Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

....nem gondolnám, hogy a névváltás segíteni fog rajta... :U

(#3) leviske


leviske
veterán

A növekedés hiányát megmagyarázná a név, de a folyamatos csökkenést nem. Nem névváltással kéne az agyukat terhelni, hanem másféle fejlesztési irányelvek kidolgozásával.

Ott a Linux, az XP, a MacOSX, az Android és az iOS, ahol egyszerűen nem tudnak/akarnak jelen lenni az OS-integráltság miatt. Viszont az integrált mivoltot se tudják kamatoztatni, mert alig nyújtanak pluszt a 3rdparty fejlesztőkkel szemben, ellenben sok ponton maradnak le tőlük.

Ezeken kéne változtatni, nem a nevén.

(#4) halkow


halkow
őstag

Mindig is utáltam mert dög lassú volt akárcsak most

Alcatel onetouch idol2s the king

(#5) pzstm válasza halkow (#4) üzenetére


pzstm
titán

mikor használtál utoljára IE-t? kommentedből ítélve hatos környékén, mert a 11-re mindent mondhatsz de hogy nem lassú az is tuti....

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#6) gézu válasza Polesz (#2) üzenetére


gézu
őstag

Most lementél emesébe, azt tudod? Visszavárunk...

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#7) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Én elég régen használtam már, azóta biztos sokat javítottak rajta. De miért is váltanék rá vissza, ha egyszer a most használt böngészőm tökéletesen bevált?

Minden szavam magánvélemény!

(#8) ghost364 válasza pzstm (#5) üzenetére


ghost364
senior tag

Én most álltam át IE11-re, messze ez a leggyorsabb.

(#9) Bilux válasza Polesz (#2) üzenetére


Bilux
veterán

Nem, az gumicukor :P

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#10) atike válasza ghost364 (#8) üzenetére


atike
nagyúr

Na most oké, hogy már nem lassú, na de a leggyorsabb? :Y :F Mihez viszonyítva? Az IE8-hoz képest...? :P :DDD

(#11) Polllen válasza leviske (#3) üzenetére


Polllen
nagyúr

Érdekes gondolat, hogy a rossz neve miatt új emberek nem kezdik el használni, de a régiek továbbhasználják. Szerintem a csökkenés is túlnyomó részt emiatt van. A többség valszeg azért vált, mert azt hallotta, hogy...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#12) MortalVenoM válasza atike (#10) üzenetére


MortalVenoM
tag

mialatt a hülyeségeidet irkáltad, akár ki is próbálhattad volna és most te is látnád, hogy valóban a leggyorsabb böngésző... :W

a baj inkább ott kezdődik, hogy teljesen fapados... :F

(#13) section9


section9
őstag

Ezzel az erővel igazából a Windows-t is átnevezhetnék, mert a vérpistik azt is imádják ok nélkül fikázni. :U

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Annyi rossz tapasztalatom van ie-vel, hogy nincs az az isten, hogy elinditsam. Egyebkent is mar jol belaktam a chrome-ot. Igaz, az sem a regi mar sajnos...

Szoval az uj nevvel nem ernenek el szinte semmit, a legtobb ember azert nem hasznalja, mert regen sokat szivott vele. Arra meg lusta/nem erdekli, hogy kiprobalja az ujabb verziot.

[ Szerkesztve ]

(#15) anorche1


anorche1
őstag

Én is szívesen használnám, mert tényleg baromi gyors, még az indulása is. De addig nem tudom, amíg nem támogatja a spell checker a magyart :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#16) alevan


alevan
őstag

Átolvastam a linkelt redditet, és meglepően sok és érdekes kérdésre válaszoltak.

Napi szinten sajátgépen csak IE11-et használok. Ami fáj és hiányzik, az a youtube videók reklámjának eltüntetése és egy-két weboldallal való hiba (lényegében a lusta adminok miatt minden alkalommal ha megnyitom az adott oldalt, be kell jelentkezzek, mert nem maradok bejelentkezve (egyiknél phpBB frissítés megoldaná, mert valami őskövületet használnak...).

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#17) pzstm válasza atike (#10) üzenetére


pzstm
titán

nem idióta benchmarkokat kell nézni, hanem böngészési sebességet, és több esetben konkrétan Chrome-ot beelőzi szerintem...de mindenki használja azt, amit szeretne :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#18) alevan


alevan
őstag

Az IE nagyon hajt a japán piacra:

Karaoke Web Standard

http://status.modern.ie/karaokewebstandard Oldal alja,

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#19) pzstm válasza alevan (#16) üzenetére


pzstm
titán

mármint az, hogy youtube videók elején ne legyenek reklámok? :U :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#20) alevan válasza pzstm (#19) üzenetére


alevan
őstag

:K (illetve a az elején-közepén felugró kis bannert hogy ne lássam)

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#21) ddaydome


ddaydome
senior tag

Lehetne a neve mondjuk Bada Bing:D

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#22) rnyk


rnyk
tag

En IE-t hasznalok a vallalati cuccokra es az alapertelmezett bongesozm is az. Nem tudok ra rosszat mondani sot inkabb azt, hogy jo.
De az evek alatt belaktam a Chrome-ot mentve es szinkronizalva minden a google fiokomba, sajnos lust vagyok mindezt elorol kezdeni az ie-vel pedig per pillanat jobban tetszik.

Ha az MS keszitene egy migralo cuccot ami mindent lesziv a google fiokbol na az jo volna...

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#23) section9 válasza ddaydome (#21) üzenetére


section9
őstag

(#24) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miért nem nevezikát egyszerűen Internet Browernek? Nem kellene marketingre költeni. ;]

Amúgy a sebesség egy dolog, de mivel Windows only meg elég fapados is FF után, nálam nem játszik.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Én már tudom is mi lenne a tökéletes név: ShitXplorer :DDD Egyébként nem is a fapados feeling-gel van a bajom, hanem azzal a temérdek hibával ami használat közben megkeseríti a user-t! Ja, és nagy mennyiségben vonzza a vírusokat is...

Why are you wearing that stupid man suit?

(#26) pzstm válasza alevan (#20) üzenetére


pzstm
titán

A google tracking protection list nem jó erre? az csak reklámokat blokkol?

Egész régen használtam azt, szóval lehet nem jó :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#27) Döglött Róka válasza Shatterstar (#25) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Leulhet, egyes.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#28) Kékes525


Kékes525
félisten

A névváltozástól jobb lesz? :(

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29) ddaydome


ddaydome
senior tag

Már az emberek 80%-nak az agyát átmosta a Google!:) Már szinte el is halványodott az érdeklődés más iránt. Nekem pl. sok ablaknál, pont többet hibázott a CHrome mint pl. az IE vagy a Firefox. Telefonnál meg aztán hol jobb, hol rosszabb..... Teljesen kiszámíthatatlan....

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#30) obligat


obligat
senior tag

amikor használhattam volna, akkor netscape-et használtam helyette, ha nem volt rá lehetőség, akkor inkább arachnet, az ott figyelt a postafiókomban. Aztán jött a mozilla, és azt használtam, amikor rosszabb szériái voltak, akkor operát, illetve vice-versa. Ma már windowst sem használok, tűzrókát meg igen. Nem érdekel a benchmark, az érdekel, hogy tudom mit hol állítok, és a kosár kiterjesztés. Bár újabban elkezdett chrome-osodni, inkább hanyagolom, majd kerítek valami jót. Talán az opera. (chrome sem jöhet szóba, egy dágvány, az üres ablaka is forgalmaz a neten, és annyi memória nincs, amennyit meg ne bírna enni)

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#31) Chrys_ válasza CPT.Pirk (#24) üzenetére


Chrys_
addikt

A munkahelyemen használom az IE-t és a FF-t is. A legtöbb belső linket csak IE-motorral lehet megnyitni, ezért az IExplorer. Persze van IE-app a Firefox-ban is, de nem mindig kényelmes a használata. Próbáltam már csak IE-t is, de nemrég inkább visszaálltam FF-re, mert utóbbinak a kezelése is egyszerűbb (lapok zárása, új lap stb.)
IE előnye még nekem, hogy webcím mentésekor URL-file-t hoz létre, ami sokszor jobban jön, mint az FF könyvjelzői.

(#32) anulu


anulu
félisten

IE11 (szerintem) gyorsabb, mint az FF és stabilabb, mint a Chrome. nem lehet szétaddonozni. és? amire kell, miszerint, h megnyissak egy weboldalt, arra tökéletesen jó. ami kell ,az meg erre is van (AdBlock).

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#33) CPT.Pirk válasza anulu (#32) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Olyan van rá, mint FF alá a Search Preview? [link]

Ami még fontos a hétköznapi böngészéshez, az pl. Yt letöltő és az a Yt kieg, ami alapból a legjobb minőségre rakja a videót.

Véleményem szerint ez a 3 cucc feltétlen kell egy asztali OS böngészőjébe, meg persz ABP.
No meg helyesírás ellenőrző. :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34) Neovenator válasza obligat (#30) üzenetére


Neovenator
senior tag

Az Opera is elkrómosodott, konkrétan annyira, hogy közös fejlesztői platformon vannak, plusz kihajítottak belőle mindent, amitől valaha is jó volt Operát használni a többiekhez képest...éljen a szép, új, homogenizált világ.

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#35) Syl válasza ddaydome (#29) üzenetére


Syl
nagyúr

>az emberek 80%-nak az agyát átmosta a Google!

Mert az jobb ha a Microsoft mossa át?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#36) attila9988


attila9988
őstag

Az internet explorer -en valóban sokat rontanak a régi beidegződések, amik egy jelentős részét már ki tudták javítani, illetve használhatóvá tudták tenni. (Mondjuk ennyi idő alatt el is várja az ember egy ekkora vállalattól... :) ) Mindez azonban mit sem ér, ha egyszer platformhoz kötött megoldás, így csak és kizárólag microsoft -os rendszerekkel működik, míg a konkurensek gyakorlatilag a kávédarálón is elmennek....
Innentől kezdve pedig már nem az a kérdés, hogy a többi böngésző nyújt -e valami pluszt, hanem az, hogy az internet explorer ad -e valamit azért cserébe, hogy a felhasználó bebörtönözi vele magát a windows -ba, és a windows phone -ba.....

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#37) floatr válasza Syl (#35) üzenetére


floatr
veterán

Egyelőre még mindig az évezredes MS agymosásból próbál magához térni a szakma :)

(#38) gghrtz


gghrtz
őstag

Z3740-es tabomon IE-t használok, és a tabra optimalizált változata piszok jó. Persze egy-két bug még előfordul, de gyors, mint a pokol, és nem zabálja fel a memóriát sem.

(#39) alevan válasza pzstm (#26) üzenetére


alevan
őstag

A TPLek szinte mindenhol mennek, csak YT videóknál nem.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#40) Döglött Róka válasza leviske (#3) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"A növekedés hiányát megmagyarázná a név, de a folyamatos csökkenést nem. Nem névváltással kéne az agyukat terhelni, hanem másféle fejlesztési irányelvek kidolgozásával."

Azert szomszed szamitogepguru jozsi keze is erosen benne van: "felraktam egy chrome-ot/FF-et mert az ie szar, innentol azt hasznald"

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#41) anulu válasza CPT.Pirk (#33) üzenetére


anulu
félisten

fogalmam sincs, eszembe nem jutott, hogy ilyet akarnék használni :)

YT nálam úgy néz ki, h elindul low resben, utána pár sec után automatikusan átrakja az elérhető legjobb felbontásba. nem confoltam semmit, alapból ilyen. YT-ről meg soha nem akartam videót letölteni. amúgyis 99%-ban csak zenét hallgatok onnan.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#42) M@trixfan válasza Neovenator (#34) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ezt nem is igazán értettem amikor láttam a másik verziót. Szerintem sem olyan pörgős mint régen volt. PC-n nagyon megszerettem az Operát, sokáig azt használtam.

Egyébként nem hülyeség a név megváltoztatása. Az "Internet Explorer" márkanév nagyon rosszul cseng, nem véletlenül, pedig szerintem nem volt rossz maga a branding. Mondjuk tipikus fantáziátlan MS feeling az elnevezés a régi érából, nagyon sok mindent kell helyre tennie Satyának :)

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#43) anulu válasza Döglött Róka (#40) üzenetére


anulu
félisten

jah, aztán lehet hallgatni, h "de miéééééért ilyen lassú az FF??". utána meg kb képtelenség kigyalulni. de sajnos a Chrome-ot is :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#44) errorcode06 válasza anulu (#43) üzenetére


errorcode06
őstag

Na meg az hogy 4 tabom van nyitva, és már meg is zabált 750 mega ram-ot (Chrome). Tablet-es verziót már nem is használom ezeknek (Ch, FF) mert egy vicc, mind a kettő...

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#45) alevan válasza anulu (#43) üzenetére


alevan
őstag

Múlt héten haverom elhozta a notiját hozzám, nézzem meg, miért lassú. Kicsiben 10 percembe telt, mire Ask és Babylon toolbartól megkezdve kigyalultam mindent a gépéről.

Viszont míg Chrome alatt volt vagy 15 addon ami lassította, addig IE11 alatt csak kereső és homepage volt elállítva.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#46) goldnarmz válasza CPT.Pirk (#33) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Ha már van helyesírás-ellenőrződ, akkor ideje lenne bekapcsolni...

(#47) Syl


Syl
nagyúr

Nálam majd akkor lehet jelentkezni ezzel a "lassú a Firefox" meg "sz*r a Chrome" dumákkal, ha a Microsoft megírja az IE-t Linuxra meg Androidra. Ja és persze oda-vissza szinkronizál mindent.

Meg milyen már az, hogy 2014-ben nincs benne magyar helyesírás-ellenőrző?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48) attila9988 válasza anulu (#41) üzenetére


attila9988
őstag

youtube -ról hallgatsz zenét? Azt hittem te igényesebb vagy ennél, mint hogy 3x szarrá tömörített aac -t hallgass.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#49) gghrtz válasza Syl (#47) üzenetére


gghrtz
őstag

Ez mondjuk +1. (Legalábbis a helyesírás ellenőrző kellene, de nagyon :D )

(#50) tothmaxy182 válasza CPT.Pirk (#33) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Mi annak a kiegnek a neve, amivel be tudom állítani, hogy milyen felbontáson indítsa a videót?
Én is utálom, hogy mindig máshogy indítja. Miért nem lehet beálítani, hogy mindig, minden körülmények között 1080p-ben indítsa? van erre valami addon?

Minden szavam magánvélemény!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.