Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flexxx2


flexxx2
őstag

Elsírom magam ezeken az árakon, de jó lenne ha itt is ez lenne :O

(#2) Vikthor válasza flexxx2 (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

+1, ahogy nézem még használtan se nagyon van 58 inchben fullHD ennyiért... Tökéletesen megéri az árát én megvenném.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3) anulu


anulu
félisten

olyan nem lesz ebből, ami nem "okos"? a -3D tetszik, már csak a felesleges appokat kéne kiszórni. méret is tetszik :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) Ic3man válasza Vikthor (#2) üzenetére


Ic3man
tag

Én most vettem 58"-os Thomson (FullHD) TV-t 190k-ért. Teljesen legálisan boltba.
Thomson 58FU3563C a típus ha érdekel valakit.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#5) nbg


nbg
senior tag

Na, ebbol egy 40"-os verziot, 500-700 € korul, es megvan a kovetkezo monitorom... :DDD

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#6) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Újra itt van ez a "120 hertzes valós képfrissítési rátát produkál" - oké, küldenék rá 120Hz-es 4k jelet, jelenítse meg. JA, nincs rajta DP 1.3...

1600$/€-ért köszönöm, nem kérek kompromisszumokat.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) nbg válasza t72killer (#6) üzenetére


nbg
senior tag

De lagalabb 2.0-as HDMI mar igen, nekem mar az is nagy szo... ;)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#8) t72killer válasza nbg (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Anélkül kb semmi értelme 4k-ról beszélni (ha nincs mellette DP:) ) Az 1.4 csak 30Hz-et bír, ami TV-nek esetleg elmegy, de monitornak nem használható rendesen.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) Márton


Márton
nagyúr

120 Hz és dobták a 3D supportot? :F
Ez valakinek az állásába fog kerülni.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10) polika


polika
senior tag

Ezekbe milyen panel van? Látom hogy ultra wide gamut meg led háttér világítás de mostanában a panelokról diszkréten hallgatnak a hírekben...

(#11) bteebi


bteebi
veterán

Nem is rossz. Mondjuk itthon bőven 400k felett fog rajtolni. 55"-os méretben, ami nem sokkal kisebb ennél viszont már lehet kapni UHD felbontású TV-t - igaz, Samut - 340k-ért (Samsung UE55HU6900), 50"-os méretben meg már 285k-ért (sőt, akciósan 250-ért) is (Samsung UE50HU6900). Itthon, garival, HDMI 2.0-val.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#12) t72killer válasza Márton (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ugyan, az majd a jövőévi modellekben lesz, csakhogy 2x eladják ugyanazt a vasat:)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) Jack@l


Jack@l
veterán

Lesznek ezek még igen gyorsan 1000 dollár alatt is...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14) #94529552


#94529552
törölt tag

Ezeket az idétlen méreteket miért erőltetk? Nem tudnak dönteni 55 vagy 60" között?
Már csak 3 japó gyártó van a gáton, én a Toshibának se sokat jósolok.Termékstruktúra,marketing,árak....ehhh.

(#15) flexxx2 válasza Ic3man (#4) üzenetére


flexxx2
őstag

És mennyire vagy megelégedve vele? Tudod valami Samu v. LG -hez hasonlítani?

(#16) Ic3man válasza flexxx2 (#15) üzenetére


Ic3man
tag

Abszolút, maximálian! Úgy vettem meg, hogy előtte megnéztem élőben, vittem saját anyagot, hogy kezeli stb.
Szóval nem zsákba macskát vettem.
Persze ott volt mellette vmi 8-as szériás Samsung (800k-ért) aminek nyilván szebb képe volt, de ennyit simán megért! Baromi sok funkciót tud és nagyon szép képe van (94W-os fogysztás mellett).
Én bátran ajánlom másnak is.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#17) flexxx2 válasza Ic3man (#16) üzenetére


flexxx2
őstag

Kösz a véleményt, hasznos volt. Olyan hibák nincsenek benne mint amit pl itt írnak: Mire képes egy szuperolcsó LCD tévé?
Zajosodást, felhősödés?

[ Szerkesztve ]

(#18) sb válasza t72killer (#6) üzenetére


sb
veterán

Azt ugye tudod, hogy a panel megjelenítési sebessége és a bemeneten kezelt jel között különbség van?
Soha nem lehetett TV-t 60Hz felett hajtani... ettől függetlenül valóban ki tud rakni 120 képet másodpercenként.

Ennyi.
Persze azt nem mondom, hogy ez így jó, de ez mindig is így volt. És azért TV-ként valljuk be nem is igen van többre szükség. 60p forrásnál nagyon nincs több. Ez nem monitor.
Ilyen alapon eddig minden TV "kompromiszumos" volt, a 6000 USD-s is.

[ Szerkesztve ]

(#19) BlackSoft


BlackSoft
addikt

"120 hertzes valós képfrissítési rátát produkál"

Már meg is rendelem, ha ad valaki linket!

"...HDMI 2.0 csatolóval látták el, tehát képes a 4K/60p jelek fogadására."

Akkor meg hogy a jó anyámba 120hz-es? Van rajat DP? Nincs = 60hz-es a TV. Vége.
A panel hiába tud valamit, amit nem lehet kihasználni, amikor olyan semmirekellő szarok tesznek rá, amik nem támogatják azt, amire a panel képes...

Rendelés visszavonva!

Vagy ez most hogy van? Mert itt 120hz akkor sem lesz, ha 480V-os konektorba dugod, a 60hz meg tök mindegy, hogy 240-re, vagy 880-ra van felskálázva, akkor is csak 60kép/sec lesz kirajzolva, esetleg ugyan az a kép sokszor = falat kenyér :U

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#20) Márton válasza BlackSoft (#19) üzenetére


Márton
nagyúr

Esetleg fullhd-ban?
powered by gopro 4 :)

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21) Jack@l válasza BlackSoft (#19) üzenetére


Jack@l
veterán

sztem átküldi a hdmi2 az 1080p-t 120hz-en is (de csak tipp)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#22) BlackSoft válasza Márton (#20) üzenetére


BlackSoft
addikt

De mi a fenének néznék én bármit is 1080p-ben? :W 2160p-ben akarom nézni :U

Majd 58"-os 1080p-zek egy 4x akkora felbontású kijelzőn. Már 27"-os 1440p-nél is ronda az 1080p felbontás, nem egy 58"-os 4K-n. Filmet talán lehetne nézni (de 3D nélkül oda minek a 120hz?), de PC-t rákötni öngyilkosság, olyan ronda...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#23) Ic3man válasza flexxx2 (#17) üzenetére


Ic3man
tag

Nem vettem észre ilyesmit ha jó az alapanyag.
Igazából a sima DVD hiába skálázza fel a lejátszó, látszik hogy felskálázott cucc. De ilyen méretnél ez érthető.
Előző (40-es Samsung) TV-nél ilyen nem volt.
De ha normális Blu-ray/HD anyagot tolsz rá, vagy nézel a TV-ben, akkor über durva! :)

Én azt mondom nagyon megérte, szó nélkül megvenném ismét.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#24) Márton válasza BlackSoft (#22) üzenetére


Márton
nagyúr

1440p-nél biztos ronda, de a 4k-nál épp egész számú többszörös a felbontás,
ezért szebb lehet.
Nem tudom, talán a saszeműeknek találták ki, vagy simán marketing fogás.
Végülis milyen kábel tudná a 4k/120Hz-et? És hány kamera? :DDD

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#25) Jack@l válasza BlackSoft (#22) üzenetére


Jack@l
veterán

Egyelőre nem fenyeget a veszély, hogy te 4k-n játsszál 120 fps-el :D (filmnézés közben is csak 60 a max)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#26) BlackSoft válasza Márton (#24) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ronda az 4K-nál is bőven, én tudom...

(#25) Jack@l: Hz, nem fps... Kettő együtt jó, de nem illik keverni ok nélkül. 60hz-nél az egér, és a windows mozdulatok is laggolnak a 120/144hz-hez képest, ha megszokja az ember a többet, ezért is nem vettem még 4K-t, mert csak 60hz van. Panelt leszarom milyen, TN-ből is nagyon szép egy drága, jó panel. A sebesség, ami számít...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#27) Jack@l válasza BlackSoft (#26) üzenetére


Jack@l
veterán

Akkor tényleg nemtom miről beszélsz, áén inkább a frissítést és a laggolást nem keverném össze. mert a kettő nem feltétlenül függ egymástól. Lehet neked 140 hz-es monitorod, ha a képmegjelenítés késik 2mp-et.
Naívan azt hittem a 140hz-es monitor 140 képet át is dob.
(egyébként ugyanúgy ott lesz az a 12-16ms input lag, mint minden hasonló lcd-nél)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#28) farkas1


farkas1
tag

Passzív 3D nincs benne? Akkor nem is kell. Fénykép nézegetésre nem vennék ilyen tévét, ahhoz drága.
Az uhd felbontás pont a 3D-t (is) teszi jobbá, kár kihagyni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#29) BlackSoft válasza Jack@l (#27) üzenetére


BlackSoft
addikt

Látszik, hogy még nem láttál/használtál 60hz-nél magasabb frissítésű panelt :B Én is ezt mondtam, mielőtt egy 120hz-es elé ültem :DDD

Példa(számértékek viszonyítás miatt): Mikor húzom az egeret. Az egyik ponttól a másik ponting a mozdulat során 60hz esetén mondjuk 8-20x látom a kurzort. Ez egy szaggatott mozgás. Attól függ milyen gyorsan mozgatom stb. 144hz-nél meg mondjuk megszokom, hogy 30-100x látom a kurzort, vissza tudok emlékezni, hogy láttam bizony ezeken, és ezeken a pontokon a kurzort.
Ha visszavált az ember alacsony frissítésre, akkor azt fogja érezni, mintha egy filmet 15fps-el nézni. Minden szaggat -> laggol. Tehát nem input lagra gondoltam.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#30) NateDogHUN válasza t72killer (#8) üzenetére


NateDogHUN
tag

Már régóta érlelődik bennem a kérdés, a mai tv közül mely modellek lennének alternatívái egy monitornak? A monitorok ára felfelé lépkedve egyenlőre elriaszt.Szimulátorokkal (repszim) játszom, néha fps-ek, filmet természetesen néznénk rajta. 24 es DELL ulrasharpom van.

http://www.natedog.hu

(#31) orbano válasza BlackSoft (#29) üzenetére


orbano
félisten

arról nem is beszélve, hogy a mnitorok is 60hz-en üzemelnek :D a magas FPS csak a lag csökkentése miatt fontos, nem a megjelenítésben számít, ott csak az input lag a fontos.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#32) sb válasza BlackSoft (#19) üzenetére


sb
veterán

Még szerencse, hogy pont a hsz-ed fölött írtam le, hogy EZ EGY TV.
Nagyon el vagy tévedve te is, hogy 120Hz-es bemeneti jellel akarsz etetni egy TV-t. Volt már valaha ilyen modell a világtörténelemben? Komolyan?!

Nem azt mondom, gondolhatnának erre is a gyártók és ha már egyszer a panel 120Hz-es akkor ugyan a bemeneti jeleknél is fogadhatnák, de azt lássátok már be, hogy nagyon nem általános user igény.
Te (meg én) PC-ről hajtva ÉS játékra használva szeretnénk használni, de ezen kívül kb. semmire nem tudnád. Vagy te hányszor néztél már 60p feletti filmet, sorozatot, TV műsort, netán saját kamerával felvett felvételt?
FHD-ban se, nem hogy 4k-ban.

(#33) Jack@l válasza sb (#32) üzenetére


Jack@l
veterán

hdmi2 ha jóltom tudja a 60fps-es 3d-t. (120) Moziban talán 1-2 film volt vetítve így, de most pedzegetik, hogy többet is kihoznak a jövőben.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#34) sb válasza BlackSoft (#29) üzenetére


sb
veterán

Egy kérdés ide is.
Ha 60Hz-es monitoron húzod az egeret akkor mitől látod csak 8x a kurzort? Rossz a szemed?
60Hz-en 60-szor ki lesz rajzolva. :)

És ahogy írták, fogalomzavarban is vagy, mert kb. kizárt, hogy LÁTOD a különbséget. 60 mozgásfázis bőven folyamatos. A kezeden érezheted az egéren, ezt én is érzem. Főleg egy szar, lagos motor esetén. Quake-ben én is megmondtam 3mp alatt az egér alapján azt is ha (CRT korszakban) 85Hz-en be volt kapcsolva a vsync, vagy ki volt lőve és 100fps felett ment.

De ez a késleltetéstől van és kézzel érzed. Szemmel (ha valaki más húzgálja az egeret) nem fogsz érezni semmit 60Hz-en.
Másrészt pedig ez így a fentiek alapján motorfüggő. Tehát a fent ít régi módszer is megoldja. Vagyis ha kilövöd a vsync-et akkor érezhetően felgyorsul az irányítás. Pedig a megjelenítőd és a bemeneti jeled ilyenkor is marad 60Hz.
Egyedüli hátránya a tearing ugyebár. TV-n ez is elég szar, de ez egy más történet.

(#35) sb válasza Jack@l (#33) üzenetére


sb
veterán

FHD-ban lehet, hogy tudja a 2x60Hz-et.
De nekik 2D (1x)120Hz kellene. Ami ugyanaz nyilván fizikailag, de ettől még nem biztos, hogy kezeli a jelet.
A HDMI szabványban sajnos nincs 1080p120 amennyire látom.

Abban igazuk van, hogy jó lenne...
Abban nincs, hogy ezt alap elvárásként élik meg. Eléggé rétegigény. Egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#36) Mumia válasza bteebi (#11) üzenetére


Mumia
csendes tag

Mikor mentek le ennyire az árak? Bár igazából TV-nél nem tudom jelenleg mi értelme UHD-nak, hacsak nem számítógépet köt rá az ember játékra. Mert más UHD tartalom nem nagyon érhető el.

(#37) Márton válasza Mumia (#36) üzenetére


Márton
nagyúr

Addig ezeket kell nézni: [link]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#38) BlackSoft válasza sb (#34) üzenetére


BlackSoft
addikt

"És ahogy írták, fogalomzavarban is vagy, mert kb. kizárt, hogy LÁTOD a különbséget."

Ezzel le is zártuk, mert te sem láttál még 60hz feletti képet, így fogalmad nincs miről beszélsz :N

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#39) sb válasza BlackSoft (#38) üzenetére


sb
veterán

Addig nem jutottál el a hsz-emben, hogy 85Hz felett is meg tudom mondani a különbséget.
Valóban nincs értelme beszélni olyannal aki nem tudja miről beszél.

A látod és érzed az egéren között se tudtál különbséget tenni. :legyint:

[ Szerkesztve ]

(#40) BlackSoft válasza sb (#39) üzenetére


BlackSoft
addikt

De elolvastam. Ennek semmi köze a késleltetéshez, mert 120fps-el felvett videót lejátszva 120fps-el is ugyan úgy megmondom, hogy 60fps-el megy a videó, vagy 120-szal...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#41) Jack@l válasza BlackSoft (#40) üzenetére


Jack@l
veterán

60 hz-es kijelzőn kizárt :)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#42) BlackSoft válasza Jack@l (#41) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nyilván nem 60hz-es monitoron... :U

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#43) orbano válasza BlackSoft (#38) üzenetére


orbano
félisten

mondjuk így visszagondolva mint ha simábban mozgott volna az egér 100hz-en... de ez már régen volt. bár arra is emlékszem, hogy az egér input javítása és a játék magasabb FPS-en való pörgetése jobat tett, mint a magas képfrissítés, ez utóbbi inkább a szememet kímélte, 80hz alatt kivolt mint a fene...

A vér nem válik VAZZE!™

(#44) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Hm, milyen jól néz ki rajta a Cinque Terre, veszek egyet.
:)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#45) Kékes525


Kékes525
félisten

Ha jól emlékszem 2016-tól várhatók UHD-és TV csatornák, addig szerintem nem nagyon érdemes ilyeneket venni. Másrészt remélhetőleg addigra már elfogadható áruk lesz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46) Jack@l válasza Kékes525 (#45) üzenetére


Jack@l
veterán

Szerinted a hd tévék vevői is pont az egyszem hd-s dunatv-t nézik, vagy esetleg az 5 másik fizetőst kábelen? :)
Már elkezdtek szállingózni a 4k-s tartalmak, játékok is szebbek azért olyan felbontáson. Ha olcsóbb lesz, simán be lehet tárazni tavasszal őket.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#47) Ic3man válasza Jack@l (#46) üzenetére


Ic3man
tag

Azért ez nagyon nem igaz ám.
Nekem pl 20db HD csatornám van (vidéken kis falun).
Csak 1-2 példa: m1, m2, NatGeo, Viasat History/Nature, Sport 1, Digi Sport 1-2, Eurosport 1-2
Plussz még ugye, TV2, Super TV2, Digi csatornák
Van azért tartalom már bőven.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.