Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Gabor79b válasza liksoft (#448) üzenetére


Gabor79b
csendes tag

Megvan az első tapasztalat! Tegnap megjött a külsős x-fi hd egység, (optikai és rca bemenetes) egy olcsónak nevezett optikai kábellel. Sajnos a drágábbra napokat kellett volna még várni. Homályos a téma olcsó vs drága! 1 méteres bőven elegendő volt 1600ft. Amit eredetileg néztem az 0.75m 8e. Simán össze tudtam csatlakoztatni a lejátszóval. Szebben, tisztábban még nem hallottam szólni laserdisc et! A szerkesztő szoftverben is összevetettem a korábbi rca-s felvétellel. Ott ahol csend van a lemezen nulla a zaj! Az analóg felvételnél azért volt egy kevés! Ha érdekel majd teszek fel egy kis mintát :)

(#452) Gabor79b válasza Red_Bull (#449) üzenetére


Gabor79b
csendes tag

Igaz, hogy a YouTube által újrakódolt, butább, de általam 1080p-re tuningolt ez a felvétel: [link] LD forrásanyag analóg videó/analóg hang!

(#453) djnice válasza Gabor79b (#450) üzenetére


djnice
veterán

Azért próbáld meg VHS-el is, mert LD-nél nincsenek szinkronhibák és a Conexant chipben nincs TBC, így hajlamos lehet hangelcsúszásra.

(#454) Gabor79b válasza djnice (#453) üzenetére


Gabor79b
csendes tag

Folyamatban van a vhs magnó beszerzése is! Egy anno felsőkategóriás Panasonic. Ha lesz teszt, közzé teszem! Amúgy nem értem ezt a tbc dolgot. Ha már egyszer úton van a kép és a hang, miért nem mindegy annak a forrása? Avagy mitől "kell" elcsúszni a szinkronnak?

(#455) djnice válasza Gabor79b (#454) üzenetére


djnice
veterán

Ha nem tiszta a szinkronjel, akkor a PLL nem tudja lockolni és dropout jön létre, a hang pedig megy tovább.
A TBC arra hivatott hogy a vízszintes és a függőleges szinkront is helyre tegye.

(#456) T800


T800
csendes tag

Sziasztok!

Nálam is aktuálissá vált régi VHS és Video8 felvételek digitalizálása, lévén, hogy bár - főként a Video8 - a szalagok csupán 1-2 alkalommal lettek lejátszva (leginkább a VHS kazettára másoláskor) és mindig szobahőmérsékleten, száraz helyen tároltam őket, de azért mégiscsak 17 év körül jár a koruk. Próbálom megfogadni az ebben és a témával foglalkozó topikokban olvasható jótanácsokat, így arra jutottam, egy használt miniDV kamera alkalmazása adhatja a legjobb, legkisebb veszteséggel járó végeredményt. Video8 fronton, a feladat végrehajtásához jelenleg rendelkezésemre áll az eredeti, igen megkímélt és keveset "gyötört" Sony CCD-TR411E típusú kamera és egy számítógép, firewire csatlakozással.
Értelemszerűen hiányzik még a konvertálást megoldó miniDV kamera, melyek közül az alábbiakat sikerült pillanatnyilag fellelnem:
Canon MVX4i, Canon MVX36i, Sony DCR-PC330E, Sony DCR-PC120E, Sony DCR-PC109E, Samsung VP-D103i
Annak eldöntésében kérnék segítséget, hogy ezek közül melyik a leginkább megfelelő (esetleg bármely más készülék, ami itt nem szerepel), illetve valóban ez a legoptimálisabb módja a régi felvételek veszteségmentes megmentésének? Emellett, van-e esetleg olyan USB-s eszköz, amely - szintén veszteségmentesen - képes a műveletre és hasonló minőséget produkál, halandó emberi léptékkel is megfizethető áron?
A segítséget előre is köszönöm.

Üdvözlettel,
T800

[ Szerkesztve ]

(#457) djnice válasza T800 (#456) üzenetére


djnice
veterán

Szia!

Igen, az analóg bemenetes miniDV vagy Digital8-as kamera a legjobb és legolcsóbb megoldás erre a kvázi veszteségmentes eljárásra.
Sony-ból én csak Digital 8-as TRV110-et próbáltam, annak az AGC-je néhány szalagnál "behülyül" és váltogatja a fényerőt. Volt még nálam JVC D73e és 230e is, azokkal nem volt ilyen gond, Canon-t még nem próbáltam.
USB-s eszközt nem fogsz találni amivel TBC nélkül nem lesz gond.

(#458) fekete0


fekete0
újonc

Sziasztok,

van egy Sony kamerám, melyről digitalizálni szeretném a felvételeket. Számomra az USB-s video digitalizáló megoldás tűnik a legegyszerűbbnek. Melyik videó digitalizálót tudnátok nekem ajánlani?

Üdv,
CS

(#459) djnice válasza fekete0 (#458) üzenetére


djnice
veterán

A legjobb minőséget egy Digital8-as kamera fogja adni, ami lejátsza a Hi8 kazettákat is. Használt piacon 10.000 Ft alatt beszerezhető + kell egy firewire kártya is.

(#460) galaxys80


galaxys80
veterán

DVD felvevővel szoktam a VHS-t digitalizàlni. Most ebből a DVD-ből kellene mkv-t kreálnom, hogy a tv-n is könnyedén meg tudjuk nézni.
Mkv Merge erre könnyedén képes. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben milyen képerányt érdemes beállítani az mkv merge-ben? Hagyjam az eredetit vagy állítsam 16:9-re?
Az eredetivel a két szélén lesz fekete csík, 16:9-el meg nyújtott lesz a kép.

(#461) djnice válasza galaxys80 (#460) üzenetére


djnice
veterán

MakeMKV-val csináld meg, az csak remuxolja, és áthozza a chaptereket is. A képarány természetesen 4:3 lesz, annak úgy is kell lennie. 16:9-es TV-n lesz csík kétoldalt, nem is lehetne máshogy.

(#462) jeni válasza djnice (#459) üzenetére


jeni
félisten

A TRV-255 vagy a TRV145E a jobb? A TRV255 ennél a magyar leírásában a neten találtam,hogy TBC képes funkciót megjelölve.
A Hi8 rendszerben nem is lesz TBC? Ha jól gondolom csakis digitalizált formatumok kell akkor keresni TBC funkciós gépet?
miniDV,Digital8,memória kártyás(?) DVD lemezre író kamerások közt?
Más gyártónál más formátumban (miniDV) nincs analóg bement és Digitális kimenet TBC egybe kötve?

[ Szerkesztve ]

(#463) djnice válasza jeni (#462) üzenetére


djnice
veterán

Elvileg a 145-ösben és a 255-ösben sincs TBC, az alábbi lista szerint: [link]
Mondjuk nekem DCR-TRV110E van és van benne TBC, de alapból nem volt aktív az analóg bemenet, lehet ezért írják így ezen az oldalon.
Sima analóg kameráknál még nem találkoztam TBC funkcióval.
Canon és JVC miniDV kamerák egyes típusainál is van analóg bemenet.

[ Szerkesztve ]

(#464) galaxys80 válasza djnice (#461) üzenetére


galaxys80
veterán

Azzal akartam, de már régebben töltöttem le és lejárt a 60 napos próbaidő. Azt írja szedjem le a legújabbat, de nincsen a honlapon az enyémnél újabb.
MKV Merge egyébként nem csak remuxol? Mert méretre ugyan akkora marad és az is végez 5-6 perc alatt. Ha újrakódolna akkor hosszabb idő lenne nem?

(#465) djnice válasza galaxys80 (#464) üzenetére


djnice
veterán

Igen, az is remuxol, a képarányt szerintem az sem bántja.

[ Szerkesztve ]

(#467) jeni válasza djnice (#463) üzenetére


jeni
félisten

Canon-JVC-Panasonic típusokra tudsz modelleket írni melyek azok?

(#468) jeni válasza djnice (#463) üzenetére


jeni
félisten

tessék :C

vannak jó árú digital 8 kamerák de elbizonytalanodtam,hogy a TRV-255 arra azt mondod,hogy nem tudja a TBC-t.

innen olvastam ki a TRV-255 TBC szerepel de az analóg bemenet csak a TRV-265-s tudja.

(#469) galaxys80


galaxys80
veterán

Még egy dolog van a digitalizálással kapcsolatban amit nem tudtam megfejteni. Ugye DVD felvevővel csinálom a felvételeket.
Észrevettem, hogy egy-egy régi családi felvétel után maradnak régen TV-ből felvett filmek. Ilyenkor, ha valamelyik magyar csatornáról lett felvéve, akkor eléggé erős képzaj van. Vagy,ha a PAL/SECAM-ot állítgatom akkor fekete-fehér a kép.
Arra gondoltam, hogy mivel régebben a magyar TV SECAM-ban adta az adását biztos ez a gond.
Viszont észrevettem, hogy ha a DVD felvevő ki van kapcsolva és csak a VHS lejátszón megy a kazetta akkor tökéletes a kép.
Vagy az lehet, hogy a VHS lejátszó megbirkózik a SECAM-al, de a DVD felvevő nem?

(#470) jeni válasza djnice (#465) üzenetére


jeni
félisten

A TRV-265 lett volna a jófogáson de a kérdésimen elgondolkodva mégse adja el,lévén ráébredt arra,hogy többre is tudja használni a kamerát. Ha nem teszem fel a kérdéseket akkor nem is tudna róla.

TBC-analóg bement.

(#471) djnice válasza jeni (#467) üzenetére


djnice
veterán

JVC GR-D73E, GR-D230E
Canon MV 7xxi, 8xxi típusai

A jófogáson meg nem érdemes kérdezgetni, én is úgy vettem már sokmindent olcsón hogy azt sem tudták mekkora értéket adtak el :D

(#472) jeni válasza djnice (#471) üzenetére


jeni
félisten

Késői bánat. Azért köszi.

(#473) galaxys80 válasza galaxys80 (#469) üzenetére


galaxys80
veterán

Nincs ötlete senkinek?

(#474) djnice válasza galaxys80 (#473) üzenetére


djnice
veterán

Az európai VHS modellek MESECAM-ban rögzítették a SECAM jelet, ha a DVD felvevő ezt nem tudja, akkor fekete-fehér lesz a kép.

(#475) ACR911


ACR911
csendes tag

Sziasztok!
Olvasgatom a fórumot, de teljesen kínai amiről beszéltek, és nincs összefoglaló, ami eligazítana.

Én a régi VHS családi kazettáimat szeretném digitalizálni, jó minőségben, kb 10-20 ezer ft-ot tudok rászánni egy korrekt digitalizálóra. Van ehhez egy PC-m, egy régi videólejátszóm, aztán ennyi jelenleg. A neten USB videó digitalizáló adapterek jönnek fel sorra, egyik szarabbnak néz ki, mint a másik. Ez az easycap konkrétan gyalázat, ahol amcap szoftverrel veszi fel a képernyőképet...
[link]

Erről a termékről [link] jókat írnak, de nem nagyon akarok én ennek hinni.

A digitalizáló TV tuner kártya meg... tök kínai. Nem árulnak ilyesmit. A Media Marktban és a egy számítástechnikai boltban már utánakérdeztem, de nem tudtak segíteni.

Valaki tudna segíteni?
1. Mit vegyek, ami jó minőségű, és normális árú?
2. Hol vegyem?
3. Mire kell figyelni?

Nagyon köszi a segítséget!

(#476) jeni válasza ACR911 (#475) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
Vannak jobb fajta TV kártyák amik tudnak hardveresen is digitalizálni külső forrásból.
Vannak jobb fajta USB külsős digitalizáló (anno volt ilyenem de bánnom,hogy eladtam). Ismertető az orosz oldalon.
Olyat kell keresned amelyik tud analóg jelet fogadni,ez sajnos már ritkább a mai világban.
A másik megoldás,hogy veszel egy digitális camkordert (Digital 8 vagy a miniDV) ami tud külső analóg jelet fogadni és van benne még TBC így tudod digitalizálni az analóg régi VHS kazijaidat.
Az még előny lehet a bejátszásnál ha esetleg tudsz szerezni olyan jó fajta VHS videót ami tud TBC jelet is kezelni.
Többit majd a mesterek hozzá tesznek.
A Media Markt boltban ilyent sose fogsz kani.

A PCI és a PCIe és USB 2.0 (3.0?) változatok vannak.

Ez még mondhatnám nagyon alapverzió.Ennél lejjebb nem szabad menni.
Kínálat.
Ez már jobb kiadás.

[ Szerkesztve ]

(#477) djnice válasza ACR911 (#475) üzenetére


djnice
veterán

Ennyiért nem kapsz VHS-hez használható PC-s digitalizáló eszközt. A véleményeket az árukeresőn mind hozzá nem értő ember írta.
Szerezz be használtan egy asztali DVD írót (JCV, Pioneer, Sony, Toshiba, Panasonic ami ajánlott) vagy egy analóg bemenetes miniDV kamerát + firewire kártyát.

(#478) ACR911 válasza djnice (#477) üzenetére


ACR911
csendes tag

Bocsánat, de ezt nem igazán értettem.
Mit a véleményed erről az eszközről, amit Jeni mutatott? [link]

Asztali DVD írót tervezek venni. De ez a firewire kártya nekem elég tág fogalom, tudnál pontosítani?
Köszönöm, hogy segítettetek! :)

(#479) jeni válasza ACR911 (#478) üzenetére


jeni
félisten

Vannak olyan PC házak mely az előlapon van Firewire csati. Annak csak az USB portra kell mennie ha minden igaz.
A Firewire card meg ilyen ami PCI és PCIe lehet. Az,hogy melyik a jobb az passz. Gyanítom a régebbiek jobbak de kérdéses,hogy azok mennének-e a Windows 7 vagy a Windows 10 rendszerben.

(#480) jeni válasza djnice (#477) üzenetére


jeni
félisten

Korábban írtál arról,hogy annó csúcs otthoni HOME Canon ,Panasonic,JVC digitális camcorderek képeik mai szemmel nagyon gyengék az egyszerűbb mai camcorderekkel szemben. Nem a stúdió verziókra gondoltam,bár azok is megkaphatóak olyan 70000Ft ártól felfelé,de azok rizikósak,hogy mennyire lettek meghajtva?
Pl.: ez a típus ilyennel szemben esetleg ezzel szemben? Tudnék több mai digitális camikat is találni amelyek SD kártyára rögzítenek.

Most az analóg bemenetet és a TBC-t nem veszem figyelembe csak az általuk felvett videó minőséget nézzem összevetve.

Ha már lúd akkor legyen kövér!

Igazán nekem nem 100% a digitális cami beszerzése amik analóg szalagra rögzítenek külső forrásból is,de ha már lehet használni egyéb dolgokra,mint koncertekre ,kirándulásokra használni akkor miért ne?
Nekem meg amúgy van Panasonic (Balupunkt) SVHS-TBC videóm amivel betudnám játszani PC-re a VHS felvételeket.

[ Szerkesztve ]

(#481) djnice válasza ACR911 (#478) üzenetére


djnice
veterán

Ebben a Conexant chipben biztos nincs TBC, lehet hogy az audio lock megvan oldva, de a képszinkron hibák korrigálása is elengedhetetlen a jó minőségű végeredményhez.

(#482) djnice válasza jeni (#480) üzenetére


djnice
veterán

Eleve SD-t haszonlítasz HD-val aminek nincs sok értelme, max ha CRT-n nézed vissza a felvett anyagot.
Miért fontos egy régi kameránál a felvétel?

(#483) ACR911 válasza djnice (#481) üzenetére


ACR911
csendes tag

Akkor Te mit ajánlanál? Valahol le van írva alaposan a digitalizálási folyamat?

(#484) 7s26c


7s26c
senior tag

Sziasztok! Tizen x év után elővett (szakszerúen tárolt) kazettákon fehér csík látható a szalagon. Mi lehet az? Köszi!! Olyan az állaga mint a por de az nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#485) djnice válasza ACR911 (#483) üzenetére


djnice
veterán

Amit írtam. Ennyi pénzből ha jó minőséget akarsz, akkor miniDV/Digital8 kamera vagy asztali DVD író.
Firewire esetében simán windv-vel lemented az avi-t.

(#486) ACR911 válasza djnice (#485) üzenetére


ACR911
csendes tag

Okké, ha Te azt mondod, ez a 3 fajta megoldás jobb, mint amit jeni ajánlott, akkor ebbe az irányba indulok el. Köszi!

(#487) ACR911


ACR911
csendes tag

Bocsi, de igazából nem is értem miről beszéltetek nekem. Valaki el tudná magyarázni mi kell ehhez a VHS digitalizáláshoz?
Mi az, hogy " miniDV/Digital8 kamera vagy asztali DVD író. Firewire esetében simán windv-vel lemented az avi-t." Most akkor ezek vagylagos vagy konjunktív viszonyban állnak egymással?
Van asztali DVD íróm, válasszuk azt. Van VHS lejátszóm. És akkor most mi van? Mit kezdjek ezekkel?
Mit dugok mibe?

A digitalizáló kártya helyett veszek firewire kártyát? Amit berakok a gépbe, és amibe dugom bele a VHS és a DVD író kábeleit együtt? Aztán a firewire-hez ajánlott szoftverrel elindítom a digitalizálást? Amit kiírok rögtön DVD-re? Vagy merevlemezre is lehet?

Valaki értelmesen el tudná mondani?
Köszi!

(#488) jeni válasza ACR911 (#487) üzenetére


jeni
félisten

Akkor nagyon sokat kell neked elmondanunk,ezért inkább előbb érdemes azért néhány irodalmat átolvasni ez ügyben,hogy tudjál mibe belevágni és legyen fogalmad ezzel kapcsolatos témákban.

Van asztali íród? 1000 féle van,illetve voltak! De melyik is?
Van VHS lejátszód? 2000 féle van,illetve voltak! De melyik is?

Olvasatból azt veszem figyelembe,hogy nem vagy tisztában egyes technikai dolgokkal.
Ha nincsenek meg az erről való ismereteid,akkor tutira nem fogsz minőségi VHS digitalizálás csinálni magadnak. Az biztos,hogy csak elvesztegetnéd feleslegesen az idődet erre és az elvégzett munkának sem lenne gyümölcse,értelme.

Ezzel kapcsolatos munka nem csak pénz hanem idő is kell hozzá,és erre alkalmas technikai eszközök is.

Digitalizálni lehet az analóg szalagon dolgozó digitális kamerákkal amik lehetnek Digital 8 vagy a miniDV,asztali írók optikai lemezeikre,asztali írók HDD-re,PC-re átjátszott egyes kábeleken keresztül szintén optikai lemezekre ami lehet CD-DVD-Blu-Ray,HDD-re,SSD-re. Pendrive is képbe jöhet meg a Flash alapú memória kártyák is de az utóbbi kettőre nem nagyon szoktak menteni archiválás céljából. Legalábbis nem jellemző rájuk.

Olvasni valók.
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#489) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Én is nekiugrok a családi VHS felvételek digitalizálásának.
Van hozzá egy media-tech MT4169-es digitalizáló és egy 25 éves panasonic NV-F70 magnó.
A Honestech cég 2.0-ás ezer éves szoftvere van hozzá.
Én így csináltam próbafelvételt:
DVD minőség, quality Best. Aztán az elkészült mpg-t 2 menetben ffmpeggel átalakítottam mkv H264 1000kb/sec (maradt 720*576, 4:3) , hang AAC 128Kb/s 44100 Hz.
Van ennél jobb megoldás ezzel a technikával? (Valamit máshová állítsak, vagy más rátával, stb.)

(#490) djnice válasza Keef_Lee (#489) üzenetére


djnice
veterán

Biztos ennyit érnek neked azok a családi felvételek? Az a Media-Tech digitalizáló egy Easycap klón, két forintot nem ér és nagyon rossz minőségben digitalizál.
Az utólagos 1 Mbites H264-et sem preferálom, azzal még jobban lerontod a felvételt.
Szerezz be egy asztali DVD írót az ajánlottak közül vagy egy analóg bementes MiniDV vagy Digital8 kamerát.

(#491) Keef_Lee válasza djnice (#490) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Félreértetted a kérdésemet.
Beállításban kértem segítséget.
Azzal, hogy "ezt nem preferálod" nem lesz okosabb senki. Írd le inkább, hogy mit preferálsz.

(#492) djnice válasza Keef_Lee (#491) üzenetére


djnice
veterán

Leírtam az opciókat, a mostani "digitalizálót" pedig el kell felejteni, akárhogy állítod, nem lesz jó.

[ Szerkesztve ]

(#493) liksoft válasza djnice (#492) üzenetére


liksoft
nagyúr

Leírta, neki jó. Ha nem tudunk abban a beállításokban melyek ősrégiek segíteni, legfeljebb nagy fejcsóválások mellett hallgatunk. Azt hiszem nála több nem tehető. Nagy valószínűséggel vissza sem olvasott, hiszen akkor nem kérdezett volna. Egyszerű, mivel ilyent senki nem ajánl, nem használ, ezáltal nem is ismeri. ;)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#494) Keef_Lee válasza liksoft (#493) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Ugyan már! Ez nem így van. Olvastam, ismerem. De ez a technika van, ezt kell használni ahogy a legjobban tudom, ezért kértem a beállításokhoz segítséget, hátha van még valami, ami segíthet.
De! Azért mi lenne, ha az autós topicban valaki beírná, hogy az opeljét hogyan tudná megjavítani, erre azt tanácsolnátok, hogy vegyen helyette mercédeszt.
Mindegy, most éppen OBS-el gányolom a hozzáadott szoftver helyett. Aztán majd valami lesz. :)
Köszönöm Uraim!

[ Szerkesztve ]

(#495) djnice válasza Keef_Lee (#494) üzenetére


djnice
veterán

Csak jót akarunk, ha fontosak a családi felvételek akkor érdemes minél jobb minőségben megőrizni. Ha nincs sok, én megcsinálom neked ingyen, profi eszközökkel.

[ Szerkesztve ]

(#496) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Sziasztok!

Van egy Easycap digitalizálóm, meg egy modernebb samsung videóm, viszont nem tudok értelmes képet kicsalni belőle. Sajnos nincs RCA csak scart kimenet a videón ezért átalakítót kell használjak, ami tv-n szép képet ad, viszont a digitalizálón keresztül folyamatosan ugrál a kép vízszintesen.

Mi lehet a gond? Nézzek másik átalakítót?

Van pár családi videóm amiért egy ideje rágják a fülem...:D

(#497) djnice válasza nelsonmanian (#496) üzenetére


djnice
veterán

Ez az Easycap hibája, nem az átalakítóé. Ezekkel az olcsó eszközök nem alkalmasak VHS digitalizálására.

(#498) nelsonmanian válasza djnice (#497) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Mivel érdemes próbálkozni?

(#499) djnice válasza nelsonmanian (#498) üzenetére


djnice
veterán

A legjobban és legolcsóbban te is egy jobb asztali DVD íróval vagy egy analóg bemenetes miniDV kamerával járnál, ezekben van TBC és hardveres zajszűrő is.
Olyan capture kártyát manapság szinte lehetetlen találni, amiben van legalább line TBC, 3D comb filter és esetleg zajszűrő is.

(#500) nelsonmanian válasza djnice (#499) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Van ebből valami ajánlott? Abszolút nem tudom mihez kezdjek.
Jó lehet valami VHS+DVD kombó amiben van HDD is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.