Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) DaveJr válasza Parci (#200) üzenetére


DaveJr
őstag

Az egyéni rang jó ötlet:) Mondjuk Klubtag:) Az avatarért meg küzdjön az ember ;]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#202) jerry311 válasza DaveJr (#201) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az avatarert a biralok egyeni izlesevel is meg kell kuzdened. :U
GL HF!

Egyedi rangnak meg jo lesz a 'fizetovendeg'. :DDD

(#203) kerekfej


kerekfej
addikt

Új HA akkor lenne csak jó ha megmarad a régi is. Ki ki eldönti melyik a szimpatikus.

(#204) Parci válasza kerekfej (#203) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, és tartsunk szinkronban két külön adatbázist real-time? és ezt így hogy? nem, a régi nem marad meg, de ezt elég határozottan mondjuk már vagy két éve.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#205) DaveJr válasza kerekfej (#203) üzenetére


DaveJr
őstag

Elég érdekes felvetés:D
Miért kéne megmaradnia? Teli van olyan hirdetéssel amik már hónapok vagy évek óta nem élnek, de folyamatosan kidobja ha rákeresek.
Jöjjön csak az új egy kifejezetten ilyen apróhirdetésezéshez való motorral.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#206) Иван


Иван
őstag

Hajrá! :K

Ilyenkor mindig belegondolok, hogy egy PH! is mekkora meló, milyen összetett rendszer, akkor mi lehet egy Steam, amazon vagy Google esetén. Jó ég.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#207) fsb1000 válasza DaveJr (#205) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez jogos... a 30 napnál régebbieket törölni kéne.
Ami ennyi idő alatt nem megy az később sem fog.
Ha mégis szeretné az user hírdetni, majd feladja újra..

(#208) hcl válasza fsb1000 (#207) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nekem pl. van egy nagyon régi hirdetésem, hogy hibás monitorokat veszek... Azt miért kéne 30 naponta feladni?
De egy olyan mező, hogy meddig legyen kint, nem lenne rossz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#209) bambano válasza hcl (#208) üzenetére


bambano
titán

lehetne olyan, hogy aki 60 napig nem lép be a hirdetése topicjába, azt a hirdetést törlik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#210) mepet válasza bambano (#198) üzenetére


mepet
addikt

Ezt én sem értem teljesen.
Nem akarnak fizetni, nyugi, csak arcoskodnak. Ha fizetni akarnának csak úgy (nevezzük inkább ajándékozásnak), akkor már megkerestek volna valakit az impresszumból emiatt. Ez így csak okoskodás. Szó nincs arról, hogy bajban lenne a ph!, és meg kéne menteni. Sőt, drága szerver alkatrészeket vesznek, úgyhogy pont ellenkező a helyzet...

Én addig leszek itt tag, amíg nem kell fizetnem érte. Napi kb.1 órát itt olvasgatok, de ez elvi kérdés...

(#211) jerry311 válasza hcl (#208) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ertsd jol!
Egy hirdetes, amit 30 napja nem up-olt a tulajdonosa, szerintem siman torolehto lenne.
Foleg ha a feladonak ez az egyetlen hirdetese es a feladas ota nem lepett be PH!-ra. :U

(#212) wmati válasza jerry311 (#211) üzenetére


wmati
addikt

Tele van az oldal 2009 évi hirdetésekkel amire tény hogy semmi szükség

(#213) hcl válasza jerry311 (#211) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ez már jobban hangzik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#214) bambano válasza mepet (#210) üzenetére


bambano
titán

én már kerestem az "impresszumból valakit" segítség-felajánlásokkal, de nem jutottunk dűlőre.

más kérdés, hogy az a hsz-em nem erről szólt, és úgy látom, nem is ment át a jelentése.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#215) Parci válasza mepet (#210) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért nem hobbiból vesszük a drága szerver alkatrészt, hanem azért, mert muszáj. különben meg azért nem olvasol minket. és pont, hogy nem drágát veszünk, hanem nagyjából filléreskedünk (szerver szinten). a drága az volna, ha bemennénk a boltba, és vennénk 2-3 új szervert, összesen 4-5M ft-ért. ehhez képest levedlett, korábbi generációs vasakon nyomulunk.

fizetni a tartalomért sosem fog kelleni. pontosabban addig biztos nem, amíg ez nem válik valami tipikus dologgá, mindenhol. (magyarán praktikusan sosem) viszont plusz szolgáltatásokért fogunk pénzt kérni, amit aztán vagy igénybevesz valaki, vagy nem. és hirdetések is lesznek, mert nálunk meg az elvi kérdés, hogy senki se várja el tőlünk, hogy ingyen dolgozzuk ki a belünket.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#216) bambano válasza Parci (#215) üzenetére


bambano
titán

A gugli egész érdekes cikkeket dob ki a phoronix postgresql benchmark kifejezésre. pl. eszerint nem szereti a postgres az amd-t.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#217) mepet válasza Parci (#215) üzenetére


mepet
addikt

Oké, csak egy premium szolgáltatás anyagi juttatás fejében történő bevezetése általában az ingyenes szolgáltatások lassú tönkretételét, majd végleges eltűnését szokta jelenteni. (Lásd: egykor ingyenes webtárhelyszolgáltatók jelentős része, számtalan online játék...)
Remélem a ph! nem fog ebbe a tipikus hibába esni.

(#219) Parci válasza mepet (#217) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miért esne, miért lennénk hülyébbek, mint eddig? nyilván ember tervez, isten végez, de alapvetően a koncepció az, hogy minden megy tovább, mint eddig, csak azon felül lesznek még extrák. oké, ha dőlnek a trilliárdok a fizetős részből, az ember megbolondulhat, és leszarhatja a többit, de azt hiszem, ettől a verziótól egyáltalán nem kell félni. a core terület megmarad az, ami most is, tehát öngyilkosság volna azt elhanyagolni. minden szolgáltatás a közösségre épül, ha tehát elhanyagoljuk a közösséget, bukni fogunk. ezt jól tudjuk.

bambano: köszi szépen, utánaolvasunk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#220) bambano


bambano
titán

van elég szabad fájldeszkriptor ezen a szerveren? ilyen random megomlásokat olyankor is szokott csinálni, ha nincs.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#221) jerry311 válasza bambano (#216) üzenetére


jerry311
nagyúr

Annak idejen (amikor meg ott dolgoztam) ostoroztak mindket is, hogy miert Opteront tolunk az Oracle ala. Mi is kaptunk ilyen benchmarkokat, tobbek kozt belso cegest is, ami szepen megmutatta, hogy milyen nagyon elmarad az AMD teljesitmenye, mikozben annyival nem olcsobb.
Aztan egy jobban hozzaerto rendesen felkonfigolta azt a szerencsetlen szervert es hozta az elvart teljesitmenyt. Ami biztosan kiderult: az default(hoz kozeli) beallitasok igencsak Intel optimalizaltak.

(#222) atike


atike
nagyúr

Mik ezek az 503-asok most így napközben? :U Frissül a motor? :F

(#223) sztanozs válasza atike (#222) üzenetére


sztanozs
veterán

akad a webszerver

Vagy ez :DDD
503 - Service Unavailable
Sajnos kérését nem tudtuk teljesíteni, mivel a RIOS motor éppen frissítés alatt áll. Kérjük próbálja meg újra.
Unfortunately your request could not be fulfilled, because the RIOS engine is being updated right now. Please try again.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#224) atike válasza sztanozs (#223) üzenetére


atike
nagyúr

Érti... Kellemetlen.... :(

Hátha sikerül úrrá lenni rajta... :)

(#225) HuMarc válasza Parci (#219) üzenetére


HuMarc
addikt

És lehet már tudni, hogy mik lesznek ezek a prémium szolgáltatások? :B Vagy ez még titok?
Ill. volt már olyan elképzelés, hogy nyomtatott formában is megjelenjetek? Mert pl. a Heti Szemle és még pár ilyen kaliberű rovat megtöltene egy-két oldalt... :)

[ Szerkesztve ]

(#226) DaveJr válasza HuMarc (#225) üzenetére


DaveJr
őstag

Nyomtatott sajtó nagyon háttérbe szorulóban van. Plusz nagyon költséges is. Nyomtatási, terjesztési költség...stb. Nem éri meg. Meg értelme sincs sok. És amúgy is védjük a fákat:D

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#227) Rycki


Rycki
csendes tag

Üdv.

Elnézést hogy ide írok ilyesmit, de nem találtam erről semmit.
Vasárnap írtam egy cikket a Logout-ba jelenleg engedélyre vár. Most várni kell amíg valaki Moderátor engedélyezi vagy valahol jelezni kell ezt egy moderátornak? :B :R

(#228) Parci válasza DaveJr (#226) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kösz a választ :)

prémium szolgáltatásból egy pár:
- reklámmentes minden
- egyéni rang és vagy avatar valamilyen formában
- vmi ingyenes hirdetési keret a hardverapróra
- lesznek nyereményjátékok csak klubtagoknak, meg relikviák, amiket csak ők vehetnek meg
- fórumban "ignore" feature, akit ráteszel, annak nem látod a kommentjeit

meg még biztos van más is, ez most egy hevenyészett lista.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#229) DaveJr válasza Rycki (#227) üzenetére


DaveJr
őstag

Légy türelmes....nekem is 3-4 nap volt mire átfutott a moderátorokon. Majd szólnak:)

Parci: Nincs mit:)

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#230) pootyx


pootyx
csendes tag

Sok sikert! :C

Ákos

(#231) aram01 válasza Parci (#228) üzenetére


aram01
nagyúr

lehet átsiklottam felette de mennyi lesz a tagdíj? ha nem tudjátok még akkor kb? fizetni paypal-ről lehet majd?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#232) Parci válasza aram01 (#231) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

éves díj lesz és 5990 ft-ra célzunk. utalással lehet majd fizetni első körben (fapad, tudom), aztán lesz bankkártyás is. paypal nem, mert túl sok a jutaléka (kétféle jutalékmód van, mi a micropaymentest kértük az új hardverapró apró tranzakciói miatt, de az itt már drága lenne).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#233) aram01 válasza Parci (#232) üzenetére


aram01
nagyúr

6k nem sok ha jók lesznek a "szolgáltatások",várom a fejleményeket :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#234) Parci válasza aram01 (#233) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igyekeztünk úgy belőni, hogy éves szinten tényleg ne legyen sok, a szolgáltatások pedig jópofa és/vagy hasznos dolgok legyenek. dolgozunk rajta.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#235) HuMarc válasza Parci (#232) üzenetére


HuMarc
addikt

Eddig úgy gondoltam, hogy nem fogok előfizetni, mert ennél sokkal többre számítottam (havi 1000 Ft-ot tippeltem) de így már elképzelhető, hogy én is előfizetőtök leszek :)

[ Szerkesztve ]

(#236) HuMarc


HuMarc
addikt

Nálatok is leállt az oldal úgy 5 percre? :Y

(#237) wmati válasza HuMarc (#236) üzenetére


wmati
addikt

Igen, gondolom dolgoznak

(#238) ch003067


ch003067
addikt

ÉS mindenki élhet majd ezzel a lehetőséggel ?

(#239) Parci válasza ch003067 (#238) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#240) ch003067 válasza Parci (#239) üzenetére


ch003067
addikt

Oké.

(#241) malwy


malwy
senior tag

Lesz ebből balhé, ha bannolnak egy fizető tagot...
Vagy vita esetén: fizető tag vs nem prémium user.

Okosan kell csinálni, jó ötlet, csak nehogy a közösség kárára váljon. :)

És hajrá nektek és a szervernek is, 15 perce igen köhögött.

(#242) Parci válasza malwy (#241) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a moderáción ez nem fog változtatni, és a feltételek le lesznek írva rendesen, és el is kell őket fogadni a kártya vásárlásakor is. magyarán, kártyával sem lehet majd legénykedni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#243) Kolondrum válasza malwy (#241) üzenetére

Sztem ők ebből nem csinálnak problémát. Lazán dobálják ki a felhasználókat. No pardon.

(#244) Parci válasza Kolondrum (#243) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a moderáció kapcsáni rinyálást (mert ez most kb. az) kérem, hogy mellőzzük, már a kártya is off itt. és igen, a moderáció mindenkire vonatkozik, ez van. elhiszem, hogy mindenki ügyesebben tudná megoldani egy 400 ezres fórum moderálását (nagyon halkan mondom, hogy azért valahogy mégsem sikerült senkinek), és csak mi vagyunk ilyen marhák, de ennyi fér ki a csövön. sajnos sokkal több ember van, mint hogy személyre szabottan lehessen moderálni, és értelmezni a szabályokat. régen szabályok sem kellettek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#245) malwy válasza Parci (#242) üzenetére


malwy
senior tag

Így legyen! :R

(#249) Apika


Apika
Közösségépítő

Én csak egyszer vettem észre egy kisebb lassulást, egyébként minden rendben a lapcsaláddal. Sok sikert kívánok Nektek a munkához! :K

(#252) M.W.H válasza smiti (#3) üzenetére


M.W.H
aktív tag

inkább mérgedbe kimentél a természetes fénybe:D

Mad W. Highflyer

(#253) Anfänger


Anfänger
őstag

Tegnap dobálta a prohardver az 503 hibákat,de ma pörög nagyon! Gondolom,sikerült upgradelnetek! Most királyság van. :R

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#254) Parci válasza Anfänger (#253) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nézz rá a ph címlapra is néha ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#255) helpy


helpy
tag

Hüü, mint egy táltos paripa :K

(#256) helpy válasza Parci (#254) üzenetére


helpy
tag

Az jó hogy világszinvonalú a ph, nagyon sokat lehet tanulni , megtudni innét, gondolom azért van hogy sokan keresik fel az oldalakat más országokból is akár.

(#257) Anfänger válasza Parci (#254) üzenetére


Anfänger
őstag

Igaz! Ma nem figyeltem,de elkiabáltam,az iménti bejelentkezésem több,mint 1 percig simán szüttyögött sajnos.:(

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#258) helpy válasza Anfänger (#257) üzenetére


helpy
tag

igen, érezhetően elfáradt a paripa

(#259) jerry311 válasza helpy (#258) üzenetére


jerry311
nagyúr

Lehet le kellene lőni gebét paripát, hogy ne szenvedjen. ;]

Tegnap odáig fajult az 503-as dolog, hogy HWSW-t olvastam! :U

(#260) helpy válasza jerry311 (#259) üzenetére


helpy
tag

nem-nem, most egész jó! :C :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.