Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36) Dany007 válasza bandus (#34) üzenetére


Dany007
veterán

"csak valószínűleg ő egy picit többet fektetett az életébe ami egy ideig komoly lemondásokkal járt. az más kérdés, hogy ez jó esetben 5-6 év, és nem a hátralévő 40 munkásévében kell szenvednie. de ez meg már az egyénen múlik."

Itt meg is válaszoltál mindent. Mert aki volt olyan buta és vagy nem volt lehetősége (mert ez is erősen fennáll!) időben "befektetni az életébe", annak bizony nem 5-6 év, hanem nagy valószínűséggel az élete egy jelentős része fog igen komoly lemondásokkal járni. Bár itthon ez teljesen megszokott, hogy azt szopatjuk mégjobban akinek amúgy is szarul megy...
Ebbe pedig a sokdiplomás milliókat kereső nem gondol bele. Arról nem is beszélve, hogy attól még azokat a munkákat is el kell végeznie valakinek, amihez nem kell diploma. Csak azokat nem fizetik meg. De valakinek meg kell sütni a kenyeret, fuvaroznia kell, betonozni, házat építeni, gyárban dolgozni stb...
Szerintem a többséget nem az zavarja, hogy vannak páran akik milliókat keresnek havonta, hanem az, hogy egy tisztességes akár szakmunkával sem lehet annyit keresni, hogy normálisan szűkölködés nélkül meglehessen belőle élni. Mert ilyen területeken bizony nem ritka a napi 12-16 óra, akár hétvégén is. Mindezt kb alig többért az átlagfizetésnél vagy még annyiért se. Szerintem senkit nem érdekelne ki mennyit keres ha egy átlagos melós munkából is kényelmesen meglehetne élni szűkölködés nélkül.
Pedig egyik réteg sem élne meg a másik nélkül. Tipikus példa a mérnök vs építőmunkás. Lehet fikázni egyiket másikat, lenézni bármelyiket, de a ház egyik nélkül se tudna felépülni megfelelően.

Egyébként én meg pont a fordítottját látom. Leginkább az egyszeri munkás van lenézve, mert nincs diplomája. A hozzáállás az "úgy kell neki mért nem tanult tovább"-ban ki is merül, mindenféle háttér ismerete nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.