Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #40359168 válasza Sebhelyes (#98) üzenetére


#40359168
törölt tag

Azért nem akartam szólni, mert ilyenkor hagyományosan jön a nyelvtannácizás (amúgy a cím sincs rendben, az "hommage" két m...)

(#102) akosxyz válasza Jacek (#93) üzenetére


akosxyz
senior tag

Fél nap alatt is le lehet meríteni egy mobilt, ha akarod :) 3000mah-s Lenovo 660-t is lemerítettem egy nap alatt, ha egész nap csak nyomkodtam.

(#103) Jacek válasza akosxyz (#102) üzenetére


Jacek
veterán

Én tudom:)

(#104) Csepy


Csepy
senior tag

Most ez tényleg akkor az angol kiejtési szabályoknak megfelelően:

Juli-fón?

:DD

Regards: Csepy

(#105) pprod94 válasza Hallosz (#85) üzenetére


pprod94
aktív tag

Ha egy kis olcsó mobilon megoldják, hogy 200 mega rammal elvan a rendszer, akkor szerintem ennél sem kellene 5-600 mega fölé kúszni. Még ha sokat gyorsítótáraz is..

(#106) ADAM1337 válasza pprod94 (#105) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Hát a szüz 5.0 5.1 elég vadul 2gb ramos telefonoknál lazán 1,1-1,3-ig befoglal.
Szóval minél több van benne annál jobban belemászik.
Nálam pl a note 3 a 3gb rammal is van hogy 300mb szabadot látok.

(#107) pprod94 válasza ADAM1337 (#106) üzenetére


pprod94
aktív tag

Az a 300mb már kicsit szomorú azért..

(#108) #13110016 válasza ADAM1337 (#106) üzenetére


#13110016
törölt tag

Nálam pl a note 3 a 3gb rammal is van hogy 300mb szabadot látok.

Az azért elég komoly...:D akarnám se tudnám azt az állapotot elérni.

(#109) ADAM1337 válasza #13110016 (#108) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ennyire "jó" a ram kezelése a note 3-nak lollival, sajnos...
De általánosságba ha kilövöldözgetem a háttérben lévőket 1gb szabad szokott lenni.

Könnyen el lehet, pedig hidd el.(A5-el meg főleg.)

[ Szerkesztve ]

(#110) #13110016 válasza ADAM1337 (#109) üzenetére


#13110016
törölt tag

Nekem elég sok minden fut a háttérbe de most is 1,2 giga RAM szabad...:D

(#111) Proxix


Proxix
csendes tag

Van valaki, aki megvette, nem csak a logót elemzi?

[ Szerkesztve ]

(#112) scuynat válasza Proxix (#111) üzenetére


scuynat
csendes tag

Akartam venni, de az xdadevelopers fórumának átolvasása után kizárt... ajánlom másnak is, tanulságos.

(#113) ADAM1337 válasza scuynat (#112) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Be is linkelheted nyugodtan.

(#114) Rick4 válasza ADAM1337 (#113) üzenetére


Rick4
félisten

A #24-től lesz érdekes: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#115) Sebobayern


Sebobayern
csendes tag

Sziasztok!

Ha valaki vett ilyen telefont leihatná tapasztalatát, mert egész jó telefonnak néz ki.
189 euróért nem sok, olcsóbb mint a p8 lite.

Elolvastam a belinkelt fórum hozzászólását és semmi bizonyíték az ellenkezőjére. Azon csodálkozok, hogy valaki itt meg elhiszi vagy sokan elhiszik.

(#116) deejoe válasza Sebobayern (#115) üzenetére


deejoe
újonc

Nos, nekem van egy ilyenem. 2 hónapja kb.
És nem tökéletes, de egyáltalán nem rossz. Legalábbis az én készülékem nem az. Nem fogok/tudok/akarok review-t írni, csak ami eszembe jut.

Ami tetszik (szubjektyív):
- Minden működik rajta :)
- Kialakítás
- Méret
- Fém keret, de mégsem túl nehéz, mint pl. az Elephone P8000
- Gyors töltés
- Foglalkoznak a szoftverrel és vannak hibajavítások is (ami pl. a samsung tabletemre egyáltalán nem jellemző...)
- Szerintem szép, pláne a fehér telefon egy smoked szilikon tokban.
- A szoftverrel egyáltalán nincs bajom. Nekem nem lassul, de nem is játszom az igaz. A gyerekek viszont igen, de nem panaszkodtak eddig. Minden futott rajta eddig amire szükségem van és minden működött.
A kamera olyan mint egy telefon kamerája :) Nem kifogástalan, de nem is rossz. A Lumia 820-asé mondjuk kb. milliószor frankóbb volt. De minden videó abszolút élvezhető (nem szaggat, nem ugrál) és nem Stephen King filmekben használható csak.
- A kihangosító is elegendő hangerővel bír
- A hangszóró sem rosszabb, mint a nagyoké szerintem.
- Nekem kifejezetten tetszik a rugalmas gyűrhető hátlap. Vagány :)
- Az ára. Az enyém olyan 67 volt összesen, mire hozzám került (egyenesen kínából)
- Napsütésben is egész jól olvasható
- Sok olyat írtak a neten, hogy az ujjlenyomat olvasó modul leszívja az akksit, stb. Nálam ilyen nem volt.
- Az ujjlenyomat olvasó a legkirályabb az egészben. Vezetés közben nagyon hasznos tud lenni. Szerintem az előlapi megoldás mindent visz. Kocsiban is jó, sokszor az unalmas meetingeken is ki van téve az asztalra és csak rá kell rakni az ujjacskát. Kényelmesebb, mint a hátlapi. Pontos. Mindig eltalálja a 3 regisztrált ujj bármelyikét. Néha előfordul, hogy a modult nem tölti be időben és nem akarja felismerni (mintha nem is működne). Ilyenkor a képernyő ki-be kapcsolása 100%-ban megoldja a problémát.

Ami nem tetszik:
- A GPS néha félre méri a pozíciót. Mondjuk óránként 1-3x téved olyan 100m-t kb. Ami navigálásnál nem zavaró, talán észre sem vehető, de futásnál nem mindegy, egy óra alatt az a plusz 600 méter. Pl. futottam (bocsánat, úsztam) már keresztül folyón is :) Ma pl. 1 óra 10 perc futás GPS-szel és 3G-vel -30%-ot jelentett.
- Az egyik update után szörnyű fogyasztása volt, de persze a neten ehhez a híres készülékhez nem nagyon van anyag. A megoldás végül egy sima wipe cache partition volt.
- Használat közben viszonylag érdekes dolgokat látni. Úgy érzem, hogy ha megy a kijelző akkor elég gyorsan merül, de ha folyamatosan megy 5-10 percig a merülés teljesen lelassul.
- Standby-ban az enyém 3-4 napig simán bírja bekapcsolt mobil adattal (nálam max 3G amit engedélyezek), Wifivel és Bluetooth-tal. (Be kell kapcsolni az intelligent power saving-et).
- Nem tudom telefon vagy android-e, de néha (eddig 2x volt ilyen) nagyot esik a töltöttség. Mondjuk úgy, hogy 20-30%-ot egy pillanat alatt. Cserébe volt már olyan is, hogy 1%-on ment még 7 órát.
- Nem a szegény telefon hibája, de az 5.5 már egy kicsit nagy egy kézbe, volt már hogy majdnem esett, de szerencsére még nem tanítottam repülni.
- Az auto brightness nálam nem vált be ezen a gépen. Valahogy nem jól mér szerintem, de nem is nagyon teszteltem, mert rögtön kikapcsoltam. Mindig maxon használom, mert ahogy tapasztalom az akksi időt alig befolyásolja.

Nem tökéletes, de könyörgöm, ennyiért? Nálam valahogy a telefonok max 1 évet szoktak tölteni és nem mindegy, hogy az 240 ezer vagy a negyede.

Új, vagyis Nem eladó :) Bár ha valaki jó árat ajánl, most látok egy másikat, amit szintén szívesen kipróbálnék.

Végére egy megjegyzés: Fel nem foghatom, hogyan lehet mindenki olyan okos, hogy tudja a frankót, de még a telefont csak képen látta. Értem én, hogy mindenkinek van véleménye, de alázatosan kérek mindenkit, hogy tarsa meg magának, ha még élőben nemvolt szerencséj ahhoz, amiről ír. Annyit ér el vele, hogy marha nehéz megtalálni a lényeges hozzászólásokat és csak begörcsöl a kezem, mire átscrollozom a hasztalan megmondóemberek kinyilatkoztatásait.

[ Szerkesztve ]

(#117) 105kacsa válasza deejoe (#116) üzenetére


105kacsa
őstag

Nekem is bejön a telefon, ár-érték arányban a P8000 és ez nagyon jó ajánlat.
P8000 mellett a jobb közösségi (XDA) támogatás szól.
Ebben a telefonban viszont jóval erősebb soc, GG3 kijelző,OTG mód,5GHz wifi, viszont az akkumulátor kisebb
Hát :F

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#118) GAbre


GAbre
veterán

Sziasztok!
Olvastam a tesztet róla.
Gondolkodok 1 5,5"-ös 3gbos telón.
Eddig viszont csak ezt,és Elephone P7000-est találtam 170 dolcsi közelében.
Jelenleg 1 coolpad f1-em van.
Nem tetszik a kamerája,főleg ezért cserélném le.
Vélemények,tippek esetleg mi legyen a következő?

Avatar

(#119) csabili74 válasza GAbre (#118) üzenetére


csabili74
aktív tag

Esetleg?

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#120) barrique


barrique
tag

Sziasztok!
KitKat alatt hogy lehet beállítani,hogy a névjegyeknél a vezetéknév legyen elöl?

(#121) Wiesn válasza Rick4 (#114) üzenetére


Wiesn
csendes tag

Érdekes bizony, ha nem is erről a telefonról van szó.

Dell und Motorola sind meine Favoriten

(#122) woodlandarts


woodlandarts
tag

A Be Touch 3 al kapcsolatban lenne pár kérdésem , sehol nem találtam róla teszteket és fórumot sem . Föként azt kérdez ém hogy mire elég a 2550 es aksi ? Szerintem 1napot nem bir ki . A Touch 2 ben 3050 es aksi van ,ebbe miért raktak kevesebbet és miben külömbözik a 2 modell ? A kamera mien ? Cubot H1 em van de abban siralmas a kamera .... De ott meg az akksi erös ....

[ Szerkesztve ]

(#123) wizzgeri


wizzgeri
tag

sziasztok most jutok hozzá egy ilyen készülékhez. van aki használ ilyet és tud ajánlani hozzá custom rom-ot?ha igen melyiket?a needrom-ra beregeltem ott van pár és kb mindről írnak hideget meleget.ha lehet a funkcionalitásból (fingerprint legfőképp) nem szeretnék veszíteni de ha azon kivül minden szupi akkor lehet róla végülis szó.várom a válaszokat :) :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.