Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) lesaux válasza Belba (#49) üzenetére


lesaux
veterán

Látom, nincs bankkártyád, mert különben tudnád, hogy a vásárláshoz is kell tudni a PIN-kódot

Nem mindegyik kártya igényli a PIN kódot vásárlásnál. Aláírással hitelesíti magát a júzer, illetve fényképes igazolvánnyal (ha kérik). Jellemzően -- de nem merem írni, hogy kizárólag -- dombornyomott kártyáknál ez az eljárás.

(#52) lesaux válasza Belba (#49) üzenetére


lesaux
veterán

A rendőrséget nem hívtad? Nem b@szogatásból vagy ilyesmi kérdezem, csak tudod méterre pontosan a helyet, hogy hol vannak a tolvajok, bizonyíték is van stb.

(#53) Kazimír válasza Belba (#48) üzenetére


Kazimír
őstag

Jó neked, hogy meg tudod győzni magad arról, miszerint a címke igazat szól :)
Ha nem D- vagy É-Amerikában termelték, akkor még van is rá némi esély (bár Ázsiában meg DDT.. marad Európa)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#54) tupacamaru válasza Belba (#49) üzenetére


tupacamaru
veterán

Na, ezzel a PIN kódos dologgal most megfogtatok. :R Valami azért csak van ha te is letiltatod hiába nem tud róla költeni? :B

Amúgy 20 évig éltem vidéken, ott sem jártunk igazolvány nélkül. Én nem azt mondtam hogy hogy jártál vagy nem jártál. Azt mondtam hogy én hogy járok. Abszolute nem érdekel hogy ki hogy jár.

Tudod, nem csak azért kell az igazolvány, hogy valamire vigyázhass, hanem pl. ha elüt egy teherautó kerékpározás közben, akkor majd tudják a kórházban, ki-fia-borja vagy...
Ha elüt akkor szerintem már mindegy. :K :B ;)

Igaz, tanyán még nem éltem, ott biztosan nem szükséges, hogy sz.igazolvánnyal menjek a pajtába megfejni a Borist. Jól érzem az enyhe gúnyt a mondatból? :F :U

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#55) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Frissítettem a ma történteknek megfelelően.
Sajnos, nem voltam itthon, mikor elhozta az ember, de édesanyám szerint ő lehetett a tolvaj. A lényegen nem változtat, peterkeT véleményével értek egyet teljes mértékben.

Samsung Galaxy A54

(#56) Jégkokó válasza Viktor0610 (#55) üzenetére


Jégkokó
veterán

Szerencséd volt, hogy ilyen hamar meg lett. Mert nem 2 ft lenne az uj iratok beszerzése, az tuti. Én is buktam 5 ezer Ft ot, de felfoghatjuk tanulópénznek. Azóta mindig be van zipzározva a kabátzsebem és fél percenként ellörzöm, hogy mindenem meg van e.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#57) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Elnem tudod képzelni mennyi idő beszerezni új iratokat/jogsit.... a z illetékekre kaidott pénzröl nem is beszélve: Örült nagy szerencse, hogy vki visszajuttatta hozzád a táskád.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#58) nike_


nike_
addikt

Örülök hogy megkerült végülis. :)

(#59) degu válasza Jégkokó (#56) üzenetére


degu
senior tag

Hat igen!
Szerencse a szerencsetlensegben...
Az iratok ujboli beszerzese nem kis osszeg /kbsz*tt illetekek!urlapok,belyegek,stb./
Nem beszelve a hatborzongato,burokratikus ugyintezesrol! Kesz idegbaj! Es rettenetesen sok ido! /Azt nem tudom,hogy kell -e rendorsegi *hatarozat* az uj szemelyihez,TAJ,
ado,jogsi..stb iratokhoz,mert ha kell,akkor...Isten ovja a kiralyt!/

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#60) Belba válasza lesaux (#52) üzenetére


Belba
őstag

Igen : az SMS-ben benne van, hogy melyik ATM-készüléknél használják éppen a bankkártyát, ebben az esetben is szerepelt az ATM-készülék száma, és az utcanév...

1 pillanatom volt dönteni, és nekem ésszerűbbnek tűnt a bankkártyát letiltani, mint a rendőröknek magyarázni félórát és utána esetleg kiderül, hogy nekik erre nincs kapacitásuk, meg nem az ő dolguk, és különben is menjek be írásban tegyek panaszt, majd jövőhéten felveszik a jegyzőkönyvet. :U

Így utólag végiggondolva sem hívnám a rendőrséget : ugyanmár, kéremszépen, egy forgalmas helyen nem tartóztathatnak le mindenkit!

Viszont az ATM-készülékek fotót készítenek mindenkiről, aki használja a kártyáját.

Szerintem a letiltás volt a leggyorsabb megoldás.

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#61) tupacamaru válasza Viktor0610 (#55) üzenetére


tupacamaru
veterán

Legalább az iratok meglettek. :R

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#62) Belba válasza Viktor0610 (#55) üzenetére


Belba
őstag

Örülök, hogy végül meglett a táska! :C

Az iratok pótlása többezer Ft-ba belekerültek volna, egy csomó utánajárás, rengeteg idő és bosszankodás.

(Nem biztos, hogy az volt a tolvaj, aki hazavitte nektek a táskát : a tolvajok általában eldobják a pénztelenített táskát. Lehet, ő tényleg csak megtalálta! Gondolod, hogy aki többezer Ft-ot kilop egy táskából, az utána fogja és a meglopotthoz hazaviszi a táskát? Ez nehezen hihető.)

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#63) Dare2Live válasza Belba (#62) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

EE egy tolvaj eladja a személyit/jogsit....

Nagyon egyszerüen és durván vissza lehet élni ilyen iratokkal.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#64) Belba válasza Dare2Live (#63) üzenetére


Belba
őstag

Igen, hallottam már én is, hogy mennyi a tarifája 1-1 útlevélnek a feketepiacon... :U

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#65) g@bo


g@bo
nagyúr

1987-ben, Bulgáriában ( Szófia ) a buszon hagytam a táskám, benne útlevél, pénz...

este megkerült hiánytalanul, leadták a végállomáson. :))

Napjainkban nem reménykednék ilyenben, sehol. Sajnos.

(#66) bnss


bnss
veterán

Örülök, hogy némileg szerencsésen végződött a kellemetlenség. Ha szabad ilyet kérdezni, komolyabb pénzösszeg volt a táskában?

szerk.: a megtaláló a pénzről nem tudott semmit?

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#67) Viktor0610 válasza Dare2Live (#57) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Dare2Live:
Az illetékekbe bepillantást nyertem, mert elkezdtem a papírok pótlását, egy 6 e Ft értékű csekket már fel is dobtam. :D (Tanulópénz.)
Kb. 20 e Ft lett volna és még egy nap intézkedés.
Így holnap reggel első utam az okmányirodába vezet majd.

Szerk.:
Bon3ss:
Azt mondta, h. egy kukában találta meg a táskát. Ami miatt fura volt édesanyámnak, az a zavartsága és, h. azt mondta, h. azt hallotta, elhagytam a táskám.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#68) bambano válasza Viktor0610 (#55) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A rendőrségi bejelentést ez nem pótolja, ennyi idő alatt le lehet fénymásolni pár iratot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#69) Viktor0610 válasza bambano (#68) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az okmányirodában jelentettem, az nem elég? :F

Azt mondta az ügyintéző hölgy, h. mindenképpen jelentsem be (mármint az okmányirodában), ha esetleg megkerülnének, mert addig én sem használhatom azokat. Holnap megyek is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#70) doc


doc
nagyúr

nekem lopták már el a tárcámat, hál' istennek egy fillér sem volt benne
aki megtalálta, másnap el is hozta, és vagy hatszor elmondta hogy "sok kártya van benne, biztos sokba került volna ha újra kell csináltatni"
persze otthon sem volt pénz, meg épp' le voltunk égve mint mindig, úgyhogy elkértem a címét, és kicsivel később küldtem neki valami 3-4 ezer forintot, mégiscsak sok rohangálástól kímélt meg

(#71) kali válasza Viktor0610 (#69) üzenetére


kali
legenda

az okmányirodában történő bejelentés pont elég; onnan továbbítják a dolgot a rendőrség felé - az okmányok köröztetése végett! azért is kell bejelenteni a megtalálást is, hogy a körözés visszavonásra kerüljön...

(#72) Viktor0610 válasza kali (#71) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Megtörtént az eltűnés visszavonása, holnap megyek be, intézem a feleslegesen befizetett 6 e Ft visszautaltatását.

Pótolnám egy nagy elmaradásomat... :U

Akármi is volt az összefüggés a "tolvaj" és aközött, aki visszahozta a táskám, köszönöm neki, h. megtette.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#73) tildy válasza Viktor0610 (#72) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom, hogy ilyen esetben mennyire állja meg a tolvaj szó a jelentését.
Az, hogy valaki valamit elhagy -most hogy szándékos vagy nem az lényegtelen - az igenis az elhagyó illető felelőssége.

Nem szép dolog persze más dolgát "elemelni" , jól tudom én is, de azért ebben az esetben hunyó voltál sajnos te is, vikthor, ezt kell , hogy mondjam.

Kvázi a "nyitvahagyom a lakásom, azt csodálkozom, ha elhordanak midnent"
-el tudnám egy szintre hozni.

Az egy dolog, hogy elviszi, de akár mehet ugye rendőrségre is leadni, ha 3 hónapon belül nem kerül meg a tulaj, akkor ugye az övé lehet...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74) bnss válasza Viktor0610 (#67) üzenetére


bnss
veterán

Érdekes magyarázat, de legalább az iratok és a táska meglett.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#75) parandroid válasza tupacamaru (#54) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"Tudod, nem csak azért kell az igazolvány, hogy valamire vigyázhass, hanem pl. ha elüt egy teherautó kerékpározás közben, akkor majd tudják a kórházban, ki-fia-borja vagy..."

"Ha elüt akkor szerintem már mindegy. "

Ha baleset ér, és semmi irat nincs nálad, akkor eltart egy darabig (akár pár napig is), mire megtalálják a hozzátartozóidat - persze csak akkor, ha te nem vagy kommunikációképes. Én mindenesetre nagyobb biztonságban érzem magam úgy, hogy ilyen esetben azonnal értesítik a családomat, akiknek nem kell átélniük azt, hogy a rendőrségen és a különböző kórházak ügyeletén kérdezősködnek utánam, amikor minden egyéb információ nélkül egyszercsak nem megyek haza...

Az igazoltatásokról nem is beszélve. Bármilyen kétes ügybe, szitucióba keveredsz, ne lepődj meg, ha előállítanak, amíg nem tudod hitelt érdemlően bizoyítani a személyazonosságodat.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#76) parandroid válasza tildy (#73) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mindamellett, hogy tudom, menyire szeretsz a mainstream vélemények és a rögzült társadalmi konformok ellen felszólalni, azért szögezzünk le néhány dolgot:

Aki elveszi a másét, az tolvaj. Még az is necces, hogy találok valamit, és megtartom, hiszen nem engem illet, de mindez egyértelműen igaz akkor, ha egy jól azonosítható tulajdonviszonyokkal rendelkező tárgyat talál, és tart meg valaki. Teljesen lényegtelen az, hogy a tulajdonos mennyire felelőtlen, vagy figyelmetlen. Ha találsz egy tárcát, amiben van pár (tíz)ezer forit, és iratok, akkor megtatod? Ha látsz egy parkoló autót, amit a tulajdonos elfelejtett bezárni, akkor kirámolod? És ez még csak nem is lopás, mert az ő figyelmetlensége miatt történt? Ne haragudj, de ez egy teljesen abszurd vélemény. Innét már csak egy lépés az az érvelés, hogy "a táskájában találtam, amit letett maga mellé az ülésre, és nem figyelt rá, így kivettem belőle".

És igen, szeretném nyitvahagyi a lakásom, és szeretném ha nem hordanának el belőle mindent, de tudom, hogy ez naivitás lenne. Ezzel együtt, ha mégis előfordul, akkor aki kirámolta, az igenis tolvaj. Másrészt betörhetnek bezárt lakásba is, de gondolom ők sem tolvajok, csak kihasználták a biztosági zárak hiányosságait, és végső soron úgy kell a tulajdonosnak, miért nem vett drágább/erősebb/jobb zárat?

Elhagyni valamit, vagy nem bezárni, biztosítani valamit felelőtlenség és figyelmetlenség. Ez azonban nem kisebbíti azoknak a tolvajoknak a bűnét, akik az ilyesmit kihasználják.

Másészt pedig az az érzésem, hogy Viktor táskája már az áruházban eltűnt, egyszerűen leakasztották a kocsiról, és nem a parkolóban veszítette el... Persze táskát a bevásárlókocsira akasztani általában véve is felelőtlenség, ez is tény.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#77) tildy válasza parandroid (#76) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha lomtalanítádkor kiraknak valamit, és te elviszed (pl. ahogy kalandor szermányolt egy kaspót) akkor tolvaj vagy?

Ha találsz egy tárcát, amiben van pár (tíz)ezer forit, és iratok, akkor megtatod?
Mint írtam, fogom, és elviszem a rendőrségre.
De ha találok az utcán tízezer forintot -papírok nélkül- , akkor akármennyire is tolvajnak nézel, de elrakom.

Szóval én azt mondom, amely talált tárgynak nem azonostható a gazdája, annak a megtartása igenis nem tolvajlás.
Míg te mindenkit, aki ilyen tárgyat talál és nem adja le, egyszerűen letolvajozol.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#78) tildy válasza parandroid (#76) üzenetére


tildy
nagyúr

Aki elveszi a másét, az tolvaj.
Tehát ha én meglátom , leakasztom, és elviszem (hogy leadjam a rendőrségen) , még mielőtt olyan találná meg, aki elrakná, akkor tolvaj vagyok.
Oké, köszönöm.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#79) nemma


nemma
addikt

Na látod, aki másokkal is jót tesz, az egyszer visszakapja, ha nem is ugyanabban a formában.
Végülis szerencséd volt, meglett a táska. A pénz pedig mindig hiányzik :U

(#80) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Most a "módosított" íráshoz már hozzá kell szólnom. Amit az írás végén gyanúsításként előadsz, az több mint sok. Valamikor a vasútállomáson találtam egy táskát, nőit. A vasúti rendőrségről elhajtottak vele. A benne talált igazolványon szereplő címre eljuttattam egy arra járó ismerőssel a táskát, ahol reklamáltak, hogy voltak benne különböző értékek. Azóta, ha látok ilyesmit., még bele is rúgok egyet inkább, nehogy úgy járjak, mint a Te cuccodat megtaláló....... :(((

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#81) Viktor0610 válasza tildy (#78) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

tildy:
Nem az a tolvaj, aki bármi talált dolgot azért veszi magához, h. leadja a rendőrségen (de sz.tem te is tudod, h. peterkeT sem erre gondolt :U ), hanem az, aki kidobja a kukába (v. bármit tesz vele azon kívül, h. visszajuttassa a jogos tulajdonosához, v. legalább leadja a rendőrségen v. egyéb olyan helyen, ahol a jogos tulajdonos keresheti), miután kivett belőle minden értéket.

philoxenia:
Engem nem érdekel, ő vette-e el a pénzem a táskából v. sem. A párhuzamot pedig a fura magyarázata miatt vontam közte és a tolvaj között, de ez csupán feltételes.
(Emlékeztetőül:
"Azt mondta, h. egy kukában találta meg a táskát. Ami miatt fura volt édesanyámnak, az a zavartsága és, h. azt mondta, h. azt hallotta, elhagytam a táskám.".)

Mégegyszer leírom. Én örülök neki, h. meglett, és nem bánom, h. a pénz pedig nem. Ez volt a tanulópénz.

nemma:
Ebben bíztam én is. :D

peterkeT:
Világosan emlékszem, h. a táska megvolt még akkor is, mikor az autóhoz toltuk a kosarat. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#82) parandroid válasza tildy (#78) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"Aki elveszi a másét, az tolvaj."

"Tehát ha én meglátom , leakasztom, és elviszem (hogy leadjam a rendőrségen) , még mielőtt olyan találná meg, aki elrakná, akkor tolvaj vagyok.
Oké, köszönöm."

:DDD

Lovagolhatunk a szavakon, az jó móka.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#83) lapa


lapa
veterán

na akkor ez az írás az utolsó mondat híján zárható.

gondold végig kicsit, hogy egy átlagos tolvajt ugyan mi vinne rá, hogy visszavigye a motyót, amit szándékosan ellopott? lelkibeteg-e lett? naív-e vagy?

(#84) tildy válasza Viktor0610 (#81) üzenetére


tildy
nagyúr

Mindennek csak akkor van értelme, ha tudod ki a jogos tulajdonos.

De mi van akkor, ha nem? Hogyan teszel?
Nagyobb értéknél triviális a rendőrség, de kisebb értéknél (újság, kesztyű, hajgumi stb) ?
Múltkor találtam egy pár női kesztyűt céges buszról elszállva. Van egy elektronikus felületünk, ott szétküldtem, hogy nem hiányzik-e valakinek. Nem jelentkezett senki. Így voltam olyan tolvaj , hogy merészeltem elrakni , ha már nem keresték..

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#85) Viktor0610 válasza lapa (#83) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

lapa:
pl. h. tisztára mossa a lelkiismeretét, h. ő mindent megtett... :U Mégegyszer leírom, ez csak feltételes, az ügy kimenetelének szempontjából mindegy is.

tildy:
Amennyiben nem jelentkezett érte, természetesen nem álla a dolog, de megint azt érzem, h. a szavakon lovaglunk...
Mert az én táskás-sztorim analógiájára, ha a kesztyűben benne lett volna a név/cím (nyilván nincs az az ember, aki beleírná ezeket, ez csak egy példa), akkor igenis tolvaj lennél, ha megtartanád, de így nem. Érti?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#86) tildy válasza Viktor0610 (#85) üzenetére


tildy
nagyúr

Lehet hogy szavakon lovaglás, de itt kérem szépen az állt feketén-fehéren:
"Aki elveszi a másét, az tolvaj."
Márpedig a név és cím nélküli dolog is másé.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#87) Viktor0610 válasza tildy (#86) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jó, befejeztem. :U

Samsung Galaxy A54

(#88) Belba válasza tildy (#86) üzenetére


Belba
őstag

OK!... Nem akarom újra elkezdeni, de úgy érzem, hogy súlyos képzavarban vagy.

A táskában volt egy rakás igazolvány is (=névvel, címmel!!!).

Tehát a "megtaláló" pontosan tudta, hogy kié a táska, pénz, stb. :K

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#89) tildy válasza Belba (#88) üzenetére


tildy
nagyúr

Aki itt képzavarban van az nem én vagyok , mivel én NEM ERRŐL A KONKRÉT ESETRŐL beszéltem. Hanem általánosan,mikor nem biztos a tulaj kiléte, de ezt te is észrevetted ugye?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#90) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Én azt a címet írtam volna, hogy: Elahgytam az életem, majd "ellopták". (szvsz)

Mert a mostani címből azt vettem le, hogy vki neked támadt az utcán, és úgy lopta el az irataid.

(#91) concret_hp


concret_hp
addikt

"Sajnos, nem voltam itthon, mikor eljött hozzánk az ember, állítólag egy kukábadobva találta, és azért hozta el, mert azt hallotta, elhagytam a táskám. Édesanyám elmondása alapján kicsit zavarban volt..."

ezt nem értem az irataid nem voltak benne vagy mi?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#92) berigazek


berigazek
őstag

Szerencséd volt:)

Én is jártam így,hogy a kistáskámat az orrom elől vitték el pedig 20 sec-ra tettem le,amíg a bevásárló kosarat a helyére tettem egy közértben:(

1 kalandos hét után egy ,,becsületes" megtaláló hazaküldte nekem természetesen 5000.-.ft nélkül,CASIO Manager Calkulátor nélkül és mindez a '90 évek közepén,amikor a forintunk még ért valamit!

De egy kis üröm az örömben,a krokodilbőr kistáska neki nem volt érték:)

Örültem,hogy az egész ,,életem" előkerült!!!

berigazek

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#93) D@niel válasza concret_hp (#91) üzenetére


D@niel
addikt

Benne volt minden, csak a pénz nem. Vágod? Zavarban volt a pasas, lehet a pénzt el rakta, a táskát meg lelkiismeret-mentésből vissza vitte, meg ugye így elintézi hogy ne legyen belőle nagyobb felhajtás.
ilyenkor kérdezgeti kell tőle, be kell zavarni aztán lehet kiderül, hogy ő a ludas.

Lényeg, hogy megvan.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#94) gaborbol válasza D@niel (#93) üzenetére


gaborbol
őstag

Mar egy eve meglett neki,nezd a datumot :DDD

[ Szerkesztve ]

(#95) #40835072


#40835072
törölt tag

ez elég nagy szívás:S

(#96) nem_tom


nem_tom
őstag

Szerencséd volt, hogy visszakaptad. Gondolom a tanulság is megvolt.

(#97) No-kia válasza nem_tom (#96) üzenetére


No-kia
őstag

jah, főleg így 2 év távlatából ;]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#98) nem_tom válasza No-kia (#97) üzenetére


nem_tom
őstag

Volt ideje elgondolkodni. :DDD
Na meg nem véletlen tettem múltidőbe.

[ Szerkesztve ]

(#99) #40835072 válasza No-kia (#97) üzenetére


#40835072
törölt tag

a lényeg hogy megvan :D

(#100) xdx@


xdx@
aktív tag

Mázli, hogy meg lett. :)

(#101) #40835072


#40835072
törölt tag

Helo!

Elhagytam a pénztárcám : személyi/bérletek/taj kártya másolat/ stb

2 hete történt, senki nem jelendkezett, így szeretném őket letiltatni!

Ezt hol kéne? Rednőrség? Nagykövetség? Önkormányzat?

(#102) Lauda válasza #40835072 (#101) üzenetére


Lauda
félisten

Varhattal volna egy evet is szerintem. Az ilyet azonnal be kellett volna jelenteni a rendorsegen.

(#103) EczkE válasza #40835072 (#101) üzenetére


EczkE
addikt

Napi régész.

Asszem mindenféleképpen!

(#104) #40835072 válasza Lauda (#102) üzenetére


#40835072
törölt tag

Tudom, csak reménykedtem hogy visszaküldi valaki, és a bérlet még nem járt le.

Bérleten kívül milyen fajta visszaélések lehetnek?

(#105) Lauda válasza #40835072 (#104) üzenetére


Lauda
félisten

A kettonek semmi koze egymashoz. Bejelented, ha meglett, akkor azt is.

(#106) #40835072 válasza Lauda (#105) üzenetére


#40835072
törölt tag

Jó mostmár mindegy!

Amúgy a rendőrségre a bejelentéskor miket kell vinni?

(#107) bullseye válasza #40835072 (#104) üzenetére


bullseye
addikt

A nagykövetségen feltétlenül jelentsd, mert ha a tolvaj kinevezteti magát pl. Etpiába attasénak, akkor majd neked kell odaköltöznöd...

amúgy ahogy korábban leírták itt: pánikszerűen jelentsd az eltűnést a rendőrségen, mielőtt valaki az egész személyiségedet ellopja, ráhúz 1-2 csődbe ment céget, és végül nálad kopogtat a gazdasági rendőrség sikkasztás miatt, de felvehet 20 millió hitelt is, ha ügyes és szervezet, vagy eladhatja a lakásod, ha van, stb. stb.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#108) #40835072 válasza bullseye (#107) üzenetére


#40835072
törölt tag

18 éven aluli személyiről van szó!

szerk: akkor gondolom a hitelfelvétel+költzés etiópiába annyira nem valószínű :)

18- os személyinél mik a veszélyek? Esetleg azt kilehet valahogy deríteni hogy már felhasználták e valahol azóta?

[ Szerkesztve ]

(#109) bullseye válasza #40835072 (#108) üzenetére


bullseye
addikt

hát szavazni akkor nem mehet vele, az biztos... a többit nem tudom, de azt hiszem most még nem. (http://hu.wikipedia.org/wiki/Cselekv%C5%91k%C3%A9pess%C3%A9g - tényleg nem)

de ha lemásolja az életed és vár egy kicsit... aztán 3 év múlva jön a baj. ezért egyszerűbb szerintem most egy papírt szerezni róla, hogy eltűnt.

rendőrségre bejelentéshez gondolom jól jön más okmány pl. útlevél, ami azonosít, esetleg a szüleid, pláne a korodra és jogosultságokra tekintettel.

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#110) Motion_Blur válasza #40835072 (#108) üzenetére


Motion_Blur
félisten

14 és 18 év között korlátozottan cselekvőképes egyénről beszélünk, szal nincs miért félni.

Ettől függetlenül ugyanúgy a rendőrségre kell menni és bejelentést tenni.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#111) #40835072 válasza Motion_Blur (#110) üzenetére


#40835072
törölt tag

Mindenképpen leszeretném tiltani, csak ma nincs nyitva és a telefonszáma sem kapcsolható jelenleg az előfizető kérésére!

Elvileg Kedden lesz nyitva. Ha addig megbüntetik a személyimet BKV-n az ellen mit lehet tenni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.