cd-jet ugy hogy magatol vegigmenjen az egesz feltegye a 3dmarkot stb. Nem ranezni 10 percenkent hogy kerdez e valami hulyeseget telepiteskor, csak visszamesz x perc mulva es mar csak a teszteket kell lefuttatni.
Erre szerintem tokeletes. (XP-vel hasznaljuk)

(#10) bulanjoe


bulanjoe
tag

No, életem első hozzászólása itt, úgyhogy ma este iszunk! :D

No, szerintem is faxa ki program a vLite, meg nLite, meg satöbbi! :D , de erőssen bizonytalan vagyok egy dologban....
Most vettem az usából egy hp notebookot, vista home premiummal...de szerencsétlen hp, összebarmolta mindenféle haszontalan, és ráadásul trial programmal....
Szerintetek, ha felteszek egy szépen megcsinált vLite os magyar vistát(persze tiszta installal, azaz leradírozok mindent róla), akkor tudom majd aktíválni azzal a szériaszámmal amit a gép aljára tettek? Mert ugyebár cd, vagy dvd nincs, csak reklám! :W
Valakinek valamilyen tapasztalat?

(#11) ftc válasza bulanjoe (#10) üzenetére


ftc
nagyúr

Ha arra vetemedsz akkor érvénytelen lesz a kulcs

(#12) Flashy


Flashy
veterán

igen, a cikk ott bukott be hogy a feladatkezelő "szerintem nem kell" annak ellenére hogy a vLite nem szeretné eltávolítani.

(#13) bulanjoe válasza ftc (#11) üzenetére


bulanjoe
tag

A telepítő nem fogja elfogadni, vagy mikor aktiválni akarom majd, fogja kiírni, hogy hülye vagyok?
Mert ugyebár az oem licenc megvan rá, csak a nyelv változik.
Amúgy kösz a gyors választ... de tényleg! :D

(#14) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Help me pls!!!! Azt szeretném csinálni, hogy amikor telepítem az xp-t akkor a drivereket is feltelepítse rögtön! Mert millió + 1 drivert kell felraknom a gépre! Hogy tudom megcsinálni azt hogy rögtön feltelepítse a drivert install közben?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#15) Pompi válasza toth_janika (#14) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ha XP akkor nem ez a topic és nem ez a program.
Ezeket javaslom:

Windows XP kérdések és válaszok

nLite, vLite - avagy magozzuk ki a meggyet és tegyünk rá tejszínt

Feel Good Inc.

(#16) sh4d0w válasza janitor01 (#5) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Pedig van értelme. Eleve minek felrakni azt, ami úgysem fog kelleni? (Persze nem mondom, hogy ész nélkül kell nekiállni, az írás kicsit hűbelebalázs módjára csap bele a lecsóba... pl. a feladatütemező nem árt, ha megvan...) Kényelmesebb telepítés után leszedni azt, ami nem kell és mondjuk utána defrag-olni, vagy inkább eleve úgy felrakni a rendszert, hogy nem kell a defrag (vagy legalábbis sokkal kevesebb munkát kell rábízni)? Aztán pl. minek kellenek a távol-keleti nyelvi csomagok itt (ha eltekintünk attól, hogy mondjuk vietnámi a megrendelőnk - ami azért nem túl gyakran jellemző) ?

https://www.coreinfinity.tech

(#17) ftc válasza bulanjoe (#13) üzenetére


ftc
nagyúr

Én XP-re probálltam anno enyémet...már telepitésnél mebukott s kiirta,hogy az a kulcs egy oem verzioé... stb

(#18) toth_janika válasza Pompi (#15) üzenetére


toth_janika
őstag

:R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#19) biker válasza bulanjoe (#10) üzenetére


biker
nagyúr

ha ugyanazon vista verziót teszed fel, érvényes lesz a kulcs, de pl egy home basic kulcs egy professionalhoz tutti nem.

kiherélésre: sokan ezzel vergődnek, aztán mind visszatér a gyári kerékvágásba, mikor valami nem működik.
ugyanígy játszanak osx-el is, különbség, hogy ott gyárilag a telepítő tud ilyet, hogy kiikszelhetem mely driverek nem kellenek, pl 2gb printer driver minek, de nem éri meg igazán.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#20) Syl válasza bulanjoe (#10) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam ez XP-vel szépen működik. Angolból meg magyarból is van dobozos változatom. Mindkét otthoni gépemre a magyar XP került, csak ugye másik számmal. Aktiválni gond nélkül lehet, mennek a frissítések, és az eredetiségvizsgálat is korrektnek találta a gépeimet.
Feltételezem Vistával is menne. Még nem próbáltam, pedig abból is akad magyar is meg angol is. Dobozos persze. :DDD

szerk.: látom biker megelőzött.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#21) sekli válasza sh4d0w (#16) üzenetére


sekli
addikt

pontosan errol van szo..., annak idejen a 95-ben, 98-ban Me-ben a telepites elott ki lehetett valasztani, hogy mi kell es mi nem, maskerdes, hogy van amit igy is ugy is felrakott..., ha valaki kiveszi a teljesen egyertelmuen felesleges dolgokat azzal nem okoz kart..., akinek meg van kedve probalkozni, esetleg ert is hozza, az kiszed mast is..., ettol meg a program egyaltalan nem felesleges...

(#22) dchard


dchard
veterán

Köszönöm a sok "értékes" kritikát.

Cerebellum: nekem se egyikre, se a másikra nincsen szükségem, meg azokra a dolgokra sem, amiket kiszedtem.

Jelentem nálam remekül működik a Vista, és az összes (nem kevés) különféle hardware-em is remekül problémamentesen működik. Nem értem, miért kellene nekem, vagy bárki másnak olyan dolgokat feltelepíteni, amire nincsen szüksége. Ez elkezdődött az XP-vel és a Vistával még inkább elszaladt a ló ebben a tekintetben.

Azt, hogy mi mire jó, leírja a program, ha valaki ez alapján nem tudja eldönteni, az még mindig utánaolvashat rengeteg oldalon. A cikk keretei nem teszik lehetővé az összes lehetőség és ezek egymásrahatásának kivesézését, ezt gondolom megérted.

Azon kívül az én szakmai hozzáértésemet kérdőre vonni csak azért, mert neked szimplán nem tetszik a módszer, meglehetősen felelőtlen dolog. Hidd el: elég régóta buherálom a Xp-t (gyakorlatilag 2001 óta) és ez a Vista változat is fut már néhány - elismerem - informatikához értő - ember gépén, de a gyomlálás miatt még senkinek nem volt problémája se a régebbi XP lemezképemmel, sem most a Vistával.

Én kipróbáltam a gyári változatot, kipróbáltam a saját módosított lemezképemet is, és jóval kisebb hely és memória foglalás mellett nagyban javult a rendszer reakcióideje. Én a saját tapasztalataimra hagyatkozom.

Abba meg, hogy ki miért és milyen gépre rak oprendszert ne nyissunk vitát, mert semmi értelme.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#23) dchard


dchard
veterán

Legjobb emlékeim szerint a feladatütemező időzített feladatok indítéséra jó. Például antivírus, vagy defrag hajnalban stb. Lehet, hogy a Vistában kapott plusz feladatot, amiről nem tudok, de nálam minden remekül megy nélküle. Nekem nincs szükségem időzített futtatásra, de valóban: az általa elfoglalt hely, és hogy telepítés után is letiltható vagy újra elindítható, nem teszi indokolttá az eltávolítását.

A másodlagos bejelentkezés ugyan ez: ha valaki egy accot használ, és távolról sem szeretné elérni a gépet (legalább is nem remote desktop-on keresztül), annak nincs erre szüksége. Igen, én rendszergazdai accal használom a Vistát, akár az XP-t. A 6 év alatt sosem volt belőle problémám. Linuxot természetesen nem használok root accal, csak indokolt esetben, de ez megint ízlés dolga. Ha valaki úgy érzi, nem elég biztos a dolgában, az NE használja egyiket sem rendszergazdai accal.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24) lapa válasza sekli (#21) üzenetére


lapa
veterán

ezt ha jól tippelek most is meg tudod mondani (xp-ről beszélek), talán 1+1 soros textfile-t kell egy floppyn megmutatni neki. a winnt.sif egyik kapcsolója asszem feldobatja a win összetevők listáját telepítéskor. persze abban meg a sysoc.inf hekkelése nélkül nem látszik minden, szal félmegoldás.

(#25) shark300 válasza sekli (#21) üzenetére


shark300
tag

Egyetértek. Már évek óta használom mindkét progit (jó vLite-ot csak egy éve), csináltam már sok fajta telepítőt (még versenyeztünk is haverokkal, kinek lesz a legkisebb feltelepített oprendszere, nem csak ezt használtam, szv győztem :DDD ), volt, hogy az előtt csináltam a testreszabást, akinek a telepítő kellett. Hasznos, sok mindenre jó program, de tudni kell vele bánni (Feladatütemező pedig kell a Töredezettségmentesítéshez: "Windows Vista töredezettségmentesítője akár ütemezve is futtatható (alapértelmezésként így van beállítva), ráadásul a folyamat alacsony priorítással dolgozik", ergó nem kell hozzányúlni, mindig fut, ha idle állapot van, optimalizál, ami összeségében jobb állapotban tartja a vinyót. De nem csak ahhoz, hanem a Rendszer visszaálításhoz (legalábbis XP alatt), és az Eseménynaplóhoz, ami hasznos dolog).
Notihoz meg alap progi, különben fel sem megy rá az XP...
Az az elvem, hogy az op.rendszer csak azért kell, hogy fussanak rajta a progijaim, ezek e "túlintegrált" op.rendszerek nem annyira szimpatikusak. :(

[ Szerkesztve ]

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#26) bulanjoe válasza Syl (#20) üzenetére


bulanjoe
tag

Ezaz, hogy nem dobozos, előtelepített ezért gondolom OEM verzió.
Félek egy kicsit, nehogy hazavágjam azt a szép jó eredeti vistát! :D

(#27) shark300 válasza dchard (#23) üzenetére


shark300
tag

Linuxot természetesen nem használok root accal, csak indokolt esetben, de ez megint ízlés dolga.

Első dolgom, hogy letörlöm a telepítéskor létrehozott felhasználói fiókot. Igen, tudom, hogy felelőtlenség, sőt a Windows is rendszergazda fiókkal használom, de mit csináljak, ha tudom mit csinálok, és idegesít, ha ki kell lépni, majd újra be. Másrészről így nincs szükség a Gyors fh. váltásra. :D Probléma még nem volt belőle az elmúlt években... kop-kop
Én így szeretem, ízlés dolga.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#28) dchard


dchard
veterán

Módosítottam a cikket a Feladatütemezővel kapcsolatban, de a többi mellett sziklaszilárdan kitartok. A cikk egyébként is iránymutatás, nem követendő dogma. Más embernek lehet hogy más komponensekre van szüksége, és másokra nincsen. Józan ésszel essen neki mindenki.

Azt jól sejtem, hogy a Feladatütemező csinálja az I/O priorizálást? (alacsony I/O prioritás?)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#29) shark300 válasza dchard (#28) üzenetére


shark300
tag

Sok rendszerszintű folyamathoz van köze, szerintem igen.

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#30) gabopc válasza #64791808 (#4) üzenetére


gabopc
csendes tag

Hja a windozhoz MINDENKI ért, de senki sem. Vagy esetleg te meg tudnád nekem mutatni a viszta kernel-ét? NEM? Hogy-hogy ? Akkor te sem vagy igazán képben igaz? Redmontban szerinted ? Bármit csinálsz a fos windózoddal az szintén kimeríti a szakértelem nélküli buherálás fogalmát. I know man what Im telling cause I was working there, in Redmont.

(#31) Kakumix válasza bulanjoe (#26) üzenetére


Kakumix
senior tag

Hasonló gondom volt egy ASUS notival, de ahhoz Vista telepítót sem adtak csak egy recovery DVD-t. Felhívtam a magyarországi MS-t és ott azt kaptam, hogy nem ajánlják, hogy letöltsek egy Vista image-t, de használhatom azt - ha megbízok a forrásban - a gépre ragasztott kóddal. Egy eredeti vista DVD-t másoltatam le, nem letöltöttem és az aktiváció simán ment.
Jó lenne, ha a vista is simán menne, de talán majd az sp2 után, legalábbis a kipróbálható sp1-et telepítve és használva nem érzem, hogy ennyi pénzért korrekt dolog ezt árulni opcionálisan használható xp licensz nélkül.

Legyen szép napod!

(#32) r4pt0r_87 válasza dchard (#23) üzenetére


r4pt0r_87
csendes tag

"Először egy pici ablak ugrik fel, melyből kiválaszthatjuk, hogy mi az, amire NINCS szükségünk, amiket bepipálunk, azt a program eltávolítja a Vistából. Ezt az ablakot zárjuk be, kézzel fogjuk eltávolítani a szükségtelen komponenseket."

Ezt a hülyeséget, mielőtt cikket írsz olvasd el mit ír a program magyarul. Az a kis ablak arra való hogy azokat amiket bejelölsz nem engedi leszedni, és a hozzá kapcsolódó programokat sem mivel elrejti. Az ablak neve is kompatibilitás.

(#33) BecX válasza cucka (#6) üzenetére


BecX
csendes tag

"aha, majd egyszer nézz meg egy 2-3 évesnél fiatalabb notebook-ot. az xp nulla, azaz nulla darab hardverelemet ismer fel alapból. kezdve ott, hogy egy 2007-ben is árult, csillió frissítéssel foltozgatott oprendszer telepítője mai napig nem ismeri a sata vinyókat. nc. tudom, ott a lehetőség letölteni a 2-300 megányi drivert, már amennyiben van tartalék géped, mert a nulla darab hardverbe a hálókártya is beletartozik."

Sajnos ezzel totál egyet kell értsek. Egy hónapja vettem egy MSI GX700-at. Csupa Vistás HW van benne. AHCPI módban istennek nem akar felmenni a vinyójára az XP. MS Magyarország persze nemtudta megmondani hogy miért van és mit csináljak, h. működjön. Végül én sakkoztam ki. Mondjuk minden máshoz van XP-s és Vistás drájver, de a HW gyártók az új cuccaikhoz már inkább Vistát lavasolnak.
Mind1, amíg van rá driver, nekem jobban kézre fexik, kényelmesebb és gyorsabb az XP. Meg ha már kiadtam 32 k-t az XP-re, akkor nemsok kedvem van még 45 k-t kifizetni a Vistara.

BecX

(#34) wolfwolf válasza gabopc (#30) üzenetére


wolfwolf
csendes tag

GaboPc írta (annyira jó, hogy beidézem:) :D :
"Hja a windozhoz MINDENKI ért, de senki sem. Vagy esetleg te meg tudnád nekem mutatni a viszta kernel-ét? NEM? Hogy-hogy ? Akkor te sem vagy igazán képben igaz? Redmontban szerinted ? Bármit csinálsz a fos windózoddal az szintén kimeríti a szakértelem nélküli buherálás fogalmát."

Amikor a hozzá nem értés és a hülyeség egyesül azután születnek az ilyen hozzászólások.
Az tuti öregem, hogy TE nem értesz ehhez, még "buherálás" szinten sem, de az arcod az nagyon nagy.
Az Nlite és Vlite és éppen azoknak készült, akik nem értenek és nem is akarnak érteni MÉLYEBB szinten a winhez, viszont a Redmondiakat a pokol mélyére kívánják, amiért úgy gondolkodnak, hogy "Ez 100 emberből 5-nek kellhet, akkor települjön csak mindenkinek a winnwl együtt..." Különben mi a fészkes fenének kellene tudni bármelyik felhasználónak, hogy hol van a kernel?

(#35) gabopc válasza wolfwolf (#34) üzenetére


gabopc
csendes tag

Fogalmatlan vagy kicsirigo, nezd vegig mire valaszoltam.

(#36) gabopc válasza wolfwolf (#34) üzenetére


gabopc
csendes tag

regeltél egy ujat, nem merted vállalni a véleményedet? I dont like worms.

(#37) vamzi


vamzi
őstag

Üdv. nekem személy szerint tetszik ez a progi.A cikk írójának pedig köszönet, mert nem tudtam ilyen programról csak az nliteről.És teljesen egyetértek azzal, hogy minek ennyi felesleges dolog.Részemről ha vista lesz tuti gyomlálok majd egyet a vlite vel.
ejj azok a régi szép idők mikor a 486-oson még a windows 3.1-et futtattam :))

(#38) Pompi válasza vamzi (#37) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

ejj azok a régi szép idők mikor a 486-oson még a windows 3.1-et futtattam

Ja, marha jó volt, rémálmomban ne jöjjön elő... ennél már csak a pathminder volt gázabb, amivel még xt-n operáltunk

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#39) Lortech válasza gabopc (#30) üzenetére


Lortech
addikt

Legalább akkor megtanulhattad volna leírni a város nevét "ahol dolgoztál".
Röhög a vakbelem.

Én meg tudom neked mutatni a kernelt, ott van a %systemroot%/system könyvtárban, az ntoskrnl.exe, ntkrnlmp.exe, ntkrnlpa.exe, ntkrpamp.exe, a többi kernel-alrendszerével együtt. ;]
Olyan idétlen hozzászólás volt, hogy kár reagálni, de amúgy tök lényegtelen a kernel működésének ismerete a vlite szempontjából, nem hogy az, hogy mit hogyan csinál, ráadásul kód szinten.

Thank you to god for making me an atheist

(#40) Mr X válasza gabopc (#35) üzenetére


Mr X
veterán

Szerintem illene kicsit visszabb venned az arcbol, itt ez a stilus nem divat...

(#41) wolfwolf válasza gabopc (#36) üzenetére


wolfwolf
csendes tag

"regeltél egy ujat, nem merted vállalni a véleményedet? I dont like worms."

A saját módszereidet ne vetítsd másra. A fő baj az, hogy az égvilágon semmire sem válaszoltál, sőt az én felvetésmre sem reagáltál érdemben, arcod nagyon nagy és osztod az embereket ezt látjuk, de szakmai kompetenciád nagyjából nulla, legalábbis annyi látszik belőle a hozzászólásaid alapján. Esetleg mutass belőle többet! Észérvek esetleg? Indoklás esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#42) ttt válasza cucka (#6) üzenetére


ttt
senior tag

"...nézz meg egy 2-3 évesnél fiatalabb notebook-ot. az xp nulla, azaz nulla darab hardverelemet ismer fel alapból..."

Csak érdekesség képpen a driver támogatottságról:

Nem vagyok sem ellene, sem mellette a Vista-nak, de öcsém vadi új notián gyári Vista volt és alapból nem ment a wireless meg a bluetooth és "hangkártya" is be-be nyögte a leállásokat. Persze tudom, hogy driver...(nem segített rajta), meg hogy azt nem is az Ms gyártja, stb, de akkor miért javult meg egy Xp telepítéssel? (Nem, nem kellett plusz driver, elég volt az Xp-ben lévő, tehát nem valami egzotikus - értds dzsunka - gyártó elba.. hardware van benne.) Illetve minek pakol fel gigányi mennyiségű drivert ennek alapján?

Tudom azt is, hogy az sp2 környékén már ki fogja nőni e gyerekbetegségeket (persze a feltepült méretét kivéve), mint ahogy az Xp is.

Egyébként mindenki azt használ amit akar PEACE ! :R

A cikkhez meg annyit, hogy legalább alapszinten elmagyaráz egy programot, így aki ilyenen töri a fejét alapból kap némi irányt, ami sosem baj. :C

(#43) PetX


PetX
aktív tag

Szerintem nem hülyeség ez a dolog, mint ahogy már előttem is irták, de azt ne felejtsük el hogy ezt a dolgot még anno a Linux-nál kezdték el és ott még tényleg volt sebességben is különbség és sokkal jobban össze lehetett lőni a vasat a szoftverrel. Windowsban szerény vélemélnyem szerint csak 3 dolgot érsz el amiből 1 üti a másik 2-t :(
Ebből az első 2 :
- Faragsz a windows méretéből csak az lesz benne amit te akarsz, én is szeretném visszahozni azokat az időket mint anno '95-néél hogy tényleg csak az kerüljön fel aminek van értelme és használni is fogom, a másik hogy belerakhatod a drivereket (ennek is van hátránya mert ha alap windózt teszel és update-lsz reinstallnál ugyis a friss drivereket teszed fel, viszont ha vLite-ozol akkor egy olyan drivert frissitesz ami már nem az alapwindózé és szerintem ez egy kókány megoldás, ha uj driverek akkor uj windóz+minden driver uj.
-És az a dolog ami miatt nem érdemes, sosem tudhatod h a windóznak mikor mire van szüksége ez nem nyilt oprendszer. Azt sem lehet megmagyarázni mi a szarnak használja a windóz a virtuál memóriát amikor van 2-4 GB memória a gépben... Használjon de ne akkor amikor 800MB foglalt memória van és fut minden. És erre benyögi h kevés a v. memória.
Szóval kiszedsz valamit amit nem kellett volna és aztán csak később derül ki amikor viszonmt kurvára kellene de akkor viszont nem lesz időd windózt raknod. Jah és nem lesz stabilabb a rendszer. Szerintem minnél többet szedel ki a windózból annál jobban hasnolít egy kártyavárra aminél elég egy rossz mozdulat sé hazavágod az egészet.
SZERINTEM.

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#44) moonman


moonman
titán

ugye nem baj, ha most nem szólok hozzá?

(#45) 30z.Samu válasza moonman (#44) üzenetére


30z.Samu
félisten

Már hozzászóltál! :D

Amúgy kb így készülnek az Extended Edition verziók... és hát mondanom sem kell hogy csak a gond van velük! :F

Sic Parvis Magna

(#46) Syl válasza bulanjoe (#26) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezaz, hogy nem dobozos, előtelepített ezért gondolom OEM verzió.

Egyik OEM szerintem lazán elfogadja a másik OEM kódját.

Félek egy kicsit, nehogy hazavágjam azt a szép jó eredeti vistát!

Erre való pl. a Norton Ghost, Acronis True Image, esetleg ingyen: DriveImage XML

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#47) domi007


domi007
őstag

gabopc és wolfwolf:
Nem tudom, tudjátok-e, de azért leírom:
Nem csak Válasz gomb létezik ám! Szinte közvetlen szomszédságában található a Privát gomb-ilyenkor ezt illik használni...
Ha már rájöttetek, akkor OK! :R

A cikk érdekes. Haveromnál pl. XP mittudomén milyen verzió van (ugyanez a csupaszított hülyeség), és azt mondja, nála minden OK, kicsit talán tényleg gyorsabb.
Vista esetén meg: mire nálam Vista lesz, addigra már akkora vinyók lesznek, hogy lehetek nagyvonalú: 2GB vagy 10GB: az nálam mind1. :DD :DD

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#48) kristoof92


kristoof92
tag

Én is kiszedtem pár szemetet a Vistából, de nekem az a gondom, hogy nem akarja bebootolni a DVD-t. Valami 5let eseleg?

(#49) QuarK válasza dchard (#23) üzenetére


QuarK
senior tag

feladatutemezo kezeli a prefetch-t (vistaban superfetch, ugye). mar az xp-ben is. es az a par kB memoria amit hasznal, hat az tenyleg marhafontos.

(#50) kristoof92


kristoof92
tag

Azért asszem mindenki bevallhatja hogy van pár fölösleges dolgo a Vistában. Pl: DVD-készítő, Media Center - több mint 500 MB, és csak azoknak hasnos, akiknek TVtunerjük van. Ott van még a hangvezérlés, ami csak angolul megy, szal a magyaroknak azse olyan fontos. az is megvan 700 MB. És még lehetne folytatni a felsorolást....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.