Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

Jaj... Ennyire testre szabható lesz, vagy ezentúl csak win optimalizált hardvereket lehet gyártani? Jaj...

(#2) Duree


Duree
veterán

Ez egy nagyon jó ötlet.Szerintem járható út.

duree54

(#3) LordX


LordX
veterán

"szabványosított virtuális utasításarchitektúrát, illetve egy szintén szabványosított parancsnyelvet jelentene"

Newsflash, a Microsoftnak 12 éve van ilyenje, úgy hívják, hogy .NET..

(#4) tatararpad


tatararpad
őstag

Beindult a fantázia mindenkiben, de tulajdonképpen csak közös kódbázisú alkalmazások lesznek tableten/phableten/telefonon (valószínűleg).

(#5) azbest válasza LordX (#3) üzenetére


azbest
félisten

naja, nekem is az volt az első gondolatom, hogy megint újra feltalálják a spanyolviaszt. Az ms java és .net után harmadjára is...

Amúgy meg... a hír cémére: oh no, not again... [link]

[ Szerkesztve ]

(#6) Воланд


Воланд
titán

Mit jelent (és mit nem) az "egy Windows"?

What 'one Windows' really means (and doesn't)

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Én úgy érzem félig laikusan, hogy a Microsoft nem áll teljes mellszélességgel a .net mögött, se fejlesztés se marketing terén.
Pedig ha jobban rádolgozott volna, akkor tarthatnánk ott hogy már minden új program .net alapú lenne, ha meg kell még valami régi programot futtatni, akkor meg pl egy a win7-en is látott de annál véknyabb xp emulációs réteg futhatna, arm esetén még egy cpu emulátort beiktatatva

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8) babkukta


babkukta
senior tag

Elképzelésnek nem rossz, de szerintem ezt nem lehet normálisan megvalósítani. Olyan kavar lesz a rendszerben...

Üdvözlettel, Tibi

(#9) BiP


BiP
nagyúr

User szempontból laikusként nézve végülis az Apple-nél már ez a modell látszik az iOS-szel.
És a Win8 Store-ral is hasonlót akartak, csak mégsem jött össze, hiszen alapból furán volt az asztali OS-ben megoldva, ill. hiába volt meg ugyanaz az alkalmazás mindkét storeban (WP és Win8), mégis külön termék volt, külön kellett megvenni, játékoknál az egyik eredményét nem lehetett átvinni a másikba, stb.
Pedig egy ilyen teljes összeolvasztás megkönnyítené a felhasználók dolgát, és a régóta mantrázott ökoszisztémának is több gyakorlati előnye lenne.
Programozói szemponból majd véleményezzék a programozók.

[ Szerkesztve ]

(#10) Glenda válasza E.Kaufmann (#7) üzenetére


Glenda
addikt

Én úgy érzem félig laikusan, hogy a Microsoft nem áll teljes mellszélességgel a .net mögött, se fejlesztés se marketing terén.

LOL. Csak amögött áll. Windows Phone, Windows Store, WPF, WinForms, ASP.NET, Windows IoT vNext.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#11) nyunyu


nyunyu
félisten

Ez tulajdonképpen egy szabványosított virtuális utasításarchitektúrát, illetve egy szintén szabványosított parancsnyelvet jelentene, amire fel lehetne húzni egy közös rendszerarchitektúrát. Mindez garantálná, hogy a szabványos felületre írt alkalmazás minden olyan hardveren képes futni, amelynek gyártója készít olyan fordítómodult, mely a virtuális felületre készülő assembly szintű kódot lefordítja és véglegesíti a fizikai utasításarchitektúrára.

Ezt mar regesreg feltalaltak, csak ugy hivjak, hogy Java.

Meg lehet nezni, milyen hatekonysaggal forditjak+futtatjak az "egyseges" Java bajtkodot a kulonbozo futtatokornyezetek...

Sokkal lassabbak, mint egy nativ alkalmazas.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12) tatararpad válasza nyunyu (#11) üzenetére


tatararpad
őstag

Erre a problémára kínálna megoldást az MS a .NET Native-vel.

(#13) emvy válasza nyunyu (#11) üzenetére


emvy
nagyúr

> Sokkal lassabbak, mint egy nativ alkalmazas.

Vagy igen, vagy nem, szituaciotol fugg. Masreszt nem mindegy, milyen ertelemben beszelunk bajtkodrol, azert pl. az LLVM eleg gyors. A leiras alapjan erosen az LLVM-re hajaz a dolog ("melynek gyártója készít olyan fordítómodult, mely a virtuális felületre készülő assembly szintű kódot lefordítja és véglegesíti a fizikai utasításarchitektúrára").

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#14) LordX válasza emvy (#13) üzenetére


LordX
veterán

Benchmark game

[ Szerkesztve ]

(#15) polika válasza Воланд (#6) üzenetére


polika
senior tag

Én is egy láncal feljebbi ZDnet-est hírt olvastam és meg is lepődtem hogy már megint megy a találgatás, meg tévhír, holott az alapján konkrétan elmondta Nadella, hogy csak egy egységes "NT kernel core", meg fejlesztő csapat, ill windows store ökoszisztéma lesz, de megmarad a különböző ágak külön fejlesztő környezete, ill mindenféle szoftver verziói, azaz kb majdnem minden ugyanúgy megy tovább mint régen, csak a kernel lesz azonos amire épül (a la linux kernel amiben van kül platformokra branch, de API szinten kompatibilis). Aztán meg úgy fragmentálják tovább a ráépülő dolgokat ahogy korábban is, felhasználás, ill platform szinten is tették.

(#16) Kristof93


Kristof93
senior tag

"Ez a modell a programfuttatás sebességére sem lenne negatív hatással."

Én ezt nem hiszem el, még senkinek sem sikerült ilyent csinálnia. Meg is járta a Google az Androiddal... A teljesítmény és a hatékonyság mobilon, pcn és konzolon is az egyik legfontosabb tényező és nagyon nem örülnék ha ezt feláldoznák csak azért, hogy a Lumiakba arm kerülhessen atom helyett.

(#17) Glenda válasza polika (#15) üzenetére


Glenda
addikt

Ez Nadella sara. Nem szokta meg, hogy laikusoknak nyilatkozik. Eddig aki hallgatta, az mind szakmabeli volt.

Amikor visszakérdeztek arra, hogy mire is gondolt, akkor mondta mire. Meg ott volt tegnap az Xbox Music kivégzése, Belfiore írta ki a twitterre, hogy szó sincs ilyesmiről.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#18) Glenda válasza Kristof93 (#16) üzenetére


Glenda
addikt

Már most ARM van a Lumiákban, mivel az NT kernel fut ARM-on a 6.2 óta. És natív kód fut a Lumiákon a kezdetektől.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#19) Воланд válasza Glenda (#17) üzenetére


Воланд
titán

azert az xbox music meg mindig nem egyertelmu, mert Joe is csak az app-rol irt, magarol a szolgaltatasrol nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20) AAAgold


AAAgold
senior tag

"Egy Windows mind fölött, Egy Windows kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#21) Kristof93 válasza Glenda (#18) üzenetére


Kristof93
senior tag

Én ezzel tisztában vagyok, de hogy kapcsolódik ide? A cikk azt említi, hogy egy közös virtuális utasításarchitektúrát akarnak ráhúzni arm-ra és x86-ra, hogy ne kelljen natív kódot fejleszteni mindkettőre; én ezt kifogásoltam. Semmi akadályát nem látom, hogy mobilon is x86-ot használjanak.

(#22) leviske


leviske
veterán

"ami ha a HSA alapítványnak is megy, akkor valószínűleg a Microsoftnak is sikerülne"

Ez nem 100%. Akik most a HSA részei, azoknak semleges vagy előnyös, hogy nem a Microsoft a dolog mozgatórugója. Azok a nagyobb nevek pedig, mint az nVidia és az Intel, pont az alap gondolat miatt nem akarnak ilyen kezdeményezésben részt vállalni.

Gondolom ebből az egészből is az lesz, mint a Mantle > DX12-ből. A MS változat majd jól lemarad és majd ugyanazok a részvevők támogatják szoftveres oldalról, amik az alternatívát is.

(#23) LordX válasza Kristof93 (#21) üzenetére


LordX
veterán

Akkor se lenne semmi baj a natív kóddal, ha ARM-ra kell fordítani. A probléma csakis és kizárólag ott van, hogy más az API WP-n, WinRT-n és desktop Windowon. Ezt megoldja a "one Windows". Semmi szükség nincs a közös binárisra; kevés triviálisabb feladat van annál, hogy a store-ból ARM-os gépre az ARM-os bináris töltődjön le, x86-os gépre meg az x86-os.

(#24) Glenda válasza Kristof93 (#21) üzenetére


Glenda
addikt

Most is a CLR-ban fut a kód elméletileg. Gyakorlatilag lehet van valami szerveroldali natívra fordítás.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#25) Glenda válasza LordX (#23) üzenetére


Glenda
addikt

A WinRT az a kvázi desktop Windows, már ha a Store oldalt nézzük. A WP meg a XAML óta egész jó lett. Már nem panaszkodom :)

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#26) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Én csak annyit tudok, hogy a kollégám WP-s telefonja a Win 7-es és Win 8.1-es notijával sem tud rendesen együttműködni, míg Androiddal és íOS-el tökéletesen.
Most még jöhetnék a csempékkel is, de nem fogok (igazán). Mobilon (talán) jó, de desktopon halál.

Kernelszinten lehet egyezés, mert az szükséges is lenne (illetve valójában mégsem), de a felületet nem kellene erőltetni.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#27) bteebi


bteebi
veterán

"virtuális felülettel bármilyen architektúrájú hardver megszólítható az új rendszerrel, kvázi tényleg elérhető lenne az egységes operációs rendszer. A különböző API-k egységesítése innentől kezdve már egyszerűbb feladat, ... a programozó egyetlen forrásból (akármelyik támogatott programozási nyelven) képes lesz kiszolgálni a Windows és a Windows Phone operációs rendszert futtató termékeket, illetve az Xbox konzolt. Ez a modell a programfuttatás sebességére sem lenne negatív hatással."

Jól hangzik, szerintem tök jó lenne (lehetne) :K.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#28) jacint78


jacint78
addikt

A windows 8 fujolása is bizonyítja, hogy a telefonok és táblagépek egy kategória és megint más a PC piac, lehet az asztali, vagy hordozható.

type your text here..

(#29) Bjørgersson válasza jacint78 (#28) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hiába, ha a Microsoft leszarja a felhasználók véleményeit.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#30) jacint78 válasza Bjørgersson (#29) üzenetére


jacint78
addikt

Igen, de korábban nem arról jött hír, hogy a májkroszoft rájött, hogy nem tetszik ez a parasztoknak?

type your text here..

(#31) Geri Bátyó válasza Bjørgersson (#29) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Pedig belőlük él. Viszont ha így folytatja, akkor már nem sokáig! :(

(#30) jacint78: "...nem tetszik ez a parasztoknak?"
Jól meggondoltad, hogy pártízmillió embert leparasztozol? :F

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#32) Bjørgersson válasza jacint78 (#30) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem tudom, nem rémlik ilyen, lehet lemaradtam róla.

(#31) Geri Bátyó: A Windows 9-cel éppen még lehet magukhoz térnek.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

A cikkírónak egy kicsit megszaladt a fantáziája.

Amit feltételez a víziója, az, hogy készüljön egy HSA, HSAIL, LLVM alternatíva, ami képes lenne minden platformra fordítani. Ez nyílván egy a HSAIL-nél bugyutább köztes lenne, elvégre nem véletlen nem szállt be mindenki a HSA konzorciumba. Persze, hogy ennek mind értelme legyen kellene minden aktívan használt nyelvhez vagy nyelvi kiterjesztés vagy library magic ami képes lenne azt a minimális okosságot kihasználni, amit az új IL jelképezne. ...hát persze.

A linkelt két hosszú kapcsolódó cikk, ami kiigazítja a hírt röviden:

A mostani Win8 update-k és WP8 update-k segítségével folyamatosan konvergál a két OS API. Programozói oldalról ugyanazokat a függvényeket kell hivogatni, ugyanazokat a header-öket include-olni, stb. Lehet közös a kódbázis. Amikor az ember submittál az App Store-ba egy Unified Appot, akkor igazából két program fog lefordulni, egy ami a PC-s implementációkat használja, egy pedig, ami a telósakat. Kívülről ugyanúgy néztek ki, de a motorháztető alatt teljesen más függvények futottak le. A kernel többé-kevésbbé ugyanaz volt, de nagy részei egészen másképp viselkedtek. Ez fog megszűnni. Nincs semmi új IL, több bináris fordul más-más #define-okkal, amik az OS API viselkedését modulálják picit, és azoktól függ miként fog pontosan viselkedni egy program. (Nagyon leegyszerűsítev, ennél picit több történik.)

SZVSZ ezt legegyszerűbben úgy lehet megoldani, hogy két kernel lenne. Az egyik viszi a rendszert és az összes WinRT programot, míg a legacy WinAPI-s programok egy ahhoz kitakarított kernelt látnak, ami a rendszer kerneltől függ, azoktól kapja az erőforrásokat, így egyfajta kernelszintű virtuális gépként viselkedne. Ha közös nevezőre akarják hozni az összes plaformot, akkor jobban tennék, ha a legacy kódot ügyesen leválasztanák.

(#34) Geri Bátyó válasza Bjørgersson (#32) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Remélem, hogy így lesz, mert nehéz lenne az átállás. Nem csak nekem, hanem az egész felhasználói közösségnek! :K

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#35) jacint78 válasza Geri Bátyó (#31) üzenetére


jacint78
addikt

Ha ennyire nem érdekli a felhasználók véleménye a májkroszoftot, azzal ők parasztozzák le az embereket erre utaltam.

type your text here..

(#36) ddaydome


ddaydome
senior tag

Én bízom benne, hogy jót fognak alkotni, mert jót tenne mindenkinek. Amúgy meg már nem igazán lehet nagy újdonságokkal előrukkolni egy OS-nél szerintem. Előzőleg volt velül valami interjú évekkel ezelőtt, ahol elmondták, hogy eljön majd az idő amikor már nem tudnak több újdonságot beletenni, mert már nem lesz mit. A Google-nak sem ártana meg egy komolyabb versenytárs és jelenleg szerintem csak az MS tudna komolyan odavágni. Most nekem a Google lett olyan, mint régen az MS..... Fura helyzet ez....

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#37) Lambach válasza BiP (#9) üzenetére


Lambach
tag

Pontosan barátom, az Apple már rég ezt csinálja.

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#38) Abu85 válasza Meteorhead (#33) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem szükséges a HSAIL-nél bugyutább vISA. Egyrészt ennél nehezebb egyszerűbbet alkotni, másrészt az Intel és az NVIDIA nem azért nem része az alapítványnak, mert képtelenek lennének támogatni a HSA-hoz szükséges alapokat, hanem azért, mert nem gondolják, hogy jól járnának azzal, ha a piacra 5-7 gyártó még megérkezne. Csupán üzleti érdek van ellene.
A jó hír, hogy a Microsoft már a D3D12-vel bizonyítja, hogy érdektelennek tekintik a gyártók igényeit. Egyszerűen lehetővé teszik a lehető legjobb funkcionalitást, de nem teszik kötelezővé a támogatást. Ez is nagyon egyszerű stratégia. Még ha ma húzzák is a szájukat a gyártók azért, hogy xy fícsőrt beépítsenek, úgyis megteszik, mert máskülönben lemaradnak. Édes mindegy, hogy xy gyártó mit nem akar, legalább 3-4 jelentkező lesz a helyükre.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39) Abu85 válasza Kristof93 (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Soha senki sem próbálta megvalósítani a hardverek közötti kompatibilitást a Finalizer előtt. Jó hír, hogy a gyártóknak ma is van saját vISA-juk, különálló parancsnyelvük, és még megannyi extra réteg, amit ha szabványosra cserélünk, akkor a rétegek száma igazából nem nő, csupán mások lesznek. Ergo teljesítményt ezzel nem vesztesz, és még a kompatibilitás is megjelenik a lehető legalacsonyabb szinten. Már közel tíz éve terítéken van az, hogy lehetne erre menni, csak senki sem bízott abban, hogy a gyártók képesek olyan kérdésekben megegyezni, hogy az a szabványos vISA/QL, ami ehhez kell mégis hogyan működjön. Valószínű, hogy a HSA mögötti erős támogatás felnyitotta a platformfejlesztők szemét, hogy van azért itt összetartás.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40) Geri Bátyó válasza jacint78 (#35) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Legközelebb rakd "idézőjelbe" az ilyet, mert tényleg félreérthető!

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#41) Cassi


Cassi
senior tag

A szervezési oldalát megértem, hogy egy teamhez vonják össze az összes operációs rendszert, közös kernel stb., de ezen túlmenően a többi már csak egy hatalmas bürokratikus teher lesz a rendszer fejlesztőin. Szinte lehetetlen egy ilyen monolitikus hierarchiában innovatívnak lenni. Miközben a legutóbbi adatok szerint az okostelefonok piacán 2,7%, a tabletek piacán 5% az MS részesedése, hol élnek ezek? Örülhetnek, ha nem szorulnak ki végleg mind a kettőről.

(#42) pakriksz válasza nyunyu (#11) üzenetére


pakriksz
őstag

hát ez jó kis elavult urban legend, csak már nagyon rég nem igaz. A hiszti körülötte amit a laikus felhasználók csinálnak az igaz :)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#43) SylverR


SylverR
senior tag

"Egy Windows mindfelett!" ;] :P

Amúgy jó ötlet, bár ha jól értelmezem a hardwarehez is hozzá kell nyúlni. Akkor meg inkább megkéne várni az AMD Skybridge-et. Bár kérdéses, MS rátudja-e erőltetni az ARM magok integrálást az APU-kba az Intel esetén.

(Igen-igen, elrontottam a Mantle, és APU-mentes hírt. Bocsi. ;] ;] ;] )

Nem!

(#44) SylverR válasza SylverR (#43) üzenetére


SylverR
senior tag

Hopsz. Időközben eszembe jutott, hogy a konzolokba X86-64 proci dolgozik, tehát a nyíltan ARM kód ötlete nem jó. Namindegy. Pedig zseniálisnak tűnt. :P :B

Nem!

(#45) gantum válasza #16939776 (#1) üzenetére


gantum
aktív tag

"A jelenlegi állást nézve az x86/AMD64-re épülő PC, tablet és Xbox hármas áll szemben a Windows Phone-nal, ami egyedüliként lóg ki a sorból az ARM-ra épített alapokkal."

én tudom a megoldást. arm-re lesz megírva, a többi gépen az arm proci lesz emulálva és úgy fut majd rajta az összwindows.
játékoknál ez bevált szokás ugye.

(#46) janos1988


janos1988
addikt

Legalább könnyebb dolga lesz a vírusíróknak... :))

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#47) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Kíváncsi lennék hogy gondolták hogy kompatibilis lehet az x86 és ARM rendszer, szoftveres úton, 0 sebességvesztéssel. Az egyetlen lehetséges út, ha a gyorsabb (x86) rendszert lassítják vissza az ARM-os szintre. Please Wait 2000? :D

(#48) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Dolgozhatnának azon is, hogy a Windows ne legyen akkora mammut méretű rendszer.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#49) E.Kaufmann válasza Tigerclaw (#48) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azért a Win 8 nem lett nagyobb az elődöknél, a 32 bites meg kifejezetten az egyik legkisebb, ha le van takarítva. Az elterjedtebb asztali Linux disztribek sem olyan sokkal kisebbek, sajnos.

Sebességveszteség. Na ezért írtam, hogy még jobban kellett volna nyomatni a .NETet. Akkor mára már csak .net es progik lennének, a régi win32es progiknak meg újkorukban se kellett volna akkora gép, mint amilyenek most vannak és kényelmesen lehetett volna őket emulátoron futtatni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#50) aprokaroka87 válasza Dr. Akula (#47) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Miért kellene lassitani?az Arm máshogy oldja meg azt amit az X86,nem minden a sebbeség

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.