Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#76) parandroid válasza tildy (#73) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mindamellett, hogy tudom, menyire szeretsz a mainstream vélemények és a rögzült társadalmi konformok ellen felszólalni, azért szögezzünk le néhány dolgot:

Aki elveszi a másét, az tolvaj. Még az is necces, hogy találok valamit, és megtartom, hiszen nem engem illet, de mindez egyértelműen igaz akkor, ha egy jól azonosítható tulajdonviszonyokkal rendelkező tárgyat talál, és tart meg valaki. Teljesen lényegtelen az, hogy a tulajdonos mennyire felelőtlen, vagy figyelmetlen. Ha találsz egy tárcát, amiben van pár (tíz)ezer forit, és iratok, akkor megtatod? Ha látsz egy parkoló autót, amit a tulajdonos elfelejtett bezárni, akkor kirámolod? És ez még csak nem is lopás, mert az ő figyelmetlensége miatt történt? Ne haragudj, de ez egy teljesen abszurd vélemény. Innét már csak egy lépés az az érvelés, hogy "a táskájában találtam, amit letett maga mellé az ülésre, és nem figyelt rá, így kivettem belőle".

És igen, szeretném nyitvahagyi a lakásom, és szeretném ha nem hordanának el belőle mindent, de tudom, hogy ez naivitás lenne. Ezzel együtt, ha mégis előfordul, akkor aki kirámolta, az igenis tolvaj. Másrészt betörhetnek bezárt lakásba is, de gondolom ők sem tolvajok, csak kihasználták a biztosági zárak hiányosságait, és végső soron úgy kell a tulajdonosnak, miért nem vett drágább/erősebb/jobb zárat?

Elhagyni valamit, vagy nem bezárni, biztosítani valamit felelőtlenség és figyelmetlenség. Ez azonban nem kisebbíti azoknak a tolvajoknak a bűnét, akik az ilyesmit kihasználják.

Másészt pedig az az érzésem, hogy Viktor táskája már az áruházban eltűnt, egyszerűen leakasztották a kocsiról, és nem a parkolóban veszítette el... Persze táskát a bevásárlókocsira akasztani általában véve is felelőtlenség, ez is tény.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.