Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Hát én inkább vennék egy Fujitsu kis gépet. Azt ár 80K környékén megkapod és az akksija is jobb! ;)

(= Zala =)

(#2) turorudi válasza Zalaymate (#1) üzenetére


turorudi
aktív tag

Fujitsu 3520-t most vettem 69K-ért, de ha valami vasarlokartyara is szerzodok, akkor 62K.
Az akkuja csak picit birja tovabb, a tapipadon nincsen scrollozasi lehetoseg es csak 2db USB van rajta. Ellenben van Bluetooth is - ennyiben kulonbozik. Ja, es 9 collos a kepernyoje, es talaltam hozza szinprofilt a PH-s tesztben, amivel rendkivul szep kepe van (ez is hatter led-es).
Egyebkent koszi a cikket!

(#3) Jégkokó


Jégkokó
veterán

ennyi pénzért lehetett volna acer vagy akár asus netbookot is venni, azok még kicsit kevesebbe is kerülnek és sztem ugyna ennyit tudnak mint ez vagy lehet még jobbak is

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#4) bejmuller


bejmuller
aktív tag

Kinyitva nagyon hasonlit a Wind U100-ra.
Amugy az hogy kulso monitoron nem visz 1440*900-at nem egyedi problema. A grafikus chip nem tudja valszeg, mert az en Acer Aspire One-om se tudja sajnos(ugyanaz az intel graf chip van benne). Lehet hogy meg lehet hack-elni, de na... Benne lehetne alapbol:)

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#5) Pompi válasza bejmuller (#4) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Kinyitva nagyon hasonlit a Wind U100-ra."

Azért mert egy az egyben ugyanaz (*) ;)
A Windet többtucat néven lehet kapni az Adventtől kezdve mostmár a ChiliGreenig.

* jobban megnézve van pár eltérés, de azért az látszik, hogy egy tőről fakadnak.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#6) BloodRay válasza Pompi (#5) üzenetére


BloodRay
veterán

Igen, teljesen az a belseje. :)
Mondjuk azt msi is megtehette volna, hogy az Fn gombot felcseréli a Ctrl-al.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#7) Grobyc


Grobyc
csendes tag

nem tudom mitől válság kezelő netbook, olcsó? 99e-ért? ráadásul noname, ha egyszer el akarod adni, hát győzz meg vkit hogy ez 100e-volt anno, Acer vagy Asus uezekkel a paraméterekkel minőségi házban, hordtáskával, a 3 év gari mit se számít, főleg ilyen noname termékeknél ahol egyik nap még van a cég másnap meg már volt nincs, és ha nincs cég akkor a garit is lobogtathatod senki se fog foglalkozni vele, tudom mert jártam már meg így noname termékkel, és mehetett a kukába, ha olyan 50e környékén lenne a gép akkor még azt mondom be lehet kockáztatni, lehet inkább várni kellett volna gyűjteni még és MSI Wind-et venni.

(#8) bejmuller válasza Pompi (#5) üzenetére


bejmuller
aktív tag

Erre gondoltam en is :) csak gyors rakeresesre nem talaltam rola infot, ezert nem akartam irni, nehogy hulyeseg legyen :D Koszonom a megerositest :)

[ Szerkesztve ]

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#9) Pompi válasza BloodRay (#6) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Van hozzá olyan bios amiben fel van cserélve ;)

Feel Good Inc.

(#10) Gézengúz válasza Zalaymate (#1) üzenetére


Gézengúz
addikt

Csatlakoznék.......

Árban ugyanott van ingyenes házhozszállítással........

[link]

2hónapja vettem 2-t madarasban azóta is kifogástalanul működnek...ott már akkor is ennyibe került.....

[ Szerkesztve ]

(#11) Solten válasza Gézengúz (#10) üzenetére


Solten
addikt

:K Egyreszt. Masreszt a kedves cikkiro vasarolhatott volna ennyiert vagy kozel ennyiert ertelmes netbook-ot is:

- IBM-LENOVO IdeaPad S10e: 100k
- MSI WIND U120: 105k
- Asus 1000H: 105k

Saor Alba

(#12) Jégkokó válasza Solten (#11) üzenetére


Jégkokó
veterán

a lenovo egész pofásan néz ki szerintem.egyet recoweryztem már vissza alap állapotba.Az 1000HD eepc ben meg vmi linux van telepitve, de verziószámot és tipust nem irt ki csak rögtön a menübe dobott.Bár 100 ezer körül már lehet rendes notit is kapni pl asus vagy acer, és azokra legalább van gari is és nem pedig vmi noname cég márkája az.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#13) lúzer


lúzer
veterán

ha valaki válságot akar kezelni, tehát 100k áll rendelkezésére, hogy szgépe legyen az azért ne egy netbook-al kezdjen! :( :N

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Igy van, ez MSI wind klón :)

https://vertigostore.eu

(#15) EmThor


EmThor
addikt

10 pontos teszt, köszönöm!!!

110-ért van most 2 giga rammal wind 051, az 6 cellás akksival jön, csak nekem sincs pénzem + 30-ért egy 20"-os Asus is elkéne hozzá...

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#16) commanDOS


commanDOS
senior tag

Ez is egy megoldás. Nem hinném, hogy sokkal gagyibb, mint egy fujitsu, az ilyen cuccoknál inkább a terméktámogatással akadhatnak gondok.
Amúgy ez nem v.mi aldis cucc?

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#17) zdanee


zdanee
őstag

A DownScaling Switcherel az en FuSi 3520-am siman kirakja az 1680x1050-et, csak le kell kapcsolni a belso kijelzot.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#18) Gézengúz válasza commanDOS (#16) üzenetére


Gézengúz
addikt

Talán ha elolvasod a cikk uccsó sorait....

(#19) lúzer válasza zdanee (#17) üzenetére


lúzer
veterán

átdobnád emailben, vagy direkt link?
érdekelne
thx :R

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#20) commanDOS válasza Gézengúz (#18) üzenetére


commanDOS
senior tag

...akkor nem kérdezek ilyen hülyeségeket :DDD

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#21) XuChi


XuChi
addikt

Hát ez vicces kis gépecske. És marha drága is. Inkább Fujitsu Amilo Mini. 70k és ugyan ezt tudja csak 8". És sokal jobb minőségileg is.

(#22) blueMerle


blueMerle
veterán

217 euróért jutottam hozzá 2 darab Acer Aspire One notihoz (120Gb HDD-vel) ami mondjuk magyarországról nézve lehet hogy nem bomba üzlet, de nekem az euró miatt az :) A cikkben említett gép egyáltalán nem olcsó, ennyiért van lenovo IdeaPad, ami fényévekkel jobb és minőségibb gép. Sőt, mint ahogy többen leírták, ennél jóval kevesebbért is van sokkal jobb.

Tőlem megkapta a KÜLÖNÖSEN NEM AJÁNLOTT ENNYIÉRT plecsnit :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) WilliamGhost


WilliamGhost
tag

Tetszik a teszt, már engem is érdekelt mit tud ez a kis gép, és sajnos nekem az akkuja miatt nem tetszik. Megsúgom, hogy 4 cellás (egy Li-ion cella 3,7 V-on itt 2200 mAh), én pedig akkumániás vagyok.

There is no cloud, just other people's computers!

(#24) D1Rect


D1Rect
félisten

100K-ért lehet mást vettem volna. :R

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#25) Gézengúz válasza commanDOS (#20) üzenetére


Gézengúz
addikt

Jeeeeeeeeeee............. :C

(#26) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Támogatta az ALDI áruházlánc.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#27) danilla


danilla
őstag

Hát akkor inkább ezeket érdemes megvenni:

Acer Aspire One 90k
vagy
Msi Wind 104k

Szerintem!

https://twitch.tv/ddplayzone

(#28) remington2


remington2
senior tag

Szerintem rossz üzletet csináltál. Olcsóbban is vehetted volna, akár ugyanilyet, vagy jobbat.

szerk: de látom, sokan írták is.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#29) chikasszo válasza blueMerle (#22) üzenetére


chikasszo
csendes tag

Köszönöm szépen mindenkitől a sok kedves észrevételt, jobb ajánlatot.

Vásárlási szempontjaim között szerepelt, hogy:
-10" TFT legyen.
-NE LEGYEN TÜKRÖZŐDŐ A KÉPERNYŐ.
-160 GB HDD.
-BLUETOOTH.
-WEBKAMERA.
-A LEHETŐ LEGNAGYOBB AKKUMULÁTOR.
-A LEHETŐ LEGTÖBB GARANCIÁLIS IDŐ.

Igen. Szponzorált az Aldi; Mindenkire érvényes a 2 hónapos visszavétel garancia. (elvileg)
Így mit veszíthetek?

:F

(#30) Vamp válasza chikasszo (#29) üzenetére


Vamp
senior tag

Ezt a gépet márkajelzés nélkül kínálják Kínában 280 dollárért, 1 éves garral. :U

Nem ezért, hanem az anyagminőségért, és az összerakásért volt rossz vétel. Bluetooth meg webkam max 5000 bármilyen boltban.

(#31) Jégkokó válasza chikasszo (#29) üzenetére


Jégkokó
veterán

Hát nem tudom, hogy milyen 2 éves garancia van erre, de közel se hiszem, hogy lenne országos szintü szervizhálózatuk.Igy meg a hajadra kenheted a 2 évet, meg az aldi az minden csak nem elektronikai szaküzlet, inkább olyan mintha a sarki abc árulna dvd lejátszót meg netbookot.Meg akármelyik acer asus msi netbookot megkapod ennyiért, akkor miért csináltál volna jó üzletet?A 160 gigás vinyó már a netbookonál is alapnak számit,nem is beszélve a bluetoothról.Nem véletlen, hogy ennyien mondjuk azt hogy nagyon szar boltot csináltál vele.És ezt nem bántásból mondja itt mindenki.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#32) atee


atee
őstag

Az ilyen netbookok szerintem max 50 ezret érnek. Túl vannak árazva.

D-day 2002-01-04 01:54

(#33) chikasszo válasza Jégkokó (#31) üzenetére


chikasszo
csendes tag

3 év a garancia.
Tudsz ajánlani olyan üzletet, ahol tudok "bérelni" ? :C (Maximum az infláció árán)
Egyébként én sem vettem volna meg.

(#34) Jégkokó válasza chikasszo (#33) üzenetére


Jégkokó
veterán

100 ezerért jobbat kapsz mint ez, és miért bérelnéd talán ha nem tetszik visszaviheted?És szerinted ilyen indokkal vissza fogják venni?Mert szerintem ne igazán fogják.Amugy meg hiába mondják hogy 3 éves garancia van rá, mert 3 év mulva már seohl se lesz ilyen netbook és aztán ki fog benne alkatrészt cserélni, ha már nincs ilyen többet.Én tuti nem vennék név nélküli számtech cuccot

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#35) KillHates


KillHates
nagyúr

Ha sz@r vételről akarunk beszélni, akkor az az ASUS N10JC, az 150 ezer Forint, és alig tud többet.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#36) Kamusoma válasza chikasszo (#29) üzenetére


Kamusoma
csendes tag

Szegény chikasszo, a cikk megjelenése előtt borítékolható volt, hogy így neked fognak esni!
Én köszönöm, hogy ezt a tartalmas cikket írtad, ami remek, de ez tényleg nem a legjobb vétel. A lényeg, hogy neked tetszik! :B

''DVI, MPEG, HDD, Flash, Java, XML, HDTV, Telefon, PDA, Computer. Még szép, még szép, még szép, még szép!''

(#37) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Ha egy 10-15%-kal olcsóbb lenne, akkor tuti választás lenne, én egy kicsit sokallom az árát, főleg a jelen gazd. helyzetben.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#38) Dany007 válasza Jégkokó (#31) üzenetére


Dany007
veterán

Ha jól értettem 3 év garancia van rá.
És két hónap a visszavásárlási garancia. Vagyis ha nem tetszik neki, akkor visszaviheti, és visszaadják a pénzt. V.színüleg a szavakat keverted. Hónap és év, igaz két különböző témáról is volt szó. Egyik a visszavásárlási garancia, másik a szerviz garancia. Nem mind1.

"de közel se hiszem, hogy lenne országos szintü szervizhálózatuk"

Én meg közel sem hiszem, hogy te ember vagy, szerintem űrlény. Kb ennyit ér amit mondtál. Az, hogy te mit hiszel, vagy mit nem, az semmit nem számít.
Le van írva, hogy "magyar szerviz partner hotline vonallal: 0036/0640981103 Tesztelve, működik.". Gondolom akkor felhívta.
Szal ennyit erről.
Ahogy a cikkből és a hszekből kiveszem, simán visszaviheti, és nem veszít rajta semmit.

(#39) Jégkokó válasza Dany007 (#38) üzenetére


Jégkokó
veterán

Az hogy van egy telefonszám, még nem igazán jelent semmit.Ahogy elnézem akkor se egy ismert és elterjedt márkáról van szó.Meg hogy visszavásárlási garancia, hát én az iklyet magyarországon nem tartom kivitelezhetőnek, amikor 3 napon belül secserélik ki a kifogásolható árut és elhatják az embert a fenébe.Akkor szerinted 2 hónap után visszaviszi, hogy nem tetszik neki a szine és vissza adják a pénzt?Én kötve hiszem, hiszen ez neki nem kicsi veszteség, mivel már nem tudja ujként eladni egy másik embernek.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#40) Dany007 válasza Jégkokó (#39) üzenetére


Dany007
veterán

Na ja. De a telefonszám már jelenti azt, hogy létezik a support. És nem hinném h a telefonban bemondják, hogy bocs átbasztunk mégsem úgy van a support.

Nekem pl van egy Samsung monitorom. Tudom más márka. De 2 év után beszart, illetve egy csúnya csík jelenik meg a tetején. 90k volt 2,5 évvel ezelőtt. 1 év bolti gari van rá, 3 év központi.
Van itt Veszprémben egy központ, ami felviszi a készülékeket pestre bevizsgálásra.
Felhívtam őket, hogy mi a helyzet, mert elvileg erre is 3 év gari van. Mondták, hogy vigyem vissza nyugodtan, felküldik pestre, és ha nem tudják kicserélni akkor levásárolhatom a vételárat. Na most gondold el, hogy 90 k ért ma milyen monitort kapni a samsungnál.

Visszatérve az Aldi nem fogja ilyen miatt kockáztatni a nevét. Ilyen ügyből kifolyólag elég egy csúnya újságcikk és egyből a Tesco szintjére süllyedne.
Van egy beszállítójuk milliószám adják-veszik ezt a terméket és leszarják ha valaki épp visszakéri a pénzét érte, mert ilyen akció keretében jóval többet el tudtak adni, mint amennyit 1-1 visszavételen vesztenének.

(#41) Kikike


Kikike
tag

Elég sokan, sok hülyeséget írnak, anélkül, hogy láttak volna egyaltalán netbookot (tisztelet a kivételnek, kérlek ne essetek nekem), ezért úgy érzem hozzászólok.
Ismerem a cikk íróját, rövid idő erejéig használtam is a cikkben szereplő gépet, ezen kívül tulajdonomban van egy ASUS EEEPC 1000H.
A minőségi kifogások alaptalanok, nem rosszabb tapogatni a felhasznált anyagokat mint az ASUS -nál, a belső matt műanyag miatt pedig nem az ujjlenyomataimat kell nézni gépelés közben (az ASUS ezt a problémát egy ajándék törlőkendővel oldotta meg ;-) )
A Chilit nem hallani működés közben, az ASUSnak rögtön bekapcsolás után felbőg a winchestere, ez ad egy folyamatos zajt, amit a használat közben megszólaló hűtőventillátor csak erősít. Oka: az ASUSban az Atom folyamatosan 1600MHz-en megy (esetleg választhatóan 1300MHz) a Chili automatikusan vát 1600 és 800MHz között, ezért ha nincs használatban pillanatok alatt visszahül a processzor és lekapcsol a venti.
Mivel Chikasszo eltűnt ezért én írom: a 2 hónapos visszavásárlás működik, szó vélkül visszavették és visszaadták a pénzt.
Összegezve: Aki 10' kijelzővel keres gépet (szóval a "fujitsut" ne keverjük ide) és kevéssé fontos neki az akumlátoros üzemidő (ebben az 1000H valóban sokkal jobb, 4 óra simán megvan Wifivel, normális fényerővel) az vegyen CHILIT.

(#42) chikasszo


chikasszo
csendes tag

Minden érdekődőnek jelentem, hogy vissza vittem a boltba, és Reklomációs Jegyzőkönyvbe rögzítve a panaszomat visszaadták a vételi összeget.
(1 hónapon belül, nem volt külsérelmi nyom, minden tartozéka megvolt)

TÁMOGATTA: ALDI :R

(#43) Kamusoma válasza chikasszo (#42) üzenetére


Kamusoma
csendes tag

Miért is vitted vissza??

''DVI, MPEG, HDD, Flash, Java, XML, HDTV, Telefon, PDA, Computer. Még szép, még szép, még szép, még szép!''

(#44) chikasszo válasza Kamusoma (#43) üzenetére


chikasszo
csendes tag

Szia!

Azért vittem vissza, mert a dobozán az állt: 6 cellás akku.
A valóságban pedig négy cellás van benne.

(#45) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

bonyolúltan, nem mindenhol működik a PgUp, PgDn, Home, End billentyűzet funkció (csak Explorerben bal Shift használatával)

Hogyan? Bonyolultan?

(#46) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Amúgy elég harmatos ez a gép. Sokkal jobbak és nem drágábbak a márkásak.

" Olcsó húsnak híg a leve..."

[ Szerkesztve ]

(#47) chikasszo válasza AMD ehog (#45) üzenetére


chikasszo
csendes tag

Az Fn billentyűhöz nincs hozzáprogramozva a PgUp, PgDn, Home, End funkció.

(#48) alias_bobo válasza chikasszo (#47) üzenetére


alias_bobo
tag

Hali Mindenkinek!
Egy kérésem lenne ahhoz a kedves fórumtárshoz, akinek ilyen netbookja van, az eredeti előretelepített xp-t használja, nem telepített mást a gépre így megvan neki a recovery particiója: nagyon szépen kérem, hogy ezt a particiót mentse le nekem (a legjobb lenne a számomra ha Norton Ghost 11.5 verzióval készített GHO formában ez megoldható lenne) és töltse fel nekem a duckload.com-ra.
Még mielőtt valaki warezra gondolna ez nem olyan kérés, mivel szvsz a recovery partició mindegyiken ugyanaz és a termékkulcsot meg a helyreállítást követően az első induláskor kérné a rendszer.
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv, alias_bobo

|| http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=alias_bobo ||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.