Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Tigerclaw válasza cocka (#897) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem, nincs is a kameran coax kiemenet. Azt hiszem svideonak hivjak azt az interface-t. Olyasmi mint a regi egerek csatlakozoja. A hang meg kulon monoban. Kozben talaltam egy AMcap nevo sw-t is. Azon atjon a kep es a hang is, de a kep ezen is neha kepi hibas. Mutatja is, hogy nincs meg a PAL szerinti 25Hz, hanem csak 21-22 korul. Lehet hogy emiatt vannak ezek a hibak, mert ott korrigalja a csuszast. Van ahol azt javasoltak, hogy YUY2 helyett MJPEG-re kellene valtani, de nincs mas csak ez a YUY2. Ahogy utannaolvastam ez meg talan az Microsoft hibaja, mert valamelyik frissites ota tobb webkamera se mukodik. Most megnezem Linux alol is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#902) Tigerclaw válasza liksoft (#900) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Valami hasonlo, kicsit regebbi model, de ugyanilyen a csatlakozasa. Virtualdubban ki tudom valasztani az eszkozt es azon belul is a bemenetet, de barmit valasztok, barmit allitok nincs elonezeti kep. Ugyanezzel a hardverrel megy az amarectv vagy az amcap. Most kiprobalom Linux alol is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#903) qnadam válasza Tigerclaw (#902) üzenetére


qnadam
veterán

régebbi win alól próbáld ki, akár virtuális gépben.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#904) cocka válasza Tigerclaw (#901) üzenetére


cocka
veterán

Mennyire régi egér? Nekem még van soros portos egerem, ami műxik. :D Mondjuk mivel kerék sincs nagyon kényelmetlen a scrollbarokat huzigálni.

Akkor ha már hasonlítgatni kéne és valami mai cucchoz, én inkább MIDI kábel végéhez hasonlítanám. DIN dugós.

(#905) qnadam válasza cocka (#904) üzenetére


qnadam
veterán

a ps/2 egér mini-dint használ, pont mint az s-video, csak nem ugyanannyi érintkező van benne. a midi normál méretű dint használ.
az meg, hogy mi mai cucc... a midi régebbi, mint a ps/2 :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#906) cocka válasza qnadam (#905) üzenetére


cocka
veterán

Jaa én azt hittem még régebbi egérre gondol. Soros port előttire.

(#907) djnice válasza Tigerclaw (#896) üzenetére


djnice
veterán

Ez az eszköz nem alkalmas VHS digitalizálására, a TBC hiánya miatt ugrál a kép.

(#908) Tigerclaw válasza qnadam (#903) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azt nem ertem, hogy miert nincs meg a 25 fps/Hz a bemeneten. Gyenge lenne a vas meg egy ilyen hardveres digitalizaloval is? Sajna gyari Pinnacle SW-m nincs digitalizalasra.

A Linux dolog nem jott ossze. Arra meg kevesebb ilyen SW van, raadasul kellene hozza egy 330e driver is. Nincs esetleg olyan relative olcso USB-s digitalizalo, ami out of the box meg tudja oldani stabilan, hozza adott szoftverrel legalabb a capture reszt, akar tomorites nelkul, akar valami mai H.264/265 formatumra?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#909) qnadam válasza Tigerclaw (#908) üzenetére


qnadam
veterán

viszonylag könnyű egy jelet úgy digitalizálni, hogy az stabil, rendben vannak az időzítések stb.
a vhs viszont nagyon nem ilyen, ami nem gond egy crt tévének, viszont digitalizálás előtt valamivel rendbe kell tenni a jelet. ezt lehet külső eszközzel, lehet olyan digitalizáló is...

a pinnacle se mai cucc, ezért érdemes régebbi winnel megpróbálni, meg azt is, hogy a kameráról élőképpel mi történik.
a mostani eszközökkel is a vhs jelminősége lesz a szűk keresztmetszet, stabil forrással nem nagyon van gond velük. eleve mennyi anyagról van szó?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#910) madrac válasza Tigerclaw (#908) üzenetére


madrac
őstag

pedig a hozzá való driver alapból benne kéne legyen már a linux kernelekben ezer éve. lehet firmware-t hiányol hozzá.

(#911) Tigerclaw válasza madrac (#910) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Lehet hogy van, de nem turtam fel a netet driverek utan, foleg hogy linuxos szokas szerint a felhasznalobaratsag nulla, igy lehet hogy valami chip utan van elnevezve a driver, nem az eszkoz utan.

Jelenleg vagy Virtualdub, Amcap, Amaretec, OBS Studioval tesztelve osszevissza eredmenyt kapot. Van ami teljesen kuka, van ahol van kep, de villodzik, mikozben a keresoben szerint hibatlan a kep, van ahol van hang is, de ma pl. az Amcap-ban se kep, se hang, mikozben tegnap jo volt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#912) Tigerclaw válasza qnadam (#909) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Most azon gondolkozok, hogy egy netes ajanlas alapjan veszek egy RCA/S-video - HDMI upscalert es egy HDMI rogzito sticket. Allitolag az upscalerben levo chip biztosabban, jobb minosegben megoldja az analog/digitalis atalakitast. Nem akarok mar szenvedni azzal hogy felrakok feltucat szoftvert, vagy akar veszek egy penzeset es ugyanott tartok. Probabol feltettem a Pinnacle Studio 24-et, de fel sem ismeri ezt sticket, a sajat eszkozuket.

Virtualboxal sem akarok szenvedni, turkalni Vista vagy XP imageket.

Ha esetleg van mas tippetek, hogy mikent tudnek viszonylag olcson digitalizalni, johet valasznak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#913) liksoft válasza Tigerclaw (#912) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] Ez egy lehetőség XP alatt. Nem magas költség, régebbi gép PCI csatlakozóval, a kártya eredeti driverével és Virtualdub-bal. Nagy valószínűséggel jó lesz minden olyan helyen ahol a TBC nélkül még megy a digizés. Persze TBC-s megoldás jobb lenne.

878-as chip van benne, azt sokan kezelik.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#914) madrac válasza Tigerclaw (#911) üzenetére


madrac
őstag

Ha megnézted volna a boot log-ot abból kiderült volna, hogy ismeri - e vagy hiányzik-e valami. Ehhez még nem kell szakértőnek lenni "szerintem" . Persze biztos hogy nem virtuális gép alatt nézném, hanem rendes natív Linux alatt.

(#915) Tigerclaw válasza madrac (#914) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem virtualis gep, de annyira azert nem ertek meg a Linuxhoz.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#916) Tigerclaw válasza liksoft (#913) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Regebben volt hasonlo PC TV Pro kartyam, de mar desktop PC-m sincs, ezert csak a kulso eszkozok johetnek szoba. Lejatszasra Panasonic NV-RS7 kamera van, illetve szinten Pana NV-HV60EPS. Gondolom ezek nem tamogatjak a TBC-t.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#917) qnadam válasza Tigerclaw (#912) üzenetére


qnadam
veterán

ha van géped, amin van firewire (vagy slot, amibe tudsz fw kártyát tenni), akkor vegyél egy analóg bemenetes dv kamerát, majd add el a projekt végén. megoldás lehet egy jobb dvd felvevő is, csak ott bejön a lemez, mint plusz macera. vagy ha pár óra az egész, akkor delegáld a feladatot :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#918) Tigerclaw válasza qnadam (#917) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Van egy Thomson DTH 8650 DVD recorderem, amiben talan van meg hdd is, csak nem tudom, hogy az nem-e valami egyedi formatumban rogzit.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#919) qnadam válasza Tigerclaw (#918) üzenetére


qnadam
veterán

de, esélyesen valami egyediben, persze ez nem biztos. isobuster egy csomó felvevő anyagait ki tudja piszkálni, de thomsont nem láttam a listában.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#920) cocka válasza qnadam (#919) üzenetére


cocka
veterán

És azt hogy lehet megnézni, hogy amit egy DVD felvevő a HDD-jére rögzít az tulajdonképpen milyen formátum? Mert lehet hogy a szokásos 720×576 4:3-os display aspect ratio-val, csak amikor felveszem az Avermediával 5:4 lesz belőle. Vagy a konzolok 576p-jén jól néz ki az 5:4, csak a néhai tévéadások lesznek két oldalról enyhén lapítva?

(#921) zsoltee10 válasza Tigerclaw (#918) üzenetére


zsoltee10
addikt

én többszöri próbálkozás után az usb-s vackokkal, meguntam. Külső hardverekkel oldottam meg a dolgot. Vettem egy Sony videót és egy Sony dvd recordert. A dvd lemezt meg 720p-be rippeltem aztán kész is. Így marad egy biztonsái másolat dvd-n, meg a kazetta, meg a gépen mkv formátumban.

(#922) qnadam válasza cocka (#920) üzenetére


qnadam
veterán

a dvd felvevők pont ugyanolyan formátumban vesznek fel merevlemezre, mint dvd-re (oké, némelyik tud nagyobb bitrátával is). ez a kép vagy 16:9, vagy 4:3 oldalarányú (a pixelek téglalap alakúak). ha előkerül az 5:4 arány, ott vagy valamelyik eszköz rosszul kezel valamit, vagy user error. mondjuk azt egyáltalán nem értem, hogy minek akarsz a hdd-ről felvenni bármit is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#923) qnadam válasza zsoltee10 (#921) üzenetére


qnadam
veterán

minek 720-at csinálni a dvd-ből?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#924) cocka válasza qnadam (#922) üzenetére


cocka
veterán

minek akarsz a hdd-ről felvenni bármit is.

Egyszerű. Mert a DVD felvevő DVD része nem működik. Nem tud beolvasni semmilyen DVD-t. Így lényegében egy analóg vevő lett belőle, aminek a képét viszont ki tudom vezetni a HDMI capture cuccomra YPbPr-en keresztül. Azzal fel tudom venni, viszont abból indul ki, hogy négyzetek a pixelek. Ezért gyanítom, hogy YPbPr kimenetes konzolon valószínűleg minden pixel négyzet alakú, különben értené, ha a DAR/SAR arány nem 1. Vagy akkor nem értem miért van ez. Mert egyébként ha az YPbPr jelet HDMI konverterbe vezetem, a HDMI jelet is így veszi fel. (azaz gagyi SD: 576p 5:4-gyel)

És gyaníthatóan nem arról van szó, hogy a lejátszó, amin utólag lejátszom a felvett fájlt ne támogatná a másfajta DAR-t, hanem egyszerűen nem tartalmazza a fájl ezt az infót.
A hasonló fájlokra csak ffmpeggel sikerült utólag rákozmetikázni valahogy az eredeti arányt, de az sem lett jó, mert csak számítógépen játszik le rendesen pl. egy 16:9-re széthúzott 4:3-as videót. Asztalin marad 16:9-es. Biztos valahogy átvariálható, csak ha mondjuk a pixeleket ténylegesen négyzetekként veszi, akkor nem lehet kozmetikázni sehogyse, muszáj újrakonvertálni az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#925) cocka


cocka
veterán

Ja egyébként tök mindegy mit teszek be a tálcába. Műsoros vagy újraírható vagy egyszer írható. Fel se pörög. Tehát a HDD-ről nem tudom semmilyen lemezre átírni a tartalmat. Meg igazából nem is akarom, már váltottam rég BD-re, arra archiválok.

(#926) hablatyka


hablatyka
csendes tag

Sziasztok,
Most kezdenék bele egy jó pár VHS kazetta digitalizálásába. Kicsit már olvasgattam a topicban, illetve egy másikban is. A következő tervem van:
Van egy LG RH199S HDD-s DVD felvevőm, amire rákötném a Daewoo ST230K típusú videómagnót Scart csatlakozóval.
Felvenném egy újraírható DVD-re a VHS tartalmát, amit pedig bedigitalizálnék PC-n makemkv-val, vagy valamilyen egyéb progival.

Szerintetek érdemes lenne venni egy profibb videómagnót, vagy csak minimális javulást érnék el vele? Egy 10-est rááldoznék még maximum erre szerintem.
Valami egyéb tipp esetleg mielőtt belekezdek?

Kicsit ma szenvedtem a HDD-vel, hogy kivegyem és megpróbáljam gépre kötni, de hamar felsültem, mert az IDE csatlakozóval hirtelen nem tudtam mit kezdeni. Amúgy láttam, hogy a felvevő tud avi formátumba is rögzíteni hdd-re, az meg már azért egy élhetőbb formátum. Viszont elég macerás ki be szerelgetni a HDD-t hogy másolgassak róla amikor betelik...

(#927) hablatyka válasza hablatyka (#926) üzenetére


hablatyka
csendes tag

Egy mintakép a végeredmény mkv fájlból:

(bal szélén a vékony függöleges csík az Asztalom háttere a snipping toolból :DDD )
Hogy szoktátok valahogy értelemes méretűre tömöríteni a kapott videót? Most ez egy 4 perces próba videó volt és 275MB lett, 720x576-os felbonntással. Nem tudom elképzelni, hogy ezt a minőséget ne lehetne valahogy hozni egy pár 10 megás fájllal ennél a 4 percnél maradva...
Am a képen nem láttam semmiféle zavaró hibát, amint visszanéztem, a hang se csúszott. Lehet nem érdemes privát használatra ennél jobb videómagnót szerezni... Gondolom vannak a TBC-hez hasonló technológiák a DVD felvevőmben is.

[ Szerkesztve ]

(#928) cocka válasza hablatyka (#927) üzenetére


cocka
veterán

A hang nem egyformán csúszik. Először én is azt hittem, hogy egyenletesen változik, de nem, hanem összevissza. A DVD felvevő nálam ezt úgy korrigálta, hogy itt-ott picit gyorsul vagy lassul a hang és akkor így mindig pontos.

(#929) qnadam válasza hablatyka (#926) üzenetére


qnadam
veterán

10-ért ne vegyél lejátszót, annyiért nem nagyon kapsz olyat, ami bármi pluszt ad. kivéve persze ha nagy szerencséd van.
a kérdés inkább az, hogy neked jó-e a mostani minőség. ha igen, ne költs rá többet.
tömörítés... h265-tel elég kicsire le lehet menni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#930) scarabeus86


scarabeus86
tag

Sziasztok!

VHS-t szeretnék digitalizálni. RCA kábellel a hang átmegy PC-re, csak a videó jelet kellene megoldanom. Viszont nem tudom hogy lenne jobb a képminőség: RCA kábellel ahogy ezen a videón, vagy S-Video kábellel?

(#931) qnadam válasza scarabeus86 (#930) üzenetére


qnadam
veterán

s-videoval. viszont az easycappel szívni fogsz. bár ha nem zavar az elcsúszó hang, akkor mindegy.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#932) scarabeus86 válasza qnadam (#931) üzenetére


scarabeus86
tag

Milyen adaptert ajánlanál, ami nem kerül vagyonokba?
Amúgy az elcsúszó hangot elvileg meg tudnám oldani OBS Studioban, ha csak ez a baja.

(#933) qnadam válasza scarabeus86 (#932) üzenetére


qnadam
veterán

dv kamera analóg bemenettel, firewire-rel a gépre kötve, projekt végén ugyanannyiért eladva.
ha nem ugyanannyira csúszik, akkor fájni fog utólag farigcsálni.
b terv lehet egy dvd felvevő is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#934) scarabeus86 válasza qnadam (#933) üzenetére


scarabeus86
tag

FireWire kártyák árai elég magasak ahogy nézem, nem érné meg. Van vagy 10 bontatlan dokumentumfilm kazettám, ezeket is meg akarom nézni, szóval hosszabb projekt lenne, nem adnám el a cuccokat később sem.
Ha csúszni fog a hang, külön fogom rákötni a lejátszót az USB hangkártyámra, úgy most is átmegy a hang.

(#935) qnadam válasza scarabeus86 (#934) üzenetére


qnadam
veterán

nem leszel vele előbbre, mert valójában a kép csúszik :) persze lehet, hogy szerencséd lesz az easycappel.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#936) scarabeus86 válasza qnadam (#935) üzenetére


scarabeus86
tag

Oh értem. Közben rátaláltam erre, külsőre ugyanaz csak más a márka, de ez nekem olcsóbb, mivel személyesen át tudom venni az üzletben.

(#937) djnice válasza scarabeus86 (#936) üzenetére


djnice
veterán

Ne szenvedj ezekkel az USB-s eszközökkel, nem lesz jó a végeredmény. Analóg bemenetes kamera vagy asztali DVD felvevő az egyetlen olcsó és jó megoldás.

(#938) madrac válasza djnice (#937) üzenetére


madrac
őstag

Hauppauge USB eszközökről pedig jókat olvastam. Igaz nem is az 5000 forintos kategória.
Szerintem sokkal problémásabb analóg bemenetes kamerát vagy jó minőségű DVD felvevőt beszerezni.

(#939) scarabeus86 válasza djnice (#937) üzenetére


scarabeus86
tag

PC-re szeretném rögzíteni a videókat, nem DVD-re. Megrendeltem a cuccokat, jövő héten megérkeznek.

(#940) scarabeus86


scarabeus86
tag

Üdv!
Megérkeztek a digitalizáláshoz a cuccok. Az USB-s fő egység most egy ezressel olcsóbb mint amennyiért megvettem, hát ez van.
Viszont itt írtátok hogy a mágneses szalag az évek során veszít a minőségéből. Szerintem ez egyáltalán nem igaz! Nincs klímám, sem páraelszívóm ami elvileg használna a mágneses szalagoknak, viszont:
Nyilvános Facebook posztban tettem ki képeket, meg tudjátok nézni.
Hogy is fogalmazzak: El vagyok ájulva a minőségtől! Hang nem csúszik, akár az USB-s kütyübe dugom be mindhárom kábelt, akár az USB-s hangkártyába a 2 audio kábelt. Ez nem is 4:3 minőség, mert majdnem betölti a 16:9 monitort ahogy e videón látjátok, és nincs szétcsúszva a kép. OBS Studiot használok, az adapterhez kapott lemezt ki sem próbáltam.
Összegezve: Hatalmas csalódás volt ez a technika, de pozitívan! Ahhoz a minőséghez képest amit vártam, 10/10! 1976-os szabványtól nem ezt vártam. Ez igen! Nem fogok egy VHS kazit sem digitalizálni, hiszen a szalagon is megőrzik a minőséget, 15 év után is. Csupán megnézem a videót a lejátszóban OBS-el, ennyi.
Köszönöm a tanácsokat, ezért nem az Easycap-et választottam ahol azt írtátok csúszik a hang, pár ezerért a fentebb említett digitalizáló kiválóan teszi a dolgát. Ja, és S-Video nem működik mert fekete-fehér a kép, ezért RCA jelen megy a videó is, de így is faxa! Esetleg ha tudjátok miért fekete-fehér S-Videon, ne tartsátok magatokba.
A videón a felvételt egy szétnyúzott lejátszón játszottam le, SP módban. LP sem sokkal rosszabb, kis függőleges csíkozódás van, de ott a 2x annyi hosszúság. ;)

[ Szerkesztve ]

(#941) liszi70 válasza scarabeus86 (#940) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem tudom, hogy a digitalizálásnál vagy a konvertálásnál nem stimmelt valami, de a jutubon lévő TV2-es kép némileg lapított.

(#942) scarabeus86 válasza liszi70 (#941) üzenetére


scarabeus86
tag

Nálam jó. 0:29-nél a KRESZ táblát teljesen kereknek látom.
Szerk: Jobban megnézve tényleg kicsit lapított, de a lejátszó alapból így adja át a jelet. alapból fel se tűnt.

[ Szerkesztve ]

(#943) liszi70 válasza scarabeus86 (#942) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem vészes, de Pachmann Péter és Mészárosné fején azért látszik némi lapulás. :) Ha az anyag ilyen, így van felvéve, akkor nincs gáz. Járj utána, mi a gond, próbáld meg valami gyári műsoros kazettával is. Én mondjuk erre extra érzékeny vagyok, idegbajt kapok minimális képarány-torzulástól is egy archiválandó anyagon.

(#944) madrac válasza scarabeus86 (#940) üzenetére


madrac
őstag

Nekem sokkal inkább a zizegő kép tűnt fel, de ha a video jel is eleve ilyen, akkor ok. Szkeptikus vagyok egyébként is az olyan megoldással kapcsolatban ahol nem az eredeti forrás kerül rögzítésre, hanem még azt is képlopó programmal kell rögzíteni... De kösz a végeredmény bemutatását.

[ Szerkesztve ]

(#945) cocka válasza scarabeus86 (#942) üzenetére


cocka
veterán

Itt többszörösen manipulálva van a képarány. HD-ban meg fullHD-ban és hasonlókban van feltöltve a youtube-ra, de azok képaránya ugyebár 16:9. A felvétel pedig eleve tartalmaz két oldalt egy-egy fekete sávot, kvázi a széthúzást csökkentendő, csak éppen nem jól működik.

Nekem az MPC-HC-ben úgy áll helyre, hogy az aspect ratio-t 4:3-ra állítom, aztán bezárom a videot, majd amikor újra megnyitom, akkor egyszerűen az átméretezett ablakhoz széthúzom a videóképét két oldalról. (numpad 6-os gomb)

Csak hogy érthetőbb legyen:

Eredeti:

Átméretezett:

(#946) cocka válasza scarabeus86 (#942) üzenetére


cocka
veterán

Mellesleg a hang is eléggé hangos, meg időnként torz is.

(#947) scarabeus86


scarabeus86
tag

Sziasztok!
Legutóbbi posztomnál eléggé illuminált állapotban voltam, ahogy most is, ezer bocsi! Kérlek ne legyek bannolva!
Tehát utána jártam a dolgoknak a képaránnyal kapcsolatban, és rájöttem, hogy csak úgy tökéletes a kép, ha 3:2-es arányt adok meg. Fél napba tellett, mire rájöttem. Máshogy a kép 2 oldala le lett vágva. Szóval nálam a tökéletes VHS felbontás:
864x576: 25FPS, PAL. Más FPS-nél akadozott, pl mikor hajós videót játszottak le eredeti Reader's Digest-es kazin, drónról (akkoriban nem volt drón, de olyan légi kameráról).
Amúgy az idő műlásával kapcsolatban: 10-15 éves VHS kazik, és ennyi idős CD/DVD lemezeim állapota kiváló. Ha végig a te légteredben tartod a mágnesszalagot, és lemezeket, ennyi idő alatt sem veszítenek minőségükből. Ezt személyesen láttam most: VHS kiváló, 2004-ben kiírt CD lemezeim olvashatósága is kiváló!

[ Szerkesztve ]

(#948) TiberiusX


TiberiusX
tag

Sziasztok!

Vettem egy VHS digitalizálót, ezt: [link]
Illesztők, szoftver fent a gépen és se kép se hang.

Hangot úgy tudok kicsalni belőle, hogy a lejátszó hátulján van két bemenet (piros,fehér) azokba bedugom akkor hallom a felvétel hangját, viszont nincs kép mert nincs sárga dugó.

Av1, Av2, Av3 full süket, semmi nem jön be.

Kipróbáltam egy DVD-lejátszóval is összekötöttem ezt a digitalizátort, ott van kép és hang is.

Mi lehet a probléma?

A beállítások compositon vannak.

Gagyi lehet ehhez a VHS lejátszóm? (LG LV4981)

[ Szerkesztve ]

(#949) qnadam válasza TiberiusX (#948) üzenetére


qnadam
veterán

pont úgy hangzik, mint egy olyan scart adapter, ami bemenetként tud csak működni, vagy arra van kapcsolva.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#950) cocka válasza TiberiusX (#948) üzenetére


cocka
veterán

SCART nincs rajta? Mármint a VHS lejátszón.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.