Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

A plusz kontroller ~3500 forint lesz ezen felül. Baráti.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#2) oriic válasza Bad Pritt (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja igen a kontroller. Azt is beírtam, köszi.

(#3) HáGé

Valszeg lesz drágább is, olcsóbb is, ezért csak a kb. ár. :)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#3) Bad Pritt válasza oriic (#2) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Amúgy a 20-22 sem igaz, mert az 576-nál 23K. :D Mint legismertebb bolt szerintem sokan ott vennék meg.

Amúgy nagyon várom, pedig a játékok többségét csak névről ismerem, de annyira menő retro, hogy muszáj volt előrendelnem. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#4) FefeeX válasza Bad Pritt (#1) üzenetére


FefeeX
veterán

Attól függ, ha azt nézed, hogy csak 6 digi gomb van rajt összvissz akkor nem is olcsó...

(#5) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Ez annyira Nintendo :)
Imádom! Egy ilyen N64ért, 30 beépített játékkal, kicsit kényelmesebb analoggal, elég komoly pénzt hajlandó lennék letenni :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#6) 1tom


1tom
tag

Jó játék címekkel lesz megáldva a kis gép, csak engem még az érdekelne,hogy utólag valamilyen módon újabb játékokat lehet majd hozzá venni?

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#7) Vladi


Vladi
nagyúr

Igen sokat tutdunk meg a gépről. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8) Bad Pritt válasza 1tom (#6) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem, ez a csomag ennyi lesz.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#9) 1tom válasza Bad Pritt (#8) üzenetére


1tom
tag

Ez szomorú dolog... :(

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#10) FefeeX válasza Bad Pritt (#8) üzenetére


FefeeX
veterán

Hacsak nem lesz valamilyen módon h3kkelhető... Mondjuk korábbi romokkal...

(#11) Viktor77 válasza FefeeX (#10) üzenetére


Viktor77
titán

Ja, egy szaros SD kártya olvasó, aztán kártyán árulhatnák a játékokat.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#12) Vladi válasza Viktor77 (#11) üzenetére


Vladi
nagyúr

Például. De ez elég macerás. Amit én hiányolok:

- részletesebb technikai leírás. Mi lesz a dobozban? Elvileg valami kis számgép, valami célszoftverrel és emulációval. Akkor csak egy pendrive, arra romok és saját os. Persze ezt ki lehet tiltani, de akkor mi értelme? :F
- bele hdd, pici is elég, vagy ssd vagy bármilyen adattároló csatlakozás és akkor stream-szerű retró játék vásár. :DD
- régi kazik támogatása!!!

De mindig szír a szívem, hogy a régi játékokon miért kell ülni? X év után a kiadó, fejlesztő - főleg amikor már meg sincs - miért nem adja ki forráskóddal együtt. Ha elég rajongó volt, elég érdekes a játék, akkor kap egy remaket és lehet tolni.
Pozitív példa: doom, price of persia
Negatív példa: blood, panzer general

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13) Bad Pritt válasza Viktor77 (#11) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Gondolom a konzol sikerétől függ a jövője.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#14) FefeeX válasza Bad Pritt (#13) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem hiszem, hogy bármilyen port lenne rajt, így mondjuk hekkelés nélkül nincs bővítés, az tuti.
Viszont majd talán felkerül a youtube-ra hogy szedd szét, ROM-ok vannak-e rajt, milyen fájlrendszer, aztán másolással megoldható. Vagy nem.
Én már rendeltem, és rendelnék SNES-ben is ilyet :) A vagányabb kinézettel, de ott pláne nem tudnák azokat a játékokat adni amiket én szeretnék, mert szerintem azok pont nem a fő vonal voltak. (F-Zero, Killer Instinct, Joe&Mac), persze a SMW mindenképpen kellene.

[ Szerkesztve ]

(#15) ldave válasza FefeeX (#14) üzenetére


ldave
félisten

Valószínű, hogy a modder közösség majd darabokra szedi. És mivel nem online a gép, így ha lesz hozzá valami hack, akkor az meg is maradt, mert nem tudja befoltozni a Nintendo.

A Slime draws near! Command?

(#16) Bad Pritt válasza FefeeX (#14) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Port nincs, de az adattárolás nem tudni még, hogyan van megoldva.

Én egészen Gamecube-ig elmennék, de N64-re már jó lenne, ha több játék/bővíthetőség is lenne.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#17) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

A wiki 713 NES játékot ismer ezek meg kiadják ezt, 30 válogatott játékkal. Mintha nem lenne alapból elég használt elektronikai hulladék, ezek még gyártanak újonnan. :C

(#18) Bird válasza Kisgépkezelő (#17) üzenetére


Bird
addikt

Ami neked hulladék, nekem érték. :-)

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#19) FefeeX válasza Bird (#18) üzenetére


FefeeX
veterán

Dettó. Mondjuk a 30-ból lehetne csinálni 50-60at, a többit meg felesleges kb emlegetni is :)

(#20) james001


james001
veterán

Youtube kommenteken sírok. "This NX has worse graphics than the wii u, wtf nintendo" :DDD

Amúgy ez egy egész jó ötlet,egyet lehet én is szerzek majd,csak kár hogy Metal Gear 1-2 nincs rajta. Bár ugye az inkább MSX játék volt úgyhogy érthető.

(#5) Sirandrish: +1,de akár a Sony is eljátszhatná ezt a PS1-el :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#21) FefeeX


FefeeX
veterán

Nem lehet, hogy csak a platformra dedikált kvázi saját címeket adják hozzá, a más kiadó által készítetteket nem?

(#22) batai15


batai15
félisten

Ha meg lehet oldani hogy a többi nes is fusson akkor veszek egyet . Amúgy ez a 30 játék elég kevés.

(#23) Kisgépkezelő válasza Bird (#18) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Szerintem a legnagyobb részük nagyjából 10 óra tényleges használat után szemétként végzi. Eddig sem azért nem játszott néhány retróőrültet leszámítva senki NES játékokkal, mert nem volt meg a megfelelő hardver (mert abból azért van bőven), hanem mert azok a 30 éve jónak, sőt korszakalkotónak számító játékok mai szemmel menthetetlenül elavultak.
Őszintén nem a harmadik "Thank you Mario, but our princess is in another castle!" felirat után tennéd be a sarokba az egészet, hogy utána csak az asszony vegye elő pár évvel később lomtalanítás előtt, enyhe ám félreérthetetlen célzások közepette, hogy azt a szürke dobozt, amihez évek óta hozzá nem nyúltál, nem a tévé közelében szeretné látni, hanem a kupac tetején?

(#24) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Ezekkel a játékokkal előbb játsz 1-2 órát emulátorral, s ha továbbra is tetszik, vagy kontrollerrel szeretnéd, akkor érdemes megvenni, de fura ... ennyiből C64-et is újra piacra dobhatnák.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#25) FefeeX válasza Kisgépkezelő (#23) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát, ha inkább mai farmolós játékot választasz, ami ugyan 99%-ban egy sz@rkupac, de van rajt gyönyörű cukormáz, hát tessék.
Ezek a játékok még ma is jóval tartalmasabbak, mint a mai, túlcsicsázott, eP3nis grafikás, vegyél hozzá kétszázért VGA-t üres játékok.
Úgy mondom hogy játszom azokat is, és csak is A+ kategóriás címeket. Átlag max 1-2 óra van a játékokban, aztán jön a farmolás. Ez a modern kori rabszolgaság.
Előveszed a Mariot, letolsz pár pályát, bármikor abbahagyod, és folytatod amikor időd lesz. Nem betegszel bele annyira (talán), mint az eszement farmolásba.

(#26) adalbert1 válasza FefeeX (#25) üzenetére


adalbert1
veterán

+1
Mai napig legszívesebben a NES-en játszott játékokra gondolok vissza (Contra, SMB, Battle City, Ice Climber, stb), és ezeket veszem elő újra néha - alkalmi, fél-egy óra játékra tökéletesek, én biztos beszerzek egyet.

(#27) Bird válasza Kisgépkezelő (#23) üzenetére


Bird
addikt

Gondolom nincs még gyermeked... Egy ilyen géppel 2 kontrollerrel a TV előtt ülni, "multiban" nyomtani a Mario 3-at.... Na az megfizethetetlen. Ezért is írtam ami neked hulladék, nekem bazi nagy érték... :R

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#28) Kisgépkezelő válasza FefeeX (#25) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Én pontosan emlékszem, hogy a legelső játék amivel játszottam az a Mario volt, sajnos azt már nem tudom, hogy épp NES-en vagy SNES-en, vagy azoknak valamelyik klónján. Hidd el nekem is tátva maradt a szám, és évekig rágtam anyám fülét, hogy nekem is kell. Mondjuk kapni sohasem kaptam csak később egy PC-t, de azért nekem sem maradt ki haveroknál a nagy nintendó élmény. De azért őszintén mai szemmel én messze nem mondanám, hogy egy közepesen rossz GTA mellékküldetésben kevesebb eredeti ötlet és tartalom lenne, mint a NES-re megjelent 300 sidescrollozós Mario klónban meg 200 shoot 'em up összesen. Volt az ugrálós platform ahol puskával lőttünk gonoszokat, meg volt az ugrálós platform ahol ököllel csapkodtunk gonoszokat, meg az ugrálós platform ahol kalapáccsal... oroszlánkirályos platform, batmanes platform, robotzsarus platform... volt bennük három sornyi sztori, meg könnyen kitanulható scriptelt ellenfelek, de semmi több. Nem tudom számodra mit jelent a farmolás, de számomra 100 pálya gépies végigugrálása inkább farmolásnak tűnik, mint egy jó Fallout, ahol van vagy 20 óra sztori, ráadásul Liam Neeson az apád.
Persze nem mondom, hogy akkoriban nem imádtam ezeket én is, ahogy mindenki más, sőt szeretem a régi klasszikusokat, de erre kiadni egy ilyen gépet, szerintem szándékos környezetszennyezés.

@Bird: És a gyerek is így gondolja, vagy kétszer leül veled mert látja hogy lelkes vagy, aztán megy vissza CS:GO-zni, vagy Project Carsozni, vagy tudomisén mizni. Nekem gyerekem nincs még, de arra emlékszem, hogy nekem kölyökkoromban már arra sem sikerült rádumálnom öcsémet, hogy nyomjunk egy jó Red Alertet, mert az milyen sz...r már egy jó kis CS 1.6-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#29) FefeeX válasza Bird (#27) üzenetére


FefeeX
veterán

Az enyém még csak 2,5 de szerintem alapvetően vevő lesz a dologra :)
Én meg pláne... :)
Ha már farmolás, ott az aláírásodban is az van, de azt én is sokat űzöm, csak néha már igen sok :D

Kisgépkezelő: nem vagyok oda a Falloutért, de szinte minden mai játékban 100 órákat kell betenni, hogy félig-meddig kipörgethesd magadnak azt, hogy legyen ez, vagy az. Lásd Destiny, van benne vagy 800 órám kb, mert bizonyos fegyvereket hetekig, hónapokig kell farmolni. Elsőre minden frankó, de mikor már kívülről megy minden...
Valamennyire lehet, hogy igazad van, hogy a 2D platformerek is lehetnek farmolósak egy idő után, bár inkább mondanám ezt ügyességinek, amit el tudsz sajátítani annyira a sok vele töltött idő során, hogy végig tudod csinálni. Magyarul nehezek voltak, most meg könnyű minden, viszont ezredszerre, tízezredszerre is menned kell, hogy megkapj valamit.
A Golden Axe-ot egyébként kb két hónapja vittem először végig életemben, és bár eltelt 15-20 év, most is nagyon jól szórakoztam vele. Ugyan a tapasztalat miatt most már jóval kevesebb idő kellett, hogy könnyedén vegyem. Lehet, hogy az is hozzátett régen, hogy nem játszhattál egész nap, ma meg amiket látok, emberek gyakorlatilag a géphez kötve élnek.

[ Szerkesztve ]

(#30) Bandi995


Bandi995
aktív tag

Ez király. Mondjuk hogy nem bővíthető, az elég nagy mínusz.

(#31) Bird válasza FefeeX (#29) üzenetére


Bird
addikt

Farmolásban nagyon profi vagyok. :D 1900+ óra diablo3-ban a garancia.... :C Nálunk 5 éves a kis "elite" és tudom, hogy imádni fogja apával a játékot. PC-n többek között a chaos enginnel játszottunk 2 playerben és imádta... Nem a grafika számít, hanem az együtt töltött idő. A super mario az egyik legjobb ilyen alkotás erre a célra szvsz. :R Már alig várom a karácsonyt... ;) NES HDMI-vel összekötött TV-n. :))

Mottó: A gyereknek az a legnagyobb érték ami apának és anyának is az. :R ;)

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#32) Memora válasza Kisgépkezelő (#28) üzenetére


Memora
senior tag

Én is pont ugyanígy érzek, anno hónapokat öltem bele egy-egy Mortal Kombat epizódba, vagy egy új Sonic-ba, de ma már ha fizetnének érte, akkor sem játszanék újra ilyen játékokkal (persze a SNES-es JRPG-k kivételek, csak az a négyirányú irányítás ne lenne...)
Pont ezért nem fogom megvenni az új Doom-ot sem...

Fancy quote placeholder

(#33) Memora


Memora
senior tag

Kb: annyiba kerül, mint anno 30 éve az eredeti gép :DDD
Meg én amúgy is megvárnám inkább a SNES mini-t (bár a "fel-le-balra-jobbra" frusztráló irányítási rendszer miatt még a FFVI-ba se volt erőm belekezdeni...).
Vagyis: inkább mégsem. Emulátorokkal ma már sokkal minőségibb élményben lehet részem, mint a "gyári" retro stuffokkal. Nekem ez is inkább amolyan "presztízs" dolognak tűnik, mint mondjuk az Apple cuccok.
A "remastered" lázban megjelentetett újrakiadások minősége is megugorható legtöbb esetben emulátorral.

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#34) Memora válasza FefeeX (#29) üzenetére


Memora
senior tag

Hát mondjuk egy SOMA-ba biztos hogy nem kell beletenni 100 órát, mint ahogy egy Tomb Raider-be vagy Resident Evil-be sem :D

Fancy quote placeholder

(#35) FefeeX válasza Memora (#34) üzenetére


FefeeX
veterán

Haverom mondta múltkor, mikor tomb raiderezett, hogy milyen jó volt, mikor egy órán keresztül disznókra kellett vadászni... Erről eszembe jutott a WoW, és ezért a Tomb Raiderekbe biztos nem is fogok belekezdeni. Neki tetszett.
A PS1-es Resident Evilben nekem anno azért volt pártíz órám... És nem azért, mert olyan változatos volt...
Szóval ez kicsit olyan honnan nézzük, meg kinek mi jön be...

#33: az emulátor soha nem hozza és hozta még azt a fílinget, amit az eredeti konzol (pedig nekem nem volt, csak a szomszédnak), annak ellenére, hogy jóval komolyabb cuccaim vannak, mint a NES. Csak a lényeg veszik el belőle, bár van, akinek ez is elég jó, vagy megfelelő (nekem is az volt, végülis a Golden Axe-ot is emulátoron vittem végig először, plusz a Super Mario Worldben valamint az F-Zeroban is rengeteg tízórám van benn emulátorban.
De kicsit olyan ez, mint ahogy a vérpisti PC fanok azt sem fogják soha megérteni, miért kényelmesebb a nagyobb rétegnek (és nekem) az XB1-en (vagy PS4-en) játszani, mint PC-n. Pedig nagyon egyszerű. Bedugod és játszol. Én már a HDMI kábel hosszát tervezem a NES Classichoz :)

[ Szerkesztve ]

(#36) ivana


ivana
Ármester

Szerintem SNES lenne érdekes, arra egész komoly címek voltak, és baromi jó platformerek, régen volt psp-m és sneseztem rajta állandóan mert jobban illettek azok a játékok hozzá.

Vagy ha a sony kiadna egy hdd-s hdmi-s ps2-őt, azt tuti vinnék mint a cukrot, mert az eredetinek baromi idegesítő a dvd olvasója, de a játékok ma is igen élvezetesek rajta, mondjuk az már tényleg a mai konzolok konkurenciája lenne :)

(#37) Memora válasza FefeeX (#35) üzenetére


Memora
senior tag

Azért 1 óra disznókergetés még igen távol áll a 100+ (1000+?) óra farmolástól :D

Az emulátor vs. konzol fíling szerintem eleve értelmetlen vita, főleg annak tükrében, hogy SOKKAL jobb minőségben (pl: Wii, PS2, stb) lehet rajta játszani a régi játékokkal, mint az eredeti konzolon, és persze a controllerek is használhatóak (tudtommal még a Wiimote is). Persze nyilván sokat kell állítgatni, de megéri.
Én is benyomhatnám a PS3-ba is a régi PS2 játékaimat (a fíling miatt...), de miért játszanék 480p-ben az 55" fullHD TV-men, amikor megtehetem 1080p-s natív grafikával, feljavított textúrákkal, stb is?

Fancy quote placeholder

(#38) Memora válasza ivana (#36) üzenetére


Memora
senior tag

A SNES nagyon jó lenne, biztos lenne rá igény, hiszen a játéktörténelem talán legjobb JRPG-i arra a gépre jelentek meg. Persze úgy lenne az igazi, ha 1080p-s remastered játékok jönnének hozzá, nem 480p meg 576i...

Fancy quote placeholder

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.