Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bob011


bob011
tag

Jóféle tuning ram! Nyami.

(#2) #06658560


#06658560
törölt tag

És ki fogja megmondani ránézésre, hogy mennyi a RAM hőmérséklete?

(#3) Zimmy88 válasza #06658560 (#2) üzenetére


Zimmy88
tag

Aki számolja a villogásokat :)

FZR2000 ®

(#4) 7time


7time
senior tag

Kb. a szemünk is úgy fog villogni mikor meglátjuk az árát, APU-t leszámítva teljesen felesleges a DDR4.

(#5) Hieronymus válasza #06658560 (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A villogó LED-ek helyett, csapkodó szárnyacskák is jól mutatnának.

Növekedő hőmérséklet esetén, összehangoltan és egyre gyorsabban csapkodnának a szellőzés fokozásáért.
Kritikus hőmérséklet esetén meg kiabálhatnának is. "mindjárt összefosom magam az erőlködéstől", "nem bírom tovább, feladom a harcot", ... üzenetekkel bombázva a gép gazdáját.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#6) #90933760


#90933760
törölt tag

Az ötlet jópofa, csak hőre változó színű ledekkel kellett volna megoldani, nem ezzel a villogós marhasággal.

[ Szerkesztve ]

(#7) toto2700reg


toto2700reg
aktív tag

Bibibí, az én RAM-om villogni is tud!

(#8) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#9) velizare


velizare
nagyúr

kellett, mint egy falat kenyér.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#10) inspiroyhome válasza 7time (#4) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

:D :D :D amúgy igen, (még) jórészt felesleges túlárazott vacak. Bár ettől még nézhet ki jól.

(#12) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Én én ramjaim miért nem villognak? :((

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13) inspiroyhome válasza Dr. Romano (#12) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

adj nekik magasabb feszt ;]

(#15) scope2007


scope2007
addikt

Avexir sokkal okosabban megoldotta

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#16) jacint78


jacint78
addikt

A crucial ballistix tracerjein folyamatjelző ledek vannak, sokkal látványosabb és főleg informatívabb. [link]

type your text here..

(#18) donki


donki
aktív tag

Ez egy hiánypótló termék, amire már nagy szükség volt! De úgy lenne az igazi, ha a mikroprocesszor is valami szabvány szerint villogna, és akkor már messziről lehetne látni, hogy kié villog gyorsabban.

(#19) #56573440 válasza Zimmy88 (#3) üzenetére


#56573440
törölt tag

kell egy stroboszkóp mint a kocsikhoz szép lassan ha tuningolni akarsz ;]

(#20) Sinesol válasza 7time (#4) üzenetére


Sinesol
veterán

Nemsokára már csak APU-k lesznek, szóval mindenhova kell majd a gyors ram.

[ Szerkesztve ]

(#21) 7time válasza Sinesol (#20) üzenetére


7time
senior tag

Persze de csak ha VGA helyett használod mert ha rendeltetésszerűen akkor elég neki a DDR3 is.

[ Szerkesztve ]

(#22) scope2007 válasza #56573440 (#19) üzenetére


scope2007
addikt

Nem, már a külön ráaggatott menetfény a menő :)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#23) Sinesol válasza 7time (#21) üzenetére


Sinesol
veterán

Mármint arra gondoltam, hogy egy normális APU, nem pedig a cpu+igp, szóval ahol rendesen lesz használva akár Opencl, akár HSA alatt. Mondjuk nemtudom mennyire sávszélességigényes egy APU általános számítások alatt...van már valahol ilyen teszt?

[ Szerkesztve ]

(#24) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Alakul ez már ezzel a 3400 mhz-es órajellel :K :))

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#25) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

55 fok annyira sok egy ilyen ramnak?

(#26) Duree


Duree
veterán

Ennnnek aztán mi az értelme? Marketing?

duree54

(#27) #90933760 válasza ---Lasali--- (#25) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ramok érzékenyebbek a hőre, de normális esetben képtelenek felmelegedni addig.

(#28) SQX_Barto válasza Sinesol (#20) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Amig az APU-k teljesitmenye fasorban sincs egy kozep/felso kategorias VGA teljesitmenyevel, addig tuti nem csak APU-k lesznek, maximum meg jobban lecsokken a kulon VGA iranti kereslet. Nem mindenkinek a minimum grafika a vagyalma. (Mondom ezt en, akinek laptopja van mar jo ideje, de abbol sem vennek csak apu-s gepet, meg ha fokepp Diablo 3-azok akkor sem, neha massal is jatszom, ahova mar kell a jobb VGA)
APU-k meg szerintem evekig nem fogjak levaltani a VGA-t. Mivel a jatekipar nem igazan a jo optimalizalas fele halad, addig meg kell a VGA...

Hogy a temahoz is hozzaszoljak, ha mar idekeveredtem, kellett ez, mint egy falat kenyer.
De lehet csak en nottem ki mar a villogo/vilagito szamitogep belso korszakbol.
Bar mondjuk egy solid feher led egy igenyes mini PC-ben biztos jol mutatna, de villogo szarokra nekem semmi szuksegem.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#29) Jester01


Jester01
veterán

Gondolom az I2C buszon még véletlenül sem jelenti le a hőmérsékletet, nehogy értelmesen is fel lehessen használni az információt...

Jester

(#30) pprod94


pprod94
aktív tag

Karácsonykor lekötöm a ventiket, hadd fűtsön be, és villoghat majd! De komolyan, erre kinek van szüksége? Csak kis gyerekek tudnak ennek örülni, nekem így kicsit bazári a hangulat..

(#31) MaXX81


MaXX81
tag

Lassan már diszkóba is lehet vinni a gépet a stroboszkóp mellé :-D. Amúgy jó ez, karácsonykor vagy díszeket kell még tenni rá vagy kirakni az ablakba és megvan oldva az ünnepi hangulat. :-D

(#32) Penguin95


Penguin95
senior tag

Néha tényleg elgondolkozom azon, hogy mit akarnak az adott termékkel a gyártók. Ennél még nem jöttem rá.

(#33) #90933760 válasza Penguin95 (#32) üzenetére


#90933760
törölt tag

Pedig egyszerű. Mivel mezei ram már van, adott réteg azt veszi úgy is, így meg kellett célozni egy másik nagyobb réteget is.

[ Szerkesztve ]

(#34) Penguin95 válasza #90933760 (#33) üzenetére


Penguin95
senior tag

Rosszul fogalmaztam. Arra gondoltam, hogy ezzel mégis milyen hasznos funkciót sikerült hozzátenniük az egészhez? Mert hogy ilyen megvalósításban csak megint egy parasztvakító megoldásról beszélhetünk, abban biztos vagyok.

(#35) creation válasza Hieronymus (#5) üzenetére


creation
senior tag

+1

Végre egy megoldás ismét a GeiL-től amiinek tényleg semmi haszna azon kívül, hogy pillanatok alatt kideríthetővé teszi, hogy ki epilepsziás...

A villogás helyett egy RGB LED színváltása hőre értelmesebb lett volna... De gondolom az nem elég trendi már. Ki kell világítani a kis majmok agyát, hogy megvegyék. Ez kell a "Z" generácónak...

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#36) jacint78 válasza #32839680 (#17) üzenetére


jacint78
addikt

Azok a ledek X lépésenként mennek eggyel tovább, ha fagyni akar a gép, miközben épp a utningot álítod be eléggé hasznos is. Ha megmerevedik a kép, de ezek villognak normálisan, akkor a VGa döglött, ha megállnak, akkor más a gond és így tovább. :)

type your text here..

(#37) Sinesol válasza SQX_Barto (#28) üzenetére


Sinesol
veterán

Látom nem érted mire van kitalálva ez az APU dolog. Megsúgom nem sok köze van a vga-hoz, vagy játékokhoz.

(#38) xmaas


xmaas
őstag

Jofele ramok de azt a ledes idiotasagot feldugnam a torkara annak aki kitalalta lassan diszko lesz a gep belsejebe

(#39) sinya85


sinya85
senior tag

"A DDR4-es memóriák piacán elég sok megoldás közül lehet választani, vagány, kirívó ötletet azonban még senki sem vállalt be. A GeIL most ezt a hiányosságot is befoltozta"
Hát azért megemlíteném, hogy a ddr2 korszakban is volt villogo ram pl Crucial és ddr3-ban is Tactical Tracer

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#40) djculture


djculture
félisten

Villogás nélkül is embertelen áron megy a 2*4gb ddr4 modul 30k, a cikben emlitett 4*4 meg 60 ezer..:)

[ Szerkesztve ]

(#41) F e Z o válasza djculture (#40) üzenetére


F e Z o
veterán

Nem mintha a többi ddr4 memó nem lenne túlárazva.

H2O über alles!

(#42) djculture válasza F e Z o (#41) üzenetére


djculture
félisten

Bánná a fene ha tényleg lenne valami értelme, de a nullával egyenlő teljesiményt ad még egy APU-nál is mert nagyon gyengék az időzités értékei .. De ez minden új memória típusnál megjátszották, első szériák semmire se jók..

[ Szerkesztve ]

(#43) Sinesol válasza djculture (#42) üzenetére


Sinesol
veterán

http://prohardver.hu/teszt/a_ddr4-es_memoriaszabvanyrol/a_ddr4_szuletese.html

Javaslom olvasd el, semmi gondja nincs a magasabb időzítés miatt. Új technológia alapján működik ami miatt magasabb időzítések mellett is alacsonyabb az elérési idő, nem összehasonlitható a korábbi ddr2 vagy ddr3 ramokkal.

A másik dolog meg, hogy az Igp-nek nem számít semmit szinte az időzítés. Vga-k esetén is nagyon magas időzítésekkel dolgoznak, de a grafikus vezérlők egyáltalán nem érzékenyek rá, egyedül a sávszélesség számít.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.