Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) #41133696 válasza #40553216 (#200) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szerintem is a korábbi élmények... frissíteni kellene azokat az élményeket :DDD Mondjuk egy Office 2013/365-tel dolgozhatnál mielőtt véleményt alkotsz. Akkor még némi alapja is lehetne (mondjuk annyi, hogy elondhatnád, hogy használtad, és neked nem jött be).

Na de a másik kérdés, ha nem voltál megelégedve vele, akkor melyik programéval voltál ?:)
Ugyanis én ha valamivel kapcsolatban kifejtem elégedetlenségemet, akkor szoktam hozni pozitív példát is.

[ Szerkesztve ]

(#202) #40553216 válasza #41133696 (#201) üzenetére


#40553216
törölt tag

Sajna, ilyen próba nem lesz, tekintettel arra, hogy a szövegszerkesztés azóta LaTeX-re költözött, doc csak akkor, ha egy cégnek az általuk küldött ..........-kal és -kel formázott klasszikus irodai kreálmányt kell kitölteni.
Mert nem csak a helyesírás-ellenőrzésre vágyom, de arra is, hogy úgy legyen megformázva egy dokumentum, ahogy én akarom, mégis szép.

[ Szerkesztve ]

(#203) #40553216 válasza #40553216 (#202) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ja, a pöttyök után szóközök jöttek vón.

[ Szerkesztve ]

(#204) #40553216 válasza #41133696 (#201) üzenetére


#40553216
törölt tag

És ahogy elnézem, azért sem nagyon lesz, mert csak egy próba miatt még 2100 Ft-ot sem vagyok hajlandó egyszer kifizetni, tekintettel arra, hogy egy ideje itthon csak azért szoktam néha elindítani a telepített Win7-et, hogy frissüljön. Ennyire azért nem érdekel. De ha azt mondod, hogy jó, és neked is van összehasonlítási alapod (van?), akkor elfogadom.

[ Szerkesztve ]

(#205) #41133696 válasza #40553216 (#204) üzenetére


#41133696
törölt tag

De ha annyira nem érdekel, akkor annyira se érdekeljen, hogy bíráljad. Ugyanis innentől kezdve ez trollkodás.

Az ingyenes Office-ok közül a két legismertebb az OpenOffice, és a LibreOffice. Ezeket már már több mint 10 éve használom, így elmondhatom, hogy van benne tapasztalatom, és emellé mintegy bónuszként szavahihetőségem is, valamint jogalapom, hogy összehasonlíthassam őket. Csak, hogy értsd: ha én csak papírból ismerném ezeket a szoftvereket, vagy csak magamban elkönyveltem volna, hogy ezek nem jók, mert nyílforráskódúak, és az ingyenes az úgyis rossz stb... (ez ugye nem igaz, de sajnos sokan így állnak hozzá), akkor én trollkodnék.

De nem így van, mert én folyamatosan használom az ingyenes irodai csomagokat, anno több mint 10 éve OpenOffice-t használtam, pár éve pedig áttértem a LibreOffice-ra, és olyan is volt, hogy együtt használtam huzamosabb ideig az Office 365-tel. Sőt azt mondom, hogy Windows operációs rendszerre, a legjobb ingyenes irodai alkalmazás az én véleményem szerint a LibreOffice. Sűrűbben frissül mint az OpenOffice, tud magyarul, ingyenes, és otthoni feladatokra, ha csak az embernek nem kell speciális fájlformátumokat (például Microsoft szabadalommal védett)formátumokat kezelnie vele, akkor egy jó megoldás.

De!

A helyesírás-ellenőrzőkről volt szó, és arról, hogy én azt mondtam, hogy a Wordben lévő implementálása az Internet Explorer böngészőbe remek lenne.

Ha ezt a modult vizsgáljuk az ingyenes és a fizetős két irodai csomag összehasonlítására akkor azt kell, hogy mondjam, tapasztalataim alapján az Office 365 megoldása, sokkal jobb.

Indoklás:
A LibreOffice kijavítja ha elgépelsz vagy helytelenül írsz le egy szót.
Az Office 365 viszont ezen túl megy. Nem csak az adott szót elemzi, hanem vizsgálja a mondat szerkezetet, figyelmeztet ha egy összetett mondat túl hosszú, vagy ha helytelen a mondat szerkezet egyéb esetben. Sőt, olyan színtű javaslatokat, és indoklásokat ad a tudtodra, mint amilyet a http://helyesiras.mta.hu/ oldalon is találhatsz. Na ezért jobb!

[ Szerkesztve ]

(#206) SirCsimbók válasza #41133696 (#205) üzenetére


SirCsimbók
tag

de hát csak tessék, integrálják bele, nyilván nem tilos az ilyesmi, főleg úgy, hogy a saját technológiájukról van szó

(#207) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

koszonom, de inkabb a Chrome. :D

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#208) #40553216 válasza #41133696 (#205) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hol bíráltam?

De jobbat mondok: most fogok trollkodni.
Mert ha már említed, hogy mennyire csúcsűberfasza helyesírás-ellenőrzés van az MS Wordben, -- míg az IE-ben sajna nincs, pedig jaj de jó is lenne -- akkor legalább használnád!
Érdekelne pl. milyen eredményt ad, ha a legutóbbi hozzászólásodat ellenőriznéd vele. ;)

(#209) #41133696 válasza #40553216 (#208) üzenetére


#41133696
törölt tag

"De jobbat mondok: most fogok trollkodni."

Nem most fogsz, állandóan trollkodsz. Az összes MS topicba bejársz, mint valami önkéntes hittérítő.

(#210) #41133696 válasza #40553216 (#208) üzenetére


#41133696
törölt tag

Viszont megnéztem csak a te kedvedért, Firefoxban, és Google Chromeban is az utolsó hozzászólásomat:

Firefox:

Google Chrome:

Korrigáltam az egy elírást:

"A LibreOffice kijavítja ha elgépelsz vagy helytelenül írsz le egy szót.
Az Office 365 viszont ezen túl megy. Nem csak az adott szót elemzi, hanem vizsgálja a mondat szerkezetet, figyelmeztet ha egy összetett mondat túl hosszú, vagy ha helytelen a mondat szerkezet egyéb esetben. Sőt, olyan szintű javaslatokat, és indoklásokat ad a tudtodra, mint amilyet a http://helyesiras.mta.hu/ oldalon is találhatsz. Na ezért jobb!"

Az meg elég komolytalan, hogy használjon az ember IE mellett hozzászóláshoz szövegszerkesztőt :)

Valamelyik topicban, ahol szokásodhoz híven valamelyik MS terméket fikáztad, feltettem neked egy kérdést ami azóta is megválaszolatlan. Biztosan emlékszel rá, csak valamiért elfelejtetted megírni a választ :)

(#211) #41133696 válasza #41133696 (#210) üzenetére


#41133696
törölt tag

Na azt a hozzászólást egyelőre nem találom, de olyat igen, amiben felhívják a figyelmedet - mert más másnak is feltűnt -, hogy túlzásba viszed az MS termékek elleni harcot. Azt írtad, hogy néha elindítod frissíteni a Windows 7-et, de felmerült pár kérdés. Ha valaki ennyire nem szereti az MS termékeket, sőt már szövegszerkesztőből is valami forradalmi újdonságot használ, meg pingvines az avatarja... szóval az:

- minek használ MS terméket? Mert Linuxon nem megy a COD?
- meg úgy egyáltalán milyen a telepített MS termékének a jogállása?

Mert az nagyon nehezen képzelhető el, hogy valaki kampányol egy vállalat termékei ellen éveken át, de bemegy a boltba és leszurkol az OS-ért 40 k-t (alsó hangon). Persze lehet az is a válasz, hogy kapta az államtól, mert még tanuló :)

Viszont annál meg kínosabb dolgot nehéz összehozni, mint amikor valaki virágbolti verzióval tolja - mert ugye megveti a vállalatot ami fejleszti -, de azért telepítve van nála - tehát használja aktívan -, ugyanakkor a fórumon meg szidja.

[ Szerkesztve ]

(#212) Syl válasza #41133696 (#210) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem tudom milyen Firefoxod van, de nálam kicsit máshogy néz ki:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#213) #41133696 válasza Syl (#212) üzenetére


#41133696
törölt tag

Finnyás :)

Kivágás, majd beillesztésre nem reagál (legalábbis az enyém). A fentebbi képen látható, hogy egyébként működik.

(#214) Syl válasza #41133696 (#213) üzenetére


Syl
nagyúr

>Finnyás

Csodálkozol? :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#215) #40553216 válasza #41133696 (#211) üzenetére


#40553216
törölt tag

Attól, hogy te meg hozzád hasonlók, akik inkább az MS termékek kritikátlan istenítésében találják meg életük egyetlen élvezeti forrását, nem tudnak értelmes választ adni sok feltett -- nyilvánvalóan a védhetetlen hibákról szóló kényelmetlen -- kérdésre egyszerűen csak trollkodásnak minősítve azokat, az nem az én bajom. Amúgy az itteni két első hsz-edet minden nehézség nélkül alapból lehet trollkodásnak minősíteni. Igaz, nem kontra, hanem pro trollkodásnak.
Az általatok trollkodásnak minősített felvetések nem kis része köthető pl. a metro-hoz, amit rengetegen kritizáltak már a legelső nyilvános tesztverzióktól kezdve, és nem mellékesen éppen most dob az MS. De ti még mindig nem tudjátok megemészteni.
No de sebaj!

„valami forradalmi újdonságot használ”
Ennyire azért ne éljél már MS-only világban! Hisz’ a (La)TeX MS OS-eken is használható, a TeX ráadásul 1978, a LaTeX 1985 óta van. Tehát a TeX régebbi, mint a gondolat, hogy MS termékekkel kellene szöveget szerkeszteni.
Elhiszem, hogy egy újszülöttnek minden vicc új, de itt nagyon kilóg a lóláb. Sőt, már az egész ló.

„önkéntes hittérítő”
Spec. ha egy termék hibájára felhívom a figyelmet, az mitől hittérítés? Mutass egy hsz-t Windows topikokban, ahol saját kezdésként egy fél szóval is felemlegettem, hogy inkább használjanak Linuxot. Itt sem írtam ilyet, de még olyat sem, hogy IE helyett használjanak mást. Ezzel szemben az általad felvetett blődségre (az IE-t használva lehet a leggyorsabban böngészni) rákérdeztem, azaz, hogy ez a leggyorsabbság miben is nyilvánul meg. Nos, választ véletlenül sem adtál. Lásd fentebb. Különben meg tükörbe szoktál nézni?

„Viszont megnéztem csak a te kedvedért, Firefoxban, és Google Chromeban is”
(Amúgy itt is van vessző- és kötőjelhiba csak úgy mondom.)
Nem véletlenül írta a Wordöt. Hisz’ azt magasztaltad az egekbe. Vessző, egybeírás-különírás, kötőjellel vagy anélkül írandó dolgokat, a nyelvhelyesség hibáit a böngészős helyesírás-ellenőrzők nem mutatják meg. De mivel te annyira a legűberebbnek állítottad be a MS-ét, így elvárnám, hogy bizonyíts, másrészt itt a lehetőség. Ha végeztél, beírom a saját „megoldásomat”.
Érdekelnek (MS Word viszonylatban) pl. a magyar nyelvben kötelező … (három pont), az „idézőjelek”, az aposztróf’, a ligatúrák, automatikus elválasztás, a mondatvégi ! és ? nagyobb távolsága, alávágás. Mert ugyan nem nyelvhelyesség, de a magyar tipográfiai szabályokat kell tudnia, ha már a Word a legjobb.

„Az meg elég komolytalan...”
Nos, az eredményt nézve nem biztos, hogy az. De kinek mi…

„feltettem neked egy kérdést ami azóta is megválaszolatlan...”
(Egy „szokásos” vesszőhiba.) Nos, így nehéz, ha te magad nem emlékszel sem a topikra, sem a kérdésre.

„Na azt a hozzászólást egyelőre nem találom, de olyat igen, amiben felhívják a figyelmedet -”
No, azért olvasd is végig a szálat! Persze, csak ha érdekel. Ugyanis kollégád olyan apróságokra nyilván nem tudott figyelni, hogy akkor már nem egy éve kritizáltam a Win8-at, hanem az első nyilvános próbaverzió megjelenése óta. Szintén lásd fent.
Amúgy meg a „tőlem” idézett rész pont nincs sehol a hsz-eim között. Nem csak abban a topikban, de sehol máshol. Ha megtalálod, akkor nosza, még elnézést is kérek.

(#69)-ből:
„Nem hiszem, hogy van olyan funkció ami a hétköznapi emberek - mert ugye róluk beszélünk, hiszen ők jelentik a többséget, és nem az infromatikusok - igényeit ne fedné le a modern, támogatott operációs rendszereken futó Internet Explorernél.”
No, ez maga a színtiszta marketing trollkodás. (Persze vegyítve a szokásos vesszőhibával.) Mert
1. mintha csak a Windows verziók lennének „modern, támogatott operációs rendszerek”;
2. azóta kiderül ugyebár, hogy nincs magyar helyesírás-ellenőrző, és nem azért, mert kicsi nyelv a miénk, hiszen felsoroltam 17 másikat, amelyeknek viszont van.

„Mert az nagyon nehezen képzelhető el...”
1. És az vajon mennyire képzelhető el, hogy az ajándékba kapott gépen előre telepített Windows van?
2. Mi köze van mindennek a Windows próbaverziók kipróbálásához, és az ezekről megfogalmazott kritikához?

„ugyanakkor a fórumon meg szidja...”
Miért? Csak azt a rendszert lehet szidni, amit NEM használsz? Nem ez lenne a tiszta trollkodás? A használt rendszert csak dicsérni lehet? Szerintem gondold át ezt a véleményedet!

Az avatarról: te az avatarod miatt akkor nyilván király vagy... ;)

[ Szerkesztve ]

(#216) #40553216 válasza #41133696 (#205) üzenetére


#40553216
törölt tag

Trollkodásról még:
amikor én és még sokan mások a Windows 8-ban kötelezően meglévő és alapértelmezett felülete választhatóságának nem meglétét kritizáltuk, ahogy most te a hibrid startmenü választhatóságát reméled, azt egyből trollkodásnak minősítettétek. Mert "csak egy gombnyomás, és máris az asztalon vagy (bár automatikusan oda dobott vissza bizonyos esetekben)", később meg "telepíthetsz 3rd party cuccot, mit rinyálsz", és ilyenek. Érdekes, nem?

Meg:
"Teljesen logikus, hogy a táblákon ne legyen asztal"
Érdekes módon fordítva ezt sem tudtátok elfogadni.

[ Szerkesztve ]

(#217) #41133696 válasza #40553216 (#216) üzenetére


#41133696
törölt tag

A 215-re majd később... mert éppen videót szerkesztek, de:

"Meg:
"Teljesen logikus, hogy a táblákon ne legyen asztal"
Érdekes módon fordítva ezt sem tudtátok elfogadni."

Most komolyan kérdezem: hagyományos PC esetében Windows asztal nélkül szerinted komfortosan használható lenne a rendszer? Hova tennéd a sok ikont? Arról már ne is beszéljünk, hogy a régebbi játékok és programok nem lennének kompatibilisek nagy eséllyel.

Egyébként erre a kérdésedre csak válaszolok, röviden és őszintén:

"Különben meg tükörbe szoktál nézni?"

Szoktam tükörbe nézni, egy igen jóképű, jellemvonalaiban gerinces pasas szokott visszatekinteni rám. Ja fontos még megemlíteni, ha hátra fordulok nincs mögöttem senki :)

Egyébként jó ez nyelvtannáciskodás, amikor elfogynak az érvek jön ez :D

Még egy kis adalék: ezt a hozzászólásomat is Windows Internet Explorer 11 alól írtam.

Viszont a Start menü az két szó, ha már nyelvtannáciskodunk ;]

Szerk: Egyébként kicsavartad ezt a Start menüs dolgot is, mert én csak az ellen foglaltam állást, hogy valaki csak emiatt ne váltson a korszerű Windowsra. Ha valaki vállalja annak az ódiumát, hogy harmadik féltől származó Start Menü alkalmazást telepít Windows 8.x-re, akkor tegye. Viszont lehetőleg a rendszer stabilitása érdekében megbízható fejlesztőtől válasszon. Nyilvánvalóan ez egy köztes megoldás, mely nem is annyira a Windows 7-ről váltók számára égető, hanem az XP-ről. Amennyiben valaki kihagyja a Windows 8.x-et, és marad a Windows 7-nél, még mindig egy relatíve koszerű OS-t használ, ami támogatja az SSD-k helyes kezelését, és sokkal könyebben megszokható egy XP-snek mint egy Windows 8.x.

[ Szerkesztve ]

(#218) #40553216 válasza #41133696 (#217) üzenetére


#40553216
törölt tag

Fordítva: asztali gépre metro ui ne legyen! Ti EZT nem tudtátok elfogadni.

"Egyébként jó ez nyelvtannáciskodás, amikor elfogynak az érvek jön ez"
Nem mentem volna bele, ha nem említed, mennyire jó az MS Word megoldása, és mikor ajánlottam ennek használatát, akkor meg nevetségesnek tartottad. Miután meg felhívom a figyelmedet azokra a hibákra, amik mégis mutatják használatának szükségességét, akkor meg nyelvtannáci. :C

"Viszont a Start menü az két szó"
Meglehet. Akkor ezentúl így írom.

"Egyébként kicsavartad ezt a Start menüs dolgot is"
Hol és hogyan?

"még mindig egy relatíve koszerű OS-t használ"
Felsorolhatnád, hogy egy otthoni júzernek a már meglévő gépre milyen korszerűsítést hozott a Windows 8? A csempéket ne vegyük annak, mert éppen most kukázza az MS a legkorszerűbb OS-éből! (Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy a korszerű a korral múlik el, és lesz korszerűtlen.)

(#219) nbence94


nbence94
tag

elképesztő, hogy mennyire szarozzák az IE-t. már ne is haragudjatok, de ti mikori verziót használtok?! elismerem, a régebbiek használhatatlanok voltak, de a mostani 11-es messze GYORSABB mint a többi, az én gépemen. win 8.1 lapotop, i5 proci, 8gb ram, nvidia gt740m, tehát korszerű gépem van, és mégis nap mint nap explorert használok, engem nem érdekel a benchmark teszt meg ezek, nekem a tényleges sebesség számít. van a gépen Opera, Opera Next, legfrisebb Chrome és Firefox, Safari, és mégis az Explorer tényleges sebessége agyonveri a többit :D (nem beszélve a Chrome elindulási idejéről... 64bites Chrome, és vagy 2 másodpercet várni kell rá :((( :((( :((

(#220) #40553216 válasza nbence94 (#219) üzenetére


#40553216
törölt tag

Itt írtam a saját tapasztalatot.

i3 2100MHz, 4GB ram, NVIDIA GT525M, OS hideg indulás (csak emiatt indítottam a Windowst), egy tab.

"Sebesség: katt után kb. húsz másodpercig pörög, pörög, és semmi. Pedig kb. egy tabbal kellene csak kinyílnia."

A többi meg nem. Eltérő tapasztalatok.

Amúgy meg:
Belassult az Internet Explorered? Ez a folt újból begyorsíthatja.
Te nem futsz bele ilyenbe, más meg igen. Emiatt te jogosan nem szarozod, más meg jogosan szarozza.

(#221) Syl válasza nbence94 (#219) üzenetére


Syl
nagyúr

Mit jelent az hogy "messze GYORSABB mint a többi"?
Gyorsabban tudod olvasni a fórumot, mint másik böngészőben? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#222) #40553216 válasza Syl (#221) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ugyanezt kérdeztem én is a #127-ben, de én troll vagyok, így az nem számít. :DDD

(#223) Rimuru válasza #40553216 (#222) üzenetére


Rimuru
veterán

és Syl

Azért nem mindegy hogy a böngésző motor mit tud. Nézzetek meg egy agyon scriptelt oldalt (elég Google szolgáltatásáig menni) egy Webkites (pl.: dwb) majd egy Blink (Chromium) motoros böngészővel érezhető különbségek lesznek már görgetési sebbegésben is (és az alapok is ugyanazok). Próbálgattam Firefox alatt az Electrolysis-t, az is elég sokat fog dobni az érzésen.

Vigyázat, csalok!

(#224) gghrtz válasza #40553216 (#215) üzenetére


gghrtz
őstag

Ez a fajta agresszív megnyilvánulás már nekem égő. :U

(#225) #40553216 válasza gghrtz (#224) üzenetére


#40553216
törölt tag

Akkor átugrod. Ha nem vagy képben az előzményeket illetően, akkor ne alakíts ki véleményt! So simple!

(#226) Syl válasza Rimuru (#223) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez kicsit olyan, mint amikor azon izmoznak, hogy az egyik autó végsebessége 260, a másiké meg "csak" 240. Holott az országban a megengedett maximális sebesség (tudtommal) 130.

Szóval milyen gyorsan görgeti a weboldalt. Nekem ez sz*rt sem jelent.
Az annál inkább, hogy itthon linuxon, az irodában win7-en, androidos mobilon ugyanazt kapom. Mindenhol ott vannak a könyvjelzők, előzmények, megnyitott tabok, jelszavak, bővítmények, beállítások (ez utóbbi kettő nyilván mobilon nem).
Ez szerintem egy böngésző igazi előnye, nem pedig a "sebessége".

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#227) Rimuru válasza Syl (#226) üzenetére


Rimuru
veterán

Igazad van, ez olyan mit a sok benchmarkra élvező ember, viszont ha ez alapján választ az már az ő dolga. Igazából az ilyenek miatt nem szoktam ki mit használ vitákba belemenni max viccből, nekem mindegy hogy mivel szenvednek az emberek. :DDD

Amúgy honnan tudod hogy a kolléga nem Windows Phone-t és Windows tabletet használ? ;]

Vigyázat, csalok!

(#228) Syl válasza Rimuru (#227) üzenetére


Syl
nagyúr

Lenne egy teljes csempés ökoszisztémája és az IE "sebessége" a legfontosabb számára?
Hm, érdekes. :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#229) Sofian válasza Syl (#226) üzenetére


Sofian
őstag

de a beállítások is.. a flagek is elérhetőek mobilon, és sync-eli a kompatibilis flageket...

(#230) Rimuru válasza Syl (#228) üzenetére


Rimuru
veterán

A többi az már csak hab a tortán. ;] Na de tovább nem kötözködök.

Teljesen más dolog, láttad már az új videókat amit csináltam? Csak a te kedvedért készült. :P

Vigyázat, csalok!

(#231) Syl válasza Rimuru (#230) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem :B De majd rögtön pótolom!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#232) #41133696 válasza #40553216 (#215) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor most válaszolok pár kérdésre. Visszafelé talán könnyebb lesz, mert egy novellának is elmenne terjedelmileg a hozzászólásod, ami egyébként masszív személyeskedéssel, és (céltalan) találgatásba fulladó eszmefuttatásba fordul. Önmagában ennyi is elég lenne, hogy ne válaszoljak rá, de az a helyzet, hogy a másik táborban, ez az elkeseredett düh, agresszióvá manifesztálódik rendszeresen. Mert ugye nehéz megemészteni, hogy van egy olyan szoftver fejlesztő vállalat, ahol 21 milliárd $ profit is összejön, és ami nem összeegyeztethető a zárt forráskódú szoftverek szarok világnézettel, meg azzal sem, hogy az emberek és a cégek gyűlölik ezeket, "mivel otthonra is vacak, hát még szerver környezetbe" stb. Ugyanis ha így lenne, akkor hogy jön össze a több tíz milliárdos nyereség ?:)

Amikor pedig rájönnek arra, hogy kicsiny világképük veszélyben forog, akkor jön a modern kori Zrínyi féle kirohanás, amiket én személy szerint mindig élvezettel olvasok :)

Egy szösszenet az elejéről, tőled nekem, nekünk:

"Attól, hogy te meg hozzád hasonlók, akik inkább az MS termékek kritikátlan istenítésében találják meg életük egyetlen élvezeti forrását, nem tudnak értelmes választ adni sok feltett "

Honnan tudod, hogy ez az életünkben az egyetlen öröm? Éled az életünket, vagy esetleg megfigyelsz bennünket? Esetleg feltételezel? Az a helyzet, hogy volt egy kis időm belenézni azokba a topicokba, amik releváns információkkal bírnak ténykedésedet tekintve. Igen Windows témákról van szó, miről is másról.Nos el kell mondanom, hogy nem lepődtem meg, azt találtam, amire számítottam. Akkor mi is feltételezzük, hogy neked pedig ennek az ellenkezője? A szabad szoftverek terjesztése és magasztalása? Mert a Windowszos témákban, hírek fórumain írt hozzászólásaid jelentős részében, vagy Windows fikázás van, vagy nyílforráskód éltetés, esetleg a kettő keverése.

Láttál engem Linuxos topicban, Linuxot fikázni? Egyáltalán nem is tudom jártam e olyan topicban. Kivétel az Android aminél azonban kijavítottál, hogy sajnos az nem teljesen Linux, meg a Google kezében van és ez így nem az igazi.
Asztali Linuxot nem használok. Ebből sosem csináltam titkot, de nem szoktam kritizálni sem. Ha azt írom, hogy asztali fronton elterjedtségét nézve közelében sem jár a Windowsnak, az nem fikázás, még csak nem is kritika, hanem száraz tényközlés. Egyébként halkan jegyzem meg, hogy nekem van vásárolt SuSe Linuxom még 2004-ből, amikor még nem OpenSuSe Linux volt a neve, és amikor még csak az egy CD-s verzió volt az ingyenes. Debrecenben vettem a LanSoftból.

"Miért? Csak azt a rendszert lehet szidni, amit NEM használsz? Nem ez lenne a tiszta trollkodás?

Azt pont nem! Az én értékrendem szerint azt etikus kritizálni, ami ha nem ingyenes, akkor megvásárolt, géphez kapott előtelepített példány... szóval amiért így vagy úgy de fizetett az egyén. Igen, akkor joga van azt mondani, hogy kérem, ezért a termékért fizettem, és egyáltalán nem vagyok vele megelégedve! Hogy előtte, mellette, közben, utána, Linuxot, vagy egyéb rendszert használ, az mellékes. A lényeg, hogy ne az a felállás valósuljon meg - amit egyébként sajnos sokszor tapasztalok -, miszerint van egy réteg amelyik már akkor köp, amikor meghallja a Windows nevet, és vagy nem is hajlandó használni - soha nem is tette, és ez még a jobbik verzió -, vagy menjen csődbe az MS felkiáltással, azért futtatja a warez Windows-t, mert játszani inkább mégis azon játszana, de ha valami gondja van olyan arccal szidja a terméket, mintha minden jogalapja meg is lenne hozzá! Tehát fontos, hogy olyan kritizálja, és csak azt a verziót, amit vagy korábban rendszeresen használt, vagy most is használ!

[ Szerkesztve ]

(#233) #41133696 válasza #41133696 (#232) üzenetére


#41133696
törölt tag

A SuSE Linuxhoz még egy dolog: tudod mennyi terméktámogatás járt 20 000 Ft-ért hozzá? Emlékeim szerint 90 nap.

A 32-bites OEM Windows XP-hez, amit egyébként a Tescoban egy CD író mellé adtak ajándékba 2003-ban, egészen idén áprilisig tudott a szomszédom (mivel 2009-ben neki adtam el a gépet, cd íróstól, XP-stől), a Microsofthoz fordulni. Bár utoljára 2009-ben tette ezt, mert akkor volt baja a .Net keretrendszer magyar nyelvi fájljának telepítésével. Pedig elhajthatták volna, hogy forduljon a PC gyártóhoz, mivel OEM rendszer volt! Nem tették, segítettek. Na ez a különbség :)

[ Szerkesztve ]

(#234) #40553216 válasza #41133696 (#232) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem a profittal van bajom. Az a baj, hogy láthatóan nem érted, mit írok. Így teljesen felesleges. Úgy értelmezel, ahogy a prekoncepciód kívánja. Itt is, és a 211-es hsz-edben is. Erre te nyilván nem úgy gondolsz mint személyeskedés, pedig konkrétan azt feltételezed, hogy lopok. De maga ez a „megemészteni” kifejezés is prekoncepciózus személyeskedés. Mondjuk ehelyett megkérdezhetnéd, miért is azt írom, amit. De nem. Te viszont végtelen lelki érzékenységet mutatva sértődsz meg. De hagyjuk!

„Ugyanis ha így lenne, akkor hogy jön össze a több tíz milliárdos nyereség?”
Vendor lock-in kifejezés mond valamit? Azon túl egy érdekes dokumentumköteg, a Halloween dokumentumok.

„Honnan tudod, hogy ez az életünkben az egyetlen öröm? Éled az életünket, vagy esetleg megfigyelsz bennünket? Esetleg feltételezel?”
„- minek használ MS terméket? Mert Linuxon nem megy a COD?
- meg úgy egyáltalán milyen a telepített MS termékének a jogállása?
virágbolti verzióval tolja”
Esetleg feltételezel?

„meg a Google kezében van és ez így nem az igazi.”
Ez már a te fantáziád terméke, én ilyet természetesen nem írtam.

„Láttál engem Linuxos topicban, Linuxot fikázni?”
Nem, te ennél ügyesebben csinálod. Összehasonlításban mindig azt emeled ki, hogy profi felhasználásra profi hardware-rel kizárólag a Windows használható, Linuxszal meg szenvedés. Pedig vannak listák, és ezek alapján nem is olyan nehéz választani:
Lenovo
Ubuntu
SUSE
Red Hat

„Az én értékrendem szerint azt etikus kritizálni, ami ha nem ingyenes, akkor megvásárolt, géphez kapott előtelepített példány”
Gondoltam, hogy így van. Emiatt volt érdekes a megfogalmazásod, ugyanis pont a mondanivalód ellentettjét írtad le.

„vagy menjen csődbe az MS felkiáltással, azért futtatja a warez Windows-t”
A mondat első felével egyetértek, a másodikat sosem pártoltam. Sőt! Mindig mindenkit lebeszélek a warezről, és ha látom, hogy Linuxnak esélye sincs, akkor meg sem említem. De ezt is leírtam számtalanszor, csak ez valahogy elkerüli a te figyelmedet is.

„mert játszani inkább mégis azon játszana”
Őőőő, kb. ’98 óta nem játszom számítógépen.

A helyesírásról még érdekelne a véleményed. Azokat pont nem személyeskedésnek, de még csak nem is nyelvtannáciskodásnak szántam, mivel ahogy azt előzőleg is írtam már, csak azért „keményítettem” be, mert a Wordét állítottad a legjobbnak. Hát akkor bizonyítsd! Amit esetleg te személyeskedésnek éreztél ezen a téren, az pusztán ama diszkrepancia miatt volt, hogy
1. abban az egy hsz-edben én tizenkét hibát találtam (korábban kilencet mondtam, pedig akkor is tizenkettőt találtam, de csak kilencet emeltem ki, így csak a kiemeléseket számolva rosszul adtam meg),
2. utána ellenőriztetted a Firefox „nem jó” ellenőrzőjével, kijavítottál a kettő közül egy elírást,pedig az nyelvhelyességet nem ellenőriz.

Nem személyeskedés miatt érdekel, hanem tényleg kíváncsi vagyok, mit mutat nálad a Word ellenőrzője. Ha megcsinálod, megmutatom, én miket találtam.

Mivel nem MS Word topik, így a többit (tipográfiai szabályok betartása) inkább már nem is kérem, hogy megmutasd.

„egészen idén áprilisig tudott a szomszédom, a Microsofthoz fordulni.”
Jaja, az a legendásan jó MS telefonos szupport. Vicces, hogy

„Emlékeim szerint 90 nap”
Gyanús, hogy nagyon félre hordanak az emlékeid.
SUSE distributions
2003-ban két év volt.

De meg tudod nézni az egyes termékek szupportjának időtartamát.
https://www.suse.com/lifecycle/
A 2004-ben kiadott SUSE Linux Enterprise Server 9-et éppen jövő vasárnapig támogatják. Azért az nem 90 nap.

De mindegy is. Mai helyzet:
How to Buy SUSE Linux Enterprise Desktop
megveheted ezeket a szolgáltatásokat.
Mondjuk a 100 €/éves, cucc jelentősen olcsóbb, mint az, amit az MS oldalán találtam:
Microsoft szakértői támogatás
ahol is 44764 Ft egyszeri segítség munkanapokon 8-18 óra között (telefonon és online), csak telefonon éjjel-nappal 89528 Ft/esemény.
Tényleg, többször feltettem már a kérdést, de sosem kaptam rá választ. Hogyan vannak az MS árak ilyen vállalati szupportnál, tehát mibe kerül egy gépre egy évre a licencdíj? Mert csak OS-licenc árakat találtam különböző kereskedőknél, de abban -- úgy gondolom -- a szuport árai nincsenek.

(#235) #41133696 válasza #40553216 (#234) üzenetére


#41133696
törölt tag

A kérésedet teljesíteném, ha módomban állna. Viszont jelenleg csak a LibreOffice van fent. De egyébként ezzel nem cáfolom amit korábban írtam. Egy évnyi aktív Office365 Wordös tapasztalattal a hátam mögött tettem.

Szerk: egyébként az egész Office365-ből két olyan alkalmazás volt, amit használtam: A Word és az Outlook. Igaz utóbbi Windows 8.1-nél szerintem a feleslegesség határát súrolta, lévén a Windows 7-nél korszerűbb rendszerben újból van beépített levelezőkliens. Windows Vistában szintén van alapból ilyen a Windows Mail. A kakukktojás pont a népszerű Windows 7, oda ugyanis külön kell letölteni a Windows Live Mailt.

A táblázataimat - mivel eredetileg is LibreOffice-ban keletkeztek - és OpenDocument-munkafüzet formátumúak , az Office 365 fent léte mellett is az eredeti ingyenes irodai csomaggal kezeltem továbbra is.

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#236) Syl válasza #41133696 (#235) üzenetére


Syl
nagyúr

Milyen meglepő, hogy egy kereskedelmi szoftver, aminek a fejlesztésre dollár (tíz/száz)milliókat költöttek, jobb helyesírás-ellenőrzővel rendelkezik, mint az ingyenes, open source változat.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#237) alevan válasza Syl (#236) üzenetére


alevan
őstag

Amit meg százmilliók fejlesztenek ingyen. :DDD

Amit írtál, az nem ok.
MS: sok pénz, kis csapat teljes munkaidőben. Korlátozott erőforrás.
Open source: gyakorlatilag korlátlan erőforrás, de ingyen.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#238) Rimuru válasza alevan (#237) üzenetére


Rimuru
veterán

Kérlek írd le azt a százmillió fejlesztőt aki a nyílt office csomag fejlesztésében vesz részt.

Vigyázat, csalok!

(#239) Syl válasza Rimuru (#238) üzenetére


Syl
nagyúr

Mivel a kód open source, ezért valójában hétmilliárd fejlesztője van. ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#240) obligat válasza #41133696 (#233) üzenetére


obligat
senior tag

Akinek terméktámogatás kell egy OS mellé, az megérdemli.

Onnantól kezdve nem kérdés, hogy a jogosultságok nem lesznek beállítva, egy gány lesz a hálózat, szoftveres tűzfallal fog szenvedni, ha egyáltalán, és még a wlan-t is wep-titkosítással képzeli el ha eszébe jut titkosítani, a hálózati nyomtató kétesélyes elérésű lesz, ha meg egygépes a rendszer, akkor fél éven belül érik a totális reinstall.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#241) Rimuru válasza Syl (#239) üzenetére


Rimuru
veterán

Hányszor szerepelhet benne ilyesmi kód. ;]

# include <stdio.h>

int main (){
printf("Hello World!\n");
return 0;
}

Vigyázat, csalok!

(#242) alevan válasza Rimuru (#238) üzenetére


alevan
őstag

Nem írom le. Csak azt írtam, hogy akár a föld lakosságának fele is fejlesztheti, mert nyílt. Csak épp meg kell győzni őket. Magyarán, a nyílt projekteknél az emberi erőforrás akár korlátlan is lehet.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#243) Khan13 válasza obligat (#240) üzenetére


Khan13
senior tag

Most a világ legnagyobb cégeit is lehülyézted, akik aktívan használnak ilyet a munkamenet folytonosság miatt. Tudod az is a terméktámogatás kategória, amikor egy adott cég visszajelez egy bugot és kapnak rá egy hotfixet, amíg ki nem jön a hivatalos javítás. De az is, amikor egy hatalmas hálózatba kirendelnek IT cégek szakértőit, hogy mondják meg mit ajánlanak és segítsék a bevezetést.
A Support nem arra lett kitalálva, hogy r=1 felhasználónak segítsük megnyitni a böngészőt.

(#244) SirCsimbók válasza #41133696 (#211) üzenetére


SirCsimbók
tag

"- meg úgy egyáltalán milyen a telepített MS termékének a jogállása?"

figyelj már, papa: egynehány éve maga Számla Kapuk (tudod, a céged ősalapítója) is aszonta, hogy "ha már a népek így is, úgy is lopják a szoftvereket, legalább a mienket lopják"

(#245) obligat válasza Khan13 (#243) üzenetére


obligat
senior tag

Igen, pontosan, akkor lehülyéztem.
Aki MS alapon csinál hálózatot az készüljön fel a totális szívásra.
Csak logikusan belegondolva, ott a linux, van hozzá jó szakember is, az időközben felmerülő hibákat meg saját hatáskörben javíthatja, a felmerülő új fícsöröket meg lekódolja ha valóban jó szakember, majd tesztüzem és éles használat.
Persze amíg a cégek éhbéren tartják a technikusaikat, addig jó nekik az MS, meg a diktatúra is.
Engem nagyon nem zavar, ha elém kerül használom a windowst is, mert annak idején ezt tanították, de otthon és saját eszközökön (igen, céges eszközökön, vállalkozásban is) csakis opensource, mert ezt meg tanultam. A magam dolgaival elégedett vagyok, más meg úgy szívathatja magát, ahogyan nem szégyelli. Nincsen ebben semmi, csak épp tapasztalat, amíg xp volt a cégben is és otthon is, addig sosem lehetett ki- és bekapcsolni egy gépet sem holmi frissítés, befejezi a frissítést, előkészíti a frissítést stb. baromságok nélkül, állandóan lehalt valami, olyan misztikus hisztiket rendezett a hálózat, aminek sosem akadtunk a nyomára. Most legalább tisztességes logok vannak, amelyekből legtöbbször megtudjuk mi a hiba, de ha mégsem, elégséges alapot nyújtanak a további reszeléshez. Mert ez sem tökéletes, hibák itt is adódnak, csak épp utolérhetetlen könnyebbség, ha kidől egy alaplap, egy proci, akkor alkatrészcsere után is talpra tud állni a rendszer, pillanatok alatt gyógyítható és nem kell biztonsági másolatokkal szöszölni (amelyek folyamatosan vannak így is azért) egy újrahúzott rendszeren, vagy rendszerképből visszaállított mentéseket rábarkácsolni az új hardverre (mert az sosem volt sima ügy, amilyen egyszerűnek hangzik, akkora szívás lehet).

Jó nem ez a google, és tényleg egy pár gépes kis "garázscég", sokmindent nem úgy csinálunk, ahogy illene, de működik és ha nem kell tökölni a gépekkel az csak öröm, úgyhogy nálunk opensource.

A másik

"A Support nem arra lett kitalálva, hogy r=1 felhasználónak segítsük megnyitni a böngészőt."

Amikor Te megveszed a nem olcsó OS-t a gépedre, feltelepíted, mert mondjuk az még megy. Vagy azzal együtt vetted meg a gépedet, tehát benne van a szoftver ára a hardver árában.
És az OS-ek manapság nem feltétlenül egyértelmű holmik, kell valamennyi előképzettség a használatukhoz.
Jogosan várod-e el, hogy a support, már ha van, akkor neked is legalább olyan készségesen válaszoljon a felmerülő kérdéseidre, mint a Texaconak.
Nyilván nem fog Neked hotfixet csinálni (ami amúgy blama), feature-öket sem fog Neked fejleszteni (ami érthető), de a support igenis arra való, hogy a juzer, aki felhívja a telefonszámot igenis kapjon eligazítást. Nem csak erre való, de erre is. Mert ez a dolga.

[ Szerkesztve ]

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#246) #40553216 válasza obligat (#245) üzenetére


#40553216
törölt tag

Bocs, de nagyon nincs igazad. Egy jó linuxos szakember még lehet, a hibák javítása szintén, de hogy ő vagy ők kódolnának le új fícsöröket, hát ez maximum nagyon alap szinten, és pont nem egyik napról a másikra. Normális cég Linuxot futtatva ugyanúgy VESZ szupportot egy ilyen szolgáltatást kínáló cégtől, mintha MS termékeket futtatna. Mondjuk hirtelen iderittyenthetnél egy költségelemzést, hogy adott számú géphez (desktop, szerver, bármi) mennyi saját 24/7-ben rendelkezésre álló alkalmazott (akik lehetnek betegek, mehetnek szabadságra, egyik napról a másikra kiléphetnek vagy kirúghatják, így onnantól az esetleges felmondási idő alatt nem is végezheti a munkáját) kell ahhoz képest, hogy mekkora a kiadás szupportköltség. Természetesen ilyen esetben ne a bruttó fizetéssel, hanem a cég egy ilyen alkalmazott után keletkező összes költségével számolj.

"Jogosan várod-e el, hogy a support, már ha van, akkor neked is legalább olyan készségesen válaszoljon a felmerülő kérdéseidre, mint a Texaconak."
Látod, már itt tévedsz. Egyrészt az MS-ék is válaszolnak, ha telefonálsz (más kérdés a színvonal), másrészt a kérdéseidet elsősorban az OEM-nek kellene feltenned, harmadrészt a Texaco a különös figyelemért pluszban fizet. Mégpedig pont az a szupportdíjat, ami a különböző kategóriák szerint jogosít x időn belüli telefonos, netes vagy személyes megjelenéssel a hiba javítására, és amit egy Red Hat vagy egy SUSE Enterprise esetében is megfizetsz. Ha utóbbiaknál az első év után nem fizeted a díjat, akkor a frissítések ugyanúgy jönnek, de a hibák megoldásának problémájával mehetsz fórumozni. Nem tudom, MS esetében vehetsz-e otthonra szupportot, de ez semmiképp nincs benne a szoftver licencköltségében.

[ Szerkesztve ]

(#247) obligat válasza #40553216 (#246) üzenetére


obligat
senior tag

Alap szinten én kódolok új fícsört, de én sosem tanultam, csak ami rámragadt, illetve utánajártam. Az a barátom aki programozó matematikusnak készült az első Atarija óta, na ő nem alapszintű alkalmazásokat dobál össze. Persze, nem egyik napról a másikra, de nem is vészesen sok idő.Olyan mindent (könyvelés, leltár, árukészlet, webshop, helpdesk, support, mind IOS és androidos telókon is részben elérhető, illetve működtethető) lefedő vállalatirányítási rendszert hoztak össze, ami láttán még a laikus is csettint.
Amióta ilyet láttam (működés közben is, élesben), azóta ráhajtottam a windowsra a szemfedelet.

[ Szerkesztve ]

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.