Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vladi


Vladi
nagyúr

Belépés linux alatt:

telnet ipcím
Majd simán root user és bedob. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2) Vladi


Vladi
nagyúr

No meglett. Ha böngészőből nyitjuk meg a cucc ip címét, akkor egy alap beállító oldalra enged. Itt a nas funkciókat piszkálhatjuk. Minimális szinten. A torrent klienst (transmission valamennyi) is innen vezérelhetjük.

Viszont nem sok beállítást enged. De ha belépünk telnettel a gépre, akkor néhány parancs a rendelkezésünkre áll.

Beállíthatjuk pontosabban a klienst:
vi /tmp/hdd/volumes/HDD1/bt/settings.json

Erről némi infó: link.
Egy pici piszkálást azért megenged a rendszer, enni kell. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3) Vladi


Vladi
nagyúr

Oh... további tipp. Sambát felejtsétek el. Elképesztően lassú. Az ftp viszont jó, lehet rendesen jelszavazni is. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4) runner 125


runner 125
nagyúr

Bazz, nagyon nagyon off, de én most jöttem rá, h a te avatarod kezében husáng van.

Egészen eddig azt hittem, h ez egy copfos, bizar ember. :D :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5) Vladi válasza runner 125 (#4) üzenetére


Vladi
nagyúr

jap! azzal csaplak kupán. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6) Vladi


Vladi
nagyúr

Momentán 2 agyzúzó problémám van a cuccal.

1. az antenna annyira kicsi, hogy nem fogja rendesen a hd adásokat. Ez után még kutakodni kell, de lehet kap egy nagyobbat.
2. hdd-vel csontrafagy a cucc. Ááááh. Komoly? :O Nade itt már dolgozunk a megoldáson. Majd teszelem, ha ok, akkor frissítem a fenti írást. :D

Jah de csajom most szembesült a technikával. Azóta duzzog. Egyszer megy el pár napra, kütyüt veszek. :C

Viszont kezdi megszeretni, mióta kiderült, hogy lehet nézni rajta jútúbon adélt, meg fészbúkot. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7) Vladi


Vladi
nagyúr

Na hdd gond megoldva, lényeg, hogy ne oplay formázza le! Gépben kell megcsinálni és akkor jó.
Meg annyi tartozik még hozzá, hogy én ext3-ra formáztam, meg előre tettem egy swapot. Nem tudom, hogy használja -e.

Leállításnál meg várni kell egy pár másodpercet, a hdd-t csak utána kapcsolja le.

Még az antenna a gond. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8) Vladi válasza Vladi (#7) üzenetére


Vladi
nagyúr

Meg az, hogy nem bírom kideríteni, hogy milyen hardver van benne. :Y
Kéne 1-2 plusz alkalmazás, fel is csempészném rá amíg az asus nem figyel, de sajna így nem tudom kereszt fordítani.

Jah meg nem bánnám ha ugyan oda csatolná a partíciókat, mert így csak hashelek nem torrentezek. :W

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9) 89Csabi89


89Csabi89
tag

Üdv :) A torrent az engem is érdekelne, főleg hogy miért csak 100k-val jön a cucc? Beraktam egyet 100-al jött, beraktam még egyet már csak 50-nel harmadiknál már csak 30 -al :S
Neked mik a tapasztalataid? Vagy rosszul csinálok valamit lehet? xD

(#10) Vladi válasza 89Csabi89 (#9) üzenetére


Vladi
nagyúr

Automatikusan elindul a sebesség korlátozás. :
Bal alsó sarokban fogaskerék - preferences - seed
A speed limitek elől vedd ki a pipát és save.

Miylen géped van amúgy?

mod: Egyébként van fstab, tehát fixen lehet mountolni. Akkor már nem mozog ide-oda a torrent könyvtár a fájlrendszerben.

De azt nem tudom, hogy az sda1 az mindig ugyan az lesz -e, a /dev alatt. :F

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11) 89Csabi89 válasza Vladi (#10) üzenetére


89Csabi89
tag

"Miylen géped van amúgy?" Ezt mire értetted? :)

(#12) 89Csabi89 válasza Vladi (#10) üzenetére


89Csabi89
tag

Valami képet esetleg tudnál felrakni? Mert nekem semmilyen ilyen fogaskerék nincs! 1 hete vettem a készüléket kb. és még az eredeti Firmware van rajta, lehet az a baj? :U

Valamiért nem tudom szerkeszteni az előzőt szóval elnézést :)

(#13) Vladi válasza 89Csabi89 (#12) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jah megvan. Nem tudtam melyik topikba írok hirtelen, aztán rájöttem, hogy a saját blogomba. :))

Most nem vagyok otthon, de mindjárt keresek neten neked egy képet.

mod: na meglett. ezt néz. Ezt látod, ha belépsz böngészővel a torrent kliensbe. A bal alsó sarokban ott a kis fogaskerék a teknős mellett.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14) F34R válasza Vladi (#10) üzenetére


F34R
nagyúr

az fix marad.

hmmm mókoláshoz moservice-el nem megyen ? (úgylátom még ez a termék nem támogatott sztornó )

transmission jó kis kliens és a webguin mindent el lehet érni.
nslu2 optware-vel lehet még + featurest beletenni.
bár mondjuk ha transmission és ftp + samba van akkor nem sok értelme van a dolognak.

talán ezt próbáld meg

cat /proc/cpuinfo ha ez megvan akkor már többet lehet tudni a többi specről.

(#15) Vladi válasza F34R (#14) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szia!

Köszi a választ. Valahogy mégsem marad fixnek. Mert úgy csatolja, hogy: /tmp/usbmounts/sda2/
De ez mindig váltogatja sdb-vel. :F Ráadásul usbmounts :F Szegénykém a leghülyébb linux, amit valaha láttam. :C

moservice-t nem ismerem, de utánanézek mi is az. Neked is ilyen géped van amúgy?

nslu2 optware szintén zenész. Custom firmware-t nem találtam kifejezetten ehhez, meg nem is akarom kockáztatni, annál kicsit drágább a cucc. Inkább piszkálom.

cpu az valamilyen realtek gyármányú mips alapú média csoda. Valami elmebeteg módon rá lehet heggeszteni pár programot, szerintem kiveszem valamilyne mips disztró csomagjaiból a binárist. :DDD

Egyébként ennyit ír, ezért nehézkes:

system type : (null)
processor : 0
cpu model : MIPS 24Kc V8.5 FPU V0.0
BogoMIPS : 502.98
wait instruction : yes
microsecond timers : yes
tlb_entries : 32
extra interrupt vector : yes
hardware watchpoint : yes, count: 4, address/irw mask: [0x0a38, 0x0fd0, 0x0e50, 0x01c8]
ASEs implemented : mips16
shadow register sets : 1
core : 0
VCED exceptions : not available
VCEI exceptions : not available

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16) hardtem


hardtem
csendes tag

Ha esetleg valakit érdekelne egy eladó darab,akkor az alábbi linken megtalálja:

http://hardverapro.hu/apro/asus_o_play_tv_pro_smart_tv_3_honapos_2_ev_garanci/hsz_1-50.html

Szert tettem egy SmartTV-re,igy feleslegessé vált.

(#17) Vladi


Vladi
nagyúr

apró lépés előre:

Elvileg ez a torrent konfig fájlja:

/usr/local/Resource/package/transmission/settings.json

és nem az, ami a BT könyvtárban van. Még nem teszteltem, de ha itt beállítom, akkor elvileg már legalább a port jó. :C :(((

Szerintem ezt másolja át induláskor a BT könyvtárba. :F Na majd kiderül. Ha ez kész, akkor ütök valamit a csatolással. Hogy partíció végre jó helyre kerüljün, nem oda ahová épp eszébe jut. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18) Vladi válasza Vladi (#17) üzenetére


Vladi
nagyúr

swapot is sikerült vele megetetni:

/ # swapon /dev/sda1
/ # cat /proc/swaps
Filename Type Size Used Priority
/dev/sda1 partition 262140 0 -1
/ #

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19) Vladi


Vladi
nagyúr

Siekrült!
Megoldottam az instabil wifi problémát! :C

Vezetékes netre kötöttem. ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20) nagyi819


nagyi819
csendes tag

Sziasztok.

Aktív szemüveges 3D tv vásárlása miatt be kell szereznem egy ilyen, vagy hasonló készüléket. Nálam tapasztaltabbak segítségét kérném azzal kapcsolatban, hogy nekem egy olyan eszközre van szükségem amivel normálisan tudok 7/24-ben torrent klienst futtatni, valamint a leszedett Blue-Ray 3D (30-50GB) ISO fájlokat akadás mentesen lejátszani, valamint alkalmanként matroskát (.mkv) is szeretnék 3D-ben futtatni szintén döccenés mentesen. Nagyon hálás lennék, ha valaki tud segíteni, hogy ez a készülék teljesen alkalmas-e erre, vagy esetleg, ha tudnátok ajánlani valami hasonló alternatívát max ezen az áron, de jobban örülnék az ASUS-nak.
Köszönettel:
Nagy Gábor

(#21) Vladi válasza nagyi819 (#20) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ha torrentre vágysz, akkor ezt felejtsd el, meg az ausust is. A többit simán tudja.

Egyébként ezt a topik kell neked inkább: link

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22) nagyi819


nagyi819
csendes tag

Sziasztok.
Pár napja vettem egy TV PRO-t. Találkozott valaki olyan problémával, hogy default-ba a torrent kliens le-, és feltöltési sebessége limitálva van. Ezt ugyebár webes felületen ki lehet iktatni, viszont nem tudom elmenteni a beállítást. Mindaddig működik teljes sávszélességgel, amíg újra nem indítom a boxot. Utána kezdődik elölről. Tud nekem valaki segíteni, hogy hogyan tudom elmenteni? Előre is köszi a választ

(#23) Vladi válasza nagyi819 (#22) üzenetére


Vladi
nagyúr

17-es hozzászólás! Egyébként is olvasd végig amit írtam.
Meg mondtam, hogy ne vedd meg. :O

most akkor ez lesz az opléjprotévé topik? :F Jó, hát nekem mindegy. :)

mod: frissítést mindenképpen tedd fel!

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24) nagyi819 válasza Vladi (#23) üzenetére


nagyi819
csendes tag

Köszi a választ.
Már első indításkor feltettem a legújabb usb frissítést.
Az elérési út amire utaltál a 17-es hozzászólásban, azt a box belső vinyóján kell keresni?

(#25) Vladi válasza nagyi819 (#24) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem. Ez a flash meghajtóján lesz. Oda kerül a fw. Be kell lépni rá telnettel. Utána vi-vel tudod csak szerkeszteni. Elég macerás. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26) nagyi819 válasza Vladi (#25) üzenetére


nagyi819
csendes tag

Felhasználónevet, és jelszót kér. Honnan tudhatom meg, hogy mi az? A felhasználónevet engedi beírni, de ahova a jelszót kéne, ott csak villog a kurzor. Hiába nyomkodom a billentyűzetet.

[ Szerkesztve ]

(#27) Vladi válasza nagyi819 (#26) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mindjárt megnézem pontosan, de az 1. hozzászólásban írtam. Kérlek tényleg olvasd végig ezt a pár hozzászólást, mert sok minden már leírtam.

A jelszót nem fogod látni, nem mutat semmit, de ettől függetlenül még írod.

Meglett, emlékszem is már: azt kell beírnod, hogy root
jelszót nem is kér.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#28) nagyi819 válasza Vladi (#27) üzenetére


nagyi819
csendes tag

Köszönök, minden segítséget, már majdnem teljese sikerült a dolog, de belépés után, beírom az általad leírt
vi /tmp/hdd/volumes/HDD1/bt/settings.json parancsot, és a következő kép fogad.

Szerinted mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#29) Vladi válasza nagyi819 (#28) üzenetére


Vladi
nagyúr

Itt nézd már meg:

/tmp/transmission/settings.json

most hirtelen én sem találom. :F Frissítéssel áttehették valahová?

vi-t használtál már? Nem egyszerű szerkesztő.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30) nagyi819 válasza Vladi (#29) üzenetére


nagyi819
csendes tag

Sajnos nem, de valahogy megoldom, nem vagyok sötét a géphez :), csak más a "szakterületem". Próbálkozom, lehet, hogy még egy-kétszer zaklatnálak. Nagyon köszi a segítséget!!!!!!!

(#31) mar550


mar550
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék kérni egy kis segítséget: a bekapcsolás után kb. 15 perccel zöld lesz a képernyő és lefagy a cucc. Aztán, ha újraindítom soha nem csinálja ismét, addig, amíg még egyszer ki nem kapcsolom. Mindig ugyanez történik, akár lejátszok rajta valamit, akár TV megy rajta, de akkor is csinálja, ha csak simán be van kapcsolva. Látszólag semmivel sincs összefüggésben. Legfrissebb firmware rajta van, nincs mókolva. Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#32) Vladi válasza mar550 (#31) üzenetére


Vladi
nagyúr

hdd van benne?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33) mar550 válasza Vladi (#32) üzenetére


mar550
csendes tag

Igen, WD red 1tb. PC-vel formáztam, első használat előtt..

[ Szerkesztve ]

(#34) Vladi válasza mar550 (#33) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ha kiveszed, akkor jó?
Esetleg még azt nézd meg, hogyha a géppel formázod, akkor mit lép rá. Anno nekem is volt ilyen gondom, hogy a géppel kellett formázni, csak akkor ette meg. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#35) mar550 válasza Vladi (#34) üzenetére


mar550
csendes tag

Köszönöm az ötletet. Ha lesz egy kis időm, megpróbálom.

(#36) Boyfish válasza Vladi (#34) üzenetére


Boyfish
senior tag

Sziasztok,

Asus O!Play pro TV lejátszót próbálnék üzembe helyezni, kb. 2 éve nem volt használva, és előtte sem nagyon.

Ha TV-re kötöm, csak az fogad, hogy "Please wait for USB update...",
próbálok rátenni egy újabb FirmWaret de semmi, csak nézegeti a pendrive-ot, de nem történik semmi.
Reset gombra sincs reakció.

Ötlet bárkinek?

Köszönöm
BF

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#37) Vladi válasza Boyfish (#36) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szia!

Egyáltalán os elindul rajta?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#38) Boyfish válasza Vladi (#37) üzenetére


Boyfish
senior tag

Szia,

nem sajnos, egyből egy fekete képernyő fogad..Please wair for USB Update...
Megpróbálom külső HDD-ről a firmware frissítést, mert pendriveról nem sikerült, azt olvastam, hogy eléggé válógatós abból az eszköz.

Az Asus szervíz ezt írta:

"Ha elérhetó az opció, akkor a gyári beállításokat lenne szükséges visszaállítania. Ez feltehetően meg fogja oldani a problémát."

Nyomogattam a resetet, de semmi nem történt.

ÜDv

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#39) Vladi válasza Boyfish (#38) üzenetére


Vladi
nagyúr

Frissítés közben nem halt be a gép?

áramtalanítás, resetelés megvolt? hdd van benne? ha igen, vedd ki.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#40) Boyfish válasza Vladi (#39) üzenetére


Boyfish
senior tag

Szia,

HDD nem volt benne, többször reseteltem, és áramtalanítottam.
Nem tudom, hogy korábban milyen jelenség lehetett, ami kárt okozott, akár frissítés stb.

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#41) Vladi válasza Boyfish (#40) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor én sajna kifogytam az ötletekből. :(

esetleg ha kinyitod, megnézheted a kondik állapotát. Ha ott se semmi, akkor irány egy asus szervíz.
szerintem a gépes ahhoz azért drága, hogy csak úgy kidobd. :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.