Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kékes525 válasza #09819904 (#50) üzenetére


Kékes525
félisten

Az agy a térlátás tudja szimulálni, mert az élet során megtanulja. Én sajnos gyakorlatilag 1 szemmel látok, de van térlátásom, úgy általában, például a tűbe gyorsan befűzöm a cérnát. Ennek ellenére nem látom a 3D-ét (3D-nek), persze, ha sokáig nézegetném látnék valamit, nem tudom, de az biztos hogy nagyon hamar elfáradna a szemem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52) #09819904 válasza Kékes525 (#51) üzenetére


#09819904
törölt tag

Én is küklopszban nyomom. Valami lyuk van a szememen belül állítólag. De még nem éreztem hátrányát. Jó, jogosítványom nem lehet. Viszont autóm igen! ;]

(#53) Kékes525 válasza #09819904 (#52) üzenetére


Kékes525
félisten

A lényeg az, hogy a lyuk érzékünk meglegyen! ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54) #09819904 válasza Kékes525 (#53) üzenetére


#09819904
törölt tag

:D :D :D :D :D :D

(#55) lezso6 válasza Kékes525 (#49) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha csak egy szemmel látsz, akkor sürgősen menj (normális) orvoshoz, mert megvan a veszélye, hogy a másik szemed ellustul, és még annyira sem fogsz látni, mint eddig. Az nem normális, ha csak egy szemmel látsz, ez lehet rejtett kancsalság vagy rossz dioptriás szemüveg.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56) Kékes525 válasza lezso6 (#55) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezen már 60 éve túl vagyok, kegyetlenül elkúrtam, úgy ahogy írtad...
3 éves koromban le kellet volna ragasztani a jobb (ez a jobbik is egyúttal) szememet, de mindig leszedtem. Így a látóreceptorok irreverzibilisen tönkre mentek.
A kancsalságot kinőttem, de ez visszamaradt. Tompa látó lettem, ami lencsével nem javítható, mert receptorhiba és nem lencsehiba.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57) lezso6 válasza Kékes525 (#56) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Uh, sajnálattal hallom. :( Nekem egyik nagyszülőm járt így. Sajnos csak kb erre az évtizedre terjedt el úgy nagyjából rendesen a 3D monitoros szemvizsgálat (mivel anno nem volt ilyen relatíve olcsó eszköz hozzá), ez volt a szerencsém. Utódokra gondolom már odafigyeltek. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#58) nemlehet válasza osszaki (#28) üzenetére


nemlehet
őstag

Jajj hagyjuk már ezt a nem kötelezőt.... LCD-t sem kötelező venni, mégis kivezetik a plazmákat és nem marad más. Jah persze OLED k*rva drágán és majd évek múlva. SMART TV-t sem kötelező venni aztán mégis alig alig van olyan TV aminek normális a képminősége és nem SMART.
Amikor a TV reklámokból, plakátokról, netről, újságcikkekből csak az ömlik, hogy márpedig mennyire jó a 4k és a jövő itt van már ma akkor az nálam kimeríti az erőszakos marketingsulykolás fogalmát. Ráadásul az átlagember vevő rá. Kértek tanácsot tőlem TV ügyben ajánlottam egy 50" FHD plazmát amire ez a beszélgetés zajlott le:
-"De ez szar mert nem 4k"
-"Tudod te egyáltalán mi az a 4k?"
-"Valami a felbontással, de ez nekem kínai"
Itt elmondtam tömören, hogy mi a 4k, miért jó, miért nem jó és hogy kb mennyibe kerülne.
-"Jó ezt úgy sem értem, de a legújabb filmek csak ezzel mennek nem?"
Itt letéptem egy darabot az arcomból a fájdalomtól és ráhagytam. Aztán kukázott valami használt kiállítási Samsung 4k TV-t aminek feketéje nincs, karcos és serceg a hang. De k*rva boldog tőle, mert neki a legújabb van és 4k, de persze BD-re már nem telik és igény sincs rá.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#59) Kékes525 válasza lezso6 (#57) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, az unokám 3 évig hordták. Most már jó a szemük. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60) lezso6 válasza Kékes525 (#59) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

:C :R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#61) HeavyToys válasza nemlehet (#58) üzenetére


HeavyToys
senior tag

De erről nem a gyártó tehet, hogy ennyire analfabéta az átlag ember. Nem képes utána olvasni, nem képes még csak felfogni sem, hogy miről van szó. Én is tudom, hogy sok ilyen ember van. Felesleges is tanácsot adni az ilyeneknek, én már csak mondom nekik, hogy vegyék azt ami nekik tetszik.

A gyártó meg kihasználja ezt, hiszen vágyat kelt bennük, hogy ilyeneket vegyenek és meg is veszik. Hülye lenne nem kihasználni.

Smart funkció már olyan mértékben nem drágítja meg egy TV gyártását, hogy úgymond a jobb panel mellé beteszik. A gyártói árazásba szerintem nem sokan látunk bele, de olyan nagy tételben egy TV-s SOC lehet 3-4 dollár. Ennyiért meg inkább legyen benne mint ne.

(#62) TIT


TIT
veterán

Uhd most jött ki de mindenkinek van...persze,én se azt vettem,a hajlított detto,most jött ki de mindenkinek van(persze aki milliomos)meg aki sznob.
A 3d nem halott mert a philips is nyomja.
Blu-ray nem teheti tönkre a 3d-t mert a 3d is blu-ray és havi 2-3 film jön 3d-be,úgyhogy nem halott az.

(#63) Kékes525 válasza TIT (#62) üzenetére


Kékes525
félisten

Mire befutna a virtuális 3D addigra az igazit kifejlesztik, amit körbe lehet járni, mint a csillagok háborújában. Azt már viszont (majdnem) mindenki tudja nézni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64) TIT válasza Kékes525 (#63) üzenetére


TIT
veterán

Semmi hír róla és az ára is horror lesz.

(#65) Kékes525 válasza TIT (#64) üzenetére


Kékes525
félisten

Mint minden csúcs technika, kezdetben. Lehet, hogy addig még elérjük a tényleges 3d-t lesznek jobb átmenetek: Ez akkorát fog szólni, mint annak idején a színes film

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Végigkapcsolgattam a tévécsatornákat, megnézzem mi a kínálat így reggel 8kor. :O
Jó lesz végre 4k-ban nézni a Dallast, a Kacsameséket és a híreket. A többi csatornán reklám volt.

Amúgy a 3D elég jó játszani például. Csak egy jó szemüveg kell hozzá és egy levél fejfájáscsillapító.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.