Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moonlight115


moonlight115
tag

Érik az embert meglepetések. :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#2) Vakegérke válasza moonlight115 (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

No persze. De ez a helyzet az, amikor a káromkodás vegyül a szeretettel. Az előbbi fogak közt morzsolt, az utóbbi pedig közömbösíti. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) Huma


Huma
addikt

Utálom ha megeszik előlem a kaját amire már felkészítettem magam.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#4) psyho85 válasza Huma (#3) üzenetére


psyho85
aktív tag

Az szerintem mindenkit kiborít egy kicsit.

Nálunk szerencsére csak én szeretem a chilis babot, a gyerek még nem bírja, bár rajta van az ügyön. :) A hagymád bab meg mmmmmmmmmm... :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#5) Vakegérke válasza psyho85 (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Na ha együtt főznénk hagymás babot, melyikünk enné el a másik elől? :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) #56230144 válasza Vakegérke (#5) üzenetére


#56230144
törölt tag

Betörnék,és megenném ;] :P

(#7) Huma válasza #56230144 (#6) üzenetére


Huma
addikt

Én meg belopakodnék és megmérgezném a kaját. Aztán mikor mindketten lefordultak az asztal mellől, felzabálnám az összeset.
Ezt hívják tökéletlen tervnek. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#8) #56230144 válasza Huma (#7) üzenetére


#56230144
törölt tag

:DDD Én megkímélném az életüket,csak a kaját nem :K :C

(#9) psyho85


psyho85
aktív tag

Szerintem főznénk annyit, hogy mindenki pukkadásik ehesse magát. így mindenki megpusztul, de legalább jóllakottan! :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#10) #56230144 válasza psyho85 (#9) üzenetére


#56230144
törölt tag

Ámen! :DD

(#11) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Múltkor anyámat rávettem, hogy a gombaleves (mmmm) mellé készítsen már csilisbabot a kelbimbófôzelék (eühmmm) helyett. Addig életében nem készített csilisbabot, de a végeredmény elpusztítása után azt mondtam, hogy legyen ez a hortobágyi húsos palacsintája mellett ez az asztalon minél többször. Hagymás babot még nem ettem, de mivel van a kertben hagyma, a konyhában meg három féle bab, ezért holnap csinálok egy adagot magamnak :))

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#12) Vakegérke válasza Mister_X (#11) üzenetére


Vakegérke
veterán

A holnap már ma van. Majd jelezd, hogy fincsi volt-e. Jó étvágyat. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) Mister_X válasza Vakegérke (#12) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Háát, lehet csúszni fog a fôzôcskézés, mert ma rakott krumpli van :D

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#14) Vakegérke válasza Mister_X (#13) üzenetére


Vakegérke
veterán

Na, a rakott krumpli miatt irigyellek. :K
Ha viszont megkóstolod az istenek eledelét, (az istenek is babot esznek,) akkor feltétlen írd meg, hogy ízlett-e.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#15) tomsics


tomsics
senior tag

Amióta látam a Piedone filmekben a hagymás babot azóta fáj a fogam rá,de valahogy sose lett elkészítve :(((
Babból a legtutibb eddig amit ettem az a chilis bab.Abból elélek napokig.Nem bírom megunni.Mondjuk sokszor megfogadtam már azon a bizonyos helyen űlve,hogy többet nem csinálom meg ennyire csípősre,de hát úgy a legtutibb :D

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#16) Vakegérke válasza tomsics (#15) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ugye hogy élmény? De aki férfi, az nem tántorodik el a feladattól. ;)

A hagymás bab egyszerű, ha akarod, elmesélem, hogy készül. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) tomsics válasza Vakegérke (#16) üzenetére


tomsics
senior tag

Tudom,hogy készül,mert recepteket is vadásztam már össze,de ha akarod el is mondhatod :K
Általában én ritkán főzök,kisebb koromban sokkal többet főztem,még egyedül is.
Amikor arra kerül a sor,hogy én főzök akkor sosincs eszembe a hagymás bab,meg általában akkor egy kisebb társaságnak főzök.Legtöbbször bográcsban.Ott meg szinte alapkövetelmény a hús :D .
Na de megígérem,hogy minél hamarabb kipróbálom,mert nagyon kíváncsi vagyok rá

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#18) Vakegérke válasza tomsics (#17) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha csak próbálkozol, a legegyszerűbb, ha veszel egy babkonzervet. Talán kevés, de már megfőzték. A levét ne használd fel.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) tomsics válasza Vakegérke (#18) üzenetére


tomsics
senior tag

Néha chilihez szoktam olyat használni,de jobban szerettem ami be van áztatva.Ha nem megy/elakadok akkor hívom a telefonos segítséget (anyu) :D

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#20) Vakegérke válasza tomsics (#19) üzenetére


Vakegérke
veterán

No persze, szaladjon hagymát pucolni, aprítani, sírjon ő. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21) tomsics válasza Vakegérke (#20) üzenetére


tomsics
senior tag

Nem ilyenre gondoltam,ezeket simán megcsinálom én :D
Amennyi hagymát én már megpucoltam pizzához,töki pomposhoz meg a pörköltekbe :)
Lassan immunis leszek a sírásra

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#22) Vakegérke válasza tomsics (#21) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én ma sírtam, de nagyon. Sikerült kifognom amolyan igazi legényes vöröshagymát. Megríkatott, de készül a lecsó, amely kárpótol a könnyekért. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) tomsics válasza Vakegérke (#22) üzenetére


tomsics
senior tag

Háháá nálunk is lecso a vacsi.Igaz kicsit más mint a megszokott,mert ez tökből készül :)
Most eszek másodszorra ilyet,de nagyon príma ;]
Ez a pozitívum ha szakács van a családban,a negatív viszont,hogy egy csomó kísérleti kaját kell ennem :D .Próbálgatás,újjítás,egyedi recept

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#24) Picike8 válasza Vakegérke (#22) üzenetére


Picike8
aktív tag

Hmmm...lecsó! Milyen finom.....de csak apám barátnőjéét eszem meg! ;]

(#25) Viszlát


Viszlát
addikt

Én már elkészültem a mai vacsival:

:)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#26) Vakegérke válasza tomsics (#23) üzenetére


Vakegérke
veterán

Töklecsót még nem ettem, ahogy misszionáriust sem. :D

Az én vacsim hamisítatlan lecsó jó sok hagymával. Hosszában félbe, aztán szeletekre vágott debrecenit nyomattam a párolt hagymába, meg öt gerezd fokhagymát, de előttük megbolondítottam a hagymás zsírt egy kis pirospaprikával.
Még fől, és ha elérkezettnek látom az idejét, nyomatom bele a karikára vágott virslit.

Ki ne feledjem! Hét darab macskapöcsű paprika rottyan a kilónyi zöldpaprikából készülő kajában.
Lehet, hogy reggel visítani fogok a klotyón, de hogy a vacsim szupi lesz, az tuti. ;)

Szerk: Picike8: Ha bírod a csípőset, az enyémet is bedörgölnéd. :K

Viszlát: Ez valami tojásos kaja?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27) Viszlát válasza Vakegérke (#26) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem, ez a mi van otthon, borítsunk össze mindent kaja. :) Tojás az épp nincs benne, csak egy kis darált marhahús, pár szelet gépsonka felkockázva, két fej hagyma, kis fokhagyma, paradicsom felkockázva, főzőtejszín, oregánó, bazsalikom, kakukkfű és fekete bors, penne tészta. Megszórva egy kis sajttal. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#28) Vakegérke válasza Viszlát (#27) üzenetére


Vakegérke
veterán

Miért OFF? :)

A tejszín, meg a sajt lehet tévedésem oka.
Egyébként jól néz ki, és bár nem szeretem a sajtot, ami ugye meglepő egy egérkétől, szívesen magamba nyomnám.
De nem most, hamarosan kész a lecsóm! :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29) tomsics válasza Vakegérke (#26) üzenetére


tomsics
senior tag

(I)Lehet, hogy reggel visítani fogok a klotyón(/I) Az biztos :DDD

Mi szoktunk bele rakni egy kis füstölt szalonnát vagy füstölt kolbász.Ad neki egy kis füstös ízt,nagyon szeretem benne.

Ahogy néztem anyám,tökből is ugyanúgy csinálta mint paprikával.Friss "gyenge" tököt félbe vágja,kimagozza.Majd vékony szeletekre vágja.Onnantól meg echte ugyan az mint a paprika.

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#30) Picike8 válasza Vakegérke (#26) üzenetére


Picike8
aktív tag

A csípőssel nincs bajom, de inkább a pikánsat preferálom. Apám barátnője lecsóját csak azért eszem meg, mert valahogy nem olyan paprikaízű. Tudom, hogy a lecsóbak az a lényege, de engem valahogy eddig csak az övé győzött meg.

Szerk.: Köszönöm szépen a megvendégelést, lehet, hogy legközelebb átugrom egy vacsira. :))

[ Szerkesztve ]

(#31) Vakegérke válasza tomsics (#29) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha már a nők elmentek, beszélhetünk a prosztata problémákról... ;)

A tökmag jó gyógyszer. Ha még nincs is szükséged rá, ne feledd. :N
Hál' Istennek nálam nincs probléma, nem azért mondtam.

Picike8: Ízléseken nem lehet vitatkozni, és nem is érdemes. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32) Viszlát válasza Vakegérke (#28) üzenetére


Viszlát
addikt

Közben már el is fogyott. :)

Egyébként én cukkinivel szoktam "megbolondítani" a lecsót, kicsit teltebb, krémesebb lesz tőle, az ízét pedig nem igazán befolyásolja.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#33) Vakegérke válasza Viszlát (#32) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csuda tudja. Krém a sütikbe kell.

Én "zsíros paraszt" vagyok, ennek megfelelően bár megkóstolok bármit, (kivéve a tenger gyümölcseit,) megmaradok az igazi szilaj kajáknál.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34) tomsics válasza Vakegérke (#31) üzenetére


tomsics
senior tag

A tökmag jó gyógyszer. Ha még nincs is szükséged rá, ne feledd. Szerencsére még nincs rá szükségem.
Azért sokkal gusztusosabb a magok nélkül szerintem :)

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#35) moonlight115 válasza Vakegérke (#31) üzenetére


moonlight115
tag

Hello, a nő(k) még itt van(nak) ! :Y

Viszlát, szép a fotón, ki fogom próbálni!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#36) Mister_X válasza Vakegérke (#18) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Az Intersparban vettem nemrég sóletkonzervet. Kellemes adag é nem is olyan rossz, sôt!

Másik kommentre: itt rengeteg méretes hagyma terem, egyesek nagyobbak, mint egy baseball labda, majd fotóok egyet :D Az istenek eledeléhez meg lusta voltam, inkább felkockáztam egy benga hagymát és megfôztem egy adag rizsben. Nameg egy csipetnyi vegeta és magában is megeszem az egészet :)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#37) Vakegérke válasza Mister_X (#36) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha az a konzerv Globus, cirka 75 dekás, és sólet füstölt marhahússal, akkor tényleg fincsi. Időnként leárazzák, no, akkor be szoktam spejzolni belőle. Nekem két vacsira elég.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.