Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) bambano válasza Sanyix (#95) üzenetére


bambano
titán

Ilyen kategóriájú szerződéseket nem szoktak csak úgy módosítgatni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#102) Zotya84 válasza #65675776 (#97) üzenetére


Zotya84
őstag

Lehet, hogy kipróbálom, mindenesetre addig kilövöm az oldalletöltés-számlálót adblockkal.

Eddig mindenhol megvoltam RSS-nélkül.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#103) Armahun


Armahun
addikt

A későbbiekben nem lehetne megcserélni a RIOS gépház-at és az aktív témák-at ?
Már úgy megszoktam, hogy ott van bal oltalt :) .

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#104) Hunter2 válasza domi007 (#98) üzenetére


Hunter2
addikt

használj operát az kezeli alapban az RSS-t.

asszem tudom mi hangzik el a Ph! szerkesztőségben mikor belassul az oldal:
KAPITÁNY, NINCS ELÉG ENERGIA!
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#105) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Jó ötlet ez a blog. Úgy látom értesülve lesznek itt a népek. :)

(#106) Thunderzolee válasza Armahun (#103) üzenetére

Hejj, micsoda problémák.. :D

Lesznek itt még gondok asszem.. :P

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#107) Eastman válasza Hunter2 (#104) üzenetére


Eastman
őstag

"...asszem tudom mi hangzik el a Ph! szerkesztőségben mikor belassul az oldal:
KAPITÁNY, NINCS ELÉG ENERGIA!"

...én ezt kb így képzelem el... ;) :D

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#108) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

Jól sejtettem én akkor, hogy nem a routeremmel lesz itt a bibi !
Nem néztem mondjuk jó szemmel, hogy ennyi testvérlap ránk lett szorosan tukmálva, de mindegy. Éreztem, hogy ez lesz a vége. Kevés a vas...

Az, hogy mekkora plusz forgalmat generál mondjuk a testvéroldalak adatainak betöltése is a PH vagy az apró megnyitásakor, az úgy tűnik, mellékes. Nem szép dolog fittyet hányni azokra, akik szeretik a gyors böngészést és rühellik a felesleges adatforgalmat.

(#109) Parci válasza DuplaZso (#108) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tehát azért, mert te csak a ph-t olvasod, a többi oldalt kapcsoljuk le, de minimum izoláljuk. ezt te sem gondolhatod komolyan...

a megoldás természetesen nem ez, hanem egy új webszerver. idézem a rendszergazdát, aki épp vadul telepít: "odabasz ez a vas" :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#110) PazsitZ válasza Parci (#109) üzenetére


PazsitZ
addikt

plusz forgalmat generál mondjuk a testvéroldalak adatainak betöltése is a PH vagy az apró megnyitásakor
Nem a "multi login"-ra gondolt?
Bár arra meg nem igaz a folyamatos terhelés :F

(#108) DuplaZso: Az meg, hogy a társoldalakkal több a user? Hát ez nem járulékos rossz dolog, hanem a konkrét cél. :)

"odabasz ez a vas" Az jó hír, reméljük minél hamarabb ide is ;)

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#111) Dany007


Dany007
veterán

Én csak annyit mondok, ha minden igaz PH!-s bedobna egy ezrest, hogy fejlesszék belőle a PH!-t hardverileg, akkor már rég sor kerülhetett volna erre a fejlesztésre.
Amolyan adomány... Vagy ez hülyén hangzik... nemtom minek nevezzem, de én szívesen támogatnám a PH!-t.
Elvégre nem kis munka amit a házigazdák moderátorok és egyéb a kulisszák mögöttiek végeznek. És elvégre az én szórakoztatásomra az én életem javítására....
Mert mondjuk nálam nem telik el nap ph nélkül, és egész jó kis közösség jött itt össze.
Na mind1, csak egy ötlet, bár tudom elég hülyén nézne ki egy olyan poszt a logouton, hogy adakozz a PH-nak xD De szerintem egyetlen igazi PH!-s se sajnálna ezer Ft.-ot azért, hogy jobban menjen a dolog. Mint a hardver, mint a szerkesztői oldalról.

(#112) Viszlát válasza Dany007 (#111) üzenetére


Viszlát
addikt

Minden profitorientált cégnek adakozol, akiknek igénybe veszed a szolgáltatását? :F

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#113) Dany007 válasza Viszlát (#112) üzenetére


Dany007
veterán

Semmi képpen :) De ez teljesen más. Szerintem ezt te is tudod.
Anno 3-4 éves Quake 3- aztam neten. vagy 4 éven át. És az életem része lett valamilyen szinten. Inkább úgy mondanám, hogy a mindennapjaim része. Viszont egy kihalófélben lévő dolog volt, és én fizettem havi 15 ezret azért, hogy legyen egy online szerver ahol az "ismerősökkel" / barátokkal szórakozhatók játszhatok.
Most ez hasonló, csak mégnagyobb formában. Itt több százezer ember van, akik egy közösséget alkotnak. Egy olyan közösséget, ami jó irányba viszi az emberek, és a felnövő generáció látásmódját, életszemléletét. Már ezért is megéri támogatni.

(#114) Dany007 válasza Viszlát (#112) üzenetére


Dany007
veterán

hja, profitorientált cég. Néztem a média ajánlatot, tényleg elég borsos.
Viszont ez mégsem ugyan az, mint a Microsoft.
Itt azért érdekli a szerkesztőket az is, hogy a júzernek jó legyen a dolog, és nem csak a profit.

(#115) Viszlát válasza Dany007 (#113) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem értünk egyet, márpedig én sem a PH ellen beszélek. A Prohardver Kft. egy cég, vannak bevételei, kiadásai. Természetes, hogy igyekszik a "júzerek" érdekeit nézni, hiszen közvetve belőlük él. Azért adakozni, hogy egy a normális működéshez elengedhetetlen eszközt beszerezzenek, az nonszensz. Ezt egy cégnek ki kell termelni és nem gondolom, hogy ilyen téren a PH bajban lenne. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#116) Racecam válasza Dany007 (#113) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Privátban küldöm a számlaszámomat! :DDD

De félre a tréfával, nagyon megtisztelő és nem is szeretném tagadni, hogy jól esik amit írsz, igyekszünk is megtenni mindent, hogy egy nagyon jó közösséget hozzunk össze, illetve tartsunk egyben itt a Fórumon, mégha ez nem is megy mindig zökkenőmentesen. Annak meg kifejezetten örülünk, ha ez a közösség valóban hozzásegíti a fiatalokat, látásmódjuknak és életszemléletüknek a helyes irányba terelgetéséhez, közösséghez való viszonyuk, közösségi szemléletük, viselkedésük kialakulásához. :K

u.i.: Természetesen az "adakozási készséget" is köszönjük, szerencsére erre nincs szükségünk, de megígérjük, ha a dolgok rosszabbra fordulnak, 3 hetes száraz kenyér és víz kúra után jelentkezni fogunk. :)

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#117) Dany007 válasza Viszlát (#115) üzenetére


Dany007
veterán

Ez világos! Én se fizetek a pékségnek, hogy minden nap friss kenyeret tudjak venni.
De én most itt tipikusan a közösségi légkörre gondolok.
Amolyan baráti társaság...
Én nem azt nézem, hogy egy cég, aminek megvannak a bevételei.
Olyan mintha lemennék a haverokkal a kocsmába egy sörre.... Persze a kocsmát se támogatom, de ez megint nem egy jó példa :D a fene... Szal nehéz megfogalmazni.
De szerintem egy ezres vagy ilyesmi nem lenne gond a legtöbb embernek.
És igaz, hogy a PH! nem ezért indult, de végülis a legtöbb tagnak talán már a közösség a lényeg. Mint a Logout, mint tisztán a szakmai részről. Az emberek megosztják egymás véleményét. Saját cikkeket készítenek. Tanulnak egymás hibáiból. Segítenek egymásnak!
És tényleg az egész életszemlélet egy jó irányba alakul.
Sok olyan meglepő egyént láttam itt, amit élőben szinte sose... És talán ez, mint közösség, segít abban, hogy felnövő generáció egy jobb igazságosabb és reálisabb szemléletben éljen és cselekedjen.
Persze ez lehet h túl plátói.

(#118) Dany007 válasza Racecam (#116) üzenetére


Dany007
veterán

Nézd, én így látom.
Persze vannak szabályok, amivel én se értek egyet. Én is voltam már bannolva :)
De ez mint eltörpül a pozitívumok mellett. Nem lehet úgy nézni rá, mint egy számtech cégre, ahol fizetek a szolgáltatásért. Ez végülis ingyenes. És még sokkal többet tud nyújtani, mint bármilyen más cég. Sokszor meglepődtem bizonyos emberek látásmódján. Sok 14-15 éves emberről is kiderült, hogy mennyire tisztelettudó, és felnőtt tud lenni itt. Aki meg nem, az persze kiesik a körből. Ezért megérné támogatni.

(#119) Viszlát válasza Dany007 (#117) üzenetére


Viszlát
addikt

Adakozásra alap csakis a moderáció lehetne, bár az is elég necces. A hsz többi részére nem reagálok, mert tulajdonképpen leírtad ugyanazt mégegyszer. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#120) belahege


belahege
tag

oh ok megtaláltam

[ Szerkesztve ]

(#121) DuplaZso válasza Parci (#109) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

Gondoltam, hogy lesz, aki kiforgatja a szavaimat.
Tisztában vagyok vele, hogy a rendszer üzemeltetőinek az az érdeke, hogy mindenki minden oldalat végigjárjon. Csakhogy akkor, amikor egyetlen lap betöltése közel 10 másodpercig tart, enyhén elgondolkodtató, hogy az a pár információ ami az embert érdekelné, miért zúdít sokszoros adatmennyiséget feleslegesen a komplett rendszerre ?

Sokat akar a szarka, de nem bírja a farka. Ezzel van bajom alapvetően.

A megnövekedett forgalmat ti új és gondolom jó drága szerverrel, sok ráfordított idővel, a netszolgáltatók terheltebb hálózattal, a userek pedig nagyobb (drágább) sávszéllel és esetleg nagyobb vassal majd kompenzálják. Mindent a látogatottságért ! Mindent !

Elhiszem egyébként hogy odabasz, sőt a jelen körülmények között ez úgy érzem el is várható !

(#122) Parci válasza DuplaZso (#121) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

no, akkor: azok a tartalmi önajánlók 5 percenként generált cache-ek, tehát nem foglalnak le sokkal több process-t, mint egy kép a sokból. egyrészt. másrészt, nem megoldás nekünk mindannyiszor címlapot átterveznünk, amikor belassul a szerver.

igen, bármilyen vas is van alattunk, bírnia kell a feladatokat. az önajánlók maximálisan hozzátartoznak ehhez.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#123) Parci válasza DuplaZso (#121) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és, ha nem volna egyértelmű: áttételesen, de a látogatottságból élünk. nem tehetjük meg, hogy ne nyomjuk az új tartalmainkat. nem szeretnék belemenni, csak annyit mondok, hogy a ph! klasszikus hirdetői lényegesen kevesebbet költenek már most (abszolút értékben, tehát az inflációval még nem is számolva!), mint pár éve.

ha nem lennének ezek az új tartalmak, nem kéne pár év, h kiírjuk, h "köszönjük mindenkinek, klassz x év volt, sajnos veszteséget nem tudunk finanszírozni, úgyhogy szevasztok".

úgyhogy, igen, "mindent" a látogatottságért.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#124) DuplaZso válasza Parci (#123) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

Kíváncsi leszek, egy hónap múlva eléri-e majd az itt böngészés gördülékenysége az akár 1-2 évvel ezelőttit ? Pusztán ezért sír a szám.

Ugyanis én azok közé a félkegyelműek közé tartozom, akiket az ámítástechnika HARDVER-részének szeretete tart itt, és nem a sallangra kíváncsiak.

Jópár, hírhez kapcsolódó postban olvastam már másoktól, hogy mennyire megváltoztak itt a dolgok, és hogy ez nekik sincs ínyükre. Pár feltétellel tisztában vagyok, ami az üzemeléssel, a fenntarthatósággal kapcsolatos, s bár a szervezeti és financiális dolgaitokat természetesen nem ismerem, gyanítom nem mehet annyira rosszul a szekér. Az viszont nem kicsit érdekes számomra, hogy akkor viszont miért kell ennyire védeni a mundér becsületét ? Áh... ! Elég is belőlem itt, még a végén mások is csatlakoznak a renitens megnyilvánulásomhoz.

Sok sikert kívánok !

(#125) Lenry válasza DuplaZso (#124) üzenetére


Lenry
félisten

"Kíváncsi leszek, egy hónap múlva eléri-e majd az itt böngészés gördülékenysége az akár 1-2 évvel ezelőttit ?"

épp ez az új szerver lényege... hogy legalább olyan gyors legyen, ha nem gyorsabb...
komolyan nem értem mi bajod. ez egy népszerű oldal. nagyon népszerű. sokan járnak ide. minek következtében erősebb szerverre van szükség...

a te véleményed viszont, hogy legyen minél kevesebb tartalom, mert akkor kevesen járnak ide, és akkor gyors marad az oldal...

fura egy gondolkodásmódod van az egyszer biztos...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#126) Viszlát válasza DuplaZso (#124) üzenetére


Viszlát
addikt

Azért ahhoz elég nagy arc kell, hogy a hardvert leszámítva, minden mást sallangnak titulálj... No mindegy.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#127) harry válasza Dany007 (#111) üzenetére


harry
veterán

Te nem tudom olvasod-e, amire épp írsz (mármint a blogot) de már megvették a vasat, és folyamatban van a konfigolás, nem kell itt hadakozni, hogy adományozzunk, meg hasonlók.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#128) grabber válasza harry (#127) üzenetére


grabber
addikt

Vajon milyen vas lehet?

(#129) Lenry válasza grabber (#128) üzenetére


Lenry
félisten

#21 - ehhez annyi plusz infó, hogy Intel

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#130) grabber válasza Lenry (#129) üzenetére


grabber
addikt

Nagy lesz a fejlődés ezek szerint :Y

(#131) Lenry válasza grabber (#130) üzenetére


Lenry
félisten

biza... főleg, ha belegondolsz, hogy a régi vas, is egész jól elviszi a rendszert (leszámítva persze a csúcsidőket)... ez hogy fog süvíteni... :DD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#132) Dany007 válasza harry (#127) üzenetére


Dany007
veterán

semmi képpen nem hadakozok :) Csak pont az írásról jutott eszembe, hogy akár akár előbb is meg lehetett volna ejteni ezt a fejlesztést, és akkor most nem rinyálna itt mindenki.
Meg úgy, az egészről jutott eszembe az adakozás gondolata.
Bár ahogy látom, itt sokmindenkinek fájna az az ezer Ft.- :D
Mellesleg szerintem annyira nem vészes ez a belassulás. Legalábbis ahogy én tapasztalom. Jó persze van, hogy időtúllépés, és idegesítő, de max 5 percen belül már helyreáll. Legalábbis nálam eddig ilyesmik voltak a gondok.

(#133) Thunderzolee

Alighanem olyasmire gondoltak itt azok, akik pénzt ajánlottak fel, mint h vannak vagy voltak olyan torrent oldalak, ahol hardver fejlesztésére gyűjtöttek X ezer forintot 15-20 × Xezer forint formájában, és az első 15-20 jelentkező támogathatta így az oldalt.
Cserébe kaptak arany fokozatot vagy mit, és az arányuk azontúl teljesen mindegy, h hogy állt, mivel anyagi támogatónak számítottak, bármit tölthettek büntetlenül arány nélkül.
Előtte ment egy körlevél, h kell X ezer forint az új vasra, onnét emlékszem, h volt iylen egyáltalán. De én nagyon régóta nem torrentezek már, nem tudom azóta mi a helyzet ilyen téren.

(Aztán ha jól tudom, volt olyan oldal, ahol visszaéltek ezzel, mert az üzemeltető emberke saját magának vett otthonra új gépet a pénzből, de ez most nem tartozik ide.)

A másik út, ha adónk egy százalékát felajánlhatjuk a PH-nak. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#134) Parci válasza DuplaZso (#124) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

négy+ éves szervert cserélünk. szerinted mennyit nőtt a látogatottságunk az elmúlt 4 évben? (sokat). ha most 1-2 hónap múlva megint ennyit nő, és megint letérdel a vas... tudod mit? veszünk még egyet, ennél nagyobb bajunk ne legyen! ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#135) Parci válasza Dany007 (#132) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

srácok, az ég áldjon meg benneteket..: annyi melónk van, h beszarunk. tehát igen, nem tudtunk azonnal mindent félbehagyni, és rohanni új szerverekért aznap, h először belassult a site. :)

amúgy sem az a kapkodós buli a szerverek karbantartása. ez van, korábban is voltak gondjaink, a jövőben is lesznek. fogalmunk sincs például, hogy az bika webszerver mit fog csinálni az adatbázisszerverrel... az is lehet, h lehetne jobban konfigolni a meglévő dolgokat. ezer variáció van.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#136) Parci válasza Viszlát (#126) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja, ezen már fenn sem akadtam... :F

"hiába no, hogy megváltoztak itt a dolgok! már a ph! sem a régi, szar a fórum, szar a tartalom, most már lassú is. látszik, h pénz beszél és parci ugat, de már rohad a piros alma, jön még kutyára dér, meglesz még a böjtje parciék kapzsiságának. " - leírtam, így már nem kell másnak. :DDD (épp kétségbeesve védem a mundér becsületét, de kilóg ám a lóláb!)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#137) belahege válasza Lenry (#129) üzenetére


belahege
tag

DuplaZso: de rossz a dumád

sztem igen megfelelő volt a Ph idáig és ezután is az lesz, jól beszéltem, házigazdák??
mikor hozzátok ezt a 8magos gépet akkor :DDD
"8 processzor/mag" szerintem nincs is ilyen gép :D há hova vagy hogy

itt is csak 7 van, a a nulla az ugye nulla :DDD

[ Szerkesztve ]

(#138) harry válasza Dany007 (#132) üzenetére


harry
veterán

- szerintem senki sem rinyál (illetve szerintem az oldal sem lassult oly' feltűnően, mint itt egyesek szerint).
- ilyen alapon évente lehetne cserélni, mert 'úgysem árt a jobb'.

Jó ez így, ahogy van.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#139) Hunter2 válasza harry (#138) üzenetére


Hunter2
addikt

nemtudom most éppen mivan de most rohadtúl belassult, 3 frissítésből jön be egyszer az oldal. :(

(#140) PowerBuldog válasza belahege (#137) üzenetére


PowerBuldog
veterán

0-7-ig számozva az 8 mag. :U

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#141) belahege válasza PowerBuldog (#140) üzenetére


belahege
tag

ez már tuti?
le tudnád vezetni egyszerűbben is?
amúgy a smile-t láttad a sor végén, na az mindent elárul

(#142) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Jájjjjjjj, gyerekek siessetek már azzal a telepítéssel. Kényelmetlen PHzni.:)

amúgy az a felfedezésem hogy Opera alól többször van hogy nem találja a kiszolgálót, és idegesítőbb mint FF alól.

Üdv.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#143) werszomjas


werszomjas
őstag

Regi konfiggal milesz?
Felkerül az aprók közé? ;] :DDD
vagy egyik modi hazaviszi.

Én is minden nap latogatom a PH-t, eleve kezdőlapom.
Örülök hogy ráakadtam :C

Ejjen soka az uj szerver

[ Szerkesztve ]

üdv

(#144) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Ezexerint (bocs ha lámaságot írok) a jelenlegi server megy megyeget szépen egész napon át, aztán eljő ama setét esti 8 óra környéke, és lőn összeomlás? :D
Ekkor jön a felmentősereg és restartol? És akkor server megint elmenni vígan 20 óra? :)

Hm. Server Tmában annyira nem vagyok 100-as. azt hittem a sávszél fogy el. Jó hogy lesz új vas, hajrá! :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#145) Thrawn válasza Cyberslider (#144) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem omlik össze, csak a sok lekérés miatt belassul.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#146) Thunderzolee válasza SystemRoot (#142) üzenetére

Megerősítem. :) Operával gyakran nem találja a kiszolgálót, de FF-al bejön.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#147) Goose-T


Goose-T
veterán

Ma reggel feltűnően gyors az oldal, holott tegnap szinte egész nap használhatatlan volt. Történt valami?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#148) werszomjas válasza Goose-T (#147) üzenetére


werszomjas
őstag

szerintem az hogy reggel nem fuggnek olyan sokan, este vannak a legtobben, es akkor lesz leterhelve, vagy tevedek :F

üdv

(#149) Goose-T válasza werszomjas (#148) üzenetére


Goose-T
veterán

Tegnap már reggel is elég lassú volt. Ha nem cserélték le a szervert, akkor csak az lehet az oka, hogy sokan átpártoltak másik portálhoz, ezért kevesebben nézik az oldalt. Problem solved. ;]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#150) #35692544


#35692544
törölt tag

hi

tegnap annyira lassú volt a Ph, hogy "véletlenül" eltört a billentyűzetem :U
ha van felesleges küldhetnétek egyet ;]

amúgy mikorra várható a szerver fejlesztése, ami a megnövekedett informatikai igényt ki tudja elégíteni? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.