Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kpal


kpal
veterán

Technics vegre visszatér. A Tv iparban beismerték a 3D nem hozott mindenkit lazba mint ahogy várták ,es hajlitott tv sem annyira nagyndurranas .

(#2) elefant válasza kpal (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

szerintem a 3D vesztét az okozta, hogy nem volt rá normális tartalom. a 2D-3D konverzió nem ugyanaz, mintha egy rendes 3D anyagot néznél.

(#3) smkb


smkb
őstag

Az a retro Philips rádió nagyon dögös, a Soundmaster viszont gagyi.

(#4) gghrtz válasza elefant (#2) üzenetére


gghrtz
őstag

Szerintem a blu-ray is elég erősen bejátszott a 3D halálánál. Na meg az amit írtál, hogy kevés volt rá a tartalom, és azok is sz_rok voltak. Talán pár animáció még okés, Avatar, vagy például nekem a Hobbit is bejött BD50-3D-ben.

(#5) elefant válasza smkb (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Miért gagyi? Ismered őket? én nem nagyon vagyok képben, de egy csomó érdekesnek tűnő cuccuk volt kinn

(#6) elefant válasza gghrtz (#4) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

én láttam egy pár filmet, és nekem nagyjából mind tetszett, még a felújított oroszlánkirály is :DD.

de a 2d-3d konverzió valahogy nem csavart el. és ha azt veszem, hogy egy évben megnéztem rendesen mondjuk 3 darab filmet, akkor már nem akkora szám a térhatás.

(#7) #52815360


#52815360
törölt tag

Sehol semmi érdekes. :(

(#8) exedoc


exedoc
senior tag

A gyártók sokkal előbbre tartanak mint a felvevőpiac. Nem is igazán van ideje elterjedni, és felfutni az új technológiáknak, mert a 2-3 év felfutás / elterjedési ciklus nem történik meg teljesen, mivel már újabb technológia érkezik, vagy van valamelyik nagy gyártó által beharangozva. Ez betudható a köztük lévő versenynek, amit a vásárlói bázis nem tud követni. Jön egy új dolog, aztán egy másik gyártó rálicitál, az ember meg csak les, áá még várok egy kicsit meglátjuk az milyen lesz, esetleg lejjebb nyomja a régebbi technológia árait is. Arról nem is beszélve, hogy várunk amíg olcsóbb lesz. Lásd még anno Full HD, blu-ray, 3D technológia. Sztem a 4K-val ugyanez fog történni. Plusz még várakozunk az új szabványokra meg a szolgáltatókra mire tartalom is lesz hozzá. Mert ugye még a Full HD se megy igazán idehaza.

(#9) ALBY


ALBY
senior tag

Épp a 4K ami lőkést adhatna a passzív 3D-nek, a kétszer annyi sorral kikerüli a technológia egyetlen igazi "hiányosságát" amit folyton felhánytorgatnak (szereintem feleslegesen, mert még fele annyi sorral is teljesen korrektnek érzem, "olcsóbban").

3D-re elég furán tekintenek sokan, pár gondolat mellett,
(üzletileg nem jött be úgy mint gondolták, ez tiszta sor)
ettől még elég jó technológia, és _plusz_ szolgáltatásnak kell tekinteni, nem valami helyett van.
Plusz szolgáltatás, pénzbe kerül, bár már nem sokba, működik szépen, aki akarja használja,
értelmetlen rossz dologként beállítani meg kiutálni a tévékből, csak mert valaki hisztis, vagy mert már nem lehet érte vagyonokat elkérni. Most az évi divatos tv kávákért meg talpakért húzzák le az népet +20-50 rugókra, az sokkkaaaaal jobb...

(Érdekes, manapsága valódi képminőség kérdése fel sem merül,
pedig lenne mit dolgozni a képjavítóknak is. (nem is beszélve a minőségi hangról, a sem "trendi")
Csak Youtube legyen meg, Fészbúk, attól lesz jó a tévé :((( )
Tegyünk bele még egy kamerát is, hogy röhöghessen rajtad a hekker világ ahogy integetsz a tévédnek ;)

Van már sok 3D film annak az élményéhez hozzátesz kicsit pluszba, ennyi, jó lenne több is persze.
Nem a tévéadást kel várni hogy majd minden háromdé lesz. TV shop, híradó, balázssó... Minek?
Esetleg a sportnál, de részemről az nem érdekel.
Látványos film megérdemli a 3D-t, azt meg nem a tévéből kell várni.
Ezt vehetjük úgy hogy egy plusz prémium szolgáltatás (a 4K is ilyen) helyén érdemes kezelni. Nem mindennek kell 3D-snek lennie, meg főleg nem a 82 centis tesco-gazdaságos tévének.
Nomeg az olcsókon kívül is volt sok gyenge minőségű 3D megvalósítás (főleg régebben) amivel nem hozta a beígért élményt. Gondolok itt pár éve a fél milkós tévékben is irdatlan "3D-áthallásra", mozgás szaggatására, butanagy szemüvegekre stb.

Játékos potenciált sem használták ki a 3D-ben, alig hallani róla, pedig jó dolog 3D-ben Need For Speedezni is :)

Van akiknek nem bírja a 3D-t a szeme, feje, bütyke, az sajnálatos, de ez van.
(Nagymamás se komállja a hullámvasutat, attól még jó az :)
Persze legtöbbször olyanok utálkoznak akiknek sose volt 3D tévéjük, van hogy értelmetlen dolgokra hivatkoznak amik valójában nem is igazán problémák. Aztán páran közülük is mikor beülnek és kipróbálnak egy igazi rendszert 3D-vel, (nem demó tévét a közértben), akkor csak csorog a nyáluk, hogy hudejó.
Van aki csak szimplán elzárkózik tőle, mikor tévét venne, pedig igazából lehet hogy tetszene neki is a 3D.
Gyártók meg mindemellett azért eröltetik és nincs komoly tévé 3D nélkül.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#10) gghrtz


gghrtz
őstag

Hopp, nem ide akartam írni, sorry. :B

[ Szerkesztve ]

(#11) elefant válasza ALBY (#9) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

szerintem a 3D-vel kapcsolatban az egyik fő baj az volt, hogy nem hangsúlyozták ki eléggé, hogy ez nem egy állandóan használható csodafegyver, hanem egy kiegészítő, adott esetben hozzáadott értéket jelentő szolgáltatás.

A valódi 3D élményhez szerintem hozzátartozik a jó minőségű forráson kívül a megfelelő körülmények megteremtése is (tehát a besötétítés), illetve ,hogy az ember elhatározza, hogy most tényleg leül és megnéz egy filmet. nem ugrál fel közben, nem basztatja a telefonját nem takarít, nem főz stb.

(#12) ALBY válasza elefant (#11) üzenetére


ALBY
senior tag

pontosan így van

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#13) Kékes525 válasza elefant (#2) üzenetére


Kékes525
félisten

Másrészt nem mindenki élvezheti, sajnos én sem...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14) nemlehet


nemlehet
őstag

Túl gyors a fejlődés, szerintem a gyártók kicsit túlbecsülik az emberek technológiaigényét. Még Németországban és Angliában sem általános hogy folyton cserélgetik az emberek a tévéjüket ha kijön valami újdonság. Akkor szokták amikor elromlik. (persze nem reprezentatív de huzamosabb ideig éltem mind a két helyen).
A 4k-t tök fölöslegesen erőltetik, még a FHD átállás sem történt meg teljesen sem vásárlói, sem szolgáltatói szinten. Amerikában egész jó a helyzet, de az EU-n belül sem minden csatorna HD, pláne nem FHD. A BD egész jól áll, de az igazi terjedéshez a TV adásoknak kellene fejlődni, mert a legtöbb átlagember biza csak azt néz, nem minőségi forrást. Aztán amikor meglát egy SD adást a zsírúj TV-n akkor majdnem elsírja magát, hogy ezért dobta ki a régit.....

Amúgy a 3D szerintem egy kellemes feature, sokkal több értelme van mint a smart-nak. Én használnám ha lenne, de smart nélküli 3D FHD TV kevés van elfogadható áron.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#15) elefant válasza Kékes525 (#13) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

ja, elnézést, nem akartalak megsérteni, meg senkit!

természetesen a szemüveg, mint szükséges kiegészítő, az egyik nagy hátránya a technológiának.

(#16) Kékes525 válasza elefant (#15) üzenetére


Kékes525
félisten

Ugyan, nem sértettél meg. Csak hát ahhoz hogy élvezni lehessen, a technológiából kifolyólag, ha jól tudom 1,5 dioptria különbségnél nagyobb nem lehet a két szem között. Majd ha a valódi 3D elterjed (amit körbe lehet járni). Ha jól tudom már létezik, csak egy kicsit nagy helyet foglal el.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17) gghrtz válasza Kékes525 (#16) üzenetére


gghrtz
őstag

Gondolom ez rendkívül sűrűn előforduló probléma. No offense, de ezzel együtt kell élni, hogy nem minden ember tud mindent használni.

(#18) speed471


speed471
aktív tag

A 3d jó. Tartalmat tekintve kevés jó 3d film van.
A játékok nem gyenge 3d élményt tudnak nyújtani pl Lg tv monitor 29" változata. A én bajom az hogy bántja a szemem egy idő után nagyon zavaró. A Lg passzív tévéje nem rossz a Samsung aktiv tv jobb élményt nyújt, viszont vibrál... ez 2x60hz nem olyan jó élmény. Még talán fejlődni kéne hogy olcsóbban lehessen szemüveg nélkűl 3d-zni. És akor vennék mint a cukrot.

[ Szerkesztve ]

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#19) elefant válasza speed471 (#18) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

csk az a baj, hogy a jelek szerint a szemüveg nélküli 3D halott. vagy legalábbis most tetszhalott állapotban van, az tuti.

(#20) #09819904


#09819904
törölt tag

A színtévesztők is megszívták, mint anyám tinédzser korában a vadkendert. Aki meg látja rendesen annak a feje fáj. Egyik jobb, mint a másik. :D

(#21) kpal válasza elefant (#2) üzenetére


kpal
veterán

de ugy alapból se mozgatott meg sokakat ez technika. Szoktam nézni BBC Click műsort a Hir tv-n ott tan ha jolemlékszek a Pana egyik fejese mondta evelji kiálitason 3D mondhati bukta es másoranyba fejlesztenek UHD ...

(#22) speed471 válasza elefant (#19) üzenetére


speed471
aktív tag

Hát igen. Ha rossz a ember szeme nyek. Bár nekem lg hez adtak szemüvegre rakós "szemüveget" és már páran 3d-tek nálam nekik nem volt bajuk. Ami tényleg zavar a szem és agy zsibasztása.
Eléggé elkezdték hanyagolni a szemüveg nélküli 3d... és egyre több a műszaki szemét, gondolok itt a nagyongyorsan romló elektronikai termékekre mint pl: /minden ami elektromos.

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#23) Cypresss


Cypresss
senior tag

Ez, illetve a látogatók által tapasztalható érdeklődés mértéke arra utal, hogy a jövőben az IFA még inkább elmozdulhat az IT irányába.

Inkább úgy fogalmaznék, hogy az IT és a szórakoztatóelektronika konvergenciája tovább gyorsul.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#24) elefant válasza Cypresss (#23) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát persze, az meg a másik fele

(#25) Kékes525 válasza gghrtz (#17) üzenetére


Kékes525
félisten

Különböző látáshibák, ami miatt nem, vagy csak kisebb mértékben lehet élvezni a 3D már elég sűrűn előfordulhatnak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26) osszaki válasza nemlehet (#14) üzenetére


osszaki
tag

A 4k-nak manapság az az értelme, hogy leméretezed FHD-ba és tűéles képet kapsz. Illetve, szintén FHD-ba tudsz ki-be zoomolni, anélkül, hogy romlana a minőség, plusz extrába ott van a software-es képstabilizálás. Minimális tartalmat elbukik az ember, de FHD-n még mindig iszonyat éles a kép és nem remeg. Szóval a 4k-nak van értelme.

Pana sajtótájékoztatón (Photokina 2014) arról is szó volt, hogy a 2020-as tokiói olimpiára már 8k-t szeretnének.

A 3D számomra semleges. Talán a Gravitáció volt az egyetlen film amire azt mondtam, ejha és ennyi. Ez is moziban, otthon nem érdekel a 3D, se film, se játék formájában.

Xbox 360 gamertag: osszaki

(#27) nemlehet válasza osszaki (#26) üzenetére


nemlehet
őstag

Ha elolvasod még egyszer amit írtam nem magát a 4k-t kérdőjeleztem meg, hanem a jelenlegi erőszakos marketinget amivel megpróbálják letuszkolni az emberek tortán. Tök jó, hogy a 2020-as olimpiát 8k-ban tervezik sugározni, de arról sem vagyok meggyőződve hogy a 4k megfelelő mértékben elterjedt lesz. A TV adásnak még FHD-ra is át kell állnia (erősen kétlem, hogy hogy ezt kihagynák és SD-ről egyből 4k-ra ugranának), de sávszélességben sem vagyunk erre felkészülve ha streamingről van szó....

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#28) osszaki válasza nemlehet (#27) üzenetére


osszaki
tag

Senkit se köteleznek 4k -s termék vásárlására. Egy lehetőség, amit ki lehet használni többféle módon. Nyilván mire nálunk FHD-ban lesz tv-s szolgáltatás, addigra máshol jóval előrébb fognak járni. Így direktbe egyelőre a 4k-ra valóban nincs szükség. De a FHD-ra alakításnak van értelme, illetve ha később kellene 4k tartalom, akkor már meg lesznek a file-ok.

Xbox 360 gamertag: osszaki

(#29) #09819904 válasza osszaki (#28) üzenetére


#09819904
törölt tag

Az emberek retinája meg baromira felskálázható 4K-ra. :U
Anno a HD Ready és a FullHD között sem tudtak sokan különbséget tenni. Aztán a pixelek miatt megérezték. Most viszont ugyanez a helyzet a 4K-val. Oké, szebb meg minden. De amikor még tömegesen FHD sincs jelen azért a lakások többségében, akkor hova kell 4K után ilyen gyorsan 8K? Egyáltalán az már mi pluszt adna?

(#30) Kékes525


Kékes525
félisten

UHD/4K minőségű európai tévécsatornák 2016-tól kezdenek madj tömegével megjelenni a kínálatban.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31) #09819904 válasza Kékes525 (#30) üzenetére


#09819904
törölt tag

Remélem lesz majd Duna UHD is. :U
"Küldeném Tátraszeletkére ángyomnak Teklának, szomszédomnak Manyinak, Alsópüspökfalatjára Dodinak... (60 perc névsor olvasás) ...a Korda György művészúr Gyöngéden ölelj át és ringass szerelem című számát 1080p-ben! "

(#32) Kékes525 válasza #09819904 (#31) üzenetére


Kékes525
félisten

Korda Gyurikának elég a 0p-és felbontás is. Nem elég hallgatni, még lássam is? :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33) #52815360 válasza Kékes525 (#30) üzenetére


#52815360
törölt tag

A szakember szerint 2020-ra világszerte már nagyjából 200 UHD csatorna lesz elérhető

Abból 190 Japánban és Dél-Koreában, 8 csatornán a logó lesz UHD, 2 csatornán meg valami demó fog futni : igy fog kinézni egyszer, ha sokat fizettek érte... cimszó alatt :))

(#34) Kékes525 válasza #52815360 (#33) üzenetére


Kékes525
félisten

Ja, ezért megéri az UHD felbontás. Viszont az UHD TV-t sokkal nagyobb felbontásban láthatod! ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35) #09819904 válasza Kékes525 (#34) üzenetére


#09819904
törölt tag

Láthatod... Ha felskálázza!
Addig ez lesz:
- Anyu!
- Igen?!
- Nézhetem a TV-t?
- Igen kisfiam, csak ne kapcsold be!

(#36) elefant válasza #52815360 (#33) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Szerintem pedig 2019-re pedig hologram "tévék" és csatornák lesznek. Az még négy év, ha nem jön össze, legfeljebb megvonom a vállam, kitérdekel. De legalább mondtam valami ütőset.

(#37) #09819904 válasza elefant (#36) üzenetére


#09819904
törölt tag

:D :D :D

(#38) Kékes525 válasza #09819904 (#35) üzenetére


Kékes525
félisten

:)

(#36) elefant: Vagy rendes 3D-és TV-k, amit körbe járhatsz és a lányok szoknyája alá is nézhetsz. ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39) #52815360 válasza elefant (#36) üzenetére


#52815360
törölt tag

Épitek majd egy ilyet, csak nekem a Nóta TV sztárjai fognak benne énekelni :DDD

(#40) ALBY válasza #52815360 (#39) üzenetére


ALBY
senior tag

Hasonló manga-ribi volt az Archer-ben Krieger "menyasszonya" :D

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#41) ALBY válasza Kékes525 (#38) üzenetére


ALBY
senior tag

Van ilyen csak, csak oda kell sétálni, és nem lehet visszatekerni, de lagalább nincs reklám a műsor közben.
http://port.hu/szinhaz/pls/th/theatre.index2
3D GigaHádé SzuperSzörrand!
Popcorn helyett perec, meg avas ischler :)

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#42) Kékes525 válasza ALBY (#41) üzenetére


Kékes525
félisten

És a szoknya alá is nézhetek? ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43) #09819904 válasza Kékes525 (#42) üzenetére


#09819904
törölt tag

Oculussal, hogy ne legyen feltűnő.

(#44) nightshadow


nightshadow
veterán

Tavaly készült interjú részlet a Sony egyik fejesével: [link]

PH: Tervezi a Sony, hogy az LG-hez hasonlóan kisebb, és ebből fakadóan kedvezőbb árú UHD tévékkel is színre lép valamikor a jövőben, vagy maradnak az 55-65-85 hüvelykes kategóriában?

Sony: Egyelőre nem merült fel az, hogy kisebb képátlójú Ultra High Definition kompatibilis televíziókkal bővítsük a kínálatot. Felméréseink kiértékeléséből világosan látszik, hogy az emberek számára a legfontosabb egy tévé megítélése során a képminőség. Ennek megfelelően az értékesítési adatokból világosan látszik, hogy folyton nő a érdeklődés a nagyobb modellek iránt, a Sonynak pedig kiemelt célja, hogy ebben a szegmensben legyen a legjobb, illetve növelje piaci részesedését. Ráadásul kérdéses hogy az UHD felbontásnak van-e bármi értelme az 55 inchnél kisebb kategóriában...

Én is ezért tartom hülyeségnek a 4K-t, egyszerűen 55"-nél kisebb méretben nincsen semmi értelme, mert irreálisan közel kell ülni a tévéhez, hogy lássuk a 4K előnyeit. Ráadásul egy átlagos lakásba nem szoktak 55" vagy annál nagyobb tévét venni. A tervbe vett 8K-nak meg végképp semmi értelme szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#45) Kékes525 válasza nightshadow (#44) üzenetére


Kékes525
félisten

Panelba még az 55 inch is hatalmas. Nekem 40-es van, bőven elég. Ha cserélek talán 42-es lesz, de nagyobb már nem férne el. 78 négyzetméteres a lakás, tehát az átlaghoz képest nem is kicsi.

(#43) pszichiáter: Hol kapható? Azonnal veszek!

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46) osszaki


osszaki
tag

4k tv-nek még valóban nincs itt az ideje, de 4k tartalomnak leméretezve FHD-ra igen. 4k tv-nek akkor lesz értelme, ha már mindent 4k-ban adnak/csinálnak illetve, ha 8k-t méreteznek majd le rá. :D

3:46-ra tekerni: azért itt eléggé látszik a különbség

Xbox 360 gamertag: osszaki

(#47) lezso6 válasza Kékes525 (#16) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezt hallottad valahol, és elhitted, vagy tényleg nem látod? Én még (rejtett) kancsal is vagyok, mégis bőven megvan a térérzet. ;)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48) BBéci válasza Kékes525 (#45) üzenetére


BBéci
titán

Sem a panel, sem a 78 négyzetméter nem zárja ki, hogy akár 65 colos, vagy még nagyobb tévét nézzen az ember. Egyedül a nézési távolság számít. [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49) Kékes525 válasza lezso6 (#47) üzenetére


Kékes525
félisten

Nincs meg, mert saját szememmel tapasztaltam. Aki gyakorlatilag 1 szemmel lát annál biológiai, ha tetszik fizikai képtelenség hogy élvezze. A 1.5 dioptria amit írtam, nem biztos, de a feleségemnek 1 van ő sem élvezte. Ez pszichofiziológia is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50) #09819904 válasza lezso6 (#47) üzenetére


#09819904
törölt tag

Akkor mit mondjak én? :)
Hivatalosan színtévesztő vagyok. Mellé állítólag nincs térlátásom. Ahhoz képest totál 3D-ben dolgoztam évekig. Szóval a térlátás még önmagában nem sokat jelent a 3D-s dolgoknál. Viszont a színtévesztés már bezavar!
Konkrétan az epilepszia is pont a hirtelen sok vizuális ingertől jön elő. Ezért fáj sokaknak a feje a 3D esetében.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.